Άφεση αμαρτιών.com

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MalDiTesta
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ 18 Μαρ 2011, 05:54
Φύλο: Γυναίκα

Άφεση αμαρτιών.com

Δημοσίευση από MalDiTesta » Τρί 20 Νοέμ 2012, 12:03

Εχετε αφήσει... αποτυπώματα με φωτογραφίες και αναρτήσεις που δεν σας κολακεύουν και τόσο και θα θέλατε κάποια στιγμή μετά θάνατον να σβηστούν τα... ίχνη σας; Κανένα πρόβλημα.

Η νέα τάση που γνωρίζει, πλέον, μεγάλη άνθηση και στις δύο πλευρές του Ατλαντικού, έχει να κάνει με εταιρείες που εξειδικεύονται στον έλεγχο και την αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από το διαδίκτυο, σε συνέχεια μιας... ψηφιακής διαθήκης που αφήνει ο εκλιπών.

Οσο περίεργο κι αν ακούγεται, όλο και περισσότεροι άνθρωποι σκέφτονται τη διαχείριση της μετά θάνατον διαδικτυακής τους παρουσίας και ήδη πολλές εταιρείες προσφέρουν ένα πλήρες πακέτο "εξαγνισμού" και αφαίρεσης φωτογραφιών, αρχείων και ιστορικού πλοήγησης σε ακατάλληλες ιστοσελίδες σε όσους το επιθυμούν, έναντι βεβαίως σεβαστού αντιτίμου.

Πηγή: Ελεύθερος Τύπος
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Άφεση αμαρτιών.com

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 20 Νοέμ 2012, 13:17

Πρώτον, δεν το πιστεύω αυτό γιατί μας έχουν ήδη φακελώσει ΟΛΟΥΣ όσους κάνουμε χρήση του νετ, και μπορεί να σβήνονται κάποια πράγματα (προσωπικά μας δεδομένα) απ'το νετ, αλλά απ'τους φακέλους τους, ποτέ.

Δεύτερον, εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο.
Δεν έμαθα να κρυβομαι και δεν θα το κάνω ούτε τώρα.
Τα προσωπικά μου δεδομένα δεν είναι τίποτα σπουδαιο, και στο βαθμό που δεν έχω κάνει ανομίες, εγκλήματα, πουστιές κλπ., δεν κόπτομαι για να τα κρατήσω κρυφά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Άφεση αμαρτιών.com

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 20 Νοέμ 2012, 14:23

εμενα τα προσωπικα μου δεδομενα ειναι θεμα σοβαρο με την εννοια οτι δεν θελω να μαθευτει με ποιον/ποια αλληογραφουσα, τι λεγαμε . ποια πηδηχτηκε μαζι μου. τι εκανα στο σπιτι μου κλπ.
το αυτονοητο δηλαδη.
Οι εταιριες αυτες αναφερονται σε αυτο που φαινεται οχι αν εχει αρχειο σου η CIA ή η γκουγκλ στα logs της
Άβαταρ μέλους
MalDiTesta
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ 18 Μαρ 2011, 05:54
Φύλο: Γυναίκα

Re: Άφεση αμαρτιών.com

Δημοσίευση από MalDiTesta » Τρί 20 Νοέμ 2012, 15:41

Συμφωνω με τον Divine Βικυ. Εχει να κανει καθαρα με το τι αφηνουμε πισω μας σαν ηλεκτρονικα ιχνη ας το πουμε...Το φακελωμα ειναι μια αλλη ιστορια. Αλλωστε το λεει ξεκαθαρα. Πχ. Πλοηγηση σε ακαταλληλα sites η εστω λεω εγω ενα ανοητο παραδειγμα: μη κολακευτικες φωτογραφιες στο φατσοβιβλιο για καποιους. Η υστεροφημια απασχολει πολυ μεγαλο ποσοστο του κοσμου η αληθεια ειναι. Και ενα κομματι αυτης αφορα την διαδυκτιακη ''προσωπικοτητα'' καποιου. Αυτο θα μπορουσε να αφορα εναν μεγαλο σε ηλικια συζυγο που εβλεπε πορνο στο ιντερνετ ερημην της συζυγου μεχρι εναν διεστραμενο παιδοφιλο υπερανω πασης υποψιας. Αυτο προσπαθουν να εκμεταλευτουν και αυτες οι εκολλαπτομενες εταιριες κατα τη γνωμη μου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές και Διαδίκτυο”