ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 21 Ιαν 2015, 18:22

"Tώρα λοιπόν, έχουν αποφασίσει να φέρουν για κυβέρνηση στην Ελλάδα, ένα τσούρμο από άθεους Χριστιανομάχους και ανθέλληνες."

" Η κυβέρνηση των άθεων Χριστιανομάχων του Σύριζα που θέλουν να φέρουν, έρχεται για να ολοκληρώσει την διάλυση της χώρας."

"Oι άθεοι του Σύριζα λοιπόν, ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ, αλλά για να ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΟΥΝ με την ΑΠΟΧΩΡΟΥΣΑ συγκυβέρνηση και να ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ"


Υ.γ Δεν είμαι ΣΥΡΙΖΑ,μήτε άλλο κόμμα.Δεν έχω ιδεολογία ,μήτε πίστη σε θρησκείες/θεούς.
Λαμπρόπουλε,είδαμε και τους πιστούς χριστιανούς σε ποια κατάσταση έφεραν την χώρα.
Λαμπρόπουλε .... :bump: :lol: :lol:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 22 Ιαν 2015, 13:44

Και το βίντεο της ΟΝΝΕΔ για τους δημοσίους υπαλλήλους και τις αξιολογήσεις.



Κατάπτυστο βίντεο που δίνει μία εικόνα δημοσίου υπαλλήλου ως τεμπέλη.
Για να μιλήσει για αξιολογήσεις οι οποίες αν γινόντουσαν με τις ποσοστώσεις του πανηλήθιου Κυριάκου αυτοί που θα έπαιρναν άριστα θα ήταν κάτι σαν το Βασιλάκη.
Γιατί για να ξύνεται κάποιος σαν το Βασιλάκη πρέπει να έχει βύσμα.
Αν έχεις βύσμα διάβαινε και όχι μόνο στο δημόσιο αλλά και στην κοινωνία γενικότερα.
Όποιος δεν έχει βύσμα είναι παιδί κατώτερου θεού και άνθρωπος Β Διαλογής.

Πριν εφαρμοστούν οι "αξιολογήσεις" τα τηλέφωνα έσπαγαν.
Να μην αξιολογηθεί άσχημα το δικό μου το παιδί έλεγε ο κάθε πάτρωνας.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 22 Ιαν 2015, 17:49

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Clash » Πέμ 22 Ιαν 2015, 18:55

Ελληνικέ λαέ από την Κυριακή αλλάζει η ζωή σου. Ξέχνα όσα ήξερες. Συριζαίοι, ανταρσύοι, μαοϊκοί, σταλινικοί, τροτσκιστές και ειδικές δυνάμεις ιπτάμενων αναρχικών ετοιμάζονται να καταλύσουν το μετεμφυλιακό κράτος και να πάρουν εκδίκηση για τους παπούδες τους για το Γράμμο και το Βίτσι. Ελληνες κρατήστε στις καρδιές σας ψηλά τη σημαία μας και τις εθνικές μας παραδόσεις. Ο αγώνας συνεχίζετε. Εγέρθουτου για τον εθνικό μας ύμνο.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Clash » Πέμ 22 Ιαν 2015, 18:58

Επειδή το ξέχασα. Μακριά από τα ναρκωτικά και το Ποτάμι.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 22 Ιαν 2015, 19:39

Clash έγραψε:Ελληνικέ λαέ από την Κυριακή αλλάζει η ζωή σου. Ξέχνα όσα ήξερες. Συριζαίοι, ανταρσύοι, μαοϊκοί, σταλινικοί, τροτσκιστές και ειδικές δυνάμεις ιπτάμενων αναρχικών ετοιμάζονται να καταλύσουν το μετεμφυλιακό κράτος και να πάρουν εκδίκηση για τους παπούδες τους για το Γράμμο και το Βίτσι. Ελληνες κρατήστε στις καρδιές σας ψηλά τη σημαία μας και τις εθνικές μας παραδόσεις. Ο αγώνας συνεχίζετε. Εγέρθουτου για τον εθνικό μας ύμνο.

:lol: :lol: :lol: :skaw:

Καλώς μας επανέκαμψες και σε περιμένουμε στο μετεκλογικό μας σουαρέ
στην πλατεία Αγ. Ανδρέα, στη Λαμπρινή! :D
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Dhmellhn » Σάβ 24 Ιαν 2015, 02:37

Την Κυριακή τελειώνει ο Α' γύρος. Θα έχουμε και Β' εντός του έτους... :cool:
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Ιαν 2015, 11:18

Κατ'αρχάς αυτό http://www.katohika.gr/2015/01/deite-po ... -i-nd.html
για να δούμε πόσους είχε η συγκέντρωση στην ομιλία του Σαμαρά...




Aκούστε λίγο σκέψεις για τις εκλογές, το μαγείρεμα και άλλα...
(νομίζω πρέπει να τα ακούσετε, να τα'χετε στη σκέψη, Ο,ΤΙ κι αν ψηφίσετε...)

πώς εκλέγονται οι βουλευτές...

http://www.tubechop.com/watch/4529679



για την πολιτική ανωμαλία και τη χρήση στρατού και φίμωσης

http://www.tubechop.com/watch/4529707


για τη singular... (και τους ΑΝ.ΕΛ και ΚΚΕ<--αγρια κριτική)

http://www.tubechop.com/watch/4529743



για τη singular... ( και το μαγείρεμα...)

http://www.tubechop.com/watch/4529826

και δείτε κι αυτό σχετικά με τη singular... http://www.anoixtomialos.gr/2014/12/singular-logic.html


To RT λέει πώς ο λαός μας είναι εκνευρισμένος και απεγνωσμένος σ'αυτές τις εκλογές...

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από promitheas14 » Κυρ 25 Ιαν 2015, 02:09

Χαιρετίζω ὅλους τούς ἰδεογραφίτες.
Διακρίνω καθαρά ὅτι τό ἐκλογικόν ποίμνιον ὀδηγεῖται (καί παροτρύνεται ὑποσυνείδητα ἀπό τά ΜΜΕ) νά φέρη τόν ΣΥΡΙΖΑ στήν διακυβέρνηση τῆς Ἑλλάδας. Στόχοι εἶναι α) ἡ ἄμβλυνση τῆς ἀντίστασης τῶν πολιτῶν κατά τοῦ Συστήματος καί ο ἀποπροσανατολισμός τους καθώς στό ἑξῆς ὑποτίθεται πώς κάποιος "Πατερούλης" θά λειτουργεῖ στό ὄνομά τους καί γιά τό καλό τους. Στό ἑξῆς θά τρῶνε "ξύλο" γιά τό καλό τους καί θά λένε εὐχαριστῶ. β) ἡ περαιτέρω μείωση καί ὑποβάθμιση τῆς αἴσθησης τῆς ἐθνικῆς ταυτότητας καί ἡ ἐκχώριση κυριαρχικῶν δικαιωμάτων σέ Θράκη, Αἰγαῖο καί Μακεδονία στό ὄνομα ἑνός κακῶς νοούμενου Διεθνισμοῦ καί Δημοκρατίας, γ) κέρδος χρόνου γιά τό Σύστημα, μέχρις ὅτου ὁ λαός συνειδητοποιήση τήν πραγματικότητα καί ἐξανεμιστοῦν (ἤ ἱκανοποιηθοῦν ἐλάχιστα) οἱ ἐλπίδες πού τοῦ δίδονται.

Παρατηρῆστε ὅτι ὁ ΣΥΡΙΖΑ μέ τό "ἡ ἐλπίδα ἔρχεται" ἀπευθύνεται στό συναίσθημά μας καί ὄχι στήν λογική μας, καθώς γιά νά διεκδικήση τήν ψῆφο μας θά ὤφειλε νά ἐξηγήση ἐπακριβῶς πῶς θά ἀπεγκλωβήση τό "σκαρί" ἀπό τόν κλοιό τῶν πειρατικῶν πλοίων.

Ὀ μόνος λόγος πού θά ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ (καί τό σκέφθηκα κάποια στιγμή) εἶχε τήν ἔννοια τῆς ὁμοιοπαθητικῆς, καθώς πρέπει νά περάση ἡ κοινωνία καί ἀπό τήν ἀπομυθοποίηση τῆς "Ἀριστερᾶς".
Ὅμως ὄχι, δέν θέλω νά παίξω αὐτό τό παιχνίδι.

Μιά ἄλλη συνειδητοποίηση πού κάνω αὐτές τίς μέρες (εὑρισκόμενος στήν Ἀνατολική Μακεδονία) εἶναι τό πόσο λίγο συνειδητοποιημένος καιί πληροφορημένος γιά τά πραγματικά αἴτια τῆς ἐπιβληθείσης "κρίσης" εἶναι ὁ μέσος πολίτης τῆς ἐπαρχίας καί πόσο μικρονοϊκή εἶναι ἡ συλλογιστική του, κατευθυνόμενη πλήρως ἀπό τά διλήμματα καί τίς ἔννοιες - πομφόλυγες (π.χ. σταθερότητα, ἀνταγωνιστικότητα, ἀσφάλεια, ἀνάπτυξη κτλ) πού τοῦ πλασάρουν.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:09

Το πρώτο exit poll δείχνει 12 μονάδες διαφορά μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ και ΝΔ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 26 Ιαν 2015, 00:05

Πάει το σαμάρι με το χοντρό του γαϊδαρο ....και ο BP σχολιἀζει το αποτέλεσμα


https://www.youtube.com/watch?v=3imv05JZ6FI
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 27 Ιαν 2015, 12:22

Ειναι θετικο οτι ειχαμε τον πρώτο πολιτικό όρκο πρωθυπουργου . Χωρις παπάδες.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 27 Ιαν 2015, 14:48

Divine Sinner έγραψε:Ειναι θετικο οτι ειχαμε τον πρώτο πολιτικό όρκο πρωθυπουργου . Χωρις παπάδες.
Είδαμε και τους άλλους πόσο τήρησαν τους όρκους τους στο ευαγγέλιο... μην κλαίγονται τώρα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 27 Ιαν 2015, 23:41

Και με παπάδες και με χωρίς.
Οι ΑΝΕΛ με παπά.

Κάποια μπλογκάκια κακές γλώσσες έλεγαν ότι οι χριστοπαναγίες από το θρήσκο Σαμαρά πήγαν σύννεφο.
Τον είχε καβαλικέψει ο Μπαφομέτ
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 28 Ιαν 2015, 11:48

Δεν ψήφισα σύριζα ούτε και εμπιστεύομαι ή ελπίζω να αλλάξει κάτι.

Αλλά για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια και τα ισοπεδώνουμε όλα υπάρχει κάτι αισιόδοξο.

Η αισιόδοξη πλευρά βγαίνει από αυτό το βίντεο



Τα μούτρα του Βενιζέλου όταν 3 χρόνια πριν ένας άνθρωπος τον ρώτησε αν υποχωρούν επειδή τους έχουν στο χέρι.
Έτσι η κυβέρνηση δεν έχει σημασία αν είναι δεξιά ή αριστερά ή κράμα αλλά κατά πόσον κάποιοι τους έχουν στο "χέρι"

Για να δούμε τι θα δούμε.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 28 Ιαν 2015, 13:14

Divine Sinner έγραψε:Ειναι θετικο οτι ειχαμε τον πρώτο πολιτικό όρκο πρωθυπουργου . Χωρις παπάδες.



Παπάς,και πρώην συμμαθητής μου , είπε ..πως πρέπει να μην ορκίζονται στο ευαγγέλιο,διότι το εξευτελίζουν.Στα δικαστήρια στη τιμή και στον λόγο του ο πολίτης,στη δε ιεροσύνη του ο πάτερ .Στη δε ορκωμοσία της κάθε κυβέρνησης επίσης.Και συμφωνώ αν και άθρησκος

Καλό είναι να δώσουμε χρόνο στην νέα κυβέρνηση.Έχουμε μάθει ,ως άνθρωποι, να έχουμε/περιμένουμε γρήγορα αποτελέσματα σε όλα.Δεν είναι έτσι.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 28 Ιαν 2015, 14:04

alkinoos έγραψε:είπε ..πως πρέπει να μην ορκίζονται στο ευαγγέλιο,διότι το εξευτελίζουν
Σύμφωνα με τα ευαγγέλια, δεν πρέπει να ορκιζόμαστε καθόλου. Αλλά πού να το πεις. Θα σε ταμπελώσουν αιρετικό επειδή τους λες κάτι που ορίζεται σαφώς στο ίδιο τους το ευαγγέλιο.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 28 Ιαν 2015, 14:26

Ελληνικό ΟΧΙ σε Δήλωση της Ε.Ε. περί Ουκρανίας

Το πρώτο δείγμα γραφής στην εξωτερική πολιτική της έδωσε η νέα ελληνική κυβέρνηση, αρνούμενη να συγκατατεθεί σε Δήλωση καταδίκης της Ρωσίας και στήριξης της νεοφασιστικής κυβέρνησης του Κιέβου που εξέδωσαν οι αρχηγοί κρατών και κυβερνήσεων του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου για την Ουκρανία.
Σύμφωνα με πληροφορίες, τις οποίες επικαλείται και η εφημερίδα «Wall Street Journal», η Αθήνα και ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας εξέφρασαν τη διαφωνία τους για το σκληρό λεκτικό της Δήλωσης στην οποία καταδικάζεται η Ρωσία για την υποστήριξη που παρέχει προς τους αντιφασίστες της ανατολικής Ουκρανίας, με αφορμή την προβοκάτσια στη Μαριούπολη. Παράλληλα, με τη Δήλωση αυτή, καλούνται οι υπουργοί Εξωτερικών των «28» να εξετάσουν περαιτέρω κυρώσεις εναντίον της Μόσχας.
Είναι προφανές πως η νέα ελληνική κυβέρνηση είναι αποφασισμένη να αντιταχθεί τόσο στις τρομοκρατικές πρακτικές των νεοφασιστών του Κιέβου όσο και στην ψυχροπολεμική πολιτική της Ε.Ε. κατά της Ρωσίας.


http://ekdohi.gr/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE% ... %85%CE%BA/
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 28 Ιαν 2015, 14:28

Τα «π@@σταριά»... έφαγαν από υπουργό τον Νίκο Νικολόπουλο
«Φωτιά» πήραν τα ελληνικά social media στο άκουσμα περί πιθανής υπουργοποίησης του βουλευτή των ΑΝΕΛ, Νίκου Νικολοπουλου.



Ο καταιγισμός αρνητικών σχολίων -ακόμα και από γνωστούς λογαριασμούς του Twitter που υποστηρίζουν φανατικά τον ΣΥΡΙΖΑ- ήταν πρωτοφανής, με αρκετούς να θυμίζουν το χυδαίο σχόλιο του κ. Νικολοπουλου για τον πρωθυπουργό του Λουξεμβουργου.

Το περασμένο καλοκαίρι. στο άκουσμα της είδησης περί πρότασης γάμου του Λουξεμβούργιου πρωθυπουργού στον αγαπημένο του, ο κ Νικολοπουλος έγραψε: «Από την Ευρώπη των εθνών - κρατών στην Ευρώπη των... π@@σταριών».

Εκτός αυτού, η συνολική παρουσία του κ. Νικολοπουλου φαίνεται πως προκαλεί «αλλεργία» στους ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ, οι οποίοι μπορούν να ανεχθούν τα υπόλοιπα μέλη των ΑΝΕΛ, αλλά όχι τον ίδιο.

Ορισμένες πληροφορίες μάλιστα αναφέρουν ότι η σφοδρή αντίδραση ήταν και ο λόγος που σβήστηκε το όνομά του από τη λίστα με τα νέα υπουργεία.

Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι προοριζόταν για το υπουργείο Εργασίας και, αν αυτό ευσταθεί, τότε θα ειναι η δεύτερη φορά που ο κ. Νικολοπουλος φθάνει στην υπουργική «πηγή», αλλά δεν πίνει από το νερό της.

Πάντως, συνεργάτες του κ. Νικολοπουλου διαψεύδουν ότι του προτάθηκε υπουργείο και υποστηρίζουν πως εξ αρχής η συμφωνία ήταν να μείνει εκτός κυβερνητικού σχήματος.



http://www.protothema.gr/politics/artic ... kolopoulo/
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 28 Ιαν 2015, 14:30

Παρελθόν τα κιγκλιδώματα έξω από τη Βουλή

Τοποθετήθηκαν από κυβερνήσεις που έτρεμαν τη λαϊκή οργή που προκαλούσε η πολιτική τους. Έστεκαν εκεί, μπροστά από τη Βουλή, για να ορίζουν επακριβώς την απόσταση ανάμεσα σε αυτούς που έπαιρναν τις αποφάσεις, εκτελώντας εντολές κέντρων εχθρικών προς τον ελληνικό λαό, και σ” αυτόν τον ίδιο τον λαό.

Μέχρι που ο λαός αυτός αποφάσισε να αλλάξει τη σύνθεση αυτού του κοινοβουλίου. Και σήμερα το πρωί τα κιγκλιδώματα του αυταρχισμού ξηλώθηκαν.
http://ekdohi.gr/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE% ... %B2%CE%BF/
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 28 Ιαν 2015, 14:31

και για τις τρεις ειδησεις θα πω οτι κινουνται σε καλο δρομο. Βλεπω μια θετικη ροπή. Συμπορευομαι προς το παρον με την κυβερνηση. Δν περιμενα να το πω αυτο.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από Hlios » Τετ 28 Ιαν 2015, 14:34

Divine Sinner έγραψε:και για τις τρεις ειδησεις θα πω οτι κινουνται σε καλο δρομο. Βλεπω μια θετικη ροπή. Συμπορευομαι προς το παρον με την κυβερνηση. Δν περιμενα να το πω αυτο.
Παρόμοια μηνύματα εισπράττω και εγώ από έξω (ακόμα και από ως τώρα πιστούς στην ΝΔ).
Άβαταρ μέλους
BlueAngel
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1441
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 00:22
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 18 φορές
Έλαβε Likes: 9 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από BlueAngel » Τετ 28 Ιαν 2015, 17:06

OTTO έγραψε:
alkinoos έγραψε:είπε ..πως πρέπει να μην ορκίζονται στο ευαγγέλιο,διότι το εξευτελίζουν
Σύμφωνα με τα ευαγγέλια, δεν πρέπει να ορκιζόμαστε καθόλου. Αλλά πού να το πεις. Θα σε ταμπελώσουν αιρετικό επειδή τους λες κάτι που ορίζεται σαφώς στο ίδιο τους το ευαγγέλιο.
που το αναφέρει αυτό ΟΤΤΟ;
...cause we all have wings but some of us don't know why...
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από promitheas14 » Τετ 28 Ιαν 2015, 17:29

Οἱ πρῶτες ἐνδείξεις θετικές. Τό ὅτι πέφτει τό χρηματιστήριο, θετικό. (Τά λαμογιοπόντικα ξεπουλᾶνε καί πηδοῦν ἀπό τό πλοῖο).
Ἔχοντας κατά νοῦ, βεβαίως, τό παράδειγμα τοῦ ΠΑΣΟΚ τοῦ 81, (πού αποδείχθηκε μελετημένο σχέδιο καταστροφῆς τῆς Ἑλλάδας-ἀνεξάρτητα ἀπό τήν πρόσκαιρη βιοποριστική καλυτέρευση) κρατάω μικρό καλάθι, ὑποστηρίζω καί περιμένω νά δῶ οὐσία καί ὄχι μόνο συμβολικές κινήσεις,-εὐπρόσδεκτες κι αὐτές- ὅπως τά κάγκελα στό Σύνταγμα καί ἡ ἐπίσκεψη στό Σκοπευτήριο Καισαριανῆς.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Απο 20/11/14)

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 28 Ιαν 2015, 18:21

:xara: :xara: :xara: :xara: :xara: :xara: :xara:
Καταργείται η Τράπεζα θεμάτων.
Από το πρωί τα παιδιά του Λυκείου κάνουν πάρτυ.

Και αυτό δεν έχει σχέση με τα οικονομικά όπως και χιλιάδες μέτρα που είχαν πάρει δεν είχαν καμία σχέση με τα οικονομικά αλλά με την κατατρομοκράτηση και την καθυπόταξη του λαού.

Φυσικά και "έμμεσα" όλα έχουν σχέση με τα οικονομικά.
Ακόμα και το νέο Λύκειο, θέματα που έχουν σχέση με την παιδεία, την υγεία και άλλα νεοταξίτικα που έχουμε συζητήσει λεπτομερειακά εδώ.

Για να δουλέψει κάποιος με ψίχουλα και άθλιες συνθήκες πρέπει πρώτα να τον απογυμνώσουν από κάθε μορφή εσόδου να τον έχουν καταχρεωένο και λειμασμένο. Και φυσικά αμόρφωτο και αν είναι δυνατόν αναλφάβητο.
Αυτό λέγεται "πρωτογενής συσσώρευση". Μαρξιστικός όρος που τον έκαναν τσίχλα οι ευρωλιγούρηδες και τα ντόπια τσιράκια τους και τον μετέτρεψαν σε ιατρικό όρο κάτι σαν μαγουλάδες ή ερυθρά που πρέπει ένα κράτος να το περάσει. Η Ελλάδα στην Τουρκοκρατία δεν πέρασε αυτό το στάδιο μετάβασης από τη φεουδαρχία στον καπιταλισμό και καλά πρέπει να το περάσει.

Γιατί στην τουρκοκρατία οι Έλληνες είχαν περιουσία κτήματα ακίνητα που τα διατηρούν μέχρι σήμερα έστω και με διαφορετική μορφή.
Ότι δεν κατάφεραν οι Τούρκοι 400 χρόνια ήθελαν να το κάνουν τα ντόπια και ξένα αφεντικά. Δηλαδή να μας ξεβρακώσουν.

Και σιγά μην ήθελε ο κάθε Γερμανός ένα σπίτι στην Κυψέλη ή στο Πέραμα ή στην Κοκκινιά σε πολυκατοικία 60 χρονών με στενό μπαλκονάκι που ο πισινός είναι μέσα στο σπίτι και το κεφάλι σου το κουτσουλάνε τα περιστέρια. Που όταν απλώνεις ρούχα γίνονται γκρί από το καυσαέριο και εμπριμέ από τις κουτσουλιές.
Τα σπίτια αυτά έχουν αξία μόνο γι αυτούς που τα χρησιμοποιούν.
Κάθε προσπάθεια για να βάλουν χέρι στα άθλια αυτά σπίτια κατά πλειοψηφία ήταν για τεχνητή εξαθλίωση για να σκύβουμε καλύτερα το κεφάλι στα αφεντικά. Για να κατεβάζουμε τον πήχη και να γίνουμε ραγιάδες.

Οι πρώτες ενδείξεις είναι καλές.
Αλλά η αισιοδοξία μου συγκρατημένη
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”