Βασιλης Λεβέντης

Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 13 Ιαν 2014, 19:17

Τον πάω... :D





Τάδε Έφη Βασίλης Λεβέντης : Και θα τους πάρει όλους ο διάολος (!)
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ICAROS » Δευ 03 Μαρ 2014, 16:34



Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ICAROS την Δευ 03 Μαρ 2014, 16:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 03 Μαρ 2014, 16:44

Τον πήγαινα κάποτε.
Τώρα παρασοβάρεψε και δεν τον πάω.

Αλλά αφού ανοίξαμε νήμα για το Λεβέντη δεν πρέπει να ξεχνάμε την ιστορική εκπομπή με τον Παναγιωτόπουλο 20 χρόνια πριν.

Η καλύτερη στιγμή του Λεβέντη.

Τον φώναξε ο Παναγιωτόπουλος για να τον κάνει ρόμπα και τον έκανε ρόμπα ο Λεβέντης

Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 03 Μαρ 2014, 16:49

doctormarkon έγραψε:Τον πήγαινα κάποτε.
Τώρα παρασοβάρεψε και δεν τον πάω.

Θα έλεγα πως πια έχει εγκράτεια στο θυμικό του.

"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 03 Μαρ 2014, 20:27

Να με συγχωρήσετε... "γνωρίζω" το άτομο πάνω από 20 χρόνια,
και δεν μπορώ να ασχοληθώ. Δε νιώθω πως έχει νόημα ούτε να σχολιάσω.
Σ'όσους αρέσει, σεβαστό. Απλά δεν μπορώ να συμπορευτώ
καθόλου σ'αυτό το μονοπάτι.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 03 Μαρ 2014, 21:49

Κι εγώ τον ξέρω.

Γενικά είναι γνωστός στην περιοχή της Καλλιθέας.
Κυρίως σε όσους έχουν ή είχαν μαγαζιά.
Γινόταν κολητσίδα για οικονομική ενίσχυση και αυτή είναι μία πλευρά που με ενοχλεί ιδιαίτερα.

Σίγουρα αυτό εννοείς.

Το άλλο που με χαλάει είναι το λιβάνισμα στον παππού του ΓΑΠ.
Αυτό τον κάνει πολιτικάντη παλιάς κοπής.
Τώρα και μνημονιακός και γι αυτό έχει ρίξει τους τόνους.

Θεωρεί το μνημόνιο μονόδρομο και αυτό είναι το χειρότερο που παρατηρώ σε αυτόν.

Αλλά στην εκπομπή του Παναγιωτόπουλου μου άρεσε.

Ήταν 1994 και παιδική ηλικία της ιδιωτικής τηλεόρασης.
Είχε αρχίσει να διαφαίνεται το αίσχος.
Το μεγαλύτερο αίσχος είναι να καλούν κάποιον για να τον γελοιοποιήσουν, να τον ξεφτιλίσουν να τον ξεβρακώσουν για να έχουν τηλεθέαση.

Αν δείτε δεν του έκανε καμία κουβέντα για την πολιτική ούτε για το λιβανιστήρι στον παππού του ΓΑΠ. Η μόνη αναφορά ήταν για τον καθυστερημένο γιό του γέρου Παπανδρέου με την Κυβέλη.

Οι άλλες ερωτήσεις ήταν γιατί έμεινε γεροντοπαλήκαρο.
Φυσικά δεν τραβάω κανένα ζόρι αν ο κάθε πολιτικός είναι γεροντοπαλήκαρο. Χέστηκα.

Κάτι για πίτσες του έδειχνε στο video εξ αιτίας μιας φάρσας που του είχαν κάνει να του στείλουν καμιά 20ριά πίτσες στο πλατώ την ώρα που έκανε εκπομπή.

Σε κάποια φάση του έδειξε κάτι μανεκέν και τον ρώτησε αν τις ποθεί.

Ερώτηση παγίδα για έναν ανύπαντρο τότε πολιτικό.
Αν έλεγε ναι θα του κόλλαγαν την ταμπέλα του λιγούρη αν έλεγε όχι θα τον έβγαζαν ομοφυλόφιλο. Εκείνος γλίστρησε με έξυπνο τρόπο και αποκάλυψε πόσο ανόητος είναι ο σημερινός υπουργός.

Πάντως τον βλέπω με μια γυναίκα δίπλα του εδω και κάτι χρόνια
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 03 Μαρ 2014, 22:24




Βικυ δεν με νοιαζει γενικα ως ατομο αλλα ειδικα ως διορατικό μυαλο.
Το περιεργο οτι εκτος απο τον λεβεντη τ προφήτευσε και ο φώτης. αλλα ήταν μικρός και ποιος τον άκουγε;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alkinoos την Δευ 03 Μαρ 2014, 22:29, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Λόγος: διόρθωση link
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 04 Μαρ 2014, 06:26

Λάθος.
Δεν ήταν διορατικός.
Οι αιτίες της κρίσης δεν ήταν αυτές που έλεγε ο Λεβέντης όπως το μεγάλο δημόσιο και το πελατειακό σύστημα.
Ήταν η προδοσία με υπογραφή υπουργών.

Τις αιτίες της κρίσης τις περιέγραψε με λεπτομέρεια ο Καζάκης.
Από το δάνειο του 1824 μέχρι σήμερα και ποιοί το επανέφεραν μαζί με μεταγενέστερα δάνεια όπως αυτό του Σουλτάνου στο άρτιο.

Ή ζήτηση για θέση στο δημόσιο δεν ήταν αιτία της κρίσης αλλά ήταν εκεί που πάτησαν για να πουν πως φταίνε οι πολίτες για την κρίση.
Όχι μόνο εκείνοι που είχαν μπάρμπα και διορίστηκαν με ρουσφέτι αλλά και εκείνοι που δεν διορίστηκαν αλλά θα.....ήθελαν :jerk:

ΚΑΙ ο Λεβέντης έχει λόγο που μοιάζει να απευθύνεται σε παιδάκια που κάνουν κακές σκέψεις και τα κάνουν νταντά
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 04 Μαρ 2014, 06:38

Και το γεγονός ότι ψήφιζαν αυτούς που ψήφιζαν δεν είναι αιτία μομφής προς τους πολίτες.
Φταίνε αλλά δεν έχουν την απόλυτη ευθύνη.

Και αν έχουν ένα μερίδιο ευθύνης, ούτε ο παππούς του ΓΑΠ που τόσο υμνεί ήταν άγιος.
Απ ότι έλεγε ο Καζάκης ΚΑΙ αυτός έβαλε το χεράκι του και υπέγραψε να επιστρέψουν τα παλιά δάνεια στο άρτιο.

Όταν αναφέρθηκε στον Καζάκη μίλησε απαξιωτικά γι αυτόν με τον ίδιο τρόπο που του είχε μιλήσει ο Παναγιωτόπουλος κάποτε.

Είχα βάλει το βίντεο σε ένα παλιό νήμα του Καζάκη.

Έλεγε λοιπόν ο Λεβέντης:
Βγαίνει ένα καράφλας και λέει να διαγράψουμε το δάνειο σαν τον Ισημερινό χα χα χα χα που πέφτει ο Ισημερινός?

Κάτι του έταξαν και έγινε μνημονιακός και οπαδός των μέτρων.
Και τώρα τον διαφημίζουν σαν διορατικό.
Το σύστημα τον ετοιμάζει να μας τον σερβίρει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 04 Μαρ 2014, 09:53

το θεωρω πολύ απίθανο να μας σερβίρει το σύστημα τον λεβέντη.
Δηλαδη εσυ ρε μαρια πιστευεις οτι με το πελατειακο κράτος και τον οικονομικο προστατευτισμό (ανοιχτά επαγγέλματα) ακομα και χωρις την συνειδητη προδοσία θα είχαμε διαφορετικη μοιρα;
ισως να κερδίζαμε ενα δυο χρόνια. τελικά όμως θα έσκαγε. τους ημετέρους πρέπει και να τους ταϊζεις.
Εδω υπήρχαν δημόσιοι υπάλληλοι που πολεμούσαν την μηχανογράφηση επειδη φοβόνταν οτι δεν θα είναι απαραίτητοι. ενω άλλες χώρες εχουν καταργήσει το χαρτι στον δημόσιο τομέα. φτάσαμε σε τέτοια σημεία.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 04 Μαρ 2014, 10:13

Είμαι υπέρ της μηχανογράφησης και να γίνονται οι δουλειές πιό γρήγορα και με λιγότερο άγχος.
Αλλά ποιος επωφελείται από αυτή την εξέλιξη?

Το να απολύεται κάποιος στα 50 επειδή η υπηρεσία μηχανογραφήθηκε και χρειάζονται λιγότεροι δεν είναι λύση.
Το να αποβάλλεται κάποιος σαν σκουπίδι και να πετιέται σαν λεμονόκουπα είναι προσβολή της αξιοπρέπειας.
Με κανέναν τρόπο δεν σημαίνει νοικοκύρεμα του Κράτους.
Νοικοκύρεμα δεν σημαίνει να κλείνεις σπίτια και να μετατρέπεις ανθρώπους σε άχρηστα σκουπίδια και περιττό βάρος.
Πολύ περισσότερο όταν οι εργαζόμενοι δουλεύουν πυρετωδώς για να δουλέψει ένα σύστημα ακόμα και απλήρωτες υπερωρίες και για ευχαριστώ να απολύονται.

Η δουλειά είναι δικαίωμα για ΟΛΟΥΣ και το κράτος οφείλει να εξασφαλίζει ανθρώπινες συνθήκες ζωής για όλους
Όποιος λέει το αντίθετο ότι πρέπει να απολυθούν κάποιοι για να καθαρίσει ο τόπος είναι απέναντί μου.

Βρε ουουουουστ
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 04 Μαρ 2014, 10:49

και γιατί στον ιδιωτικό τομεα το ίδιο πράγμα δεν ειναι μεμπτο;
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 04 Μαρ 2014, 11:18

Μεμπτό παντού.
Και στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα και στους αυτοαπασχολούμενους που τους κάνουν τη ζωή δύσκολη για να τους αναγκάσουν να βάλουν λουκέτο.

Σιχαίνομαι τη λογική του Λεβέντη του Τζήμερου του Ανδιανόπουλου και άλλων που θεωρούν ανθρώπους ή ομάδες ανθρώπων σαν μέλος του σώματος με γαγγραινα που πρέπει να κοπεί για να καθαρίσει το σώμα.
Ο όρος εξυγείανση μου δίνει στα νεύρα.
Προπαντός όταν σαν αρρώστια θεωρούν ανθρώπους.

Απορώ με εκείνους που δεν αντιλαμβάνονται και δέχονται να τους θεωρούν σαν κατσαρίδες και ποντίκια.
Εμένα ο χαρακτηρισμός αυτός και μόνο μου έχει δημιουργήσει μεγάλη οργή όλα αυτά τα χρόνια.

Θεωρώ ότι με έχουν προσβάλλει άγρια όλοι αυτοί.
Τους μισώ θανάσιμα. Είναι απέναντι. Ακόμα και ο Λεβέντης.

Δεν διαχωρίζω εργαζόμενους σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
Όλοι μπορούν να προσφέρουν όλοι είναι ικανοί και έχουν προσόντα και ταλέντα.
Αν δεν το πιστεύουν οι ίδιοι για τον εαυτό τους τότε είναι βαθιά χειραγωγημένοι για να μην πω κομπλεξικοί.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 04 Μαρ 2014, 11:28

εγω απορώ με εκείνους που δεν μπορουν να διαχωρίσουν τα εργασιακά απο τα ανθρώπινα.
κατ αρχην απολυμενος δεν σημαινει πεθαμένος ξοφλημένος κλπ.
ανεργος δεν σημαινει άχρηστος.
απο εκει και πέρα η εργασία είναι συμφωνία ανάμεσα σε δυο μέρη.
Χρειάζεται να γίνει η δουλεια μου είτε παροδικά είτε μόνιμα και συμφωνουμε πόσα θα πάρεις ή θα παίρνεις για να γινει η δουλειά αυτή.
δεν μπορεί να υπάρχει μονιμότητα όταν δεν υπάρχει ανάγκη ούτε να χρησιμοποιουμε παλιες τεχνολογιες για να χρειάζεται να απασχολούμε περισσότερους εργαζομένους.
και αυτους σε τελική ανάλυση ποιος τους πληρωνει; οχι αυτους που ειναι ζωτικοι.τους αλλους. ερχονται λεφτά απο τον ουρανό;
οχι. ο φορολογούμενος τους πληρωνει.
Οπότε σε απλα μαθηματικά και λογική
Δεν πειράζει να υπάρχει υποτίμηση του μισθου μου μέσω φορολογίας, ειτε εμμεσης έιτε άμεσης θελω να παίρνω 1000 1500 ευρώ εστω και αν τα 2/3 πάνε σε φόρους. δεν μου κάνει να παίρνω 500 ευρώ χωρίς φόρο. προτιμω το μεγαλυτερο στο μάτι αλλα μικρότερο σε πραγματικό ποσό. και ολο αυτό για να πληρώνεται απο την τζέπη μου ενα διευρυμένο δημόσιο. απο την στιγμη που φύγει ο φόρος απο την τζέπη μου στην ψυχολογία μου αντιμετωπίζεται ως ξενα λεφτα. αμ δε. δεν ειναι ξενα λεφτά. ειναι λεφτά απο την τζέπη μου.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 04 Μαρ 2014, 12:09

Το έχω πει και σε άλλα τόπικς

Γεννήθηκα και μεγάλωσα μέσα σε μαγαζιά.
Αν η κατάσταση δεν άλλαζε πάλι μαγαζί θα είχα.

Έδωσα στη Σχολή Δημόσιας Διοίκησης όταν τα μαγαζιά άρχισαν να δέχονται επιθέσεις. Με αντικειμενικά κριτήρια, παρκόμετρα, έκτακτες εισφορές κλπ κλπ.

Επίθεση εδώ επίθεση εκεί παντού επιθέσεις.

Σε κάποια βιβλία συγγραφείς "προοδευτικοί" δήθεν :jerk: ανέφεραν την ιδιομορφία της Ελλάδας με τα μαγαζιά σαν όψη υπανάπτυξης.
Ότι η χώρα έχει πολλά μικρά μαγαζιά ενώ οι πολιτισμένες χώρες πρέπει να έχουν λίγα και μεγάλα.

Οι πόρτες έκλειναν, οι ευκαιρίες λιγόστευαν και το δημόσιο γινόταν σιγά σιγά μονόδρομος.

Όταν οι συνθήκες γίνονται περισσότερο ελκυστικές σε μία δουλειά και μπορείς να διεκδικήσεις τη θέση γιατί να μην το κάνεις.
Εμένα με κατέκριναν γι αυτό και όταν πέρασα κάποιοι συγγενείς έκαναν μούτρα και με έλεγαν τεμπέλα. Λίγοι ήταν εκείνοι που χάρηκαν για την επιτυχία μου σε εξετάσεις πάρα πολύ δύσκολες.

Αν ήταν τα μαγαζιά και οι βιοτεχνίες όπως στη δεκαετία του 80 δεν θα έμπαινα στον κόπο. Λίγα χρόνια πριν το δημόσιο μου έφερνε αλλεργία.
Εκείνη την εποχή ήταν στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας να βρεθείς στη φυλακή για χρέη ή να πέσει έξω το μαγαζί.

Τα πενταπλάσια εισοδήματα χωρίς κουμανταδόρους στο κεφάλι σου.

Άλλα χρόνια τότε τώρα ακόμα και αν ακούς ραδιόφωνο έρχεται η ΑΕΠΙ και σου ζητάει δικαιώματα.

Ο Λεβέντης λοιπόν λέει τη μισή αλήθεια και μας κουνάει το δάχτυλο.
Δεν μπαίνει στον κόπο να ψάξει ποιοί και γιατί έκλεισαν τους δρόμους και το δημόσιο έγινε ελκυστικό και η μόνη δουλειά που μπορείς να έχεις κάποια δικαιώματα.

Τώρα έρχεται σαν θεός τιμωρός και λέει τα έλεγα.

Παρουσιάζει το μνημόνιο σαν μονόδρομο και τους τοκογλύφους σαν ανθρώπους που θέλουν τα ΛΕΦΤΑ τους και πρέπει να τα πάρουν ακόμα και αν χρειαστεί να καταστραφούν χιλιάδες οικογένειες.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 04 Μαρ 2014, 12:15

Για μένα ο απολυμένος δεν σημαίνει ξοφλημένος ή άχρηστος.
Ούτε ο άνεργος.
Αλλά άλλη η γνώμη η δική μου και άλλη των λιβανιστών των τοκογλύφων και των προσκυνημένων.

Γι αυτούς όλοι είμαστε άχρηστοι είτε δουλεύουμε είτε είμαστε άνεργοι και όσοι δουλεύουμε ακόμα κατ αυτούς είμαστε χαραμοφάηδες.
Όλοι είμαστε άχρηστοι εκτός από την αφεντομουτσουνάρα τους και το συνάφι τους
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 06 Μαρ 2014, 06:59

Ο Λεβέντης δε λέει κάτι νέο αλλά λιβανίζει συνέχεια τον παππού του ΓΑΠ.

Κι όμως ήταν αυτός που επανέφερε το δημόσιο χρέος στο άρτιο μαζί με το Μητσοτάκη.

http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... /1964.html
Μετά το Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο όλα τα χρέη των εμπλεκόμενων χωρών διεγράφησαν.



Όμως, το 1964, με Πρωθυπουργό τον Γ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και Υπουργό Οικονομικών Κ. ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ, εγινε μια «ΑΝΑΡΡΥΘΜΙΣΗ ΧΡΕΩΝ», δηλαδή επανέφεραν τα προπολεμικά διαγραμμένα χρέη, και μάλιστα υπερδιογκωμένα, με περίοδο αποπληρωμής 42-45 έτη (λήξη: 2009).


Το διαβάσαμε από το: Ντοκουμέντο απο το 1964: Πώς «αναρρύθμισαν» τα διαγραμμένα προπολεμικά χρέη! http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... z2v9hxBlNS
Γι αυτό γιατί δεν μίλησε ποτέ το λιβανιστήρι του παππού του ΓΑΠ?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 06 Μαρ 2014, 07:07

Είναι απέναντι όσοι ρίχνουν τα βάρη στο λαό με τον ένα ή τον άλλο τρόπο αποσιωπώντας τις μεγάλες προδοσίες και υπογραφές υποτέλειας.

Όσοι διορίστηκαν στο δημόσιο με ρουσφέτι ή στη ΔΕΗ όπως λέει ο Λεβέντης δεν ήταν υπαίτιοι της συμφοράς.
Δεν επικροτώ την πράξη τους και εγώ δεν θα το έκανα ποτέ αυτό όχι από φιλοπατρία αλλά για να μη χρωστάω χάρη στον όποιο παπάρα.

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο πήγαν να ρίξουν το βάρος στο λαό.
Ο λαός αγνοεί την αλληλουχία συμφωνιών που επανέφεραν τα προπολεμικά χρέη.

Και ο Λεβέντης σφυρίζει αδιάφορα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από promitheas14 » Πέμ 06 Μαρ 2014, 08:24

doctormarkon έγραψε: Οι αιτίες της κρίσης δεν ήταν αυτές που έλεγε ο Λεβέντης όπως το μεγάλο δημόσιο και το πελατειακό σύστημα.
Ήταν η προδοσία με υπογραφή υπουργών.
Τις αιτίες της κρίσης τις περιέγραψε με λεπτομέρεια ο Καζάκης.
Από το δάνειο του 1824 μέχρι σήμερα και ποιοί το επανέφεραν μαζί με μεταγενέστερα δάνεια όπως αυτό του Σουλτάνου στο άρτιο.
Πέραν τοῦ Λεβέντη, πού μπορεῖ νά εἶναι ἀπό τίμιος ἕως γραφικός ἀποπροσανατολιστής, ἡ μεγάλη ἀλήθεια πού βγαίνει ἀπό τήν συγκεκριμένη ἀνάρτηση περί Λεβέντη εἶναι τό "οἰκειοθελές ξαναφέσωμα τῶν ἑλλήνων μετά τόν πόλεμο".
Θά παρακαλέσω ὅποιον φίλο ἔχει πρόσβαση σέ ἀρχεῖα καί οἰκονομικά στοιχεῖα νά μᾶς παραπέμψη στήν ἀπόδειξη ὅτι τά κράτη μετά τόν Β΄ παγκ. πόλεμο ἔσβησαν τά χρέη τους. (Π.χ. ἀπό δημιοσιεύματα τῆς ἐποχῆς, κτλ) Ὀφείλουμε νά "δένουμε" τίς ὑποθέσεις χωρίς καμμιά ἀμφισβήτηση ὥστε νά εἶναι πλέον εὔκολο νά ἀποδείξουμε (αὐτό πού ὅλοι διαισθανόμαστε) ὅτι διαχρονικά οἱ πολιτικοί καί τά κόμματα στήν Ἑλλάδα λειτούργησαν ὡς πράκτορες ξένων συμφερόντων.

Πρέπει νά δημιουργήσουμε "ὁμάδες ἐργασίας" πού θά ξεσκεπάζουν ὅ,τι τό σύστημα συγκαλύπτει ἐπιμελῶς.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 06 Μαρ 2014, 10:50

Ο Λεβεντης είναι "αμελητέα ποσότητα" για το σύστημα, γι'αυτό παρέμεινε στο επίπεδο του γραφικού.
Όχι μόνο γιατί δεν υπακούει σε κανενός τις εντολές, (αυτό θα'ταν δυνητικά θετικό), αλλά και διότι οιι λογικές του συχνά δεν είναι λογικές. Θα πω μόνο μία απ'τις πολλές που άκουσα στα χρόνια και έβλεπα σαν απόλυτα φαιδρές. 'Ακουσα τυχαία προσφάτως, να ωρύεται γιατί να συνταξιοδοτείται κάποιος από 2 ταμεία... Δηλαδή έλεγε ο κύριος, ότι ο Τζόνι πχ που δούλεψε 20 χρόνια με ΙΚΑ και 20 με ΤΕΒΕ, έπρεπε να πάρει σύνταξη μονο από ένα ταμείο, δηλαδή τα μισά απ'όσα παίρνει τώρα, και άρα να μην συνυπολογιστούν σε καμία περίπτωση 20 χρονια δουλειάς στο 1 ή στο άλλο ταμείο. Κι εσείς γεμίσατε 2 σελίδες να συζητάτε Λεβέντη; :dunno: ζντουπ!
Ρε δε βλέπετε το ΠΟΤΑΜΙ του Θεοδωράκη, :loco: που σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις έγινε ήδη 4ο κομμα; :ouf: τέτοια προώθηση και προπαγανδάρα για κομμα δεν έχω ξαναδεί. Αλλά σόρι, αυτό άπτεται νέου τοπικίου που θα ανοίξω αν δε με προλάβει κάποιος.
Καλημέρες.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 23 Φεβ 2015, 11:53

Ας επικαιροποιήσουμε αυτό το τόπικ.

Με ένα πρόσφατο βίντεο του Βασίλη Λεβέντη.

Όλα τα περίμενα αλλά να δω τον Λεβέντη στην Πάνια δεν το περίμενα.



Κι όμως ήταν καλή εκπομπή και η Πάνια ήταν πολύ πιο αξιοπρεπής από το γλίτσα τον Παναγιωτόπουλο πριν 20 χρόνια.

Είδα την εκπομπή στα πεταχτά και θα σταθώ σε ένα σημείο που μου έκανε πολύ εντύπωση.
Στην αρχή στην εκπομπή αναφέρεται στη βιογραφία του Βασίλη Λεβέντη.
Λέει ότι είναι παντρεμένος με την κ. Νατάσα ότι έχει ένα γιο 34 χρονών και δύο εγγόνια.

Τον είχα δει αρκετές φορές και είναι γνωστός στην Καλλιθέα όταν γυρίζει προεκλογικά τα μαγαζιά.
Κανείς δεν ήξερε ότι ήταν παντρεμένος.
Και στην εκπομπή του Παναγιωτόπουλου ο γλίτσας τον ρώτησε γιατί δεν παντρεύτηκε ακόμα και ο Λεβέντης δεν του απάντησε γιατί όπως είπε δεν αφορά κανέναν η προσωπική ζωή του.

Πριν λίγα χρόνια τον έβλεπα στο δρόμο και κάποια κυρία που όσοι τον ήξεραν είπαν ότι είναι η γυναίκα του αλλά νόμιζα ότι είχε παντρευτεί σχετικά πρόσφατα.

Γιατί κρατούσε μυστική την οικογενειακή του κατάσταση?
Μήπως φοβόταν μην κάνουν κακό στην οικογένειά του?
Ο ίδιος την εποχή που όλοι πίστευαν ότι είναι εργένης είχε απόπειρα δολοφονίας εναντίον του.
Σε κάποιες εκλογές αλλά δεν θυμάμαι ποια χρονιά.

Συμπέρασμα: Δεν είναι αμελητέα ποσότητα για το σύστημα.
Η το σύστημα επιδιώκει την εξάλειψη ακόμα και των αμελητέων ποσοτήτων.
Ή τίποτα από τα παραπάνω. Ίσως να ξέρει πολύ περισσότερα απ όσα νομίζουμε ότι ξέρει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 25 Αύγ 2015, 11:14

Ο Λεβέντης θα βγει στη βουλή όπως φαίνεται.

Στο αρχικό βίντεο του τόπικ ο Λεβέντης καταριέται τον Ανδρέα Παπανδρέου και το Μητσοτάκη.
Οι κατάρες πιάσανε τον Παπανδρέου αλλά όχι και τον Μητσοτάκη.
Ο Μητσοτάκης ο παλιόγερος όπως τον έλεγε και να πιάσει καρκίνο μόλις έκλεισε τα 95 πριν λίγο καιρό και έσβησε τα κεράκια με φυσερό σε μια τούρτα με στρουμφάκια.

Όποιος ακούσει τις κατάρες και να παρακαλάει το Θεό να στείλει καρκίνο στο Μητσοτάκη και στον Παπανδρέου γίνεται άθεος στη στιγμή.

Για να δείτε όμως πως λειτουργεί η προπαγάνδα.
Αυτόν που κάποτε έφτυναν τώρα τον παρουσιάζουν σαν σοβαρό σαν προφήτη σαν εναλλακτική λύση.

Κι όμως είναι μία από τα ίδια.
Μνημονιακός, λάτρης του γέρο-Παπανδρέου του παππού του ανένδοτου.
Μόνο που αυτός είναι ανέκδοτος
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 25 Αύγ 2015, 12:52

αυτά...
ArELa έγραψε:Ο Λεβεντης είναι "αμελητέα ποσότητα" για το σύστημα, γι'αυτό παρέμεινε στο επίπεδο του γραφικού.
Όχι μόνο γιατί δεν υπακούει σε κανενός τις εντολές, (αυτό θα'ταν δυνητικά θετικό), αλλά και διότι οιι λογικές του συχνά δεν είναι λογικές. Θα πω μόνο μία απ'τις πολλές που άκουσα στα χρόνια και έβλεπα σαν απόλυτα φαιδρές. 'Ακουσα τυχαία προσφάτως, να ωρύεται γιατί να συνταξιοδοτείται κάποιος από 2 ταμεία... Δηλαδή έλεγε ο κύριος, ότι ο Τζόνι πχ που δούλεψε 20 χρόνια με ΙΚΑ και 20 με ΤΕΒΕ, έπρεπε να πάρει σύνταξη μονο από ένα ταμείο, δηλαδή τα μισά απ'όσα παίρνει τώρα, και άρα να μην συνυπολογιστούν σε καμία περίπτωση 20 χρονια δουλειάς στο 1 ή στο άλλο ταμείο. Κι εσείς γεμίσατε 2 σελίδες να συζητάτε Λεβέντη; :dunno: ζντουπ!
.
τα είπα πέρσι το Μάρτη. Φέτος τον Αύγουστο, το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι ότι το σύστημα
(με πρωτοπαλήκαρα τα ΜΜΕ) έχουν αναγάγει αυτόν τον (μέχρι τώρα γραφικότατο) κύριο, σε μέγιστη πολιτική φυσιογνωμία. :ouf:
Ως εκ τούτου, θα συμφωνήσω με τη δοκτορέσσα ότι θα μπει στη βουλή, καθότι τα ΜΜΕ, εξακολουθούν
να κατευθύνουν μυαλά, συνειδήσεις και απόψεις. Σε μικρότερο βαθμό ίσως, αλλά δεν παύουν να το κάνουν.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 25 Αύγ 2015, 12:59

Ακριβώς.

Αυτή η μεταστροφή των καναλιών έτσι ξαφνικά!!!!!!!!

Και ακούω άτομα απελπισμένα και αγανακτισμένα που λένε θα ψηφίσουν Λεβέντη.

Βρε που πάμε!!!!!!!
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 25 Αύγ 2015, 13:02

Παρ'ότι άνοιξα νήμα γι΄αυτόν,και έλεγα τότε..καλά τα λέει..τώρα πια ωρίμασα και δεν εμπιστεύομαι κανέναν.Μήτε πρόκειται να ξαναψηφίσω

Λεβέντη... :bump:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”