Βασιλης Λεβέντης

Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 04 Μαρ 2014, 12:15

Για μένα ο απολυμένος δεν σημαίνει ξοφλημένος ή άχρηστος.
Ούτε ο άνεργος.
Αλλά άλλη η γνώμη η δική μου και άλλη των λιβανιστών των τοκογλύφων και των προσκυνημένων.

Γι αυτούς όλοι είμαστε άχρηστοι είτε δουλεύουμε είτε είμαστε άνεργοι και όσοι δουλεύουμε ακόμα κατ αυτούς είμαστε χαραμοφάηδες.
Όλοι είμαστε άχρηστοι εκτός από την αφεντομουτσουνάρα τους και το συνάφι τους
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 06 Μαρ 2014, 06:59

Ο Λεβέντης δε λέει κάτι νέο αλλά λιβανίζει συνέχεια τον παππού του ΓΑΠ.

Κι όμως ήταν αυτός που επανέφερε το δημόσιο χρέος στο άρτιο μαζί με το Μητσοτάκη.

http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... /1964.html
Μετά το Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο όλα τα χρέη των εμπλεκόμενων χωρών διεγράφησαν.



Όμως, το 1964, με Πρωθυπουργό τον Γ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και Υπουργό Οικονομικών Κ. ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ, εγινε μια «ΑΝΑΡΡΥΘΜΙΣΗ ΧΡΕΩΝ», δηλαδή επανέφεραν τα προπολεμικά διαγραμμένα χρέη, και μάλιστα υπερδιογκωμένα, με περίοδο αποπληρωμής 42-45 έτη (λήξη: 2009).


Το διαβάσαμε από το: Ντοκουμέντο απο το 1964: Πώς «αναρρύθμισαν» τα διαγραμμένα προπολεμικά χρέη! http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... z2v9hxBlNS
Γι αυτό γιατί δεν μίλησε ποτέ το λιβανιστήρι του παππού του ΓΑΠ?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 06 Μαρ 2014, 07:07

Είναι απέναντι όσοι ρίχνουν τα βάρη στο λαό με τον ένα ή τον άλλο τρόπο αποσιωπώντας τις μεγάλες προδοσίες και υπογραφές υποτέλειας.

Όσοι διορίστηκαν στο δημόσιο με ρουσφέτι ή στη ΔΕΗ όπως λέει ο Λεβέντης δεν ήταν υπαίτιοι της συμφοράς.
Δεν επικροτώ την πράξη τους και εγώ δεν θα το έκανα ποτέ αυτό όχι από φιλοπατρία αλλά για να μη χρωστάω χάρη στον όποιο παπάρα.

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο πήγαν να ρίξουν το βάρος στο λαό.
Ο λαός αγνοεί την αλληλουχία συμφωνιών που επανέφεραν τα προπολεμικά χρέη.

Και ο Λεβέντης σφυρίζει αδιάφορα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από promitheas14 » Πέμ 06 Μαρ 2014, 08:24

doctormarkon έγραψε: Οι αιτίες της κρίσης δεν ήταν αυτές που έλεγε ο Λεβέντης όπως το μεγάλο δημόσιο και το πελατειακό σύστημα.
Ήταν η προδοσία με υπογραφή υπουργών.
Τις αιτίες της κρίσης τις περιέγραψε με λεπτομέρεια ο Καζάκης.
Από το δάνειο του 1824 μέχρι σήμερα και ποιοί το επανέφεραν μαζί με μεταγενέστερα δάνεια όπως αυτό του Σουλτάνου στο άρτιο.
Πέραν τοῦ Λεβέντη, πού μπορεῖ νά εἶναι ἀπό τίμιος ἕως γραφικός ἀποπροσανατολιστής, ἡ μεγάλη ἀλήθεια πού βγαίνει ἀπό τήν συγκεκριμένη ἀνάρτηση περί Λεβέντη εἶναι τό "οἰκειοθελές ξαναφέσωμα τῶν ἑλλήνων μετά τόν πόλεμο".
Θά παρακαλέσω ὅποιον φίλο ἔχει πρόσβαση σέ ἀρχεῖα καί οἰκονομικά στοιχεῖα νά μᾶς παραπέμψη στήν ἀπόδειξη ὅτι τά κράτη μετά τόν Β΄ παγκ. πόλεμο ἔσβησαν τά χρέη τους. (Π.χ. ἀπό δημιοσιεύματα τῆς ἐποχῆς, κτλ) Ὀφείλουμε νά "δένουμε" τίς ὑποθέσεις χωρίς καμμιά ἀμφισβήτηση ὥστε νά εἶναι πλέον εὔκολο νά ἀποδείξουμε (αὐτό πού ὅλοι διαισθανόμαστε) ὅτι διαχρονικά οἱ πολιτικοί καί τά κόμματα στήν Ἑλλάδα λειτούργησαν ὡς πράκτορες ξένων συμφερόντων.

Πρέπει νά δημιουργήσουμε "ὁμάδες ἐργασίας" πού θά ξεσκεπάζουν ὅ,τι τό σύστημα συγκαλύπτει ἐπιμελῶς.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 06 Μαρ 2014, 10:50

Ο Λεβεντης είναι "αμελητέα ποσότητα" για το σύστημα, γι'αυτό παρέμεινε στο επίπεδο του γραφικού.
Όχι μόνο γιατί δεν υπακούει σε κανενός τις εντολές, (αυτό θα'ταν δυνητικά θετικό), αλλά και διότι οιι λογικές του συχνά δεν είναι λογικές. Θα πω μόνο μία απ'τις πολλές που άκουσα στα χρόνια και έβλεπα σαν απόλυτα φαιδρές. 'Ακουσα τυχαία προσφάτως, να ωρύεται γιατί να συνταξιοδοτείται κάποιος από 2 ταμεία... Δηλαδή έλεγε ο κύριος, ότι ο Τζόνι πχ που δούλεψε 20 χρόνια με ΙΚΑ και 20 με ΤΕΒΕ, έπρεπε να πάρει σύνταξη μονο από ένα ταμείο, δηλαδή τα μισά απ'όσα παίρνει τώρα, και άρα να μην συνυπολογιστούν σε καμία περίπτωση 20 χρονια δουλειάς στο 1 ή στο άλλο ταμείο. Κι εσείς γεμίσατε 2 σελίδες να συζητάτε Λεβέντη; :dunno: ζντουπ!
Ρε δε βλέπετε το ΠΟΤΑΜΙ του Θεοδωράκη, :loco: που σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις έγινε ήδη 4ο κομμα; :ouf: τέτοια προώθηση και προπαγανδάρα για κομμα δεν έχω ξαναδεί. Αλλά σόρι, αυτό άπτεται νέου τοπικίου που θα ανοίξω αν δε με προλάβει κάποιος.
Καλημέρες.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 23 Φεβ 2015, 11:53

Ας επικαιροποιήσουμε αυτό το τόπικ.

Με ένα πρόσφατο βίντεο του Βασίλη Λεβέντη.

Όλα τα περίμενα αλλά να δω τον Λεβέντη στην Πάνια δεν το περίμενα.



Κι όμως ήταν καλή εκπομπή και η Πάνια ήταν πολύ πιο αξιοπρεπής από το γλίτσα τον Παναγιωτόπουλο πριν 20 χρόνια.

Είδα την εκπομπή στα πεταχτά και θα σταθώ σε ένα σημείο που μου έκανε πολύ εντύπωση.
Στην αρχή στην εκπομπή αναφέρεται στη βιογραφία του Βασίλη Λεβέντη.
Λέει ότι είναι παντρεμένος με την κ. Νατάσα ότι έχει ένα γιο 34 χρονών και δύο εγγόνια.

Τον είχα δει αρκετές φορές και είναι γνωστός στην Καλλιθέα όταν γυρίζει προεκλογικά τα μαγαζιά.
Κανείς δεν ήξερε ότι ήταν παντρεμένος.
Και στην εκπομπή του Παναγιωτόπουλου ο γλίτσας τον ρώτησε γιατί δεν παντρεύτηκε ακόμα και ο Λεβέντης δεν του απάντησε γιατί όπως είπε δεν αφορά κανέναν η προσωπική ζωή του.

Πριν λίγα χρόνια τον έβλεπα στο δρόμο και κάποια κυρία που όσοι τον ήξεραν είπαν ότι είναι η γυναίκα του αλλά νόμιζα ότι είχε παντρευτεί σχετικά πρόσφατα.

Γιατί κρατούσε μυστική την οικογενειακή του κατάσταση?
Μήπως φοβόταν μην κάνουν κακό στην οικογένειά του?
Ο ίδιος την εποχή που όλοι πίστευαν ότι είναι εργένης είχε απόπειρα δολοφονίας εναντίον του.
Σε κάποιες εκλογές αλλά δεν θυμάμαι ποια χρονιά.

Συμπέρασμα: Δεν είναι αμελητέα ποσότητα για το σύστημα.
Η το σύστημα επιδιώκει την εξάλειψη ακόμα και των αμελητέων ποσοτήτων.
Ή τίποτα από τα παραπάνω. Ίσως να ξέρει πολύ περισσότερα απ όσα νομίζουμε ότι ξέρει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 25 Αύγ 2015, 11:14

Ο Λεβέντης θα βγει στη βουλή όπως φαίνεται.

Στο αρχικό βίντεο του τόπικ ο Λεβέντης καταριέται τον Ανδρέα Παπανδρέου και το Μητσοτάκη.
Οι κατάρες πιάσανε τον Παπανδρέου αλλά όχι και τον Μητσοτάκη.
Ο Μητσοτάκης ο παλιόγερος όπως τον έλεγε και να πιάσει καρκίνο μόλις έκλεισε τα 95 πριν λίγο καιρό και έσβησε τα κεράκια με φυσερό σε μια τούρτα με στρουμφάκια.

Όποιος ακούσει τις κατάρες και να παρακαλάει το Θεό να στείλει καρκίνο στο Μητσοτάκη και στον Παπανδρέου γίνεται άθεος στη στιγμή.

Για να δείτε όμως πως λειτουργεί η προπαγάνδα.
Αυτόν που κάποτε έφτυναν τώρα τον παρουσιάζουν σαν σοβαρό σαν προφήτη σαν εναλλακτική λύση.

Κι όμως είναι μία από τα ίδια.
Μνημονιακός, λάτρης του γέρο-Παπανδρέου του παππού του ανένδοτου.
Μόνο που αυτός είναι ανέκδοτος
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 25 Αύγ 2015, 12:52

αυτά...
ArELa έγραψε:Ο Λεβεντης είναι "αμελητέα ποσότητα" για το σύστημα, γι'αυτό παρέμεινε στο επίπεδο του γραφικού.
Όχι μόνο γιατί δεν υπακούει σε κανενός τις εντολές, (αυτό θα'ταν δυνητικά θετικό), αλλά και διότι οιι λογικές του συχνά δεν είναι λογικές. Θα πω μόνο μία απ'τις πολλές που άκουσα στα χρόνια και έβλεπα σαν απόλυτα φαιδρές. 'Ακουσα τυχαία προσφάτως, να ωρύεται γιατί να συνταξιοδοτείται κάποιος από 2 ταμεία... Δηλαδή έλεγε ο κύριος, ότι ο Τζόνι πχ που δούλεψε 20 χρόνια με ΙΚΑ και 20 με ΤΕΒΕ, έπρεπε να πάρει σύνταξη μονο από ένα ταμείο, δηλαδή τα μισά απ'όσα παίρνει τώρα, και άρα να μην συνυπολογιστούν σε καμία περίπτωση 20 χρονια δουλειάς στο 1 ή στο άλλο ταμείο. Κι εσείς γεμίσατε 2 σελίδες να συζητάτε Λεβέντη; :dunno: ζντουπ!
.
τα είπα πέρσι το Μάρτη. Φέτος τον Αύγουστο, το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι ότι το σύστημα
(με πρωτοπαλήκαρα τα ΜΜΕ) έχουν αναγάγει αυτόν τον (μέχρι τώρα γραφικότατο) κύριο, σε μέγιστη πολιτική φυσιογνωμία. :ouf:
Ως εκ τούτου, θα συμφωνήσω με τη δοκτορέσσα ότι θα μπει στη βουλή, καθότι τα ΜΜΕ, εξακολουθούν
να κατευθύνουν μυαλά, συνειδήσεις και απόψεις. Σε μικρότερο βαθμό ίσως, αλλά δεν παύουν να το κάνουν.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 25 Αύγ 2015, 12:59

Ακριβώς.

Αυτή η μεταστροφή των καναλιών έτσι ξαφνικά!!!!!!!!

Και ακούω άτομα απελπισμένα και αγανακτισμένα που λένε θα ψηφίσουν Λεβέντη.

Βρε που πάμε!!!!!!!
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 25 Αύγ 2015, 13:02

Παρ'ότι άνοιξα νήμα γι΄αυτόν,και έλεγα τότε..καλά τα λέει..τώρα πια ωρίμασα και δεν εμπιστεύομαι κανέναν.Μήτε πρόκειται να ξαναψηφίσω

Λεβέντη... :bump:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 25 Αύγ 2015, 14:39

Τη συχνότητα του καναλιού του (που παρέδωσε μετέπειτα στον Κουρή) δεν αναρωτήθηκε
κανείς πώς την πήρε?

Άλκη, μετεξελίσσεσαι και αλλάζουν οι οπτικές. Έτσι πρέπει. :thumb:
Αλλά τότε που τον άκουγες, θυμάσαι ποια ήταν τα "καλά" που έλεγε?
Γιατί εγώ θυμάμαι μόνο παπαρολογίες. Τον έβλεπα σαν πολιτικάντη- όταν κυκλοφορούσα
στο κέντρο της Αθήνας για δουλειές, να κάνει ομιλίες (σχεδόν πάντα μόνος του) και στην κάνιγγος
και στην κλαυθμώνος και σε άλλες πλατείες,
και συχνά έτρωγε τη χλεύη της αρκούδας (και όχι αδίκως)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 25 Αύγ 2015, 23:04

Για να μιλήσουμε λίγο για τον συγκεκριμένο άνθρωπο μπας και καταλάβουμε στο που μας πάνε οι εγχώριοι μεγαλοεργολάβοι αλλά και οι Ευρωπαίοι (Κυρίως οι Γερμανοί).

Έχει γίνει τελευταία ένας ντόρος στο διαδίκτυο γύρο από το όνομα αυτού του κλόουν ότι τάχα μου θα μπει στην βουλή με περίπου ένα 4% ενώ ο ίδιος υποστηρίζει ότι το ποσοστό του κυμαίνεται στο 12-13%..
Ο Εν λόγω κλόουν λοιπόν όταν του κλείνανε το κανάλι 67 έλεγε επί λέξη «Εάν υπάρχει Θεός πρέπει να ρίξει καρκίνο στους βουλευτές αλλά και στους συγγενής τους» ενώ στην παρούσα φάση είναι διατεθειμένος να συγκυβερνήσει ακόμα και με τον διάολο κλασσικά ενώ δεν κρύβει και συγκυβέρνηση με τον Τσίπρα την ΝΔ το Ποτάμι και γενικότερα με όλους τους άλλους μνημονιακούς κανίβαλους στην περίπτωση που ακολουθήσουν το πρόγραμμά του.

Πάμε όμως να δούμε 2-3 πραγματάκια για το πρόγραμμά του:
Θέλει λέει να κόψει το 70% των προνοιακών επιδομάτων αναπηρίας…Ναι! των ήδη κομμένων να κόψει.
Η Μέρκελ έχει απόλυτο δίκιο διότι μας δανείζει,χάνει τα λεφτά της και αναγκαστικά μας τον «φοράει» με φόρους.
Δεν αποκαλύπτει ολόκληρο το πρόγραμμά του διότι το ζηλεύουν οι άλλοι πολιτικοί αρχηγοί και του το κλέβουν.
Όλοι οι μνημονιακοί είναι προδότες παρόλα αυτά θα συγκυβερνήσει μαζί τους με δικό του σκληρότερο μνημόνιο.
Στον Ελληνικό Στρατό δεν χρειάζονται άτομα αλλά υπερ-όπλα.

Αυτά είναι μερικά καυτά θέματα τα οποία πρόλαβα να ακούσω και γενικότερα εκτός από φιλοευρωπαιστής (Το οποίο δεν είναι απαραίτητα κακό για πολλούς) είναι και ο καλύτερος εγχώριος γλείφτης της Γερμανίας.

Την επόμενη φορά λοιπόν επειδή νομίζεις ότι επειδή βρίζει και φωνάζει δεξιά αριστερά «Αρκουδαρέοι» μην τον περάσεις για κάνα αντιμνημονιακό διότι ο συγκεκριμένος είναι το λάβαρο των μνημονιακών.

http://katohika.gr/ellada/o-leventis/#comment-185746
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 26 Αύγ 2015, 07:23

Έτσι είναι.

Ευτυχώς δεν πιάσανε οι κατάρες του το Μητσοτάκη!!!!!!!!!!!

Φυσικά τον Μητσοτάκη δεν θέλω να τον βλέπω.
Αλλά σιχαίνομαι και τις κατάρες.
Μου φέρνουν αναγούλα.
Αλλά και αυτοί που καταριούνται μου φέρνουν αναγούλα.
Η κατάρα είναι χαρακτηριστικό λούμπεν και γύφτου ή γριάς καρακάξας.
Πολιτικός λόγος με κατάρα για γαρνιτούρα είναι ότι χειρότερο.

Βρίζει αλλά όχι μόνο τους πολιτικούς.
Βρίζει και το λαό.
Το μαζί τα φάγαμε του Πάγκαλου με άλλα λόγια.
Ψηφίζατε τα καθιζήματα για να σας διορίσουν το παιδί σας στη ΔΕΗ και στο Δημόσιο.
Πριν από τον Πάγκαλο μιλούσε σαν τον Πάγκαλο και πιθανόν και αυτός να του πήρε τις ιδέες.

Μνημονιακός του κερατά ζητάει εκτός των άλλων που αναφέρει και η Βασούλα να πάνε οι μισθοί κάτω από της Τσεχίας. Δηλαδή κάτω από 400 γιατί οι Τσέχοι είναι πιο.......σοβαροί.

Πέρα από το παρελθόν του Λεβέντη όποιος τον ακούει χρησιμοποιεί συνέχεια τη λέξη "σοβαρός"
Σοβαρός κατά Λεβέντη = συμβιβασμένος απόλυτα.

Δε λέει ποτέ τίποτα καινούριο.
Παλιά και αναμασημένα.
Ότι έλεγε ο Μητσοτάκης, ο Παπανδρέου ο Καραμανλής ο γλυκοφρύδης όλα αχταρμάς ανακυκλώνονται σε διάλεκτο Λεβέντη.

Στην αρχή ήταν περιθωριακός.

Βάζαμε πολιτικό μαραθώνιο για να ακούσουμε τι λέει.
Ξαφνικά άρχισε να τα αλλάζει.
Έλεγε για κυβέρνηση εθνικής ενότητας με Παπαδήμο ή με Σιμήτη πριν γίνει.

Έλεγε ότι το μνημόνιο πρέπει να το φτιάξουμε εμείς και να είναι πιο σκληρό.

Από μια στιγμή και μετά κάποιο κόκαλο του βάλανε στο στόμα.
Κάτι πήρε.
Κάτι του τάξανε
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από Dread » Τετ 26 Αύγ 2015, 08:27

Ο Λεβέντης δεν είναι μνημονιακός. ...
Οπορτουνιστης του κερατά είναι, όπως οι περισσότεροι. ....

Στις προηγούμενες εκλογές πήρε σχεδόν 3% από ψήφο χαβαλέ - διαμαρτυρία. .....
Να είστε σίγουροι πως τώρα θα μπει στη βουλή. .....

Άλλωστε το έχω ξαναπεί, και χαρακτηριστε με όπως θέλετε. ....ο Έλληνας πολίτης / ψηφοφόρος ήταν, είναι και θα είναι ο καθρέφτης του κάθε Λεβέντη. ....Εξ ου και τα αποτελέσματα τα τελευταία 180 τουλάχιστον χρόνια. ....
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από kat_woman » Τετ 26 Αύγ 2015, 08:46

Dread έγραψε:
Άλλωστε το έχω ξαναπεί, και χαρακτηριστε με όπως θέλετε. ....ο Έλληνας πολίτης / ψηφοφόρος ήταν, είναι και θα είναι ο καθρέφτης του κάθε Λεβέντη. ....Εξ ου και τα αποτελέσματα τα τελευταία 180 τουλάχιστον χρόνια. ....
Εκεί είναι το ζουμί και θα συμφωνήσω απόλυτα...Προσθέστε σε αυτό και την απογοήτευση των ψηφοφόρων που χάψανε (χάψαμε) την καραμελίτσα του δημοψηφίσματος και του ΟΧΙ και βγάλτε συμπέρασμα...Όταν φτάνουμε στο σημείο να μπαίνουν στη Βουλή πολιτικά απολειφάδια τύπου Λεβέντη, χωρίς ουσιαστικό πολιτικό λόγο, ούτε καν με ισχυρά επιχειρήματα υπέρ του μνημονίου, παρά με τσαμπουκαλέματα και υβρεις, τότε είμαστε τελειωμένοι.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 26 Αύγ 2015, 11:48

Dread έγραψε:Ο Λεβέντης δεν είναι μνημονιακός. ...
Οπορτουνιστης του κερατά είναι, όπως οι περισσότεροι. ....
"opportunist" is my middle name, δεν το συζητάμε.
Πάντως και αντιμνημονιακό δεν τον λες...
Dread έγραψε:Άλλωστε το έχω ξαναπεί, και χαρακτηριστε με όπως θέλετε. ....ο Έλληνας πολίτης / ψηφοφόρος ήταν, είναι και θα είναι ο καθρέφτης του κάθε Λεβέντη. ....Εξ ου και τα αποτελέσματα τα τελευταία 180 τουλάχιστον χρόνια. ....
ρεαλιστή θα σε χαρακτηρίσω. Και συμφωνώ όπως η Κατ. :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από butterfly » Τετ 26 Αύγ 2015, 16:53

ΛΑΙΚΟ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ
-Θα σας κάνω νοματαίους με 8.000 ευρώ το μήνα!

-Θα σας κάνω νοματαίους...Πόσοι άλλοι συμπολίτες μας βγάζουν 8.000 ευρώ το μήνα;

Με αυτά τα λόγια ο Βασίλης Λεβέντης έχει σούζα τ΄αλογάκια, τους υποψήφιους βουλευτές της Ενωσης Κεντρώων μια και όλοι τους γνωρίζουν πως εάν μείνουν ένα χρόνο στο αξίωμα θα κονομήσουν κάπου 100.000 χιλιάρικα-σαν να πουλούσαν ένα τριάρι στις Τζιτζιφιές.

Ετσι το λαικό προσκύνημα που γίνεται στα γραφεία καθώς και οι αιτήσεις των υποψηφίων έχουν προκαλέσει πονοκέφαλο στον Λεβέντη αλλά και ενθουσιασμό για το εγχείρημά του.

Ποιος είναι όμως ο Βασίλης Λεβέντης;

Διαβάζουμε στην ιστοσελίδα του κόμματος>

Ο Βασίλης Λεβέντης γεννήθηκε το 1951 στη Μεσσήνη Μεσσηνίας. Είναι το τέταρτο παιδί του Αποστόλου και της Γρηγορίας Λεβέντη γονείς που ανήκαν στην εργατική τάξη.

Η οικογένεια Λεβέντη μετοίκησε στον Πειραιά όπου ο Βασίλης Λεβέντης ολοκλήρωσε τη στοιχειώδη και μέση εκπαίδευση (το δημοτικό και το εξατάξιο γυμνάσιο).

Το 1969 εισήλθε τέταρτος στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, στη σχολή Πολιτικών Μηχανικών.
Κατά τη διάρκεια του αντιδικτατορικού αγώνα (1970-1974), που ο Βασίλης Λεβέντης ήταν φοιτητής στο Πολυτεχνείου, κατείχε πολύγραφο και με ομάδα συμφοιτητών του διένειμε προκηρύξεις αντιδικτατορικού περιεχομένου , καλώντας τους Αθηναίους σε εξέγερση ενάντια στο δικτατορικό καθεστώς.

Ολοκλήρωσε τις σπουδές του με άριστα και έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στη Γερμανία

Με την ενεργό πολιτική ασχολήθηκε για πρώτη φορά το 1974 ως ιδρυτικό μέλος και έπειτα υποψήφιος βουλευτής του ΠΑ.ΣΟ.Κ.
Από τις πρώτες του επαφές με την πολιτική, ήταν το 1975 όταν, ως συνεργάτης του πρώην πρύτανη του Πολυτεχνείου, Κυπριανού Μπίρη, συνέβαλε στη σύνταξη των άρθρων 21 και 24 του Συντάγματος και στη δημιουργία του προγράμματος ΔΕΠΟΣ.
Ολοκλήρωσε την στρατιωτική του θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό στη Διεύθυνση Διοικητικής Μέριμνας Ναυτικού (Δ.Δ.Μ.Ν.), στον Ναύσταθμο Σαλαμίνας, ως Επίκουρος Σημαιοφόρος, την περίοδο 1976-1978.
Ομιλεί αγγλικά και γερμανικά.

Πολιτική σταδιοδρομία
Συνέβαλε τα μέγιστα στην πορεία του κινήματος προς την εξουσία. Μετά το 1981 όμως εκδήλωσε έντονες διαφωνίες καθώς έβλεπε ότι το κόμμα μετά τον σχηματισμό αυτοδύναμης κυβέρνησης σταδιακά απομακρυνόταν από τις αρχές του και στην ουσία συνέχιζε την πολιτική των προκατόχων του.
Σε κατ' ιδίαν συνομιλίες του με τον Ανδρέα Παπανδρέου ο ιδρυτής του κινήματος ισχυριζόταν ότι δήθεν το κόμμα δεν προχωρούσε στην υλοποίηση σοσιαλιστικών νομοσχεδίων επειδή ο τότε Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κωνσταντίνος Καραμανλής ανήκε στη δεξιά παράταξη και θα αρνιόταν να υπογράφει τα νομοσχέδια αυτά προκαλώντας πολιτικό πρόβλημα στη χώρα.
Δεσμευόταν όμως ότι μετά την ορκωμοσία «σοσιαλιστή» Προέδρου της Δημοκρατίας η κυβέρνηση θα προχωρούσε σε ριζικές σοσιαλιστικές τομές.

Το 1982, έθεσε υποψηφιότητα για δήμαρχος του Πειραιά.
Το 1984 ίδρυσε το πρώτο Οικολογικό κόμμα στην Ελλάδα, ενώ ο συνδυασμός που δημιούργησε με τον τίτλο «Ελεύθεροι», συμμετείχε στις Ευρωεκλογές της ίδιας χρονιάς αποσπώντας 8.816 ψήφους και ποσοστό 0,15%.

Επειδή και μετά την ορκωμοσία του Σαρτζετάκη όχι μόνο συνεχίστηκε η ίδια πολιτική αλλά άρχισε και η σταδιακή προδοτική προσχώρηση στις αρχές της ελεύθερης οικονομίας ο Βασίλης Λεβέντης αποχώρησε από το ΠΑ.ΣΟ.Κ το 1985.
Το 1986 έθεσε υποψηφιότητα για δήμαρχος Αθηναίων, λαμβάνοντας 2.352 ψήφους και ποσοστό 0,57%
Στις βουλευτικές εκλογές του Ιουνίου του 1989 μετείχε ως υποψήφιος βουλευτής στο ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας στη Β' Αθήνας, όμως με 5.212 σταυρούς προτίμησης κατατάχθηκε μόλις 29ος ανάμεσα σε 31 υποψήφιους και δεν εκλέχτηκε.

Το 1990 ίδρυσε τον τηλεοπτικό σταθμό Κανάλι 67, τον οποίο αργότερα πούλησε στον εκδότη Γιώργο Κουρή που τον μετονόμασε σε Extra Channel 3.
Μετά από μερικά χρόνια, το 1992, μαζί με άλλους προοδευτικούς ανθρώπους από το χώρο του κέντρου και της αριστεράς, ίδρυσε την «ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ», ένα κόμμα που σκοπό είχε να στεγάσει την
παραδοσιακή σοσιαλιστική λαϊκή βάση μετά την μετατροπή του ΠΑ.ΣΟ.Κ σε δεξιό κόμμα.
Το όνομα του κόμματος επελέγη για να θυμίζει την Ένωση Κέντρου, της οποίας ιδρυτής και πρόεδρος ήταν ο Γεώργιος Παπανδρέου.

Από την πρώτη στιγμή της εμφάνισης του κόμματος της ΕΝΩΣΗΣ ΚΕΝΤΡΩΩΝ άρχισε ένας βρώμικος πόλεμος εναντίον του.
Το ΠΑ.ΣΟ.Κ που έβλεπε με τρόμο τον κίνδυνο διαρροής ψηφοφόρων προς την ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ, η Νέα Δημοκρατία που τότε ήταν κυβέρνηση και γινόταν δέκτης σκληρής κριτικής από την ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ για τις αντιλαϊκές πρακτικές της και κυρίως τα διάφορα Μ.Μ.Ε που ανήκουν σε κεφαλαιοκράτες απατεώνες των οποίων τα συμφέροντα θίγονταν από τις διακηρύξεις του νέου κόμματος ξεκίνησαν πόλεμο λάσπης ώστε να εμφανίσουν την ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ως κόμμα γραφικό και ιλαρό.
Προς στιγμήν κατάφεραν να πείσουν κάποιους όμως βαθμιαία η απεχθής αυτή προπαγάνδα απομονώθηκε από την ελληνική κοινωνία.
Από το χώρο της εξωκοινοβουλευτικής αντιπολίτευσης τα τελευταία 20 χρόνια η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ δεν σταματά να καταγγέλλει τη βρώμικη και απαθή εξουσία, την οικονομική ολιγαρχία που μαστίζει τον Ελληνικό λαό και τις ξένες δυνάμεις που έχουν ουσιαστικά μετατρέψει σε μαριονέτες τους κόμματα, κυβερνήσεις και θεσμούς.
Δεν σταματά να στέκει στο πλάι του λαού στους μεγάλους αγώνες και στις κινητοποιήσεις διαφόρων ομάδων της κοινωνίας μας ενάντια στην κυρίαρχη πολιτική.
Γι αυτό και ευελπιστεί στο μέλλον να μπορέσει να εισέλθει στο Κοινοβούλιο και εκεί να αποδείξει ότι τα οράματα των προοδευτικών ανθρώπων και των λαϊκών στρωμάτων της χώρας μας δεν πέθαναν ποτέ.
Η Ένωση Κεντρώων έκτοτε έλαβε μέρος σε όλες τις εκλογικές αναμετρήσεις με πληρότητα συνδυασμών.

http://kourdistoportocali.com/post/46394/leventis
Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 26 Αύγ 2015, 17:35

Δουλεύει σαν πολιτικός μηχανικός ακόμα και συνεργάζεται με γραφεία real estate στην Καλλιθέα.
Δεν είναι ούτε τρελός ούτε ψυχοπαθής ούτε ηλίθιος.
Ένας ευγενικός κυριούλης είναι αλλά αν του δώσεις και λίγο θάρρος θα σου ζητήσει λεφτά για το κόμμα.
Αν δεν ξανοιχτείς με πολιτικά παραμένει ευγενικός κυριούλης.

Αν τον συναντήσετε μην του πείτε ότι τάχα τον ψηφίζετε.

Δεν του αρκεί να τον ψηφίζεις πρέπει να δώσεις τα υπάρχοντά σου και να τον ακολουθήσεις.

Βρε μπας και είναι ο Ιησούς και ήρθε η Δευτέρα Παρουσία.
Πάντως έτσι την έχει δει ο Λεβέντης.
Σαν Ιησούς Νο2
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 26 Αύγ 2015, 19:55

butterfly έγραψε:Το 1990 ίδρυσε τον τηλεοπτικό σταθμό Κανάλι 67, τον οποίο αργότερα πούλησε στον εκδότη Γιώργο Κουρή που τον μετονόμασε σε Extra Channel 3.
Και ξαναρωτώ... και απάντηση δεν παίρνω...
πώς πήρε τη συχνότητα αυτός καλός και έντιμος κυριούλης με το άψογο βιογραφικό;

Έβρεχε συχνότητες το '90 και μας ξέφυγε;
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από butterfly » Πέμ 27 Αύγ 2015, 01:00

ArELa έγραψε:
butterfly έγραψε:Το 1990 ίδρυσε τον τηλεοπτικό σταθμό Κανάλι 67, τον οποίο αργότερα πούλησε στον εκδότη Γιώργο Κουρή που τον μετονόμασε σε Extra Channel 3.
Και ξαναρωτώ... και απάντηση δεν παίρνω...
πώς πήρε τη συχνότητα αυτός καλός και έντιμος κυριούλης με το άψογο βιογραφικό;

Έβρεχε συχνότητες το '90 και μας ξέφυγε;
Γιουργια στον ταμπλα με τα κουλουρια εκανε, βρε Βασουλα! Μεσα στην αναμπουμπουλα αρπαξε κι αυτος μια συχνοτητα, οπως καμποσοι ακομα. Μονο που ξεχασε οτι ηταν κρατικη περιουσια και την πουλησε για χρημα στο αλλο λαμογιο, τον Κουρη. Ο εντιμος, ο ασπιλος, ο καθαρος, ο αμολυντος, ο τιμιος Λεβεντης. Απο μπροστα παρθενα κι απο πισω σφυρανε τα τρενα.
Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 27 Αύγ 2015, 08:17

Τότε έδιναν πιο εύκολα.
Όποιος προλάβαινε.
Έτσι γίνεται συνήθως με κάτι καινούργιο.
Απ ότι θυμάμαι είχε συχνότητα και μία συμφοιτήτριά μου στη Ζάκυνθο.
Είχε άκρες αλλά δεν ήταν ούτε Αλαφούζος ούτε Κουρής.

Είχα την απορία πως ο Παπανικόλας πήρε συχνότητα το Τηλεφως που επίσης το πούλησε στον Κουρή και έγινε Κόντρα
Όλα τα μικρά κανάλια για να αποκτήσουν έσοδα έβαζαν συνέχεια διαφημιστικές εκπομπές όπως σουτιέν οζονοποιητές κρέμες με σάλια σαλιγκαριών και άλλα ωραία. Γύρω στο βράδυ έβγαινε ο Λεβέντης.
Είχε μία ζώνη και για το σχολείο Ελληνική Αγωγή του Άδωνη.
Εκεί μιλούσε μία κυρία κάπως μεγαλύτερη και μία νέα και πολύ συμπαθητική δασκάλες στο σχολείο Δεν ήξερα ότι ήταν του Αδωνη το σχολείο.

Τελευταία τα μικρά κανάλια εξαφανίστηκαν.
Παλαιότερα υπήρχαν αρκετά.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 14:50

doctormarkon έγραψε:Τότε έδιναν πιο εύκολα.
Όποιος προλάβαινε.
Έτσι γίνεται συνήθως με κάτι καινούργιο.
συγνώμη, δοκτορέσσα μου, αλλά αυτό δεν με καλύπτει.
Καλά να δίδονται συχνότητες σε κόμματα (όπως στο ΚΚΕ πριν την πουλήσει)
αλλά σε ουσιαστικά άσχετους (βλ. καρατζαφέρη που όταν την πήρε δεν είχε κόμμα
ή λεβενταρά, που μίλαγε για ένωση κεντρώων, αλλά ως κόμμα καταγεγραμμένο
στα κοιτάπια του συστήματος, παρουσιάστηκε αργότερα και προεκλογικά)
δε δέχομαι πως ακόμα και τότε, δίδονταν τόσο εύκολα συχνότητες.
butterfly έγραψε:Μονο που ξεχασε οτι ηταν κρατικη περιουσια και την πουλησε για χρημα στο αλλο λαμογιο, τον Κουρη. Ο εντιμος, ο ασπιλος, ο καθαρος, ο αμολυντος, ο τιμιος Λεβεντης. Απο μπροστα παρθενα κι απο πισω σφυρανε τα τρενα.
ωραία τα λες, πεταλουδάκι μου :lol: :lol:
αμ και το άσπηλο κι αχράντων μυστηρίων ΚΚΕ, το ίδιο δεν έκανε;
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 27 Αύγ 2015, 15:04



"Μεγαλείο" από την Μέρκελ, χαρακτηρίζει εδώ το μπουμπουκάκι...Σλουρπ, σλουρπ, για να μπω στη Βουλη...
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 30 Αύγ 2015, 19:47

Δείτε και αυτό να φρίξετε.

Όσοι ψήφισαν ΟΧΙ είναι λιγούρια, αποτυχημένοι ρεμπεσκιέδες που ζηλεύουν τους εύπορους.
http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... _6839.html

Κάποτε ο Λεβέντης ήταν γραφικός και συμπαθής σε πολύ κόσμο.
Τώρα είναι μέρος του συστήματος και μάλιστα του σκληρού πυρήνα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βασιλης Λεβέντης

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 30 Αύγ 2015, 20:18

Καλά το έγραψαν, είναι εμετικός...



https://www.youtube.com/watch?v=FgBOKjH0qcc

γλύφει τον τσίπρα... (δεν ήταν όλοι του τσίπρα, λέει)
οι άλλοι ήταν χρυσαυγίτες, "καμμένοι" και πεινασμένοι...
Μιλάει ο χορτάτος, ο δημοκράτης και ο πατριώτης, φυσικά. :swear:
doctormarkon έγραψε:Κάποτε ο Λεβέντης ήταν γραφικός και συμπαθής σε πολύ κόσμο.
Τώρα είναι μέρος του συστήματος και μάλιστα του σκληρού πυρήνα.
Γραφικό τον θεωρούσαμε (εγώ κι ο καλός μου) από τότε που γνωριστήκαμε (κλείνουμε 30 χρόνια του χρόνου)
συμπαθή, ποτέ. Θυμάμαι έγκυος στη Στέισι, γυρνούσαμε το κανάλι του όταν θέλαμε να γελάσουμε και μόνον...
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται σοβαρά
να τον ψηφίσουν. Η ειρωνεία είναι ότι από τους "πεινασμένους" περιμένει ψήφο,
και κάποιοι από αυτούς θα τον ψηφίσουν... τους απαξιώνει, αλλά αυτοί θα τον ψηφίσουν... :banghead:

Πάντα ήταν μέρος του συστήματος... απλά τον είχαν στην "απ'έξω", γιατί ήταν πάντα γελοία περσόνα.
Τώρα που τον χρειάζονται, τον φτιασίδωσαν ως "σοβαρό", και τον έκαναν πολιτική φυσιογνωμία...
Είναι ένα με το σύστημα, γιατί μόνο τέτοιους απορροφά το σύστημα και μόνο με τέτοιους
μπορεί πλέον να λειτουργήσει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”