(λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2016

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

(λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2016

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Σεπ 2016, 08:11

Το προηγούμενο νήμα το κλείδωσα εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 74#p274174


Aυτό το ένιωσα σα γερό ράπισμα όταν το είδα, θύμωσα πολύ και ξενύχτησα
για να το βγάλω 3:40 τα ξημερώματα. Τόσο θυμό είχα...



https://www.youtube.com/watch?v=PQe0GaNrRIk

EDIT
φυσικά και το έριξε το ΥΤ (ενώ είχε ήδη 100.000 κλικς)
Το ανέβασα εδώ



https://www.brighteon.com/5a96d414-7b49 ... f52e41a174



Η κοπέλα (στο 10ο λεπτό) αναφέρεται στην επανάσταση των Μακαββαίων
και στην εκδίκηση προς τους Ελληνες, μιλάει για τη σφαγή των Ελλήνων
από Ιουδαιους στα αρχαία χρόνια! Και η μεγάλη τους γιορτή
που λέγεται Χάνουκα, αυτή την επέτειο της σφαγής γιορτάζει.
ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΑ. Τα σχετικά θα τα δείτε εδώ http://www.pentapostagma.gr/2013/01/blog-post_4686.html
Οι "περιούσιοι" εκδικήθηκαν τους Ελληνες τότε για τον πολιτισμό τους,
τον εκδικούνται και τώρα...



http://katohika.gr/ellada/israilini-mko ... etanastes/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Σάβ 24 Σεπ 2016, 13:08

ArELa έγραψε:Aυτό το ένιωσα σα γερό ράπισμα όταν το είδα, θύμωσα πολύ και ξενύχτησα
για να το βγάλω 3:40 τα ξημερώματα. Τόσο θυμό είχα...



https://www.youtube.com/watch?v=PQe0GaNrRIk

Κι όταν η κοπέλα αναφέρεται στην επανάσταση των Μακκαβαίων και στην εκδίκηση προς τους Ελληνες, μιλάει για τη σφαγή των Ελλήνων από Ιουδαιους στα αρχαία χρόνια! Και η μεγάλη τους γιορτή που λέγεται Χάνουκα, αυτή την επέτειο της σφαγής γιορτάζει. ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΑ. Τα σχετικά θα τα δείτε εδώ http://www.pentapostagma.gr/2013/01/blog-post_4686.html
Οι "περιούσιοι" εκδικήθηκαν τους Ελληνες τότε για τον πολιτισμό τους, τον εκδικούνται και τώρα...



http://katohika.gr/ellada/israilini-mko ... etanastes/
τους εκδικηθηκαν για την κατοχη των εδαφων τους απο την αυτοκρατορία των Σελευκίδων. Οπως θα καναμε κι εμεις στην θεση τους. Γιορταζουμε την 28η οκτωβριου αλλα δεν νομιζω ενας Ιταλος να πρεπει να νιωθει αβολα με αυτο και να λενε "την 28η δειχνουν οτι μας μισουν"
Προσωπικα ειμαι κατα του Ιμπεριαλισμου. Οπως δεν γουσταρω τις πολυεθνικες που πηδανε τον πλανητη ετσι δεν θα γουσταρα εναν αυτοκράτορα Ελληνα ή ξενο να νομίζει οτι ειναι ανώρερος "και αυτο ακριβως ειναι παρενέργεια του Ελληνικου μου νου".
Στην ουσια του θεματος. Η καθε ΜΚΟ βρισκει και κανει. Γιατι εκει ειναι σαν να ψαρευουν πρόσφυγες και μετανάστες. ΔΕΝ υπαρχει κυβερνητικο σχεδιο. Σε αλλες χώρες οι ΜΚΟ αν ηθελαν να βοηθησουν θα επρεπε να δειχνουν τυφλη υπακοη στο κρατος και στο εθνικο σχεδιο.
-
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 25 Σεπ 2016, 00:33

Το μεταναστευτικό είναι μεγάλο πρόβλημα επειδή είναι σε διαλυμένη χώρα.
Και κύματα μεταναστών χωρίς ιστορικό προηγούμενο αλλά και με παράλληλη διάλυση υποδομών και απολύσεις. Οι ορδές μεταναστών χρειάζονται και δημόσια διοίκηση για να διαχειριστεί την κατάσταση.
Υπάρχει έλλειψη προσωπικού και θέλουν να απολύσουν κι από πάνω.
Δίπλα στα συμφραζόμενά του το θέμα είναι 100% στημένο.

Όπως είπατε και στα ραδιογραφήματα διστάζουν να πάνε υπάλληλοι σε υπηρεσίες που έχουν όποια σχέση με αλλοδαπούς και αν βρεθούν εκεί βάζουν μέσον να φύγουν. Είναι οι καταραμένες υπηρεσίες. Μετανάστευση hot spot κέντρα πρώτης υποδοχής υπηρεσία ασύλου και υπηρεσίες που έχουν σχέση με ιθαγένεια αλλά σε μικρότερο βαθμό.
Αν και δημόσιο δεν πρόκειται για "κοπρίτικες" υπηρεσίες αλλά για δύσκολες και απαιτητικές.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Σεπ 2016, 20:23

Μόλις ανέβασα το βίντεο, μετά από λίγο έφυγα για το Σ/Κ και το άφησα με 127 κλικς.
Επιστρέφω πριν από λίγο, αυτή την ώρα που γράφω, έχει σχεδόν 14,500 κλικς
κι εδώ βλέπω μόνο 2 τοποθετήσεις που ουσιαστικά -να με συγχωρνάτε καμάρια μου- με εξέπληξαν...
Με εκπλήσσει γενικότερα πως αυτό το βίντεο κοινοποιήθηκε σα φωτιά, η συντριπτική πλειονότητα των σχολιαστών (και στο φατσοβιβλιο και στο ίδιο το βίντεο) είναι πολύ θυμωμένοι, κι εδώ οι μόνο 2 που γράψατε, είναι σα να μη σας άγγιξε καθόλου η ουσια αυτής της πληροφορίας...
Οκ, δε θα το σχολιάσω... θα το αποδώσω στην ιδιορρυθμία των ιδεογραφιτών...



Ομως Φωτάκη εσύ ειδικά... πιο άτοπος, θα σε κλαίγαμε και θα ανέβαινα Θεσ/νίκη για την κηδεία σου (γιατί θα'χες πεθάνει λέμε)

τι είπες ωρέ...
Two-Spirited έγραψε:ους εκδικηθηκαν για την κατοχη των εδαφων τους απο την αυτοκρατορία των Σελευκίδων. Οπως θα καναμε κι εμεις στην θεση τους. Γιορταζουμε την 28η οκτωβριου αλλα δεν νομιζω ενας Ιταλος να πρεπει να νιωθει αβολα με αυτο και να λενε "την 28η δειχνουν οτι μας μισουν"
Προσωπικα ειμαι κατα του Ιμπεριαλισμου. Οπως δεν γουσταρω τις πολυεθνικες που πηδανε τον πλανητη ετσι δεν θα γουσταρα εναν αυτοκράτορα Ελληνα ή ξενο να νομίζει οτι ειναι ανώρερος "και αυτο ακριβως ειναι παρενέργεια του Ελληνικου μου νου".
Στην ουσια του θεματος. Η καθε ΜΚΟ βρισκει και κανει. Γιατι εκει ειναι σαν να ψαρευουν πρόσφυγες και μετανάστες. ΔΕΝ υπαρχει κυβερνητικο σχεδιο. Σε αλλες χώρες οι ΜΚΟ αν ηθελαν να βοηθησουν θα επρεπε να δειχνουν τυφλη υπακοη στο κρατος και στο εθνικο σχεδιο.
τους εκδικήθηκαν για την κατοχή των εδαφών τους; ποιων εδαφών τους; Η παλαιστίνη ήταν εδάφη τους; Γιατί? Επειδή τους είπε ο γιαχβέ για τη γη της επαγγελίας; Τι μας λες...
Συγκρίνεις τη σφαγή των Ελλήνων από τους Μακκαβαίους τότε, με τους στρατιώτες μας στην Αλβανία που εντελώς διαλυμμένοι, ταλαιπωρημένοι... πολέμησαν με απιστευτη δύναμη για την Ελλάδα ρε γαμώτο; Κατέσφαξαν οι Έλληνες τους Ιταλούς με το ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και το ΟΧΙ? μάλιστα...
δε συγκρίνεις απλά μήλα με πορτοκάλια, αλλά ελέφαντες με ποντίκια φιλαράκο...

και για να μάθεις καλύτερα τι έκαναν οι Μακκαβαίοι το πάλαι ποτέ στον Ελληνισμό,
κάνε μια περαντζάδα κι από εδώ http://www.pentapostagma.gr/2013/01/blog-post_4686.html
που μου συγκρίνεις τα παιδιά της Ελλάδος παιδιά, με τα καλόπαιδα που μισούν
την Ελλάδα για τον πολιτισμό της απο αρχαιοτάτων χρόνων... έλεος...



Μια αμερικάνα κι ένας Σουηδός τα ξέρουν και τα λένε...Θυμώνουν για λογαριασμό μας.
Μας στηρίζουν 100%
Εσύ που είσαι Ελληνας, τρία πουλάκια καρακάθονται και κουτσουλάνε;
Έλα, σε παρακαλώ... GET YOUR FACTS STRAIGHT.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 25 Σεπ 2016, 20:40

Οι ισραηλιτες με τον εναν ή τον αλλον τροπο εκτόπισαν τους φιλισταιους αιώνες πριην απο την εποχη της δυναστειας των Σελευκιδων. Απο εκει και περα πολεμισαν για την ελευθερια τους. Αν η λογικη σου δεν κοιταζει χρονολογιες και ειναι υπεραπλουστευτικη του τυπου (ειμασταν εκει πριν απο αυτους ως Φιλισταιοι) τοτε ειναι σαν να μου λες οτι κα οι τωρα αν ειχαμε την δυναμη θα μπορουσαμε να κανουμε μια εξτρατεια να κατακτησουμε το ισραηλ και θα ειχαμε ηθικο πλεονεκτημα εναντι των σημερινων Ισραηλιτων που θα πολεμουσαν για την ελευθερια τους. Αρα τι; ειναι καταπτυστος οποιος πολεμαει για την Ελευθερια του; θα επρεπε να υπομεινουν τον συγο των σελευκίδων για να μην θεωρουνται οι "¨κακοι εβραιοι"; εσυ στην θεση τους αν ησουν εβραιοπουλα της εποχης θα επεμενες γιατι οι προγονοι σου πριν αιωνες αδικησαν τους φιλισταιους κλπ;
-
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 25 Σεπ 2016, 20:43

Συγκρίνεις τη σφαγή των Ελλήνων από τους Μακκαβαίους τότε, με τους στρατιώτες μας στην Αλβανία που εντελώς διαλυμμένοι, ταλαιπωρημένοι... πολέμησαν με απιστευτη δύναμη για την Ελλάδα ρε γαμώτο; Κατέσφαξαν οι Έλληνες τους Ιταλούς με το ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και το ΟΧΙ? μάλιστα...
δε συγκρίνεις απλά μήλα με πορτοκάλια, αλλά ελέφαντες με ποντίκια φιλαράκο...
Ναι οκ οι εβραιοι μαλλον δεν ειπαν "αερα" και "οχι" αλλα προφανως δεν πολεμησαν μεσα στα σατεν και την πολυτελεια τον κατακτητη και καποιοι χασανε και την ζωη τους.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Σεπ 2016, 20:47

Το μάθημα ιστορίας θα σου το κάνει ο Δημέλλην.
Εγώ ρώτησα πώς μπορείς να συμψηφίζεις ως όμοιες, τη σφαγή των Ελλήνων από τους μακκαβαίους,
με την ηρωική μάχη των Ελλήνων στο μέτωπο για να αποκρούσουν εισβολείς. Τι σχέση έχει
αυτή η σφαγή με έναν πόλεμο τύπου δαβίδ και γολιάθ? και πώς κατασφάξαμε εμείς τους ιταλούς?

και διάβασες το λινκ που σου έδωσα?

3 ερωτήσεις έκανα-εστίασε σ'αυτές και απάντα μόνο σ'αυτές, άσε τις περικοκλάδες
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Σεπ 2016, 21:16

Εγώ 3 ερωτήσεις έκανα κι εσύ συνεχίζεις τα ΑΣΧΕΤΑ με το θέμα για να με... μορφώσεις?
Όταν μάθαινα ιστορία εγώ δεν ήσουν στα @@ του μπαμπά σου.
Εξακολουθώ να περιμένω απάντηση στις 3 ερωτήσεις μου
πώς μπορείς να συμψηφίζεις ως όμοιες, τη σφαγή των Ελλήνων από τους μακκαβαίους,
με την ηρωική μάχη των Ελλήνων στο μέτωπο για να αποκρούσουν εισβολείς. Τι σχέση έχει
αυτή η σφαγή με έναν πόλεμο τύπου δαβίδ και γολιάθ? και πώς κατασφάξαμε εμείς τους ιταλούς?

και διάβασες το λινκ που σου έδωσα?
και ΑΝ θες, να μου πεις πώς σου έκανε το βίντεο (αν το είδες- αν δεν το είδες, κάνε έναν κόπο)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από Dhmellhn » Κυρ 25 Σεπ 2016, 21:25

Οι ιστορικές δημοσιεύσεις να μεταφερθούν στην ενότητα της ιστορίας, και μάλιστα στην σωστή (Αρχαία Ελληνική Ιστορία). Εκεί θα το αναλύσουμε. Επειδή τα γνωρίζεις τα τεχνικά Φώτη ανάλαβε την μεταφορά για να το συζητήσουμε εκεί με την ησυχία μας. Εδώ το νήμα αφορά την Λαθρομετανάστευση.
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 25 Σεπ 2016, 21:27

To θεμα των ΜΚΟ το σχολιασα παραπανω. νομιζω πως καταλαβαινεις πως οταν αναφερθηκα στον Ελληνο-ιταλικο πολεμο το ειπα σε σχεση με το οτι θα ηταν κουλο να δει ο σημερινος Ιταλος την 28η οκτωβριου με εκδηλωση μισους προς τους ιταλους. Οχι οσον αφορα το κατα ποσο δυναμικα πολεμησαν, Αν φωναξανε αερα ή "αντε γαμησου Αντιοχε" εβραιοι κανανε καλυτερες ή χειροτερες λαβες στον εχθρο απο οτι οι Ελληνες. Αν ήταν πιο γενναιοι ή πιο δειλοί ή οτι αλλο νομιζεις. Συνεκρινα τον Ιταλο με εσενα και οχι τον Εβραιο με τον πολεμιστη του 40 αν δεν το καταλαβες.
Όταν μάθαινα ιστορία εγώ δεν ήσουν στα @@ του μπαμπά σου.
Καλο ειναι να μην υποτιμας τις νεοτερες γενιες με τετοιες εκφρασεις. Τα "ξερω γιατι ετυχε να γεννηθω πριν απο σενα" δεν μου λενε τιποτα. Ασε που αν ξερεις και απλα παραβλεπεις και θεωρεις οτι δεν ειχαν δικαιωμα στην ελευθερια απο μια τετοια διεστραμμενη δυναστεια ειναι ακομα χειροτερο.
-
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 25 Σεπ 2016, 21:28

Δεν εχω δικαιωμα μεταφορας.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Σεπ 2016, 21:44

Two-Spirited έγραψε:To θεμα των ΜΚΟ το σχολιασα παραπανω. νομιζω πως καταλαβαινεις πως οταν αναφερθηκα στον Ελληνο-ιταλικο πολεμο το ειπα σε σχεση με το οτι θα ηταν κουλο να δει ο σημερινος Ιταλος την 28η οκτωβριου με εκδηλωση μισους προς τους ιταλους. Οχι οσον αφορα το κατα ποσο δυναμικα πολεμησαν, Αν φωναξανε αερα ή "αντε γαμησου Αντιοχε" εβραιοι κανανε καλυτερες ή χειροτερες λαβες στον εχθρο απο οτι οι Ελληνες. Αν ήταν πιο γενναιοι ή πιο δειλοί ή οτι αλλο νομιζεις. Συνεκρινα τον Ιταλο με εσενα και οχι τον Εβραιο με τον πολεμιστη του 40 αν δεν το καταλαβες.
εσύ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Η μενόρα και το Χάνουκα ΕΙΝΑΙ εκδήλωση μίσους μνημονεύονας τη χαρά
που τους έδωσε και συνεχίζει να τους δίνει μια ΣΦΑΓΗ.
Η 28η Οκτωβρίου μνημονεύει μια νίκη μέσα στον άξονα. Νίκη ΠΟΛΕΜΟΥ, νίκη του Δαβίδ απέναντι στον Γολιάθ.
Τα συσχετίζεις ενώ ΔΕΝ ΣΥΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ.


Καλο ειναι να μην υποτιμας τις νεοτερες γενιες με τετοιες εκφρασεις. Τα "ξερω γιατι ετυχε να γεννηθω πριν απο σενα" δεν μου λενε τιποτα. Ασε που αν ξερεις και απλα παραβλεπεις ειναι ακομα χειροτερο.
Δεν σε υποτιμώ, αλλά είπα ένα δεδομένο. Την ιστορία (και σωστότερη από αυτή που έμαθες και μου φέρνεις
από τον απολογητή Θεέ μου...) την έμαθα όντως πριν γεννηθείς. Πώς θα το κάνουμε τώρα.
Και ρίχνεις ποστς στο τόπικ που δε σχετίζονται με την ισραηλινή ΜΚΟ.


Για τα ιστορικά θέματα θα κάνω διάσπαση-μεταφορά
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Σεπ 2016, 22:12

Τα σχετικά άσχετα, διασπάστηκαν και βρίσκονται εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 30#p274230
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 25 Σεπ 2016, 23:02

Για τα περι ΜΚΟ ειπα
Two-Spirited έγραψε: Η καθε ΜΚΟ βρισκει και κανει. Γιατι εκει ειναι σαν να ψαρευουν πρόσφυγες και μετανάστες. ΔΕΝ υπαρχει κυβερνητικο σχεδιο. Σε αλλες χώρες οι ΜΚΟ αν ηθελαν να βοηθησουν θα επρεπε να δειχνουν τυφλη υπακοη στο κρατος και στο εθνικο σχεδιο.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Σεπ 2016, 10:11

Eντάξει, δε θα σχολιάσω καθόλου την χλιαρότητα εδώ στα ΙΔΕΟ.
Θα παραθέσω έτσι για την ιστορία, αυτό που ποτέ δεν έχω δει σε βίντεό μου
λίγες ώρες αφού έκλεισε η δεύτερη μέρα, (αυτή την ώρα πόυ γραφω)όσα χρονια κάνω αυτή τη δουλειά.
Οπως δεν έχω δει την οργή που έβγαλαν χρήστες που το είδαν...

Εικόνα

αυτό νομίζω τα λέει όλα. Δε χρειάζεται να πω άλλα εγώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από KASSANDROS » Δευ 26 Σεπ 2016, 11:04

Δεν καταλαβαίνω προς τι η έκπληξη σχετικά με την πολύ ενδιαφέρουσα αποκάλυψη που έκανε η Βάσω.
Το περίεργο θα ήταν να ΜΗΝ υπήρχε ισραηλινή ΜΚΟ που να καλωσορίζει τους λαθρομετανάστες.
Θα μου πείτε: "Τι δουλειά έχουν να καλωσορίζουν λαθρομετανάστες σε ελληνικό έδαφος; Τσιφλίκι τους είναι το ελλαδιστάν;"

Απάντηση: Ναι. Τσιφλίκι τους είναι.
Διαφωνεί κανείς;

Αλλά ξέχασα, αυτά τα λένε κάποιοι "κακοί, ρατσιστές, αντισημίτες, ξενοφοβικοί, φασίστες, συνωμοσιολόγοι"...
Μην τους πιστεύετε. Κλείστε τα αυτιά σας και τα μάτια σας στην ναζιστική προπαγάνδα, και φροντίστε να πιστεύετε μόνο ότι σας λένε τα άκρως αξιόπιστα ελληνόφωνα ΜΜΕ και οι εντιμότατοι πολιτικοί σας.
Παράλληλα κρατείστε με πάθος ψηλά την σημαία της δημοκρατίας, της Ε.Ε, των "ανθρωπίνων δικαιωμάτων" και του αντιρατσιστικού/αντιφασιστικού αγώνα και συνεχίστε την πορεία σας προς το πουθενά.

ΑΛΛΑΧ ΑΛ ΑΚΜΠΑΡ.
Ουγκ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Σεπ 2016, 11:40

KASSANDROS έγραψε:Δεν καταλαβαίνω προς τι η έκπληξη σχετικά με την πολύ ενδιαφέρουσα αποκάλυψη που έκανε η Βάσω.
η έκπληξη (ευχάριστη) για μένα Κώστα έγκειται στο γεγονός
ότι Σουηδοί φωνάζουν γι'αυτά που θα'πρεπε να φωνάζουμε εμείς,
συν το γεγονός ότι έχουμε σούργελα στην Ελλάδα που περί άλλων τιρβάζουν ή το παίζουν
τρολ, σιωνόδουλοι και άλλα κουλά μπροστά σε τέτοιες καταστάσεις...
βλέπε αυτόν τον "κύριο" που στην τελική μπλοκαρισα γιατί πολλά μας τα είπε

Εικόνα

έπρεπε να το'χα κάνει νωρίτερα γιατί έριξε πολλές κουτσουλιές στο βίντεο
αλλά ήμουν εκτός Αθηνών. Ευτυχώς ήταν ελάχιστοι αυτοί που ενοχλήθηκαν με το βίντεο,
και μπροστά στους κοντά 20 χιλιάδες, οι 18 είναι ουσιαστικά ανύπαρκτοι και πολύυυυυ μόνοι

η άλλη επίσης ευχάριστη έκπληξη είναι η αντίδραση των χρηστών μπροστά σ'αυτό το βίντεο.
Εκτός από το γεγονός ότι διαδόθηκε σα φωτιά και πάρα πολύ γρήγορα , ο θυμός ήταν έκδηλος...
χάρηκα που δεν ήμουν η μόνη που τον ένιωσα αυτό το θυμό...
Δεν είναι φυσικά ότι δεν ήξερα τι νιώθει για μας η συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων
αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα γι'αυτή την... "ανθρωπιστική" ομάδα που έρχεται
στον τόπο μου και το παίζει αφεντικό, συντονιστής, και μη γελιόμαστε, υποστηρικτής
των τζιχαντιστών...

για την ψυχρολουσία που ως τώρα τουλάχιστον έφαγα στα ΙΔΕΟ (καμία αντίδραση)
δε θα σχολιάσω, γιατί αυτό δεν είναι έκπληξη... μου'χει ξανασυμβεί.


Αντε καλημέρες και καλή βδομάδα :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Σεπ 2016, 11:59

Ο Φώτης είπε την άποψή του για το θέμα, που έχει ως εξής

Εικόνα

Ετυχε την ίδια ώρα που έβλεπα τη θέση του, να έχει ανεβάσει και
η χρήστης Νίνα, μια απάντηση σ'αυτό, στο ίδιο το βίντεο

Εικόνα

συμπορεύομαι με την προσέγγισή της. Οπότε η δική της
απάντηση Φώτη, είναι και δική μου.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Σεπ 2016, 12:31

Πολύ καλό άρθρο (που περιλαμβάνει και το βίντεο) εδώ

http://www.pronews.gr/portal/20160925/d ... tin-ee-gia


Επίσης κι εδώ

http://koukfamily.blogspot.gr/2016/09/b ... t_606.html

κι οι Σαλαμίνιοι

http://www.newsalamina.net/2016/09/blog-post_772.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Δευ 26 Σεπ 2016, 13:25

ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑΝ ΤΖΙΧΑΝΤ :

http://www.e-koutsobola.gr/2016/09/24916.html
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από kat_woman » Δευ 26 Σεπ 2016, 13:48

Τώρα το είδα. Έτρεχα και εγώ το σου κου με διάφορα.
Θα συμφωνήσω με τον Κάσσανδρο ως προς το γεγονός οτι δεν μου κάνει καμία εκπληξη, όπως δεν μου κάνουν και πολλά τώρα τελευταία...Οι τζουτζέδες που μας κυβερνούν πράττουν μιά χαρά το έργο τους, για να μην μιλήσουμε για το χρήμα που διακινείται μέσω ΜΚΟ...
Θα σταθώ σε ένα που μου έκανε εντύπωση και δεν το είδα να σχολιάζεται εδώ: ISRAID? :conf: Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό-σας ορκίζομαι!- ήταν το IS-RAID και όχι το ISR-AID, που ενδεχομένως θα ήθελαν να μας κάνουν να πιστέψουμε? (το σχολιάζουν και οι παρουσιαστές, αλλά πριν προλάβουν μου ήρθε η σκέψη...) Γιατί πήγε το μυαλό μου πρώτα εκεί? Σας δίνω μαντεψιά, αφού τίποτα, μα τίποτα δεν γίνεται στην τύχη...
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2015

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Σεπ 2016, 16:20

kat_woman έγραψε:Θα σταθώ σε ένα που μου έκανε εντύπωση και δεν το είδα να σχολιάζεται εδώ: ISRAID? :conf:
χαίρομαι που το επισήμανες :clap:
Στο επακριβές σημείο εδώ https://youtu.be/PQe0GaNrRIk?t=43s
στην ΑΡΧΗ του βίντεο, ο υπότιτλος μου το υπέδειξε και σε παρένθεση...

γουστάρουν τα γλωσσικά παιχνίδια.
Υπάρχει το ΙS (=islam) υπάρχει και το RAID (=επιδρομή)
κου κου, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια? Σίγουρα όχι ένας σκύλος που μαθαίνει
ξένες γλώσσες. Μετέτρεψαν επί της ουσίας την ονομασία του κράτους Ισραήλ,
σ'αυτό που πραγματικά είναι.
Η λέξη AID είναι μόνο για τα μάτια... εκτός αν βάλουμε κι ένα S στο τέλος,
οπότε πάει αλλού η δουλειά.

Σε κάθε περίπτωση αυτός ο "ανθρωπισμός", είναι ένας εξεζητημένος και εξοργιστικός
φαρισαϊσμός για όλους μας... και φυσιολογικότατος για εκείνους, που γέννησαν
και τους φαρισαίους...

Στο αρχικό βίντεο που πήρα απ'το κανάλι του Ρεντ Άις, ορισμένα σχόλια
είναι χειρότερα κι απ'τα δικά μας, που δείχνουν την προσέγγιση και ξένων
πχ...
Εικόνα

οι σημαντικότατες επισημάνσεις των Σουηδών είναι για μένα
α/ το προαιώνιο μίσος των καλόπαιδων προς την Ελλάδα (αναφέροντας
και το παράδειγμα της σφαγής των Ελλήνων από τους Μακκαβαίους)
β/ η αυθαιρεσία που διέπει το Ισραήλ, μαζί με τις απάνθρωπες
γενοκτόνες πρακτικές, μπροστά στις οποίες η διεθνής κοινότητα
κάνει ΜΟΚΟ
γ/ το ότι υπερτονίζουν τον πραγματικό ρατσισμό που εκδηλώνει
το Ισραήλ (πάλι με τις ευλογίες του ΟΗΕ) όπου δε δέχονται ούτε
κουνούπι από μετανάστες, ότι εξετάζουν το dna των εισερχόμενων ΠΡΙΝ μπουν
στη χώρα, κι αν δεν "ανταποκρίνονται" απλά δε μπαίνουν, το ότι δεν υπάρχει
αναγνώριση (απο΄το κράτος) του πολιτικου γάμου και πλέον ψηφίστηκε νόμος
να μην παντρεύουν οι ραββίνοι Εβραίο/Εβραία με αλλόθρησκη/ο.

Κατά τα άλλα δείχνουν όλους εμάς (Ελληνες και Ευρωπαίους) με το δάχτυλο
όταν αντιδρούμε κατά της λαθροεισβολής, αποκαλώντας ΕΜΑΣ ρατσιστές.
Και πάλι με τις ευλογίες ΟΗΕ και επικυρίαρχων παγκοσμιοποιητών όλα αυτά.

Θυμάται κανείς τι έγινε με τη νηοπομπή βοήθειας προς τη Γάζα το 2010;
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF ... E%B1%CF%82
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2016

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 26 Σεπ 2016, 17:19

Για να δούμε πως αντιμετωπίζουν τους μετανάστες στο Ισραήλ:

1) Σύμφωνα με το υπουργείο Εσωτερικών του Ισραήλ, μέσα στο 2011 εισήλθαν στη χώρα πάνω από 17.000 παράνομοι μετανάστες, οι οποίοι, σύμφωνα με τις αρχές, απειλούν την ζωή και την καθημερινότητα των περίπου 7.5 εκατ. κατοίκων.
«Το Ισραήλ είναι μια μικρή χώρα και δεν μπορούμε να αντέξουμε μια πλημμύρα λαθραίων ανέργων. Είναι απειλή για την κοινωνία μας, την οικονομία μας και την ασφάλειά μας»,είχε πει, υπερασπιζόμενος την απόφαση κτισίματος του κέντρου κράτησης, προ 18 μηνών ο Ισραηλινός Πρωθυπουργός Μπενιαμίν Νετανιάχου, προσθέτοντας ότι οι Αφρικανοί μετανάστες «αλλοιώνουν τον εβραϊκό χαρακτήρα της χώρας».

Πηγή: http://www.tovima.gr/world/article/?aid=448168

2) Κατά τη διάρκεια της περιόδου 2011-2013, σύμφωνα με στοιχεία της Ύπατης Αρμοστείας των Ηνωμένων Εθνών για τους Πρόσφυγες, τα οποία δημοσιεύει η ‘Washington Post’, στο Ισραήλ έφθασαν 68 χιλιάδες Αφρικανοί μετανάστες. Μετά ο αριθμός των μεταναστών μειώθηκε αισθητά, όταν οι ισραηλινές αρχές έχτισαν ένα υψηλό τείχος κατά μήκος των συνόρων με την Αίγυπτο, κόβοντας μία από τις πιο σημαντικές μεταναστευτικές οδούς.

Πηγή: http://www.pronews.gr/portal/item/%CF%8 ... E%B5%CF%82

3) Εγώ ένας μαύρος λεκές: Πως είναι να είσαι Αφρικανός μετανάστης στο Ισραήλ
Η Μαρτυρία Πηγή: http://tvxs.gr/news/kosmos/ego-enas-may ... sto-israil

4) Πρώην σύμβουλος Ισραήλ: Οι σημερινοί μετανάστες μπορεί να είναι οι αυριανοί τρομοκράτες
Πηγή: http://www.protothema.gr/world/article/ ... omokrates/

Γιατί όμως δεν υπάρχει διεθνής κατακραυγή για αυτή την κατάσταση στο Ισραήλ; Υπό άλλες συνθήκες αν υπήρχαν οι παραπάνω περιπτώσεις σε κάποια άλλη χώρα θα το είχαμε μάθει προ πολλού από τα γνωστά φερέφωνα της επιλεκτικής υπεράσπισης ανθρωπίνων δικαιωμάτων.

Κάτι συμβαίνει έτσι δεν είναι;

Τι δουλειά έχει η Μ.Κ.Ο να προωθεί μετανάστες σε άλλες χώρες; Ποιος έδωσε την άδεια να κάνουν αυτό που κάνουν; Χμ...!
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2016

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 27 Σεπ 2016, 09:31

Ας θυμηθούμε πότε άρχισε.

Όχι το απλό μεταναστευτικό όπως τότε με τους Αλβανούς ή άλλους οικονομικούς μετανάστες από διάφορες χώρες.

Αλλά αυτός ο πανικός χωρίς ιστορικό προηγούμενο που είναι βάσει σχεδίου.
Και μάλιστα με πληθυσμούς που σε πλειοψηφία είναι ισλαμοφασίστες.

Άρχισε με τους βομβαρδισμούς στη Λιβύη

Βρήκα αυτό
http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... _2008.html

Όχι ότι δεν το ήξερα αλλά έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.
Μουσουλμάνοι ναι........ Αλλά μουσουλμάνος ήταν και ο Καντάφι που τον φάγανε αλλά και του σουνιτικού κλάμπ.
40 χρόνια προσπαθούσαν να τον φάνε οι φανατικοί του κλαμπ.

Ήταν τείχος πράγματι και μάζευε μεταναστευτικά ρεύματα?
Ήταν ανάχωμα?

Η απάντηση είναι ΝΑΙ Ήταν μεγάλο ανάχωμα και μάζευε μετανάστες από τα γύρω μέρη.
Πλούσια χώρα που πλήρωνε καλά.

Όσοι χειροκροτούσαν την επέμβαση στη Λιβύη δεν έχουν δικαίωμα να μιλάνε για μεταναστευτικό.
Από τότε ήξερα το ρόλο του Ψύριζα εξ αιτίας της στάσης που κράτησε.
Και το ρόλο του ΣΕΚ τμήματος της ΑΝΤΑΡΣΥΑ που υμνεί την Αλ Νούσρα και τους βαφτίζει επαναστάτες.

Είχα προβλέψει ότι θα γεμίσει η Ευρώπη μετανάστες πρόσφυγες.
Ήμουν λίγο πολύ υπέρ του Καντάφι και είχα φάει το κράξιμο της Αρκούδας.

Στη Θεσσαλονίκη αργότερα είδα το Καψής γεμάτο Λίβυους ......επαναστάτες :jerk:
Ποιος πλήρωνε τα έξοδα?
Η κυβέρνηση του Κατάρ.
Τζιχαντιστές όλοι φαινόντουσαν από χιλιόμετρο.
Και η κυβέρνηση του Κατάρ τους στηρίζει και τους χρηματοδοτεί και τους πάει ταξιδάκια.

Και οι Καταριανοί αλωνίζουν εδώ σαν επενδυτές :jerk:
Να πάρουν το νερό το ρεύμα και τον ορυκτό πλούτο.
Τη δημόσια περιουσία ολόκληρη.

Για να το δούμε και από αυτή την πλευρά.
Εκτός από τους φτωχούς έχουμε και τους λεφτάδες μουσουλμάνους.
Και οι λεφτάδες είναι οι ίδιοι που χρηματοδοτούν τους ισλαμοφασίστες.
Αλλες λεπτομέρειες δεν ξέρω
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: (λαθρο)Μεταναστευτικό-Προσφυγικό εν έτει 2016

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Τρί 27 Σεπ 2016, 13:53

Μαζικό ΟΧΙ στην ένταξη παιδιών μεταναστών στην Αλεξάνδρεια - Αρνείται ο δήμος να δεχθεί τα αποτελέσματα των δημοκρατικών ψηφοφοριών - Παραιτήθηκε η αριστερή Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων - Ρατσιστές βάφτισε ο Πρόεδρος της Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης μια ολόκληρη πόλη

http://www.e-koutsobola.gr/2016/09/blog-post_630.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”