Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 19:33

Ο ΤΡΑΜΠ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΔΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΡΕΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ….ΑΠΟΦΥΓΥΝ!!!
Επιτέλους όχι άλλο σώσιμο. Εκτός αν κάνει και αυτός κωλοτούμπα και αποφασίσει να μας σώσει.
Έχουμε το Σώρρα δεν θέλουμε άλλους σωτήρες :lol:

Μια χαρά παιδί είναι με το μουσάκι του..... :lol: :lol: :lol:
(Να τον κεράσουμε και καμιά τυρόπιτα από τις πρωινές της προσφοράς ΓΙΓΑΣ με ένα ευρώπουλο από τα Πετράλωνα να στανιάρει)

Έχουμε δεν θέλουμε άλλους.

Αρκετή δόση πήραμε από σωτήρες.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από KASSANDROS » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 20:45

Αρέλα έγραψε:
Πολύ φοβάμαι ότι η αμερική μπορεί να οδηγηθεί σε εμφύλιο μετά απ'αυτή την εκλογή.
Γιατί το φοβάσαι;
Αυτό δεν θα ήταν μία κακή εξέλιξη.

Και μην μου το πας στο ανθρωπιστικό, σε παρακαλώ...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:27

Ε οπου θελει θα το παει. Επειδη εσυ το απορρίπτεις δεν το απορρίπτουν όλοι. Ναι ειναι άσχημη μέρα για όποιον δεν ειναι λευκός στρεϊτ αντρας, για οποιον δεν είναι χριστιανός για όποια έχει μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη αν ζει στις ΗΠΑ.
-
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ 03 Οκτ 2016, 16:39
Irc ψευδώνυμο: DIHNEKHS
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 7 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από Dihnekhs » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:59

Το Παγκόσμιο Μήνυμα του νέου Πλανητάρχη για την ΕΛΛΑΔΑ! Στα… Κάγκελα το «αποκούμπι» του Τσίπρα!!

Ντόναλντ Τραμπ: Η Ελλάδα Ανήκει στην Ρωσική Σφαίρα Επιρροής του Βλαντιμίρ Πούτιν! Στα Κάγκελα Γερμανία και Άνγκελα Μέρκελ!.....

https://hellasforce.com/2016/11/10/%cf% ... %ac%cf%81/
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:07

Ποιος θα επωφελούνταν ενός εμφυλίου στην Αμερική;

Πάντως οι αντιδράσεις προέρχονται από μαύρους και gay. Τα δικά μας μμε τα παρουσιάζουν σε υπερβολικά μεγάλο βαθμό ότι δεν το θέλουν γενικά και αόριστα...και δεν εστιάζει στις συγκεκριμένες ομάδες.
Απολαμβάνω μπορώ να πω , αν δεν είναι στημένο, τις αντιδράσεις τους. Ο μπάρμπα-τράμπας και οι ιδέες που πρεσβεύει και είναι άκρως συντηρητικές δεν είναι ανεκτές στον σημερινό κόσμο. Μου αρέσει όμως.
Η σαπίλα αναδύεται για ακόμη μια φορά να υπερασπιστεί τον φόβο και τον τρόμο που θα σπείρει ο τράμπας αφού βγήκε πρόεδρος. Βλακείες....

Πάνε να μας κάνουν εδώ και πολλά χρόνια με την παγκοσμιοποίηση κουλουβάχατα.Μια οικονομία, μια θρησκεία,ένα έθνος...νισάφι. Αγανάκτσε ο κόσμος. Τα εθνικιστικά κόμματα ανεβαίνουν παντού. Δεν ξέρω αν είναι στα σχέδια τους (δεν το αποκλείω) αλλά για να τελειώνουμε μια και καλή με την παγκοσμιοποίηση χρειάζεται ''ολοκληρωτικό'' καθεστώς μαζί με όλα τα κατά του. Κάτι άλλο δεν βλέπω.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:13

AnonymosEreynhths έγραψε:Ποιος θα επωφελούνταν ενός εμφυλίου στην Αμερική;

Πάντως οι αντιδράσεις προέρχονται από μαύρους και gay. Τα δικά μας μμε τα παρουσιάζουν σε υπερβολικά μεγάλο βαθμό ότι δεν το θέλουν γενικά και αόριστα...και δεν εστιάζει στις συγκεκριμένες ομάδες.
Απολαμβάνω μπορώ να πω , αν δεν είναι στημένο, τις αντιδράσεις τους. Ο μπάρμπα-τράμπας και οι ιδέες που πρεσβεύει και είναι άκρως συντηρητικές δεν είναι ανεκτές στον σημερινό κόσμο. Μου αρέσει όμως.
Η σαπίλα αναδύεται για ακόμη μια φορά να υπερασπιστεί τον φόβο και τον τρόμο που θα σπείρει ο τράμπας αφού βγήκε πρόεδρος. Βλακείες....

Πάνε να μας κάνουν εδώ και πολλά χρόνια με την παγκοσμιοποίηση κουλουβάχατα.Μια οικονομία, μια θρησκεία,ένα έθνος...νισάφι. Αγανάκτσε ο κόσμος. Τα εθνικιστικά κόμματα ανεβαίνουν παντού. Δεν ξέρω αν είναι στα σχέδια τους (δεν το αποκλείω) αλλά για να τελειώνουμε μια και καλή με την παγκοσμιοποίηση χρειάζεται ''ολοκληρωτικό'' καθεστώς μαζί με όλα τα κατά του. Κάτι άλλο δεν βλέπω.
Δεν ξερεις τι ζητας καλε μου :) Οταν θα τελειωσουν μαζι μας, ο διαφορετικος θα ειναι αυτος που εχει πεταχτα αυτια, ο λιγο πιο μελαμψος απο την τραμπια επιδερμιδα. Παντα θα υπαρχει το διαφορετικο γιατι ειναι υποκειμενικο. Εκτος αν θα βγαινουν οι ανθρωποι με φωτοτυπικο αλλα και παλι κατι θα διαφέρει κάπου. Στην ουσια πολεμάτε την δηθεν ομοιογένεια που φέρει η παγκοσμιοποιηση προωθώντας την ομοιομορφία και την ομοιογένεια. Δηλαδη αυτα τα οποια προσάπτεπε εσεις οι ίδιοι στην ΝΤΠ
-
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:19

Κάνεις λάθος. Ομοιογένεια στα μέτρα τους. Συμφωνείς ; Καλώς. Δεν συμφωνείς; Θα τεθείς στο περιθώριο. Είναι ένα status quo. Ένα ολοκληρωτικό καθεστώς το οποίο σου βάζει το τυράκι της ομοιογένειας ή της ομοιομορφίας με πρόσχημα την ειρήνη και όσο περνούν τα χρόνια και σφίγγουν τα πράγματα το καθεστώς γίνεται λιγότερο ανεκτό...στην διαφορετικότητα...που ξεφεύγει από αυτό.

Σημασία έχει πως η παγκοσμιοποίηση είναι ένα ακόμη ολοκληρωτικό καθεστώς. Με τα υπέρ και τα κατά του. Και για όσους ασχολούμαστε με την ΝΤΠ και την λογαριάζουμε ως πραγματική απειλή και όχι απλά ένα ανέκδοτο για να περνάει η ώρα ψάχνουμε πιθανές εξόδους από αυτή....!

Μην ανησυχείς, γνωρίζω τι ζητάω. Αλλά πολύ πιθανόν αν ζούσα σε ένα τέτοιο καθεστώς δεν θα μου άρεσε, ίσως και να μην ζούσα.Γιατί καλές οι θεωρίες, στην πράξη δυσκολεύει το πράγμα.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:23

Την νύχτα των κρυσταλλων δολοφονήθηκαν και πολλα μελη των sa. Παντα θα υπάρχει το πιο όμοιο απο το όμοιο
-
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ 03 Οκτ 2016, 16:39
Irc ψευδώνυμο: DIHNEKHS
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 7 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από Dihnekhs » Πέμ 10 Νοέμ 2016, 23:38

Συναγερμός στις αμερικανικές μυστικές υπηρεσίες από τις απειλές κατά της ζωής του Τραμπ

Το απόλυτο κλίμα διχασμού επικρατεί στις ΗΠΑ λίγα μόλις 24ωρα μετά την εκλογή του Ντόναλντ Τραμπ στη θέση του προέδρου. Ο Ρεπουμπλικανός επιχειρηματίας και πολιτικός δέχεται απειλές για τη ζωή του από δεκάδες χρήστες στο twitter, οι οποίοι ζητούν και εύχονται να βρεθεί κάποιος που θα προβεί στη δολοφονία του νέου προέδρου.....

πηγή: http://www.pentapostagma.gr/2016/11/%cf ... z4Pe0qzCkE
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Παρ 11 Νοέμ 2016, 00:25

Ααα και τωρα θα βρεθει η κατάλληλη ευκαιρία να αυξήσουν ακόμα λίγο την αστυνόμευση του διαδικτύου και της τεχνολογίας, επειδή ο πρόεδρας απειλείται απο κάποια τρολ στο ίντερνετ. Ο πρόεδρος αλλάζει, οι τακτικές παλιές και δοκιμασμένες δεν έχουν λόγο να αλλάξουν παρα μονο σε ένταση.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Νοέμ 2016, 02:04

AnonymosEreynhths έγραψε:Πάντως οι αντιδράσεις προέρχονται από μαύρους και gay


δεν είναι τόσο αθώες και αυθόρμητες οι αντιδράσεις.
Οι γκέι και οι μαύροι είναι ο φερετζές του Σόρος, που ούτε νοιάζεται για τα δικαιώματά τους.
Οι φυλετικοί πόλεμοι υποκινήθηκαν από τις ΜΚΟ του και τα καλοπληρωμένα τσιράκια του.
Το τρανστζέντερ κίνημα που τώρα αριθμεί δεν ξέρω και εγώ ποσα φύλα, έτσιι για να
μπλέκει ο πληθυσμός τη βούρτσα με τη λούτσα, προκλήθηκε και προβλήθηκε
κάτω από τη δική του αγαθοεργό...εποπτεία επίσης.
Η ουσία είναι αλλού όμως. Ούτε στους μαύρους ούτε στους γκέι, τρανς κλπ.
Είναι στο γεγονός οτι αυτές οι αντιδράσεις σηματοδοτούν μια χρωματιστή επανάσταση ....
και κάθε χρωματιστή επανάσταση υποκινήθηκε από το παληκάρι που θέλει
σαν κολασμένος να ζούμε όλοι σαν κολασμένοι...

και τα θυμάμαι καλά όλα αυτά τα "χρωματιστά"

Θυμάται κανείς την επανασταση των ρόδων στη Γεωργία?...
https://en.wikipedia.org/wiki/Rose_Revolution
κάποιοι ήσασταν πιτσιρίκια το 2003 κι ίσως δεν τη θυμάστε. Τη θυμάμαι εγώ όμως.
Ανατράπηκε η νόμιμα εκλεγμένη κυβέρνηση της Γεωργιας μ'αυτή την επανάσταση και η μέχρι τότε
ειρηνική αυτή χώρα, μετατράπηκε σε μια δυτική στρατιωτική μαριονέτα που το 2008 πήγε
να την πέσει απρόκλητα στη ρωσία και έφαγε τα μούτρα της.

Το 2014 θα το θυμάστε και οι πιτσιρικάδες, είχαμε την πορτοκαλί επανάσταση στην Ουκρανία, με αποτέλεσμα να πέσει πάλι η νόμιμα εκλεγμένη κυβέρνηση της χώρας να ανατραπεί μέσω της ισχυρής αμερικανικής υπηρεσίας Stratfor (δηλαδή μια σκιώδης CIA) που έκανε ένα κραυγαλέα άνομο πραξικόπημα και έτσι χρησιμοποιηθηκε και η Ουκρανία όπως η Γεωργια πριν, σαν μια δυτική στρατιωτική μαριονέτα πάλι
εναντίον της ρωσίας.

και επειδή είμαι αρκετά διαβασμένη πάνω σ'αυτά και μου'μεινε κάμποσο μνημονικό,
ξαναπάω πισω στο 2005 και στο Κυρκιστάν όπου έγινε η επανάσταση της τουλίπας..
βέβαια αυτή τελικά απέτυχε και η χώρα έστειλε στον αγύριστο τα αμερικανικά στρατεύματα
που είχαν κατσικωθεί στην περιοχή.

Μετά άρχισαν τα αραβικά ανοιξιάτικα...

Το 2009 έπαιξε η πρασινη επανάσταση στο Ιράν και το 2011 η Λευκή (η χιονάτη) επανάσταση
στη Ρωσία, που απέτυχαν γιατί τις απέτρεψαν επιτυχώς

Εγινε και η άλλη στην Αίγυπτο, επίσης το 11 που έριξε τον Μουμπάρακ και το 13 στην Τυνησία επίσης
ξεσηκωμός... δε θυμάμαι τα χρώματά τους, μάλλον σκατουλί.

Μετά, επειδή έβλεπαν ότι με τις ΜΚΟ του Σόρος δεν πετύχαιναν όλες οι χρωματιστές τους
επαναστάσεις του κώλου, το'ριξαν στο μουσουλμανικη αδελφότητα, στην αλκάιντα που έγινε ΙΣΙΣ
και ρήμαξαν Λιβύη, ρημάζουν ακόμη Υεμένη και Συρία...

Κοινώς ο κόσμος έγινε πιο μπουρδέλο απ'ό,τι ήταν...

Στις ΗΠΑ, τώρα, δεν πρόλαβε να βγει ο Τραμπ και ξεκίνησαν ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ
διαδηλώσεις από ΜΚΟ που χρηματοδοτεί ο Σόρος, κάνοντας την εκκίνηση για
μια καινουργια χρωματιστή επανάσταση, που αν δεν την πούνε μωβ, εμένα
να μου περάσετε χαλκά από τη μύτη

Ορίστε https://www.rt.com/usa/366206-trump-pto ... s-arrests/



και με ρωτάς ρε Κάσσανδρε...
KASSANDROS έγραψε:Γιατί το φοβάσαι;
Αυτό δεν θα ήταν μία κακή εξέλιξη.
γιατί το φοβάμαι? Δηλαδή πώς κατέληξες στο συμπέρασμα, οτι ο ρημαδοχαμός
ΚΑΙ στην Αμερική, μια δυτικότατη και μεγάλη χώρα, "δε θα'ταν μια κακή εξέλιξη"???
Καλή θα ήταν? Για παρ'το αλλιώς, γιατί βρήκες.


Ήδη έχουμε φάει την εισβολή με την "προσφυγική κρίση" σε ολη την Ευρώπη
πράγμα που αποδυναμώνει όλες τις χώρες...
(και στην Αμερική που αν βγαλει κανείς άχνα γι'αυτό βρήκανε το κόλπο να
τον ταμπελώνουν ρατσιστή και φασίστα) αν παίξουν και ροζουλί σκατουλί επαναστάσεις
σε στυλ ντόμινο και στις υπόλοιπες χώρες της δύσης, μήπως από μπουρδέλο
θα μετατραπούμε σε κανονική φλεγόμενη κόλαση? Λέω εγώ τώρα...

Και επειδή μάλλον δε συνειδητοποιείτε πολλοί την οργάνωση και τη δικτύωση του Σόρος,
παρτε λινκ για να δείτε πόσες οργανώσεις χρηματοδοτεί το καλόπαιδο με το ίδρυμά του "ανοιχτής κοινωνίας"
στην Αμερική http://www.discoverthenetworks.org/view ... sp?id=1237

Ειναι ασφαλώς και σπόνσορας των Social Justice Warriors που εχουν περιζώσει και
πολιορκούν το κτίριο Τραμπ τώρα...
http://www.zerohedge.com/news/2016-11-0 ... -live-feed

Κι όταν τα δείτε όλα αυτά, ελάτε να μου πείτε ότι ο Σόρος είναι ανθρωπιστής που στηρίζει
τα δικαιώματα των μαύρων και των γκέι και των στρουμφακίων, και δεν είναι
φερετζές όλα αυτά, για να στηρίξει ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ:


ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΜΑΜΗΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ
ΠΟΥ ΘΑ ΟΔΗΓΉΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΚΟΛΑΣΗ, ΩΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ
ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΣΙΚΏΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ
ΟΜΠΡΕΛΑ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΦΑΣΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ
ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΥΠΑΘΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ!!!!


Κι έλα μετά Κωστάκη να με ξαναρωτήσεις τι φοβάμαι, και να μην απαντήσω
με ανθρωπιστούς όρους....


την τρέλα μου βραδυατικα! :swear:

Ας δούμε λίγο πέρα απ'τις μύτες κι απ'τα ιδεολογικά ουγκ.
Χανόμαστε και το παίζουμε τρελίτσα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 11 Νοέμ 2016, 02:35

Τι είναι αυτό τώρα;


https://www.youtube.com/watch?v=gUVEina4UZs
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Παρ 11 Νοέμ 2016, 03:05

Ολοι λετε ότι ο σορος ή το οποιοδήποτε κίνημα στηρίζει μόνο για την εικόνα τα δικαιωματα των γκεϊ, των μάυρων και γενικα όσων διαφέρουν σε κάτι μόνο για την εικόνα και έχουν κρυμμένες ατζέντες (τα οποια προφανως για να το λετε στην ουσια τα θεωρειτε δικαια αλλα τα στηριζουν οι κακοι για να κανουν καλη εντύπωση).
Οκ να το δεχτω. Σας βρηκα και τρόπο να τους "την φέρετε". Στηρίξτε τα εσεις για να μην εχουν το μονοπώλειο οι κακοι.
-
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Παρ 11 Νοέμ 2016, 08:44

Είχα κάνει ένα βίντεο παλαιότερα για τις παρδαλές επαναστάσεις του Σόρος αλλά δεν έτυχε ιδιαίτερης προσοχής από το κοινό. Ήταν η εποχή που είχαμε μπει στο 1ο μνημόνιο.
Ναι είναι πιθανόν να κρύβεται από πίσω. Ο χρόνος θα δείξει. Αν αρχίζει να γενικεύεται το κακό τότε σίγουρα θα μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι έχει βάλει το χέρι του ο παγκόσμιος δρακουμέλ.
Εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω. Επειδή ο τράμπας προφανώς υποστηρίζεται από διάφορους συμβούλους μεταξύ αυτών και ένας πωρωμένος Εθνικιστής Εβραίος παίζουν άλλα από πίσω.

Τι και αν ο τράμπας είναι το πρόσχημα για να εφαρμόσουν σκληρότερες πολιτικές αργότερα; Μπορεί και να μην είναι.
Όλοι γράφουν στην Ελλάδα πως την κάτσαμε τώρα που βγήκε ο τράμπας γιατί τα έχει καλά με τους Τούρκους.

Κοιμούνται όρθιοι (οι περισσότεροι Αμερικάνοι πολίτες) όσοι πιστεύουν πως τα Αμερικάνικα λόμπι θα παρατήσουν τα σχέδια τους στην Μέση Ανατολή , στα Βαλκάνια , το κουρδικό στην Τουρκία κλπ.

Είμαστε όμως στην αρχή ακόμη. Να δούμε τι θα κάνει...
τα ακροδεξιά blog στην Ελλάδα γράφουν βλακείες και συνήθως παρέχουν παραπληροφόρηση με το τσουβάλι μόνο για να μαζέψουν κλικς=επισκεψημότητα=λεφτά
τα αριστερά παίζουν τον ρόλο του σόρος και άλλων καλοθελητών...

Οι πληροφορίες πρέπει να ελέγχονται διαρκώς. Αμφιβάλλω αν όλα αυτά που γνωρίζουμε μέχρι στιγμής έστω και τα μισά...να έχουν κάποια βάση.

Γιαυτό μας κυβερνάν ακόμη οι τσιπροσυριζαίοι...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Νοέμ 2016, 10:34

AnonymosEreynhths έγραψε:Εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω. Επειδή ο τράμπας προφανώς υποστηρίζεται από διάφορους συμβούλους μεταξύ αυτών και ένας πωρωμένος Εθνικιστής Εβραίος παίζουν άλλα από πίσω.
ξαναδίνω τα λινκς που μάλλον δεν τα είδες, αλλά είναι σημαντικότατα για να δεις ποσους και ποιους
χρηματοδοτεί ο παγκοσμιος δρακουμέλ οπως τον λες

εδώ οι οργανώσεις αριστεριστών που ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΟΛΕΣ το ΙΔΡΥΜΑ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ του Σορος

http://www.discoverthenetworks.org/view ... sp?id=1237

κσι το κίνημα SJW (αριστεριστές ολκής) που επισης χρηματοδοτεί ο Σόρος

http://www.zerohedge.com/news/2016-11-0 ... -live-feed

Ενα κάρο πόλεις ήδη ξεσηκώθηκαν και κάνουν διαδηλώσεις εναντίον του τραμπ ακόμα δε βγήκε.

Θεωρείς φυσιολογικό να σηκωθούν και οι πέτρες την ώρα που η συντριπτική πλειοψηφία
τον ψήφισε? Δεν το θεωρείς αυτό εσκεμμένη, υπολογισμένη, συντονισμένη και οργανωμένη
προσπάθεια του δράκου να αποσταθεροποιήσει ανεπανόρθωτα τις ΗΠΑ σε μια ροζουλί-πεθαμενομωβουλί- σκατουλί "επανάσταση"? Δεν έχει λογική αυτή η σκέψη μου?


ΔΕΝ είμαι υπέρ του Τραμπ, ποτέ δεν ήμουν γιατί ξέρω οτι ειδικά στις ΗΠΑ δε θα δοθεί ποτέ το χρίσμα
της υποψηφιότητας για την προεδρία σε κάποιον αν δεν ανήκει με τον έναν ή τον άλλον τροπο
στη μαφία των χαζάρων..Κι ο Κουντούρης ΟΤΤΟ έχει δίκιο σ'αυτά που λέει για τον Τραμπ,
αλλά το θέμα εδώ είναι η χίλαρι τι θα έλεγε και τι θα έκανε για την Ελλάδα σαν πρόεδρος,
όταν σαν υπουργός εξωτερικών ήδη τη λάβωσε σκληρά μαζί με τον γαμπρό της.
Τουλάχιστον ο Τραμπ λέγοντας ότι ανήκουμε στη σφαίρα επιρροής της ρωσίας, έδειξε πως
θα δεχόταν αν συμπορευομασταν μ'αυτήν... η Χίλαρι δε θα διεκδικούσε την Ελλάδα ως
ΔΙΚΟ ΤΗΣ γεωστρατηγικό σημείο και προτεκτοράτο, αφανίζοντας τον πληθυσμο
μια ώρα αρχίτερα? Δηλαδή ξεχάσαμε κιόλας τι θα έκανε αυτή και βγάζουμε τον τραμπ
ως απόλυτο σατανά? Μπορεί να είναι μεγάλος καθήκης, αλλά τη χίλαρι δεν την ξεπερνάει κανείς.
AnonymosEreynhths έγραψε:Όλοι γράφουν στην Ελλάδα πως την κάτσαμε τώρα που βγήκε ο τράμπας γιατί τα έχει καλά με τους Τούρκους.
Ολοι ποιοι? Υποστηρικτές της Κλίντον που κλαίνε σαν θλιμμένες χήρες σε ολα τα χαζαρομαφιόζικα ΜΜΕ?
Σιγά το νέο. Εδώ όλοι οι ευρωπαιοι ηγεταράδες συμπεριλαμβανομένου και του δικου μας, έδειξαν
σαφέστατα τη δυσαρέσκειά τους με αυτή την εκλογή. Γιατί άραγε, αφού είναι "δικός τους"???

AnonymosEreynhths έγραψε:Είμαστε όμως στην αρχή ακόμη. Να δούμε τι θα κάνει...
συμφωνω
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 11 Νοέμ 2016, 12:06

Αν ο Τράμπας δεν ήταν σε κάποια αδερφότητα δεν θα ήταν πρόεδρος.
Και επι πλέον δεν θα ήταν πλούσιος και μεγιστάνας.

Το θέμα είναι αν όλες αυτές οι αδερφότητες είναι συμπαγείς ή είναι αντιμαχόμενες και αλληλοσυγκρουόμενες.
Τα πράγματα θα είναι διαφορετικά ούτε χειρότερα ούτε καλύτερα.
Που θα καταλήξουν όλα αυτά άγνωστον.
Θα έχουμε εκπλήξεις πόσο ευχάριστες ή δυσάρεστες και πάλι άγνωστο.

Το μαλλί του Τράμπ μοιάζει με φύλλο καταϊφι.
Κουνεφέ δηλαδή.

Πως να μην τα πηγαίνει καλά με την Τουρκία ένας τύπος με κουνεφέ στο κεφάλι?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 11 Νοέμ 2016, 12:09

Και μία θαυμάσια συνταγή με γαρίδες τυλιγμένες στο μαλλί του Τραμπ.

http://www.fimes.gr/2015/01/syntagi-gar ... z4Ph4eHHA3

Γαρίδες αλά Τραμπ.

Ο Τράμπ είναι έμπνευση.

Στα Λούνα Παρκ τα παρακμιακά τα παλιά έφτιαχναν το αγαπημένο γλυκό των παιδικών μας χρόνων Της γριάς το μαλλί.

Τώρα το μαλλί του Τραμπ προσφέρεται για πολλές σπεσιαλιτέ.
Αν είχα λεφτά θα άνοιγα εστιατόριο με όνομα Το μαλλί του Ντόναλντ.
Θα είχα σπεσιαλιτέ σχετικές με φύλλο καταϊφι αλμυρές και γλυκές.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 11 Νοέμ 2016, 12:20

Πεινάω και μου τρέχουνε τα σάλια ονειρεύομαι καταϊφι ξεροψημένο σαν το μαλλί του Τραμπ. Μου άνοιξε την όρεξη και θα πάρω κιλά όπως φαίνεται.

Εικόνα

Συγνώμη για την πλάκα αλλά ο κόσμος δεν είναι να τον παίρνεις στα σοβαρά.

Αν τον πάρεις στα σοβαρά τρελάθηκες και πας τρέχοντας στο Δαφνί.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Νοέμ 2016, 12:26

Μας έχεις τρελάνει στο τρολάρισμα δόκτορ και μάλιστα με απανωτά ποστς :loco:
οπότε, αναγκάζομαι να ξαναφέρω την απάντησή μου στον Αντώνυμο (και στον ΟΤΤΟ)
γιατί γυρνάς και σελίδες, πανάθεμά σε. :lol: :lol:

ArELa έγραψε:
AnonymosEreynhths έγραψε:Εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω. Επειδή ο τράμπας προφανώς υποστηρίζεται από διάφορους συμβούλους μεταξύ αυτών και ένας πωρωμένος Εθνικιστής Εβραίος παίζουν άλλα από πίσω.
ξαναδίνω τα λινκς που μάλλον δεν τα είδες, αλλά είναι σημαντικότατα για να δεις ποσους και ποιους
χρηματοδοτεί ο παγκοσμιος δρακουμέλ οπως τον λες

εδώ οι οργανώσεις αριστεριστών που ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΟΛΕΣ το ΙΔΡΥΜΑ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ του Σορος

http://www.discoverthenetworks.org/view ... sp?id=1237

κσι το κίνημα SJW (αριστεριστές ολκής) που επισης χρηματοδοτεί ο Σόρος

http://www.zerohedge.com/news/2016-11-0 ... -live-feed

Ενα κάρο πόλεις ήδη ξεσηκώθηκαν και κάνουν διαδηλώσεις εναντίον του τραμπ ακόμα δε βγήκε.

Θεωρείς φυσιολογικό να σηκωθούν και οι πέτρες την ώρα που η συντριπτική πλειοψηφία
τον ψήφισε? Δεν το θεωρείς αυτό εσκεμμένη, υπολογισμένη, συντονισμένη και οργανωμένη
προσπάθεια του δράκου να αποσταθεροποιήσει ανεπανόρθωτα τις ΗΠΑ σε μια ροζουλί-πεθαμενομωβουλί- σκατουλί "επανάσταση"? Δεν έχει λογική αυτή η σκέψη μου?


ΔΕΝ είμαι υπέρ του Τραμπ, ποτέ δεν ήμουν γιατί ξέρω οτι ειδικά στις ΗΠΑ δε θα δοθεί ποτέ το χρίσμα
της υποψηφιότητας για την προεδρία σε κάποιον αν δεν ανήκει με τον έναν ή τον άλλον τροπο
στη μαφία των χαζάρων..Κι ο Κουντούρης ΟΤΤΟ έχει δίκιο σ'αυτά που λέει για τον Τραμπ,
αλλά το θέμα εδώ είναι η χίλαρι τι θα έλεγε και τι θα έκανε για την Ελλάδα σαν πρόεδρος,
όταν σαν υπουργός εξωτερικών ήδη τη λάβωσε σκληρά μαζί με τον γαμπρό της.
Τουλάχιστον ο Τραμπ λέγοντας ότι ανήκουμε στη σφαίρα επιρροής της ρωσίας, έδειξε πως
θα δεχόταν αν συμπορευομασταν μ'αυτήν... η Χίλαρι δε θα διεκδικούσε την Ελλάδα ως
ΔΙΚΟ ΤΗΣ γεωστρατηγικό σημείο και προτεκτοράτο, αφανίζοντας τον πληθυσμο
μια ώρα αρχίτερα? Δηλαδή ξεχάσαμε κιόλας τι θα έκανε αυτή και βγάζουμε τον τραμπ
ως απόλυτο σατανά? Μπορεί να είναι μεγάλος καθήκης, αλλά τη χίλαρι δεν την ξεπερνάει κανείς.
AnonymosEreynhths έγραψε:Όλοι γράφουν στην Ελλάδα πως την κάτσαμε τώρα που βγήκε ο τράμπας γιατί τα έχει καλά με τους Τούρκους.
Ολοι ποιοι? Υποστηρικτές της Κλίντον που κλαίνε σαν θλιμμένες χήρες σε ολα τα χαζαρομαφιόζικα ΜΜΕ?
Σιγά το νέο. Εδώ όλοι οι ευρωπαιοι ηγεταράδες συμπεριλαμβανομένου και του δικου μας, έδειξαν
σαφέστατα τη δυσαρέσκειά τους με αυτή την εκλογή. Γιατί άραγε, αφού είναι "δικός τους"???

AnonymosEreynhths έγραψε:Είμαστε όμως στην αρχή ακόμη. Να δούμε τι θα κάνει...
συμφωνω
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Νοέμ 2016, 13:58

Στεκόμενη στις επισημάνσεις του Στέφανου Μυτιληναίου εδώ
http://katohika.gr/diethni/ki-omos-o-tr ... eutoume/2/

μπορώ να προσυπογράψω, παρά το γεγονός οτι δεν είμαι καν θαυμάστρια του Τραμπ.

Είναι πολλά τα αφανη που δεν βλέπει και δε λέγονται γενικότερα, αλλά στα εμφανή
ο άνθρωπος έχει δίκιο.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
atimi_ksenitia
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 00:00
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 1 φορά
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από atimi_ksenitia » Παρ 11 Νοέμ 2016, 13:59

Confutatis maledictis,flammis acribus addictis, voca me cum benedictus. Oro supplex et acclinis,
cor contritum quasi cinis,gere curam mei finis. Lacrimosa dies illa,qua resurget ex favilla
judicandus homo reus
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Νοέμ 2016, 14:12

Ναι, το predictive programming δίνει και παίρνει όταν μιλάμε για ιλουμινατέικο.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Παρ 11 Νοέμ 2016, 14:19

Ενα κάρο πόλεις ήδη ξεσηκώθηκαν και κάνουν διαδηλώσεις εναντίον του τραμπ ακόμα δε βγήκε.

Θεωρείς φυσιολογικό να σηκωθούν και οι πέτρες την ώρα που η συντριπτική πλειοψηφία
τον ψήφισε? Δεν το θεωρείς αυτό εσκεμμένη, υπολογισμένη, συντονισμένη και οργανωμένη
προσπάθεια του δράκου να αποσταθεροποιήσει ανεπανόρθωτα τις ΗΠΑ σε μια ροζουλί-πεθαμενομωβουλί- σκατουλί "επανάσταση"? Δεν έχει λογική αυτή η σκέψη μου?
θα πρέπει να κοιτάξουμε και τι ποσοστό του εκλογικού σώματος πήγε να ψηφίσει. Και εμενα αν μου εδιναν μονο 4 (repuplicans, lp, Green party και ενας ανεξάρτητους) επιλογές, θα σκεφτόμουν να μην ψηφισω, αυτο δεν σημαινει οτι θα ήθελα τον τραμπ αλλα ότι δνε θα θεωρουσα κανεναν αξιο να βγει. Επισης πολλοι αναρχικοι κλπ δεν ψηφιζουν για να μην "νομιμοποιουν" το συστημα. βεβαια σε αυτο διαφωνώ, γιατί εφόσον ζεις στην πολή, εχεις Iphone Κλπ, συμφωνα με αυτην την λογική το νομιμοποιείς. Συμφωνα με την δικια μου λογικη, κανεις απλα το αναγκαιο να καλυτερευσεις την θεση σου. Δεν ξερω βεβαια ποιο θα καλυτερευε την θεση μου. Αν ηταν ομπαμα-τραμπ, σαντερς-τραμπ θα ψηφιζα με τα χιλια ομπαμα ή σάντερς.
Τωρα με την χιλαρυ που το παίζει εκπροσωπος των γυναικων και το μονο γυναικειο που εχει πάνω της ειναι το μ..νι της και τα πεσμένα βυ..α της ενω στην ψυχή της δεν εχει ίχνος θηλυκής ενέργειας (δεν μπορει να εχει ενα άτομο που χοροπηδουσε λες και ητνα πανω σε ψ..λη όταν σκοτωναν αργά και βασανιστικά τον Καντάφι), εεε δεν ξερω τι θα διάλεγα. Και τα δυο μου φαίνονται πολυ έξω απο αυτά που πιστεύω ως άνθρωπος. Ισως να το έριχνα στο LP ή τους πράσινους που δεν τους έχω μελετήσει.
-
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ 03 Οκτ 2016, 16:39
Irc ψευδώνυμο: DIHNEKHS
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 7 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από Dihnekhs » Παρ 11 Νοέμ 2016, 14:23

Κι όμως! Ο Τραμπ συμφωνεί με τα ελληνικά συμφέροντα – Μπορούμε επιτέλους να σοβαρευτούμε;

Ενοχλεί τη Συρία, ενοχλεί το Ιράκ, ενοχλεί την Αρμενία. Λοιπόν, ας μη γελιόμαστε. Ησυχία σε αυτή τη γωνία του κόσμου δεν θα βρούμε ποτέ όσο υπάρχει απέναντί μας αυτή η Τουρκία.
Η Τουρκία πρέπει να γίνει τρία κομμάτια για να ησυχάσουμε όλοι τριγύρω που έχουμε την ατυχία να είμαστε γείτονές της..........
http://katohika.gr/diethni/ki-omos-o-tr ... eutoume/2/
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Εκλογές ΗΠΑ-Πρόεδρος ο Τραμπ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Νοέμ 2016, 14:32

Two-Spirited έγραψε: θα πρέπει να κοιτάξουμε και τι ποσοστό του εκλογικού σώματος πήγε να ψηφίσει.
πήγε πάνω από το 1/3 των αμερικανών. Ιστορικο ρεκόρ προσέλευσης και συμμετοχής.

http://www.electproject.org/home/voter- ... rnout-data

σε κάθε περίπτωση, ξύλινη πήλινη, η νίκη είναι σαρωτική... εξ ίσου σαρωτικη
όμως και η αντίδραση του τύπου "ο τραμπ δεν ειναι ο πρόεδρός μου"
Αυτό (η μη αποδοχή του εκλογικού αποτελέσματος και το να μη σέβονται τα αποτελέσματα αυτά)
είναι ΕΠΙΣΗΣ κάτι που δεν έχει ιστορικό προηγούμενο στην Αμερική. Τυχαίο κι αυτό?
Είναι δεδομένο (για μένα τουλάχιστον) οτι ο σόρος υποκινεί αυτή την κατάσταση ρίχνοντας
δισεκατομμύρια για να την χρηματοδοτησει...με στόχο όχι τα δικαιώματα (αυτά είπαμε είναι ο φερετζές ΤΟΥ)
αλλά την αποσταθεροποίηση των ΗΠΑ.

RoyPanos έγραψε:Κι όμως! Ο Τραμπ συμφωνεί με τα ελληνικά συμφέροντα – Μπορούμε επιτέλους να σοβαρευτούμε;

Ενοχλεί τη Συρία, ενοχλεί το Ιράκ, ενοχλεί την Αρμενία. Λοιπόν, ας μη γελιόμαστε. Ησυχία σε αυτή τη γωνία του κόσμου δεν θα βρούμε ποτέ όσο υπάρχει απέναντί μας αυτή η Τουρκία.
Η Τουρκία πρέπει να γίνει τρία κομμάτια για να ησυχάσουμε όλοι τριγύρω που έχουμε την ατυχία να είμαστε γείτονές της..........
http://katohika.gr/diethni/ki-omos-o-tr ... eutoume/2/
καλέ αυτό έφερα εδώ
ArELa έγραψε:Στεκόμενη στις επισημάνσεις του Στέφανου Μυτιληναίου εδώ
http://katohika.gr/diethni/ki-omos-o-tr ... eutoume/2/

μπορώ να προσυπογράψω, παρά το γεγονός οτι δεν είμαι καν θαυμάστρια του Τραμπ.

Είναι πολλά τα αφανη που δεν βλέπει και δε λέγονται γενικότερα, αλλά στα εμφανή
ο άνθρωπος έχει δίκιο.

ααααααχ, δε με προσέχειιιιιιιιιιιις :ksylo:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”