Eκτρωσεις

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 22 Φεβ 2014, 22:44

Αν ειναι ανηλικη και τα έφτιαξε με εναν συμμαθητή της; θα επιτρέψουμε ενα παιδικο λαθος να καθορίσει την ζωη της;
Αν συμβεί στο δικό μου σπίτι κάτι τέτοιο απλά θα γίνω γιαγιά.
Δεν το βλέπω με άσχημο μάτι το γεγονός αυτό.
Γιατί θα καθορίσει τη ζωή της?

Ένα παιδάκι δεν είναι εμπόδιο για τίποτα.
Τα εμπόδια είναι στο μυαλό μας.

Δεν απαγορεύεται μέχρι στιγμής τουλάχιστον να σπουδάσει μία κοπέλα ενώ έχει παιδί

Όσο για το νομοθέτη να πάει να γ@@@@.
Αυτά τα πράγματα δεν τα καθορίζουν νόμοι.

Τουλάχιστον όσον αφορά τις ποινές.
Αλλά μπορούμε να διεκδικήσουμε διευκολύνσεις ώστε να μπορούμε να μεγαλώσουμε παιδιά.
Και να μην πει κανείς που θα βρει το κράτος τα λεφτά.
Να κόψει το λαιμό του.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Κυρ 23 Φεβ 2014, 09:15

Divine Sinner έγραψε: κανεις μεγαλο λαθος. για μενα ειναι απλα ενα συνολο ιστων που δεν νιωθει κάτι .


Ε και; Αυτό δεν είναι επιχείρημα ότι τάχα δεν νιώθουν κάτι. Με την ίδια ''λογική'' και τα ζώα στην κοιλιά της μάνας τους όταν τα θανατώνουν οι άνθρωποι, όχι μόνο για τροφή, δεν νιώθουν κάτι. Γιατί σε πειράζουν τότε το πως φέρονται οι βιομηχανίες στα ζώα; ....
ειδικα οταν μιλαμε για την 12η βδομάδα οπως λεει ο νομος στην Ελλάδα. Επειδη εσεις με εναν μεταφυσικό τροπο το θεωρειτε φόνο δεν σας φταιω.για μενα ειναι τοσο φονος όσο το να τραβηχτεις στο σεξ.
Ποιο μεταφυσικό τρόπο; Θα το γυρίσεις ΚΑΙ στην θρησκεία τώρα; Μην ψάχνεις ρε φώτη να πιαστείς από πράγματα τα οποία δεν έχουν σχέση ούτε έχουν αναφερθεί στην κουβέντα.

Απλή λογική είναι. Ο άνθρωπος ΓΕΝΝΑΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΝΟΗΜΩΝ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ Π-Ο-Λ-Ι-Τ-Ι-Σ-Μ-Ο , μιλάς μαζί τους, δουλεύεις, βοηθάς, αγαπάς.

Αν μισείς τόσο πολύ το είδος σου (ρατσισμός) να πας να ζήσεις στο δάσος μαζί με τα υπόλοιπα ζώα. Γιατί δεν το κάνεις;

Αν τώρα για σένα είναι φόνος όσο και να τραβηχτείς απ το σεξ τότε δεν έχεις να πας να βρεις έναν Χριστιανό Μουτζαχεντίν που συμμερίζεται τις ίδιες απόψεις πάνω-κάτω.

Αμάν πια...
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 23 Φεβ 2014, 10:30

Το έμβρυο στη φωτογραφία είναι τουλάχιστον 5 μηνών γιατί φαίνεται αρκετά μεγάλο και σχηματισμένο.
Το ίδιο και το άλλο στο σάκο στο βίντεο.
Είναι 5 μηνών και κάτι.
Ο σάκος έχει πολύ υγρό και αυτό συμβαίνει στον 5 μήνα.

Μέχρι 12 εβδομάδων που επιτρέπεται η έκτρωση στην Ελλάδα το παιδί είναι 7 εκατοστά.

Στους 5 μήνες το παιδί είναι ολοκληρωμένο.
Έτσι κι αλλιώς σε καμιά νομοθεσία δεν επιτρέπεται η έκτρωση σε τέτοιο στάδιο.

Είδα στη θερμοκοιτίδα μωρά 5,5 μηνών και κάτι και ήταν 600 γραμμάρια όπως είπε μία βρεφοκόμος. Τα περισσότερα επιβιώνουν άλλα παρουσιάζουν κάποια προβλήματα μεγαλώνοντας άλλα όχι.

Υπάρχει ένας μύθος ότι το νεογέννητο δεν καταλαβαίνει τίποτα και ότι είναι ένας σωλήνας που από τη μία τρώει από την άλλη τα κάνει. Αλλά δεν είναι έτσι. Ότι και να λένε οι επιστήμονες είναι μπούρδα αυτό.
Το νεογέννητο επικοινωνεί και καταλαβαίνει. Το έμβρυο στους τελευταίους μήνες το ίδιο.
Έχω προσωπική εμπειρία και ενδείξεις γι αυτό.
Αν και πάνε να βγάλουν τρελές και τις μαμάδες ότι έχουν παραισθήσεις.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 23 Φεβ 2014, 11:19

Divine Sinner έγραψε:Δεχομαστε λοιπον την επιστήμη αρκει να συμβαδίζει με τις πεποιθήσεις μας αλλιως ειναι συμφέροντα και συνωμοσίες.
Η επιστήμη είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο, με συγκεκριμένα εργαλεία, και θεμέλιο λίθο τη λογική. Όταν ο Δαρβίνος οδηγείται σε αβάσιμα συμπεράσματα τα οποία τα βαφτίζει βέβαια, αυτό είναι αντιεπιστημονικό. Ειδικά το να παραβλέπεις άλλες μεταβλητές, και να μην τις βάζεις στην εξίσωση επειδή έτσι σε γουστάρει (για τον Δαρβίνο το λέω) αυτό είναι εγκληματικό!!!
Divine Sinner έγραψε:Ειναι η ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ θεωρία που δέχεται ολόκληρη η παγκόσμια επιστημονική κοινότητα.
Μάθε πως στην επιστημονική κοινότητα υπάρχουν πολλές διαφωνίες, πολλές απόψεις. Δεν υπάρχει συμφωνία επί του Δαρβίνου. Δεν είναι κάτι που το έχει δεχτεί όλη η επιστημονική κοινότητα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 23 Φεβ 2014, 11:47

Είναι άθλιο από την πλευρά των δήθεν επιστημόνων, να λένε "ξέρεις; αποφασίσαμε πως αυτό είναι έτσι", κι εσύ να καλείσαι να τους πιστέψεις βασιζόμενος αποκλειστικά και μόνο στην αθλιότητα της "επίκλησης στην αυθεντία".

Δεν υπάρχουν αυθεντίες στις μέρες μας. Και ο ΜΟΝΟΣ τρόπος να υπάρξουν είναι να αποδειχθεί το ήθος τους. Να αποδειχθεί ότι κάνουν και θέλουν να κάνουν το καλό. Να αποδειθεί ότι αποκλείεται να μας πουν ψέματα. Ότι αποκλείεται να υποκύψουν σε απειλές ή εντολές ή προσφορές. Πράγμα που δεν γίνεται να αποδειχθεί, άρα δεν γίνεται να υπάρχουν αυθεντίες. Το σωστό είναι να δημοσιεύουν τις έρευνές τους και να σου λένε: Ορίστε η δουλειά μας και τα συμπεράσματά μας. Διαβάστε τα και ασκήστε κριτική.

Η επίκληση στην αυθεντία πρέπει να καταργηθεί.

Και ας αφήσουμε τον Δαρβίνο, είμαστε offtopic, αν είναι ας το συνεχίσουμε στο νήμα του.

Επί του θέματος, υπάρχει κάποια πιθανότητα το έμβρυο να έχει κάποια μορφή σκέψης. Όσο δεν αποδεικνύουμε την ανυπαρξία αυτής της πιθανότητας, είμαστε υποχρεωμένοι να αναγνωρίσουμε στο έμβρυο ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.

Αλλά ακόμα και να μην έχει σκέψη, έχει κάτι ΜΟΝΑΔΙΚΟ. Είναι εν δυνάμει ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!! Και γι αυτό μόνο έχει δικαιώματα τα οποία οι μόνοι που τα παραβλέπουν είναι εκείνοι που βάζουν το εγώ τους πάνω από τη ζωή του άλλου.

ΥΓ. Δηλαδή κατα τον Divine, επειδή ο Δαρβίνος ισχυρίστηκε (δεν απέδειξε) πως η φύση μπορεί κάποια μέρα μετά από εκατομμύρια χρόνια να πει πως πχ ο σκύλος ας αποκτήσει δυνατότητα γραφής κ ανάγνωσης, εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να σεβαστούμε αυτόν τον αβάσιμο ισχυρισμό, και βάσει αυτού να θεωρούμε πως είμαστε ίσοι με τους σκύλους, και μάλιστα από τώρα.

:help:

Θα μας σφάξει ο Απόλλωνας!!! :lol:

ΥΓ 2. Η επιστήμη λέει πως έχουμε ανάγκη το κρέας των ζώων.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 23 Φεβ 2014, 12:31

OTTO έγραψε:Και ας αφήσουμε τον Δαρβίνο, είμαστε offtopic, αν είναι ας το συνεχίσουμε στο νήμα του.
Ναι, διότι υπάρχει νήμα και έχουν δοθεί οπτικές περί της θεωρίας...

Μια θεωρία, που σημειωτέον, όπως λέει ο ΟΤΤΟ, έγινε ΑΞΙΩΜΑ, ακριβώς διότι δεν είναι αποδείξιμη με την καμία.

Και αυτό το "περιστατικό" με την Δαρβινική θεωρία, είναι αρκετό για να καταδείξει πως όταν το σύστημα θέλει να εδραιώσει μια αντίληψη, δεν επικαλείται μόνο την επιστήμη (που αν την επικαλεστεί, αναφέρεται σε επιστήμονες-τσιράκια του), επικαλείται και τον όποιον φυσιοδύφη, παρατηρητή, θεωρητικολόγο, από τη στιγμή που η θεωρία του, (ακόμα και αβάσιμη) το εξυπηρετεί.
Το τραγικό στην προκειμένη, είναι ότι ο απλός πολίτης (που δεν είναι ειδήμων, επιστήμων κλπ), επαναπαύεται σε όσα ορίζει το σύστημα ως σωστά, και τα ενστερνίζεται διότι "επίσημα" έχουν αναγνωριστεί ως τέτοια. Το βλέπω στους γύρω μου, ΠΑΝΤΟΥ! Δεν μπαίνουν καν σε διαδικασία αμφισβήτησης... "αφού το είπε ο υπουργός, ο πρωθυπουργός, ο επιστήμων κλπ, ΕΤΣΙ είναι". Τελεία. Αυτονομία σκέψης; Μηδεν. Εστω και η παραμικρή τάση για διερεύνηση του θέματος; ΜΗΔΕΝ. Αυτά είναι αδικαιολόγητα σε μια εποχή που η χρήση του νιονιού μας είναι απαραίτητη, και το "καταπίνω όσα μου πασάρονται", είναι απαράδεκτο. Επίσης σε μια εποχή που η πρόσληψη πληροφοριών (που μας λείπουν οδυνηρά), είναι πια απλή υπόθεση. Τι δείχνει αυτό; Ότι ΘΕΛΟΥΜΕ τελικά να βρισκόμαστε "υπό καθοδήγηση"... Το φαινόμενο Σώρρα/ΕΝΤ, γι'αυτό το λόγο γιγαντώθηκε.

Πίσω στο θέμα μας. Ο Φώτης ρώτησε αν έχει κάποια που βιάστηκε, δικαίωμα να κάνει άμβλωση.
Φυσικά το έχει. Όπως προείπα, δεν τίθεται (νομικά) θέμα δικαιώματος πλέον. Καμία γυναίκα
δεν διώκεται ποινικά αν διακόψει την εγκυμοσύνη της, ΠΑΡΑ το ότι ορίζει η νομοθεσία...

Κι αν η γυναίκα ξέρει πως θα μισεί αυτό το παιδί που θα γεννήσει, δύο οδοί της απομένουν.
Ή να το γεννήσει και να το δώσει για υιοθεσία, ή να το "στείλει". Και οι δύο περιπτώσεις (με προσωπική μου προτίμηση και κλίση στην πρώτη), είναι καλύτερες απ'το να το γεννήσει, να το κρατήσει και να το κακοποιεί τουλάχιστον ψυχολογικά.

Το ποσοστό όμως των διακοπών εγκυμοσύνης από βιασθείσες, σε σχέση με το σύνολο των διακοπών που γίνονται καθημερινά, είναι μηδαμινό. Κι αυτό, διότι όλοι στέκονται και αντιμάχονται στο δικαίωμα της άλλης να το κάνει ή όχι. Κι αυτό γιατί; Διότι κανένα σύστημα
δεν μπήκε ΠΟΤΕ στη λογική να προάγει ηθικές αξίες περί προστασίας της ζωής, περί δικαιωμάτων και του εμβρύου ακόμα... Ειδικά αυτή την εποχή που επαναλαμβάνω, είναι ΠΑΣΙΦΑΝΗΣ η ανάγκη τους για αποπληθυσμό (βλέπε και στην Ελλάδα πώς "τιμωρούν" τους πολύτεκνους που άλλοτε στήριζαν) το σύστημα θα προάγει έστω εμμέσως αλλά σαφώς, τη γρήγορη και "καθαρή" λύση της διακοπής, για να'χουν ένα "μοσχάρι" λιγότερο να τους επιβαρύνει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 23 Φεβ 2014, 12:47

Είναι άθλιο από την πλευρά των δήθεν επιστημόνων, να λένε "ξέρεις; αποφασίσαμε πως αυτό είναι έτσι", κι εσύ να καλείσαι να τους πιστέψεις βασιζόμενος αποκλειστικά και μόνο στην αθλιότητα της "επίκλησης στην αυθεντία".

Δεν υπάρχουν αυθεντίες στις μέρες μας. Και ο ΜΟΝΟΣ τρόπος να υπάρξουν είναι να αποδειχθεί το ήθος τους. Να αποδειχθεί ότι κάνουν και θέλουν να κάνουν το καλό. Να αποδειθεί ότι αποκλείεται να μας πουν ψέματα. Ότι αποκλείεται να υποκύψουν σε απειλές ή εντολές ή προσφορές. Πράγμα που δεν γίνεται να αποδειχθεί, άρα δεν γίνεται να υπάρχουν αυθεντίες. Το σωστό είναι να δημοσιεύουν τις έρευνές τους και να σου λένε: Ορίστε η δουλειά μας και τα συμπεράσματά μας. Διαβάστε τα και ασκήστε κριτική.
Η επιστημη δεν κανει επικληση στην αυθεντια αλλα σε πορίσματα ερευνών. ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΝΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ.
οταν λοιπον η εξελλικτικη θεωρία επιβεβαιώνεται και απο τα ευρηματα της παλαιοντολογιας και αλλων επιστημων. Εσυ τι θες να πουμε οτι ενδεχεται οι σκελετοι του ανθρωπου του νεαντερνταλ να ειναι αποτελεσμα αρχαιας μοριακης βιολογιας που εκανε ο κακος βασιλιας των νεφελιμ, και οτι οι ανθρωποι κατασκευαστίκαμε όπως είμαστε του κουτιου απο χωμα και νερο και μετα μας την εφερε ενα φιδι που μιλαει και εκδιωχθηκαμε απο την εδεμ;
Θα προτιμησω το πορισμα της πλειονότητας των επιστημόνων.


Δεν υπάρχουν αυθεντίες στις μέρες μας. Και ο ΜΟΝΟΣ τρόπος να υπάρξουν είναι να αποδειχθεί το ήθος τους. Να αποδειχθεί ότι κάνουν και θέλουν να κάνουν το καλό. Να αποδειθεί ότι αποκλείεται να μας πουν ψέματα. Ότι αποκλείεται να υποκύψουν σε απειλές ή εντολές ή προσφορές. Πράγμα που δεν γίνεται να αποδειχθεί, άρα δεν γίνεται να υπάρχουν αυθεντίες. Το σωστό είναι να δημοσιεύουν τις έρευνές τους και να σου λένε: Ορίστε η δουλειά μας και τα συμπεράσματά μας. Διαβάστε τα και ασκήστε κριτική.
και οτι δεν εχουν απατησει τηνγυναικα τους και οτι ειναι καλοι με τα παιδια τους και βγάζουν βόλτα το σκυλι να προσθέσω.
Αν δηλαδη ο αλλος δεν σου αποδειξει τα παραπανω. οι αποδειξεις που θα σου φερει για ενα επιστημονικο θεμα δεν σου αρκουν...

Επί του θέματος, υπάρχει κάποια πιθανότητα το έμβρυο να έχει κάποια μορφή σκέψης. Όσο δεν αποδεικνύουμε την ανυπαρξία αυτής της πιθανότητας, είμαστε υποχρεωμένοι να αναγνωρίσουμε στο έμβρυο ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.
υπαρχει καποια πιθανοτητα τα δεντρα να εχουν μια καποια μορφη σκέψης οσο δεν αποδεικνυεται τοαντίθετο να αναγνωρισουμε ταδικαιωματα τους και η υλοτομία τέλος. οχι αγαπητε μου. αποδειξτε οτι εχουν σκεψη και θα σταματησουν οι εκτρωσεις και θα σας ζητησουμε και συγνωμη. το οτι φανταζεστε οτι μπορει να εχουν σκέψη δεν τα κανει υποκειμενα δικαιωμάτων.

Αλλά ακόμα και να μην έχει σκέψη, έχει κάτι ΜΟΝΑΔΙΚΟ. Είναι εν δυνάμει ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!! Και γι αυτό μόνο έχει δικαιώματα τα οποία οι μόνοι που τα παραβλέπουν είναι εκείνοι που βάζουν το εγώ τους πάνω από τη ζωή του άλλου.
και το σπερματοζωαριο το ίδιο. καθε φορα που αυνανιζεται καποιος σκοτωνει περισσοτερους ανθρωπους απο οτι σκοτωσαν ο χιτλερ ο μαο και ο σταλιν μαζι.


ΥΓ. Δηλαδή κατα τον Divine, επειδή ο Δαρβίνος ισχυρίστηκε (δεν απέδειξε) πως η φύση μπορεί κάποια μέρα μετά από εκατομμύρια χρόνια να πει πως πχ ο σκύλος ας αποκτήσει δυνατότητα γραφής κ ανάγνωσης, εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να σεβαστούμε αυτόν τον αβάσιμο ισχυρισμό, και βάσει αυτού να θεωρούμε πως είμαστε ίσοι με τους σκύλους, και μάλιστα από τώρα.
Αυτο καταλαβες; η γραφη και η αναγνωση ειναι το κριτιριο ανωτεροτητας;
και παλι σου ειπα. βαριες περιπτωσεις νοητικης υστέρισης γιατι δεν τις θεωρουμε κατωτερες; καποιος με αϊ κιου 50 ειναι κατωτερος απο καποιον με αϊ κιου 60;
μετα σας ενοχλησε ο ναζισμος.
Δεν υπαρχει ανωτερο και κατωτερο στη φυση. καθε ον που νιωθει καταλαβαινει σκεφτεται και ποναει ειναι ίσο με όλα τα αλλα όντα. δεν εχει σχέση η ισοτητα με τον πολιτισμό με την ανάγνωση ή το ποδόσφαιρο.
Αν θεωρεις οτι οι σκυλοι δεν σκεφτονται τότε δεν εχεις δει σκύλο παρα μόνο με το κυάλι. Αν τον θεωρεις κατώτερο επειδη δεν ξερει να γράφει τότε τι να πω. εχεις θέμα.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 23 Φεβ 2014, 15:47

Divine Sinner έγραψε:Η επιστημη δεν κανει επικληση στην αυθεντια αλλα σε πορίσματα ερευνών. ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΝΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ.
Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα, διότι δεν είπα πως η επιστήμη κάνει επίκληση στην αυθεντία (αν και μια που το λες, πιθανόν να το κάνει), αλλά είπα πως επιστήμονες πλασάρουν τους εαυτούς τους ως αυθεντίες και θεωρούν πως είμαστε υποχρεωμένοι να τους "προσκυνήσουμε" (= να δεχτούμε τους ισχυρισμούς τους).
Divine Sinner έγραψε:οταν λοιπον η εξελλικτικη θεωρία επιβεβαιώνεται και απο τα ευρηματα της παλαιοντολογιας και αλλων επιστημων
Πού επιβεβαιώθηκε; ΠΟΥΘΕΝΑ. Δεν υπάρχει μία απόδειξη εξέλιξης. Τίποτα. Αν υπάρχει, φέρτην, στο σωστό νήμα.
Divine Sinner έγραψε:Θα προτιμησω το πορισμα της πλειονότητας των επιστημόνων.
1) Δεν ξέρεις αν είναι η πλειονότητα. Νομίζεις πως είναι η πλειονότητα.

2) Πάντως θα ήταν λιγότερο κακό να το προτιμάς για οποιοδήποτε λόγο, από να το προτιμάς επειδή σε βολεύει στο να λες πως έχει ο κόσμος ηθικό (όχι νομικό) δικαίωμα στην έκτρωση. (Εικάζω βεβαίως και γενικολογώ, δεν λέω ότι αυτό κάνεις).
Divine Sinner έγραψε:και οτι δεν εχουν απατησει τηνγυναικα τους και οτι ειναι καλοι με τα παιδια τους και βγάζουν βόλτα το σκυλι να προσθέσω.
Ρε Divine, αυτά δεν τα είπα εγώ, ούτε αυτά που είπα συνεπάγονται αυτά που λες εσύ. Μη βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν είπα. Ήμουν συγκεκριμένος. Έλεος. Αν ήταν θα τα έλεγα κι αυτά.
Divine Sinner έγραψε:Αν δηλαδη ο αλλος δεν σου αποδειξει τα παραπανω. οι αποδειξεις που θα σου φερει για ενα επιστημονικο θεμα δεν σου αρκουν...
Τελείως άκυρη η υπόθεσή σου. Την διορθώνω:

Αν ο επιστήμονας με καλέσει να δεχτώ το πόρισμά του ως σωστό, χωρίς να μου δείξει τις αποδείξεις και να τις αφήσει στην κρίση μου, τότε ναι, θα πρέπει να μου αποδείξει πως είναι "άγιος" (όχι φυσικά με τη θρησκευτική έννοια), πράγμα το οποίο δεν μπορεί να το αποδείξει, οπότε εγώ δικαιούμαι να βγάλω τα συμπεράσματά μου.

Αν όμως μου δείξει τις αποδείξεις, θα κρίνω τις αποδείξεις. Μην λες λοιπόν πως αν μου φέρει τις αποδείξεις, αυτές δεν θα μου αρκούν. Δεν ισχύει αυτό. Αρκεί να τις κρίνω και να διαπιστώσω πως πράγματι είναι αποδείξεις.

Ένα από τα προβλήματα της κοινωνίας μας είναι το ότι μεταξύ πολλών, υπάρχουν και επιστήμονες με διατριβές, μεταπτυχιακά, διδακτορικά, κλπ που ψεύδονται. Είμαι λοιπόν υποχρεωμένος ηθικά να είμαι καχύποπτος και να ζητώ να δω από πρώτο χέρι τις αποδείξεις.
Divine Sinner έγραψε:υπαρχει καποια πιθανοτητα τα δεντρα να εχουν μια καποια μορφη σκέψης οσο δεν αποδεικνυεται τοαντίθετο να αναγνωρισουμε ταδικαιωματα τους και η υλοτομία τέλος. οχι αγαπητε μου. αποδειξτε οτι εχουν σκεψη και θα σταματησουν οι εκτρωσεις και θα σας ζητησουμε και συγνωμη. το οτι φανταζεστε οτι μπορει να εχουν σκέψη δεν τα κανει υποκειμενα δικαιωμάτων.
Δεν καταλαβαίνεις ΤΠΤ. Τα δέντρα δεν θα γίνουν ΠΟΤΕ άνθρωποι. Το έμβρυο η φύση το έκανε μέσα σε συγκεκριμένο χρόνο υπό φυσιολογικές συνθήκες να γίνει άνθρωπος. Κι έτσι γίναμε όλοι άνθρωποι. Δύσκολο ε;

Επίσης όσα βίντεο δημοσιεύτηκαν έδειξαν ότι το έμβρυο αντιδρά οταν μπαίνουν τα εργαλεία του μαιευτήρα δολοφόνου. Αυτό είναι απόδειξη σκέψης. Δεν γουστάρις να το δεχτείς και μάλλον πιέζεις τον εαυτό σου να δεχτεί πως δήθεν είναι μούφα κλπ.
Divine Sinner έγραψε:και το σπερματοζωαριο το ίδιο. καθε φορα που αυνανιζεται καποιος σκοτωνει περισσοτερους ανθρωπους απο οτι σκοτωσαν ο χιτλερ ο μαο και ο σταλιν μαζι.
Δεν ισχύει αυτό. Το σπέρμα δεν είναι άνθρωπος. Ο άνθρωπος προκύπτει από την ένωση με το ωάριο. Τι να πω, με απογοητεύεις. :dunno:

Σαν να λες πως η φύση όρισε τον θάνατο τόσων, είτε σε ονειρώξεις, είτε κυρίως με κάθε συνουσίαση. Τι να σου πω...
Divine Sinner έγραψε:Αν θεωρεις οτι οι σκυλοι δεν σκεφτονται τότε δεν εχεις δει σκύλο παρα μόνο με το κυάλι. Αν τον θεωρεις κατώτερο επειδη δεν ξερει να γράφει τότε τι να πω. εχεις θέμα.
Ο σκύλος για μένα είναι ανώτερος από πολλά ζώα, ενδεχομένως το ανώτερο ζώο, θεωρώ πως δεν τρώγεται, αλλά δεν είναι άνθρωπος. Είναι ζώο.

Αν εσύ δεν ξέρεις τι είναι άνθρωπος, δηλαδή τι είσαι εσύ, εγώ δεν μπορώ παρά να στεναχωρηθώ...

Και νομίζω πως κάπου εδώ πρέπει να λήξει η συζήτησή μας, διότι τα είπαμε όλα. Από τη στιγμή που βάζεις τον άνθρωπο στο ίδιο επίπεδο με τα ζώα, δεν έχω να προσθέσω κάτι. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την επιχειρηματολογία μου και θεωρώ πως η λογομαχία μας έληξε. Όσοι μας διαβάζουν μπορούν να βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Ας κρίνουν το επιχείρημά σου πως αφού είμαστε ίσοι με τα ζώα, άρα ας κάνουμε εκτρώσεις. Θεωρώ πως αυτό το επιχείρημά σου λέει πολλά. Εγώ ολοκλήρωσα, και λυπάμαι.
Divine Sinner έγραψε:στο αλλο νημα μπει επιστημονικο άρθρο και όχι άρθρο είτε ανωνυμο είτε απο ερασιτέχνες
Φέρε μας εσύ (στο άλλο νήμα) τα επιστημονικά άρθρα που αποδεικνύουν ότι η θεωρία του δαρβίνου είναι αντικειμενική, και ότι ο δαρβίνος δεν έβγαλε μεταβλητές έξω από την "εξίσωση", δηλαδή συνυπολόγισε κάθε σχετική παράμετρο και κάθε πιθανότητα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 24 Φεβ 2014, 01:46

Διέσπασα και μετέφερα μερικά ποστς (δε μπορούσα όλα, γιατί τα ανακατεύετε με το παρόν θέμα)
στο τόπικ περί θεωρίας εξελίξεως, από εδώ και μετά http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 16#p232316
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 24 Φεβ 2014, 07:03

Πολύ σωστά.

Το θέμα των εκτρώσεων δεν έχει σχέση με τη θεωρία της εξέλιξης και είναι θέμα κοινωνικό, ηθικό, λίγο νομικό και εμπλέκονται και άλλοι πέρα από τη γυναίκα και το γιατρό που την κάνει.

Είναι ένα ζήτημα όπου κανείς δεν μπορεί να βγάλει ουρά απ έξω και να πει: "Εμένα δε με αφορά"


Επίσης υπάρχει και μία άλλη πτυχή του θέματος.
Κάποιες μέθοδοι αντισύλληψης όπως π.χ το σπιραλ ισοδυναμούν με "μίνι έκτρωση αφού παίρνουν το γονιμοποιημένο ωάριο και το αποβάλλουν.

Ένα γονιμοποιημένο ωάριο λίγων ημερών ή ωρών βέβαια είναι κάτι πολύ διαφορετικό από ένα έμβρυο 5 μηνών.

Και εδώ στο νήμα έγινε ένα λάθος.
Απ ότι ξέρω η καρδιά είναι το πρώτο όργανο που σχηματίζεται.
Τη δεύτερη εβδομάδα ίσως.

Θυμάμαι ότι είχα αντιληφθεί ότι ήμουν έγκυος από τη δεύτερη εβδομάδα.
Ο γιατρός έβαζε μία ρολέτα και από μέσα ακούγονταν χτύποι καρδιάς.
Ο υπέρηχος έδειχνε μόνο μία καρδιά λίγων χιλιοστών και κάτι σαν ουρά.

Σε αυτό το στάδιο συχνά γίνεται τυχαία αποβολή χωρίς να το αντιληφθεί κανείς.
Μπορεί να γίνει αντιληπτό σαν καθυστέρηση που προήλθε από κρύωμα και βγήκε ένα κομμάτι πηχτό αίμα πράγμα πολύ συνηθισμένο.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 24 Φεβ 2014, 10:24

Δεν το έθεσα σωστα. η διάπλαση της καρδιάς Ολοκληρώνεται την 23η βδομάδα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 29 Μάιος 2015, 14:15

Του Τρύφωνα Τιπούρτη ( απόσπασμα από τηλεοπτική εκπομπή, δείτε το βίντεο).

Σήμερα θα αναφερθώ σε ένα θέμα που ολοένα και περισσότερο τα τελευταία χρόνια απασχολεί όλους μας και διχάζει την κοινωνία εφόσον, κακώς κατά τη γνώμη μου, υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.

Ένα θέμα που προσπάθησα να αναλύσω αρκετά στο σημερινό μου ρεπορτάζ και αν είναι χρονοβόρο και δεν…
μπορέσω να παρουσιάσω δεύτερο θέμα, προτιμώ αυτό εφόσον το θεωρώ πρώτιστα Εθνικής σημασίας, αλλά και κοινωνικής, ανθρώπινης και θρησκευτικής.

Είναι το θέμα των εκτρώσεων και η προσπάθεια που γίνεται ανά διαστήματα για την νομιμοποίησή τους.
Αφορμή για να επαναφέρω το θέμα, στάθηκε η πρόταση νόμου που προωθούν 12 βουλευτές της Κύπρου έτσι ώστε να επιτραπούν οι ελεύθερες και δωρεάν εκτρώσεις, χωρίς αιτιολόγηση μέχρι και την 12η εβδομάδα της κύησης, στα δημόσια νοσηλευτήρια της μεγαλονήσου,

Φυσικά έπειτα από την γνωστοποίηση του θέματος, υπήρξε η άμεση αντίδραση από φορείς και πολίτες.
Στο τέλος θα σας ενημερώσω για την προσπάθεια που γίνεται με τη συλλογή ηλεκτρονικών υπογραφών για την απόσυρση της πρότασης νόμου.

Ολοένα και περισσότερο τα τελευταία έτη το κράτος προσπαθεί να επιβάλει με νόμο μια ψευδή και αντιεπιστημονική αντίληψη πως η έκτρωση δεν είναι φόνος και επομένως μπορεί να γίνεται ελεύθερα, υπό ορι¬σμένους ελάχιστους περιορισμούς.
Συνεπώς να μην έχει ευθύνη για αυτό ούτε η μητέρα που την επιθυμεί, ούτε ο ιατρός που την εκτελεί.

Όμως όσες δικαιολογίες και επιχειρήματα και αν προβάλλονται για να πείσουν ότι η έκτρωση δεν είναι φόνος ενός αθώου ανθρώπου, τα γεγονότα και η αλήθεια φωνάζουν ακριβώς για το αντίθετο, και σήμερα μάλιστα, οι σχετικές επιστήμες που ασχολούνται με το αγέννητο παιδί είναι απόλυτα κατηγορηματικές για την αλήθεια αυτή.

Τα τεχνολογικά μέσα και οι συσκευές που χρησιμοποιούνται σήμερα έχουν πείσει τον οποιονδήποτε, πέρα από κάθε αμφιβολία, ότι το αγέννητο παιδί είναι σαφώς ένα ανθρώπινο ον, ένα μέρος της ανθρώπινης κοινωνίας αναπόσπαστο με κάθε τρόπο από τον καθένα μας.
Εξάλλου το Πανελλήνιο Ιατρικό Συνέδριο επανειλημμένα έχει αποφανθεί ότι η έναρξη της ζωής του ανθρώπου είναι η στιγμή της γονιμοποίησης.

Αφού λοιπόν η ζωή του άνθρωπου αρχίζει από την στιγμή της γονιμοποιήσεως, αυτό σημαίνει ότι κάθε έμβρυο είναι ένας άνθρωπος, όσων λίγων ημερών ή βδομάδων και αν είναι, και επομένως φονεύοντας το έμβρυο κάνουμε κανονικό φόνο.

Επειδή το έμβρυο δεν μπορεί να γνωρίζει τις προθέσεις μας, αλλά ούτε έχει τα μέσα να αμυνθεί, για αυτό η έκτρωση δεν είναι απλός φόνος αλλά πραγματική δολοφονία και όσοι συμμετέχουν σε αυτήν, γυναίκες, ιατροί και νοσοκόμοι γίνονται πραγματικοί δολοφόνοι, και μάλιστα αθώων και ανυπεράσπιστων πλασμάτων.

Το έγκλημα της εκτρώσεως δεν τελειώνει όμως εδώ.
Θύμα δεν είναι μόνον το αγέννητο παιδί.
Θύμα γίνεται και η ίδια η μητέρα, τόσο σωματικά όσο και ψυχικά, αφού έπειτα από την έκτρωση με συνεχώς αυξανόμενο ρυθμό κατά χιλιάδες, οι γυναίκες μπορεί να πάθουν διάτρηση, μόλυνση, καταστροφή της μήτρας και εν τέλει στείρωση.

Μέγιστες οι ψυχικές επιπτώσεις που μπορεί να έχει η γυναίκα έπειτα από την έκτρωση όπως εξηγούν ψυχολόγοι και ψυχίατροι.
Το αίσθημα της βαριάς ένοχης και η κατάθλιψη είναι οι κυριότερες επιπτώσεις, και αυτή η ψυχική τραγωδία μπορεί να εκδηλωθεί ύστερα από πολλά χρόνια μετά το έγκλημα, ακόμη και προς το τέλος της ζωής.

Μαζί με την γυναίκα θύμα είναι και ο άνδρας, αφού και αυτός κατά κανόνα συμμετέχει στο έγκλημα και συνεπώς η ψυχή του δεν μπορεί να μείνει ανεπηρέαστη και ξένη προς την συγκλονιστική αυτή εμπειρία της εκτρώσεως.

Πέρα από τον προσωπικό και ιδιωτικό αντίκτυπο που έχει η πράξη της έκτρωσης, πολλοί είναι εκείνοι, και μεταξύ αυτών και εγώ, που θεωρούν πως υπάρχει και άλλο θύμα.

Συντελείται και ακόμη ένα έγκλημα.
Αυτό είναι το έγκλημα του φόνου του Έθνους μας.
Οι χιλιάδες φόνοι των εκτρώσεων δεν είναι τίποτε άλλο παρά η αποδυνάμωση του Έθνους μας από το ανθρώπινο δυναμικό του, του οποίο τόσο μεγάλη ανάγκη έχουμε ως λαός και μάλιστα στη σημερινή εποχή.
Εμείς οι ίδιοι με την πράξη αυτή της έκτρωσης, χτυπάμε το Έθνος μας με τα ίδια μας τα χέρια, το καταδικάζουμε σε μαρασμό,… εγκληματούμε εναντίον του.

Θέλω να σας τονίσω πως πέρα από τα παραπάνω, η πράξη της έκτρωσης συντελεί σε ένα ακόμη έγκλημα.
Ίσως μεγαλύτερο.
Στο έγκλημα της συμμετοχής για την πραγματοποίηση του παγκοσμίου σχεδίου Agenda 21, στο οποίο έχω αναφερθεί και άλλες φορές από εδώ, και ακόμη δεκάδες μέσω των γραπτών μου στο διαδίκτυο.

Η Agenda 21 είναι ένα σχέδιο μείωσης του συνολικού πληθυσμού της γης, δεν είναι συνωμοσιολογία, ούτε φαντασίωση κάποιων, εφόσον αποδεικνύεται κατά καιρούς από δηλώσεις διαφόρων που θεωρούν πως έχουν την τύχη του πλανήτη στα χέρια τους, αλλά και αφού περισσότερες από 178 κυβερνητικές αντιπροσωπείες κρατών μελών του ΟΗΕ υιοθέτησαν την Agenda 21 σαν κυρίαρχη πολιτική, και την υπόγραψαν στις 14 Ιουνίου του 1992, στο Ρίο Ντε Τζανέϊρο της Βραζιλίας.

«Ένας συνολικός πληθυσμός 250 – 300.000.000 ανθρώπων και η κατά 95% πτώση από τα σημερινά επίπεδα, θα ήταν ιδανικά», είναι λόγια του Ted Turner του ιδρυτή του CNN.

«Οι κύριοι στόχοι μου θα ήταν η μείωση του ανθρώπινου πληθυσμού σε περίπου 100 εκατομμύρια σε όλο τον κόσμο, και εξάλειψη της βιομηχανικής υποδομής. Τότε θα δείτε την άγρια φύση, πλήρη σε κάθε είδος να επιστρέφει σε όλο τον κόσμο», δήλωνε ο Dave Foreman συνιδρυτής του Earth First.

Ο David Rockefeller είναι γνωστός οπαδός του σχεδίου και μεταξύ άλλων έχει δηλώσει «Οι αρνητικές επιπτώσεις της αύξησης του πληθυσμού σε όλα τα οικοσυστήματα του πλανήτη μας γίνεται όλο και πιο συγκλονιστικά εμφανής».

Σε ανάλογο πνεύμα είναι και ο γνωστός Bill Gates, ένας από τους πλουσιότερους ανθρώπους στον κόσμο, Πρόεδρος της Microsoft και συνιδρυτής του ίδρυματος Bill & Melinda Gates, ενός ιδρύματος που κατηγορείται από πολλές χώρες, και εκκρεμούν δικαστήρια, για θανατηφόρα παιδικά εμβόλια που πρόσφερε σε χώρες κυρίως της Αφρικής.

Η Agenda 21 μέσω της μείωσης του πληθυσμού της γης έχει απώτερους σκοπούς όπως αυτούς της κατάργηση εθνικής κυριαρχίας και ατομική ιδιοκτησίας, της αναδιάρθρωσης των οικογενειών και εντέλει της παγκόσμιας οικονομικής δικτατορίας.

Πρόσχημα, για την επίτευξη των παραπάνω, είναι η υπερθέρμανση του πλανήτη και γενικότερα η κλιματική αστάθεια, σύμφωνα πάντα με την Αgenda 21 και το Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα του ΟΗΕ.

Στην Αgenda 21 αναφέρεται ότι κάθε κράτος ξεχωριστά θα πρέπει να κάνει νόμους σύμφωνα με τους οποίους οι πολίτες τους δεν θα ενεργούν σαν πολίτες αυτών των κρατών αλλά σαν παγκόσμιοι πολίτες, οι οποίοι παγκόσμιοι πολίτες θα υπακούν στα Ηνωμένα Έθνη.

Στο κείμενο των Ηνωμένων Εθνών, εντός της Αgenda 21, με αριθμό S/19-2 αναφέρονται τα εξής: «Ένα ακόμα θετικό σημείο είναι πως οι ρυθμοί αύξησης του πληθυσμού έχουν μειωθεί παγκοσμίως. Η σημερινή πτώση των ρυθμών αύξησης του πληθυσμού θα πρέπει να προωθείται περαιτέρω με εθνικές και διεθνείς πολιτικές.»

Σε άλλα σημεία προτείνει την προοδευτική εκμηδένιση των τοπικών εκκλησιών και θρησκειών, προκειμένου να καθιερωθεί σταδιακά μία παγκόσμια θρησκεία, η οποία πιθανότατα θα έχει ως αντικείμενο λατρείας την «Μητέρα Γη», όπως ακριβώς γινόταν και παλιά στα παραδοσιακά-παγανιστικά συστήματα απόδοσης τιμών.

Επιθυμεί κάθε είδους ιδιοκτησία, κρατική, εθνική, ιδιωτική, κτιρίων, κατοικιών, γης, πάσης φύσεως ζώων, αγρών, να περιέλθει στην διαχείριση του ΟΗΕ, ο οποίος θα έχει πλήρη και απόλυτο έλεγχο του 70% της γης, στο μεγαλύτερο μέρος της οποίας δεν θα συμβαίνουν ανθρώπινες δραστηριότητες, προκειμένου η φύση να μπορέσει να αναπτυχθεί όπως της αρμόζει.

Έχει σχέδιο να επιβάλει την τριμελή οικογένεια, δηλαδή την πολιτική του ενός παιδιού, ενώ για κάθε παραπανίσιο παιδί από τα επιτρεπόμενα θα πληρώνεται φόρος.

Η εφαρμογή όλων αυτών, οδηγεί στον περιορισμό της βιομηχανίας και της κτηνοτροφίας, στον περιορισμό του μορφωτικού και βοιωτικού επιπέδου του ανθρώπου, και ειδικότερα στον περιορισμό της οικογένειας.
Όπως καταλαβαίνετε όλα τα παραπάνω υπονοούν την παγκόσμια διακυβέρνηση, αλλά και την πανθρησκεία με την εδραίωση μίας και μοναδικής θεότητας, κάτι εξάλλου που προωθείται πίσω από συναντήσεις του Πάπα και του Αρχιεπισκόπου, αλλά και κατά την συμπροσευχή που πραγματοποιήθηκε από τον Πατριάρχη Βαρθολομαίο και άλλους θρησκευτικούς ηγέτες εκτός χριστιανισμού, μπροστά στο είδωλο της Γαίας.
Στην επίτευξη του σχεδίου της Αgenda 21 συμβάλλουν οι εκτρώσεις και αυτή είναι η καθαρή αλήθεια κατοχυρωμένη με στοιχεία.
Μία αλήθεια που αποκρύπτεται, κρατώντας τις γυναίκες σε άγνοια σχετικά με την πραγματική φύση της εκτρώσεως.

Εκτός από αυτή τη διάσταση του θέματος υπάρχει και αυτή της πίστης μας, αφού το θέμα των εκτρώσεων αφορά την σωτηρία της ψυχής ή την καταδίκη εκ μέρους του Θεού όλων εκείνων που χωρίς δισταγμούς προχωρούν σε αυτές.

Εκτρώσεις
«Αι χείρες υμών αίματος πλήρεις»…
προκαλώντας την οργή του Θεού μας.

Πείτε συνειδητά ΟΧΙ στις εκτρώσεις και την νομιμοποίησή τους.




https://www.youtube.com/watch?v=YmoHY_3sIHw


http://katohika.gr/oi-ektroseis-i-agend ... maton.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 29 Μάιος 2015, 14:20

Εκτρωσεις θα γινονται ειτε σε νομιμα ιατρεια ειτε σε υπογεια ειτε με αυτοσχέδια (βοτάνια).
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 01 Ιουν 2015, 01:20

Divine Sinner έγραψε:Εκτρωσεις θα γινονται ειτε σε νομιμα ιατρεια ειτε σε υπογεια ειτε με αυτοσχέδια (βοτάνια).
Όπως και πληθώρα εγκλημάτων γίνονται υπόγεια και με αυτοσχεδιασμούς... :thumbsdown:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 01 Ιουν 2015, 01:52

Τελικα πειτε μου λιγο. Γιατι αυτη η δηθεν ατζεντα 21 ειναι τοσο αποτυχημένη και ο πληθυσμος αντι να αυξάνεται, μειώνεται;
Και για να το ξεκαθαρίσω. Χέστηκα αν ο πληθυσμος θα μειωθεί απο εκτρώσεις ή απο περιορισμό των γεννήσεων. Ανθρωποι να μην πεθαίνουν απο πείνα γίνεται;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 01 Ιουν 2015, 02:32

Divine Sinner έγραψε:Γιατι αυτη η δηθεν ατζεντα 21
δήθεν ατζέντα 21?
και ο πληθυσμος αντι να αυξάνεται, μειώνεται;
ανάποδα τα λες. Αυξάνεται σε παγκόσμιο επίπεδο γι'αυτό κρίνεται και αποτυχημένη.

Divine Sinner έγραψε:ειναι τοσο αποτυχημένη
το ότι δεν τους βγαίνει η ατζεντάρα σε πλανητικό επίπεδο, ειναι παρήγορο.


στην Ελλάδα όμως, είναι αρκετά πετυχημένη.
Τους βγαίνει μέχρι στιγμής, αν υπολογίσεις ότι ο γηγενής πληθυσμός
μειώθηκε κατά πολύ και συνεχίζει να μειώνεται σταθερά...
Μετά την παλιά κατοχή (του '40, γιατί τώρα έχουμε νέα κατοχή)
είναι η πρώτη φορά που καταγράφονται περισσότεροι θάνατοι
από γεννήσεις.

Ο στόχος γενοκτονίας επιτυγχάνεται χωρίς ούτε μία τουφεκιά,
με πολλούς τρόπους βέβαια, κι όχι μόνο με τις
μειώσεις γεννήσεων και τις αυξήσεις των θανάτων.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 01 Ιουν 2015, 03:11

Nαι κεκτημενη ταχυτητα. τους βγηκε σε μια χωρα δηλαδη; οκ. Οταν θα μειωθει εστω και κατα ενα ατομο ο συνολικος πληθυσμος σε σχεση ας πουμε με εναν μηνα πριν ειδοποιήστε με.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 01 Ιουν 2015, 09:31

Divine Sinner έγραψε:Nαι κεκτημενη ταχυτητα. τους βγηκε σε μια χωρα δηλαδη; οκ.
βασικά αναφέρθηκα στη χώρα μου, γιατί σ'αυτή ζω.
Δε σημαίνει ότι τους βγαίνει μόνο σε μια χώρα...



https://www.youtube.com/watch?v=YHWclYxKf3k
Divine Sinner έγραψε: Οταν θα μειωθει εστω και κατα ενα ατομο ο συνολικος πληθυσμος σε σχεση ας πουμε με εναν μηνα πριν ειδοποιήστε με.
η πληθυσμιακή μείωση στην ευρώπη, είναι δεδομένη.
το forbes την εξηγεί κιόλας στους...βλάκες :loco:

What's Really Behind Europe's Decline? It's The Birth Rates, Stupid

To δε PRB (Population Reference Bureau) των ΗΠΑ
μιλάει επίσης για πληθυσμιακή μείωση εις τας αμερικάς
http://www.prb.org/Publications/Article ... cline.aspx

ελπίζω να ειδοποιήθηκες επαρκώς :P
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 01 Ιουν 2015, 10:20

Μειωθηκε και ο πληθυσμος στο σπιτι μου. ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΛΕΜΕ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 01 Ιουν 2015, 10:36

Καλά, θα το τραβήξεις μέχρι θανάτου για να αποδείξεις τη λογική σου,
αλλά δε βγαίνει, λέμε. Χαλάρωσε.

Ευρώπη και Β/Αμερικανική ήπειρος, είναι ΜΕΓΑΛΟ μέρος του πλανήτη.
Θα το ψάξω και παγκόσμια, ΑΛΛΑ:
Ακόμα καινα μη μειώθηκε συνολικά, είναι αξιοσημείωτο το ότι μειώθηκε
σε όλες τις χώρες που είναι κάτω απ'την ομπρέλα της ΝΤΠ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 07 Ιουν 2015, 19:30

Divine Sinner έγραψε:Εκτρωσεις θα γινονται ειτε σε νομιμα ιατρεια ειτε σε υπογεια ειτε με αυτοσχέδια (βοτάνια).


Οι εκτρώσεις είναι έγκλημα. Μην υποστηρίζετε ένα έγκλημα.

Κάποιοι λένε ότι αυτό το πλάσμα στη δεδομένη ηλικία του δεν έχει ψυχή. Εικασία. Δεν το γνωρίζουμε. Τι είναι πιο επικίνδυνο;

α) Να έχει ψυχή, αλλά επειδή εμείς θέλαμε να ικανοποιήσουμε το κεφάκι μας, να το σκοτώσουμε;

β) Να μην έχει ψυχή, αλλά απο το φόβο ότι μπορεί να έχει, να ήμασταν πιο προσεκτικοί;

Προφανώς και το (α) είναι το πιο επικίνδυνο, διότι είναι το μόνο σενάριο που εμπεριέχει δολοφονία. Αλλά κάποιοι που σκέφτονται μόνο το κεφάκι τους, ούτε αυτό λογαριάζουν. Τόσο εγωιστές είναι.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 07 Ιουν 2015, 19:44

ε τι να πω τωρα. ειπαμε γραφω απο χρονομηχανη και τα στελνω στην δεκαετια του 50. ζω μεταφυσικες καταστασεις
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 07 Ιουν 2015, 19:55

Eνα 60% των γονιμοποιημενων εμβρυων αποβάλεται απο την μητρα της γυναίκας. Η εκτρωση γινονταν απο παντα (απο τα προϊστορικα χρονια).
Γιατι λοιπον πολεματε εναν τετοιο παναρχαιο θεσμο; μηπως ειστε νεοταξιτες και πολεματε το παραδοσιακο;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 07 Ιουν 2015, 20:14

Divine Sinner έγραψε:Eνα 60% των γονιμοποιημενων εμβρυων αποβάλεται απο την μητρα της γυναίκας. Η εκτρωση γινονταν απο παντα (απο τα προϊστορικα χρονια).
Γιατι λοιπον πολεματε εναν τετοιο παναρχαιο θεσμο; μηπως ειστε νεοταξιτες και πολεματε το παραδοσιακο;
Mήπως έχεις χάσει τη μπάλα?
Εξομοιώνεις την αποβολή με την έκτρωση?
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 07 Ιουν 2015, 20:20

Divine Sinner έγραψε:ε τι να πω τωρα. ειπαμε γραφω απο χρονομηχανη και τα στελνω στην δεκαετια του 50. ζω μεταφυσικες καταστασεις
Το να προσπαθείς να απαξιώσεις τον λόγο μου ταμπελώνοντάς με ως γραφικό ξέρεις ότι είναι ξεπερασμένη μόδα πλέον δεν είναι ξεπερασμένη μόδα, αλλά έχει καταντήσει μια βαρετή και πανάθλια μόδα. Περιττό να πω ότι απάντησα στο κατά πόσο είμαι άτομο του 50, αλλά σφυρίζεις αδιάφορα.

Τη δεκαετία του 50 δεν υπήρχε καν αυτό το βίντεο, και αν υπήρχε δεν θα μπορούσα να στο φέρω να το δεις. Οπότε κόψε τα των 50. Καταντάς τελικά εσύ γραφικός.

Το βίντεο το έφερα για να δούμε πως είναι τα έμβρυα που τα δολοφονούμε με τις εκτρώσεις.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”