Login    Register
loading...

Eκτρωσεις

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων

Re: Eκτρωσεις

Postby OTTO » Sat Jun 20, 2015 4:31 am

Divine Sinner wrote:Καλε μου σιγουρα θελεις να εφαρμοσουμε τον νομο της φυσης στην κοινωνια;

Ήδη τον εφαρμόζουμε σε πολλές πτυχές. Οι γνήσιες επιστήμες δεν είναι τίποτα άλλο από τη γλώσσα που επινοήσαμε ώστε να περιγράψουμε τη φύση.

Βεβαίως, δεν μίλησα για αυτό που λέμε νόμο της ζούγκλας. Διότι άλλο η τίγρης, και άλλο ο άνθρωπος.
It's not who you are underneath, it's what you do that defines you.

Youtube/Ottonus
Youtube/MetaMorphosisGR
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Liked in: 0 post

Postby Divine Sinner » Sat Jun 20, 2015 4:47 am

A αλλο.
Divine Sinner

Postby OTTO » Sat Jun 20, 2015 4:49 am

Πες μας τώρα οτι το 1 + 1 = 2 είναι νόμος της ζούγκλας, να τα παίξω τελείως.

Youtube/Ottonus
Youtube/MetaMorphosisGR
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Sat Jun 20, 2015 4:57 am

1+1=2 ειναι αριθμητικη οχι βιολογια. θα απαντησεις στο case study? εγω σου απαντησα.
Divine Sinner

Postby OTTO » Sat Jun 20, 2015 5:08 am

Divine Sinner wrote:1+1=2 ειναι αριθμητικη οχι βιολογια. θα απαντησεις στο case study? εγω σου απαντησα.

1) Είπα ότι δεν είναι άποψη, αλλά επιβαλλόμενη πραγματικότητα.

2) Βιολογία χωρίς αριθμητική δεν είναι βιολογία. Προς πληροφόρησή σου.

3) Μου απάντησες σε εκείνα που μου είπες ότι δεν θα απαντήσεις; Δεν νομίζω. Απλώς απάντησες στα νέα που δημιουργήθηκαν σήμερα.

Youtube/Ottonus
Youtube/MetaMorphosisGR
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Sat Jun 20, 2015 5:39 am

Οχι δες πιο πανω. Εφερα quote απο εκει που ειχες θεσει το ερώτημα. Οσον αφορα την βιολογια και την αριθμητικη. Δεν αντιλαμβανομαι που κολαει το 1+1=2
Τι θελεις να πεις δηλαδη. Συζηταμε για το αν το εμβρυο ειναι ανθρωπος. τι ακριβως προσέθεσες;
Divine Sinner

Postby OTTO » Sat Jun 20, 2015 12:08 pm

Divine Sinner wrote:Οχι δες πιο πανω. Εφερα quote απο εκει που ειχες θεσει το ερώτημα. Οσον αφορα την βιολογια και την αριθμητικη. Δεν αντιλαμβανομαι που κολαει το 1+1=2
Τι θελεις να πεις δηλαδη. Συζηταμε για το αν το εμβρυο ειναι ανθρωπος. τι ακριβως προσέθεσες;

Είπα ότι όσο αυταπόδεικτο και επιβαλλόμενο από τη φύση είναι ότι 1 + 1 = 2, τόσο αυταπόδεικτο και επιβαλλόμενο από τη φύση είναι ότι το έμβρυο είναι άνθρωπος. Όσο το ένα είναι άποψη, τόσο και το άλλο. Δηλαδή καθόλου.

Από κει και πέρα, το να μπαίνουμε στη διαδικασία να λέμε ΠΟΣΟ ΑΝΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ, είναι γελοίο, διότι το ίδιο ερώτημα μπορεί να προκύψει και για άλλες ηλικίες. Είναι το νεογνό άνθρωπος; Είναι το πεντάχρονο άνθρωπος; Τι είναι άνθρωπος.

Ειδικά για το νεογνό, αν το συγκρίνεις με το αλογάκι που μόλις γεννήθηκε, ποιο από τα δύο είναι πιο αναπτυγμένο; Η επιστημονική απάντηση είναι το αλογάκι. Με το που γεννιέται μπορεί να περπατήσει. Το μωρό όμως όχι. Γιατί; Η επιστήμη απαντά ότι ο εγκέφαλος του αλόγου ολοκληρώθηκε μέσα στην κοιλιά της μάνας, ενώ ο εγκέφαλος του ανθρώπου θα ολοκληρωθεί εκτός της.

Συνεπώς τι ονομάζεις εσύ και η τάχα μου επιστήμη σου άνθρωπο; Τον ολοκληρωμένο εγκέφαλο; Πότε ολοκληρώνεται ο ανθρώπινος εγκέφαλος;;; Σε κάποια μικρή ηλικία; Καταλαβαίνεις πόσο επικίνδυνη είναι η λογική σου; Ότι θα μπορούσαν πολλοί δολοφόνοι να βρουν άλλοθι το μικρό της ηλικίας των παιδιών;;;

Youtube/Ottonus
Youtube/MetaMorphosisGR
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Sat Jun 20, 2015 3:11 pm

Καταλαβαινεις ομως πως ακομα και αν διαφωνουμε απαντησα στο ερωτημα σου. και εσυ θετεις καινουρια. Στο case study ειπα "εστω οτι ειναι ανθρωπος" και συνεχιζουμε απο εκει.
Divine Sinner

Postby OTTO » Sat Jun 20, 2015 4:53 pm

Δεν μου απάντησες στο "το θα έλεγες στο παιδί που η μάνα του ήθελε να το κάνει έκτρωση, αλλά η γιαγιά δεν την άφησε". Θα του έλεγες ότι "κακώς ζεις, διότι ζεις σε βάρος της μάνας σου, που στερήθηκε φασιστικά το δικαίωμά της να σε κάνει έκτρωση";;;

Δεν μου απάντησες και σε άλλα μικροερωτήματα που σου είχα θέσει προ εβδομάδας. ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ. ΜΕ ΕΠΡΗΞΕΣ.

Youtube/Ottonus
Youtube/MetaMorphosisGR
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Sat Jun 20, 2015 5:02 pm

OTTO wrote:Δεν μου απάντησες στο "το θα έλεγες στο παιδί που η μάνα του ήθελε να το κάνει έκτρωση, αλλά η γιαγιά δεν την άφησε". Θα του έλεγες ότι "κακώς ζεις, διότι ζεις σε βάρος της μάνας σου, που στερήθηκε φασιστικά το δικαίωμά της να σε κάνει έκτρωση";;;

Δεν μου απάντησες και σε άλλα μικροερωτήματα που σου είχα θέσει προ εβδομάδας. ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ. ΜΕ ΕΠΡΗΞΕΣ.

Οτι ειναι τυχερη οπως τυχερη ειναι που δεν απεβαλε η μανα της χωρις να το μαθει οπως συμβαινει με το 65% των εμβρυων και ακομα πιο τυχερη που απο τα σπερματοζωαρια που εχυσε ο πατέρας της το δικο της ηταν το πιο γρηγορο και πηγε ακριβως στο συγκεκριμενο ωάριο, καθως και τυχερη που ο πατερας της και η μανα της καναν σεξ εκεινη την νυχτα και η μανα δεν ειχε πονοκεφαλο, η δεν ετυχε κατι, τυχερη που δεν τραβηχτηκε ο πατερας της, τυχερη που κανανε σεξ ειδικα εκεινη την στιγμη και δεν εχυσε ενα δευτερολεπτο πιο μετα ή πιο πριν κλπ.

Α και ο πρωτος μου ξαδερφος ηταν αποτελεσμα ανεπιθυμητης εγκυμοσυνης. Τον αγαπαω τωρα που υπαρχει αλλα αν δεν υπηρχε δνε θα μου ελειπε γιατι δεν θα τον γνωριζα. Οποτε δεν μου λεει κατι
Divine Sinner

Postby OTTO » Sat Jun 20, 2015 7:10 pm

Πού το έγραψες και δεν το είδα; :? Sorry.

Παραδέχεσαι λοιπόν ότι είναι τυχερή. Αλλά επειδή δεν σε βολεύει το τυχερή, διότι αναδεικνύει τη σημαντικότητα του να μην γίνονται εκτρώσεις, προσπαθείς να το μειώσεις λέγοντας "το ίδιο τυχερή" με τα άλλα. Μου λες τις χαζομάρες για τα σπερματοζωάρια... το σπερματοζωάριο δεν είναι άνθρωπος. Με αυτήν την λογική κάθε έφηβος που έχει ονείρωξη είναι γενοκτόνος, αλλά και σε κάθε κορύφωση κάθε αρσενικό επίσης. :thumbsdown:

Εξάλλου, αν όλοι μας είμασταν τα σπέρματα, τότε γιατί να κληρονομούμε τόσα και τόσα από τη μάνα μας;

Κοίτα που με έφτασες, να προσπαθώ να δικαιολογώ τα αυτονόητα επειδή εσύ είπες μια βλακεία για να μειώσεις τη σημασία αυτού που είπα.

Δεν σε ρώτησα αν θα σε στεναχωρούσε το γεγονός ότι δεν θα υπήρχε, διότι μια τέτοια ερώτηση είναι άτοπη, καθώς στεναχωριέσαι όχι για αυτούς που δεν γνωρίζεις ότι υπήρξαν, αλλά για αυτούς που γνώρισες ότι υπήρξαν.

Το θέμα είναι, πώς θα νιώσει το παιδί, όταν μάθει ότι η μάνα του ήθελε να το κάνει έκτρωση; Και κυρίως αν του πεις ότι ήταν δικαίωμά της. Ότι είχε περισσότερο δικαίωμα να το ρίξει, από υποχρέωση να το να αφήσει να γεννηθεί. Πώς θα νιώσει το παιδί;

Youtube/Ottonus
Youtube/MetaMorphosisGR
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Sat Jun 20, 2015 9:05 pm

Μιλησα και για ωαρια. Διαφορετικος συνδυασμος ωαριου και σπερματοζωαριου θα εδινε διαφορετικο ατομο.
Divine Sinner

Postby Irene3006 » Sat Jun 20, 2015 9:16 pm

Απορώ με τις αντοχές σας ώρες ώρες, πραγματικά :P
Image
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος

Irc nick: Irene3006

Postby alkinoos » Sat Jun 20, 2015 9:59 pm

Irene3006 wrote:Απορώ με τις αντοχές σας ώρες ώρες, πραγματικά :P

Όντως ! Και να πω ,πως είναι γυναίκες..να πω ,στο καλό :loco:

Και που να μάθαινε το αγόρι,πως η μάνα ήθελε κορίτσι για να συνεχίσει το επάγγελμα της..ή που να μάθαινε το κορίτσι ,πως ο μπαμπάς ήθελε αγόρι,για να φέρει πιότερη περιουσία στην οικογένεια..τρέχα -γύρευε και άκρη δεν βγαίνει !
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby Divine Sinner » Sun Jul 19, 2015 8:37 pm

Ενα απο τα παραλογα του θεματος των εκτρωσεων ειναι οτι η απαγορευση τους υποτηριζεται σθεναρα απο τον πολιτικό χώρο που θα κανει τα παντα για να γεννηθεις, αλλα απο την στιγμη που παρεις την πρωτη σου αναπνοη θα σου πει. "Εισαι μονος σου και ελπιζω η μανα σου να μην ζητησει αδεια μητροτητας και να βρει λεφτα για τα νοσήλια σου αν αρρωστησεις καθως και για την εκπαιδευση σου γιατι αυτα δεν θα τα περέχει το κράτος".
Divine Sinner

PreviousNext

Return to Γενικα-Ελεύθερο βήμα