Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 03 Ιούλ 2010, 15:48

Ο φουρακης μου ειναι ιδιαίτερα.... αντιπαθης.
Άβαταρ μέλους
BandyAlBandy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 11:42
Irc ψευδώνυμο: AlBandy
Φύλο: Γυναίκα

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από BandyAlBandy » Τετ 07 Ιούλ 2010, 22:02

seliniasmenos έγραψε:
doctormarkon έγραψε:Ο Λιακόπουλος δεν είναι ο μοναδικός που εκφράζει τέτοιες απόψεις.
Πριν από αυτόν πολλοί άλλοι έλεγαν τα ίδια ή παρόμοια πράγματα.
Η λίστα είναι μακρυα.

Γιαννουλάκης
Γιαννόπουλος
Φουράκης
Κούγκουλος (περνάει περισσότερο χρόνο κάτω από τη γή σε σπήλαια παρά πάνω)
Στίνης
Αρθρα στα περιοδικά Τρίτο μάτι, Αβατον, STRANGE, NEXUS, Ανεξήγητο, Mystery

(Μνήμες απο τα παλιά)
Αυτη η εικονα με τον Michael Jackson που θυμιζει τον εσταυρομενο Ιησου Χριστο και επιγραφει εις την βαρβαρικη την λεξη ΑΝΑΣΤΑΣΗ εαν εγινε με την συγκαταθεση του ειναι πολυ βλασφημη αλλα και χωρις την επιγραφη ειναι βλασφημη επειδη ο Michael Jackson γελοιοποιει την σταυρωση με το να την παριστανει την ωρα που χορευει.
[center][box=][color=#40FFBF][i][b]Άλμπαντυ[/b][/i][/color][/box][/center]
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 07 Ιούλ 2010, 22:09

Διαφωνω. Υποτιθετε οτι υπαρχει ελευθερια του λογου και της τεχνης.
Δεν καταλαβαινω. θα προσεχουμε τι λεμε και τι τεχνη παραγουμε επειδη καποιος μπορει να παρεξηγηθει;
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από karipis » Πέμ 08 Ιούλ 2010, 01:26

Divine Sinner έγραψε:Δεν καταλαβαινω. θα προσεχουμε τι λεμε και τι τεχνη παραγουμε επειδη καποιος μπορει να παρεξηγηθει;
Ναι.
Μάλιστα σε αυτό το λινκ (ειδίως τα τελευταία 10-15 μνμτ) τα λέει μια χαρά: http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 88&t=10843
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 08 Ιούλ 2010, 01:42

Eπειδη αυτο το λινκ το βλεπουμε μονο εσυ κι εγω θα πω τα εξης.
Θα σου πω οτι αλλο η υφισταμενη Ελληνικη νομοθεσια και αλλο το τι θα ΕΠΡΕΠΕ να ισχυει.
Εχω την υποχρεωση να μην παραβιαζω εναν νομο αλλα ως Ελλην πολίτης εχω και τον δικαιωμα να τον κρίνω και να απαιτω να αλλάξει.
Οποτε. Ναι δεν πρεπει να βλασφημα κανεις στην Ελλαδα αφου το λεει ο νομος. Αλλα αυτός ο νομος θα πρέπει να καταργηθεί παραυτα γιατι ειναι αντισυνταγματικος κάργα και αντιθετος με την ΕΣΔΑ .
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από karipis » Πέμ 08 Ιούλ 2010, 01:47

Οκ, αλλά εγώ πιστεύω πως ο νόμος αυτός πρέπει να υπάρχει (αν μπορεί κάποιος τον παρακαλώ να τον αυστηροποιήσει και λίγο παραπάνω).
Είναι και δικό μου ΔΙΚΑΙΩΜΑ να λέω τι ΠΡΕΠΕΙ να γίνει και τι όχι.







Την ΕΣΔΑ την έχω γραμμένη
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 08 Ιούλ 2010, 01:55

Εσυ μπορει να θελεις να περασεις και σε νομο να ειμαστε και υποχρεωτικα χριστιανοι και να κανουμε τον σταυρο μας οταν περναμε μπροστα απο εκκλησια.
Φυσικα και ειναι δικαιωμα σου να το πρεσβευεις.
Οσο αστειο κι αν ειναι...
Το δικαιωμα στην Ελευθερη εκφραση ειναι ανωτερο απο την αδυναμια της πιστης καποιου που δεν θελει να ακουει τιποτα μη χριστιανικο μη τυχων και ανακαλυψει οτι η πιστη του δεν ειναι και τοσο ισχυρη οσο νομιζε.
Εχεις γραμμενο και το Ελληνικο συνταγμα οπως την ΕΣΔΑ;
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από karipis » Πέμ 08 Ιούλ 2010, 01:59

Άλλος έχει γραμμένο το ελληνικό σύνταγμα και όχι εγώ.
Ε Φωτάκη;;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 08 Ιούλ 2010, 02:20

Χαχα πολύ γουστάρω την κόντρα σας τελευταία .... :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από karipis » Πέμ 08 Ιούλ 2010, 02:34

Εγώ τον παραδέχομαι όμως, κααααααααλό παιδί!! :rose:
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από KAL EL » Κυρ 12 Σεπ 2010, 20:40

Γιατί και ο Λιακό, στο βαθμό που παρουσιάζει κάποια πράγματα και μας βάζει (όσους μας βάζει) στη λογική να ερευνήσουμε βαθύτερα, είτε αποδειχθεί λαθεμένο το σκεπτικό του είτε σωστό (στη σκέψη του καθενός μας), ωφέλιμος είναι, παρά βλαπτικός. Ωφέλιμος, γιατί μας βάζει σε ερευνητικό mode!

Αντέγραψα μία φράση της ΑΡΕΛΑΣ γιά να επιβεβαιώσω την τοποθέτησή της.
Ο καθένας μας ξεκινάει την αναζήτηση του όχι απαραίτητα από την ίδια αφετηρία. Η δική μου αφετηρία ήταν ο Λιακόπουλος χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δέχομαι όλα όσα λέει. Απλά με έβαλε στην διαδικασία του να υποψιαστώ εάν πίσω από όλα αυτά που συμβαίνουν κρύβεται η ΝΤΠ. Τώρα εάν ανακατεύει τον Μαρμαρωμένο βασιλιά, την Αγία Σοφία, τον πολέμαρχο με το σπαθί του σαμουράϊ κλπ αυτό το αφήνει στην κρίση του καθενός. Ό ίδιος πάντα προτείνει στον αναγνώστη την έρευνα και την μή αποδοχή των λεγομένων του ως αξιώματα.
Με αφετηρία τον Λιακόπουλο έφτασα στον IPPOKRATIS2008 στην VASOULA2908 !! και στα ΙΔΕΟ και δεν μετανιώνω καθόλου.
Άποψή μου είναι ότι έχοντας όλοι μας την κριτική σκέψη, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την πληθώρα πληροφοριών που μας περιτριγυρίζει για το δικό μας όφελος. Αρκεί να μην δεχόμαστε ότι μας λένε χωρίς έρευνα. :wink:
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 12 Σεπ 2010, 21:01

Εγώ άρχισα από το Τρίτο Μάτι και το Γιαννουλάκη πολύ πριν κάνει την εμφάνισή του ο Λιακόπουλος.
Δεν είναι περισσότερο υπερβολικός από το Φουράκη.
Ψάξε Καλλιόπη στη συνέντευξη του Φουράκη στη στοά του βιβλίου. Κάποιος τη βιντεοσκόπησε όλη και την ανέβασε στα ΙΔΕΟ. Όταν τη δεις θα πάθεις πλάκα. Ο Λιακόπουλος δεν είναι τίποτα μπροστά του. Είναι υπερβολικός και σε μερικά σημεία τερατολόγος.
Λέει στο πολύ κοντινό μέλλον θα εμφανίσουν οι νεοταξίτες ένα από αυτά τα όντα που αναφέρει ο Λιακόπουλος. Θα το δούν λέει όλοι από την τηλέόραση και θα τους κοπούν τα αίματα. Θέλουν λέει να τρομάξουν τον κόσμο και να τον παγώσουν. Γι αυτό θα εμφανίσουν ένα τέτοιο ΟΝ (Μπορεί να δώσει και συνέντευξη τύπου).

Τι να πω? Ο καιρός γαρ εγγύς!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε να το εμφανίσουν το ΟΝ να το καμαρώσουμε
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
GIANNHS
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ 11 Σεπ 2010, 00:02
Irc ψευδώνυμο: ΕΘΝΙΚΙ(Σ)ΤΗΣ
Φύλο: Άνδρας

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από GIANNHS » Κυρ 12 Σεπ 2010, 23:35

Ο ΛΙΑΚΟ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ... ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ Μ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΚΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ 'Η ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΟΝΤΑΙ... ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ- ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ-) :kanapes:
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από KAL EL » Δευ 13 Σεπ 2010, 00:24

doctormarkon έγραψε:Εγώ άρχισα από το Τρίτο Μάτι και το Γιαννουλάκη πολύ πριν κάνει την εμφάνισή του ο Λιακόπουλος.
Δεν είναι περισσότερο υπερβολικός από το Φουράκη.
Ψάξε Καλλιόπη στη συνέντευξη του Φουράκη στη στοά του βιβλίου. Κάποιος τη βιντεοσκόπησε όλη και την ανέβασε στα ΙΔΕΟ. Όταν τη δεις θα πάθεις πλάκα. Ο Λιακόπουλος δεν είναι τίποτα μπροστά του. Είναι υπερβολικός και σε μερικά σημεία τερατολόγος.
Λέει στο πολύ κοντινό μέλλον θα εμφανίσουν οι νεοταξίτες ένα από αυτά τα όντα που αναφέρει ο Λιακόπουλος. Θα το δούν λέει όλοι από την τηλέόραση και θα τους κοπούν τα αίματα. Θέλουν λέει να τρομάξουν τον κόσμο και να τον παγώσουν. Γι αυτό θα εμφανίσουν ένα τέτοιο ΟΝ (Μπορεί να δώσει και συνέντευξη τύπου).

Τι να πω? Ο καιρός γαρ εγγύς!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε να το εμφανίσουν το ΟΝ να το καμαρώσουμε
Το Τρίτο μάτι το διαβάζω εδώ και 5 περίπου χρόνια όχι όμως συστηματικά. Το τελευταίο άρθρο που διάβασα ήταν " Η ομιλούσα σιωπή" του Μπακούρου Βασίλη. Όσον αφορά τον Φουράκη έχω δεί την συνέντευξή την οποία αναφέρεις στο ΥΤ. Δεν τον "εκτιμώ" ιδιαίτερα, :loco: Χίλιες φορές ο Λιακόπουλος :lol:
ΥΓ
Σε ευχαριστώ γιά τα σχόλιά σου. Μου αρέσει πολύ ο τρόπος γραφής σου και η επιχειρηματολογία σου.
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 13 Σεπ 2010, 01:02

Τώρα προτιμώ το NEXUS το Strange και το ΖΕΝΙΘ.

Ο Φουράκης είναι εντελώς πυροβολημένος. Ο Λιακόπουλος έχει μία θεατρικότητα.
Ο Φουράκης γράφει ακόμα πιό τρομερά πράγματα από αυτά που λέει δημόσια αλλά τα περισσότερα είναι κάπως επικίνδυνο να εκτραπούν σε ρατσιστικές θεωρείες περί άρειας φυλής πχ ότι ο γνήσιος Έλληνας έχει χοντρούς λοβούς αυτιών και άλλα χαρακτηριστικά ενώ αν έχει κάποια άλλα δεν είναι γνήσιος. Θυμάμαι ότι όταν το διάβασα πριν 15 χρόνια όποιον συναντούσα τον κοίταζα στα αυτιά για να δω πόσο χοντρούς λοβούς έχει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από KAL EL » Δευ 13 Σεπ 2010, 04:14

doctormarkon έγραψε:Τώρα προτιμώ το NEXUS το Strange και το ΖΕΝΙΘ.

Ο Φουράκης είναι εντελώς πυροβολημένος. Ο Λιακόπουλος έχει μία θεατρικότητα.
Ο Φουράκης γράφει ακόμα πιό τρομερά πράγματα από αυτά που λέει δημόσια αλλά τα περισσότερα είναι κάπως επικίνδυνο να εκτραπούν σε ρατσιστικές θεωρείες περί άρειας φυλής πχ ότι ο γνήσιος Έλληνας έχει χοντρούς λοβούς αυτιών και άλλα χαρακτηριστικά ενώ αν έχει κάποια άλλα δεν είναι γνήσιος. Θυμάμαι ότι όταν το διάβασα πριν 15 χρόνια όποιον συναντούσα τον κοίταζα στα αυτιά για να δω πόσο χοντρούς λοβούς έχει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: Αυτή την στιγμή ψηλαφίζω τους λοβούς μου :shock: Γιατί δεν διαβάζεις πλέον το τρίτο μάτι ; Μήπως γιατί το γύρισε στην ορθοδοξία ;
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 13 Σεπ 2010, 08:01

Ο Γιαννουλάκης έφυγε εδώ και πολλά χρόνια από το ΤΡΊΤΟ MΆΤΙ και έφτιαξε το Strange. Κάποιοι άλλοι που τα θέματα δεν ήταν στην κατηγορία του παράξενου αλλά των κοινωνικών επιστημών με άλλη οπτική γωνία έφτιαξαν το ΖΕΝΙΘ (Έχω γράψει και γω εκεί). και το Τρίτο Μάτι έχει κάνει μία ταξινόμηση θεμάτων και κρατά τα θέματα τα αμιγώς παράξενα ή "διαφορετικά" ενώ τα υπόλοιπα πάνε στο ΝΕXUS. Το NEXUS δεν γράφει για παράξενα θέματα αλλά για κοινωνικοπολιτικά χωρίς ίχνος μεταφυσικής το ίδιο και το ΖΕΝΙΘ.
Δεν έχω σταματήσει το ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ αλλά έχουν βγεί πολλά και είναι αδύνατον να τα πάρει κανείς όλα. Είναι ανάλογα με τα θέματα.

Μερικά θέματα που επεξεργάζινται επί χρόνια τα περιοδικά αυτά μόλις βγούν στην τηλεόραση γίνεται το ΣΩΣΕ.

Παράδειγμα Κούφια Γη με τα όντα της, φραπελιά κλπ
Αλλά κάποια άλλα όπως τηγάνια τεφλόν δεν τα άγγιξαν ακόμα τα κανάλια. Περιμένουμε υστερίες με τηγάνι στο χέρι.

Και το άλλο με το σορτάρισμα ομολόγων αμέσως μετά τις περσυνές εκλογές το έβγαλε το ΝΕXUS πρώτα, ενώ κάνει πολύ καλές αναλύσεις εθνικών θεμάτων και γεωπολιτικής.

Υπάρχει και το MYSTERY αλλά είναι για πολύυυυυυυυυυυ πυροβολημένους.

Για εθνικά θέματα και όχι μόνο υπάρχει και το Μυστική Ελλάδα
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 03 Νοέμ 2010, 19:32

Λεφτά στον Λιακόπουλο δεν έχω δώσει (δηλαδή δεν αγόρασα τίποτα). Όμως αρχικά τον παρακολουθούσα με μανία και σχεδόν ήμουν έτοιμος να αγοράσω. Γιατί τον παρακολουθούσα με μανία; Διότι έλεγε κάτι που ήθελα να ακούσω, απλά και μόνο γιατί το είχα σκεφτεί και ήθελα να επιβεβαιωθώ, και δυστυχώς δεν με επιβεβαίωνε το περιβάλλον μου. Ότι ζούμε σε έναν στημένο κόσμο και ότι τα πράγματα δεν είναι καλά.

Ωστόσο, ο Λιακόπουλος δεν έχει να επιδείξει κάτι από δράση... Μόνο γράφει βιβλία και τα πουλάει, άντε να τα δώσει σε χαμηλές τιμές και να κάνει δώρο κάνα DVD στο οποίο δεν βάζει δικαιώματα (δηλαδή επιτρέπει την ελεύθερη αντιγραφή και διάδοση). Πόσα χρόνια τώρα κάνει την ίδια δουλειά... και αυτό είναι που με χαλάει...

Κάποιοι τον συγκρίνουν με τον Jones. Καμιά σχέση. Το άτομο και κρυφά εισχώρησε με κάμερα στο μποέμικο δάσος, και με τον Tucker κυνηγούσαν την Μπίλντερμπεργκ, και τα έχωσε ζωντανά σε πολλά λαμόγια. Τι από όλα αυτά έκανε ο Λιακό;

Αν θα έλεγα κάτι καλό για τον Λιακό, είναι ότι πολλά παιδιά που θα ξημεροβραδιάζονταν στα μπαράκια ή στα internet cafe, άρχισαν να διαβάζουν βιβλία. Και βεβαίως ότι λέει αρκετές αλήθειες, όμως από αυτό δεν μπορείς να τον κρίνεις με ασφάλεια, διότι αν δεν έλεγε και μερικές αλήθειες, δε θα πουλούσε τίποτα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 03 Νοέμ 2010, 22:11

Καλώς ήρθες.

Με τέτοιες σούπες που έχει η τηλεόραση μόνο Λιακόπουλο αξίζει να βλέπει κανείς.
Όχι ότι είναι καλός αλλά έχει μία θεατρικότητα και ένας πάθος όταν πουλάει βιβλία.

Δεν ξέρω αν λέει αλήθειες γιατί τα περισσότερα είναι από το Τρίτο Μάτι και τα άλλα περιοδικά του είδους.
Αυτά με τον Πολέμαρχο είναι τραβηγμένα από τα μαλλιά.

Αλλά σε προκαλεί να ψάξεις και αυτό είναι πολύ καλό.

Δεν δίνει μασημένα πράγματα.

Και σύμφωνα με τη θεωρία του Χάους όταν ψάχνεις για πετρέλαιο μπορεί αντί για πετρέλαιο να βρείς τα κλειδιά που είχες χάσει.
Ετσι ψάχνοντας για το αν η γή είναι κούφια ή όχι μπορεί να βρείς κάτι άλλο πολύ σημαντικό.
Σηκωθείτε από καρέκλες καναπέδες πολυθρόνες. Αυτό έγραψε :thumb:
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 03 Νοέμ 2010, 22:34

Ωστόσο, ο Λιακόπουλος δεν έχει να επιδείξει κάτι από δράση... Μόνο γράφει βιβλία και τα πουλάει, άντε να τα δώσει σε χαμηλές τιμές και να κάνει δώρο κάνα DVD στο οποίο δεν βάζει δικαιώματα (δηλαδή επιτρέπει την ελεύθερη αντιγραφή και διάδοση). Πόσα χρόνια τώρα κάνει την ίδια δουλειά... και αυτό είναι που με χαλάει...
Γιατι περιμένεις απο καποιον να διακινδυνεψει; Ο καθενας ειναι ελευθερος να πέρνει ή να μην πέρνει ρίσκα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 04 Νοέμ 2010, 01:35

OTTON έγραψε:Λεφτά στον Λιακόπουλο δεν έχω δώσει (δηλαδή δεν αγόρασα τίποτα). Όμως αρχικά τον παρακολουθούσα με μανία και σχεδόν ήμουν έτοιμος να αγοράσω. Γιατί τον παρακολουθούσα με μανία; Διότι έλεγε κάτι που ήθελα να ακούσω, απλά και μόνο γιατί το είχα σκεφτεί και ήθελα να επιβεβαιωθώ, και δυστυχώς δεν με επιβεβαίωνε το περιβάλλον μου. Ότι ζούμε σε έναν στημένο κόσμο και ότι τα πράγματα δεν είναι καλά.
Όπως έχω ήδη πει σ'αυτό το τόπικ, η χρησιμότητα του Δήμου, είναι σημαντική. Δίνει αρκετά ερεθίσματα για αφύπνιση και όσοι κουβαλάνε κάποιο μικρόβιο, αρχίζουν από κει και πέρα να την ψάχνουν τη δουλειά και πέρα απ'όσα παρουσιάζει εκείνος.
Ωστόσο, ο Λιακόπουλος δεν έχει να επιδείξει κάτι από δράση... Μόνο γράφει βιβλία και τα πουλάει, άντε να τα δώσει σε χαμηλές τιμές και να κάνει δώρο κάνα DVD στο οποίο δεν βάζει δικαιώματα (δηλαδή επιτρέπει την ελεύθερη αντιγραφή και διάδοση). Πόσα χρόνια τώρα κάνει την ίδια δουλειά... και αυτό είναι που με χαλάει...
Υπάρχουν πολλές μορφές αγώνα και πολλές μορφές δράσης. Από έναν 50άρη πολύτεκνο όπως είναι ο Λιακό δεν πρέπει να περιμένουμε να παίρνει τα ίδια ρίσκα μ'έναν νεαρό 20χρονο ελεύθερο από ευθύνες και υποχρεώσεις. Αλλωστε, αν ο 20άρης ρισκάρει χοντρά, θέτει σε κίνδυνο μόνο τον εαυτό του, όχι και τα παιδιά του...
Είναι αρκετές οι παράμετροι που πρέπει να υπολογίζουμε, λοιπόν.

'Οσο για τη δουλειά που κάνει...
Συνδυάζει το τερπνόν (ενδιαφέροντά του) μετά του ωφελίμου (βγάζει τα προς το ζειν)
Δεν το βρίσκω πια τόσο κατακριτέο. Βιβλία πουλάει όχι πρέζα... Υπάρχουν άνθρωποι που μας κλέβουν κάτω απ'τη μύτη μας, ή που κάνουν τα απίστευτα ανομήματα εις βάρος μεμονωμένων ανθρώπων ή και του συνόλου, και συχνά κάτι τέτοιους τους επιβραβεύουμε και με ψήφο σαν ηλίθιοι... Αν θ'άρχιζα να καταδεικνύω άτομα που με ενοχλούν, μπροστά σε κάτι άλλα καλόπαιδα, ο Λιακό θα'ρχόταν τελευταίος, καταϊδρωμένος και ΑΝ. Το "αν" διότι δε με κλέβει. Προωθεί την πραμάτεια του, και ΑΝ θέλω αγοράζω.


Κάποιοι τον συγκρίνουν με τον Jones. Καμιά σχέση. Το άτομο και κρυφά εισχώρησε με κάμερα στο μποέμικο δάσος, και με τον Tucker κυνηγούσαν την Μπίλντερμπεργκ, και τα έχωσε ζωντανά σε πολλά λαμόγια. Τι από όλα αυτά έκανε ο Λιακό;
Πες τα χρυσόστομε, γιατί όταν βλέπω ποστς σε βίντεό μου να εξομοιώνουν Αλεξ και Λιακό, παθαίνω νοηματικό σοκ. Ο Άλεξ ασχολείται με σκληροπυρηνική πολιτική, όχι με μεταφυσική, μυστικά και υποχθόνιες/επουράνιες ιστορίες. Προφανώς τους εξομοιώνουν (με πολύ αβασάνιστη λογική) γιατί θεωρούν ότι κι ο Άλεξ τα λέει εξ ίσου απίστευτα και αδιανόητα. Αυτό φυσικά είναι καθολική άρνηση, γιατί ο Αλεξ στηρίζει αυτά που λέει και δεν αμφισβητούνται, δυστυχώς.


Αν θα έλεγα κάτι καλό για τον Λιακό, είναι ότι πολλά παιδιά που θα ξημεροβραδιάζονταν στα μπαράκια ή στα internet cafe, άρχισαν να διαβάζουν βιβλία. Και βεβαίως ότι λέει αρκετές αλήθειες, όμως από αυτό δεν μπορείς να τον κρίνεις με ασφάλεια, διότι αν δεν έλεγε και μερικές αλήθειες, δε θα πουλούσε τίποτα.
Ψήγματα αληθειών δίνει κι αυτός, όπως δίνουν πολλοί. Ας μην περιμένουμε από κανέναν να μας τα πασάρει όλα έτοιμα. Η εκτενέστερη έρευνα και το ξεσκαρτάρισμα είναι δουλειά όσων από εμάς είμαστε ανήσυχα πνεύματα, όχι των αγγελιαφόρων.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Clash » Πέμ 04 Νοέμ 2010, 11:23

Σηκωθείτε από καρέκλες καναπέδες πολυθρόνες.
Aν είναι να σηκωθώ για να πάω στο τηλέφωνο και να παραγγείλω τα «Καιρός Γαρ Εγγυς» και τα «Ζουν ανάμεσα μας», τότε προτιμώ να παραμείνω ξάπλα.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 04 Νοέμ 2010, 22:32

Σηκωθείτε από καρέκλες πολυθρόνες ξαπλώστρες αλλά όχι για να παραγγείλετε "τον πολέμαρχο γαρ εγγύς"
Για άλλο λόγο.

Τον τελευταίο καιρό οι καναπέδες οι καρέκλες και οι πολυθρόνες αρχίζουν να βγάζουν , μαμούνια, υποχθόνια καβούρια και εξωγήινες πινέζες.

Δεν ξέρω τι μεταφυσικά πράγματα είναι αυτά και αν ο Λιακόπουλος μπορεί να τα εξηγήσει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από KAL EL » Κυρ 07 Νοέμ 2010, 01:19

doctormarkon έγραψε:Σηκωθείτε από καρέκλες πολυθρόνες ξαπλώστρες αλλά όχι για να παραγγείλετε "τον πολέμαρχο γαρ εγγύς"
Για άλλο λόγο.

Τον τελευταίο καιρό οι καναπέδες οι καρέκλες και οι πολυθρόνες αρχίζουν να βγάζουν , μαμούνια, υποχθόνια καβούρια και εξωγήινες πινέζες.

Δεν ξέρω τι μεταφυσικά πράγματα είναι αυτά και αν ο Λιακόπουλος μπορεί να τα εξηγήσει.

Μαράκι εάν απο περιέργεια μπείς στο κανάλι του χρήστη sv4dinos και δείς την live εκπομπή του Λιακό στις 5-11-10, θα σου φύγει το.....κι εγώ δεν ξέρω τί.
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 07 Νοέμ 2010, 07:30

Τώρα θα πάω στο κανάλι να το δω.

Δεν κάνω πλάκα για το Λιακό ούτε και τον θεωρώ ηλίθιο.

Ο άνθρωπος από την πλευρά του ψάχνει τα περίεργα. Και κάνει πολύ καλά.
Ο τρόπος που τα λέει είναι απόλαυση.

Αυτά τα ψάχνω καιρό κι εγώ.
Αλλά για κάποιον που τα ακούει πρώτη φορά φαινονται παράξενα.

Δεν πιστεύω τα πάντα ούτε και τα απορρίπτω όμως.

Όμως είτε όλα αυτά είναι αλήθεια είτε όχι, ο αγωνιστικός δρόμος είναι ο μόνος έγκυρος.

Αυτό που θα μας σώσ ει τελικά είναι οι λαικοί αγώνες και όχι ο "πολέμαρχος".
Ακόμα και αν υπάρχει, ακόμα και αν είναι αλήθεια όσα ο Λιακό λέει κατα 100% κανένας πολέμαρχος σώζει αν ο λαός δεν κουνήσει το δαχτυλάκι του
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”