Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 03 Οκτ 2013, 14:42

Η διαρκής πληγή της δημοσιο-πορνο-καφρίας, δεν εννοεί να κλείσει.
Ανοίγει όλο και περισσότερο.

Παραθέτω ένα καλό άρθρο που γράφτηκε εξ αφορμής του ΑΙΣΧΟΥΣ που βλέπουμε (όσοι αντέχουν να βλέπουν) αυτές τις μέρες στα ξεφτιλοκάναλα


Η ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ»



Αυτές τις μέρες ζήσαμε το αποκορύφωμα του αίσχους της ελληνικής δημοσιογραφίας σε όλες του τις διαστάσεις που πραγματικά αποτελούν μαύρη κηλίδα στον χώρο.

Διαστρεβλώθηκε και καταστρατηγήθηκε με τον πιο ασυνείδητο τρόπο το θεμελιώδες αξίωμα της δημοσιογραφίας, που είναι πρωτίστως η αμερόληπτη και τεκμηριωμένη ενημέρωση. Αντί αυτού, είχαμε το παραλήρημα μιας μαύρης απροκάλυπτα προκατειλημμένης δημογραφίας βλέποντας τους μεγάλο-«δημοσιογράφους» να μετατρέπονται σε ανακριτές, εισαγγελείς και δικαστές,καταδικάζοντας στην κυριολεξία όσους αντιτίθενται στην μνημονιακη προδοσία. Έφτασε μάλιστα ο περιώνυμος πανκριτής «δημοσιογράφος» του μεγάλου καναλιού, να χαρακτηρίσει σαν αλητεία όλους τους ποινικολόγους και συνταγματολόγους που είχαν επικρίνει έντονα από την αρχή αυτή την φαρσοκωμωδία της Χρυσής Αυγής. Άλλος περιώνυμος «δημοσιογράφος» που έχει και μια μεγάλη ειδησεογραφική ιστοσελίδα, έφτασε στο σημείο να υποστηρίξει ότι και… μόνο για τις πολιτικές τους ιδέες έπρεπε να κλειστούν στην φυλακή. Τύφλα να έχουν όλοι οι Χίτλερ, Στάλιν, κλπ.

Αλλά το πιο θλιβερό σε όλη αυτή την αισχρή περίοδο της ελληνικής δημοσιογραφίας είναι ότι αντί να καταφέρουν όλοι αυτοί οι επώνυμοι βιαστές της ενημέρωσης να εξουδετερώσουν το χαρακτηριζόμενο φασιστικό μόρφωμα, το ανεβίβασαν στην κορυφή της επικοινωνιακής του πορείας και τώρα να κινδυνεύουν να… το κάνουν και πρώτο κόμμα. Η απροκάλυπτη στάση τους συνδυάστηκε και με την ασυγχώρητη βλακεία των διαφόρων κυβερνητικών παραγόντων που έσπευσαν να καταδικάσουν την Χρυσή Αυγή με μαύρους χαρακτηρισμούς για να την βρουν τώρα να ηρωοποιείτε και να την καταστήσουν πραγματικά επικίνδυνη, ακόμα και για να τους κατατροπώσει στις προσέχεις εκλογές.

Όλοι αυτοί οι περιώνυμοι «δημοσιογράφοι» που πιστεύουν ότι στην ουσία κυβερνούν την χώρα, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να έχουν μεγάλη τηλεθέαση με οποιοδήποτε μέσο σύμφωνα με την αρχή, «ο σκοπός αγιάζει τα μέσα» και ας βουλιάξει όλη η χώρα, ο κόσμος όλος ας εξοντωθεί και οι νέοι ας καταδικαστούν στην ανεργία και στον αφανισμό. Εκμεταλλεύονται με τον χειρότερο τρόπο τον ανθρώπινο πόνο για να τον κάνουν τηλεοπτικό κερδοσκοπικό θέαμα. Είναι αδίστακτοι σε όλες τους τις επιλογές που τις διακρίνει μόνο ο προσωπικός τους ωφελιμισμός. Τα μεγάλα τους κανάλια της αποβλάκωσης και της ηλιθιοποίησης, είναι οι μεγάλοι καταστροφείς της χώρας καθώς έθρεψαν όλα αυτά τα χρόνια ένα βρώμικο και προδοτικό πολιτικό κατεστημένο που απομύζησε τον ελληνικό λαό. Είναι αυτοί που ανέδειξαν τον πατριωτισμό σε φασισμό, την κάθε αναφορά σε πατριωτικά ιδεώδη και στην προάσπιση των εθνικών συμφερόντων σε φασιστικές απόψεις, την υπεράσπιση των κατοίκων αυτής της χώρας που έχουν δεχτεί μα ανεξέλεγκτη επίθεση από εκατοντάδες χιλιάδες λαθρομετανάστες φανατικούς μουσουλμάνους, σε ρατσισμό και την καλπάζουσα εγκληματικότητα τους σε προκατάληψη. Τα βραδινά τους δελτία ειδήσεων, έχουν καταντήσει δελτία πολιτικής, οικονομικής και ψυχολογικής εξόντωσης των Ελλήνων. Η «δημοσιογραφία» τους είναι ο συστηματικός αποπροσανατολισμός των τηλεθεατών τους για να παραβλέψουν και να προσπεράσουν το μέγεθος της εθνικής τους προδοσίας. Παράλληλα η τουρκολαγνικές τους τηλεοπτικές επιλογές, έχουν σκόπιμα προωθήσει ένα τεχνητό κλίμα εξοικείωσης με τους σφαγείς του ελληνισμού και ένα κλίμα αδράνειας και σταδιακής αποδοχής της τουρκικής επιβολής κατά όλων των εθνικών μας δικαίων.

Άραγε ποιοι είναι οι εχθροί της δημοκρατίας ; ποια είναι η πραγματική εγκληματική οργάνωση ; αυτό το φασιστικό μόρφωμα που με τις ηλιθιότητες τους το έχουν ηρωοποιήσει σε επικίνδυνο βαθμό, ή όλοι αυτοί οι «δημοσιογράφοι» και οι πολιτικοί που μας οδήγησαν προσχεδιασμένα και αδίστακτα σε μια ανεπανάληπτη εθνική καταστροφή ;

ΝΙΚΟΣ ΧΕΙΛΑΔΑΚΗΣ
Δημοσιογράφος-Συγγραφέας-Τουρκολόγος


http://www.triklopodia.gr/2013/10/blog-post_945.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Ιούλ 2014, 03:07

Ένας 5-λεπτος σχολιασμός για τον Πρετεντέρη, που αξίζει να μπει σ'αυτό
το νήμα, ως το απόλυτο αφιέρωμα στη ΔημοσιοΚαφρία. :P

http://www.tubechop.com/watch/3330143
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 06 Ιούλ 2015, 12:45

Από εδώ

Αρελα έγραψε:Τα αποτελέσματα αυτού του δημοψηφίσματος, δεν έδωσαν μόνο ηχηρότατο μήνυμα στους ευρωκράτες,
και στους ελληνόφωνους πολιτικούς δούλους τους, αλλά κατέδειξαν ηχηρότατα και σε σας, ότι γνωρίζουμε
πόσο θλιβερές μαριονέτες-φερέφωνα-εντεταλμένοι είστε, που μπροστά στα συμφέροντα της τσέπης σας
και της τσέπης των αφεντικών σας, δεν έχετε κανέναν διασταγμό να τρελάνετε τους Έλληνες,
να τους παραπληροφορήσετε και να τους κατατρομοκρατήσετε, με τον επαίσχυντο και άνευ προηγουμένου
τρόπο που το κάνατε αυτή τη βδομάδα που πέρασε. Αυτό ήταν και το τελειωτικό σας κουκλοθέατρο.
Στη συνέχεια, ή θα μαζευτείτε και θα κάνετε το έργο σας όπως πρέπει να το κάνετε, ή θα σας φτύσει
τελείως ο κόσμος.

Δεν ξέρω εσείς τι εισπράξατε από την πρόσφατη "δημοσιογραφία" των "εγκρίτων".
Παραπάνω φαίνεται τι εισέπραξα εγώ.

Ξέρουμε πως οι τηλεοπτικοί κατευθυντές της κοινής γνώμης, είχαν ανέκαθεν
εντεταλμένη υπηρεσία, αλλά στην τελευταία βδομάδα, έδωσαν νέα
πρωτόγνωρη (και εντελώς απαράδεκτη) διάσταση στη λέξη "προπαγάνδα".
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από kat_woman » Δευ 06 Ιούλ 2015, 12:58

Εσύ τι λες να εισπράξαμε? :swear: :swear: :swear:
Αυτό που είδαμε στις οθόνες (όσοι το αντέχαμε τελοσπάντων) αυτές τις ημέρες ξεπέρασε κάθε προηγούμενο προπαγάνδας, ψευτιάς και τρομολαγνείας. Ομολογώ πως εξαιτίας αυτού και μόνον, ήμουν σίγουρη οτι τα αποτελέσματα του δημοψηφίσματος θα ήταν προς την πλευρά του ναι...Χθες, μάζευα το σαγόνι μου από το πάτωμα (με την καλή έννοια) και φαντάζομαι ποιά θα ήταν τα αποτελέσματα αν δεν είχε προηγηθεί όλο αυτό το τσίρκουλο.
Προέχει βέβαια να ορθοποδήσει η χώρα, αλλά πολύ θα ήθελα στις προτεραιότητες της κυβέρνησης να συμπεριληφθεί η παραδειγματική τιμωρία όλων αυτών που έπαιξαν με τα νεύρα και την ψυχολογία ενός ολόκληρου λαού, όλων αυτών των γκαιμπελίσκων που εξακολουθούν και τρομοκρατούν χωρίς τέλος.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 06 Ιούλ 2015, 13:07

:clap: :clap:
kat_woman έγραψε:ήμουν σίγουρη οτι τα αποτελέσματα του δημοψηφίσματος θα ήταν προς την πλευρά του ναι...Χθες, μάζευα το σαγόνι μου από το πάτωμα (με την καλή έννοια) και φαντάζομαι ποιά θα ήταν τα αποτελέσματα αν δεν είχε προηγηθεί όλο αυτό το τσίρκουλο.
αυτό το φρικτό τσίρκουλο έκανε το ΟΧΙ μας πιο μεγαλειώδες και πιο σημαντικό...
κατέδειξε πως αρχίζουμε να απεγκλωβιζόμαστε απ'την προπαγάνδα, να ψιλοξυπνάμε,
να παίρνουμε σιγά σιγά πίσω το μυαλουδάκι μας. ΑΥΤΟ κι αν ήταν χαρά για όλους εμάς!
kat_woman έγραψε:Προέχει βέβαια να ορθοποδήσει η χώρα, αλλά πολύ θα ήθελα στις προτεραιότητες της κυβέρνησης να συμπεριληφθεί η παραδειγματική τιμωρία όλων αυτών που έπαιξαν με τα νεύρα και την ψυχολογία ενός ολόκληρου λαού, όλων αυτών των γκαιμπελίσκων που εξακολουθούν και τρομοκρατούν χωρίς τέλος.
δεν ξέρω τι θα κάνει η κυβέρνηση, αλλά είναι ολοφάνερο τι πρέπει να κάνουμε εμείς.
Είμαστε σε θέση και έχουμε τη δύναμη να τους καταποντίσουμε τελείως.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από kat_woman » Δευ 06 Ιούλ 2015, 13:09

ArELa έγραψε: δεν ξέρω τι θα κάνει η κυβέρνηση, αλλά είναι ολοφάνερο τι πρέπει να κάνουμε εμείς.
Είμαστε σε θέση και έχουμε τη δύναμη να τους καταποντίσουμε τελείως.
:urock:
Αποδεδειγμένο πλέον!
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από Joy » Δευ 06 Ιούλ 2015, 14:16

Εισαγγελική έρευνα για την μαύρη προπαγάνδα των καναλιών την εβδομάδα του δημοψηφίσματος

Προκαταρκτική έρευνα διέταξε η Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθήνας για τον τρόπο που κάλυψαν τα τηλεοπτικά κανάλια τις τελευταίες ημέρες το θέμα του δημοψηφίσματος της Κυριακής.


Θα διερευνηθεί εάν και κατά πόσο από τον τρόπο που προέβαλαν το θέμα παραβιάστηκε η εκλογική νομοθεσία.

Συγκεκριμένα θα διερευνηθεί εάν από τον τρόπο που τα συγκεκριμένα Μέσα Ενημέρωσης κάλυψαν το σύνολο των εξελίξεων της περασμένης εβδομάδας έχουν διαπραχθεί αδικήματα όπως: απόπειρα επιρροής ψηφοφόρων και απόπειρα νόθευσης εκλογικού αποτελέσματος.

Στα χέρια του εισαγγελέα έχουν φτάσει έγραφες καταγγελίες που αφορούν κυρίως όσα διαδραματίστηκαν μέχρι τις 4 Ιουλίου. Οι καταγγελίες αυτές προκάλεσαν την παρέμβαση της Εισαγγελίας, μετά από παραγγελία που δόθηκε από την προϊστάμενο της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Της Αθήνας, Ηλία Ζαγοραίο, ο οποίος ανέθεσε την διενέργεια της έρευνας στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών, κ. Γκύζη.
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 06 Ιούλ 2015, 14:19

Joy έγραψε:Προκαταρκτική έρευνα διέταξε η Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθήνας για τον τρόπο που κάλυψαν τα τηλεοπτικά κανάλια τις τελευταίες ημέρες το θέμα του δημοψηφίσματος της Κυριακής.
Για να δούμε κατά πόσο θα κάνει τη δουλειά της η δικαιοσύνη, τουλάχιστον
μ'αυτό το εγκληματικό αίσχος.
Joy έγραψε:Στα χέρια του εισαγγελέα έχουν φτάσει έγραφες καταγγελίες που αφορούν κυρίως όσα διαδραματίστηκαν μέχρι τις 4 Ιουλίου.
εγώ είδα πλείστες όσες απόπειρες επιρροής στους ψηφοφόρους και κατά τη διάρκεια
του δημοψηφίσματος.
Μόνο εγώ το ειδα? Εισαγγελέας, κανείς?
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aims
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 784
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 03:34
Φύλο: Άνδρας

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από aims » Τρί 07 Ιούλ 2015, 00:03

καλα,αν πηγαν καταγγελιες στους εισαγγελεις...ΣΩΘΗΚΑΜΕ..
Δεν γινεται κατι ετσι.
Μονη λυση η επανεξεταση ολων των ρ/τ αδειων..
δεν τους δοθηκε η συχνοτητα πανελληνιας εμβελειας για να προπαγανδιζουν.
υπαρχουν συγκεκριμενοι οροι κ κανονες για να αποκτησεις αυτη την αδεια
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 07 Ιούλ 2015, 00:30

ArELa έγραψε:δεν ξέρω τι θα κάνει η κυβέρνηση, αλλά είναι ολοφάνερο τι πρέπει να κάνουμε εμείς.
Είμαστε σε θέση και έχουμε τη δύναμη να τους καταποντίσουμε τελείως.
Αυτό που συνέβη την τελευταία εβδομάδα είναι ότι τα πουλημένα κανάλια πήραν το μέγιστο ρίσκο για να υποστηρίξουν τα αφεντικά τους. Ρίσκο, το οποίο μας εφοδίασε με ΠΛΗΘΟΣ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ.

Υπάρχουν πολλά βίντεο ήδη στο youtube που αφήνουν κανάλια και δημοσιογράφους εκτεθειμένα... από το να λένε ότι προβάλλουν το "ναι" επειδή το λένε όλοι (φάνηκε πόσοι ήταν οι "όλοι"), έως του να σμπρώχνουν έναν συνταξιούχο που πήγαν να τον συνεντευξιάσουν νομίζοντας ότι θα πει κάτι για τις συντάξεις, αλλά άρχισε να μιλά για τις τράπεζες.

Υπάρχει αρκετό υλικό.

Και ήδη ξεκίνησαν οι κινητοποιήσεις με διαμαρτυρίες έξω από τα κεντρικά των γνωστών καναλιών.

Στην κατοχή ρίξαμε τη γέφυρα του γοργοπόταμου, καθώς υπό τις τότε συνθήκες, βοηθούσε τον εχθρό. Ήρθε η στιγμή να ρίξουμε τις σύγχρονες γέφυρες που παραπληροφορούν το λαό. Πρέπει να κλείσουμε τα κανάλια του διαβόλου. Είναι και ευκαιρία, και αφορμή.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από Joy » Τρί 07 Ιούλ 2015, 00:34

aims έγραψε:καλα,αν πηγαν καταγγελιες στους εισαγγελεις...ΣΩΘΗΚΑΜΕ..
Δεν γινεται κατι ετσι.
Μονη λυση η επανεξεταση ολων των ρ/τ αδειων..
δεν τους δοθηκε η συχνοτητα πανελληνιας εμβελειας για να προπαγανδιζουν.
υπαρχουν συγκεκριμενοι οροι κ κανονες για να αποκτησεις αυτη την αδεια
Φαντάζομαι ότι κατα κει πάει η δουλειά.
Είχε ήδη ανοίξει το θέμα και τώρα δώσανε απο μόνοι τους την αφορμή (συν τις καταγγελίες πολιτών) για να γίνει νόμιμα η αρχή.

Συν όσα λέει ο ΟΤΤΟ πιο πάνω.
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 07 Ιούλ 2015, 00:37

OTTO έγραψε:Υπάρχουν πολλά βίντεο ήδη στο youtube που αφήνουν κανάλια και δημοσιογράφους εκτεθειμένα...
ό,τι μπορείς να φέρεις, φερ'το.
Αυτό το νήμα πρέπει να εμπλουτιστεί με αυτά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 07 Ιούλ 2015, 09:30

Κλαίει... κλάψτε κι εσείς ρε αναίσθητοι



https://www.youtube.com/watch?v=Y801unbefa4



Ευστοχότατος ο κουρουμπλής όταν τους είπε παρακράτος,
αλλά θίχτηκαν τα παιδιά...



https://www.youtube.com/watch?v=9PL3qyqbRUM


https://www.youtube.com/watch?v=a8nB40LTHGk


https://www.youtube.com/watch?v=XhiBzfDJBRs


https://www.youtube.com/watch?v=KcPXqJ4qUnM


πιο παλιό, αλλά η δημοσιοκαφρία παίζει από παλιά

https://www.youtube.com/watch?v=_mrn8fiVGXk
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 07 Ιούλ 2015, 12:58

Πάρε και αυτό
Στο 2:49 η περίφημη δήλωση της Σαράφογλου: " δεν φταιω εγω αν όλες οι κοινωνικές ομάδες τάσσονται υπέρ του ναι..."
Το χταπόδι στο μουντιάλ έκανε πιό σωστές προβλέψεις..



Επίσης και αυτό..Δημοσιογράφος είναι και αυτη



Ο αγαπημένος μου πάντως :loco: παραμένει ο Μπογδάνος...καλά έκανες και τον έβαλες πρώτο!
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 07 Ιούλ 2015, 13:15

kat_woman έγραψε:Το χταπόδι στο μουντιάλ έκανε πιό σωστές προβλέψεις..

AXAXA κλαιωωωωωωωωωωωωωω :skaw:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 07 Ιούλ 2015, 21:41

Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από Joy » Τετ 08 Ιούλ 2015, 01:13

ΕΣΗΕΑ: Πειθαρχικές διώξεις στους «δημοσιογράφους» Τρέμη, Πρετεντέρη, Πορτοσάλτε, Καψή, Χούκλη, Μαλέλη, Οικονόμου, Κονιτόπουλου, Σαράφογλου

Πειθαρχικές διώξεις κατά δημοσιογράφων, που πρωτοστάτησαν την περασμένη εβδομάδα στη μαζική προσπάθεια της παραπληροφόρησης και της τρομοκράτησης των πολιτών, αποφάσισε το Πειθαρχικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.


Σύμφωνα με πληροφορίες οι πρώτες πειθαρχικές διώξεις αφορούν στους Όλγα Τρέμη, Γιάννη Πρετεντέρη, Μαρία Σαράφογλου και Μανώλη Καψή από το Mega, Σταμάτη Μαλέλη και Νίκου Κονιτόπουλου, αρχισυντάκτη της εκπομπής του Κώστα Μπογδάνου που δεν είναι μέλος της ΕΣΗΕΑ, Άρη Πορτοσάλτε και Δημήτρη Οικονόμου από το ΣΚΑΙ και της Μαρίας Χούκλη από τον ΑΝΤ1.

Στο μεταξύ, την ώρα που ήταν σε εξέλιξη το Πειθαρχικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ, το οποίο έβλεπε βίντεο από τις επίμαχες τοποθετήσεις των παραπάνω δημοσιογράφων και διάβαζε τις επώνυμες καταγγελτικές επιστολές πολιτών, σύμφωνα με πληροφορίες, τα τηλεοπτικά κανάλια επιχείρησαν να διαγράψουν από τις web πλατφόρμες τα επίμαχα βίντεο.

Παράλληλα, η ΕΣΗΕΑ αποφάσισε να συνεχιστεί η έρευνα με προσκόμιση αποδεικτικών βίντεο για δημοσιογράφους τους οποίους κατήγγειλαν ονομαστικά πολίτες.

Υπενθυμίζεται ότι, εκτός και από την ΕΣΗΕΑ, ανάλογη για το ρόλο των εκπομπών γίνεται από το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης, αλλά και από την Εισαγγελία για παραβίαση της εκλογικής νομοθεσίας.
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 08 Ιούλ 2015, 01:49

Δεν ξέρω τι συνεπάγονται οι "πειθαρχικές διώξεις" όμως.
Γιατί αν είναι ένα απλό σκαμπιλάκι στο χέρι του τύπου "άτακτο παιδί",
δε μου λένε και πολλά αυτές οι μεγαλοστομίες.

Σε κάθε περίπτωση, υπάρχει και η ικανοποίηση ότι κατονομάζονται
ως όργανα με εντεταλμένη υπηρεσία. Απλά θα ήθελα να υποστούν και σοβαρότερες
συνέπειες/ποινές, προς παραδειγματισμό, αλλά και για να σταματήσει
πια αυτή η ανηλεής και απάνθρωπη χειραγώγηση, σύγχυση και εκφοβισμός του κόσμου.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 10 Ιούλ 2015, 01:24

Μου είχε διαφύγει αυτό, ακριβώς επειδή (δόξα να'χει ο Ύψιστος) δεν έχω το μαζοχομπούκωμα
να παρακολουθώ ανελλειπώς και ως κολασμενη-εθισμένη, τα ....κάναλα.

Είναι απ'το Φλεβάρη, αλλά ενδεικτικότατο και αηδιαστικά απολαυστικότατο,
του τι γίνεται όταν οι πτωματοφάγοι και άρπαγες ψυχών, δεν κρατιούνται
και τρώγονται μπροστά μας. Το απύθμενο "εγώ" του ξεφωνημένου εντεταλμένου βλέπετε...



https://www.youtube.com/watch?v=0gJEGeVzfJE


πώς γελάει κανείς μέσα από αηδίες? Με σαρδόνια ικανοποίηση για τη δημόσια
κατρακύλα των "εγκριτων"...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 10:28

Η ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ
Ο Λάτσης, ο Κωνσταντόπουλος, ο Σημίτης και ο Κακαουνάκης…
Γράφει ο Παναγιώτης Αποστόλου

Επικεφαλής της “Ελλήνων Πολιτείας”




egerssi@otenet.gr

http://www.egerssi.gr

Μετά την πτώση της Δικτατορίας των Συνταγματαρχών, και τον ερχομό του Κωνσταντίνου Καραμανλή, η Πατρίδα μας εισήλθε σε μια νοσηρή πολιτική περίοδο, η οποία ζει και βασιλεύει μέχρι και τις ημέρες των Μνημονίων! Την ονόμασαν “Μεταπολίτευση”. Σ΄ αυτή λοιπόν, την “Μεταπολίτευση” ανδρώθηκαν τα πολιτικά τζάκια της διαπλοκής και των απατεώνων. Αυτά στηρίχτηκαν, προωθήθηκαν και μεγαλούργησαν από κάποιους κατ΄ όνομα και μόνο μεγαλοδημοσιογράφους, οι οποίοι είχαν ως μόνο σκοπό την εξυπηρέτηση των συμφερόντων των εργοδοτών τους, από τη στιγμή που αυτοί δεν ήταν μόνο εκδότες εφημερίδων και ιδιοκτήτες τηλεοπτικών σταθμών, αλλά αναλάμβαναν και μεγάλα έργα του Ελληνικού Δημοσίου. Επακόλουθη βεβαίως, ήταν και η προσωπική προβολή αυτών των δημοσιογράφων, που κάποια στιγμή εκμεταλλευόμενοι αυτήν την προβολή, μεταπηδούσαν στον πολιτικό στίβο για να ασχοληθούν με την “επίλυση” των προβλημάτων μας. Έτσι, μεταξύ πολιτικής και δημοσιογραφίας, δημιουργήθηκε ένας ομφάλιος λώρος που σφιχταγκάλιασε το κορμί του Ελληνικού λαού, με αποτέλεσμα να το θρυμματίσει!

Η απόλυτη διαπλοκή πολιτικών, δημοσιογράφων και επιχειρηματιών

Σας έκανα αυτήν την εισαγωγή – διαπίστωση για να σας τονίσω, πως σε τούτον τον ευλογημένο τόπο δεν υπάρχει καμιά μα καμιά σωτηρία! Γιατί, όλο το Σύστημα κινείται μεταξύ ανέντιμων πολιτικών, δημοσιογράφων και επιχειρηματιών!

Ωστόσο, από το ελεύθερο – προς το παρόν ακόμη – διαδίκτυο ανακαλύπτει κάποιος “θησαυρούς” ενημέρωσης! Τέτοιους που δεν θα ακούσει σε κανένα τηλεοπτικό σταθμό, σε κανένα ραδιόφωνο, σε καμιά εφημερίδα!

Έναν τέτοιο “θησαυρό” θα σας παρουσιάσω σήμερα και θα ήθελα να γνωρίζω εάν η Ελληνική Δικαιοσύνη ασχολήθηκε ποτέ με αυτές τις καταγγελίες μεγατόνων!

Διαπιστώστε παρακάτω με ονοματεπώνυμα την απόλυτη διαπλοκή μεταξύ πολιτικών, δημοσιογράφων και επιχειρηματιών!

Το κείμενο που θα διαβάσετε το έγραψε ο έντιμος δημοσιογράφος Νίκος Ρούσσης με τίτλο «Η …”αδέσμευτη” δημοσιογραφία με τα “τυχερά” της» και το άντλησα από την ηλεκτρονική σελίδα “Φιλονόη και φίλοι”!

Είναι περισσότερο επίκαιρο από ποτέ!

Εν έτει 1976, λάδωμα από το ΚΚΕ

Νεαρός συντάκτης τότε, του “Οικονομικού Ταχυδρόμου” παρίσταμαι, κατόπιν προσκλήσεως, σε μια συνέντευξη Τύπου που έδινε ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας Μεταλλοβιοτεχνών Αδαμόπουλος (στέλεχος του ΚΚΕ) προς τους δημοσιογράφους του οικονομικού ρεπορτάζ. Μέσα στο ντοσιέ με τα ενημερωτικά χαρτιά, ανακαλύπτω κλειστό φάκελο με 5 χιλιάδες δραχμές. Σηκώνομαι και ρωτάω τον πρόεδρο, τι σημαίνει αυτό; Ο Αδαμόπουλος γίνεται παντζάρι και κατ΄ ιδίαν μου εκμυστηρεύεται ότι “έτσι τον συμβούλευσαν να κάνει για να πάρει δημοσιότητα η συνέντευξη”! Τα καϊνάρια του οικονομικού ρεπορτάζ αποχωρούν σε ένδειξη διαμαρτυρίας και μου κουνούν το δάχτυλο, λέγοντάς μου ότι “χαλάω την πιάτσα”!

Εν έτει 1978, το λαδωτήρι ο μπάρμπα – Γιάννης ο Λάτσης

Ο επονομαζόμενος και μπάρμπα – Γιάννης ο Λάτσης έχει καλέσει τους δημοσιογράφους του οικονομικού ρεπορτάζ επάνω σ΄ ένα πλοίο στον Πειραιά, για να μας αναγγείλει ότι, μετά το άνοιγμα του Σουέζ, στέλνει στόλο και τεχνική βοήθεια στην Μέση Ανατολή. Βρίζει χυδαία και δημόσια την τότε πολιτική ηγεσία του τόπου, ότι είναι μαλάκες, άχρηστοι και ότι δεν μπορούν να προβλέψουν καμιά κατάσταση, για το καλό της ελληνικής οικονομίας και της χώρας. Οι επικεφαλείς του αποκαλούμενου – και τότε – λόμπυ του οικονομικού ρεπορτάζ χασκογελούν και χειροκροτούν, χωρίς να κρατούν σημειώσεις. “Τι χειροκροτάτε ρε καργιόλια ”, τους λέει φόρα παρτίδα ο μεγαλοεφοπλιστής. “Πάρτε τα φακελάκια στο ντοσιέ και γράψτε κάτι να αβαντζάρετε την προσπάθεια”!

Αντέδρασα οργισμένος και ήλθε ο Λάτσης και μ΄ έπιασε από τον ώμο. Καταλαβαίνω, μου λέει, είσαι καινούργιος αλλά αν δεν συμμορφωθείς με την πιάτσα, είσαι χαμένος!

Εν έτει 1982, ο Κακαουνάκης, ο Τσάτσος, η ΑΓΕΤ Ηρακλής και ο Σιδέρης

Στα ΝΕΑ πλέον, με μεταγραφή από τον “Οικονομικό Ταχυδρόμο”, έχω προϊστάμενο τον Κακαουνάκη και χτυπά το τηλέφωνό μου. Ένας φίλος (“πηγή” που λέμε) μου μεταφέρει την πληροφορία ότι έχει γίνει ντου στα γραφεία της ΑΓΕΤ Ηρακλής στη Λυκόβρυση, προκειμένου να κατασχεθούν έγγραφα που αποδεικνύουν την λαθραία εξαγωγή συναλλάγματος εκατοντάδων χιλιάδων δολαρίων, που είχε κάνει ο Τσάτσος στην αλλοδαπή, φοβούμενος την επικράτηση του Ανδρέα Παπανδρέου!

Το λέω στον προϊστάμενο και ζητάω φωτογράφο να φύγω για το σημείο.

Κάτσε κάτω μου λέει ο Κακαουνάκης, θα πάει ο Δημάκας (τριών μηνών συντάκτης, σταλμένος από το ΠΑΣΟΚ) με φωτογράφο και εσύ θα συντονίσεις από εδώ το ρεπορτάζ. Κάτι φωτογραφίες που τράβηξε τότε ο Άγης ο Λιόντας, στις οποίες φαίνονταν καθαρά το αμάξι του πρώην ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού Γιώργου Σιδέρη να μεταφέρει όλο το αρχειακό υλικό από τα γραφεία της ΑΓΕΤ, δεν δημοσιεύθηκαν ποτέ! Λεπτομέρειες!

Ο Σιδέρης είχε μια ασφαλιστική εταιρεία, στην οποία είχε ασφαλίσει όλο το προσωπικό της ΑΓΕΤ, ήταν κολλητός φίλος του Κακαουνάκη και όταν έρχονταν στα ΝΕΑ τις γιορτές, για να παίξει ζάρια, άνοιγε μια βαλίτσα τίγκα στο πεντοχίλιαρο!

Αργότερα διαπίστωσα από μια λίστα που μου έδωσε ο τότε προϊστάμενος των Δημοσίων Σχέσεων του Τσάτσου, Θεόδωρος Καλούδης, ότι ο Κακαουνάκης ήταν πρώτος στα pay roll της εταιρείας του Τσάτσου!

Εν έτει 1985, ο Καραπαναγιώτης, η φοροδιαφυγή της Coca – Cola και ο Μανώλης Μαυρομάτης

Ένας φίλος από την Ομοσπονδία Εκτελωνιστών, μου έχει δώσει μια πλαστή ταυτότητα μέλους και μπαίνω στη ζούλα και το μαγνητόφωνα υπό μάλης, στο ετήσιο συνέδριο της Ομοσπονδίας όπου οι άνθρωποι αρχίζουν να ξερνούν για μεγάλες υποθέσεις φοροδιαφυγής, που απεκάλυψαν και δεν διερευνήθηκαν ποτέ!

Συγκεντρώνω ένα τεράστιο υλικό και κατόπιν συνεννοήσεως με τον Καραπαναγιώτη (και ευπατρίδη της ελληνικής δημοσιογραφίας αποκαλούμενο), αρχίζω να δημοσιεύω κομμάτια μιας μεγάλης έρευνας για το πώς οι μεγάλες πολυεθνικές της Ελλάδος φοροδιαφεύγουν.

Πρώτο κομμάτι για την φοροδιαφυγή μιας γερμανικής εταιρείας που έφτιαχνε ρουλεμάν για αγροτικά μηχανήματα, δεύτερο κομμάτι μια άλλη πολυεθνική (που δεν θυμάμαι και να με συγχωρείτε) κι εκείνο το βράδυ, συνέτασσα μετά μανίας το κομμάτι που αφορούσε στην φοροδιαφυγή και φοροαποφυγή που είχε κάνει στην Ελλάδα η Coca – Cola.

Την ώρα που έγραφα, εμφανίστηκε σαν φάντασμα ο Μανώλης Μαυρομάτης (σπορ κάστερ και στο αθλητικό τμήμα των ΝΕΩΝ τότε και μετέπειτα ευρωβουλευτής της ΝΔ και κολλητάρι του Σαμαρά). Έριξε μια διακριτική ματιά στο κείμενό μου και έφυγε ήσυχα όπως ήλθε!

Σε μισή ώρα με κάλεσε ο μακαρίτης ο ευπατρίδης που λέγαμε, μου ανακοίνωσε ότι είναι αναγκασμένος να διακόψει την έρευνα που δημοσιεύαμε, καθότι δεν …πούλαγε και αναγνωρίζοντας ότι είμαι πολύ κουρασμένος, μου έδωσε μια εβδομάδα άδεια!

Τις επόμενες εβδομάδες τα ΝΕΑ είχαν πλημμυρίσει από άμεσες διαφημίσεις της Coca – Cola και κατόπιν έρευνας έμαθα ότι ο Μανώλης ο Μαυρομάτης ήταν μισθοδοτούμενος ως άτυπος επικεφαλής Δημοσίων Σχέσεων αυτής της πολυεθνικής στην Ελλάδα!

(σ.σ. Έτσι, επιλέγονται από τα κόμματα όλοι εκείνοι οι ευρωβουλευτές που μας εκπροσωπούν στην ΕΕ. Διαπίστωση δεύτερη: Την φοροδιαφυγή των πολυεθνικών εταιρειών τη δημιουργούν με το αζημίωτο τα πολιτικά κόμματα και τα πολιτικά πρόσωπα που τα απαρτίζουν τους υποδεικνύουν τρόπους φοροαποφυγής! Τέτοιοι δημοσιογράφοι ευπατρίδες – οι ίδιοι αποδίδουν τους τίτλους – υπήρχαν και υπάρχουν και σήμερα πολλοί! Η κόρη του Καραπαναγιώτη στις βουλευτικές εκλογές του 2009 τοποθετήθηκε στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ, χωρίς να εκλεγεί. Τον Φεβρουάριο του 2012, όμως, κλήθηκε να αντικαταστήσει τη Μάγια Τσόκλη, που είχε παραιτηθεί, με αποτέλεσμα να καταλάβει τη βουλευτική έδρα. Στις 17 Μαΐου 2012 διορίστηκε υπηρεσιακή Υπουργός Πολιτισμού και Τουρισμού στην Κυβέρνηση Πικραμμένου. Σήμερα είναι μέλος του εποπτικού συμβουλίου της ΝΕΡΙΤ).

Εν έτει 1986, ο Κωνσταντόπουλος και ο Σημίτης

Το 1986 ξεσπάει το σκάνδαλο της Τραπέζης Κεντρικής Ελλάδος, όπου έχει εξαφανισθεί ο τότε πρόεδρός της (με τρία διαβατήρια) Φειδίας Δούκαρης, έχοντας μεταβιβάσει στο εξωτερικό ένα δυσθεώρητο ποσό και αφήνοντας την Τράπεζα σύξυλη, για να κρατικοποιήσει μετέπειτα η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ (σ.σ. του “μεγάλου” ηγέτη Ανδρέα Παπανδρέου)!

Δικηγόρος των εργαζομένων, στους οποίους είχε έντεχνα φορτώσει ο Δούκαρης όλη αυτή την ιστορία ο Νίκος Κωνσταντόπουλος (σ.σ. πρόεδρος του Συνασπισμού που μετεξελίχθηκε σε ΣΥΡΙΖΑ) και μπαμπάς της ανάρμοστης!

Με την συνεργασία του και με βάση το ρεπορτάζ μου, αποκαλύπτω ότι ιδρυτικό μέλος της Τραπέζης Κεντρικής Ελλάδος ήταν η γυναίκα του Κώστα Σημίτη, Δάφνη, ότι ο μεγαλύτερος μέτοχός της ήταν ο αποθανών Χρήστος Λαμπράκης (σ.σ. ιδιοκτήτης τότε της εφημερίδας τα ΝΕΑ) και ότι στα pay roll – έτσι χωρίς λόγο και αιτία – αυτής της Τραπέζης ήταν ο τότε διευθυντής του Οικονομικού Ταχυδρόμου (σ.σ. ιδιοκτησίας Λαμπράκη) Γιάννης Μαρίνος (μετέπειτα ευρωβουλευτής της ΝΔ), ο αρχισυντάκτης της εφημερίδας Δημήτρης Στεργίου και όλο το λόμπυ του οικονομικού ρεπορτάζ! Και μετά ήλθαν οι μέλισσες, ο …Μαυρίκος και ο Παππάς που θα εξυγιάνει τον χώρο της ενημέρωσης!


http://katohika.gr/ellada/i-aliteia-tis ... -topo-mas/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 21 Φεβ 2018, 15:15

χθες λέει δεν βγήκε για δελτίο ειδήσεων ο Χατζηνικολάου
κι αναρωτιούνται αν έφυγε από τον ΑΝΤ1

http://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce% ... %84%ce%b6/


(δε θα κοιμηθώ απόψε δηλαδή :P )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 21 Νοέμ 2018, 17:08

ΔημοσιοΚΑΦΡΙΑ σίγουρα

βαριέμαι ακόμα και να τα φέρω λέξη προς λέξη για την "κυρία" Φτηνο... συγνώμη Ακριβοπουλου...

Εδώ τα σχετικά

http://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce% ... %ba%cf%81/


και επειδή εχέσθη η φ... κα. Ακριβοπούλου στ'αλώνι, ανακάλεσε
αλλά και πάλι με απαίσιο αριστερίστικο τρόπο, ΠΑΛΙ κολλώντας
ταμπέλες και σπήλωση στον μητροπολίτη Αμβρόσιο που τον λέει
ταγματάρχη χωροφυλακής της χούντας, πράγμα ΨΕΥΔΕΣ
ήταν ιερέας στρατού και ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ του απονεμήθηκε
ο βαθμός του ταγματάρχη, ΧΩΡΙΣ να ανήκει ούτε σε στρατιωτικό σώμα,
ούτε σε αστυνομικό (χωροφυλακή)όπως λέει...

Συνεπώς, παραμένει ιταμή, δήθεν αδαής και επιεικώς απαράδεκτη
και ο μόνος λόγος που ανακαλεσε, ήταν η ανάγκη της να αποφύγει
της αγωγές που θα της κόστιζαν πολύ...

Απλά αηδιαστική η κυρία :emetos: που την πληρώνουμε κι όλας
δεδομένου ότι δουλεύει στην ΕΡΤ :swear:

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 21 Νοέμ 2018, 21:41

Πάλι καλά δεν λες που ζήτησε και αυτήν την ξερή συγγνώμη :P
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 09:58

Κακώς είπε το Μουν... πανό τον Αμβρόσιο, Χρυσαυγητη. Βέβαια το γεγονός ότι προσφεύγουν στο κράτος για να βρουν το "δίκιο" τους και όχι στον Θεό, δείχνει πολλά για την πίστη τους.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δημοσιογραφία ή Δημοσιοκαφρία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 12:07

_Divine_Sinner_ έγραψε:
Πέμ 22 Νοέμ 2018, 09:58
το γεγονός ότι προσφεύγουν στο κράτος για να βρουν το "δίκιο" τους και όχι στον Θεό, δείχνει πολλά για την πίστη τους.

Πώς να προσφύγει κανείς σε μια μη γήινη αλλά συμπαντική δύναμη
για κάτι που αφορά τα γήινα;

Oση κι αν είναι η πίστη κάποιου (ιερέα και μη) το δίκιο σου στα εγκόσμια,
(από τα οικονομικά μέχρι τα συκοφαντικά) δεν μπορείς να το βρεις
από Θεό, αλλά από τη δικαιοσύνη που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως είναι αδιάφθορος θεσμός.

Φυσικά δε θα καταπιαστώ με την πίστη των ιερέων, γιατί αυτό σηκώνει
πολύ κουβέντα, αλλά ΚΑΙ γιατί δεν έχει σχέση με το προκείμενο.

Το ότι η κα. Φτηνοπ... συγνώμη, Ακριβοπούλου θεωρεί πως ως δημοσιογράφος
έχει δικαίωμα να εκφέρει προσωπική άποψη και να ασκήσει κριτική
σε όσους δεν συμφωνούν με το δικό της ιδεολογικό περίβλημα,
(που αλλάζει βέβαια ανάλογα με την κυβέρνηση που τη διορίζει) είναι επιεικώς
απαράδεκτο και χαρακτηρίζει και την ίδια σαν περσόνα, αλλά και τον
τρόπο που κάνει προπαγάνδα, τουλάχιστον γελοίο.

Το λειτουργημα στο οποίο θα'πρεπε να τάσσονται οι δημοσιογράφοι
είναι α/ενημέρωση (ανύπαρκτη) β/ έλεγχος εξουσίας, θεσμών κλπ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΑ
κι όχι κριτικές επι προσωπικού.
Μιλάμε πάντα για πραγματική δημοσιογραφία, (ανύπαρκτη στις μέρες μας)
όχι για δημοσιοκαφρία, παπαγάλους και προπαγανδιστές.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”