Συντάγματος συνέχεια (από Ιούλιο 2011)

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 08 Σεπ 2011, 00:05

aftokaitoallo έγραψε:καλά είναι τα όνειρα, απλά όπως βλέπουμε γύρω μας γέννησαν κατσίκες ως επί το πλείστον, με αποτέλεσμα η κακαρέντζα στα πολιτικά γραφεία να πάει σύννεφο, να ξεχειλίσει στους δρόμους, να φτάσει τα χρηματιστήρια και τις αντιπροσωπείες αυτοκινήτων, και επειδή η ποσοτητα ήταν μεγάλη έγινε και μεζονέτα.

οι πολιτικοί δεν ενοχλούνται καθόλου από την ύπαρξη τέτοιας κοπριάς γύρω μας γιατί τον λαουτζίκο που ονειρεύτηκε τοιουτοτρόπως θα έβαζε να ξεφτυαρίσει όταν ερχόταν η ώρα της κρίσης, γιατί πόσο να ταΐσει ο γείτονας αυτήν την αδηφάγα κατσίκα που κατέτρωγε το σύμπαν;

ο νοών νοείτω.
Εύα ξέρω πως εσύ άλλα όνειρα θες να πραγματοποιήσεις που ουδεμίαν σχέσιν έχουσιν με κατσίκες αδηφάγες.
και σου εύχομαι να τα καταφέρεις. ή μάλλον εύχομαι να ονειρευτείς το καλύτερο όνειρο για έναν άνθρωπο.
Οι άνθρωποι κάνουν λάθη. Μπορεί να μην εγκρίνω κάποιες τάσεις καταναλωτισμού για να ζηλέψουν οι άλλοι για παράδειγμα.

Αλλά με κανέναν τρόπο δεν μπορώ να νομιμοποιήσω όλους αυτούς να το παίξουν θεοί και να τιμωρήσουν.

Αν κάποιος παίρνει λάθος δρόμο και κάνει ψεύτικα όνειρα πολύ υλιστικά θα έρθει κάποια στιγμή που θα το καταλάβει. Ίσως του δοθεί κάποιο σήμα κάποια φλασιά. Ίσως και να πέφτει σε "λακούβες" πάντα τις ίδιες. Ίσως να απομονωθεί από τους φίλους γιατί είναι ψωνάρα, ίσως τον κοροϊδεύουν και τον θεωρούν "καραγκιόζη". Βλέπω να περνάει ένα αυτοκίνητο με μουσική στη διαπασόν και λέω "περνάει ένας γύφτουλας"

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και πληρώνει το τίμημα.

Αλλά ποτέ δεν πρέπει να επιτρέψουμε την εξουσία να τιμωρεί αυτές τις επιλογές.
Δεν πρέπει να δώσουμε το δικαίωμα να το παίζουν θεοί και υπέρτατοι κριτές.

Γιατί αυτοί οι κριτές είναι πολύ χειρότεροι από το γραφικό γύφτουλα που περνάει και ακούγεται η μουσική σε δέκα γειτονιές.

Με τίποτα και για κανένα λόγο δεν πρέπει να νομιμοποιηθούν οι πολιτικές αυτής της άθλιας κυβέρνησης.

Και το χειρότερο εχθρό μου θα τον υποστήριζα αν θιγόταν από τις κυβερνητικές επιλογές.

Αυτοί που ζουν στη χλιδή δεν έχουν δικαίωμα να μιλούν και να κρίνουν.
Δεν πρέπει με κανένα τρόπο αυτοί να νομιμοποιηθοούν στη συνείδησή μας
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 08 Σεπ 2011, 00:08

κατάντησε και ολίγον σίχαμα η συνεχής αναφορά στα κατσικισια περιττώματα
Κάθε άλλο είναι υπέροχα να τα βάζεις στη γλάστρα και να βλέπεις τα φυτά να γίνονται πελώρια
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 08 Σεπ 2011, 09:25

Ντόκτορ, δεν λέω να νομιμοποιήσεις αυτούς, αλλά να μην βρίσκεις καμμιά δικαιολογία τόσο για τον καταναλωτισμό όσο και για τον υπερκαταναλωτισμό αλλιώς πετάς την ζυγαριά προς το μέρος τους και δεν παρατάς μια ζυγαριά στα χέρια ενός μαυραγορίτη.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 08 Σεπ 2011, 10:20

Ο καταναλωτισμός είναι άλλοθι για μείωση μισθών.

Και εγώ παλαιότερα τον είχα καταδικάσει. Είχα δει πράγματα τρομερά στο άμεσο περιβάλλον μου που έμοιαζαν αρρωστημένες καταστάσεις.

Αλλά δεν είναι δυνατόν να δεχτείς μαζί με τα ξερά να καίγονται και τα χλωρά και μάλιστα αυτοί που καλούνται να τιμωρήσουν το ένα τους παπούτσι να στοιχίζει όσο ένας μισθός δικός μου ή όσο ένας μισθός του άρρωστου υπερκαταναλωτή.

Κάποιοι άνθρωποι μπορεί να ήταν πολύ καταναλωτικοί αλλά και κάποιοι άλλοι με τις ίδιες αποδοχές δεν κατανάλωναν τίποτα επειδή τους έτυχε κάποια έκτακτη ανάγκη όπως φροντίδα ηλικιωμένων γονέων για παράδειγμα ή είχαν πολλά παιδιά ή έτυχε στους ίδιους κάποιο ατύχημα ή ασθένεια.

20.000 ευρώ είχε κάποτε ένα Τζιπ με δόσεις αλλά τα ίδια χρήματα πολλοί τα έδιναν για χημειοθεραπεία σε ιδιωτικό νοσοκομείο στο οποίο σε έστελναν πακέτο από το δημόσιο λόγω τεχνητής λίστας αναμονής. Το ίδιο ποσόν (δηλαδή ένα Τζιπ ολοκαίνουργιο και αστραφτερό με τα κλειδιά στο χέρι) ακούμπησαν πολλοί για ένα μέσο χειρουργείο.

Η αδυναμία κάλυψης έκτακτης ανάγκης είναι και ο μέγιστος φασισμός που καταργεί κάθε αυτονομία.
Λογικό εισόδημα είναι να καλύπτει κάποιος τις ανάγκες του και να μπορεί να ανταποκριθεί σε ένα έκτακτο περιστατικό.

Ο υπερκαταναλωτισμός ήταν ένα φαινόμενο υπαρκτό σε κάποια άτομα αλλά υπήρχε και σαν τάση.
Αν ανοίξουμε ένα άλλο νήμα θα γράψω πολλά πάνω σε αυτό για γέλια και για κλάματα.

Αλλά αυτό δεν καθαγιάζει την Κυβέρνηση.

Δεν είναι αυτοί που θα βάλουν τον κόσμο σε τάξη.

Εσύ για παράδειγμα είσαι κατά όλων αυτών και εγώ επίσης είμαι κατά αλλά σε μικρότερο βαθμό.

Αλλά όποιος είναι κατά έχει ένα λόγο παραπάνω να μην ανέχεται να τον βάζουν στο ίδιο τσουβάλι με αυτούς που κοροϊδεύει και να του συμπεριφέρεται η πολιτική εξουσία που ζει σε απίστευτη χλιδή σαν να ήταν ένα κακομαθημένο πιτσιρίκι.

Όποιος ήταν πάντα ενάντια στο φαινόμενο έχει ένα λόγο παραπάνω να μη δέχεται να του τραβούν το αυτί και να του λένε είσαι σπάταλος.

Η λογική του "μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά" με εξαγριώνει.

Προπαντός όταν βγαίνει στη φόρα η σπατάλη τους.

Η μείωση μισθών και οι απολύσεις είναι φασισμός και καταπάτηση των ανθρωπινων δικαιωμάτων.
Με κανένα πρόσχημα δεν πρέπει να γίνεται αποδεκτή.

Είναι κατάργηση της δημοκρατίας. Της ελευθερίας επιλογής.

Και όποιος ζει στη χλιδή όπως οι δημοσιοκάφροι και οι πολιτικοί δεν δικαιούνται να μιλάνε.
Αν πρέπει να γίνει οικονομία ας αρχίσει από τους ίδιους τους πολιτικούς και τους δημοσιογράφους.

Οι Υπουργοί ας βολευτούν σε ένα γραφειάκι όπως οι Διευθυντές των Υπουργείων με κουρτίνες της σειράς και μετά να μιλάνε.
Ας δώσουν πρώτοι το παράδειγμα και μετά να μιλάνε.

Γιατί είναι κτήνος όποιος ζει στα πλούτη και λέει στο φτωχό να κάνει οικονομία.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 08 Σεπ 2011, 10:32

έτσι ο κόσμος ξύπνησε μια μέρα και είδε ότι είναι ο κόσμος φτιαγμένος από πλούσιους και φτωχούς κι ότι αυτός ανήκει και θα ανήκει πάντα στους δεύτερους όσο και να θέλουν να γίνουν το πρώτο μέσα από τις αυταπάτες που τους δίνουν οι πλούσιοι και μερικό διάστημα πάντα. κατάλαβες λοιπόν γιατί λέω ότι οι κατσίκες όλων σας είναι φανταστικές όμως τα περιττώματά τους πραγματικά το αδηφάγο της επίσης κι η βρώμικη δουλειά μένει στους φτωχούς φυσικά να ξεφτυαρίσουν την κοινωνία, διότι η τροφή της κατσίκας αυτής είναι ένα επεξεργασμένο απόβλητο της ιδίας τα εργοστάσια επεξεργασίας ανήκουν στους πραγματικούς πλούσιους.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 08 Σεπ 2011, 11:05

Γι αυτό κάθε κίνημα πρέπει να είναι στοχευμένο ενάντια στην Κυβέρνηση και στις πολιτικές της.
Τόσο στη γενικότερη πολιτική όσο και στα επί μέρους.

Οι αυταπάτες ήταν και αυτές στοχευμένες και αποτέλεσμα χειραγώγησης και βομβαρδισμού από μηνύματα.

Ο Ίλιτς μιλούσε για "εκσυγχρονισμένη φτώχεια" που δεν έχει καμιά σχέση με τη φτώχεια του "χωριού" ακριβώς επειδή αξίες που ήταν κάποτε δωρεάν τώρα τις πληρώνεις και τις καταναλώνεις και μάλιστα σε πολύ κατώτερη ποιότητα.

Το Σύνταγμα ήταν είναι και θα είναι χρήσιμο γιατί ίσως κάνει πολλούς να συνειδητοποιήσουν κάτι πολύ σημαντικό που είχε περάσει απαρατήρητο στην εποχή του καταναλωτισμού.

Την επανάκτηση του δημόσιου χώρου.

Αυτό περιλαμβάνει πολλά. Είναι ένας χώρος που περιλαμβάνει πολλούς παράλληλους χαμένους κόσμους

Ας πω κάτι που πέρασε απαρατήρητο επί χρόνια.

Μου είχε κάνει εντύπωση η εξαφάνιση των παλιών φίλων αμέσως μετά το γάμο τους.

Τα νιόπαντρα ζευγάρια έπρεπε να κάνουν ....οικονομία για να τα βγάλουν πέρα.
Πολλές περικοπές. Αλλά η πρώτη περικοπή ήταν όπως έλεγαν η κοινωνική ζωή.
Η κοινωνική ζωή κοστίζει. Πράγματι κοστίζει.
Υπάρχουν ζευγάρια με παιδιά που έχουν 10 χρόνια να βγουν έξω και να πάνε ακόμα και σε ένα σινεμά ή ένα σουβλατζίδικο.

Υπάρχουν άνθρωποι που ζουν στην απόλυτη απομόνωση.

Η απόλυτη απομόνωση σημαίνει πολλά.
Σημαίνει ότι κάτι που σου συμβαίνει το αντιμετωπίζεις ΜΟΝΟΣ.
Όταν αντιμετωπίζεις μία κατάσταση ΜΟΝΟΣ τη βιώνεις σαν προσωπική αποτυχία και σαν ήττα.
Αυτό μπορεί να σημαίνει διατάραξη των σχέσεων στην οικογένεια όταν ο ένας ρίχνει ευθύνες στον άλλο.

Η θετική όψη του Συντάγματος ήταν ότι ο καθένας νιώθει ότι δεν είναι μόνος.
Ότι όλοι μαζί θα αγωνιστούν αφού αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα.
Δεν έχει σημασία αν είναι ένα εκατομμύριο κάτω στην πλατεία ή λίγα άτομα.

Καμιά φορά τα λίγα άτομα σαν πυρήνας μπορούν να κάνουν πολύ περισσότερα πράγματα απ ότι ένα εκατομμύριο.

Αρκεί να ανάψει η σπίθα σε όλες τις πλατείες της πόλης να γεμίσουν κόσμο που συζητάει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 08 Σεπ 2011, 11:17

Άνοιξα αυτό το τόπικ

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 45&t=12970

Οι Θεσσαλονικείς αποφάσισαν να δώσουν 136 Ευρώ ο καθένας για να αγοράσουν την εταιρεία νερού της Θεσσαλονίκης.
Δηλαδή το 40% που πουλιέται ή μάλλον πρόκειται να ξεπουληθεί σε ξένη εταιρεία.

Είναι ένα μικρό ποσόν σχετικά σε σχέση με κάτι πολύτιμο που παίρνεις πίσω προκειμένου να μην πέσει σε ξένα χέρια.

Όλοι οι Θεσσαλονικείς αποφάσισαν να φτιάξουν μια εταιρεία ένα συνεταιρισμό προκειμένου να αγοράσουν το νερό.

Αν θέλουμε να αλλάξουμε τον κόσμο πρέπει πρώτα να επανακτήσουμε ότι μας ανήκει.
Μας ανήκουν οι πλατείες γιατί πληρώνουμε τσουχτερούς φόρους γι αυτές.
Μας ανήκει το νερό και δεν μπορεί να πέσει σε ξένα χέρια να μας εκμεταλλεύεται και να κερδίζει μέσω αυτού.
Μας ανήκει η κρατική τηλεόραση.

Θα έπρεπε να γίνει εκεί μία κατάληψη από τον κόσμο αφού την πληρώνει μέσω λογαριασμού ΔΕΗ.

Το έκαναν οι ωρομίσθιοι καθηγητές πρόπερσι και έφαγαν ξύλο αλλά τα κανάλια ή το έκαναν γαργάρα ή τους είπαν αλήτες
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 08 Σεπ 2011, 13:37

έχουν τα παιδιά τους - τι να πουν ζευγάρια όπως πχ εγώ κι ο σύζυγος που βρεθήκαμε άνεργοι επί Σημίτη και νιόπαντροι και το αφήσαμε και αφήνοντας το τότε τώρα είμαστε άτεκνοι;

λοιπόν, άκου Ντόκτορ, δεν θεωρώ ότι είναι κομμάτι δικού μου αγώνα το σουβλατζίδικο του κάθε παντρεμένου με παιδιά και θα με ενοχλούσε αν πίστευε ότι εγώ πρέπει να συνταχτώ στον αγώνα του - γιατί από το υστέρημά μου αν τον συμπαθώ του φυλάω τα παιδιά και του δίνω και είκοσι ευρώ να πάει με την γυναίκα του να φάει.

υπάρχει και η ελληνικη κλάψα την οποία επίσης εχω φάει στην μάπα - θα μου πεις πας ενάντια στον λαό; πας με τους ισχυρούς που του στερούν την έξοδο στο σουβλατζίδικο;

ε όχι, εγώ δεν μπορώ να λέω ότι φταίνε ΜΟΝΟ οι ισχυροί. αυτοί που έσκυψαν τις πλάτες και πάνω τους χτίστηκε η πυραμίδα δεν φταίνε;
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 08 Σεπ 2011, 13:52

θα σου πω και το άλλο
Αφιερωμένο στην Ντοκτορ


που λες λοιπόν ενας πλούσιος που ήταν καλός άνθρωπος απεβίωσε και πήγε που λες στον Κριτή για τα διαδικαστικά, έχοντας φιλοσοφήσει όμως την ζωή του και παρότι ήταν ηθικός και βόηθαγε την κοινωνία και τον κόσμο όταν ο Κριτής του είπε, το ξέρεις ότι είναι πιο εύκολο να περάσει καμήλα από το μάτι της βελόνας παρά πλούσιος να περάσει στον παράδεισο, γιατί λοιπόν κράτησες τα πλούτη σου;

κι ο πλούσιος με την πλούσια καρδιά είπε: γιατί ήθελα Κριτή μου να σου πω το εξής, μετά χαράς περιμένω ή μένω απέξω, αφού είναι τόσο εύκολο για τον φτωχό και οι περισσότεροι άνθρωποι αυτό είναι, άνοιξε σε παρακαλώ τις πύλες για όλους τους φτωχούς το αξίζουν κι αν πολύ αμάρτησαν δεν υπάρχει μεγαλύτερο ελαφρυντικό από την φτώχεια, εγώ ο ίδιος στο καταμαρτυρώ, αν έδινα την περιουσία μου θα γινόμουν ο πιο κακός άνθρωπος στον κόσμο.

κι ο Κριτής χαμογέλασε, και του ειπε: σου αξίζει λοιπόν η ευλογημένη τύχη των φτωχων που δεν πρόβαλλαν σαν δικαιολογία την φτώχεια τους.

orthodox zen story written by nic.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 08 Σεπ 2011, 18:04

aftokaitoallo έγραψε:βρεθήκαμε άνεργοι επί Σημίτη και νιόπαντροι
Και ποιός είπε ότι επί Σημίτη ήταν καλά.

Με εκνευρίζει όποιος λέει ότι καλοπεράσαμε.

Μπορεί να καλοπέρασαν μερικά κομματόσκυλα αλλά πολλοί άνθρωποι ήταν σαν εσας.

Τότε άρχισαν οι πρώτες επιθέσεις αλλά κανείς δεν μιλούσε.

Εκείνη την εποχή είχε ξεσπάσει τσουνάμι πλειστηριασμών και κατασχέσεων αλλά και μαζικές απολύσεις και ανεργία.



Οι αγώνες αξίζουν και τίποτα δεν πάει χαμένο



"Ποτέ δε λες η μοίρα πως σε αδίκησε μα μόνο η ιστορία αλλιώς σου μίλησε."

Δεν αγωνίζεσαι για τον άλλο

Αγωνίζεσαι για τον εαυτό σου αλλά και για να αλλάξουν οι κοινωνικές δομές και οι κανόνες του παιχνιδιού.

Θέλω να εξαφανιστεί ότι ρουφά τις ζωές μας, ότι μας μετατρέπει σε δούλους και ζώα.


Είτε με Σύνταγμα, είτε με επίσημο συνδικαλιστικό κίνημα και ΠΑΜΕ οι αγώνες είναι αγώνες.

Για να τους τρίψουμε στα μούτρα την κόλαση που μας ετοιμάζουν
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 09 Σεπ 2011, 09:17

ο άκρατος υλισμός ρουφά Ντόκτορ κι οι ισχυροί δεν φταίνε όσο νομίζεις, δεν δικαιολογώ εγώ τον λαό και ας τον πονάω κι ας είμαι κομμάτι του, ούτε ο λαός να το προβάλλει σαν δικαιολογία, στο χέρι του καθενός είναι να βάλει ένα μέτρο, που είναι το άτομο; και γιατί καλείται μόνο σε "αγώνες"; μία είναι η αρένα, η εσωτερική. έχουμε τελειως διαφορετική άποψη πάνω στο θέμα. εγώ επιθυμώ ο κόσμος να βάλει μέτρο στην ζωή του και να είναι προσεχτικός με τις τάσεις που δημιουργούν οι ισχυροί για τον τρόπο ζωής μέσα από τηλεοραση περιοδικά κλπ. αν δεν αλλάξει ο άνθρωπος δεν αλλάζει η κοινωνία.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 09 Σεπ 2011, 09:38

Νικ... :thumb:

(κι η δοκτορέσσα έχει κάποια δίκια...)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 09 Σεπ 2011, 12:20

Οι ισχυροί νομοθετούν, οι ισχυροί έχουν τα μέσα προπαγάνδας, οι ισχυροί καθορίζουν τους κανόνες του παιχνιδιού, οι ισχυροί μας δουλεύουν.

Από κει και πέρα υπάρχει η ελεύθεροι βούληση για το πως θέλεις να ζήσεις τη ζωή σου. Για τις επιλογές που θέλεις να κάνεις

Ο κοινωνικός αυτοματισμός και έλεγχος είναι αυτό που βασικά διαχωρίζει.

Εγώ σαν άτομο δεν ανέχομαι να μου τραβάνε το αυτί άτομα που αν τους έβαζες να δώσουν εξετάσεις με το ΑΣΕΠ για να μπούν στο δημόσιο ούτε για κλητήρες δεν θα πέρναγαν.

Δεν ανέχομαι να μιλούν απαξιωτικά για κανέναν αυτοί που λέγονται ισχυροί.

Γιατί δεν είναι ισχυροί επειδή έχουν κάποιο προσόν παραπάνω από μένα αλλά επειδή είναι γιοί, εγγονοί, κηπουροί, η γκόμενες κάποιου άλλου ισχυρού.

Δε νομιμοποιούνται ούτε να μιλάνε ούτε να κυβερνάνε.

Να σπάσει το σύστημα με τις δομές της οικογενειοκρατίας και μετά τρωγόμαστε μεταξύ μας.

Αν αμφισβητούν τη θέση μας και τις δουλειές μας και μας καλούν να δώσουμε εξετάσεις να δώσουν και κείνοι μαζί μας.

Και να δούμε ποιος είναι καλύτερος από ποιόν.

Και όσοι είναι δόκτορες ας βάλουν τις διατριβές τους σε κοινή θέα να απολαύσουμε τη δουλειά τους.

Και να δούμε τότε ποιοι είναι οι ισχυροί και γιατί έγιναν ισχυροί.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 09 Σεπ 2011, 13:32

Όπως έλεγε ο Γκουστάβ λε Μπόν για την ψυχολογία των μαζών "Το πλήθος για να θαυμάζει πρέπει να κρατιέται σε απόσταση"

Για να μην υπήρχε αυτή η απόσταση και αυτό το τείχος και θα έβλεπες τι τενεκέδες ξεγάνωτοι είναι όλοι αυτοί οι ισχυροί.

Όπως είπε ο Αχινός χρειάζεται ενότητα.
Πολύ σωστά.
Κατά τη γνώμη μου η ενότητα μπορεί να συμβαδίζει με διαφορετικές ιδεολογικές τοποθετήσεις αρκεί αυτές να μη γίνονται αιτία για μίση.
Ο κοινωνικός αυτοματισμός είναι και το κύριο όπλο της πλουτοκρατίας που διασπά την ενότητα και όχι τόσο τα κόμματα και οι ιδεολογίες.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 13 Σεπ 2011, 22:59

Είναι αλήθεια αυτό που βρήκα εδώ; http://www.tsantiri.gr/katagelies/apago ... vouli.html
Αχινέ; Μαρία; Ξέρετε κάτι;




Απαγορεύτηκε κάθε συνάθροιση μπροστά στη Βουλή

Λάβαμε το ακόλουθο μήνυμα με email:

ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ!

12/9 – 00.29: Τα κάτωθι κατήγγειλε σήμερα, χρήστης του facebook:

«Αυτή την στιγμή στο πεζοδρόμιο της πλατείας Συντάγματος, απέναντι από τη Βουλή, απαγορεύεται η συνάθροιση έστω και δύο ατόμων. Χωρίς να υπάρχει καμία συγκέντρωση στην Κάτω Πλατεία, ούτε κόσμος μπροστά στον Άγνωστο Στρατιώτη, η εντολή από τη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση είναι να μείνει ο χώρος «καθαρός», όπως μου εξήγησε, αρκετά ευγενικά, οφείλω να ομολογήσω, άνδρας της δύναμης των ΜΑΤ που έχει καταλάβει το πεζοδρόμιο. Η πεντάλεπτη συζήτησή μου με έναν διερχόμενο πολίτη, διακόπηκε κατόπιν αστυνομικής συστάσεως/εντολής να απομακρυνθούμε από τον χώρο πάραυτα, με το επιχείρημα ότι η παρουσία μας εκεί συνιστά συγκέντρωση, παράνομη στο μέτρο που δεν έχει ζητηθεί η σχετική άδεια από την αστυνομία. Το άρθρο του Συντάγματος περί ελευθερίας του συνέρχεσθαι «το έχει ακουστά» ο άνδρας των ΜΑΤ, όπως μου δήλωσε, ωστόσο προέχει κατ’ αυτόν η εκτέλεση της εντολής των ανωτέρων του».

«πριν μιση ώρα περασα από την πλατεία . είναι περι τις 6 διμοιρίες με εξαρτησεις , κρανη, ασπίδες, σακκιδια με χημικά παρα πόδα …
στρατιωτικός νομος…»
[03.00 το πρωί στάλθηκε στην ομάδα "Περιοδικό Άρδην - Εφημερίδα Ρήξη" των Ομάδων Google.]

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΕΥΡΩΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΩΝ ΣΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΚΡΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ…ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΑΠ-ΤΡΟΙΚΑΣ ΑΝΑΘΑΡΡΗΣΕ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ. ΟΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΕΘ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΠΑΤΟΥΣ.

Λ.Α.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 12/09/11, ώρα 17.27:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aitherovamwn
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιαν 2010, 00:04
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aitherovamwn » Τρί 13 Σεπ 2011, 23:19

προσωρινό είναι βικούλα, μην ανησυχείς..

νομίζουν ότι έχουν τα περιθώρια να τεντώσουν το σκοινί ακόμα περισσότερο και το κάνουν, πιστεύοντας ότι με κάτι τέτοια θα μας τρομάξουν ή θα μας αποτρέψουν.. το μόνο που κάνουν όμως είναι να μας δείχνουν πόσο πολύ μας φοβούνται..

ιστορικά, κάθε απολυταρχική εξουσία όταν προβαίνει σε τέτοιου είδους μέτρα, βρίσκεται λίγο πριν την πτώση της..

και εγώ φόρτωσα πολύ με το που το πληροφορήθηκα.. θα ήθελα να γράψω και άλλα, αλλά το σταματάω εδώ γιατί δεν θέλω να χαλιέμαι με τους :jerk: και τις γραφικότητές τους..

αναγκάζονται να παίρνουν τέτοιες προφυλάξεις επειδή έχουν τη λαϊκή εντολή :lol:
...να είστε πάντα καλά...
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 13 Σεπ 2011, 23:28

Απ ότι είδα οι ταξιτζήδες έχουν στήσει χορό στο Σύνταγμα.

Από κει έρχομαι.

Δεν έκατσα πολύ γιατί έπρεπε να γυρίσω με τα πόδια αφού λεωφορεία δεν υπήρχαν
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
taleapad
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ 25 Φεβ 2011, 13:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από taleapad » Τετ 14 Σεπ 2011, 21:47

aitherovamwn έγραψε:
αναγκάζονται να παίρνουν τέτοιες προφυλάξεις επειδή έχουν τη λαϊκή εντολή :lol:
Ἀπὸ τὶς πλέον ἐπιτυχημένες προτάσεις ποὺ ἔχω διαβάσει, εὐφυέστατη καὶ καυστικὴ. Εἶναι τόσο ἄδικο νὰ μὴν ἔχῃ πανελλαδικὴ ἀπήχηση, ὥστε νὰ μπορέσουν καὶ κάποια ἀδύνατα μυαλὰ νὰ κάνουν ἐπὶ τέλους ἕναν ἁπλὸ συνειρμὸ γιὰ νὰ κατανοήσουν τὴν τραγικὴ κατάσταση στὴν ὁποία ἔχουν περιέλθει καὶ τὸ ἐλεεινὸ σκύψιμο τοῦ κεφαλιοῦ τους καὶ τῆς μέσης τους μπροστὰ στὰ σκουλήκια ποὺ ῥουφοῦν τὸ αἷμα τους.

Νἆσαι καλὰ. πάντα τὸ ἔλεγα οἱ Ἕλληνες ἔχουν τὶς ἰδέες, οἱ ἄλλοι ἁπλὰ τὶς ἀντιγράφουν καὶ τὶς ὀργανώνουν καὶ μὲ αὐτὲς τελικὰ μᾶς ἐπιτίθενται. Μπορεῖ νὰ μείνουν λίγοι ἀπὸ ἐμᾶς, ἀλλὰ καὶ πάλι οἱ ἰδέες θὰ εἶναι δικές μας. Ἄν ἐκλείψουμε ὅλοι, τότε θὰ εἶναι ζήτημα χρόνου ἡ στασιμότητα ποὺ θὰ ὁδηγήσῃ στὸ τέλος
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 15 Σεπ 2011, 14:07

Κι όμως, αρχίζει να πέφτει περιορισμός...


[box=]Ένταση επικράτησε νωρίτερα στη Βουλή, στο ύψος των λουλουδάδικων, ανάμεσα στους εργαζόμενους της ΕΡΤ και τα ΜΑΤ.

Οι άνδρες της αστυνομίας προσπάθησαν να περιορίσουν τη συγκέντρωση των εργαζομένων στο πεζοδρόμιο με αποτέλεσμα να συγκρουστούν μαζί τους.

Κλειστή είναι η Βασιλίσσης Σοφίας από την Ακαδημίας έως την Αμαλίας. Οι εργαζομένοι της ΕΡΤ κάνουν στάση εργασίας από τις 12-4.[/box]

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/2 ... -stin-ert/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Παρ 23 Σεπ 2011, 11:36

Εικόνα


http://laestrygonia.blogspot.com/


----πως το ελεγε και ο βεγγος σε μια ταινια...??"ολο αστεια λεω σημερα, ολο αστειααααα"

:cool:

να με συμπαθατε αλλα τις κοβω και λεω να κανω λιγο ...εναλλακτικες ψυχοθεραπειες :freak: ομοιοπαθητικη με κρυαδες κτλ κτλ
χμμμμ, με την αργεντινη και το μουντιαλ το ειπα με το δοση-λογο το ειπα....
:angel: α ναι...ολοι οι πολιτικοι οι γαλαζοπρασινοι παιζουν βολεημπολ με τη χειροβομβιδα και δεν ξερω σε ποιον [θα μεινει ο μουντζουρης] θα πεσει ο κληρος να τραβηξει την Περόν-η...
:embar: :embar:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 25 Σεπ 2011, 22:42

Αυτή τη στιγμή στο Σύνταγμα τα ΜΑΤ χτυπούν συγκεντρωμένους που συνεδριάζουν για τα χαράτσια.

Δεν έκαναν τίποτα δεν προκάλεσαν κανέναν.

Οι συγκεντρωμένοι παρακαλούν τα ΜΑΤ να μην προκαλέσουν
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Κυρ 25 Σεπ 2011, 22:59

από μια μαρτυρία ποδηλάτη σε άλλο σημείο της πόλης, οι μπάτσοι το έχουν παραχέσει. αστυνομοκρατία πλέον... πολύ τσίτα τα νεύρα τους και στο τσακ να ξεσπάσουν στον οποιονδήποτε... και δεν μου αρεσει αυτο
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aitherovamwn
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιαν 2010, 00:04
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από aitherovamwn » Δευ 26 Σεπ 2011, 01:02

βικούλα, όλα καλά.. τελικά κάθισα μέχρι περίπου τις 9, ένιωσα ότι δεν υπήρχε λόγος να μείνω περισσότερο και αποφάσισα να την κάνω.. στον δρόμο της επιστροφής με πήρε τηλνο και ο αχινός που είχε μόλις φτάσει, αλλά είχα ήδη απομακρυνθεί και έτσι δεν συναντηθήκαμε..

η ατμόσφαιρα ήταν γενικά ηλεκτρισμένη, ειδικά στην αρχή (με το "εγκάρδιο καλωσόρισμα" των ένστολων επίορκων "λοβοτομημένων" φυλάκων της συμμορίας που μας κυβερνάει), αλλά όταν έφυγα ήταν όλα σχετικά ομαλά, μια κατάσταση αντίστοιχη με τις καθημερινές του ιούνη, ένα πράγμα..

κατά τα άλλα, τα συνθήματα μία από τα ίδια, πολλές οι γνωστές φάτσες από το καλοκαίρι, αλλά υπήρχαν και αρκετά νέα πρόσωπα, που ολοφάνερα προστέθηκαν στο πλήθος, ανταποκρινόμενοι στο νέο "κάλεσμα" σε κινητοποιήσεις του βενιζέλου (γιατί μόνο έτσι θα πρέπει να βλέπουμε πλέον ό,τι νέα μέτρα ανακοινώνονται)

πριν από λίγο έμαθα ότι αφού έφυγα υπήρξε και νέα ένταση, αλλά μου είπαν ότι δεν ήταν κάτι το σοβαρό.. απλά η συνηθισμένη εχθρική αντιμετώπιση των ελεύθερα σκεπτόμενων ατόμων από μια παράνομη κυβέρνηση που δεν διστάζει να σκοτώνει τους ίδιους της τους πολίτες..

το τι συνέβη ή δεν συνέβη απόψε στο σύνταγμα δεν παίζει πλέον κανέναν απολύτως ρόλο.. η κυβερνητική βία είναι καθημερινή και πολυεπίπεδη, με τους ευφάνταστους σαδιστές εντολοδόχους των διεθνών τραπεζών να φροντίζουν ώστε το ρεπερτόριό τους να έχει ποικιλία, αξιοποιώντας στο έργο τους (με καλλιτεχνική μαεστρία) κάθε διαθέσιμο "εργαλείο" των παραδοσιακών φασιστικών κυβερνήσεων (από γενική κατατρομοκράτηση του συνόλου έως λεκτική και σωματική βία, εκβιασμούς, καταπάτηση του συντάγματος και των ατομικών ελευθεριών, παράνομη υφαρπαγή των περιουσιακών στοιχείων των πολιτών - με ό,τι "κουλό" νέο μέτρο σκαρφιστούν κλπ).. τα δημοκρατικά προσωπεία έχουν ήδη πέσει, θυμηθείτε μού το, σε λίγο θα αρχίσουν και οι διώξεις των "αντιφρονούντων"..

καιρός να το συνειδητοποιήσουμε, ότι βιώνουμε τα πρώτα στάδια ενός πολέμου ενάντια σε κάθε έννοια ελευθερίας της σκέψης και να πάψουμε να σφυρίζουμε αδιάφορα..

μόνη απάντηση απέναντι σε όλα τα παραπάνω (το λέω και το ξαναλέω): η ΑΦΟΒΙΑ των πολιτών.. δεν έχουν καμία λύση απέναντι σε αυτό

και επειδή ζούμε σε πονηρούς καιρούς, να διευκρινίσω ότι αυτά που γράφω εκφράζουν εμένα και μόνο εμένα, όχι τον διαδικτυακό χώρο που με φιλοξενεί, και τα δηλώνω επωνύμως

Χ.Β.

(βικούλα, εννοείται ότι αν νιώσεις ότι κάτι από αυτά που έγραψα εκθέτουν σε κίνδυνο τα ιδεό, έχεις το ελεύθερο να κάνεις ό,τι παρέμβαση κρίνεις αναγκαία)
...να είστε πάντα καλά...
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από axinosp » Δευ 26 Σεπ 2011, 01:36

βικούλα, όλα καλά.. τελικά κάθισα μέχρι περίπου τις 9, ένιωσα ότι δεν υπήρχε λόγος να μείνω περισσότερο και αποφάσισα να την κάνω.. στον δρόμο της επιστροφής με πήρε τηλνο και ο αχινός που είχε μόλις φτάσει, αλλά είχα ήδη απομακρυνθεί και έτσι δεν συναντηθήκαμε..
Συμφωνώ με τον Αιθεροβάμονα δεν υπήρχε λόγος να μείνουμε παραπάνω ευτυχώς, βρήκα μερικούς
φίλους και έκατσα μέχρι τις 10.30 .
Η διάθεση όλων μας ήταν χάλια για τα επερχόμενα δεινά
που θα συμβούν τις επόμενες μέρες στην χώρα μας !!
Από Δευτέρα 26-9-2011 περιμένουμε να αρχίσει ο πανικός που θα κορυφωθεί
την 1 Οκτωβρίου !!
Τράπεζες και Σούπερ Μάρκετ οι πρώτοι στόχοι των πανικό-βλητων Αθηναίων,
που μέχρι τώρα μας κοιτούσαν σαν UFO όταν τους μιλούσαμε για την κρίση
και την επερχόμενη χρεοκοπία !!
Δεν ξέρουμε στο κατά πόσο θα σταθούμε στο ύψος των περιστάσεων,
ή αν τα γεγονότα μας ξεπεράσουν κατά πολύ !!
Δυστυχώς δεν μας άκουσαν και σε πολλές, περιπτώσεις αντιμετωπίσαμε,
την ειρωνεία και το απόρριψη ακόμα και από δικούς μας ανθρώπους (Συγγενείς, φίλους, γνωστούς)!!
Έφτασε σε σημείο φίλη να μου λέει κατάμουτρα ότι είμαι καταστροφολόγος
και ηδονίζομαι με την ιδέα της Κατάρρευσης !!
Ελπίζω τουλάχιστον εσείς οι Ιδεογραφίτες να με καταλαβαίνετε γιαυτό που περνάω αυτές τις μέρες!!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Σύνταγμα- Ιούλιος 2011 και ακόμα όλοι εκεί!

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 26 Σεπ 2011, 06:23

Της ανεξέλεκτης χρεοκοπίας εννοείται.

Γιατί η συντεταγμένη είναι κόλαση.
Θα κατσικωθεί η Κομαντατούρ και το 4 Ραιχ.

Γι αυτό διώχνουνε δημοσίους υπαλλήλους για να έρθουνε οι Φύρερ.

Εκτός αν τους προλάβει αυτό που λες
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”