Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 25 Ιούλ 2016, 16:16

Για μένα και τα δύο κατακριτέα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
BRS
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί 19 Ιούλ 2016, 18:59
Irc ψευδώνυμο: B★RS
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από BRS » Τετ 27 Ιούλ 2016, 12:42

Pokemon Go, τελικά είναι τόσο αθώο και διασκεδαστικό όσο νομίζουμε; Αυτό το ερώτημα έρχεται να απαντηθεί από άρθρο, το οποίο προκαλεί έκπληξη αλλά και ανάγει ερωτήματα, αφού ακολουθουμένο από φωτογραφικά ντοκουμέντα, αποδεικνύει ότι τα κατοικίδια μας, αντιλαμβάνονται κάποια οντότητα η οποία στο κινητό μας εκλαμβάνεται ως Pokemon.

Είναι γνωστή σε όλους μας, αυτή η "έκτη αίσθηση" με την οποία οι γλυκύτατες γατούλες- σκυλάκια είναι προικισμένα, αφού αντιλαμβάνονται πράγματα τα οποία σε εμάς, είναι παντελώς αόρατα-μη υπαρκτά. Το ερώτημα μου δεν είναι άλλο, από το τι πραγματικά "συλλαμβάνουν" τι αποδέχονται-λαμβάνουν-αποθηκεύουν στο κινητό τούς οι χρήστες; Τι βρίσκετε πραγματικά μπροστά από το κινητό τους, το οποίο τραβά την προσοχή των κατοικίδιων όπως βλέπουμε στης φώτο;

Αν πρέπει να σας μεταφέρω στον δικό μου κόσμο για λίγο, θα σας έλεγα να λάβετε πολύ σοβαρά υπόψη ότι το κινητό είναι ένα πολύ προσωπικό αντικείμενο, το οποίο έχει συνδεθεί με εμάς, αφού είναι κομμάτι της προσωπικότητας μας, της καθημερινότητας, αλλά και του τρόπου ζωή μας. Ξεκαθαρίζοντας αυτό το κομμάτι, μήπως εν αγνοία μας γινόμαστε πύλη, για την εισροή οντοτήτων με σκοπούς μη κατανοητούς σε εμάς;

Μήπως βρισκόμαστε προ των πυλών, από είδησης οι οποίες θα κάνουν λόγο για μαζικούς δαιμονισμούς, οι οποίοι θα οδηγούν σε αποτρόπαιες πράξεις η πλήρη καταστολή των αισθήσεων μας, μετατρέποντας μας σε τηλεχειριζόμενες υπάρξεις, οι οποίες θα μπορούν να συμπεριφερθούν σύμφωνα, με την όποια εντολή δεχόμαστε από τον "ξενιστή"; Προφανώς όλο αυτό μοιάζει τραβηγμένο, ίσως υπερβολικό, μπορεί ακραίο, μα πιστέψτε με, μπορεί όμως και να είναι μια στυγνή πραγματικότητα, που οι "τυφλωμένοι" χρήστες του παιχνιδιού, αδυνατούν να αντιληφθούν.
Παραθέτω το λινκ του άρθρου.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από Hlios » Τετ 27 Ιούλ 2016, 13:10

Θεωρώ πως είναι μια εφαρμογή στο κινητό όπως όλες.
Προτιμώ να μην πλάθω φαντάσματα παντού. :D

Αγαπώ όλο τον κόσμο και εκείνους που ανησυχούν - φοβούνται για το καλό όλων μας.

Δεν βλέπω τα πάντα καχύποπτα και δεν αποστρέφομαι την τεχνολογία
γιατί είναι η μόνη που θα μπορούσε να σώσει τον άνθρωπο..
ακόμα από τις ίδιες του τις πράξεις.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 27 Ιούλ 2016, 14:27

BRS έγραψε:Αν πρέπει να σας μεταφέρω στον δικό μου κόσμο για λίγο, θα σας έλεγα να λάβετε πολύ σοβαρά υπόψη ότι το κινητό είναι ένα πολύ προσωπικό αντικείμενο, το οποίο έχει συνδεθεί με εμάς, αφού είναι κομμάτι της προσωπικότητας μας, της καθημερινότητας, αλλά και του τρόπου ζωή μας. Ξεκαθαρίζοντας αυτό το κομμάτι, μήπως εν αγνοία μας γινόμαστε πύλη, για την εισροή οντοτήτων με σκοπούς μη κατανοητούς σε εμάς;

Μήπως βρισκόμαστε προ των πυλών, από είδησης οι οποίες θα κάνουν λόγο για μαζικούς δαιμονισμούς, οι οποίοι θα οδηγούν σε αποτρόπαιες πράξεις η πλήρη καταστολή των αισθήσεων μας, μετατρέποντας μας σε τηλεχειριζόμενες υπάρξεις, οι οποίες θα μπορούν να συμπεριφερθούν σύμφωνα, με την όποια εντολή δεχόμαστε από τον "ξενιστή"; Προφανώς όλο αυτό μοιάζει τραβηγμένο, ίσως υπερβολικό, μπορεί ακραίο, μα πιστέψτε με, μπορεί όμως και να είναι μια στυγνή πραγματικότητα, που οι "τυφλωμένοι" χρήστες του παιχνιδιού, αδυνατούν να αντιληφθούν.
Παραθέτω το λινκ του άρθρου.
καλά εσένα θα σ'ερωτευτώ στο τέλος :lovey0: ("θείον" έρωτα- μην παρεξηγηθώ κιόλας "γριά" γυναίκα :loco: )
δες λίγο τι έγραψα εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 17#p271617
και σκέψου πως δεν ήθελα (για αρχή) να το πάω παραπέρα... Αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ και πάλι οι σκέψεις σου δείχνουν ότι είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος...
Είπα κάτι και στα χθεσινά ραδιογραφήματα.. (σε σχέση με τα "αιθερικά τρέιλς" βέβαια, αλλά δεν περιορίζεται εκεί το θέμα)... Οι τεχνολογίες που βγάζουν στην αγορά για να μας "εγκλωβίσουν"
στο τεχνολογικό τριπάκι, ΔΕΝ βγαίνουν διότι εξελισσόμαστε τεχνολογικά ως ανθρωπότητα, ούτε
για τη διασκέδαση ή και την διευκόλυνσή μας (αν και το προτάσσουν ως δέλεαρ αυτό καθότι είναι
υπαρκτό σε κάποια επίπεδα). Βγαίνουν για να απομακρυνόμαστε από την α/ συνειδητοποίηση β/ καλλιέργεια γ/ χρήση των πνευματικών μας ικανοτήτων, που αν μπουμε σε σωστό μονοπάτι διαχείρισης και συνειδητοποίησης, είναι απείρως μεγαλύτερες από ο,τιδήποτε μπορεί να μας προσφέρει η σύγχρονη τεχνολογία. Αυτό το φοβούνται πάρα πολύ και θέλουν να το αναχαιτίσουν πάση θυσία!
Την παράμετρο που θέτεις, δεν την πραγματεύτηκα σχεδόν καθόλου στο "έξω" μου (δεν την επικοινώνησα) και χαίρομαι που το κάνεις εσύ, γιατί ζυμώνεται και επεξεργάζεται ακόμα στο "μέσα" μου
και μου δίνεις δίοδο βαθύτερης εξερεύνησης. Αυτό απο΄μόνο του με κάνει να θέλω να σε φιλήσω σταυρωτά (ετοιμάσου όταν κάποια στιγμή βρεθούμε) και να σ'ευχαριστήσω για ακόμα μια φορά που ήσουν τόσο καιρό συνοδοιπόρος μου στο ΥΤ, και σήμερα ΚΑΙ στα ΙΔΕΟ... Είμαι και νιώθω περήφανη και ευγνώμων που στην πορεία μου (δεν έχει σημασία αν εδώ είναι διαδικτυακή) έχω τη χαρά να συναντώ στο διάβα μου ανθρώπους με το δικό σου ποιόν και βεληνεκές (στη δική μου σκέψη τουλάχιστον) :worship: :respect:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 27 Ιούλ 2016, 20:05

Έχω διαβάσει στα βιβλία του Barton σχετικά με αυτές τις οντότητες και μερικές από αυτές μοιάζουν με τα χαριτωμένα πόκεμον. Αλλά δεν χρειάζονται κινητά για να κάνουν τη δουλειά τους την κάνουν κάλλιστα και χωρίς αυτά. Όπως την έκαναν χρόνια τώρα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
BRS
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί 19 Ιούλ 2016, 18:59
Irc ψευδώνυμο: B★RS
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από BRS » Τετ 27 Ιούλ 2016, 21:41

ArELa έγραψε:Οι τεχνολογίες που βγάζουν στην αγορά για να μας "εγκλωβίσουν" στο τεχνολογικό τριπάκι, ΔΕΝ βγαίνουν διότι εξελισσόμαστε τεχνολογικά ως ανθρωπότητα, ούτε για τη διασκέδαση ή και την διευκόλυνσή μας (αν και το προτάσσουν ως δέλεαρ αυτό καθότι είναι υπαρκτό σε κάποια επίπεδα). Βγαίνουν για να απομακρυνόμαστε από την α/ συνειδητοποίηση β/ καλλιέργεια γ/ χρήση των πνευματικών μας ικανοτήτων, που αν μπουμε σε σωστό μονοπάτι διαχείρισης και συνειδητοποίησης, είναι απείρως μεγαλύτερες από ο,τιδήποτε μπορεί να μας προσφέρει η σύγχρονη τεχνολογία. Αυτό το φοβούνται πάρα πολύ και θέλουν να το αναχαιτίσουν πάση θυσία!
Με κάνεις τόσο χαρούμενο με τα σχόλια σου, είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις αυτό, η αγάπη με την οποία με περιβάλεις, με κάνει να νιώθω ακόμα πιο άνετα, και παράλληλα να αφιερώνω περισσότερο από τον διαθέσιμο χρόνο μου, με όλους εσάς! Θα με συγχωρέσεις που κυριολεκτικά πετσόκοψα το σχόλιο σου, περνώντας κάτι το οποίο είναι τόσο ουσιαστικό και παράλληλα απαντώντας στον Hlios, στηριζόμενος και στης δικές σου θέσεις, οι οποίες είναι απόλυτα ταυτόσημες με της δικές μου! Αποδεικτικά λοιπόν, η τεχνολογία δεν σώζει ζωές, αν μπορούσα να κάνω μια παρένθεση ως προς τον ιατρικό τομέα, η τεχνολογία εκεί προσφέρει λύσεις για μια ευρύτερη γκάμα από αναίμακτες και ανώδυνες επεμβάσεις, της οποίες από οποία οπτική και να το κοιτάξουμε, αυτές πραγματοποιούνται από ειδικευμένους γιατρούς, που και πριν από αυτή πρόσφεραν το κοινωνικό τους έργο. Αντίθετα, η τεχνολογία σήμερα με την μορφή που έχει, αλλά και με την μορφή που θα αποκτήσει τα επόμενα 4-5 χρόνια, θα είναι παραπάνω από ικανή να μας στερήσει το δικαίωμα της επιλογής, της ανεξαρτησίας, της αυτονομίας, πολύ φοβάμαι της επικοινωνίας, η ατροφία δε, όπως πολύ σωστά είπες του ίδιου του πνεύματος μας, της ίδιας της συνείδησης μας, θα είναι ένα απίστευτο πλήγμα το οποίο θα συντελέσει καταλυτικά στην χειραγώγηση μας. Μια κοινωνία που θα έχει φτιαχτεί να μας υπηρετεί, αλλά την ίδια στιγμή να στερείται συναισθημάτων, αφού η ψυχρή λογική οι στυγνοί νόμοι, θα είναι θα έχουν αντικαταστήσει ανθρώπους και χαμόγελα.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 28 Ιούλ 2016, 03:37

Hlios έγραψε:Δεν βλέπω τα πάντα καχύποπτα και δεν αποστρέφομαι την τεχνολογία
γιατί είναι η μόνη που θα μπορούσε να σώσει τον άνθρωπο..
ακόμα από τις ίδιες του τις πράξεις.
Είσαι λάτρης της τεχνολογίας, όπως κι εγώ.

Απλώς εγώ καταδικάζω την κακή χρήση της, όχι την ίδια την τεχνολογία.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 28 Ιούλ 2016, 14:57

Εγώ είμαι υπέρ της ελεύθεριας. Όσο δεν βλαπτεις τρίτους με την χρήση της τεχνολογίας. Κανε ότι θες
-
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 28 Ιούλ 2016, 22:31

Η χρήση της τεχνολογίας σε έπαρση δεν αφήνει ' χρόνο ' για εσωτερικές αναζητήσεις...
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από Hlios » Παρ 29 Ιούλ 2016, 17:31

Pokemon Go: Έκλεισε γέφυρα στη Γερμανία για χάρη των παικτών

Το Pokemon GO είναι αναμφισβήτητα ένα από τα hot trends του καλοκαιριού με τους «κυνηγούς» Pokemon να ξεχύνονται με το κινητό ανά χείρας σε δρόμους, πάρκα, πλατείες, μνημεία, δημόσιους και ιδιωτικούς χώρους προκειμένου να τα πιάσουν όλα.

Δεν είναι λίγα τα ατυχήματα που έχουν συμβεί μέχρι σήμερα, είναι αρκετοί χώροι που έχουν απαγορεύσει στους παίκτες να κυνηγούν Pokemon, άλλες χώρες δίνουν οδηγίες ασφαλείας και άλλες δείχνουν μεγαλύτερη κατανόηση.

Μετά την Ιαπωνία όπου ένας ναός στο Κιότο καλωσορίζει τους παίκτες δίνοντας ακόμη και φορτιστές, η Γερμανία παραχωρεί μια γέφυρα. Ο Δήμαρχος του Ντίσελντορφ αποφάσισε να κλείσει την γέφυρα Girardet προκειμένου να μπορούν οι παίκτες του Pokemon GO να παίξουν με μεγαλύτερη ασφάλεια.

Η συγκεκριμένη γέφυρα αποτελεί hot spot για τους κυνηγούς Pokemon λόγω των PokeStops. Προσελκύει ακόμη και παίκτες, οι οποίοι έρχονται από την Ολλανδία. Όμως όσο μεγάλωνε ο αριθμός των παικτών, τόσο μεγάλωνε η πιθανότητα να συμβεί κάποιο ατύχημα με τα διερχόμενα οχήματα. Επιπλέον, έχουν τοποθετηθεί τουαλέτες και περισσότεροι κάδοι απορριμμάτων και υπάρχουν σχέδια γα την δημιουργία μιας ειδικής λεωφοριακής γραμμής που θα πηγαίνει τους παίκτες του Pokemon GO στα πιο δημοφιλή σημεία της πόλης.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 27 Αύγ 2016, 12:16

Αφίσα σε κολωνα της ΔΕΗ.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 08 Νοέμ 2016, 07:05

Τι έγιναν τα Πόκεμον τελικά?

Τα έφαγε η .....γάτα.

Κανείς δεν ασχολείται πλέον με δαύτα.

Η αιτία πολύ απλή. Τρώνε μπαταρία.

Ηθικό δίδαγμα: Προσοχή σε θέματα και ενέργειες που τρώνε μπαταρία.
Δηλαδή που τρώνε ενέργεια με την ευρεία έννοια.

Άφησαν τα πόκεμον το μήνυμα και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Τα αρχοντόπουλα που λέγαμε..........
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τρί 08 Νοέμ 2016, 09:24

''Μόδα'' ήταν και πέρασε.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 08 Νοέμ 2016, 09:44

Πέρασε πολύ γρήγορα όμως.
Είχαν προβλέψει να μην τρώει πολύ ίντερνετ.

Αλλά δεν είχαν προβλέψει να μην τρώει μπαταρία.
Μετά από μια ώρα η μπαταρία άδειαζε.
Μένανε στα κρύα και αν είχαν ανάγκη να πάρουν τηλέφωνα δεν μπορούσαν.

Ούτε μήνα δεν κράτησε και ξεφούσκωσε
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από Jackal » Τρί 08 Νοέμ 2016, 11:53

doctormarkon έγραψε: Είχαν προβλέψει να μην τρώει πολύ ίντερνετ.

Αλλά δεν είχαν προβλέψει να μην τρώει μπαταρία.
Μετά από μια ώρα η μπαταρία άδειαζε.
Γι αυτό έκαναν τρελές πωλήσεις τα power banks.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 08 Νοέμ 2016, 16:31

Παντως εγω ξερω κοσμο που περασε καλα. γονεις που το χρησιμοποιησαν σαν αφορμη να κανουν βολτα με τα παιδακια τους και να εχουν μια κοινη οικογενειακη δραστηριότητα. νομιζω πως αν δεν τρελαθεις με κατι ειναι απλα ενα ωραιο παιχνιδι.
-
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Για ένα "σπάνιο" POKEMON

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τρί 08 Νοέμ 2016, 17:39

Κοινή δραστηριότητα όλοι μαζί καρφωμένοι στο smartphone και μετά οικογενειακή επίσκεψη στον οφθαλμίατρο. true story. :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”