Παρακλάδια της Ροκ

Ευτράπελα, ανέκδοτα, αηδιογραφήματα, ή κάτι που είδαμε και γελάσαμε.
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από promitheas14 » Τετ 01 Απρ 2015, 22:57

AnonymosEreynhths έγραψε:
promitheas14 έγραψε:[επιβλήθηκαν από τήν μουσική βιομηχανία, στήν Ελληνική καί άλλες περιφερειακές κοινωνίες, διά τής συστηματικής πλύσης εγκεφάλου τών ενθάδε μαϊμουδο-πιθηκο-νεολαίων.
Με ποιον τρόπο κατέστη εφικτή η πλύση εγκεφάλου στους μαιμουδοπιθηκονεολαιους; Πως γίνεται από την μια μέρα στην άλλη να ακούς death metal π.χ ; ή μήπως δεν γίνεται; ή παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες κυρίως κοινωνικοί-οικογενειακοί;
Ο άνθρωπος είναι ζώον μιμητικόν έλεγε ο Αριστοτέλης. Όταν, μάλιστα σέ έχουν κάνει νά πιστέψεις πώς ό,τι προέρχεται από τήν Εσπερία είναι "must", τότε χάφτεις τό δόλωμα μαζί μέ τό αγγίστρι καί τό ...καλάμι!
Η επικράτηση τού "μουσικού ιμπεριαλισμού" επετεύχθη διά τής συνεχούς επανάληψης από τό ραδιόφωνο τών ακουσμάτων αυτών, μέσω τών άπειρων πειρατικών σταθμών τής εποχής (από τόν θρυλικό Geronymo Grouvy έως τόν θνησιγενή "storm" πού έφτιαξε η παλιοπαρέα μου) καθώς καί τών κρατικών ( με τήν σφραγίδα ενός -σωστού επαγγελματία κατά τά άλλα- τού Γιάννη Πετρίδη καί άλλων).
Επετεύχθη διά τών δεκάδων ντισκοτέκ (οι μισές εκ τών οποίων έπαιζαν καρεκλάδικα (π.χ. Καρυάτιδες) καί οι άλλες μισές (π.χ. Άρης στήν Λυσίου άν θυμάμαι καλά) ρόκ καί τά συναφή).
Αυτή τήν μουσική μάς γνώρισαν ως εφήβους (δεκαετία 70) καί όλες τίς μετέπειτα γενιές εφήβων, οι ιδιώτες καί τό επίσημο κράτος. Άν μάς γνώριζν τά δημοτικά θά παπαγαλίζαμε τά δημοτικά. Άν τήν κλασσική, τήν κλασσική κ.ο.κ.
Είναι απλά τά πράγματα.
Μιά κοινωνία διαμορφώνεται πανεύκολα! 20-30 χρόνια χρειάζονται μόνο γιά νά τήν βάλης σέ συγκεκριμένη ρότα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος promitheas14 την Τετ 01 Απρ 2015, 23:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 01 Απρ 2015, 22:58

Δεν θα εισέλθω στα του σατανισμου και των διακλαδώσεων του γιατι δεν μπορω να τα βαλω με μια προπαγανδα που φαγαμε στα μουτρα απο τοτε που γεννηθήκαμε.


promitheas14 wrote:[επιβλήθηκαν από τήν μουσική βιομηχανία, στήν Ελληνική καί άλλες περιφερειακές κοινωνίες, διά τής συστηματικής πλύσης εγκεφάλου τών ενθάδε μαϊμουδο-πιθηκο-νεολαίων.
Δεν επιβληθηκαν απο την μουσικη βιομηχανια απλα η μουσικη βιομηχανια επενδυσε εκει που ειχε περισσοτερο κερδος. Δηλαδη στην καλυτερη μουσικη απο οπου κι αν προερχονταν.
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από promitheas14 » Τετ 01 Απρ 2015, 23:03

Divine Sinner έγραψε:
promitheas14 wrote:[επιβλήθηκαν από τήν μουσική βιομηχανία, στήν Ελληνική καί άλλες περιφερειακές κοινωνίες, διά τής συστηματικής πλύσης εγκεφάλου τών ενθάδε μαϊμουδο-πιθηκο-νεολαίων.
Δεν επιβληθηκαν απο την μουσικη βιομηχανια απλα η μουσικη βιομηχανια επενδυσε εκει που ειχε περισσοτερο κερδος. Δηλαδη στην καλυτερη μουσικη απο οπου κι αν προερχονταν.
Έλα ρε μεγάλε, άσε τό δούλεμα. Αρκετά μάς έχεις πάει "σταυροβελονιά". Έλεος.
Γιά νά καταλάβουν καί οι άλλοι ιδεογραφήτες τί ορθολογιστικό θολο-κουτόχορτο μάς ταΐζεις, ισχυρίζεσαι γιά παράδειγμα (επαγωγικώς σκεπτόμενος) ότι τό σκυλάδικο (πού επικράτησε καί στό οποίο "επένδυσε", κατ' εσέ, ο επιχειρηματικός κόσμος) ήταν καλύτερο από τό παλιό λαϊκό τραγούδι. Γι' αυτό "επένδυσαν" τά μμε καί όλα τά μουσικά στέκια σέ αυτό καί όχι γιατί όλοι οι μουσικοί παραγωγοί (μινος, EMI κτλ) μάς είχαν γανώσει τό κέρατο μέ αυτό τό είδος, καί μέ τόν σκατοψύχη Γιαννόπουλο νά αναδεικνύει τά σκυλάδικα σέ πολιτιστικά κέντρα.
Αυτά στίς μαϊμούδες καί όχι σέ μένα μεγάλε. :monkey:
Καί άν η Αρέλα έχει πολλή υπομονή μαζί σου, εγώ δέν έχω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος promitheas14 την Τετ 01 Απρ 2015, 23:24, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 01 Απρ 2015, 23:07

οκαμς ρεϊζορ ις α μπιτς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 02 Απρ 2015, 01:02

Νομίζω πως παρεξηγιέστε άδικα και άσκοπα Προμηθέα και Αντώνυμε.
Αν "γνωριζόσασταν" λίγο καλύτερα, θα βλέπατε πως έχετε κοινές διαδρομές.

Προμηθέα, έλεγα τις προάλλες κάτι εδώ
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 49#p251449
οκ, έχει σχέση με την ελληνική μουσική και συγκεκριμένα τη χρήση του μπουζουκιού
στις μέρες μας, αλλά δεν παύει να'ναι κι αυτό μέρος της τερατώδους χειραγώγησης
που ασκεί στους εγκεφάλους η μουσική βιομηχανία απανταχού της γης.
Εξακολουθώ να πιστεύω πως δόθηκε "γραμμή" και για τα δικά μας μουσικά πράγματα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από promitheas14 » Πέμ 02 Απρ 2015, 06:54

ArELa έγραψε: οκ, έχει σχέση με την ελληνική μουσική και συγκεκριμένα τη χρήση του μπουζουκιού
στις μέρες μας, αλλά δεν παύει να'ναι κι αυτό μέρος της τερατώδους χειραγώγησης
που ασκεί στους εγκεφάλους η μουσική βιομηχανία απανταχού της γης.
Εξακολουθώ να πιστεύω πως δόθηκε "γραμμή" και για τα δικά μας μουσικά πράγματα.
Συμφωνούμε απόλυτα.
Κατά τόν "ορθολογιστή" μας όμως, επεκράτησε, διά τών κανόνων τής ελεύθερης αγοράς, τό "τελειότερο" καί καλύτερο μουσικό είδος: Οι ροκιές καί τά συναφή έναντι τής ευρωπαϊκής μουσικής (γαλλικό -ιταλικό τραγούδι) καί (επαγωγικώς) τά σκυλάδικα έναντι τού παλιού λαϊκού τραγουδιού! :banghead:
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 02 Απρ 2015, 10:01

Ο "ορθολογισμός" είναι μεγάλη μάστιγα. Είναι μεγάλο ντε φάκτο φύτεμα σα μυαλά.
Τα είπα και εδώ πρωινιάτικα- πριν από λίγο δηλαδή
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 19#p251819

O Tζάκσον, (είτε τον παραδέχεται κανείς σαν καλλιτέχνη είτε όχι) τους πέταξε στα μούτρα
την ατζεντάρα, τον έλεγχο και την κτηνωδία που προσπαθούσαν να επιβάλλουν.

Ανέβασα (στο βίμεο όχι στο ΥΤ, γιατί θα έτρωγα τέτοια λογοκρισία που θα μου'ριχναν
και το κανάλι), ένα βίντεο κλιπ του τραγουδιού black or white, που δεν είδε ποτέ κανείς.
Λογοκρίθηκε άμεσα και φτιάχτηκε νέο στο θέση του.

(κλικ πάνω στην εικόνα και θα το δεις)
Εικόνα

Όχι μόνο αντικαταστάθηκε και δεν είδε κανείς αυτό το απόσπασμα, αλλά λίγο μετά, αυτό ήταν...
Το είχε παρατραβήξει κι έπρεπε να μπει στη θέση του... κι έτσι...
άρχισε και ο άγριος πόλεμος εναντίον του, οι ψευδείς κατηγορίες για παιδεραστία κλπ
που τον κατέστρεψαν ηθικά, ψυχολογικά και σωματικά, διότι οι ελεγκτές της μουσικής
βιομηχανίας δεν χαρίζονταν...

Αργότερα αθωώθηκε και μετά το θάνατό του, (το 2010 νομίζω) ο πιτσιρικάς που φερόταν ως θύμα βιασμού από τον Μάικλ το 93, στα 30 του και καθόλου πιτσιρικάς πια, δήλωσε ότι ουδέποτε τον είχε κακοποιήσει/ασελγήσει πάνω του ο Μάικλ, κι ότι μετανιωσε φρικτά που δέχθηκε να συμμετάσχει σ'αυτή την κατηγορία/σκευωρία, στα 11 του, κατόπιν πιέσεως του πατέρα του, τον οποίο είχε
μπουκώσει με τρελό χρήμα η μουσική βιομηχανία βεβαίως βεβαίως... (όνομα εταιρίας δε λέμε,
είναι γνωστότατο και αυτονόητο)

Το βίντεο δείχνει ένα ελάχιστο αλλά αντιπροσωπευτικό κομμάτι του αγώνα του Τζάκσον,
ενάντια στους σατανόπληκτους. Έναν αγώνα που του στοίχισε τη ζωή...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 02 Απρ 2015, 12:11

Ο ορθολογισμος ειναι μεγαλη μαστιγα; Ειπωθηκε αυτο το 2015 απο μη-ισλαμιστή... Μωρε δικιο εχω που λεω οτι οδευουμε σε εναν νεο μεσαίωνα. Αλλα δεν θα ειμαι μερος του σορυ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 02 Απρ 2015, 13:15

Divine Sinner έγραψε:Ο ορθολογισμος ειναι μεγαλη μαστιγα; Ειπωθηκε αυτο το 2015 απο μη-ισλαμιστή... Μωρε δικιο εχω που λεω οτι οδευουμε σε εναν νεο μεσαίωνα. Αλλα δεν θα ειμαι μερος του σορυ.
εγώ όμως δεν είπα ορθολογισμός, μια και είμαι και ορθολογικό φρικιό η ίδια...
(έχω προτάξει τόσα ορθολογικά αντεπιχειρήματα στη θρησκευτική δογματική,
που τουλάχιστον αυτό μπορείς να μου το αναγνωρίσεις :wink: )
\

Είπα "ορθολογισμός " ή <<ορθολογισμός>>
Ξέρεις τι διαφορά κάνουν αυτά τα εισαγωγικά? Τεράααααααααστια.

Όταν λέω "ορθολογισμός" (εντός εισαγωγικών) εννοώ ΦΥΣΙΚΑ,
στερεότυπα ατραπών συλλογιστικής, με την ΠΡΟΒΕΙΑ του ορθολογισμού.

Δε θα'πρεπε καν να στο εξηγώ αυτό, διότι έχεις το μυαλό να το καταλάβεις από μόνος σου.
Το πρόβλημα στη διαλεκτική σου είναι η βιασύνη σε δύο σκέλη. Το ένα είναι η βιασύνη
να συμπεράνεις χωρίς να υπολογίζεις ΟΛΕΣ τις παραμέτρους (στην προκειμένη τα ρημάδια
τα εισαγωγικά), το άλλο είναι η βιασύνη να ανταπαντήσεις στο mode αντιλογίας
που είναι το αγαπημένο σου σπορ. Αυτές οι δυο βιασύνες αποδυναμώνουν κατά πολύ
το οξυδερκές επιχείρημα που ΜΠΟΡΕΙΣ να προτάξεις. :wink:


Αν παρά την παραπάνω διευκρίνιση ακόμα δεν με κατάλαβες, μη σκας, καμάρι μου.
Μπορείς να με χαρακτηρίζεις και μεσαιωνική (εκτός από συνωμοσιολόγα).
Χαλαρά όμως :xalara:
Δε με πειράζει καθόλου. :P
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 02 Απρ 2015, 18:37

promitheas14 έγραψε: Όταν, μάλιστα σέ έχουν κάνει νά πιστέψεις πώς ό,τι προέρχεται από τήν Εσπερία είναι "must", τότε χάφτεις τό δόλωμα μαζί μέ τό αγγίστρι καί τό ...καλάμι!
Marketing. Διδάσκεται σε ΑΕΙ/ΤΕΙ. Δίνεις εξετάσεις για να μπεις. Το ίδιο πράγμα συμβαίνει και με τις διαφημίσεις.
από τόν θρυλικό Geronymo Grouvy
Που τον θυμήθηκες. Πήγαινα δημοτικό τότε. Τον άκουγε όμως η αδερφή μου. Μια φορά με είχε βάλει να τους πάρω τηλέφωνο. Κλάμα το 2005 που τον έκλεισαν :suicide:
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 03 Απρ 2015, 00:07

Διδασκεται και σε ΙΕΚ και σε σχολες διαφήμισης.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 03 Απρ 2015, 00:09

Υπηρξα και υπαρχω ως μελος της γκοθικ υποκουλτουρας. Και θελω να δηλωσω οτι βρηκα στο γκοθικ κατι που δεν βρηκα στο ρεμπέτικο ή στο καλαματιανό. :)
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 03 Απρ 2015, 00:10

Αλλα να πω επισης πως το καλαματιανο ειναι μαρκετινγκ των ανθρωπων απο την Καλαμάτα που προσπαθουν να επιβαλουν την κουλτούρα τους στην υπόλοιπη Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 03 Απρ 2015, 22:31

Divine Sinner έγραψε:Στις περισοτερες περιπτωσεις ομως οι στιχοι ειναι παγανιστικοι (μετα απο τοσο καιρο επρεπε να ξερουμε να ξεχωριζουμε τις δυο εννοιες).
Τζάμπα λεφτά στα ιδιαίτερα...

Τι κακός μαθητής που είμαι... :lol: :lol: :lol:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 03 Απρ 2015, 22:40

Divine Sinner έγραψε:Αλλα να πω επισης πως το καλαματιανο ειναι μαρκετινγκ των ανθρωπων απο την Καλαμάτα που προσπαθουν να επιβαλουν την κουλτούρα τους στην υπόλοιπη Ελλάδα.
Υπάρχουν είδη τέχνης που αν και δεν με συγκινούν (δεν με εκφράζουν, ούτε μου αρέσουν), αναγνωρίζω τη διαφορτικότητά τους και την προσφορά τους στην ανθρωπότητα. Τα αναγνωρίζω ως μια ειλικρινή καλλιτεχνική έκφραση απλών και ειλικρινών ανθρώπων.

Κάποια άλλα όμως είδη "τέχνης", τα αντιλαμβάνομαι, τόσο διαισθητικά, όσο και κάνοντας χρήση στοιχειώδους λογικής, ως δημιουργήματα που στοχεύουν στο να πλήξουν κάποια πτυχή της ανθρωπότητας.

Το ότι κάτι είναι αυταποδείκτως δημιούργημα, δεν συνεπάγεται ότι είναι καλλιτέχνημα. Για να χαρακτηριστεί ένα δημιούργημα ως καλλιτέχνημα, θα πρέπει να υπάρξουν στοιχεία που να μου αποδεικνύουν ότι συνεισφέρει στην ανύψωση του ανθρώπινου πνεύματος, και όχι στην αποκτήνωσή του.

Βάσει αυτών, καταδικάζω την μέταλ μουσική πρωτίστως, αλλά και κάποια άλλα είδη μουσικής, όπως συγκεκριμένα ποπ τραγούδια που εμπεριέχουν ποικιλία συμβολισμών και μηνυμάτων, που θεωρώ ότι είτε πλήττουν το ανθρώπινο πνεύμα, είτε αναφέρονται σε άλλες έννοιες που εκείνες πλήττουν το ανθρώπινο πνεύμα.

ΥΓ. Θεωρώ ότι κάνει καλό κάποιος να συνειδητοποιήσει τη διαφορά του είδους μουσικής με μια μελωδία. Θεωρώ ότι υπάρχουν άνθρωποι που επειδή απλώς τους αρέσει μια μελωδία, γίνονται τελικά οπαδοί ολόκληρου είδους μουσικής. Το ότι υπάρχουν τραγούδια μέταλ που κάνουν χρήση ωραίων μελωδιών, δεν συνεπάγεται ότι η μέταλ μουσική είναι ωραία. Πράγμα το οποίο γίνεται ξεκάθαρο αν δούμε τις απαρχές τις μέταλ, όπου μετά βίας διέκρινες μελωδία.Το ότι εισάχθηκε σταδιακά η μελωδία είναι απλώς ένα τέχνασμα για να προσελκύσουν περισσότερο κόσμο και να διαδώσουν τις ιδέες τους.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Παρακλάδια της Ροκ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 04 Απρ 2015, 02:08

Προτεινω να μεταφερθει η ενότητα σε πριβέ νήμα, και να μην ειναι ορατή στον Lionheart επειδη προβλεπω αυτοκτονίες μουσικολόγων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στα ΙΔΕΟ γελάμε!”