Login    Register
loading...

Αγαπητή Λευκή Χριστιανική Αμερική: Εγώ σας τα είχα πει...

Image

Moderator: Illuminus

Re: Αγαπητή Λευκή Χριστιανική Αμερική: Εγώ σας τα είχα πει..

Postby Divine Sinner » Tue Aug 04, 2015 3:49 pm

Δεν του απαγορεψα να προσκυναει πτωματα απλα ειπα την αποψη μου.
Συμφωνω και με τον Dread. Το κειμενο ειναι για αμερικανικο νοτο οχι για Ελλαδα. Δεν ειναι καν για ορθοδόξους. Ειναι για κατι τυπου πους βλεπουν τηλε-ευαγγελιστες στην αμερικανικη τηλεοραση και φωναζουν εξτασιασμενοι "Hallelujah"
Divine Sinner

Liked in: 0 post

Εφ όλης της ύλης σχόλιο

Postby AnonymosEreynhths » Tue Aug 04, 2015 4:18 pm

Divine Sinner wrote:Δεν του απαγορεψα να προσκυναει πτωματα απλα ειπα την αποψη μου.

Α είναι η άποψη σου να προσλάβεις κατά το δοκούν. Όταν συμβαίνει όμως το αντίθετο,απόψεις, έχουμε να κάνουμε με φανατικούς χριστιανούς , ομοφοβικούς , φασίστες και ατελείωτο κλάμα για καταπίεση και θεοκρατική Ελλάδα!!!! :lol: :lol: Άσε ρε divine μεσημεριάτικα. Κατάντησε η κασέτα σας χειρότερη και από αυτή των παπάδων. Σε ποια εποχή έχεις μείνει/ζεις; Ξεκόλλα επιτέλους...!

Το κειμενο ειναι για αμερικανικο νοτο οχι για Ελλαδα. Δεν ειναι καν για ορθοδόξους. Ειναι για κατι τυπου πους βλεπουν τηλε-ευαγγελιστες στην αμερικανικη τηλεοραση και φωναζουν εξτασιασμενοι "Hallelujah"

Παιδιά. Πολύ αγωνία για να απαξιώσετε αλήθειες οι οποίες μας αφορούν που ενοχλούν από το άρθρο. (διαφορετικά δεν θα σχολιάζατε καν και θα το προσπερνούσατε γιαυτό ας περάσουμε στο ψητό και ας αφήσουμε τα δήθεν για άλλουυ...τι λέτε;;; )

Η σύγχρονη δυτική κοινωνία είναι ένας εφιάλτης μηδενισμού στον οποίο κάθε μορφή οργανικής κοινωνίας ή παραδοσιακών θρησκευτικών πεποιθήσεων έχουν προσβληθεί ως περιθωριακές ή φονταμενταλιστικές, ενώ οι διαστροφές και μια ατέλειωτη παρέλαση εκφυλισμού, η άμβλωση, η χρήση ναρκωτικών, καθώς και η αυτο-λατρεία εορτάζονται ως πολύτιμες "επιλογές."

Δυτικές κοινωνίες = Μια από αυτές είναι και η Ελλάδα. Εναρμονισμένη πλήρως στα δυτικά πρότυπα (γιαυτό και όσοι λένε για στροφή προς την Ρωσία μάλλον δεν ξέρουν τι λένε).

Εφιάλτης μηδενισμού = Μηδενισμός σημαίνει , σήμερα, ολοκληρωτική ισοπέδωση της ιστορίας ένας λαού, της κοινωνικής του συνοχής (μέσω διαίρει και βασίλευε,βαριάς φορολογίας κλπ) και μετατροπή σε ένα κράτος-επαρχία της Αμερικής. Η Ευρώπη ξεκίνησε πριν λίγα χρόνια να κάνει ότι και η Αμερική πριν δεκαετίες και δεν πρόκειται να τα καταφέρει. Θα τους διαλύσουν οι Αμερικάνοι (ισραήλ στο παρασκήνιο). Μηδενισμός λοιπόν. Ισοπέδωση προτύπων, ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ , παραδόσεων γενικότερα κάθε τι που σε αυτοπροσδιορίζει ως άνθρωπο μέσα στον πλανήτη, στην κοινωνία σου στο Έθνος σου.

Είναι γεγονός. Ο εισαγόμενος μηδενισμός έχει έρθει εδώ και χρόνια, όχι μόνο στο Ελλάντα, αλλά παντού. Το ερώτημα είναι με τι θα αντικαταστήσει την παλαιά τάξη πραγμάτων;

Οι gay lgbt ξυνόγαλο παράδειγμα βρίσκονται αυτή την στιγμή στο κέντρο τις επικαιρότητας όταν ακούμε για ανθρώπινα δικαιώματα (μαζί με τους μετανάστες). Νοιάζονται οι παγκόσμιοι δυνάστες μας για τα δικαιώματα των μεταναστών ή για τα δικαιώματα των gay; Μήπως υπάρχει κάποιοι άλλο σχέδιο; Όπως η εισαγωγή,ας πούμε, νόμων δυσκολοχώνευτων και απλά γινόμαστε μάρτυρες ένας παγκόσμιου πειράματος επιβολής προτύπων και καινούριων ιδεολογιών για κάτι πολύ χειρότερο; ,

Υπάρχει κάποιος που διαφωνεί πως πάμε προς το χειρότερό ή μήπως προς καλύτερο; Μην σας ξεγελά η εξέλιξη της τεχνολογίας και ο σύγχρονος τρόπος ζωής.

παραδοσιακών θρησκευτικών πεποιθήσεων έχουν προσβληθεί ως περιθωριακές ή φονταμενταλιστικές:

Χρειάζεται κάποιο σχόλιο εδώ ; τα βλέπουμε και εδώ μέσα....!!!!!!!!!!! Άρπα κόλλα όλα σε ένα τσουβάλι και όποιον πάρει ο χάρος. την μια μέρα μας φταίει το δημόσιο, την άλλη αυτοί που προσκυνούν λείψανα, την άλλη οι νταβατζήδες μαυροφορεμένοι...!! Να σας είχα πιο κοντά να πάρω την λούρα ... :lol:

οι διαστροφές και μια ατέλειωτη παρέλαση εκφυλισμού:

gay παρελάσεις εννοεί. Και αυτό από αλλού μας ήρθε εισαγόμενο και θα έπρεπε να μας προβληματίζει όχι για το αν κάποιος ομοφυλόφιλος έχει δικαιώματα ή όχι αλλά για το ότι μας δίνουν ότι να ναι και το μασάμε με ευχαρίστηση αρκεί να μας πουν πως είναι αφενός προοδευτικό αφετέρου ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΌ. Όταν καταλάβουν οι gay τι εκμετάλλευση παίζει θα βαράνε τα κεφάλια τους στον τοίχο..!!!

η άμβλωση:

Δείτε το ανάλογο θέμα στο forum. viewtopic.php?f=145&t=10237&p=255936&hilit=%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82#p255936

η χρήση ναρκωτικών

μέσω της ατελείωτης κρεπάλης και του ατελείωτου εγωισμού..εγώ να περνώ καλά και οι άλλοι στο διάολο. Και τώρα που βρισκόμαστε μέσα στην παρακμή ως λαός κάποιοι δεν βάζουν μυαλουδάκι να αλλάξουν τρόπο ζωής!!! Κρίμα!! Μετά μας φταίει ο Χριστιανισμός αλλά η υποκρισία...υποκρισία στο χαλαρό!!

Ο εχθρός μυρίζει αίμα και έρχεται να κατασπαράξει όλα όσα πιστεύουμε. Η Αστυνομία της Σκέψης κατευθύνεται προς την πόρτα σας, επειδή αρνείστε να ζείτε ως σκλάβος σε αυτό το διεφθαρμένο αντι-χριστιανικό καθεστώς.

Σύντομα στις οθόνες σας....!!!

Ανεξάρτητα από τις απόψεις σας σχετικά με τη φυλή ή την εθνική ταυτότητα, εφόσον δεν συμφωνείτε με τις απόψεις των παγκοσμιοποιητών, είστε στο στόχαστρο της παγκοσμιοποίησης. Αν νομίζετε ότι τα παιδιά σας θα πρέπει να διδάσκονται τις βιβλικές αρχές στο σπίτι με την οικογένειά τους, αντί να διδάσκονται για τον σοδομισμό και το ομοφυλοφιλικό κίνημα, είστε ένας εχθρός του κράτους. Ένα τέτοιο παράδειγμα είναι μια οικογένεια στη Φλόριντα, όπου και οι δύο γονείς έχουν επιβαρυνθεί "με 10 πλημμελήματα επειδή, επειδή κατά το κράτος, απέτυχαν να εκπαιδεύσουν τα οκτώ παιδιά τους", επειδή αποφάσισαν να παρέχουνhome-schooling στα παιδιά τους. Ακόμη και αν απλά θέλετε να καλλιεργήσετε βιολογικά προϊόντα στο χώρο σας με την άφθονη βροχή που στέλνει ο Θεός κάτω στην γη σας, μάντεψε τι; Θα βρεθείτε στη φυλακή, απλά ρωτήστε τον Gary Harrington ο οποίος "έχει αρχίσει να εκτίει ποινή φυλάκισης 30 ημερών επειδή έκτισε τρεις δεξαμενές στην ιδιοκτησία του για τη συλλογή βρόχινου νερού."

Άτοπο το περιστατικό!!!; Βέβαια αν είχαμε καμία χριστιανική διαδήλωση ενάντια στους gay τώρα θα είχε γίνει χαμός! :lol:

Ακόμα κι αν είστε μόνο ένας συντηρητικός χριστιανός που πιστεύει στην Αγία Γραφή, θα δείτε την ζωή σας και τις οικονομίες να καταστρέφονται από το σύστημα, εφόσον εμείνετε στις απόψεις σας, όπως έγινε πριν από λίγες ημέρες, όταν σε ένα ζευγάρι χριστιανών επιβλήθηκε πρόστιμο $ 13.000 επειδή δεν ήθελαν να δεχτούν την εκδήλωση ενός "γάμου" ομοφυλόφιλων στην ιδιοκτησία τους.

Προσεχώς και στην Ελλάδα...!!!
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Tue Aug 04, 2015 7:10 pm

Α είναι η άποψη σου να προσλάβεις κατά το δοκούν. Όταν συμβαίνει όμως το αντίθετο,απόψεις, έχουμε να κάνουμε με φανατικούς χριστιανούς , ομοφοβικούς , φασίστες και ατελείωτο κλάμα για καταπίεση και θεοκρατική Ελλάδα!!!! :lol: :lol: Άσε ρε divine μεσημεριάτικα. Κατάντησε η κασέτα σας χειρότερη και από αυτή των παπάδων. Σε ποια εποχή έχεις μείνει/ζεις; Ξεκόλλα επιτέλους...!

Δεν ηξερα οτι υπαρχει αθεο εδαφιο στο συνταγμα ή οτι πρεπει να πληρωνει ο χριστιανος απο την τσεπη του τους ανυπαρκτους ιερεις μου ούτε οτι χρησιμοποιουνται τα λεφτα σου για να προπαγανδιζονται οι αποψεις μου στο παιδι σου στα θρησκευτικα του σχολείου.
Ουτε ηξερα οτι υπαρχει διευθυνση αθεϊσμπου στον στρατο που λεει ορθα κοφτα στην σελιδα του ΓΕΣ οτι η αποστολη του ειναι να κανει αθεη προπαγανδα στους φανταρους.

Παιδιά. Πολύ αγωνία για να απαξιώσετε αλήθειες οι οποίες μας αφορούν που ενοχλούν από το άρθρο. (διαφορετικά δεν θα σχολιάζατε καν και θα το προσπερνούσατε γιαυτό ας περάσουμε στο ψητό και ας αφήσουμε τα δήθεν για άλλουυ...τι λέτε;;; )

Εχω κανει αναφορα "συγκεκριμενα" στις αληθειες του αρθρου, περι διακρισεων, αγορανομικων διαταξεων, οτι το μαγαζι του δεν ειναι η στανη του μπαρμπερη του αλλα δημοσιος χωρος κλπ.

Η σύγχρονη δυτική κοινωνία είναι ένας εφιάλτης μηδενισμού στον οποίο κάθε μορφή οργανικής κοινωνίας ή παραδοσιακών θρησκευτικών πεποιθήσεων έχουν προσβληθεί ως περιθωριακές ή φονταμενταλιστικές, ενώ οι διαστροφές και μια ατέλειωτη παρέλαση εκφυλισμού, η άμβλωση, η χρήση ναρκωτικών, καθώς και η αυτο-λατρεία εορτάζονται ως πολύτιμες "επιλογές."

Εχεις καθε δικαιωμα να μην συμμετεχεις στην παρελαση "εκφυλισμου", να μην κανεις αμβλωση, να μην παρεις ναρκωτικα, και να μην λες "φτου σου αγορι μου" στον καθρεφτη.
Αυτα στα επιτρεπει η δυτικη κοινωνια. Η δυτικη κοινωνια επιτρεπει να συνυπαρχουν ο πιο φιλελευθερος με τον πιο συντηρητικο οσο δεν καταπατουν ο ενας τα δικαιωματα του αλλου. Αλλα τα δικαιωματα σου σταματουν εκει που αρχιζουν τα δικαιωματα του αλλου. Το δικαιωμα σου επανω στον γαμο του αλλου με το ιδιο φυλο δεν το εχεις, το δικαιωμα σου να κλειστει ο αλλος στο σπιτι του γιατι με βαση την υποκειμενικη αισθητικη σου δεν τον εγκρινεις δεν το εχεις, το δικαιωμα να κανεις ελεγχο στο σωμα της αλλης δεν το εχεις.
Επισης εχεις καθε δικαιωμα να κανεις θρησκευτικες φιεστες (πχ προσκυνημα νεκρων) με ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΧΡΗΜΑ. Και εγω δεν εχω το δικαιωμα να ζητησω να σταματησει οπως εσυ δεν εχεις δικαιωμα να σταματησεις το πραίντ.
Divine Sinner

Postby Dread » Tue Aug 04, 2015 10:32 pm

Πάντως, και ίσως για ένα συμπλήρωμα των όσων έγραψα παραπάνω, θεωρώ παρωχημένη κάθε θρησκευτική "ενασχοληση", οποιασδήποτε θρησκείας.
Στο σπίτι του ο καθένας μπορεί να ασκει/εφαρμόζει ότι θέλει σε σχέση με με οποία θρησκεία του αρέσει (μέσα στα ανθρώπινα και ηθικά - λογικά πλαίσια ).
Έξω από αυτό, κι εφ όσων αυτό επηρεάζει τον κοινωνικό του περιγυρο, θα έπρεπε να εκλείψει.

Και .....ξέρετε. ....κάποια στιγμή θα εκλείψει.
Δεν συνάδει πρόοδος της ανθρωπότητας και θρησκεία .....Απλά δεν γίνεται. ....

Και μπορεί στην σύντομη ιστορία ΑΥΤΌΥ του ανθρώπινου γένους τα τελευταία 10.000 χρόνια, καμία κοινωνία να μην το έχει καταφέρει , αλλά στο μέλλον. ...είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο θα γίνει. ....

Τα σέβη μου.... :giverose:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Dread
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης

Irc nick: Dread

Postby promitheas14 » Wed Aug 05, 2015 9:19 am

AnonymosEreynhths wrote:
promitheas14 wrote:
AnonymosEreynhths wrote:Εδώ έχεις γεμίσεις το φόρουμ των θρησκειών-χριστιανισμόυ διαφορετικά θέματα που λένε τα ίδια και τα ίδια. Χριστιανοφοβικά ιδεογραφήματα θα έπρεπε να το πούμε ή μήπως γκευ lgbt ιδεογραφήματα ; :lol:

βρε αι σαπέρα από δω...

Τώρα βέβαια ως πρός τά "χριστιανοφοβικά" ξεκόλλα καί σύ αδερφάκι μου από τήν προσκόλληση στήν (έμμεση) υπεράσπιση τών ντβατζήδων τών ψυχών μας! Πού έχουν πάρει ένα Ιερό Κείμενο στά χέρια τους (κομμένο καί ραμένο από τούς ίδιους) καί τό κραδαίνουν στίς κεφαλές μας ως νά ήταν η Δαμόκλειος σπάθη.
Έχουμε άξιο επαγγελματία υπερασπιστή τών μαυροφορεμένων, τόν panda, πού μάς "φροντίζει καί μάς καθοδηγεί" άπαξ τής εβδομάδος! images/smilies/fiona_01.gif

Για δείξε μου που υπερασπίστικα "μαυροφορεμένους" και νταβατζήδες; Γιατί αν δεν έχεις κάποια απόδειξη αυτό είναι συκοφαντία και θα με αναγκάσεις να στείλω τις μέλισσες να σε κυνηγήσουν.

Τώρα για τα ιερά κείμενα που λες .

Έ, εντάξει μού είναι σαφές ότι υπεραμύνεσαι τών θέσεων τού χριστιανισμού μέ κάθε ευκαιρία (συντασσόμενος μέ τίς θέσεις τών "μαυροφορεμένων νταβατζήδων τής ψυχής μας") παρ' όλο πού μερικές φορές "τούς τά σούρνεις", είναι αλήθεια. Π.χ. Τό πόστ "επιθέσεις κατά τού χριστιανισμού" δείχνει μιά ευαισθησία πρός τήν χριστιανική θρησκεία. Δέν πιστεύω ότι σέ συκοφαντώ.

Ως πρός τά ιερά κείμενα άλλη μέρα φίλε. Πάω νά
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Postby AnonymosEreynhths » Wed Aug 05, 2015 12:25 pm

Ε εντάξει αφού είσαι πεπεισμένος πως αγαπώ μαυροφορεμένους νταβατζήδες, επειδή άκουσον άκουσον ανέβασα θέμα με αποδεδειγμένες επιθέσεις κατά του Χριστιανισμού (μα πως τόλμησα άραγε; σαν δεν ντρέπομαι.Θα έπρεπε να ακολουθώ το αντιχριστιανικό ρεύμα που τα βάζει όλη την ώρα με τον Χριστιανισμό επειδή έτσι του είπαν κάποιοι...) τότε και εσύ υποστηρίζεις ιλλουμινάτι μασόνους νεοταξίτες που επιδιώκουν την καταστροφή των λαών και της Ελλάδας, όπως , επίσης υποστηρίζεις και το παγκόσμιο διεφθαρμένο νταβατζιλίκι κατά του Χριστιανισμού με κάθε ευκαιρία. Αυτονόητο συμπέρασμα για όποιον σε διαβάσει.

Πατσίσαμε με τους χαρακτηρισμούς εντάξει; Πάμε παρακάτω.

Άσε μην μου πεις για τα ιερά κείμενα και για τις ιερές αγελάδες που κατεβάζουν γάλα (θαύμαααα θαύμαααα). Λέτε λέτε διαρκώς , γράφετε συνεχώς τις ίδιες αμπελοφιλοσοφίες κατά του Χριστιανισμού, χάνεται βέβαια το όποιο δίκαιο έχουν οι ισχυρισμοί σας , και πετάτε καμιά λεξούξα μηπως τσιμπήσει κάποιος όπως αρχαία γνώση , φωτισμένοι διδάσκαλοι αλλά και πάλι καταλείγετε σε φανατικά παραληρήματα θρησκευτικού μίσους . Δογματίζετε κάποιοι ασταμάτητα με μίσος κατά του χριστιανισμού όπως δογμάτιζαν οι φανατισμένοι φαρισαίοι επί εποχής Ιησού Χριστού ή όπως κάνουν μερικοί , με το γράμμα του νόμου, παπάδες την σήμερον ημέραν και από πίσω ο οχετός των "ανδραγαθημάτων" τους δεν έχει τέλος.

Οι γνώσεις οι οποίες υποτίθεται πως έχετε ή θα σας τις δώσουν οι θρησκευτικοί δογματικοί ταγοί σας (γκουρού, μέντορες και της Παναγιάς τα μάτια από φωτισμένους που σας τα αρπάζουν όπως αρπάζουν οι παπάδες για γάμους/κηδίες/μνημόσυνα/βαφτίσια) όχι μόνο δεν τις βγάζετε προς τα έξω ποτέ αλλά θα έλεγε κανείς πως πετάτε δολώματα προς αλίευση υποψήφιων θυμάτων...! Πράγμα - γνώρισμα των Ιεχωβάσων.

Είδες ε; Πληθαίνουν επικίνδυνα τα χαρακτηριστικά σας και οι πράξεις σας με χριστιανικές πρακτικές!

Και έρχεστε, όσοι έρχεστε να μας πείτε τι; Ότι ο κακός Χριστιανισμός και κλαίγεστε όλη μέρα. Τα χώνετε ασταμάτητα και όποιον πάρει ο χάρος. Ατελείωτη θεματολογία για ένα πράγμα που θα χωρούσε σε ένα topic ... και όμως όταν κάποιος θα κάνει ότι και εσείς εχμμ εκεί αρχίζουν τα ζόρια έτσι; Δεν σας χάλασε.

Ευτυχώς δεν μπορείτε να κρυφτείτε και καμία μα καμία είδους δικαιολογία δεν δικαιολογεί τέτοιο μίσος τέτοιο φανατισμό. Είστε απαράδεκτοι και άδικοι! (ξέρουν αυτοί γιατί δεν τσουβαλιάζω εδώ)

Προσέξτε , σας το έχω ξαναπεί και άλλες φορές εδώ μέσα, είστε ίδιοι και χειρότεροι από αυτούς που μισείτε και βρίζεται όλη μέρα.

Και επειδή ξέρω πως δεν πρόκειται να πάρω ντόμπρα απάντηση (λόγω τεράστιας πλύσης εγκεφάλου που δέχονται όσοι τρώνε το θρησκευτικό σανό τους αμάσητο) σε τίποτα από τα παραπάνω παρά μια από τα ίδια ανακύκλωση τραγελαφικών επιχειρημάτων που θα καταλήγουν πάλι στο ότι ο Χριστιανισμός τα έκανε όλα θα ήθελα μονάχα να σας ευχαριστήσω για το ότι αποτελείται , μέσω την γραπτών σας,απόδειξη πως ο Χριστιανισμός βάλλεται από παντού. Δηλαδή εντος εκτος και επι τα αυτα!
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Wed Aug 05, 2015 12:54 pm

Σε μια δημοκρατια οταν πρεσβευεις κατι που για τον αλλον ειναι παπαριά, αυτος εχει δικαιωμα να σου πει οτι αυτο ειναι παπαριά.
Κανεις δεν βάλλεται απο αυτο. Δεν μπορει μια ιδεα (σωστη η λάθος να βαλλεται). Βαλεσαι αν ερθω και σου στερησω καποια δικαιωματα που εχεις ως χριστιανος.
Το κειμενο που ανεβασες δεν εδειξε τιποτα τετοιο.
Το να πεις οτι αν εγω κανω παρελασεις της ντροπης (οπως λεει το κειμενο σου), η παντρευομαι με τον κολητο μου ή οτιδηποτε τετοιο στερει τα δικαιωματα σου ειναι σαν να λες να τρωω μονο σαλατα και αμα φαω κρεας στερω το δικαιωμα σου στην διαιτα. Μην τρελαθουμε κιολας.
Divine Sinner

Postby AnonymosEreynhths » Wed Aug 05, 2015 1:09 pm

Το κείμενο και τα όσα γράφει δικαιώνεται από τις αντιδράσεις σας αλλά και την παντελή έλλειψη σοβαρών επιχειρημάτων για τα θέματα που θίγει και αφορούν την ΝΤΠ. Ο ένας ασχολείται με μαυροφορεμένους νταβατζήδες, ο άλλος για τους gay , ο άλλος με ουτοπικές θεωρίες οπότε, προφανέστατα, δεν χρειάζονται να λεχθούν περισσότερα.Αν είναι ανάγκη το image να δείχνει αλλιώς και δήθεν και τάχα feel free να το κάνετε. Δυστυχώς δεν αλλάζει η πικρή αλήθεια! :) Εγώ ότι είχα να πω το είπαΑπλά,αν θέλετε, δίπλα από τον τίτλο βάλτε το (18+ ) γιατί δεν περίμενα να καταλήξει σε τσόντα! Μην μας διαβάζουν και μικρά παιδιά και πάθουν τίποτα από το ξεβράκωμα. :lol:
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Postby Divine Sinner » Wed Aug 05, 2015 1:43 pm

Ολα αυτα σχετιζονται με το κειμενο. Οταν λεει για "παρελασεις της ντροπης" προφανως δεν εννοει την 25η μαρτιου.
Divine Sinner

Postby alkinoos » Wed Aug 05, 2015 4:52 pm

...η <τροφή> που επιθυμεί η ανθρωπότητα.Καλή της χώνευση .
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby doctormarkon » Wed Aug 05, 2015 8:00 pm

Δεν είμαι ενάντια στους γκέυ.
Αλλά τέτοιος θόρυβος για δικαιώματα και γάμους ομοφυλοφίλων δεν τον καταλαβαίνω όταν την ίδια στιγμή βασικά δικαιώματα καταστρατηγούνται και στην Αμερική και παντού στον κόσμο.
Καίγεται το Σύμπαν ξηλώνονται βασικά δικαιώματα και μιλάνε για δικαιώματα τάχα των γκέυ.
Αυτό με πονηρεύει.
Κάτι κρύβεται πίσω απ όλα αυτά.

Προσωπικά θέλω πίσω τα δικαιώματα που μου έχουν στερήσει σαν άνθρωπο.
Τα ίδια δικαιώματα έχουν στερήσει και από τους γκέυ και από τους παντρεμένους και από τα παιδιά.

Το βασικό δικαίωμα που μας έχουν στερήσει είναι η ανωνυμία η αμεσότητα ο αυθορμητισμός.

Να προγραμματίζεις την επόμενη μέρα σου χωρίς να το δηλώνεις.
Να είσαι κύριος του εαυτού σου και οικογενειάρχης ή νοικοκύρης με την πραγματική έννοια του όρου.
Αυτά τα δικαιώματα έχουν αφαιρεθεί.
Δεν έχεις δικαίωμα πράξης πλέον.
Δεν έχεις δικαίωμα αυτοπροσδιορισμού.
Δεν έχεις δικαίωμα να έχεις εισόδημα και να το διαθέτεις όπως γουστάρεις.
Όταν είναι να σου δώσουν στα κλαίνε και σε λένε κοπρίτη.
Αν είναι να δώσεις τα ποσά είναι μεγάλα.
Προχωράμε σε μια κοινωνία επιτήρησης χωρίς δικαιώματα.
Ο προοδευτισμός περιορίζεται σε κάτι τζαμιά για τους μουσουλμάνους και σε γάμους ομοφυλοφίλων.

Σε διαφορετική περίπτωση και σε διαφορετική κοινωνία θα ήμουν υπέρ σε όλα αυτά.
Αλλά τώρα όχι.
Όταν καταργούνται τα βασικά δικαιώματα όπως το δικαίωμα στη δουλειά στο εισόδημα στη στέγη στο να αποφασίζεις για ότι σε αφορά όλα τα άλλα είναι πολυτέλειες και γίνονται εκ του πονηρού.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby Divine Sinner » Wed Aug 05, 2015 8:04 pm

Δεν ειμαι εναντια σε οσους εχουν ελια στο δεξι μαγουλο αλλα δεν καταλαβαινω γιατι τοσος ντορος να παντρευονται οταν βασικα ανθρωπινα δικαιωματα καταστρατηγουνται καθε μερα. οπως βλεπει οπου "γκει" μπορεις να το αντικαταστησεις με οτιδηποτε και στο τελος απλα να εχεις δικαιολογια να μην σε ενδιαφερει καμια αδικια. Αλλα αυτο ειναι ενα θεμα για αλλο τοπικ
Divine Sinner

Postby doctormarkon » Wed Aug 05, 2015 8:10 pm

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ είναι μαύρος.
Αλλά σε τι ωφελεί τους μαύρους της Αφρικής αυτό?
Έκανε καλύτερη τη ζωή τους?

Ο Σόιμπλε είναι ανάπηρος.
Πριν λίγο καιρό η Σοφία Βόσου την οποία γνωρίζω και είναι εξαιρετική σαν άνθρωπος και Καλλιτέχνης και μεγάλο ταλέντο είπε να μην βάζουμε την αναπηρία μπροστά.
Ναι τον θαυμάζω για το κουράγιο του.
Αλλά σε τι ωφελεί αυτό τους αναπήρους των χωρών που ζητάει λιτότητα και περικοπή δικαιωμάτων και εισοδημάτων όπως και κλείσιμο κέντρων αποκατάστασης?
Η Θάτσερ ήταν γυναίκα, η Μέρκελ είναι γυναίκα η Δρακουλέσκου είναι γυναίκα.
Αλλά επιδεινώνουν παρά βελτιώνουν τη θέση των γυναικών ανά τον κόσμο.
Πολλοί Γκέυ Κοντσίτες ή γκευ πρόεδροι ή γκέυ σε υψηλές θέσεις.
Πόσο οι γκέυ βελτιώνουν τη ζωή των άλλων γκέυ?
Όλα αυτά με τα δικαιώματα όπως π.χ να παντρεύονται και να υιοθετούν παιδιά προϋποθέτει μια οικονομική επιφάνεια δηλαδή αφορά τους αρχοντογέυ. Οι άλλοι έχουν τη γνωστή μοίρα των υπολοίπων ανθρώπων συν την κατακραυγή.
Είτε θεσμοθετηθεί γάμος γκέυ είτε όχι είτε επιτρέπεται να υιοθετούν παιδιά είναι όχι ο φτωχός γκέυ θα είναι πάντα κατατρεγμένος.
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby doctormarkon » Wed Aug 05, 2015 8:16 pm

Το θέμα είναι ταξικό και αφορά λίγους.
Όχι μόνο δεν υπάρχουν δικαιώματα γκέυ αλλά ούτε και δικαιώματα γυναικών.
Όταν μιλούσαν κάποτε για δικαιώματα γυναικών αναφέρονταν σε γυναίκες καριέρας.
Κάθε φορά που μιλούν για δικαιώματα κάποιας ομάδας μιλούν για την ανώτερη τάξη.
Οι άλλοι είναι σαν να μην υπάρχουν.

Παραδοσιακό ζευγάρι που θέλει να υιοθετήσει παιδί πρέπει να έχει περιουσία.
Συνήθως δεν δίνουν παιδιά.
Μόνο με ιδιωτική υιοθεσία όταν η φυσική μητέρα πείθεται να μην κάνει έκτρωση και κάποιοι από το περιβάλλον γνωρίζουν ζευγάρι που δεν κάνει παιδι
Και πάλι το εισόδημα πρέπει να είναι ρετιρέ.
Αλλιώς δεν επιτρέπεται.
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Re: Εφ όλης της ύλης σχόλιο

Postby AnonymosEreynhths » Wed Aug 05, 2015 10:49 pm

AnonymosEreynhths wrote:Οι gay lgbt ξυνόγαλο παράδειγμα βρίσκονται αυτή την στιγμή στο κέντρο τις επικαιρότητας όταν ακούμε για ανθρώπινα δικαιώματα (μαζί με τους μετανάστες). Νοιάζονται οι παγκόσμιοι δυνάστες μας για τα δικαιώματα των μεταναστών ή για τα δικαιώματα των gay;

Όταν καταλάβουν οι gay τι εκμετάλλευση παίζει θα βαράνε τα κεφάλια τους στον τοίχο..!!!

doctormarkon wrote:Το θέμα είναι ταξικό και αφορά λίγους.
Όχι μόνο δεν υπάρχουν δικαιώματα γκέυ αλλά ούτε και δικαιώματα γυναικών.
Όταν μιλούσαν κάποτε για δικαιώματα γυναικών αναφέρονταν σε γυναίκες καριέρας.
Κάθε φορά που μιλούν για δικαιώματα κάποιας ομάδας μιλούν για την ανώτερη τάξη.
Οι άλλοι είναι σαν να μην υπάρχουν.

Παραδοσιακό ζευγάρι που θέλει να υιοθετήσει παιδί πρέπει να έχει περιουσία.
Συνήθως δεν δίνουν παιδιά.
Μόνο με ιδιωτική υιοθεσία όταν η φυσική μητέρα πείθεται να μην κάνει έκτρωση και κάποιοι από το περιβάλλον γνωρίζουν ζευγάρι που δεν κάνει παιδι
Και πάλι το εισόδημα πρέπει να είναι ρετιρέ.
Αλλιώς δεν επιτρέπεται.

+1 :urock:
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

PreviousNext

Return to Νεα Τάξη Τραυμάτων