ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ 03 Οκτ 2016, 16:39
Irc ψευδώνυμο: DIHNEKHS
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 7 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από Dihnekhs » Σάβ 14 Ιαν 2017, 23:49

ArELa έγραψε:
Dihnekhs έγραψε:και να φανταστείς εμείς δεν έχουμε κάνει ακόμη λάικ περιμένουμε ένα νούμερο να μας ταιριάζει :΅Συγχρονικότητα"
το 77 πώς σας κάθεται? γιατί τόσα λάικς βλεπω τώρα. χεχε
Το 77 θα το πατούσα άνετα τώρα θα περιμένω τις επόμενες " συγχρονικότητες" αν τις προλάβω : 88, 99, 100, 111, και πάει λέγοντας... αλλιώς θα αργήσω να το πατήσω.. πάντως είμαι υπ' ατμόν και παρακολουθώ τα νούμερα (σαν νούμερο που είμαι η ίδια)... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 29 Ιαν 2017, 13:31

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από kat_woman » Κυρ 29 Ιαν 2017, 13:35

Βρε, καλως τους! Θα σας ακούσω με χαρά αυριο :xara:
Κατι για εμφάνισή σου στον Μπαντίδη διάβασα στο facebook ή κάνω λάθος;
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 29 Ιαν 2017, 14:32

Ακουσα ενα μερος της εκπομπης. Εχω μερικες διαφωνίες και με τις δυο πλευρες
Απο την μια πλευρα εχω φυσικα θεμα με το υπουργειο για δυο λογους. Στο γυμνασιο η ημεριδα θα ηταν καλο να ενημερωνει μονο τους γονεις ως προς αυτο το θεμα γιατι ενα γυμνασιοπαιδο δεν δυναται και δεν νομιζω και να θελει να το διαχειριστει.
Στο λυκειο θα πρεπει να γινεται για τους εξης λογους. Το παιδι ειναι σχεδον ενηλικο (δεν μπορει να περιμενεις σε δυο χρονια να πιασει οπλο αλλα να ανησυχεις μην γινει ομοφυλοφιλο απο μια ημεριδα) Επισης για τον λόγο οι ετεροφυλοφιλοι μαθητες να μην ασκουν μπουλινγκ στον ομοφυλοφιλο ή τρανς μαθητη/τρια. και δευτερον αν ενας μαθητης διαπιστωσει οτι εχει αυτες τις τασεις να ειναι ενημερωμενος και να μην ζει μεσα στις ενοχες και την αρνηση που θα του φαει μεγαλο μερος της μετεπειτα ενηλικης ζωης.
Για να γινει αυτο θα πρεπει να ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ, εστω και αν καποιοι θα θεωρησουν οτι με την ενημερωση αυτη προσπαθουν να του περασουν την ομοφυλοφιλια.
Οσον αφορα με το επιχειρημα της σεξουαλικης αγωγης (δεν εγινε μαθημα σεξουαλικης αγωγης αλλα θα γινει σεξουαλικου προσανατολισμου), ειναι λιγο αστειο πως οι ιδιοι κυκλοι που αντιδρουσαν στο μαθημα της σεξουαλικης αγωγης τωρα το χρησιμοποιουν ως επιχειρημα το οτι δεν προηγήθηκε. Ε αφηστε στην τελικη τα παιδια να νομιζουν οτι τα μωρα τα φερνει ο πελαργος, να ενημερωνονται τα πιο τυχερα απο το ιντερνετ και απο ταινιες πορνο και τα πιο ατυχα απο τον ιατρο που θα ανακοινωνει την εγκυμοσύνη.
Οσον αφορα την μηνυση την θεωρω λαθος απο καθε πλευρα και φυσικα σεβομαι το δικαιωμα του γονιου να μην στειλει το παιδι του σε ενα μαθημα που ειναι αντιθετο με την φιλοσοφια του. Ελπιζω μονο η εμπλοκη Σεραφειμ να μην το ακυρωσει ολο αυτο και να δουμε τιποτα γονεις με πλακατ να προσπαθουν να εμποδισουν αλλους γονεις να συμμετεχουν τα παιδια τους στο μαθημα.
Στα περι επιστημονικου προσωπικου συμφωνω. Δεν μπορει αυτα να διδασκονται απο τον γυμναστη ή τον μαθηματικο.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 29 Ιαν 2017, 15:03

kat_woman έγραψε:Βρε, καλως τους! Θα σας ακούσω με χαρά αυριο :xara:
Κατι για εμφάνισή σου στον Μπαντίδη διάβασα στο facebook ή κάνω λάθος;
Εικόνα
(χθες το ανέβασα)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 29 Ιαν 2017, 15:26

http://katohika.gr/ellada/radiografimata-29117/


Φώτη, εισαι από τα αξιοπρεπέστερα άτομα (και λογικότερα) που ανήκουν
στην ομάδα lgbt ...Μέσα στο νετ εννοώ...γιατί αυτοί που έχω
συναντήσει στο νετ ή καρακραγμένοι είναι, ή κάπου
παραλογίζονται ή το παίζουν φασιστοειδείς με φιλελεύθερη προβειά.

Μπορεί να διαφωνούμε σε ορισμένα σημεία,
αλλά η θέση σου σεβαστή.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 29 Ιαν 2017, 15:38

Καλε κοκκινιζω ^_^ <3
-
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Κυρ 29 Ιαν 2017, 15:45

Two-Spirited έγραψε:Ακουσα ενα μερος της εκπομπης. Εχω μερικες διαφωνίες και με τις δυο πλευρες
Απο την μια πλευρα εχω φυσικα θεμα με το υπουργειο για δυο λογους. Στο γυμνασιο η ημεριδα θα ηταν καλο να ενημερωνει μονο τους γονεις ως προς αυτο το θεμα γιατι ενα γυμνασιοπαιδο δεν δυναται και δεν νομιζω και να θελει να το διαχειριστει.
Στο λυκειο θα πρεπει να γινεται για τους εξης λογους. Το παιδι ειναι σχεδον ενηλικο (δεν μπορει να περιμενεις σε δυο χρονια να πιασει οπλο αλλα να ανησυχεις μην γινει ομοφυλοφιλο απο μια ημεριδα) Επισης για τον λόγο οι ετεροφυλοφιλοι μαθητες να μην ασκουν μπουλινγκ στον ομοφυλοφιλο ή τρανς μαθητη/τρια. και δευτερον αν ενας μαθητης διαπιστωσει οτι εχει αυτες τις τασεις να ειναι ενημερωμενος και να μην ζει μεσα στις ενοχες και την αρνηση που θα του φαει μεγαλο μερος της μετεπειτα ενηλικης ζωης.
Για να γινει αυτο θα πρεπει να ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ, εστω και αν καποιοι θα θεωρησουν οτι με την ενημερωση αυτη προσπαθουν να του περασουν την ομοφυλοφιλια.
Οσον αφορα με το επιχειρημα της σεξουαλικης αγωγης (δεν εγινε μαθημα σεξουαλικης αγωγης αλλα θα γινει σεξουαλικου προσανατολισμου), ειναι λιγο αστειο πως οι ιδιοι κυκλοι που αντιδρουσαν στο μαθημα της σεξουαλικης αγωγης τωρα το χρησιμοποιουν ως επιχειρημα το οτι δεν προηγήθηκε. Ε αφηστε στην τελικη τα παιδια να νομιζουν οτι τα μωρα τα φερνει ο πελαργος, να ενημερωνονται τα πιο τυχερα απο το ιντερνετ και απο ταινιες πορνο και τα πιο ατυχα απο τον ιατρο που θα ανακοινωνει την εγκυμοσύνη.
Οσον αφορα την μηνυση την θεωρω λαθος απο καθε πλευρα και φυσικα σεβομαι το δικαιωμα του γονιου να μην στειλει το παιδι του σε ενα μαθημα που ειναι αντιθετο με την φιλοσοφια του. Ελπιζω μονο η εμπλοκη Σεραφειμ να μην το ακυρωσει ολο αυτο και να δουμε τιποτα γονεις με πλακατ να προσπαθουν να εμποδισουν αλλους γονεις να συμμετεχουν τα παιδια τους στο μαθημα.
Στα περι επιστημονικου προσωπικου συμφωνω. Δεν μπορει αυτα να διδασκονται απο τον γυμναστη ή τον μαθηματικο.
Η εβδομάδα φυλετικών ταυτοτήτων αφορά μόνον τους μαθητές γυμνσίου.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από Hlios » Κυρ 29 Ιαν 2017, 16:34

Ευχάριστη έκπληξη!
Θα σας ακούσω το βραδάκι.
Άβαταρ μέλους
Aquila
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1762
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2016, 17:18
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 460 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από Aquila » Κυρ 29 Ιαν 2017, 18:15

(Είδα τα 25 πρώτα λεπτά, το υπολοιπο βίντεο θα το δω αργότερα το βράδυ με μπυρόνια). Εικόνα


00:14:21
"Ο στόχος είναι η σύγχυση"

Με μια σου φράση τα είπες όλα Βασούλα. :thumb: Είναι γνωστό άλλωστε, τόσο σε μας, όσο και στους επικυρίαρχους ότι η Αντινόηση είναι ο πιο δύσκολος εχθρός για να νικηθεί!
New World Order Gay Agenda λέγεται αυτό που βιώνουμε. Εμείς που ερευνούμε έξω από συστημικά μέσα ενημέρωσης, το γνωρίζαμε εδώ και χρόνια ότι σχεδιάζεται, το είδαμε να εφαρμόζεται στα σκανδιναβικά κράτη κυρίως, είχαμε προειδοποιήσει τον περίγυρό μας γι'αυτό που έρχεται (και χαρακτηριστήκαμε ως φασίστες ομοφοβικοί απ'αυτούς που τώρα εναντιώνονται της εγκυκλίου :banghead: ), και τώρα απλά είναι η σειρά της Ελλάδος να μπει στο χορό...
Η ΝΤΠ παίζει ένα πολύ σημαντικό της χαρτί, αυτό της ύπουλης επιβολής (με το ζόρι) της ομοφυλοφιλίας.
Διότι ενημερωτικό σεμινάριο ΔΕΝ είναι όταν κάτι στο επιβάλλουν με το ζόρι!
Όπως χαρακτηριστικά δήλωσε η φασιστερά των Γαβρογλου/Ζουράρη, :
"Η εγκύκλιος του υπ. Παιδείας μιλά για υποχρεωτικά σεμινάρια χωρίς την έγκριση γονέων! "

http://aktines.blogspot.gr/2017/01/gay.html

Οι τύραννοι που μας κυβερνούν, δεν ένοιωσαν έτσι ξαφνικά αγάπη για τα ομοφυλόφιλα παιδιά.
Ούτε τώρα (2017) το σκέφτηκαν αυτό το θέμα. Θυμίζω ότι με το που ανέλαβε η Ζωή Κωνσταντοπούλου το 2015 ως πρόεδρος της βουλής, ένα από τα πρώτα που έκανε ήταν να φέρει το σύμφωνο συμβίωσης προς ψήφιση.
Η σπορά της σύγχυσης (ή αποδόμησης κατά άλλους) της Ελληνικής κοινωνίας επομένως δεν ξεκίνησε τώρα, αλλά τώρα ολοκληρώνεται, και περνάει στο επόμενο βήμα.
Θεωρώ αν συνεχίσει ο Τσύριζα στην εξουσία, το επόμενο στάδιο θα είναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ η νομιμοποίηση της παιδεραστίας...
Όσο κι αν αυτό σήμερα φαντάζει σενάριο επιστημονικής φαντασίας για Ελλάδα μεριά...
Τυχαίο είναι άλλωστε ότι ήδη στα σκανδιναβικά κράτη, την προωθούν σιγά σιγά; :swear:

υ.γ: Οι Γάβρογλου και Ζουράρης, θα μας δώσουν μια τίμια απάντηση, για ποιο λόγο στην εγκύκλιο περιλαμβάνεται μάθημα για την ομοβοφία και ισλαμοφοβία, αλλά ΟΧΙ για την ετεροφοβία και την Χριστιανοφοβία;;
Φαντάζομαι εδώ ο αντιρατσιστικός νόμος γίνεται γαργάρα...
υ.γ2 : η αποψη του Ζαχαρία με βρίσκει 100% σύμφωνο. Δεν καταδικάζω την ομοφυλοφιλία. Απλά εμένα δεν μου αρέσει αυτή η πραγματικότητα. Ούτε θέλω να γυρίσω 500 χρόνια πίσω και να αρχίσουμε τις πυρές.
Αλλά αυτή η επιβολή με το ζόρι που μου ζητούν οι επικυρίαρχοι, με φέρνει στα ορια του θυμού μου! Εικόνα
Και σ'αυτήν την αρνητική δόνηση ποντάρουν οι Αρχιτέκτονες αυτού του σχεδίου...
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 29 Ιαν 2017, 19:51

Όσον αφορά τη σεξουαλική διαπαιδαγώγιση στο δημοτικό, διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως με τον Ζάχο:

Συμφωνώ με τον κύριο Νάσιο, δάσκαλο από θεσσαλονίκη νομίζω, που λέει ότι χρειαζόμαστε οικογενειακή παιδεία, όχι σεξουαλική παιδεία, αν το πρόβλημα είναι οι εκτρώσεις, οι πρόωρες σχέσεις κλπ.

Και για να το συνδέσω με αυτό που η Βίκυ έχει πει πολλάκις, σχετικά με το ότι μας κάναν να χάσουμε την αθωότητά μας, αυτό νομίζω ότι δεν αφορά μόνο αυτά που εννοούσε, αλλά και το θέμα της σεξουαλικής παιδείας.

Σεξουαλική παιδεία στο δημοτικό = χάσιμο μέρους της αθωότητας αρκετών παιδιών.

Από γυμνάσιο και μετά το συζητάμε, κυρίως για λύκειο, διότι ήδη είναι μπαχαλεμένα τα πράγματα, αλλά για δημοτικό, κρίμα είναι. Ακόμα κι αν υπάρχουν κάποια "προχώ" παιδιά στα δημοτικά, ταυτοχρόνως υπάρχουν και αρκετά πιο ανώριμα, πιο "παιδιά", που ακόμα διανύουν τα χρόνια της αθωότητας, και είναι πραγματικά κρίμα να τους το χαλάσουμε. Ας τους δώσουμε την ευκαιρία να παραμείνουν παιδιά για όσο ορίζει η φύση τους.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 29 Ιαν 2017, 21:40

OTTO έγραψε:Όσον αφορά τη σεξουαλική διαπαιδαγώγιση στο δημοτικό, διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως με τον Ζάχο:

Συμφωνώ με τον κύριο Νάσιο, δάσκαλο από θεσσαλονίκη νομίζω, που λέει ότι χρειαζόμαστε οικογενειακή παιδεία, όχι σεξουαλική παιδεία, αν το πρόβλημα είναι οι εκτρώσεις, οι πρόωρες σχέσεις κλπ.

Και για να το συνδέσω με αυτό που η Βίκυ έχει πει πολλάκις, σχετικά με το ότι μας κάναν να χάσουμε την αθωότητά μας, αυτό νομίζω ότι δεν αφορά μόνο αυτά που εννοούσε, αλλά και το θέμα της σεξουαλικής παιδείας.

Σεξουαλική παιδεία στο δημοτικό = χάσιμο μέρους της αθωότητας αρκετών παιδιών.

Από γυμνάσιο και μετά το συζητάμε, κυρίως για λύκειο, διότι ήδη είναι μπαχαλεμένα τα πράγματα, αλλά για δημοτικό, κρίμα είναι. Ακόμα κι αν υπάρχουν κάποια "προχώ" παιδιά στα δημοτικά, ταυτοχρόνως υπάρχουν και αρκετά πιο ανώριμα, πιο "παιδιά", που ακόμα διανύουν τα χρόνια της αθωότητας, και είναι πραγματικά κρίμα να τους το χαλάσουμε. Ας τους δώσουμε την ευκαιρία να παραμείνουν παιδιά για όσο ορίζει η φύση τους.
Αν εννοεις να ενημερωνει η οικογενεια το παιδι γι αυτα τα θεματα το ερωτημα ειναι. Γιατι δεν το εκανε εδω και τοσο καιρο;
Επισης θεωρεις οτι η ηλικια απο μονη της σε κανει καταρτισμενο; οτι σιγουρα ο πατέρας που θα εξηγησει 5 πραγματα στο αγορί ή η μητέρα θα τα ξερουν σωστα και δεν θα τα οδηγησουν οι ίδιοι στην εγκυμοσύνη ή στο hiv?
-
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ 03 Οκτ 2016, 16:39
Irc ψευδώνυμο: DIHNEKHS
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 7 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από Dihnekhs » Κυρ 29 Ιαν 2017, 22:33

Όταν ήμουν δασκάλα στο δημοτικό (το 2008) , στην Ε τάξη υπήρχαν κεφάλαια σεξουαλικής αγωγής στο μάθημα της Φυσικής (αν θυμάμαι καλά το μάθημα ίσως και να εμπεριέχετο σε άλλο). Το μάθημα έδινε γνώσεις για την αναπαραγωγή του φύλου (άρρεν και θήλυ, αναπαραγωγικά όργανα κλπ). Τι παραπάνω χρειαζόταν να μάθει το δημοτικάκι (και ήταν στην διακριτική ευχέρεια του δασκάλου να αναπτύξει πλείστα όσα θέματα εκείνος έκρινε πως έπρεπε να αναπτυχθούν);;;...
Προσωπικά κατανάλωσα μια ολόκληρη διδακτική ημέρα για να κάνω διάλογο με τα μαθητούδια μου περί όλων των κινδύνων, της παιδεραστίας, της ομοφυλοφυλίας, κλπ
Την επομένη ημέρα δέχτηκα του κόσμου τις επιθέσεις από τους μικρόνοους της επαρχίας στην οποία υπηρετούσα: "Τι ήταν αυτά που είπες στα παιδιά;;" "Θα σου κάνουν αναφορά" κλπ κλπ
Στήριγμά μου ένας προοδευτικός δάσκαλος ντόπιος που τον σέβονταν όλοι για την προσφορά του, (μην βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα για το πού ανήκε, ΝΔ ήταν, αλλά χωρίς παρωπίδες) μου είπε:
"Αν ακούσεις αντιδράσεις στείλ τους σε μένα" ( Τον σέβονταν όλοι και σαν δάσκαλο και προσωπικότητα).
Τελικά το αποτέλεσμα της υπέρβασής μου ήταν απρόσμενο. Δέχτηκα συγχαρητήρια από την τοπική κοινωνία για το ατόπημά μου... Μια σύζυγος μεγαλογιατρού μάλιστα μου είπε " Γιατί να τα ακούσει όλα αυτά η κόρη μου και να μην τα ακούσουν και τα αγόρια μου;;;)
Εν κατακλείδι θέλω να πω: Ο ΣΩΣΤΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ. Διακρίνετέ τον και στηρίξτε τον. Κάνετε αγώνα μαζί του. Υπάρχουν πολλοί σωστοί δάσκαλοι και σήμερα (Τουλάχιστον έτσι πιστεύω).
Βρείτε τους και αγωνισθείτε μαζί τους...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 29 Ιαν 2017, 22:47

Δηλαδη στο μαθημα των παιδιων που τωρα θα ειναι ενηλικες τσουβαλιασες την παιδεραστια με την ομοφυλοφιλια και παρουσιασες την ομοφυλοφιλια ως κινδυνο;
-
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ 03 Οκτ 2016, 16:39
Irc ψευδώνυμο: DIHNEKHS
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 7 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από Dihnekhs » Κυρ 29 Ιαν 2017, 23:05

Two-Spirited έγραψε:Δηλαδη στο μαθημα των παιδιων που τωρα θα ειναι ενηλικες τσουβαλιασες την παιδεραστια με την ομοφυλοφιλια και παρουσιασες την ομοφυλοφιλια ως κινδυνο;
Μάλλον εσύ έχεις τσουβαλιάσει και έχεις ισοπεδώσει κάθε ανθρώπινη και ηθική αξία στον βωμό της διαφορετικότητάς σου. Αλλά δεν περίμενα και άλλη τοποθετήση -αντίδραση από σένα...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 29 Ιαν 2017, 23:06

Εγω απλα σε ρωτησα αν παρουσιασες την ομοφυλοφιλια ως κινδυνο. Η ρητορική περι "ανθρώπινης αξίας" είναι απλά αποπροσανατολισμός απο την ερώτηση. Περι ηθικης η αντικειμενικοτερη ηθικη ειναι οτι τα δικαιωματα μας σταματουν εκει που αρχιζουν τα δικαιωματα του αλλου και αυτο το τηρω κατα γράμμα. Αν δεν θελεις να απαντήσεις πες απλά ότι δεν θέλεις να απαντήσεις δεν ειναι κακό.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 30 Ιαν 2017, 02:26

Two-Spirited έγραψε: Αν εννοεις να ενημερωνει η οικογενεια το παιδι γι αυτα τα θεματα το ερωτημα ειναι. Γιατι δεν το εκανε εδω και τοσο καιρο;
Δεν πρότεινα αυτό. Η κάθε οικογένεια μπορεί να το κάνει, αν έτσι νομίζει. Πρότεινα (χωρίς να είμαι ο πρώτος) την εισαγωγή μαθήματος στα σχολεία "οικογενειακή παιδεία". Το παιδί να μάθει για τα καλά της οικογένειας, να έχει όραμα να κάνει οικογένεια όταν μεγαλώσει. Έχοντας τετοια πρότυπα, αυξάνονται δραματικά οι πιθανότητες αποφυγής πρόωρου σεξ.
Επισης θεωρεις οτι η ηλικια απο μονη της σε κανει καταρτισμενο; οτι σιγουρα ο πατέρας που θα εξηγησει 5 πραγματα στο αγορί ή η μητέρα θα τα ξερουν σωστα και δεν θα τα οδηγησουν οι ίδιοι στην εγκυμοσύνη ή στο hiv?
Η πρόωρη εγκυμοσύνη είναι αποτέλεσμα πρόωρου σεξ, όχι σεξ χωρίς προφύλαξη. Με οικογενειακή παιδεία μειώνεις την πιθανότητα πρόωρου σεξ, άρα δεν χρειάζεται πρόωρη ενημέρωση περί προφυλάξεων κλπ.

Η ενημέρωση επί hiv μπορεί να ξεκινήσει σε μεγαλύτερες ηλικίες (πχ λύκειο). Καμιά δουλειά δεν έχουν τα μωρά (δημοτικού) να μαθαίνουν για hiv. Ας τα αφήσουμε επιτέλους να ζήσουν την παιδική τους ηλικία ως παιδιά, ώστε να τη θυμούνται έτσι. Αρκετά βεβηλώθηκε η αθωότητά τους. Φτάνει. Αμαρτία πχια.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 30 Ιαν 2017, 08:49

Μια απο τις πολλες τοποθετήσεις...

Εικόνα

Οντως οι καθηγητές θα έχουν μεγαλο πρόβλημα
Dihnekhs έγραψε:Ο ΣΩΣΤΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ. Διακρίνετέ τον και στηρίξτε τον. Κάνετε αγώνα μαζί του. Υπάρχουν πολλοί σωστοί δάσκαλοι και σήμερα (Τουλάχιστον έτσι πιστεύω).
Βρείτε τους και αγωνισθείτε μαζί τους...
:thumb:



Aquila έγραψε:(Είδα τα 25 πρώτα λεπτά, το υπολοιπο βίντεο θα το δω αργότερα το βράδυ με μπυρόνια).
Το οτι αντικαθιστουμε το βλαμενοκούτι και την ωρα της χαλάρωσης,
είναι όλα τα λεφτά για μας :ups:
Aquila έγραψε:00:14:21
"Ο στόχος είναι η σύγχυση"

Με μια σου φράση τα είπες όλα Βασούλα. Είναι γνωστό άλλωστε, τόσο σε μας, όσο και στους επικυρίαρχους ότι η Αντινόηση είναι ο πιο δύσκολος εχθρός για να νικηθεί!
Αν πρόσεξες, κάποια στιγμή είπα... τι σόι ορολογία είναι αυτή...
τι εννοούν με το "έμφυλες"... προσπάθησε ο Ζάχος να μου εξηγήσει... είναι ίσως η μοναδική
φορά που δεν "έπιασε" το πνεύμα μου... Ήθελα να καταδείξω πόσες άχρηστες, άσχετες
ΗΛΙΘΙΕΣ αλλά και άτοπες ορολογίες επινοούν για να πασάρουν ένα πακέτο αντινόησης,
που δε θα χώραγε στα βυτιοφόρα που χρησίμευαν σαν βοθρατζίδικα το πάλαι ποτέ...
χρειάζεται ακαθαρσιοφόρο πολλών τόνων... τι θα πει έμφυλες ταυτότητες βρε ηλίθιοι?
το επίθετο "έμφυλος" σημαίνει τι? αυτός που έχει φύλο... Πρώτον, δε νομίζω να
υπάρχει ΑΦΥΛΟΣ άνθρωπος στον πλανήτη, εκτός αν γεννήθηκε με περίεργη
δυσμορφία. Δεύτερον, Ανατομικά τα φύλα είναι ΜΟΝΟΝ ΔΥΟ ό,τι κι αν κάνουν.

Νοητικά στη Νέα Υόρκη έχουν ήδη καταγραφεί 172... φύλα λέει, την τελευταία
φορά που κοίταξα... :punch: Και η σύγχυση συνεχίζεται, και μεταδίδεται σαν τη φωτιά...
παλεύουν να κάψουν με αυτήν κι εδώ τα μυαλά.
Η δική μας άμεση αντινόηση και αντίδραση θα έπρεπε να ήταν η εξής απλή
ατάκα .
Πάρτε τις ΕΚΦΥΛΕΣ ταυτότητές σας και βάλτε τις εκεί που ξέρετε :ass:

και θα'πρεπε μόνοι τους να τα λένε, μόνοι τους να τα ακούνε.


ΥΓ. Πέντε αρνητικές :thumbsdown: αν υπολογίσουμε ότι έχω στάνταρ 3 εμπαθείς
μένουν 2 που μάλλον ανήκουν στους ΛΟΑΤ. Ε, στους 2.300 + μόνο 2 ΛΟΑΤ καλά πάμε. :wink:
Ή να πω καλύτερα δύο που έριξαν αρνητική. Γιατί ο δικός μας διπνεύματος εδώ,
δεν πιστεύω να έκανε τέτοιο πράγμα. :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 30 Ιαν 2017, 11:32

Βασικα δεν ψηφισα να πω την αμαρτια μου. Φαντάζομαι πως εριξαν αρνητική συντηρητικοι που θα περιμεναν τον Ζαχαρια να ειναι πιο χαρντ κορ και να καταδικαζει τους ΛΟΑΤ, οπως το τσουτσεκιον που μιλούσε για βιτσια. Αλλα ισωε και λοατ.
Εμφυλος btw δεν σημαίνει "εχω φυλο". Εμφυλο στερεοτυπο ειναι ας πουμε ενας γονιος να πει σε ενα κορίτσακι, "μην ασχολείσαι με ρομποτικη δεν ειναι για κορίτσια αυτα" ή "μην κάνεις μαστορέματα αστο ατον αδερφο σου που ειναι αγορι" ή εσυ γιε μου μην γινεις κομμωτής γιατι αυτα ειναι για γυναίκες και ντιντιδες κλπ. Δηλαδη το να συνδεεις το βιολογικό φυλο με διαφορες δραστηριοτητες. Οσον αφορά τα φυλα προσωπικα αυτοπροσδιοριζομαι ως nonbinary, ο αυτοπροσδιορισμος κάποιου δεν αναιρει ουτε το βιολογικό του φυλο (ναι ξερω οτι ειμαι βιολογικα αρρεν και ας παιρνω θηλυκες ορμονες οποτε μπορεις να πεις οτι για την ακρίβεια βιολογικα ειμαι θηλυκόποιημενο αρσενικο), ξερω οτι δεν υπάρχει βιολογικό φυλο nonbinary, ομως γνωρίζω την διαφορά ανάμεσα στο sex και το gender και οχι δεν θα προτιμουσα να ειχα γεννηθει βιολογικα θηλυκο . μου αρεσει το ταξιδι και η μεταμόρφωση που για μενα είναι εφαρμογή του "spirit over matter". Το sex ειναι καθαρά βιολογία το gender ειναι κοινωνιολογια ψυχολογία και ανθρωπολογια.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 30 Ιαν 2017, 14:24

Two-Spirited έγραψε:Εμφυλος btw δεν σημαίνει "εχω φυλο".
εγώ ετυμολογικά μίλησα. Το πώς μαμιούνται οι έννοιες είναι γνωστό....
δημοκρατία, που ουσιαστικά είναι φαυλοκρατία...
φιλελεύθερος τι... φίλος της ελευθερίας? ΑΧΑΧΑ μόνο αυτό δεν εννοούν
όσοι αυτοπροσδιορίζονται (πολιτικά) έτσι...

Το ποιον ορισμό λοιπόν δίνει η εποχή, το σύστημα, η ατζέντα κλπ
στη λέξη "έμφυλος" δε με αφορά. Θα προσδιοριζόταν καλύτερα ως εΚφυλος.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 30 Ιαν 2017, 14:36

Ετυμολογικά λοιπόν ο έμφυλος και όχι έκφυλος :P

1. αυτός που ανήκει στην ίδια φυλή
2. αυτός που γίνεται μεταξύ ατόμων τής ίδιας φυλής, ο εμφύλιος
3. βιολ. «έμφυλος γένεση» — αυτή στην οποία συνεργούν και τα δύο φύλα, αρσενικό και θηλυκό
νεοελλ.
το αρσ. ως ουσ. ο έμφυλος
γένος κολεόπτερων εντόμων τής οικογένειας τών κρυπτοφαγιδών.

συμφωνα λοιπόν με τους παραπάνω ορισμούς
(από εδώ http://greek_greek.enacademic.com/4840/%CE%AD%CE%BC%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82 δεν τους έβγαλα απ'την κοιλιά μου)


1/ Εγώ, ο αφρικανός, ο σαουδάραβας κι ο κινέζος
θα'χουμε την ίδια ταυτότητα ενώ ΔΕΝ ανήκουμε στην ίδια φυλή?

2/ θα'χουμε επίσημη ταυτότητα ως συμμετέχοντες σε εμφύλιο?

3/ ή ταυτοποιούμαστε επισήμως ως κολεόπτερα?


ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΟΥΝ ΡΕ ΝΤΑΛΑΡΑ :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 30 Ιαν 2017, 15:47

Συμφωνω απλα λεω το τι εννοουν αυτοι με τον ορο. οχι οτι θα πουν στα παιδια εσυ δεν εισαι αγορι ή εσυ δεν εισαι κοριτσι απλα θα πουν οτι ειναι οκ να εισαι κοριτσι και να ασχολεισαι πχ με ηλεκτρολογια και το αναποδο ειναι εμφυλο στερεοτυπο. κοινως οτι τα αγορια δεν ειναι μπλε και τα κοριτσια δεν ειναι ροζ κλπ
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 08 Μαρ 2017, 02:34

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 08 Μαρ 2017, 08:36

Δυστυχώς ειδα τη συνεισφορά του δικού μας Βασίλη, (B*RS) αφού είχα ανεβάσει
τα ΡαδιοΓραφήματα παραπάνω, γι'αυτό και δεν τον ανέφερα.
Βασίλη μου, σε ευχαριστώ θερμά για τη συνεισφορά σου παρά το γεγονός
πως είπα ότι είχαν καλυφθεί κάποιες βασικές ανάγκες (φίλων) ήδη και
μαζεύτηκε και το ποσό για τον host μας...

σε ευχαριστώ καλέ μου φίλε :rose: :worship: :makia:





Κατερινα, αναφορά σε σένα έκανα :makia:
άκουσέ το , αν και επειδή έκανα μόνη μου αυτά τα ΡΓ,
σχεδόν όλα όσα είπα, τα έχω ήδη ανεβάσει στα ΙΔΕΟ οπότε οι ιδεογραφίτες
τουλάχιστον, δε θα ακούσουν κάτι καινούργιο.

http://katohika.gr/diethni/radiografimata-8317/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΡαδιοΓραφήματα 2017(1ο)

Δημοσίευση από kat_woman » Τετ 08 Μαρ 2017, 13:57

Εννοείται θα το ακούσω, εξ'αλλου μου είχαν λείψει τα Ραδιογραφήματα! :makia:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Απάντηση

Επιστροφή στο “Youtube, Facebook και άλλα δίκτυα”