Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Τετ 11 Μάιος 2016, 15:12

Εικόνα

Ο Δόκτωρ Bill Warner κατέχει διδακτορικό στη φυσική και στα μαθηματικά. Μελέτησε για δεκαετίες τα κείμενα των μεγάλων θρησκειών καθώς και την επίδρασή τους στον κόσμο μας. Τον βρήκα τυχαία στο yt και θεώρησα ενδιαφέροντα τα όσα λέει, έτσι αποφάσισα να μεταφράσω τρία από τα βίντεό του:

Tζιχάντ VS Σταυροφορίες

Όταν συζητάμε για την επιθετικότητα του Ισλάμ και του Τζιχάντ κάποιοι αναφέρουν τις Σταυροφορίες. Σε αυτό το βίντεο ο Δόκτωρ Warner παρουσιάζει τα ιστορικά στοιχεία κι εξηγεί γιατί είναι άστοχο να γίνεται ο οποιοσδήποτε παραλληλισμός μεταξύ Τζιχάντ και Σταυροφοριών.



Το πρόβλημα της ισλαμικής μετανάστευσης

Ο Δόκτωρ Warner εξηγεί γιατί η ισλαμική μετανάστευση δεν έχει καμία σχέση με όλες τις άλλες μορφές μετανάστευσης. Πώς φτάσαμε στην εκλογή Μουσουλμάνου δημάρχου στο Λονδίνο; Πώς ξεδιπλώνεται η κρυφή πολιτική ατζέντα των ισλαμιστών μεταναστών; Αν δεν αφυπνιστούμε άμεσα τότε θα ισλαμοποιηθεί ολόκληρη η Ευρώπη.



Γιατί δεν είναι όλοι οι Μουσουλμάνοι τζιχαντιστές;

O Δόκτωρ Warner εξηγεί γιατί δε μοιάζουν όλοι οι Μουσουλμάνοι με τους τζιχαντιστές τρομοκράτες.



Όλα τα βίντεο του Δόκτωρ Warner μπορείτε να τα βρείτε στο κανάλι Political Islam.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 12 Μάιος 2016, 00:20

Μπράβο για τις ωραίες δουλειές σου! :clap:


Την προσωπική μου θέση την έχω εκφράσει με λίγα λόγια (παράξενο εγώ με λίγα λόγια :P )
στο τόπικ του άλλου φίλου Δημήτρη, εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 73#p267773

οπου λέω συγκεκριμένα:

"βασικά εκεί ακριβώς ήταν οι ενστάσεις μου και είναι ακόμα, παρά το γεγονός ότι τώρα μας ταλανίζουν στο ίδιο μας το πετσί. Δε γίνεται να καταδικάζονται ως πρωτόγονα και δολοφονικά κτήνη
δύο δισεκατομμύρια ανθρώπων γιατί τόσοι είναι περίπου οι μουσουλμάνοι στον πλανήτη. "
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Hlios » Πέμ 12 Μάιος 2016, 10:19

Πράγματι πολύ καλή η δουλειά σου
και χρήσιμη η επιλογή αυτών των βίντεο.
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Πέμ 12 Μάιος 2016, 19:56

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο.

Arela πρέπει να σου πω ότι διαφωνώ με την προσέγγισή σου. Στην περίπτωση που θα σε ρωτούσα αν καταδικάζεις έναν παιδεραστή είμαι σίγουρος πως θα μου έλεγες ότι τον καταδικάζεις. Μετά θα σου έδειχνα δύο παιδεραστές και θα σε ρώταγα αν τους καταδικάζεις κι αυτούς. Αν συνέχιζα να προσθέτω στον αριθμό τους, μέχρι ποιο σημείο θα έπρεπε να φτάσω για να δηλώσεις ότι πλέον δε μπορείς να τους καταδικάσεις; Κι αν φτάναμε σε αυτό το σημείο κι αφαιρούσα έναν; Τότε θα ήταν και πάλι καταδικαστέοι; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το αν θα καταδικάσουμε μια συμπεριφορά ή μια νοοτροπία, θα πρέπει να εξαρτάται αποκλειστικά από την εξέταση της όποιας συμπεριφοράς ή της όποιας νοοτροπίας κι όχι από τον πληθυσμό εκείνων που υιοθετούν αυτές τις συμπεριφορές-νοοτροπίες.

Ο Μωάμεθ νυμφεύθηκε ένα 6χρονο παιδάκι όταν ο ίδιος ήταν άνω των 50, υπάρχει Μουσουλμάνος που να μπορέσει να καταδικάσει τον Μωάμεθ; Σίγουρα όχι, γιατί σε διαφορετική περίπτωση δε θα ήταν Μουσουλμάνος. Οπότε μιλάμε για οπαδούς παιδεραστών, και τους καταδικάζω ανεξάρτητα από το αν είναι δύο άτομα ή 6 δισεκατομμύρια.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 12 Μάιος 2016, 20:01

Ιαμβε, δεν με κατάλαβες. Και ο μισός πλανήτης να'ταν παιδεραστές, πάλι θα τους καταδικαζα όλους.
Δεν ρίχνω συγχωροχάρτια λόγω αριθμών. Απλά ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ πως ΑΠΑΝΤΕΣ, δηλαδή και τα 2 δις των μουσουλμάνων είναι αισχρά και ειδεχθή δολοφονικά στοιχεία όπως τα σούργελα της ΙΣΙΣ και άλλων ακραίων ισλαμο-ομάδων. Αυτό έλεγα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 12 Μάιος 2016, 20:11

Για να πουμε ο "μωαμεθ νυμφευτηκε ενα 6 χρονο παιδακι" και να το καταδικασουμε ως γεγονός, θα πρέπει πρώτα να εξετάσουμε το τι σημαινε το "νυμφεύομαι" την εποχή εκείνη, το ποια ήταν τα χρηστά ήθη της εποχης, και το τι λεει το υποτιθέμενο θύμα του.
Η αϊσα θεωρείται ιερό πρόσωπο για το Ισλάμ, έζησε μετά τον θάνατο του μωάμεθ και όντας ενήλικη έλεγε τα καλύτερα γι αυτόν.
Επίσης αρνουμαι να δεχτω οτι το προσωπο που θεωρω δευτερη μητερα μου και τυγχανει να ειναι μουσουλμανα, είναι τζιχαντιστρια ή εστω μερος ενός σχεδίου να αλωθεί η χώρα μου ή οτι μισεί την κοινωνια στην οποία ζει.
Καλα ολα αυτα για οσους εχουν δει μουσουλμανο μονο με κυαλι αλλα καποιοι τους ζουμε στην πράξη. μακαρι να γνωρισω και αλλο τοσο τιμιο ατομο.
Οποτε συμφωνω με την Βικυ στο οτι 2 δις δεν ειναι ολοι δολοφονικά στοιχεία.
-
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Πέμ 12 Μάιος 2016, 20:16

ArELa έγραψε:Ιαμβε, δεν με κατάλαβες. Και ο μισός πλανήτης να'ταν παιδεραστές, πάλι θα τους καταδικαζα όλους.
Δεν ρίχνω συγχωροχάρτια λόγω αριθμών. Απλά ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ πως ΑΠΑΝΤΕΣ, δηλαδή και τα 2 δις των μουσουλμάνων είναι αισχρά και ειδεχθή δολοφονικά στοιχεία όπως τα σούργελα της ΙΣΙΣ και άλλων ακραίων ισλαμο-ομάδων. Αυτό έλεγα...
Κατάλαβα με ποια έννοια το έγραψες αλλά επειδή όποτε συζητάμε για τους Μουσουλμάνους έχουμε πάντα την ίδια κατάληξη ("Ε και τι θέλετε να κάνουμε; Είναι 1,6 δις."), αυτή τη φορά θα ήθελα να εξετάσουμε κι αυτή τη διαπίστωση. Καταρχήν σε παραπέμπω στο τρίτο βίντεο της αρχικής δημοσίευσης. Προφανώς δεν υπάρχει Μουσουλμάνος που να μη θεωρεί ιερό πρόσωπο τον Μωάμεθ, δηλαδή αυτόν που όταν ήταν άνω των 50 νυμφεύθηκε ένα 6χρονο παιδάκι. Το να είναι κάποιος οπαδός παιδεραστών, κατά την άποψή σου δεν είναι κάτι το καταδικαστέο;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iamvos την Πέμ 12 Μάιος 2016, 20:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Πέμ 12 Μάιος 2016, 20:24

Two-Spirited έγραψε:Για να πουμε ο "μωαμεθ νυμφευτηκε ενα 6 χρονο παιδακι" και να το καταδικασουμε ως γεγονός, θα πρέπει πρώτα να εξετάσουμε το τι σημαινε το "νυμφεύομαι" την εποχή εκείνη, το ποια ήταν τα χρηστά ήθη της εποχης, και το τι λεει το υποτιθέμενο θύμα του.
Η αϊσα θεωρείται ιερό πρόσωπο για το Ισλάμ, έζησε μετά τον θάνατο του μωάμεθ και όντας ενήλικη έλεγε τα καλύτερα γι αυτόν.
Επίσης αρνουμαι να δεχτω οτι το προσωπο που θεωρω δευτερη μητερα μου και τυγχανει να ειναι μουσουλμανα, είναι τζιχαντιστρια ή εστω μερος ενός σχεδίου να αλωθεί η χώρα μου ή οτι μισεί την κοινωνια στην οποία ζει.
Καλα ολα αυτα για οσους εχουν δει μουσουλμανο μονο με κυαλι αλλα καποιοι τους ζουμε στην πράξη. μακαρι να γνωρισω και αλλο τοσο τιμιο ατομο.
Οποτε συμφωνω με την Βικυ στο οτι 2 δις δεν ειναι ολοι δολοφονικά στοιχεία.
Ο Μωάμεθ νυμφεύθηκε ένα 6χρονο παιδάκι και το παιδί συνέχισε να ζει με τους γονείς του μέχρι την ηλικία των 9 ετών όπου και το πήρε ο Μωάμεθ. Αν σου πω ότι συνευρίσκομαι σεξουαλικά μ' ένα 9χρονο παιδάκι, θα χρειαστεί να ρωτήσεις την άποψη του παιδιού (έστω όταν μεγαλώσει) ώστε να βγάλεις συμπέρασμα για το αν η πράξη μου ήταν καταδικαστέα ή όχι; Έγραψες ότι έλεγε τα καλύτερα για τον Μωάμεθ, οπότε σου θέτω το ερώτημα: Είχε άλλη επιλογή;
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 12 Μάιος 2016, 20:34

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ. Υπάρχει φανατισμός στο Ισλάμ σε βαθμό που καθιστά κάποιους ανθρώπους επικινδύνους για όλους μας . Ωστόσο, σε επαφή μου με Έλληνες μουσουλμάνους δεν διαπίστωσα το παραμικρό που να θυμίζει ταλιμπανισμούς και φανατισμό. Φυσιολογικά πράγματα.
Δεν θεωρώ το Ισλάμ ως απειλή έτσι όπως το παρουσιάζουν τα media. Η απειλή προέρχεται από την πολιτική χειραγώγηση και χρησιμοποίηση της θρησκείας αυτής για κάποιους λόγους Ή είμαι τελείως λάθος και θα θερίσουμε ότι έσπειραν οι Αμερικάνοι τα προηγούμενα χρόνια όταν έκαναν τα δικά τους. Οπότε ο φταίχτης είναι η Αμερική σε αυτή την περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 12 Μάιος 2016, 20:45

Iamvos έγραψε:
Two-Spirited έγραψε:Για να πουμε ο "μωαμεθ νυμφευτηκε ενα 6 χρονο παιδακι" και να το καταδικασουμε ως γεγονός, θα πρέπει πρώτα να εξετάσουμε το τι σημαινε το "νυμφεύομαι" την εποχή εκείνη, το ποια ήταν τα χρηστά ήθη της εποχης, και το τι λεει το υποτιθέμενο θύμα του.
Η αϊσα θεωρείται ιερό πρόσωπο για το Ισλάμ, έζησε μετά τον θάνατο του μωάμεθ και όντας ενήλικη έλεγε τα καλύτερα γι αυτόν.
Επίσης αρνουμαι να δεχτω οτι το προσωπο που θεωρω δευτερη μητερα μου και τυγχανει να ειναι μουσουλμανα, είναι τζιχαντιστρια ή εστω μερος ενός σχεδίου να αλωθεί η χώρα μου ή οτι μισεί την κοινωνια στην οποία ζει.
Καλα ολα αυτα για οσους εχουν δει μουσουλμανο μονο με κυαλι αλλα καποιοι τους ζουμε στην πράξη. μακαρι να γνωρισω και αλλο τοσο τιμιο ατομο.
Οποτε συμφωνω με την Βικυ στο οτι 2 δις δεν ειναι ολοι δολοφονικά στοιχεία.
Ο Μωάμεθ νυμφεύθηκε ένα 6χρονο παιδάκι και το παιδί συνέχισε να ζει με τους γονείς του μέχρι την ηλικία των 9 ετών όπου και το πήρε ο Μωάμεθ. Αν σου πω ότι συνευρίσκομαι σεξουαλικά μ' ένα 9χρονο παιδάκι, θα χρειαστεί να ρωτήσεις την άποψη του παιδιού (έστω όταν μεγαλώσει) ώστε να βγάλεις συμπέρασμα για το αν η πράξη μου ήταν καταδικαστέα ή όχι; Έγραψες ότι έλεγε τα καλύτερα για τον Μωάμεθ, οπότε σου θέτω το ερώτημα: Είχε άλλη επιλογή;
Ναι ειχε αλλη επιλογη. να το βουλωσει.
Το οτι την πηρε σπιτι του σημαινει οτι συνευρισκονταν σεξουαλικα; επισης μιλαμε για τις σημερινες συνθηκες; Δεν μπορεις να κρινεις το τοτε με την ηθικη του τωρα (με αυτην την λογικη να πουμε τον μεγα Αλέξανδρο, δικτάτορα).
Οσον αφορα αν η Αϊσα ήταν 9 χρονων οταν παντρευτηκε παρακάτω η άλλη άποψη
http://www.huffingtonpost.com/dr-david- ... 14332.html

Και οπως ειπε η μουσουλμανα φιλη μου, ο καθενας ερμηνευει την θρησκεια του, αναλογα με την εθνικοτητα του, το επιπεδο του, την μορφωση του και την προθεση του (καλη ή κακη). Καμια σχεση ο μουσουλμανος απο το πακισταν με εναν μουσουλμανο απο την κωνσταντινουπολη ή εναν που μεγάλωσε στο λονδινο και ειναι μικρομεσαιος. Το ιδιο ισχυει και για τους χριστιανους. Καμια σχεση οι Χριστιανοι απο τα βουνα του καζακσταν με τους χριστιανους της Ευρώπης.
-
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 12 Μάιος 2016, 23:34

Ο μωάμεθ ήταν μονογαμικός όσο ζούσε η πρώτη του γυναίκα η Χαντίζα που ήταν 20 χρόνια μεγαλύτερη από εκείνον και απέκτησαν ένα κορίτσι τη Φατίμα ή Φατμέ.
Τελικά ο Μωάμεθ δεν απέκτησε γιο. Πήρε πολλές γυναίκες για να ενώσει τα έθνη.
Η πολυγαμία στο Ισλάμ υπάρχει μόνο υπό όρους

Αν δεν μπορείς να είσαι δίκαιος με τις ορφανές παντρέψου δύο τρεις ή τέσσερεις από αυτές. Αν δεν μπορείς να είσαι δίκαιος παντρέψου μόνο μία.
Αυτό με τις ορφανές κάπως αλλιώς μπορεί να ερμηνευτεί και γιατί πρέπει να είναι ορφανές και καλά?

Στο Ισλάμ και σύμφωνα με το Κοράνι υπάρχει ολόκληρος νόμος που ορίζει την κληρονομιά και την προίκα.

Τα αγόρια κληρονομούν διπλάσια από τα κορίτσια.
Τα αγόρια δίνουν προίκα στη γυναίκα που θα παντρευτούν τη μισή από την περιουσία.
Αν θέλουν να πάρουν δεύτερη γυναίκα πρέπει να δώσουν ότι έδωσαν και στην πρώτη.

Στο Ισλάμ η γυναίκα είναι για το σπίτι και γι αυτό δεν πρέπει να μένει χωρίς σπίτι.
Ο γάμος ίσως έχει αυτό το νόημα και όχι μόνο σεξουαλικό.
Να αποκτήσει σπίτι η γυναίκα.

Επίσης το Ισλάμ έχει παρακλάδια όπως σιίτες σουνίτες αλλά και Σούφι Δερβίσηδες που είναι μοναχικά τάγματα.
Αν και στο Ιλάμ δεν υπάρχει μοναχισμός.

Έχει επίσης και πολλές πλευρές όχι όλες αρνητικές.

Το ότι οι γνωστοί Τζιχαντιστές έχουν σχέση με την ομάδα των Χαουάρατζ όπως ακούστηκε στον Κώδικα Μυστηρίων δεν είναι αλήθεια δεδομένου ότι οι Χαουάρατζ εξαφανίστηκαν από τον 9ο αιώνα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 12 Μάιος 2016, 23:48

Ο Μωάμεθ δεν άφησε αρσενικό απόγονο και το σχίσμα ανάμεσα σε Σιίτες και Σουνίτες (και Χαουάρατζ) έγινε εξ αιτίας της διαδοχής και τη διαφωνία κατά τη διάρκεια εξουσίας του 4ου Χαλίφη που ήταν από την οικογένεια της Φατίμα. Ο τέταρτος Χαλίφης Αλί έλεγε ότι πρέπει να υπάρχει κληρονομική διαδοχή Σιίτες.

Ακολούθησαν 12 ιμάμηδες εκ των οποίων ο δωδέκατος αναλήφθηκε και θα ξαναγυρίσει όπως ο Χριστός και ο προφήτης Ηλίας.
Τον λένε Μάχντι

Το Κοράνι έχει εδάφιο που αναφέρεται στους Έλληνες που ακόμα και αν χάνουν μάχες θα κερδίσουν τελικά
Ένα άλλο που αναφέρεται στον Αλέξανδρο που έκλεισε τα όντα κάτω από τη γη και τάπωσε με χαλκό.

Ένα άλλο αναφέρεται στη Μαριαμ την κόρη του Ιμράν - Παναγία και στη ζωή του Χριστού που τελικά δεν σταυρώθηκε αλλά επειδή είχε σωσία τον Ιούδα σταύρωσαν τελικά τον Ιούδα.
Ο Χριστός γεννήθηκε από παρθένα αλλά δεν θεωρείται γιος του Θεού. Όμως όλη η ιστορία με τον κρίνο αναφέρεται και στο Κοράνι
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 12 Μάιος 2016, 23:52

Οι Σούφι έχουν στνή σχέση με την Ελλάδα και ο Τζελαλεντίν Ρουμί ήταν ελληνικής καταγωγής Φιλόσοφος Σούφι.
Υπάρχουν τεκέδες ακόμα στη Θεσσαλονίκη αλλά και στην Κρήτη.

Σούφι είναι οι Δερβίσηδες που αναφέρονται στα λαικά τραγούδια.

Η μουσική μοιάζει με ρεμπέτικο και θυμίζει λίγο ελληνική παραδοσιακή μουσική αλλά κυρίως μικρασιάτικα ρεμπέτικα.
Υπάρχει μεγάλη επιρροή

Φυσικά οι Σούφι έχουν μεγάλη απόσταση και από το Ισλάμ και πολύ περισσότερο από τους Τζιχαντιστές
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 13 Μάιος 2016, 00:43

Iamvos έγραψε: Κατάλαβα με ποια έννοια το έγραψες αλλά επειδή όποτε συζητάμε για τους Μουσουλμάνους έχουμε πάντα την ίδια κατάληξη ("Ε και τι θέλετε να κάνουμε; Είναι 1,6 δις."), αυτή τη φορά θα ήθελα να εξετάσουμε κι αυτή τη διαπίστωση. Καταρχήν σε παραπέμπω στο τρίτο βίντεο της αρχικής δημοσίευσης. Προφανώς δεν υπάρχει Μουσουλμάνος που να μη θεωρεί ιερό πρόσωπο τον Μωάμεθ, δηλαδή αυτόν που όταν ήταν άνω των 50 νυμφεύθηκε ένα 6χρονο παιδάκι. Το να είναι κάποιος οπαδός παιδεραστών, κατά την άποψή σου δεν είναι κάτι το καταδικαστέο;
Σαφώς και είναι καταδικαστέο. ΟΜΩΣ: Το ότι δεν βάζω ΟΛΟΥΣ τους μουσουλμάνους ως ανθρώπους σ'ένα τσουβάλι με τους ακραίους φουνταμενταλιστές/ειδεχθείς δολοφόνους ορισμένων ισλαμικών (ή ΔΗΘΕΝ ισλαμικών) ομάδων, δεν σημαίνει πως ασπάζομαι/συναινώ με τα θρησκευτικά τους πιστεύω, τον ηθικό τους κώδικα και γενικότερα την κοσμοθεωρία τους.
Ασφαλώς και δεν συναινώ, ασφαλώς και τα επικρίνω...
Αυτά τα τρία είναι πράγματα που αφορούν αυτούς και μόνο αυτούς, εφ'όσον δεν προσπαθούν να τα επιβάλλουν σε ανθρώπους και λαούς που δεν έχουν τις ίδιες θεάσεις.
Αν και με εξοργίζει η Σαρία, οι κλειτοριδεκτομές και άλλες βαναυσότητες και αηδίες που καταδεικνύουν
ένα πολύ πρωτόγονο κομμάτι, ταυτόχρονα πιστεύω στο live and let live, όπως πιστεύω στο "μην χώνεσαι/παρεμβαίνεις εκεί που δε σε αφορά και δε σε επηρεάζει". Εφ'όσον αυτά μένουν μέσα στην ίδια την κοινότητα που τα ασπάζεται και τα θέλει, ποια ειμαι εγώ να τους επιβάλλω να τα αλλάξουν. Καθήκον και χρέος να τα αλλάξουν ή να τα εξαλείψουν/καταργήσουν, έχουν οι ΕΝΤΟΣ της μουσουλμανικής κοινότητας που δυσφορούν με αυτά, όχι εγώ ή εσύ η ο κάθε πικραμένος ΕΚΤΟΣ μουσουλμανικής κοινότητας.
Τα του οίκου του, τα καθορίζει κανείς σύμφωνα με τις δικές του λογικές,
όχι με τις δικές μου που βρίσκομαι ΕΚΤΟΣ του οίκου αυτού.
Αν προσπαθήσει/επιδιώξει να τα επιβάλλει στο δικό μου σπίτι, εκεί αλλάζει το πράγμα, και αλλάζει άρδην.
Εκεί γίνομαι ταύρος μαινόμενος, όπως συχνά γίνομαι με τα καλόπαιδα που έχουν
εισρεύσει στον Ελλαδικό χώρο και δείχνουν ασέβεια στα δικά μας ιερά και όσια και επιδίδονται
σε ασυδοσία και σε βίαιες πράξεις.

Δεν παραβλέπω φυσικά και κάποια άλλα ΔΕΔΟΜΕΝΑ, που οφείλουμε να συνυπολογίζουμε
αν θέλουμε να'μαστε ακριβοδίκαιοι και να βλέπουμε μια εικόνα σφαιρικότερα.

ΔΕΔΟΜΕΝΟ 1ο: Έχοντας μεγαλώσει εκτός Ελλάδος και σε χώρα που είχε μεγάλη μουσουλμανική
κοινοτητα είχα την τύχη και τη χαρά να γνωρίσω και να συναναστραφώ με αρκετές οικογένειες
μουσουλμάνων που ήταν ήπιοι, καλοί και φιλόξενοι άνθρωποι.
ΔΕΔΟΜΕΝΟ 2: Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι τα κουστουμαρισμένα, γραβατωμένα, και...χμ...
"πολιτισμένα" πολιτικά λαμόγια της Δύσης, πιπιλάνε το μυαλό μας για πολλές δεκαετίες
με την προπαγανδάρα περί "κακών ισλαμιστών", που εντάθηκε φυσικά, όταν μπήκαν
στη Μ. Ανατολή, για να δικαιολογήσουν το ΔΕΔΟΜΕΝΟ 3: οτι κατέσφαξαν ανθρώπους, λεηλάτησαν, έκαναν τις γενοκτονίες της αρκούδας, και προκάλεσαν ανείπωτο πόνο βασανιστήρια και φρικτούς θανάτους σε γυναικόπαιδα, ενώ ταυτόχρονα ΔΕΔΟΜΕΝΟ 4: φρόντισαν και υποβοήθησαν το εξαθλιωμενο μουσουλμανικο στοιχείο (από Υεμένη, Πακιστάν, Αφγανιστάν και πολλές χώρες της Αφρικής όπως Ερυθραία, Σομαλία, κλπ κλπ) να εισρεύσει κατά μιλιουνια στην Ευρώπη, παροτρύνοντάς μας "να μην είμαστε ρατσιστές" απέναντί τους...Ποιοι; Οι ΑΡΧΙρατσιστές!

Είναι τόση η φαυλότητα και τόσες οι απίστευτες αντιφάσεις σ'αυτή την ιστορία, που χάνει κανείς
τη μπάλα, πραγματικά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Παρ 13 Μάιος 2016, 00:47

Συμφωνω με την Βικυ. Επισης να συμπληρωσω την Δοκτωρ οτι μεγαλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι Αλεβήτες.
-
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Παρ 13 Μάιος 2016, 12:19

ArELa έγραψε:ΔΕΔΟΜΕΝΟ 1ο: Έχοντας μεγαλώσει εκτός Ελλάδος και σε χώρα που είχε μεγάλη μουσουλμανική
κοινοτητα είχα την τύχη και τη χαρά να γνωρίσω και να συναναστραφώ με αρκετές οικογένειες
μουσουλμάνων που ήταν ήπιοι, καλοί και φιλόξενοι άνθρωποι.
Δηλαδή χαρακτηρίζεις καλό άνθρωπο κάποιον που είναι οπαδός παιδεραστών;
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Παρ 13 Μάιος 2016, 12:31

Two-Spirited έγραψε:Ναι ειχε αλλη επιλογη. να το βουλωσει.
Το οτι την πηρε σπιτι του σημαινει οτι συνευρισκονταν σεξουαλικα; επισης μιλαμε για τις σημερινες συνθηκες; Δεν μπορεις να κρινεις το τοτε με την ηθικη του τωρα (με αυτην την λογικη να πουμε τον μεγα Αλέξανδρο, δικτάτορα).
Οσον αφορα αν η Αϊσα ήταν 9 χρονων οταν παντρευτηκε παρακάτω η άλλη άποψη
http://www.huffingtonpost.com/dr-david- ... 14332.html

Και οπως ειπε η μουσουλμανα φιλη μου, ο καθενας ερμηνευει την θρησκεια του, αναλογα με την εθνικοτητα του, το επιπεδο του, την μορφωση του και την προθεση του (καλη ή κακη). Καμια σχεση ο μουσουλμανος απο το πακισταν με εναν μουσουλμανο απο την κωνσταντινουπολη ή εναν που μεγάλωσε στο λονδινο και ειναι μικρομεσαιος. Το ιδιο ισχυει και για τους χριστιανους. Καμια σχεση οι Χριστιανοι απο τα βουνα του καζακσταν με τους χριστιανους της Ευρώπης.
Το ότι τη νυμφεύθηκε το παιδάκι κι ότι το πήρε μαζί του προφανώς σημαίνει ότι το βίαζε κιόλας. Εδώ μιλάμε για τη βιογραφία του Μωάμεθ, όχι για το πώς ερμηνεύει τη θρησκεία του ο καθένας. Η γυναίκα του δεν είχε ως επιλογή να το βουλώσει. Δηλαδή αν τη ρωτούσε κάποιος για το Μωάμεθ τι θα του έλεγε; Δε σου μιλάω; Πώς θα ερμηνευόταν αυτό και τι επίπτωση θα είχε για την ίδια; Επίσης έχουν καταγραφεί κι άλλες περιπτώσεις βιασμένων παιδιών που έχουν πάρει το μέρος των βιαστών τους, οπότε επανερχόμαστε σε αυτό που έγραψα από την αρχή, την παιδεραστία την καταδικάζουμε ανεξάρτητα από την άποψη του θύματος για το ζήτημα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 13 Μάιος 2016, 13:03

Iamvos έγραψε:Δηλαδή χαρακτηρίζεις καλό άνθρωπο κάποιον που είναι οπαδός παιδεραστών;
Τον κάθε άνθρωπο που συναντώ, δεν τον χαρακτηρίζω/αποκωδικοποιώ, με βάση τα θρησκευτικά
πιστεύω του. (εξαιρούνται οι σατανιστές που συνειδητά και ιδία βουλήσει συμμετέχουν σε ανθρωποθυσίες)

Όταν πρωτοσυναντώ έναν άνθρωπο δεν του ρίχνω τον ανακριτικό φακό
για να τον ρωτήσω ποια ακριβώς είναι τα θρησκευτικά του πιστεύω. Συνεπώς, η εντύπωσή μου
σχηματίζεται από την συμπεριφορά του, από αυτό που εκπέμπει,
και από τις πράξεις του. Όταν λοιπόν συναναστρέφομαι με μια οικογένεια καλοπροαίρετη,
φιλόξενη, χαμογελαστή, ευγενική, η εντύπωση που εισπράττω είναι θετική.

Δεν μπορείς να εστιάζεις μυωπικά στη θρησκευτική θέαση κάποιου, και μέσα απ'αυτήν
να χαρακτηρίζεις συνολικά μια περσόνα. Γιατί αν το κάνεις εσύ αυτό, τότε θα'πρεπε
να συναναστρέφεσαι και να αλληλεπιδράς ΜΟΝΟΝ με άθεους ή/και άθρησκους,
και να αποκλείσεις όλους τους άλλους- στην προκειμένη αφού ζεις Ελλάδα, θα'πρεπε
να αποκλείσεις όλους τους Χριστιανούς (ορθόδοξους και όχι μόνο) στο βαθμό που
η χριστιανική θρησκεία αποδέχεται ως κομμάτι της ΚΑΙ την παλαιά διαθήκη,
που βρίθει αφηγήσεων περί αιμοξιών, παιδεραστιών, ακόμα και ανθρωποθυσιών...
Κι αφού οι χριστιανοί τα έχουν ασπαστεί αυτά ως μέρος του θεϊκού λόγου,
θα'πρεπε να τους στείλεις όλους στο πυρ το εξώτερον!
Το κάνεις; Αποστασιοποιείσαι από , και απαξιώνεις όλους τους χριστιανούς που
κινούνται γύρω σου, που είναι στη ζωή σου και αλληλεπιδρούν μαζί σου;
Δε νομίζω. Αν λοιπόν αρνηθείς εκ προοιμίου να συναναστραφείς με άνθρωπο επειδή
είναι μουσουλμάνος ή οποιασδήποτε θρησκευτικής θέασης και μόνο γι'αυτό,
χωρίς να έχεις δει τον ψυχισμό και τη συμπεριφορά του συνολικά, τότε φίλε μου,
καθορίζεις τις ανθρώπινες σχέσεις σου με δύο μέτρα και δυο σταθμά, και μάλλον κουβαλάς
στο σκεπτικό δισάκι σου και κάμποσες προκαταλήψεις.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Παρ 13 Μάιος 2016, 14:52

Δεν ειναι παιδεραστια η ιστορια με την Αϊσα.
Το ότι τη νυμφεύθηκε το παιδάκι κι ότι το πήρε μαζί του προφανώς σημαίνει ότι το βίαζε κιόλας.
Γιατι;
-
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Παρ 13 Μάιος 2016, 19:29

Two-Spirited έγραψε:Δεν ειναι παιδεραστια η ιστορια με την Αϊσα.
Το ότι τη νυμφεύθηκε το παιδάκι κι ότι το πήρε μαζί του προφανώς σημαίνει ότι το βίαζε κιόλας.
Γιατι;
Παιδεραστία είναι, αν την ήθελε μόνο για να παίζουν με τις κούκλες δε θα τη νυμφευόταν.
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Παρ 13 Μάιος 2016, 19:37

ArELa έγραψε:
Iamvos έγραψε:Δηλαδή χαρακτηρίζεις καλό άνθρωπο κάποιον που είναι οπαδός παιδεραστών;
Τον κάθε άνθρωπο που συναντώ, δεν τον χαρακτηρίζω/αποκωδικοποιώ, με βάση τα θρησκευτικά
πιστεύω του. (εξαιρούνται οι σατανιστές που συνειδητά και ιδία βουλήσει συμμετέχουν σε ανθρωποθυσίες)

Όταν πρωτοσυναντώ έναν άνθρωπο δεν του ρίχνω τον ανακριτικό φακό
για να τον ρωτήσω ποια ακριβώς είναι τα θρησκευτικά του πιστεύω. Συνεπώς, η εντύπωσή μου
σχηματίζεται από την συμπεριφορά του, από αυτό που εκπέμπει,
και από τις πράξεις του. Όταν λοιπόν συναναστρέφομαι με μια οικογένεια καλοπροαίρετη,
φιλόξενη, χαμογελαστή, ευγενική, η εντύπωση που εισπράττω είναι θετική.
Δηλαδή αν ένας οπαδός παιδεραστών είναι καλοπροαίρετος, φιλόξενος, χαμογελαστός και ευγενικός τότε είναι καλός οπαδός παιδεραστών;
Δεν μπορείς να εστιάζεις μυωπικά στη θρησκευτική θέαση κάποιου, και μέσα απ'αυτήν
να χαρακτηρίζεις συνολικά μια περσόνα. Γιατί αν το κάνεις εσύ αυτό, τότε θα'πρεπε
να συναναστρέφεσαι και να αλληλεπιδράς ΜΟΝΟΝ με άθεους ή/και άθρησκους,
και να αποκλείσεις όλους τους άλλους- στην προκειμένη αφού ζεις Ελλάδα, θα'πρεπε
να αποκλείσεις όλους τους Χριστιανούς (ορθόδοξους και όχι μόνο) στο βαθμό που
η χριστιανική θρησκεία αποδέχεται ως κομμάτι της ΚΑΙ την παλαιά διαθήκη,
που βρίθει αφηγήσεων περί αιμοξιών, παιδεραστιών, ακόμα και ανθρωποθυσιών...
Κι αφού οι χριστιανοί τα έχουν ασπαστεί αυτά ως μέρος του θεϊκού λόγου,
θα'πρεπε να τους στείλεις όλους στο πυρ το εξώτερον!
Το κάνεις; Αποστασιοποιείσαι από , και απαξιώνεις όλους τους χριστιανούς που
κινούνται γύρω σου, που είναι στη ζωή σου και αλληλεπιδρούν μαζί σου;
Δε νομίζω. Αν λοιπόν αρνηθείς εκ προοιμίου να συναναστραφείς με άνθρωπο επειδή
είναι μουσουλμάνος ή οποιασδήποτε θρησκευτικής θέασης και μόνο γι'αυτό,
χωρίς να έχεις δει τον ψυχισμό και τη συμπεριφορά του συνολικά, τότε φίλε μου,
καθορίζεις τις ανθρώπινες σχέσεις σου με δύο μέτρα και δυο σταθμά, και μάλλον κουβαλάς
στο σκεπτικό δισάκι σου και κάμποσες προκαταλήψεις.
Σε ό,τι αφορά την ορθόδοξη χριστιανοσύνη δεν αποδέχεται ολόκληρη την Παλαιά Διαθήκη, αλλά μόνο μερικά βιβλία από αυτή. Για τα άλλα δόγματα δε γνωρίζω. Όμως η διαφορά είναι πως εδώ δε μιλάμε για ένα πρόσωπο της Παλαιάς Διαθήκης που ο Χριστιανός μπορεί να μην το γνωρίζει καν, μιλάμε για το κεντρικότερο πρόσωπο της ισλαμικής θρησκείας και δεν υπάρχει Μουσουλμάνος που να μη γνωρίζει τον Μωάμεθ. Ο Μωάμεθ ήταν παιδεραστής, άρα όλοι οι Μουσουλμάνοι είναι οπαδοί παιδεραστών.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Παρ 13 Μάιος 2016, 20:26

Iamvos έγραψε:
Two-Spirited έγραψε:Δεν ειναι παιδεραστια η ιστορια με την Αϊσα.
Το ότι τη νυμφεύθηκε το παιδάκι κι ότι το πήρε μαζί του προφανώς σημαίνει ότι το βίαζε κιόλας.
Γιατι;
Παιδεραστία είναι, αν την ήθελε μόνο για να παίζουν με τις κούκλες δε θα τη νυμφευόταν.
Και παλι σου λεω οτι μιλας για νομαδες με λογικη δυτικου πολιτισμου του 2016.
Ο γάμος ειχε διαφορετικους ρολους απο εποχη σε εποχη αναλογα με την αναγκαιοτητα.
Τιποτα δεν εμποδιζε τον μωαμεθ να την παντρευτει για λογους περιουσιακους, συμφέροντος, ευνοιας (απο τον πεθερο), προστασιας (της κοπελας) κλπ και να περιμενε αρκετα χρονια για να ολοκληρωσει. Δεν εχουμε καταγραφες του πουλιου του για να ξερουμε τι κανανε.
Επισης δεν σχολιασες την μελετη που λεει οτι η Αϊσα ηταν τουλαχιστον 15 χρονων οταν παντρευτηκε (στο λινκ που εδωσα πιο πανω).
-
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 13 Μάιος 2016, 21:03

Αν ήταν 15 τότε δεν ήταν παιδί.

Μέχρι πρότινος επιτρεπόταν ο γάμος στις γυναίκες από τα 14.
Καταργήθηκε το 1983 με τον νέο αστικό κώδικα.

Και τώρα παντρεύονται κοπέλες στα 15 αν έχουν σχέση και μείνουν έγκυες αλλά με δικαστική απόφαση.

Σε παραδοσιακές κοινωνίες δεν υπάρχει η έννοια της εφηβείας.
Ούτε στους γύφτους υπάρχει η έννοια της εφηβείας.

Όταν το παιδί αποκτά τα χαρακτηριστικά του φύλου του και κάποιο εύλογο ύψος μπαίνει κατευθείαν στον κόσμο των ενηλίκων. Έτσι οι νεαρές τσιγγάνες από τα 12 ντύνονται σαν μεγάλες φοράνε τακούνια βάφονται και ψάχνουν για γαμπρό συνήθως αντίστοιχης ηλικίας.

Έτσι δεν μπορούμε να μιλάμε για παιδεραστές.
Αν είναι έτσι τότε πριν το 83 είμασταν και εδώ στην Ελλάδα άντρο παιδεραστών.
Αφού στα Δωδεκάννησα οι συνήθεις ηλικίες γάμου ήταν γύρω στα 15.

Επίσης το Ισλάμ καταδικάζει την πορνεία και ένας από τους λόγους της πολυγαμίας ήταν για να μην αναγκαστεί να γίνει πόρνη μια γυναίκα. Λόγοι προστασίας.

Είχα δει μία ταινία κάποτε του Γκιλμάζ Γκιουνέι όπου μια νεαρή κοπέλα γύρω στα 20 έμεινε χήρα και οι χήρες έπρεπε να παντρευτούν τον αδερφό του άντρα τους του μακαρίτη. Αλλά στην ταινία ο αδερφός ήταν 10 χρονών!!!!!!!!!!!!!!!!.

Φυσικά όλα αυτά ούτε τα επικροτώ ούτε μου αρέσουν.
Όμως δεν μπορούμε να κρίνουμε κοινωνίες εντελώς διαφορετικές με τα δικά μας μέτρα και σταθμά.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Iamvos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:56
Φύλο: Άνδρας

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από Iamvos » Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:27

Δεν ήταν 15, όταν τη νυμφεύθηκε ήταν 6 και όταν την πήρε μαζί του ήταν 9. Αυτά λέει η επίσημη ιστορική καταγραφή και δεν πρόκειται να βασιστούμε στην προσωπική άποψη του κάθε περιθωριακού Μουσουλμάνου.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ο Δόκτωρ Bill Warner μιλάει για το Ισλάμ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 14 Μάιος 2016, 18:13

Iamvos έγραψε:Δηλαδή αν ένας οπαδός παιδεραστών είναι καλοπροαίρετος, φιλόξενος, χαμογελαστός και ευγενικός τότε είναι καλός οπαδός παιδεραστών;
Γράφω ολόκληρα σεντόνια και το μόνο που εξακολουθείς να λες είναι αυτό.
Δε συνυπολογίζεις ΤΙΠΟΤΑ απ'ό,τι σου παρατίθεται;

Εμμένεις επίμονα σ'αυτό. Εμμένεις άραγε το ίδιο όταν βλέπεις και σε άλλες φυλές (μαύρους της Αφρικής, τσιγγάνους κλπ) που έχουν διαφορετικό ηθικό κώδικα από μας και παντρεύονται κορίτσια-παιδιά; Συγνώμη κι εγώ δεν τους γουστάρω, κι εγώ δε θα συναναστραφώ μ'αυτούς γιατί δεν έχουν τίποτα να μου δώσουν, αλλά δεν τους μισώ κι όλας, γιατί οι άνθρωποι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ η θρησκευτική τους πίστη . Δεν απαρτίζει μόνο αυτή την υπόστασή τους. Είναι και χιλιάδες άλλοι παράγοντες.
'Ασε που στην πίστη των ανθρώπων, παίζουν ένα σωρό χειραγωγήσεις και έλεγχος του νου!
ΣΕ ΟΛΕΣ τις θρησκείες. Συνεπώς... λέω εγώ τώρα....
Μήπως είναι ελλειμματικο απο΄μεριάς σου να κρίνεις ολόκληρες ομάδες ανθρώπων μόνο από τα θρησκευτικά πιστεύω τους κι από μέρος του ηθικού τους κώδικα που δεν συνάδει με τον δικό σου,
με μια απολυτότητα που φτάνει στα όρια του τυφλού μίσους;
Γιατί εκεί δείχνεις ότι φτάνεις, κι αν φτάνεις εκεί, κολλημένος σε μια μεμονωμένη οπτική,
δε διαφέρεις και πολύ απ'τους φουνταμενταλιστές φανατούκλες, που κάνουν τα αίσχη και τις φρικαλεότητες στο όνομα του Αλαχ ή του σατανά ή και του Χριστού (θυμίσου σταυροφόρους).

Αν με ρωτάς πώς βλέπω τον Μωάμεθ, όχι δεν τον έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση.
Αυτό δε σημαίνει πως θα μισήσω, θα απορρίψω ή θα απαξιώσω συνολικά ΟΛΟΥΣ
τους μουσουλμάνους (2 δις ξαναλέω) επειδή εγώ τυχαίνει να'χω άλλες κοσμοθεάσεις.
Αν κινδυνέψει η ζωή σου και έρθει ένας μουσουλμάνος και σε σώσει, είσαι ικανός
να πεις "είναι οπαδοί του Μωάμεθ, άρα δεν του μιλάω"??? Αν είσαι ικανός, δεν έχουμε
και πολλά να πούμε στη συνέχεια οι δυο μας, διότι δεν υπάρχει διαλεκτική στην οποία
θα μπορούσαμε να βρούμε έστω κι έναν κοινό τόπο.
Διότι αν αγνοούσες ή συνέχιζες ν'απαξίωνεις/περιφρονείς (ή και να μισείς) κάποιον που σου'σωσε
τη ζωή λόγω των πιστεύω του, εκτός του ότι παίζεις σε ταμπλό άνευ προηγουμένου προκατάληψης (που ακυρώνει την ίδια την ανθρώπινη υπόστασή σου) παίζεις και σε λογικές άνευ προηγουμένου
ΚΑΙ επιλεκτικού τσουβαλιάσματος! . 'Ασε που πάλι βλέπω 2 μέτρα 2 σταθμά, αφού με την ίδια λογική,
δεν κρίνεις και τους άλλους... τους δυτικούς, τους κουστουμάτους, και τους "πολιτισμένους" της άρχουσας τάξης, η συντριπτική πλειονότητα των οποίων σήμερα είναι επίσης παιδόφιλοι, βασανιστές παιδιών, δολοφόνοι βρεφών και σατανόπληκτοι. Γι'αυτούς δε σε βλέπω να ωρύεσαι...
Iamvos έγραψε:Σε ό,τι αφορά την ορθόδοξη χριστιανοσύνη δεν αποδέχεται ολόκληρη την Παλαιά Διαθήκη, αλλά μόνο μερικά βιβλία από αυτή.
Διαφωνώ οριζοντίως, διαγωνίως και καθέτως. ΟΛΗ η Π.Δ. έχει ενσωματωθεί στο χριστιανικό
θρήσκευμα (όλων των δογμάτων), ως ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ μάλιστα κομμάτι του, και μέχρι να δω τεκμήρια γραπτά από την ιερά σύνοδο που να αποδεικνύουν το αντίθετο,
θα μου επιτρέψεις να εμμένω σ'αυτό.
Iamvos έγραψε:Όμως η διαφορά είναι πως εδώ δε μιλάμε για ένα πρόσωπο της Παλαιάς Διαθήκης που ο Χριστιανός μπορεί να μην το γνωρίζει καν
πολύ εύκολα δίνεις συγχωροχάρτια, κι αυτό επειδή αναγκαστικά έχεις χριστιανούς στη ζωή σου
και πιθανότατα είσαι και ο ίδιος, οπότε αναγκάζεσαι να μπεις σε λογική εξαιρέσεων και δικαιολογιών.

ΟΜΩΣ: Όταν ασπάζεσαι ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ μια θρησκεία, πράγμα που γίνεται ΚΑΙ με τους Ελληνες όταν μεγαλώσουν, σκεφτούν και επιλέξουν, οφείλεις να ξέρεις τι εμπεριέχει αυτή η θρησκεία. Αν ασπάζεσαι κάτι που δε γνωρίζεις στην πληρότητά του, είσαι επίσης ανάξιος λόγου και θα'πρεπε να κρίνεσαι όπως κρίνονται κι οι "οπαδοί" του Μωάμεθ... Δεν είναι δικαιολογία λοιπόν το ότι "μπορεί και να μην το γνωρίζουν". Αν δεν το γνωρίζουν, να μάθουν, αλλιώς να μη δηλώνουν θρησκευάμενοι της χριστιανοσύνης. Εξ άλλου, δεν ξέρω στα σχολεία των μετέπειτα γενεών, αλλά στη δική μου,
κάναμε ΟΛΗ την Π.Δ. στα θρησκευτικά και ΜΑΘΑΜΕ. Είναι λοιπόν επιεικώς έωλο αυτό το επιχείρημα.


Κατά τα λοιπά συμφωνώ και με επισημάνσεις της δοκτορέσας,
και με επισημάνσεις του Ινδιάνου. (Two-Spirited )

\
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Youtube, Facebook και άλλα δίκτυα”