Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Δευ 03 Οκτ 2011, 09:45

καλημέρα σε όλους,

ΟΚ Αχινέ δεν δέχομαι την ιστορία με τα pixels και τα αστεία που ισχυρίζονται κάποιοι σοβαροφανείς αλλά τελείως ασόβαροι επιστήμονες της ΝΑΣΑ. Τι στο καλό είναι και πως μπορούμε να λάβουμε αν όχι αποδείξεις τότε ενδείξεις ή οτιδήποτε άλλο που να μπορούμε να το εκλάβουμε ως τεκμηρίωση. Επιπλέον εντάξει εντοπίζουμε πειραγμένες φωτό από τους προαναφερόμενους σοβαροφανείς επιστήμονες και υποθέτουμε πως πάνε να μας κρύψουν κάτι αλλά χρειαζόμαστε στοιχεία.

Τώρα στην τελευταία φωτογραφία που παραθέτεις είναι δυνατόν να είναι όλα αυτά σκάφη;

Δεν ξέρω αλλά δεν μπορεί το καλά φυλακισμένο μυαλό μου να το χωρέσει και να το "δει". Και αν είναι που το στηρίζουμε;
Θα μου πεις δεν είναι δικιά σου δουλειά να το αποδείξεις (κυρίως λόγω διαθέσιμων μέσων-γνώσεων-αντικειμένου) αλλά πάλι δεν διψάς και εσύ για στοιχεία;

Δυστυχώς νιώθω πως έχουμε πέσει στην παγίδα του να ασχολούμαστε με ενδείξεις σε φωτογραφίες τις οποίες εξ'ορισμού δεν μπορούμε να αποδείξουμε και μπαίνουμε ολοένα και πιο βαθιά στο τρυπάκι αυτό και η ηλίθια στείρα άρνηση του κατεστημένου μας σπρώχνει προς τα εκεί ακόμα παραπάνω.

Περιμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την συνέχεια και τα πιθανά αποτελέσματα-συμπεράσματα του παρόντος θέματος αλλά επιφυλάσσομαι στο κατά πόσον μπορούμε να προβούμε σε τέτοια από την θέση μας.

Από την άλλη θεωρώ πως σίγουρα κάτι υπάρχει εκεί το οποίο προκαλεί στα λαμόγια κρύο ιδρώτα και τους κάνει να εκτίθενται καθημερινά με ηλίθιες δικαιολογίες.

σε άλλο ένα θέμα απαντάμε με τον ίδιο τρόπο ......... ίδωμεν...............

ΥΓ: θεωρώ πως αρκετά ασχοληθήκαμε με το ύφος (όχι με το περιεχόμενου) του φίλου που απλά δεν συμφωνεί.
Βέβαια αν επιλέγεις τέτοιον τρόπο έκφρασης τότε είσαι υπεύθυνος για την αντίδραση που λαμβάνεις αλλά μην το συνεχίζουμε άσκοπα.
Meat αν κρίνεις πως έχεις κάτι να προσθέσεις εδώ (στοιχεία, άποψη, πηγές κλπ) θα με ενδιέφερε να σε ακούσω αλλά σε παρακαλώ μην καταλήξουμε σε αναζήτηση ψυχασθενειών και συνταγών για ζυμαρικά.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 03 Οκτ 2011, 10:36

η δική μου άποψη είναι πως δεν είναι όλα αυτά τα πράγματα ΑΤΙΑ, συμφωνώ με τον annonnaki σε όλα όσα είπε πάνω στο θέμα. το Βατικανό έχει τα μάτια στραμμένα στον ήλιο, αν κάτι εκεί είναι επικίνδυνο για το Βατικανό εφόσον διαρρεύσει τότε σίγουρα όλοι ιδρώνουν και ξε-ιδρώνουν στο άκουσμά του και στην παραμικρή του εξέλιξη σε φαινόμενο που θα αντιληφθούν όλοι.
συμφωνώ και για τον/την Μητ. καλή καρδιά αλλά και πληρης αδιαφορία όσο φέρεται έτσι από εμένα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 03 Οκτ 2011, 10:42

annonnaki έγραψε:Τώρα στην τελευταία φωτογραφία που παραθέτεις είναι δυνατόν να είναι όλα αυτά σκάφη;
Κι εγώ σου λέω δεν είναι. Τι μπορεί να είναι; βλάβη στις κάμερες;
Όντως λιγοστές οι γνώσεις μας στο αντικείμενο, και λιγοστές κι οι διευκρινίσεις απ'τους ιθύνοντες της ΝΑΣΑ, που μόνο αλήθειες δε λέει απ'τη μια, αποκρύβει πολλά από την άλλη... συνεπώς...
annonnaki έγραψε:αλλά πάλι δεν διψάς και εσύ για στοιχεία;
Ναι διψώ. Αλλά δε δίδονται αρκετά.
Οπότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να σχολιάζουμε αυτά που βλέπουμε απο ΣΟΧΟ, ΣΤΕΡΕΟ μπροστινό και πισινό, ΛΑΣΚΟ, και όσες κάμερες "πιάνουν" κάτι, και όσα η ΝΑΣΑ επιτρέπει να βγαίνουν στο κοινό...
Όταν όμως η ΝΑΣΑ θα μου πει ότι αυτό εδώ


είναι κομήτης, πόσο εύκολα μπορώ να το δεχτώ χωρίς να διατηρώ βάσιμες και ισχυρότατες αμφιβολίες; Δηλαδή κομήτης με τόσο ΤΕΡΑΤΩΔΕΣ μέγεθος; (σύγκρινέ το με τον κύκλο που καταδεικνύει τον ήλιο, και σκέψου ότι αυτός ο κύκλος χωράει 1.300.000 αντίστοιχα κυκλάκα ΓΑΙΩΝ μέσα του...) και κομήτης με τόσο ακανόνιστη και ασυνήθιστη "ουρά"; WTF τελικά...

και στο 0:49 (πήγαινε σε παρακαλώ) πες μου ΕΣΥ τι βλέπεις εκεί;
διαστημοπλάνο; Ή αεροπλανάκι που κοτσάρησε η ΝΑΣΑ για να μας δουλέψει;
Το δεύτερο χλωμό το βρίσκω... το πρώτο είναι μια λέξη που εφηύρε ο ΒΡ και απλά την αναπαράγω. Δεν ξέρω τι είναι, όμως είναι εντυπωσιακό. Κι αν δεν μπορώ να πιστέψω στα μάτια μου βρε φίλε μου Ανονάκι, σε ποια διάολο στοιχεία να βασιστούμε αλήθεια; Στα μουσαντένια της ΝΑΣΑ και των κάθε λαμογιο-επιστημόνων της που τα'χουν κάνει πλακάκια μ'ένα σύστημα, το οποίο μας θέλει βλαμμένους και on a need to know basis που λένε και αυτοί;

Η τεραστίων διαστάσεων έκλαμψη που έγινε όταν χώθηκε αυτό το πράγμα που δειχνει το βίντεο στον ήλιο, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΝ από τη ΝΑΣΑ. Τουλάχιστον όχι ακόμη...
Σε ποια στοιχεία να βασιστούμε λοιπόν; Πες μου εσύ και θα σ'ακολουθήσω. Ειλικρινά στο λέω...
annonnaki έγραψε:Δυστυχώς νιώθω πως έχουμε πέσει στην παγίδα του να ασχολούμαστε με ενδείξεις σε φωτογραφίες τις οποίες εξ'ορισμού δεν μπορούμε να αποδείξουμε και μπαίνουμε ολοένα και πιο βαθιά στο τρυπάκι αυτό και η ηλίθια στείρα άρνηση του κατεστημένου μας σπρώχνει προς τα εκεί ακόμα παραπάνω.
Οι ενδείξεις σε φωτογραφίες όπως τις λες, είναι ή δεν είναι απ'τις κάμερες/τηλεσκόπιά τους; Αν είχαμε τα μέσα να βάλουμε δικά μας κόλπα εκεί πάνω, δε θα'χαμε ανάγκη να κοιτάμε τα δικά τους...
Το "τριπάκι" στο οποίο εγώ τουλάχιστον έχω μπει, είναι το ερευνητικό. Αν αυτό είναι μια μορφή παγίδευσης από μεριάς τους, οκ, δηλώνω (μέχρι νεοτέρας τουλάχιστον) παγιδευμένη. Δε μπορώ να βλέπω πράγματα και να μην τα καταχωρώ εδώ μέσα, ή να τα ερευνώ και να προσπαθώ να βγάλω νουνεχή συμπεράσματα... Δεν μπορώ απλά να τα προσπερνάω.
annonnaki έγραψε:Από την άλλη θεωρώ πως σίγουρα κάτι υπάρχει εκεί το οποίο προκαλεί στα λαμόγια κρύο ιδρώτα και τους κάνει να εκτίθενται καθημερινά με ηλίθιες δικαιολογίες.
Συμφωνώ και επαυξάνω. Βασικά, οι περισσότερες σκέψεις σου ταυτίζονται με τις δικές μου, δεν σου πάω "κόντρα" επί της ουσίας...

annonnaki έγραψε:αλλά σε παρακαλώ μην καταλήξουμε σε αναζήτηση ψυχασθενειών και συνταγών για ζυμαρικά.
επειδή σ'αυτό το σαχλοτριπάκι, μπήκα κι εγώ (απαντητικά), υπόσχομαι πως στο εξής, τα ζυμαρικά θα μείνουν στην κουζίνα μου , (ή στην ΙΔΕΟενότητα που ασχολείται με τη μαγειρική) πάντως δε θα ξαναπροκύψουν στο παρόν τόπικ με δικούς μου σχολιασμούς τουλάχιστον. Το να κάνω έστω και ειρωνικό χιούμορ, προσδίδει αξία-βαρύτητα σε λεγόμενα που δεν πρέπει να την έχουν...

Παρεμπιπτόντως και σχετικά μ'αυτό που ζήτησες απ'τον Meat:
Πολύ φοβάμαι δεν πρόκειται να...ικανοποιηθεί το αίτημά σου. Ξέρει μόνο να απαξιώνει κάποιες λογικές ή κάποιες προσπάθειές μας να καταλάβουμε, ή ακόμα και κάποιες σκέψεις μας που τείνουν προς μια συγκεκριμένη αντίληψη (που δεν του αρέσει ασφαλώς) . Το να μας προτάξει τη δική του άποψη και να τη στηρίξει με όποια στοιχεία μπορεί, μου κάνει πολύ χλωμό σ'αυτή τη φάση. Αν μπορούσε, (κι αν ήθελε ν'ασχοληθεί σοβαρά κι όχι χλαπατσιάζοντας) θα το'χε ήδη κάνει θαρρώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 03 Οκτ 2011, 10:53

Και για όσους φρικάρουν ή/και κάνει γκέλες το μυαλο τους, :nuts: με αυτό που έγραψα εδώ...
ArELa έγραψε:και σκέψου ότι αυτός ο κύκλος χωράει 1.300.000 αντίστοιχα κυκλάκια ΓΑΙΩΝ μέσα του...
Οφείλω να δηλώσω πως δεν το γνώριζα, πως άκουγα τον ΒΡ να το επαναλαμβάνει, και πως επειδή μου έκανε τρελο και αδιανόητο, κάποια στιγμή το'ψαξα για να το επιβεβαιώσω.
Βρήκα πολλά ΙστοΠεδία να το επιβεβαιώνουν.
Παραθέτω αυτό http://wiki.answers.com/Q/How_many_Eart ... de_the_Sun
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Δευ 03 Οκτ 2011, 18:57

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντησή μου αλλά "εργασία και χαρά"...........

Συμφωνώ με τα παραπάνω και θέλω να προσθέσω το εξής:

Η σκέψη και η φράση για το τριπάκι/τρυπάκι (????) παραπέμπει σε όλη αυτή την θεωρία απορρόφησης της κοινής γνώμης και ιδιαίτερα των πιο ανήσυχων πνευμάτων με πράγματα τα οποία σίγουρα δεν μπορούν να εξακριβώσουν και να ολοκληρώσουν, τουλάχιστον στο βαθμό της μαζικής αναγνώρισης.
Σαν ένα lbue beam στα πρώτα του βήματα. Ή αν θέλετε το κλασικό ταχυδακτυλουργικό κολπάκι όπου αυτό που γίνεται στο ένα χέρι μας αποσπά από την ουσία που συμβαίνει στο άλλο.

Θα μου πείτε με αυτήν την λογική υπάρχουν περί τις 2 τρισεκατομμύρια διαφορετικές προσπάθειες να μας αποπροσανατολίσουν καθημερινά και θα έχετε δίκιο. Αυτή είναι η σύγχρονη πραγματικότητα που ζούμε.

...και αυτό είναι που μου την "σπάει" πιο πολύ στην φάση της αναζήτησης, είτε στο συγκεκριμένο θέμα είτε αλλού, είναι ότι δεν μπορούμε να καταλήξουμε σε ασφαλή συμπεράσματα. Θα μου πείτε πολλά τα κερδίζουμε και από την πορεία προς τα εκεί (σκεφτείτε για παράδειγμα γνώση και έννοιες που έχετε απορροφήσει όλο αυτόν τον καιρό με τον Ήλιο-Ελένιν-Σελήνη κλπ) αλλά το αποτέλεσμα στερείται βασικών στοιχείων.....

βέβαια το μόνο που μπορούμε να κάνουμε όσοι από εμάς "γουστάρουν" να αφιερώσουν το εξαιρετικά πολύτιμο χρόνο τους σε τέτοια θέματα είναι η συνθετική επεξεργασία στοιχείων και η γόνιμη αντιπαράθεση απόψεων (που συμβαίνει σε μεγάλο βαθμό εδώ μέσα) και αν κάποια στιγμή επαληθευτούμε θα είναι και ένα στήριγμα για τις "ψυχασθένειες" μας αλλιώς συνεχίσουμε την αναζήτηση.

ΥΓ: εξαιρετικό το βίντεο με την είσοδο του "κομήτη". Ακόμα και στην λογική της αφαίρεσης μέρους του όγκου του λόγω λάμψης κλπ το μέγεθος του ξεπερνούσε αυτό της γης 100% (δεδομένων των στοιχείων που μόλις ανέφερες και όντως επιβεβαιώνονται για την σύγκριση γης-ήλιου) . Ήταν σαν να έπεσε μια σφαίρα σε ένα υγρό σώα και να ακολούθησε η εκτόνωση στην νοητή της πορεία. Πάλι καλά που δεν είμαστε (??) σε εκείνη την κατεύθυνση να λουστούμε τα αποτελέσματα.

ΥΓ: το διαστημοπλανάκι είναι μια από τις εικόνες που είναι υπεύθυνες για την πτώση των μαλλιών μου (έτσι όπως πάει φέτος θα μου πέσουν και τα δόντια με αυτά που βλέπουμε). Τι στο διάολο μπορεί να είναι εκεί;;;; θα το αναλάβουν οι ειδήμονες της ΝΑΣΑ και θα το ρετουσάρουν για να μην λαμβάνουν εκατομμύρια ερωτήματα (mail κλπ) και μετά θα μας πουν δεν συγχρονίστηκε το μπροστά με το πίσω και το σήμα με τον εκτυπωτή και άλλες :jerk: :jerk: .
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 03 Οκτ 2011, 19:16

ναι, κι ο ήλιος αυτός ήταν κι αυτά γινόντουσαν και το 1053 προ ή μετά δεν έχει σημασία Χριστού/ον. τώρα έχουμε κάποια μέσα να τα παρατηρήσουμε σε μεγαλύτερο βαθμό, με μεγαλύτερη ευκρίνεια. οντως μαθαίνουμε πράγματα μέσα από την ενασχοληση μας με κομήτες και ηλιακές καταιγίδες, όσοι δηλαδή το κάνουν αυτό πολύ έντονα, αλλά και αυτά καλύπτονται από ένα μυστήριο που δεν μας βγάζει καθόλου από την κατηγορία των στρατιωτών κάποιας αρχαίας εποχής που φοβοντουσαν να πάνε στην μάχη γιατί κάτι κάλυψε τον ήλιο ώσπου ένας ήξερε τι ήταν αυτό το φαινόμενο και τους έπεισε ή τους εξάλειψε τον πανικό όχι όμως τον φόβο που σίγουρα παρέμενε στις ψυχές τους, αφού όμως είδαν πως δεν έπεσε ο ουρανός στα κεφάλια τους την ώρα που ξεκοιλιάζονταν αφού διαπίστωσαν πως πρόκειται για ένα φαινόμενο εξηγήσιμο, τι ένιωσαν; βλάκες; ίσως... περιμένουμε να πειστούμε; να εκβάλλει κάτι τους φόβους μας με στοιχεία; χωρίς αυτά; το μόνο στοιχείο για την μάζα τελικά είναι να εκδηλωθεί το κάθε φαινόμενο να ολοκληρώσει τον κύκλο του και να φανούν οι επιπτώσεις του στην καθημερινή ζωή, κι οι στρατοί θα συνεχίσουν τα ξεκοιλιάσματα τώρα πια και σε εικονική πραγματικότητα παιχνιδιών στο διαδίκτυο. πολλή ειρωνεία μαζεμένη, και δεν είναι δική μου, δικός μου είναι ο κυνισμός που την συνοδεύει.
δεν με ενδιαφέρουν τα πρόσωπα, κατανοώ αυτό που λέει ο annonnaki "θα είναι και ένα στήριγμα για τις "ψυχασθένειες" μας αλλιώς συνεχίσουμε την αναζήτηση"

άλλωστε όλα έχουν να κάνουν με την ψυχή και κάποιοι αυτό θα το δουν κι εκεί θα στραφούν να ερευνήσουν μόνο, τα άδυτα της.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Δευ 03 Οκτ 2011, 20:23

aftokaitoallo έγραψε:ναι, κι ο ήλιος αυτός ήταν κι αυτά γινόντουσαν και το 1053 προ ή μετά δεν έχει σημασία Χριστού/ον. τώρα έχουμε κάποια μέσα να τα παρατηρήσουμε σε μεγαλύτερο βαθμό, με μεγαλύτερη ευκρίνεια. οντως μαθαίνουμε πράγματα μέσα από την ενασχοληση μας με κομήτες και ηλιακές καταιγίδες, όσοι δηλαδή το κάνουν αυτό πολύ έντονα, αλλά και αυτά καλύπτονται από ένα μυστήριο που δεν μας βγάζει καθόλου από την κατηγορία των στρατιωτών κάποιας αρχαίας εποχής που φοβοντουσαν να πάνε στην μάχη γιατί κάτι κάλυψε τον ήλιο ώσπου ένας ήξερε τι ήταν αυτό το φαινόμενο και τους έπεισε ή τους εξάλειψε τον πανικό όχι όμως τον φόβο που σίγουρα παρέμενε στις ψυχές τους, αφού όμως είδαν πως δεν έπεσε ο ουρανός στα κεφάλια τους την ώρα που ξεκοιλιάζονταν αφού διαπίστωσαν πως πρόκειται για ένα φαινόμενο εξηγήσιμο, τι ένιωσαν; βλάκες; ίσως... περιμένουμε να πειστούμε; να εκβάλλει κάτι τους φόβους μας με στοιχεία; χωρίς αυτά; το μόνο στοιχείο για την μάζα τελικά είναι να εκδηλωθεί το κάθε φαινόμενο να ολοκληρώσει τον κύκλο του και να φανούν οι επιπτώσεις του στην καθημερινή ζωή, κι οι στρατοί θα συνεχίσουν τα ξεκοιλιάσματα τώρα πια και σε εικονική πραγματικότητα παιχνιδιών στο διαδίκτυο. πολλή ειρωνεία μαζεμένη, και δεν είναι δική μου, δικός μου είναι ο κυνισμός που την συνοδεύει.
δεν με ενδιαφέρουν τα πρόσωπα, κατανοώ αυτό που λέει ο annonnaki "θα είναι και ένα στήριγμα για τις "ψυχασθένειες" μας αλλιώς συνεχίσουμε την αναζήτηση"

άλλωστε όλα έχουν να κάνουν με την ψυχή και κάποιοι αυτό θα το δουν κι εκεί θα στραφούν να ερευνήσουν μόνο, τα άδυτα της.
+10. Ακόμα και σήμερα το ίδιο θέμα χρησιμοποιείται με ακριβώς τον ίδιο τρόπο απλά σε άλλο επίπεδο.
Ματαιότητα ή απλά μια από τα ίδια;

Κάποια στιγμή που θα το καταφέρει ο εγκέφαλος (ή η ψυχή) μας να ξεκλειδώσει και να ανέλθει θα καταλάβουμε πως είμαστε μικρά χαμστεράκια και τρέχαμε εναγωνίως στον τροχό μέσα στο κλουβί μας αλλά μέχρι τότε απλά θα προσπαθούμε να καταλάβουμε πως αυτό ο τροχός γυρίζει και δεν το προλαβαίνουμε (και δεν μιλάω μόνο για τους "αδαείς" αλλά για το σύνολο της ανθρωπότητας).........
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 03 Οκτ 2011, 21:56

annonnaki έγραψε:Η σκέψη και η φράση για το τριπάκι/τρυπάκι (????)
το γράφω τριπάκι γιατί δανειζόμαστε τη λέξη (λες και δεν έχουμε δική μας) απ'το αγγλικό trip (ταξίδι). Το "τρυπάκι" με "υ" με παραπέμπει σε τρύπα, κι όχι, δε θέλω να πέφτω σε τρύπες - ούτε μαύρες ούτε κόκκινες ούτε πράσινες ούτε μπλε :wink:

Κατά τα λοιπά, με βρίσκει σύμφωνη το όλο σου σκεπτικό :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Τρί 04 Οκτ 2011, 02:15

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Πέστε μου ότι αυτό είναι κομήτης γιατί αν είναι κάτι, άλλο θα τρελαθώ!!
Υ.Γ την 1η του μηνός το SOHO, ήταν κλειδωμένο!!
Y.Γ2 Προσέξτε το ίδιο "κομήτη" την ίδια μέρα από τις κάρες C2 και C3 και τι περίεργο οι χρόνοι που πέφτει στο Ήλιο είναι διαφορετικοί !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 04 Οκτ 2011, 08:39

axinosp έγραψε:Πέστε μου ότι αυτό είναι κομήτης γιατί αν είναι κάτι, άλλο θα τρελαθώ!!
Υ.Γ την 1η του μηνός το SOHO, ήταν κλειδωμένο!!
Y.Γ2 Προσέξτε το ίδιο "κομήτη" την ίδια μέρα από τις κάρες C2 και C3 και τι περίεργο οι χρόνοι που πέφτει στο Ήλιο είναι διαφορετικοί !!
Βρε ατιμούλι Αχινέ, πάνω στην ώρα ήρθες! :lol:

Το ότι κόπηκε το ΣΟΧΟ επίσης το είπα κάπου...
Ο "κομήτης" σε σχέση με το μέγεθος του ήλιου (που είναι ο κύκλος ζωγραφισμένος στο φίλτρο), είναι τερατώδης... δεν ξέρω τι σόι κομήτης ειναι αυτός, ΑΝ είναι κομητης, πραγματικά.
Όσο για τους διαφορετικούς χρόνους, σε κάποιο βίντεο, το άκουσα...
είναι επίσης πολύ περίεργο. Το βέβαιο είναι πως έχουν κόψει πλάνα...

Είναι πολλές οι απορίες μας.
Πολλές φορές το μάτι μας γουρλώνει...
έχω την αίσθηση πως δε θ'αργήσουμε να βγάλουμε μια άκρια... :ups:

Καλημέρες :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Τρί 04 Οκτ 2011, 15:12

έχω την αίσθηση πως δε θ'αργήσουμε να βγάλουμε μια άκρια... :ups:
Λες ... :telescope: :kabana:
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Πέμ 06 Οκτ 2011, 15:03

Εικόνα
http://stereo.gsfc.nasa.gov/browse//201 ... _n7c2A.jpg

Στο πάνω μέρος της φωτογραφίας βλέπετε κάτι,
ή είναι απλά φτέρλες!!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 30 Μάιος 2012, 10:06

Καιρό έχουμε να καταπιαστούμε με αυτό το νήμα, γιατί συνήθως βάζουμε τα ΑΤΙΑ γυρω απ'τον ήλιο, στο τόπικ του ήλιου (λάθος...)

Οπότε αυτό το ρίχνω εδώ, με την παρότρυνση και αλλα σχετικά, να μπαίνουν εδώ.




ενδιαφέρον το βρίσκω...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από AROTRIS » Τρί 05 Ιουν 2012, 02:38

Φρεσκότατη λήψη από "SOHO",η οποία αποκαλύπτει ένα φτερωτό αντικείμενο
το πιθανότερο σκάφος-διαστημόπλοιο,κοντά στον Ήλιο.
Αυτό πού επίσης φαίνεται ολοκάθαρα,στα δύο βίντεο,πού παρουσιάζουν το ίδιο αντικείμεο
υπό διαφορετική γωνία,είναι η ενεργειακή ακτίνα,η οποία είτε απορρέει από αυτό,
είτε από κάπου,αγνωστο επί τού παρόντος,καταλήγει σε αυτό !!!



Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιουν 2012, 02:44

Εντυπωσιακά πραγματικά...
Τόσο, που οντας δίπλα στο μπαλκόνι μου αυτή τη στιγμή, έτσι μου'ρχεται να βγω, και με τα μάτια στραμμένα στον έναστρο ουρανό να ουρλιάξω σαν το λύκο ένα πράμα το "δεν πάει άλλο" της υπογραφής σου, συμπληρώνοντας "τι περιμένετε ρε παιδιά και δεν κατεβαίνετε επιτέλους;"

Δηλαδή έλεος πια!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Dread » Τρί 05 Ιουν 2012, 02:59

ArELa έγραψε:Εντυπωσιακά πραγματικά...
Τόσο, που οντας δίπλα στο μπαλκόνι μου αυτή τη στιγμή, έτσι μου'ρχεται να βγω, και με τα μάτια στραμμένα στον έναστρο ουρανό να ουρλιάξω σαν το λύκο ένα πράμα το "δεν πάει άλλο" της υπογραφής σου, συμπληρώνοντας "τι περιμένετε ρε παιδιά και δεν κατεβαίνετε επιτέλους;"

Δηλαδή έλεος πια!
Το κάνω κάθε βράδυ για πολύυυυυ καιρό, αλλά...... :(

Που θα πάει, κάποια στιγμή θα γίνει (και δεν θα αργήσει πολύ πιστεύω) :wink:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιουν 2012, 03:04

Οι... "μεταφορείς" των μηνυμάτων τους, (channels - new ager λέξη που αντικατέστησε τα "μέντιουμ") εξηγουν τους λόγους...

Έχουν αρχίσει και δεν με καλύπτουν, δεν μου αρκούν αυτοί οι λόγοι.

Κι αν "βλέπουν" αυτό το φόρουμ (και πολλά άλλα παγκοσμίως) θα καταλαβαίνουν ότι το παράκαναν μ'αυτή την πολιτική της "μη επεμβατικότητας".

Απ'τη στιγμή που πάνω απ'την κρίσιμη μάζα έχει αφυπνιστεί, κι απ'τη στιγμή που σε σχέση με την υπεροπλία και υπερτεχνολογία των λαμογιών, εμείς είμαστε "υπολειπόμενοι", κάποια στιγμή ΟΦΕΙΛΟΥΝ να επέμβουν (ορατά) εάν και εφ'όσον είναι υπέρ της ανθρωπότητας τελικά.

Ίδομεν...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Dread » Τρί 05 Ιουν 2012, 03:13

Κι εμένα μ' έχει κουράσει αυτή η ιστορία.

Επίσης το "κοιτάξτε εσείς να αγαπάτε, να είστε ανοικτοί στις θετικές δονήσεις, κλπ, κλπ, και μόλις το νούμερο του πληθυσμού που θα έχει αφυπνιστεί κατά 63,8%, υπερβεί τα 62 εκατομμύρια (αλλά πάνω από τον 41ο παράλληλο :jerk: ), τότε θα σκεφτούμε αν θα παρέμβουμε" στυλ των "και καλά" μυνημάτων ,

...μου κάνει πλέον μούφα.

Εγώ είμαι "αφυπνισμένος" από τα 15 μου. Βαρέθηκα πια να περιμένω..... :swear:

Ή μας δουλεύουν ψιλό γαζί ή (το πιθανότερο κατά τη γνώμη μου), υπάρχει ήδη μια χρονολογική "αντζέντα", και η αποκάλυψη θα γίνει έτσι κι αλλιώς μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή.
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιουν 2012, 03:15

Συμπορεύομαι απολύτως Γιώργο...

Καλό ξημέρωμα φίλε μου :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Dread » Τρί 05 Ιουν 2012, 03:18

Καληνύχτα Βίκυ.... :rose:

(και Τότη ... :wink: )
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από AROTRIS » Τρί 05 Ιουν 2012, 04:05

Παρομοίως,το ίδιο κάνω κι εγώ κάθε βράδυ,ξημέρωμα ουσιασικά
κατά τις 04:30...5 παρά,λίγο πριν την...«πέσω».
Η δική μας θεώρηση των πραγμάτων καί το «ζόρι» πού τραβάμε
μας προκαλούν αδημονία καί βιασύνη γιά επέμβαση καί ουσιαστική βοήθεια.

Η αλήθεια όμως,όσο «αντικειμενικά. καί να το δείς
είναι πως έχει «τρενάρει» πολύ το πράγμα.

Κι ο Κοεμτζόπουλος,πού τον διαβάζω τελευταία λίγο πιό συχνά
διαισθάνομαι μέσα από τα γραφόμενά του
παρότι διαθέτει ψύχραιμο καί μετριοπαθές ύφος
πως έχει κι εκείνος αρχίσει να δυσανασχετεί κάπως.

Αναβόλές επί αναβολών...έτσι όπως «περνάει» σε εμάς.
Το μόνο σίγουρο είναι πως «κάτι»...θα γίνει.
Μάλλον συγκεκριμένη χρονική-ημερολογιακή κατά τα δικά μας δεδομένα-στιγμή
πέρα από ποσοστά αφυπνισμένου πλήθους επί τού συνόλου καί...«κρίσιμες μάζες» !!!

Τι άλλο...αναμένομεν !!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Hlios » Τετ 06 Ιουν 2012, 01:45

Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από AROTRIS » Τετ 06 Ιουν 2012, 02:12

Αφίχθησαν ;;;;;
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από AROTRIS » Δευ 23 Ιούλ 2012, 13:52

Εντυπωσιακό αντικείμενο
τουλάχιστον στο μέγεθος της Γης
εντοπίστηκε πλησίον τού Ήλιου
στις 22/07/2012 καί ώρα 14:40,από...Helioviewer.




Ακόμη στις 20/07/2012...




Αναμείνατε στον...ουρανό σας !!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Ιούλ 2012, 02:27

Απ'τα εντυπωσιακότερα που έχουμε δει.. :ups:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλιακή Δραστηριότητα”