Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Πέμ 29 Σεπ 2011, 20:03

Μισό για να καταλάβω,
Ο κύριος "Meat" ή "Κρέας" τα έλεγε αυτά σοβαρά; Θεώρησα πως ήθελε να σαρκαστεί τους ανθρώπους που τα έλεγαν.....

Λοιπόν επειδή όπως αντιλαμβάνεστε υπάρχουν περί τις 800.000 φωτογραφίες (αναλογικές αποτυπωμένες σε χαρτί οι περισσότερες) χωρίς pixels και αστεία οι οποίες και παρουσιάζουν ΑΤΙΑ, και δεν υπακούουν στους νόμους της γνωστής (μάλλον διαδεδομένης επιστήμης) και το σημαντικότερο έχουν διαψευστεί από του ίδιους τους κυρίους της ΝΑΣΑ ως γήινα κατασκευάσματα και επειδή τα ματάκια μας ακόμα βλέπουν και δεν περιμένουμε από κανέναν "επιστήμονα" "ειδήμων", "κρέας ή λαχανικό" να ερμηνεύσει την πιθανή ψυχασθένεια μας λέω να τον αφήσω και να μην καταπιαστώ με την ευγενή προσπάθεια να παρακάμψει κάθε ψίγμα λογικής στον ίδιο του τον εγκέφαλο.

Επιπλέον δουλειά των επιστημόνων δεν είναι να υποστηρίζουν τι δεν βλέπουμε στις φωτογραφίες και για ποιους λόγους αλλά να αποδεικνύουν τι βλέπουμε, πως γιατί και από που......

Τώρα αν κάποιες από αυτές τις φωτό είναι προβληματικές με ελλειπή pixels κλπ αυτό δεν σημαίνει τίποτα απολύτως.

Τέλος να ξεκαθαρίσω πως όπως έχω γράψει και παραπάνω στο topic και εγώ ο ίδιος δεν πιστεύω πως αυτά που βλέπουμε σε όλο αυτό το υλικό είναι πλανητοειδή σκάφη όχι γιατί
δέχομαι την εξήγηση των ειδικών ( :swear: ) αλλά γιατί οι πληροφορίες που έχω λάβει δεν αρκούν για να δεχτώ κάτι τέτοιο και δεν υπάρχουν αρκετές για να εξηγήσουμε πως ακριβώς ακροβατούν τέτοια σώματα τόσο κοντά σε άστρο (πάντα με τα γήινα μέτρα και σταθμά). Παρόλαυτά συνεχίζω να διαβάζω και να παρακολουθώ τις παρατηρήσεις πολλών "ψυχασθενών" παγκοσμίως καθώς αν και ανεπαρκώς τεκμηριωμένη η υπόθεση των σκαφών είναι ενδιαφέρουσα.

Τέσπα κακώς ασχολήθηκα αλλά θέλω να παροτρύνω τους πάντες να φτύνουν στην μούρη τους ειδικούς και τους ειδήμονες όταν δεν αποδεικνύουν αυτά που υποστηρίζουν.

Τότε συμβαίνει το εξής είτε είναι οι ίδιοι ανεπαρκείς στην δουλειά τους (τραγικότατο) είτε δεν είναι ειδικοί κλπ και φοράν την ρόμπα για να ενισχύσουν τις απόψεις στους σε αντιπαράθεση. Οι κύριοι αυτοί χρήζουν σιέλου............

Πάντα φιλικά και με σεβασμό, χωρίς ανάγκη για εντοπισμό ψυχολογικών ανωμαλιών σε οποιονδήποτε ψάχνει να εκφραστεί εδώ μέσα.............


ΥΓ: γιατί τα άτιμα τα pixels δεν κόβονται επάνω στον ηλιακό δίσκο αλλά πάντα τριγύρω του δεν εξηγεί ουδείς, γιατί υπάρχουν εκατοντάδες αλλοιωμένες φωτογραφίες (από επίσημη επιστημονική αρχή καθώς αυτοί έχουν την ευθύνη) επίσης δεν εξηγεί κανείς. Τέλος είναι πολύ εύκολο να αναλυθεί σε βάθος μια φωτογραφία HD και να μετρήσουμε pixels..............
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 30 Σεπ 2011, 00:10

Κατ' αρχήν ευχαριστώ τους συντρόφους μου στα Ιδεογραφήματα, που με υπερασπίστηκαν από τον Meat.
Αλήθεια τι πίνεις ρε παλικάρι (κόκα έκσταση) και βγάζεις αυτό τον παραλήρημα!!
Για να μην παρεξηγηθώ, αυτά που γράφω εδώ σε αυτό το φόρουμ, δεν αποτελούν ευαγγέλιο για κανένα,
την γνώμη μου λέω και το κυριότερο την κάνω δημόσια γνωστή,
για ευπρόσδεκτη κριτική και για ανταλλαγή πληροφοριών και γνώσης!!
Αν διαφωνεί κανείς πράγμα θεμιτό, λέει ξεκάθαρα, φιλαράκι σε αυτό το θέμα κάνεις λάθος
και αμέσως εξηγεί το λάθος στο συγκεκριμένο σημείο, ευγενικά όμορφα και απλά.
Δεν χρειάζεται να ξεκινάς " Για να δούμε τι έχουμε εδώ. Εξωγήινοι. Μπράβο άνθρωπε της γενιάς του ίντερνετ. Μετά τα ψυχαναγκαστικά κωλοφαντάσματα των 90’s που έχουν σκοπό της ζωής τους να ανοιγοκλείνουν πόρτες και να κάνουν foto-bombing στα σαλόνια νεοκλασικών, έχουμε τις διαστημικές μύγες που περιφέρονται γύρω από μια τεράστια λάμπα. Φτου μη σας ματιάσω!"
Σώπα ρε άντρα, σε ξέσκισε σήμερα το σύστημα πάλι, γιαυτό γράφεσαι σε ένα φόρουμ το πρώτο που σου γυάλισε και ορμάς σαν ταύρος σε υαλοπωλείο με το πληκτρολόγιο σου, να βγάλεις τα απωθημένα σου σαν τα ψυχωτικά Γιαπωνεζάκια που διαβάζουν για σπλάτερ φόνους, έχοντας στο νου τους το προϊστάμενο τους !!
Τζάμπα ο κόπος σου δύο σελίδες να γράφεις ασυνάρτητα, ούτε καν ποιητικά, ούτε καν έστω,
προβοκατόρικα, θα το χαιρόμουν πραγματικά, τίποτε κενό κρίμα!!
Πιστεύω ότι έχω καλή μνήμη και αυτά που γράφουν για μένα, εδώ σε αυτό το φόρουμ κάποιοι άνθρωποι
με κάνουν να αλλάζω προς το καλύτερο, με εσένα δυστυχώς μόνο λύπη μου προσφέρεις αγαπητέ Meat.
Σε λυπάμαι ειλικρινά !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
kouts
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 01:12
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από kouts » Παρ 30 Σεπ 2011, 00:50

Meat έγραψε:Για να δούμε τι έχουμε εδώ. Εξωγήινοι. Μπράβο άνθρωπε της γενιάς του ίντερνετ. Μετά τα ψυχαναγκαστικά κωλοφαντάσματα των 90’s που έχουν σκοπό της ζωής τους να ανοιγοκλείνουν πόρτες και να κάνουν foto-bombing στα σαλόνια νεοκλασικών, έχουμε τις διαστημικές μύγες που περιφέρονται γύρω από μια τεράστια λάμπα. Φτου μη σας ματιάσω!

Ας το πάμε σκεπτικιστικά στην αρχή. Απλή λογική δηλαδή. Και μετά θα δούμε για ποιο λόγο είναι εντελώς ηλίθιο ΚΑΙ πρακτικά. Πάμε!

Έχουμε κάτι κηλίδες στην οθόνη. Τι είναι πιθανότερο?

ΣΕΝΑΡΙΟ 1ο
-Ένας εξωγήινος πολιτισμός έτη φωτός μακριά ανέπτυξε την τεχνολογία να ταξιδεύει με την ταχύτητα του φωτός χωρίς να γίνεται κουκίδα στο χαρτί του χωροχρόνου. Για την ανατριχίλα της εξερεύνησης αποφάσισε να κατασκευάσει τεράστια κοσμικά σκάφη και να ξανοιχτεί στο διάστημα. Μετά από ένα μακροχρόνιο ταξίδι στο άπειρο, κάτι απρόσμενο σηνέβη. Οι εξωγήινοι, εντελώς άουτ οφ δε μπλου, βρήκαν επιτέλους αυτό που τόσα χρόνια ζητούσαν. Τη θαλπωρή της φωτιάς. Μπορεί να υπήρξαν φοβεροί κοσμοναύτορες, αλλά είναι πολύ κρυουλιάρηδες τα χρυσά μου. Έτσι, από το 2006 μέχρι σήμερα κάνουν γύρους σε μια φλεγόμενη μπάλα απλώνοντας τα χέρια/πλοκάμια/ρομποτικούς μοχλούς ή ότι σκατά έχουν εκεί που εμείς έχουμε δάχτυλα, και απολαμβάνουν στιγμές ζεστασιάς, τέτοιες που η MasterCard θα χαρακτήριζε ανεκτίμητες, ενώ μια φορά στα 2 εξωγήινα έτη επιδίδονται σε άρρωστο διαστημικό σεξ.
Δυο τσιγάρα δρόμο πιο κάτω, σε έναν καταγάλανο πλανήτη, κάποιοι άνθρωποι κάνουν μπανιστήρι τους εξωγήινους μέσω δορυφόρων. Αυτοί λέγονται και αστρονόμοι. Αυτοί οι άθλιοι τύποι είναι μοναχοφάηδες και δε λένε τι βλέπουν στους άλλους γιατί… εεε… γιατί… τους έφαγε ο σκύλος τα pixels και δεν έχουν back up.
Ευτυχώς μια ιντερνετική ομάδα κατασκόπων των ΙΔΕΟ ανακαλύπτει το μυστικό και περπατάει με αποφασιστικό βλέμμα προς την κάμερα ενώ από πίσω τους γίνονται εκρήξεις.
Ο κόσμος έμαθε, το καλό κυριάρχησε και η μέρα σώθηκε. ΜΠΡΑΒΟ ΙΔΕΟ!

ΣΕΝΑΡΙΟ 2ο

-Έχετε εμμονές.


Για πείτε ρε, τι απ’ τα δυο παίζει? Ξέρω δυσκολεύεστε. Όμως έχω δυο λέξεις φορ γιου που θα διευκολύνουν την κατάστα. Occam's razor. Γκουγκλαρετέ το.

ΤΩΡΑ!

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ: Οι φοβερές δηλώσεις απαιτούν και φοβερές αποδείξεις. Δε θα σας πιστέψει κανείς έτσι. Θέλουμε ολοκάθαρες φωτογραφίες από ΣΚΑΦΗ με το logo της αντίστοιχης εξωγήινης NASA και έναν εξωγήινο να κάνει κωλόχερο απ’ το παράθυρο, όχι κουκίδες και σχηματισμούς! Ότι πετάει εκεί έξω δεν είναι σόνι και ντε σκάφος και εμείς οι λογικοί άνθρωποι το ξέρουμε. Δεν κοροϊδεύετε κανέναν! Έχουμε μακροχρόνια εμπειρία από το σινάφι σας. Ξέρουμε ότι είστε συνομοσιολάγνεις, υπερφυσικολάγνεις και φαντασιόπληκτοι. Σας μάθαμε πια. Φέρτε αποδείξεις αλλιώς δεν έχει κοκό σήμερα!


Αφού βαρέσουμε μια διπλή ζουζού με ολίγη, πάμε να δούμε τώρα για ποιο λόγο είναι ΚΑΙ πρακτικά ηλίθιο.

Οι προεξοχές στον ηλιακό δίσκο σαν κι αυτές που δείχνετε δεν είναι κάτι σπάνιο. Πολλές από αυτές εμφανίζονται από το πουθενά λόγο του φαινομένου Doppler. Δηλαδή ιονισμένο πλάσμα το οποίο δεν είναι ορατό, μέχρι η ταχύτητά του να μειωθεί ή να αυξηθεί τόσο ώστε να γίνει ορατό στο συγκεκριμένο μήκος κύματος που γίνεται η παρατήρηση.
Τις πιο πολλές φορές όμως είναι κοσμικές ακτίνες(στα βίντεό σας τα λένε και «ράβδους». Αυτοκτονώ ρε!). Αυτό που συμβαίνει είναι ότι οι εικόνες συμπιέζονται(θυσιάζοντας ποιότητα) για να φτάσουν σε μερικά μόνο λεπτά στη γη, διαφορετικά θα έκαναν μέρες. Η NASA ανανεώνει τις φωτογραφίες της τη στιγμή που το υψηλής ανάλυσης υλικό έρθει στα χέρια της. ΔΕΙΤΕ πως είναι οι κοσμικές ακτίνες και τι παίζει ακριβώς: http://stereo.gsfc.nasa.gov/artifacts/a ... rays.shtml

Για παράδειγμα.
Αυτή είναι μια φωτογραφία με σκάφη και καλά:
http://tinypic.com/view.php?pic=2jc8xle&s=7

Δυστυχώς όμως είναι κοσμικές ακτίνες. Η εικόνα είναι συμπιεσμένη και φαίνεται έτσι λόγο της χαμηλής ανάλυσης. Ορίστε η ίδια εικόνα σε high definition ανεβασμένη απ’ το site της NASA τρεις μέρες μετά:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/brows ... uA_195.jpg

Πάτε ΤΟΥΤΗ ΔΩ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ στο ποστ του αχινού στις 24/9 12:17 και επαναλάβετε αυτό που σας λέει. Εκεί που πριν κάτι μέρες βλέπατε αχνά «εξωγήινα σκάφη» και θολή εικόνα τώρα βλέπετε φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης. Αλλάξτε τώρα την ημερομηνία για να δείτε κάποια πρόσφατη φωτογραφία. Χαμηλή ποιότητα και «εξωγήινοι». Αστροπελέκια, ε αστροπελέκια!

Δείτε και μια φωτογραφία bonus του αχινού κάποια ποστ παραπάνω:
http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=15771333

Μοιάζει πάρα πολύ με iridium flare ε? Για δείτε: http://tinyurl.com/6dtdjym



Αδέρφια, δε λέω ότι δεν υπάρχουν ΑΤΙΑ. Αλλά καταλάβετε ότι ΑΤΙΑ είναι Αγνώστου Ταυτότητας μπλα μπλα, όχι εξωγήινες μηχανές με σπανακόριζο αλακρέμ και φτέρλες. Cut the crap already!

Αααχ! Που πήγαν οι εποχές της αθωότητας ρε Δία?



**Ναι ρε, για να σας βασανίσω το κανα τόσο μεγάλο!
Δεν θα σχολιασω το υφος ξερολας που εχεις. Μοναχα ενα θα σου πω. Το συστημα καταφερε να πεισει εναν "ψαγμενο" οτι μονο στον πλανητη Γη υπαρχει νοημον ζωη. οι εξω-γηινοι τουλαχιστον στην πλειοψηφια τους ζουν σε διαστασεις και επιπεδα που δεν μπορουν οι 5 αισθησεις σου (+ χειραγωγημενες) να αντιληφθουν.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 01:19

Μιλάμε για πάνω από 200 δισεκατομμύρια Ηλιους (με τα ηλιακά συστήματά τους δηλαδή) μόνο στο δικό μας γαλαξία, που μπροστά σε άλλους, είναι της πλάκας...
Και μπροστά στο "λίγο" μυαλό μας (που θεωρούμε και τεράστιο) , οι αριθμοί είναι αδιανόητοι... Όλα αυτά είναι εκεί για να βλέπουμε όσο μπορεί να δει το μάτι μας, ΧΩΡΙΣ άλλη ζωή...
Το άκρον άωτον της γελοιότητας που λέγεται κακώς (και ηλιθιωδώς) νοούμενος ανθρωποκεντρισμός...

Α, ξέχασα, δεν λένε πως δεν υπάρχουν εξωγήινοι, λένε πως δε θα μπορούσαν να ξεπεράσουν ταχύτητες φωτός κλπ κλπ για να'ρθουν ως εδώ, και άλλα τέτοια κουραφέξαλα που δεν καταλαβαίνουν καλά καλά κι οι ίδιοι, απλά επαναλαμβάνουν (ως συνήθως) σαν μηχανικά παπαγαλάκια, αυτά τα φούμαρα που τους πασάρει το σύστημα... Αφού το λέει το σύστημα, έτσι είναι... Το ότι δεν γνωρίζουν τις τεχνολογικές δυνατότητες που έχει ο ίδιος τους ο πλανήτης γιατί τις κρύβουν επιμελώς τα λαμόγια, δεν έχει καμία σημασία, αυτοί γνωρίζουν και τι τεχνολογίες παίζουν σ'ολάκερο το σύμπαν, γιατί οδηγούν μια μηχανή, πήραν καινούργια ηχεία ντόλμπι σαράουντ και το λουρί της χάιδως, πήραν ένα λαπ τοπ και νομίζουν ότι έπιασαν τον τεχνολογικό πάπα από τους όρχεις.

Τώρα εντάξει, αρκετά άκουσε ο Κρεατούλης... βασικά δεν τα'χωσα στον ίδιο εγώ... μου'δωσε αφορμή να βγάλω τη ζοχάδα μου προς όλους όσους δε λένε (φοβούνται, κολώνουν, κομπλάρουν, πελαγώνουν) να πάρουν το μυαλό τους πίσω, που το παρέδωσαν στο σύστημα απ'τα παιδικάτα τους, και δεν αναγνωρίζουν καν πως τους το'χει κάνει νιανιά.

Κρεατούλη, φρόντισε να αναπτύξεις ΑΥΤΟΝΟΜΗ σκέψη, (γιατί αν νομίζεις ότι όλα αυτά που μας σερβίρισες είναι δικά σου, είσαι βαθιά νυχτωμένος) και χέστηκα αν θα πιστέψεις σε εξωγήινους, :ufo: μάγους Εικόνα, φαντάσματα :zombie3: κλπ.

Φτιάξε τα του μυαλού σου όπως γουστάρεις πραγματικά εσύ, όχι όπως νομίζεις πως γουστάρεις, ξεκλείδωσέ το να πάρει και καθαρό αέρα, γιατί θα'χει πήξει απ'την κλεισούρα, και μετά, άμα λάχει, κοιτάς και γύρω και προς τα πάνω με πιο ανοιχτή ματιά... κι ό,τι κάτσει στο φινάλε! 'Ασε τα παράθυρα της πραγματικότητάς σου ανοιχτά και μην κατεβάζεις τα ρολά από τώρα.
Αν πάλι δε θες, δεν πειράζει. Εγώ προτείνω μόνο, συμβουλάτορας δεν είμαι.
Προχώρα το όπως σου πάει καλύτερα, και καλή καρδιά μεγάλε. :giverose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 12:09

Απ'τα εντυπωσιακότερα του ΣΟΧΟ

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Dread » Παρ 30 Σεπ 2011, 12:25

Άντε ρε....

Πρόβλημα με pixel στην φωτογραφία είναι.... :lol:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 12:35

μην το λες...
μπορεί να'ναι φτέρλα που ξέφυγε απ'το σπανακόρυζο... :rofl:


(έλα εντάξει, έγινα πολύ κακιά τώρα... ντροπή μου :P )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από totispap » Παρ 30 Σεπ 2011, 13:41

Καταλαβαίνω τι θέλει να πει το κρέας,καταλαβαίνω τι θέλει να πει η Βίκυ
αλλα η φτέρλα τι είναι ρε παιδιά... :? :help:
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 15:39

:lol: :lol: :lol:

Ένας Θεός ξέρει τι μπορεί να εννοεί ο Κρέας με τις "φτέρλες" :dunno:

Εγώ έκανα μια τρελή μαντεψιά, και είπα πως εννοεί τις φαρφάλες, που είναι πολύ ωραία ζυμαρικούλια

Εικόνα

ανοιξα ορέξεις;
(έτσι μου'ρχεται να τις παραγγείλω :loco: )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Meat
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ 20 Ιουν 2011, 00:13
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Meat » Σάβ 01 Οκτ 2011, 16:14

Να στε καλά ρε παιδιά! Διασκέδασα πολύ με αυτά που γράφετε! Μα να με πείτε ξερόλα βρε σατανάδες? Εσείς που ξέρετε όλα τα μυστικά του σύμπαντος? Τι μετριοφροσύνη!

Αχινέ, πίνω αψέντι Ανδρομέδας. Πολύ καλό φίλε, πινς και δεν ξερς τι φτιανς! Μου το φερε λαθραία ένα φιλαράκι που δουλεύει στο τελωνείο του milky way. Πήρε και καινούριο σκάφος τουρμπάτο, Γαλαξιακό δίσκο- Ήλιο το χει κάνει Παγκράτι- Κολιάτσου.

Totispap δεν ξέρω αν υπάρχει καν η λέξη φτέρλες. Καθόταν κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού μου και ίσως να την έχω ακούσει κάπου αλλά δεν ξέρω τι είναι. Ακουγόταν ωραία όμως, όπως οι βάφλες γι’ αυτό την έβαλα. Νταξ, δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να μου την έχουν εμφυτεύσει στον εγκέφαλο εξωγήινοι και αυτή η λέξη να επηρεάζει την ψυχική κατάσταση των ανθρώπων όταν τη διαβάζουν, αλλά είπαμε, occam’s razor. Μην τα ξαναλέμε!

ArELa έγραψε:
Atkins έγραψε:κατι για pixels μου ελεγε...
να το δεχτω...
Άντε και να το δεχτείς.
Αυτο εδώ τι ειναι;

Αυτό είναι αυτό: http://tinypic.com/view.php?pic=21bw08y&s=7 ή αν γουστάρεις πιότητα ψάξτην εδώ. είναι κάτω κάτω: http://stereo.gsfc.nasa.gov/cgi-bin/images

Ένα πρωί, πατέρας και γιος κατέβηκαν μαζί στο κέντρο της πόλης. Κάποια στιγμή περνάει από μπροστά τους ένα fiat cinquecento. Ο μικρός τα χασε! Πρώτη φορά έβλεπε κάτι τέτοιο!
-Μπαμπά μπαμπά, τι είναι αυτό?
-Αυτοκίνητο παιδί μου. Είναι για ταξίδια!

Δυο τετράγωνα παρακάτω περνάει από μπροστά τους ένα τεράστιο Land Rover και ο πιτσιρικάς ζάντεψε εντελώς!
-ΜΠΑΜΠΑ ΜΠΑΜΠΑ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?
-αυτοκίνητο είναι παιδί μου, όπως το προηγούμενο.

Καθώς έστριβαν τη γωνία περνάει από μπροστά τους ένα αγωνιστικό αυτοκίν….
Δεν είναι αστείο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 02 Οκτ 2011, 14:54

Meat έγραψε:Αυτό είναι αυτό: http://tinypic.com/view.php?pic=21bw08y&s=7 ή αν γουστάρεις πιότητα ψάξτην εδώ. είναι κάτω κάτω: http://stereo.gsfc.nasa.gov/cgi-bin/images
Σώωωωωωωπα... αλήθεια;
Ευτυχώς που σε έχουμε να μας επιβεβαιώνεις οτι τα μάτια μας δε κάνουν πουλάκια :loco: Όμως, ΕΣΥ δε μας είπες τι είναι αυτό... γιάντες;

Τέλος πάντων δε θ'ασχοληθώ άλλο με το "πνεύμα"... δε μ'εντυπωσιάζει για να ασχοληθώ δηλαδή. :cool:

Πάρε για επιδόρπιο αυτό το χθεσινό...



Και καλή χώνεψη με τις φτέρλες! :xaxas:



Για κάποιους άλλους εδώ μέσα, ξέρω πως θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
Και οι τυχόν σχολιασμοί τους θα έχουν για μένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kouts
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 01:12
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από kouts » Κυρ 02 Οκτ 2011, 18:36

Meat έγραψε:Να στε καλά ρε παιδιά! Διασκέδασα πολύ με αυτά που γράφετε! Μα να με πείτε ξερόλα βρε σατανάδες? Εσείς που ξέρετε όλα τα μυστικά του σύμπαντος? Τι μετριοφροσύνη!

Αχινέ, πίνω αψέντι Ανδρομέδας. Πολύ καλό φίλε, πινς και δεν ξερς τι φτιανς! Μου το φερε λαθραία ένα φιλαράκι που δουλεύει στο τελωνείο του milky way. Πήρε και καινούριο σκάφος τουρμπάτο, Γαλαξιακό δίσκο- Ήλιο το χει κάνει Παγκράτι- Κολιάτσου.

Totispap δεν ξέρω αν υπάρχει καν η λέξη φτέρλες. Καθόταν κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού μου και ίσως να την έχω ακούσει κάπου αλλά δεν ξέρω τι είναι. Ακουγόταν ωραία όμως, όπως οι βάφλες γι’ αυτό την έβαλα. Νταξ, δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να μου την έχουν εμφυτεύσει στον εγκέφαλο εξωγήινοι και αυτή η λέξη να επηρεάζει την ψυχική κατάσταση των ανθρώπων όταν τη διαβάζουν, αλλά είπαμε, occam’s razor. Μην τα ξαναλέμε!

ArELa έγραψε:
Atkins έγραψε:κατι για pixels μου ελεγε...
να το δεχτω...
Άντε και να το δεχτείς.
Αυτο εδώ τι ειναι;

Αυτό είναι αυτό: http://tinypic.com/view.php?pic=21bw08y&s=7 ή αν γουστάρεις πιότητα ψάξτην εδώ. είναι κάτω κάτω: http://stereo.gsfc.nasa.gov/cgi-bin/images

Ένα πρωί, πατέρας και γιος κατέβηκαν μαζί στο κέντρο της πόλης. Κάποια στιγμή περνάει από μπροστά τους ένα fiat cinquecento. Ο μικρός τα χασε! Πρώτη φορά έβλεπε κάτι τέτοιο!
-Μπαμπά μπαμπά, τι είναι αυτό?
-Αυτοκίνητο παιδί μου. Είναι για ταξίδια!

Δυο τετράγωνα παρακάτω περνάει από μπροστά τους ένα τεράστιο Land Rover και ο πιτσιρικάς ζάντεψε εντελώς!
-ΜΠΑΜΠΑ ΜΠΑΜΠΑ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?
-αυτοκίνητο είναι παιδί μου, όπως το προηγούμενο.

Καθώς έστριβαν τη γωνία περνάει από μπροστά τους ένα αγωνιστικό αυτοκίν….
βρε ανθρωπε μου πιστευε οτι θες. και λεγε και την γνωμη σου και καλα κανεις! σταματα ομως την ειρωνια, ευχαρηστω.
Άβαταρ μέλους
akis_athens
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ 10 Μάιος 2010, 11:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από akis_athens » Κυρ 02 Οκτ 2011, 19:59

Arela με προλαβες θα το ανεβαζα εγω το βιντεακι του ΒΡ, πραγματικα ειναι να απορεις με το τι συμβαινει στον ηλιο, ειναι σαν να τον βομβαρδιζουν και αυτος να απαντα με τεραστιες εκλαμψεις, ανεξηγητο φαινομενο πραγματικα ειδικα αν αναλογιστουμε ποσο μεγαλου μεγεθους ειναι ταντικειμενα αυτα που κατευθυνονται προς τον ηλιο...
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Κυρ 02 Οκτ 2011, 23:39

Εικόνα

Πω πω φτέρλες !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 03 Οκτ 2011, 00:00

καλά το ξεφτερλίσαμε το ζήτημα... ένα ξεφτέρλι μας ήρθε να μας δώσει τα φώτα του και το αποπήραμε... αλλά

ΤΟ ΞΕΦΤΕΡΛΙ ΧΤΥΠΑ ΠΑΝΤΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ

εκτός κι αν το χτυπ... .
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Δευ 03 Οκτ 2011, 09:45

καλημέρα σε όλους,

ΟΚ Αχινέ δεν δέχομαι την ιστορία με τα pixels και τα αστεία που ισχυρίζονται κάποιοι σοβαροφανείς αλλά τελείως ασόβαροι επιστήμονες της ΝΑΣΑ. Τι στο καλό είναι και πως μπορούμε να λάβουμε αν όχι αποδείξεις τότε ενδείξεις ή οτιδήποτε άλλο που να μπορούμε να το εκλάβουμε ως τεκμηρίωση. Επιπλέον εντάξει εντοπίζουμε πειραγμένες φωτό από τους προαναφερόμενους σοβαροφανείς επιστήμονες και υποθέτουμε πως πάνε να μας κρύψουν κάτι αλλά χρειαζόμαστε στοιχεία.

Τώρα στην τελευταία φωτογραφία που παραθέτεις είναι δυνατόν να είναι όλα αυτά σκάφη;

Δεν ξέρω αλλά δεν μπορεί το καλά φυλακισμένο μυαλό μου να το χωρέσει και να το "δει". Και αν είναι που το στηρίζουμε;
Θα μου πεις δεν είναι δικιά σου δουλειά να το αποδείξεις (κυρίως λόγω διαθέσιμων μέσων-γνώσεων-αντικειμένου) αλλά πάλι δεν διψάς και εσύ για στοιχεία;

Δυστυχώς νιώθω πως έχουμε πέσει στην παγίδα του να ασχολούμαστε με ενδείξεις σε φωτογραφίες τις οποίες εξ'ορισμού δεν μπορούμε να αποδείξουμε και μπαίνουμε ολοένα και πιο βαθιά στο τρυπάκι αυτό και η ηλίθια στείρα άρνηση του κατεστημένου μας σπρώχνει προς τα εκεί ακόμα παραπάνω.

Περιμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την συνέχεια και τα πιθανά αποτελέσματα-συμπεράσματα του παρόντος θέματος αλλά επιφυλάσσομαι στο κατά πόσον μπορούμε να προβούμε σε τέτοια από την θέση μας.

Από την άλλη θεωρώ πως σίγουρα κάτι υπάρχει εκεί το οποίο προκαλεί στα λαμόγια κρύο ιδρώτα και τους κάνει να εκτίθενται καθημερινά με ηλίθιες δικαιολογίες.

σε άλλο ένα θέμα απαντάμε με τον ίδιο τρόπο ......... ίδωμεν...............

ΥΓ: θεωρώ πως αρκετά ασχοληθήκαμε με το ύφος (όχι με το περιεχόμενου) του φίλου που απλά δεν συμφωνεί.
Βέβαια αν επιλέγεις τέτοιον τρόπο έκφρασης τότε είσαι υπεύθυνος για την αντίδραση που λαμβάνεις αλλά μην το συνεχίζουμε άσκοπα.
Meat αν κρίνεις πως έχεις κάτι να προσθέσεις εδώ (στοιχεία, άποψη, πηγές κλπ) θα με ενδιέφερε να σε ακούσω αλλά σε παρακαλώ μην καταλήξουμε σε αναζήτηση ψυχασθενειών και συνταγών για ζυμαρικά.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 03 Οκτ 2011, 10:36

η δική μου άποψη είναι πως δεν είναι όλα αυτά τα πράγματα ΑΤΙΑ, συμφωνώ με τον annonnaki σε όλα όσα είπε πάνω στο θέμα. το Βατικανό έχει τα μάτια στραμμένα στον ήλιο, αν κάτι εκεί είναι επικίνδυνο για το Βατικανό εφόσον διαρρεύσει τότε σίγουρα όλοι ιδρώνουν και ξε-ιδρώνουν στο άκουσμά του και στην παραμικρή του εξέλιξη σε φαινόμενο που θα αντιληφθούν όλοι.
συμφωνώ και για τον/την Μητ. καλή καρδιά αλλά και πληρης αδιαφορία όσο φέρεται έτσι από εμένα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 03 Οκτ 2011, 10:42

annonnaki έγραψε:Τώρα στην τελευταία φωτογραφία που παραθέτεις είναι δυνατόν να είναι όλα αυτά σκάφη;
Κι εγώ σου λέω δεν είναι. Τι μπορεί να είναι; βλάβη στις κάμερες;
Όντως λιγοστές οι γνώσεις μας στο αντικείμενο, και λιγοστές κι οι διευκρινίσεις απ'τους ιθύνοντες της ΝΑΣΑ, που μόνο αλήθειες δε λέει απ'τη μια, αποκρύβει πολλά από την άλλη... συνεπώς...
annonnaki έγραψε:αλλά πάλι δεν διψάς και εσύ για στοιχεία;
Ναι διψώ. Αλλά δε δίδονται αρκετά.
Οπότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να σχολιάζουμε αυτά που βλέπουμε απο ΣΟΧΟ, ΣΤΕΡΕΟ μπροστινό και πισινό, ΛΑΣΚΟ, και όσες κάμερες "πιάνουν" κάτι, και όσα η ΝΑΣΑ επιτρέπει να βγαίνουν στο κοινό...
Όταν όμως η ΝΑΣΑ θα μου πει ότι αυτό εδώ


είναι κομήτης, πόσο εύκολα μπορώ να το δεχτώ χωρίς να διατηρώ βάσιμες και ισχυρότατες αμφιβολίες; Δηλαδή κομήτης με τόσο ΤΕΡΑΤΩΔΕΣ μέγεθος; (σύγκρινέ το με τον κύκλο που καταδεικνύει τον ήλιο, και σκέψου ότι αυτός ο κύκλος χωράει 1.300.000 αντίστοιχα κυκλάκα ΓΑΙΩΝ μέσα του...) και κομήτης με τόσο ακανόνιστη και ασυνήθιστη "ουρά"; WTF τελικά...

και στο 0:49 (πήγαινε σε παρακαλώ) πες μου ΕΣΥ τι βλέπεις εκεί;
διαστημοπλάνο; Ή αεροπλανάκι που κοτσάρησε η ΝΑΣΑ για να μας δουλέψει;
Το δεύτερο χλωμό το βρίσκω... το πρώτο είναι μια λέξη που εφηύρε ο ΒΡ και απλά την αναπαράγω. Δεν ξέρω τι είναι, όμως είναι εντυπωσιακό. Κι αν δεν μπορώ να πιστέψω στα μάτια μου βρε φίλε μου Ανονάκι, σε ποια διάολο στοιχεία να βασιστούμε αλήθεια; Στα μουσαντένια της ΝΑΣΑ και των κάθε λαμογιο-επιστημόνων της που τα'χουν κάνει πλακάκια μ'ένα σύστημα, το οποίο μας θέλει βλαμμένους και on a need to know basis που λένε και αυτοί;

Η τεραστίων διαστάσεων έκλαμψη που έγινε όταν χώθηκε αυτό το πράγμα που δειχνει το βίντεο στον ήλιο, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΝ από τη ΝΑΣΑ. Τουλάχιστον όχι ακόμη...
Σε ποια στοιχεία να βασιστούμε λοιπόν; Πες μου εσύ και θα σ'ακολουθήσω. Ειλικρινά στο λέω...
annonnaki έγραψε:Δυστυχώς νιώθω πως έχουμε πέσει στην παγίδα του να ασχολούμαστε με ενδείξεις σε φωτογραφίες τις οποίες εξ'ορισμού δεν μπορούμε να αποδείξουμε και μπαίνουμε ολοένα και πιο βαθιά στο τρυπάκι αυτό και η ηλίθια στείρα άρνηση του κατεστημένου μας σπρώχνει προς τα εκεί ακόμα παραπάνω.
Οι ενδείξεις σε φωτογραφίες όπως τις λες, είναι ή δεν είναι απ'τις κάμερες/τηλεσκόπιά τους; Αν είχαμε τα μέσα να βάλουμε δικά μας κόλπα εκεί πάνω, δε θα'χαμε ανάγκη να κοιτάμε τα δικά τους...
Το "τριπάκι" στο οποίο εγώ τουλάχιστον έχω μπει, είναι το ερευνητικό. Αν αυτό είναι μια μορφή παγίδευσης από μεριάς τους, οκ, δηλώνω (μέχρι νεοτέρας τουλάχιστον) παγιδευμένη. Δε μπορώ να βλέπω πράγματα και να μην τα καταχωρώ εδώ μέσα, ή να τα ερευνώ και να προσπαθώ να βγάλω νουνεχή συμπεράσματα... Δεν μπορώ απλά να τα προσπερνάω.
annonnaki έγραψε:Από την άλλη θεωρώ πως σίγουρα κάτι υπάρχει εκεί το οποίο προκαλεί στα λαμόγια κρύο ιδρώτα και τους κάνει να εκτίθενται καθημερινά με ηλίθιες δικαιολογίες.
Συμφωνώ και επαυξάνω. Βασικά, οι περισσότερες σκέψεις σου ταυτίζονται με τις δικές μου, δεν σου πάω "κόντρα" επί της ουσίας...

annonnaki έγραψε:αλλά σε παρακαλώ μην καταλήξουμε σε αναζήτηση ψυχασθενειών και συνταγών για ζυμαρικά.
επειδή σ'αυτό το σαχλοτριπάκι, μπήκα κι εγώ (απαντητικά), υπόσχομαι πως στο εξής, τα ζυμαρικά θα μείνουν στην κουζίνα μου , (ή στην ΙΔΕΟενότητα που ασχολείται με τη μαγειρική) πάντως δε θα ξαναπροκύψουν στο παρόν τόπικ με δικούς μου σχολιασμούς τουλάχιστον. Το να κάνω έστω και ειρωνικό χιούμορ, προσδίδει αξία-βαρύτητα σε λεγόμενα που δεν πρέπει να την έχουν...

Παρεμπιπτόντως και σχετικά μ'αυτό που ζήτησες απ'τον Meat:
Πολύ φοβάμαι δεν πρόκειται να...ικανοποιηθεί το αίτημά σου. Ξέρει μόνο να απαξιώνει κάποιες λογικές ή κάποιες προσπάθειές μας να καταλάβουμε, ή ακόμα και κάποιες σκέψεις μας που τείνουν προς μια συγκεκριμένη αντίληψη (που δεν του αρέσει ασφαλώς) . Το να μας προτάξει τη δική του άποψη και να τη στηρίξει με όποια στοιχεία μπορεί, μου κάνει πολύ χλωμό σ'αυτή τη φάση. Αν μπορούσε, (κι αν ήθελε ν'ασχοληθεί σοβαρά κι όχι χλαπατσιάζοντας) θα το'χε ήδη κάνει θαρρώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 03 Οκτ 2011, 10:53

Και για όσους φρικάρουν ή/και κάνει γκέλες το μυαλο τους, :nuts: με αυτό που έγραψα εδώ...
ArELa έγραψε:και σκέψου ότι αυτός ο κύκλος χωράει 1.300.000 αντίστοιχα κυκλάκια ΓΑΙΩΝ μέσα του...
Οφείλω να δηλώσω πως δεν το γνώριζα, πως άκουγα τον ΒΡ να το επαναλαμβάνει, και πως επειδή μου έκανε τρελο και αδιανόητο, κάποια στιγμή το'ψαξα για να το επιβεβαιώσω.
Βρήκα πολλά ΙστοΠεδία να το επιβεβαιώνουν.
Παραθέτω αυτό http://wiki.answers.com/Q/How_many_Eart ... de_the_Sun
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Δευ 03 Οκτ 2011, 18:57

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντησή μου αλλά "εργασία και χαρά"...........

Συμφωνώ με τα παραπάνω και θέλω να προσθέσω το εξής:

Η σκέψη και η φράση για το τριπάκι/τρυπάκι (????) παραπέμπει σε όλη αυτή την θεωρία απορρόφησης της κοινής γνώμης και ιδιαίτερα των πιο ανήσυχων πνευμάτων με πράγματα τα οποία σίγουρα δεν μπορούν να εξακριβώσουν και να ολοκληρώσουν, τουλάχιστον στο βαθμό της μαζικής αναγνώρισης.
Σαν ένα lbue beam στα πρώτα του βήματα. Ή αν θέλετε το κλασικό ταχυδακτυλουργικό κολπάκι όπου αυτό που γίνεται στο ένα χέρι μας αποσπά από την ουσία που συμβαίνει στο άλλο.

Θα μου πείτε με αυτήν την λογική υπάρχουν περί τις 2 τρισεκατομμύρια διαφορετικές προσπάθειες να μας αποπροσανατολίσουν καθημερινά και θα έχετε δίκιο. Αυτή είναι η σύγχρονη πραγματικότητα που ζούμε.

...και αυτό είναι που μου την "σπάει" πιο πολύ στην φάση της αναζήτησης, είτε στο συγκεκριμένο θέμα είτε αλλού, είναι ότι δεν μπορούμε να καταλήξουμε σε ασφαλή συμπεράσματα. Θα μου πείτε πολλά τα κερδίζουμε και από την πορεία προς τα εκεί (σκεφτείτε για παράδειγμα γνώση και έννοιες που έχετε απορροφήσει όλο αυτόν τον καιρό με τον Ήλιο-Ελένιν-Σελήνη κλπ) αλλά το αποτέλεσμα στερείται βασικών στοιχείων.....

βέβαια το μόνο που μπορούμε να κάνουμε όσοι από εμάς "γουστάρουν" να αφιερώσουν το εξαιρετικά πολύτιμο χρόνο τους σε τέτοια θέματα είναι η συνθετική επεξεργασία στοιχείων και η γόνιμη αντιπαράθεση απόψεων (που συμβαίνει σε μεγάλο βαθμό εδώ μέσα) και αν κάποια στιγμή επαληθευτούμε θα είναι και ένα στήριγμα για τις "ψυχασθένειες" μας αλλιώς συνεχίσουμε την αναζήτηση.

ΥΓ: εξαιρετικό το βίντεο με την είσοδο του "κομήτη". Ακόμα και στην λογική της αφαίρεσης μέρους του όγκου του λόγω λάμψης κλπ το μέγεθος του ξεπερνούσε αυτό της γης 100% (δεδομένων των στοιχείων που μόλις ανέφερες και όντως επιβεβαιώνονται για την σύγκριση γης-ήλιου) . Ήταν σαν να έπεσε μια σφαίρα σε ένα υγρό σώα και να ακολούθησε η εκτόνωση στην νοητή της πορεία. Πάλι καλά που δεν είμαστε (??) σε εκείνη την κατεύθυνση να λουστούμε τα αποτελέσματα.

ΥΓ: το διαστημοπλανάκι είναι μια από τις εικόνες που είναι υπεύθυνες για την πτώση των μαλλιών μου (έτσι όπως πάει φέτος θα μου πέσουν και τα δόντια με αυτά που βλέπουμε). Τι στο διάολο μπορεί να είναι εκεί;;;; θα το αναλάβουν οι ειδήμονες της ΝΑΣΑ και θα το ρετουσάρουν για να μην λαμβάνουν εκατομμύρια ερωτήματα (mail κλπ) και μετά θα μας πουν δεν συγχρονίστηκε το μπροστά με το πίσω και το σήμα με τον εκτυπωτή και άλλες :jerk: :jerk: .
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 03 Οκτ 2011, 19:16

ναι, κι ο ήλιος αυτός ήταν κι αυτά γινόντουσαν και το 1053 προ ή μετά δεν έχει σημασία Χριστού/ον. τώρα έχουμε κάποια μέσα να τα παρατηρήσουμε σε μεγαλύτερο βαθμό, με μεγαλύτερη ευκρίνεια. οντως μαθαίνουμε πράγματα μέσα από την ενασχοληση μας με κομήτες και ηλιακές καταιγίδες, όσοι δηλαδή το κάνουν αυτό πολύ έντονα, αλλά και αυτά καλύπτονται από ένα μυστήριο που δεν μας βγάζει καθόλου από την κατηγορία των στρατιωτών κάποιας αρχαίας εποχής που φοβοντουσαν να πάνε στην μάχη γιατί κάτι κάλυψε τον ήλιο ώσπου ένας ήξερε τι ήταν αυτό το φαινόμενο και τους έπεισε ή τους εξάλειψε τον πανικό όχι όμως τον φόβο που σίγουρα παρέμενε στις ψυχές τους, αφού όμως είδαν πως δεν έπεσε ο ουρανός στα κεφάλια τους την ώρα που ξεκοιλιάζονταν αφού διαπίστωσαν πως πρόκειται για ένα φαινόμενο εξηγήσιμο, τι ένιωσαν; βλάκες; ίσως... περιμένουμε να πειστούμε; να εκβάλλει κάτι τους φόβους μας με στοιχεία; χωρίς αυτά; το μόνο στοιχείο για την μάζα τελικά είναι να εκδηλωθεί το κάθε φαινόμενο να ολοκληρώσει τον κύκλο του και να φανούν οι επιπτώσεις του στην καθημερινή ζωή, κι οι στρατοί θα συνεχίσουν τα ξεκοιλιάσματα τώρα πια και σε εικονική πραγματικότητα παιχνιδιών στο διαδίκτυο. πολλή ειρωνεία μαζεμένη, και δεν είναι δική μου, δικός μου είναι ο κυνισμός που την συνοδεύει.
δεν με ενδιαφέρουν τα πρόσωπα, κατανοώ αυτό που λέει ο annonnaki "θα είναι και ένα στήριγμα για τις "ψυχασθένειες" μας αλλιώς συνεχίσουμε την αναζήτηση"

άλλωστε όλα έχουν να κάνουν με την ψυχή και κάποιοι αυτό θα το δουν κι εκεί θα στραφούν να ερευνήσουν μόνο, τα άδυτα της.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Δευ 03 Οκτ 2011, 20:23

aftokaitoallo έγραψε:ναι, κι ο ήλιος αυτός ήταν κι αυτά γινόντουσαν και το 1053 προ ή μετά δεν έχει σημασία Χριστού/ον. τώρα έχουμε κάποια μέσα να τα παρατηρήσουμε σε μεγαλύτερο βαθμό, με μεγαλύτερη ευκρίνεια. οντως μαθαίνουμε πράγματα μέσα από την ενασχοληση μας με κομήτες και ηλιακές καταιγίδες, όσοι δηλαδή το κάνουν αυτό πολύ έντονα, αλλά και αυτά καλύπτονται από ένα μυστήριο που δεν μας βγάζει καθόλου από την κατηγορία των στρατιωτών κάποιας αρχαίας εποχής που φοβοντουσαν να πάνε στην μάχη γιατί κάτι κάλυψε τον ήλιο ώσπου ένας ήξερε τι ήταν αυτό το φαινόμενο και τους έπεισε ή τους εξάλειψε τον πανικό όχι όμως τον φόβο που σίγουρα παρέμενε στις ψυχές τους, αφού όμως είδαν πως δεν έπεσε ο ουρανός στα κεφάλια τους την ώρα που ξεκοιλιάζονταν αφού διαπίστωσαν πως πρόκειται για ένα φαινόμενο εξηγήσιμο, τι ένιωσαν; βλάκες; ίσως... περιμένουμε να πειστούμε; να εκβάλλει κάτι τους φόβους μας με στοιχεία; χωρίς αυτά; το μόνο στοιχείο για την μάζα τελικά είναι να εκδηλωθεί το κάθε φαινόμενο να ολοκληρώσει τον κύκλο του και να φανούν οι επιπτώσεις του στην καθημερινή ζωή, κι οι στρατοί θα συνεχίσουν τα ξεκοιλιάσματα τώρα πια και σε εικονική πραγματικότητα παιχνιδιών στο διαδίκτυο. πολλή ειρωνεία μαζεμένη, και δεν είναι δική μου, δικός μου είναι ο κυνισμός που την συνοδεύει.
δεν με ενδιαφέρουν τα πρόσωπα, κατανοώ αυτό που λέει ο annonnaki "θα είναι και ένα στήριγμα για τις "ψυχασθένειες" μας αλλιώς συνεχίσουμε την αναζήτηση"

άλλωστε όλα έχουν να κάνουν με την ψυχή και κάποιοι αυτό θα το δουν κι εκεί θα στραφούν να ερευνήσουν μόνο, τα άδυτα της.
+10. Ακόμα και σήμερα το ίδιο θέμα χρησιμοποιείται με ακριβώς τον ίδιο τρόπο απλά σε άλλο επίπεδο.
Ματαιότητα ή απλά μια από τα ίδια;

Κάποια στιγμή που θα το καταφέρει ο εγκέφαλος (ή η ψυχή) μας να ξεκλειδώσει και να ανέλθει θα καταλάβουμε πως είμαστε μικρά χαμστεράκια και τρέχαμε εναγωνίως στον τροχό μέσα στο κλουβί μας αλλά μέχρι τότε απλά θα προσπαθούμε να καταλάβουμε πως αυτό ο τροχός γυρίζει και δεν το προλαβαίνουμε (και δεν μιλάω μόνο για τους "αδαείς" αλλά για το σύνολο της ανθρωπότητας).........
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 03 Οκτ 2011, 21:56

annonnaki έγραψε:Η σκέψη και η φράση για το τριπάκι/τρυπάκι (????)
το γράφω τριπάκι γιατί δανειζόμαστε τη λέξη (λες και δεν έχουμε δική μας) απ'το αγγλικό trip (ταξίδι). Το "τρυπάκι" με "υ" με παραπέμπει σε τρύπα, κι όχι, δε θέλω να πέφτω σε τρύπες - ούτε μαύρες ούτε κόκκινες ούτε πράσινες ούτε μπλε :wink:

Κατά τα λοιπά, με βρίσκει σύμφωνη το όλο σου σκεπτικό :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Τρί 04 Οκτ 2011, 02:15

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Πέστε μου ότι αυτό είναι κομήτης γιατί αν είναι κάτι, άλλο θα τρελαθώ!!
Υ.Γ την 1η του μηνός το SOHO, ήταν κλειδωμένο!!
Y.Γ2 Προσέξτε το ίδιο "κομήτη" την ίδια μέρα από τις κάρες C2 και C3 και τι περίεργο οι χρόνοι που πέφτει στο Ήλιο είναι διαφορετικοί !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 04 Οκτ 2011, 08:39

axinosp έγραψε:Πέστε μου ότι αυτό είναι κομήτης γιατί αν είναι κάτι, άλλο θα τρελαθώ!!
Υ.Γ την 1η του μηνός το SOHO, ήταν κλειδωμένο!!
Y.Γ2 Προσέξτε το ίδιο "κομήτη" την ίδια μέρα από τις κάρες C2 και C3 και τι περίεργο οι χρόνοι που πέφτει στο Ήλιο είναι διαφορετικοί !!
Βρε ατιμούλι Αχινέ, πάνω στην ώρα ήρθες! :lol:

Το ότι κόπηκε το ΣΟΧΟ επίσης το είπα κάπου...
Ο "κομήτης" σε σχέση με το μέγεθος του ήλιου (που είναι ο κύκλος ζωγραφισμένος στο φίλτρο), είναι τερατώδης... δεν ξέρω τι σόι κομήτης ειναι αυτός, ΑΝ είναι κομητης, πραγματικά.
Όσο για τους διαφορετικούς χρόνους, σε κάποιο βίντεο, το άκουσα...
είναι επίσης πολύ περίεργο. Το βέβαιο είναι πως έχουν κόψει πλάνα...

Είναι πολλές οι απορίες μας.
Πολλές φορές το μάτι μας γουρλώνει...
έχω την αίσθηση πως δε θ'αργήσουμε να βγάλουμε μια άκρια... :ups:

Καλημέρες :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλιακή Δραστηριότητα”