Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από delfini05 » Παρ 23 Σεπ 2011, 23:28

Υπομονή...
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 23 Σεπ 2011, 23:44

delfini05 έγραψε:Υπομονή...
Συμφωνώ!!

Αχινέ συγκεντρώσου !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Σεπ 2011, 00:50



πάρε κι εδώ να'χεις Αχινόπουλό μας... :D
Που μοιάζουν σα να βγαίνουν από τρύπα...

αυτό που έβαλες βέβαια, είναι κάργα εντυπωσιακό!
Τα σκάφη (?) έχουν το μέγεθος της Γης ρε...

Όμως...


Toύτος εδώ τα δείχνει καλύτερα... πιο αργά.
Και δείχνει πολλά περισσότερα...
Κάποια είναι απλά τερατώδη...
Αυτό το βίντεο θα σε "στείλει" κανονικά :D

Ο άλλος ο δικός σου μου'σπασε τα νεύρα.
Λες και βιαζόταν να πάει να χέσει τα'ριξε.

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Σάβ 24 Σεπ 2011, 01:28

ftp://eol.jsc.nasa.gov/ISD_highres_STS1 ... 4-73_3.JPG

τι βλέπετε σε αυτήν την εικόνα της ΝΑΣΑ δεξιά ;;;
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Joy » Σάβ 24 Σεπ 2011, 01:55

Aααμαν!!!!...το Εντερπράϊζ :freak:
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Σάβ 24 Σεπ 2011, 15:20

Joy έγραψε:Aααμαν!!!!...το Εντερπράϊζ :freak:
Τα Δρακόπουλα φυλάνε τη γη από τους απέξω !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 24 Σεπ 2011, 16:16

...τί κυκλοφοριακό είναι αυτό :dunno: :lol: ώρες αιχμής :loco:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 24 Σεπ 2011, 16:52

κάνα νέο από τα ΞΑΔΕΡΦΙΑ ? ..δεν εχω βγει ακόμα για εσπρεσσο και πινω μια αηδια καφε,αγγλία τι να ξέρουν αυτοί από καφέ ,χάλια και ο καιρός ..Ελλάδα πόσο μου λείπεις :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Meat
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ 20 Ιουν 2011, 00:13
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Meat » Πέμ 29 Σεπ 2011, 02:49

Για να δούμε τι έχουμε εδώ. Εξωγήινοι. Μπράβο άνθρωπε της γενιάς του ίντερνετ. Μετά τα ψυχαναγκαστικά κωλοφαντάσματα των 90’s που έχουν σκοπό της ζωής τους να ανοιγοκλείνουν πόρτες και να κάνουν foto-bombing στα σαλόνια νεοκλασικών, έχουμε τις διαστημικές μύγες που περιφέρονται γύρω από μια τεράστια λάμπα. Φτου μη σας ματιάσω!

Ας το πάμε σκεπτικιστικά στην αρχή. Απλή λογική δηλαδή. Και μετά θα δούμε για ποιο λόγο είναι εντελώς ηλίθιο ΚΑΙ πρακτικά. Πάμε!

Έχουμε κάτι κηλίδες στην οθόνη. Τι είναι πιθανότερο?

ΣΕΝΑΡΙΟ 1ο
-Ένας εξωγήινος πολιτισμός έτη φωτός μακριά ανέπτυξε την τεχνολογία να ταξιδεύει με την ταχύτητα του φωτός χωρίς να γίνεται κουκίδα στο χαρτί του χωροχρόνου. Για την ανατριχίλα της εξερεύνησης αποφάσισε να κατασκευάσει τεράστια κοσμικά σκάφη και να ξανοιχτεί στο διάστημα. Μετά από ένα μακροχρόνιο ταξίδι στο άπειρο, κάτι απρόσμενο σηνέβη. Οι εξωγήινοι, εντελώς άουτ οφ δε μπλου, βρήκαν επιτέλους αυτό που τόσα χρόνια ζητούσαν. Τη θαλπωρή της φωτιάς. Μπορεί να υπήρξαν φοβεροί κοσμοναύτορες, αλλά είναι πολύ κρυουλιάρηδες τα χρυσά μου. Έτσι, από το 2006 μέχρι σήμερα κάνουν γύρους σε μια φλεγόμενη μπάλα απλώνοντας τα χέρια/πλοκάμια/ρομποτικούς μοχλούς ή ότι σκατά έχουν εκεί που εμείς έχουμε δάχτυλα, και απολαμβάνουν στιγμές ζεστασιάς, τέτοιες που η MasterCard θα χαρακτήριζε ανεκτίμητες, ενώ μια φορά στα 2 εξωγήινα έτη επιδίδονται σε άρρωστο διαστημικό σεξ.
Δυο τσιγάρα δρόμο πιο κάτω, σε έναν καταγάλανο πλανήτη, κάποιοι άνθρωποι κάνουν μπανιστήρι τους εξωγήινους μέσω δορυφόρων. Αυτοί λέγονται και αστρονόμοι. Αυτοί οι άθλιοι τύποι είναι μοναχοφάηδες και δε λένε τι βλέπουν στους άλλους γιατί… εεε… γιατί… τους έφαγε ο σκύλος τα pixels και δεν έχουν back up.
Ευτυχώς μια ιντερνετική ομάδα κατασκόπων των ΙΔΕΟ ανακαλύπτει το μυστικό και περπατάει με αποφασιστικό βλέμμα προς την κάμερα ενώ από πίσω τους γίνονται εκρήξεις.
Ο κόσμος έμαθε, το καλό κυριάρχησε και η μέρα σώθηκε. ΜΠΡΑΒΟ ΙΔΕΟ!

ΣΕΝΑΡΙΟ 2ο

-Έχετε εμμονές.


Για πείτε ρε, τι απ’ τα δυο παίζει? Ξέρω δυσκολεύεστε. Όμως έχω δυο λέξεις φορ γιου που θα διευκολύνουν την κατάστα. Occam's razor. Γκουγκλαρετέ το.

ΤΩΡΑ!

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ: Οι φοβερές δηλώσεις απαιτούν και φοβερές αποδείξεις. Δε θα σας πιστέψει κανείς έτσι. Θέλουμε ολοκάθαρες φωτογραφίες από ΣΚΑΦΗ με το logo της αντίστοιχης εξωγήινης NASA και έναν εξωγήινο να κάνει κωλόχερο απ’ το παράθυρο, όχι κουκίδες και σχηματισμούς! Ότι πετάει εκεί έξω δεν είναι σόνι και ντε σκάφος και εμείς οι λογικοί άνθρωποι το ξέρουμε. Δεν κοροϊδεύετε κανέναν! Έχουμε μακροχρόνια εμπειρία από το σινάφι σας. Ξέρουμε ότι είστε συνομοσιολάγνεις, υπερφυσικολάγνεις και φαντασιόπληκτοι. Σας μάθαμε πια. Φέρτε αποδείξεις αλλιώς δεν έχει κοκό σήμερα!


Αφού βαρέσουμε μια διπλή ζουζού με ολίγη, πάμε να δούμε τώρα για ποιο λόγο είναι ΚΑΙ πρακτικά ηλίθιο.

Οι προεξοχές στον ηλιακό δίσκο σαν κι αυτές που δείχνετε δεν είναι κάτι σπάνιο. Πολλές από αυτές εμφανίζονται από το πουθενά λόγο του φαινομένου Doppler. Δηλαδή ιονισμένο πλάσμα το οποίο δεν είναι ορατό, μέχρι η ταχύτητά του να μειωθεί ή να αυξηθεί τόσο ώστε να γίνει ορατό στο συγκεκριμένο μήκος κύματος που γίνεται η παρατήρηση.
Τις πιο πολλές φορές όμως είναι κοσμικές ακτίνες(στα βίντεό σας τα λένε και «ράβδους». Αυτοκτονώ ρε!). Αυτό που συμβαίνει είναι ότι οι εικόνες συμπιέζονται(θυσιάζοντας ποιότητα) για να φτάσουν σε μερικά μόνο λεπτά στη γη, διαφορετικά θα έκαναν μέρες. Η NASA ανανεώνει τις φωτογραφίες της τη στιγμή που το υψηλής ανάλυσης υλικό έρθει στα χέρια της. ΔΕΙΤΕ πως είναι οι κοσμικές ακτίνες και τι παίζει ακριβώς: http://stereo.gsfc.nasa.gov/artifacts/a ... rays.shtml

Για παράδειγμα.
Αυτή είναι μια φωτογραφία με σκάφη και καλά:
http://tinypic.com/view.php?pic=2jc8xle&s=7

Δυστυχώς όμως είναι κοσμικές ακτίνες. Η εικόνα είναι συμπιεσμένη και φαίνεται έτσι λόγο της χαμηλής ανάλυσης. Ορίστε η ίδια εικόνα σε high definition ανεβασμένη απ’ το site της NASA τρεις μέρες μετά:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/brows ... uA_195.jpg

Πάτε ΤΟΥΤΗ ΔΩ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ στο ποστ του αχινού στις 24/9 12:17 και επαναλάβετε αυτό που σας λέει. Εκεί που πριν κάτι μέρες βλέπατε αχνά «εξωγήινα σκάφη» και θολή εικόνα τώρα βλέπετε φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης. Αλλάξτε τώρα την ημερομηνία για να δείτε κάποια πρόσφατη φωτογραφία. Χαμηλή ποιότητα και «εξωγήινοι». Αστροπελέκια, ε αστροπελέκια!

Δείτε και μια φωτογραφία bonus του αχινού κάποια ποστ παραπάνω:
http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=15771333

Μοιάζει πάρα πολύ με iridium flare ε? Για δείτε: http://tinyurl.com/6dtdjym



Αδέρφια, δε λέω ότι δεν υπάρχουν ΑΤΙΑ. Αλλά καταλάβετε ότι ΑΤΙΑ είναι Αγνώστου Ταυτότητας μπλα μπλα, όχι εξωγήινες μηχανές με σπανακόριζο αλακρέμ και φτέρλες. Cut the crap already!

Αααχ! Που πήγαν οι εποχές της αθωότητας ρε Δία?



**Ναι ρε, για να σας βασανίσω το κανα τόσο μεγάλο!
Δεν είναι αστείο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Σεπ 2011, 08:37

Meat έγραψε:Ας το πάμε σκεπτικιστικά στην αρχή. Απλή λογική δηλαδή. Και μετά θα δούμε για ποιο λόγο είναι εντελώς ηλίθιο ΚΑΙ πρακτικά. Πάμε!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl2: :xaxas: :skaw:
Meat έγραψε:Οι εξωγήινοι, εντελώς άουτ οφ δε μπλου, βρήκαν επιτέλους αυτό που τόσα χρόνια ζητούσαν.
:ufo:
Εικόνα
Meat έγραψε:Έχετε εμμονές.


Εικόνα
Meat έγραψε:Δε θα σας πιστέψει κανείς έτσι.
:moonie:
Meat έγραψε:Αδέρφια, δε λέω ότι δεν υπάρχουν ΑΤΙΑ. Αλλά καταλάβετε ότι ΑΤΙΑ είναι Αγνώστου Ταυτότητας μπλα μπλα, όχι εξωγήινες μηχανές με σπανακόριζο αλακρέμ και φτέρλες. Cut the crap already!
Εικόνα


:finger:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Σεπ 2011, 09:37

alkinoos έγραψε:κάνα νέο από τα ΞΑΔΕΡΦΙΑ ?
Πολλά και διάφορα, καμάρι μου. Στην περίπτωσή τους, η εικόνα μιλάει όσο εκατομμύρια λέξεις...μην κοιτάς που κάποιοι "σκεπτόμενοι" ή "σκεπτικιστές", (όπως δηλώνουν), ξέρεις μωρέ, αυτοί οι...πώς τους λένε...α ναι, αυτοί οι "λογικοί" που κάνουνε και πνεύμα και χαρούλες στην απαξίωση της "άλλης" οπτικής γωνίας σαν μεγαλοσχήμονες ξερόλες, αρνούνται ("λογικά" πάντα) να πιστέψουν στα γκαβάδια τους.

Βέβαια, μην αμφιβάλλεις, πως αν (τι αν, όταν) βγει επίσημα κανάς Ομπάμα με κανά επιστημονικό (λαμογιο)επιτελείο δίπλα του, και κάνει επίσημες ανακοινώσεις στους πληβείους, αυτοί οι ίδιοι ανωτεράκηδες της κλανιάς, (που θα γίνουν ρόμπες ξεκούμπωτες και θα φάνε την ήττα της αρκούδας) δε θα μπορούν πλέον να τραβάνε άρνηση, θα κάνουν τη γλώσσα τους παπιόν, και αφού τα είπε επίσημα το (κωλο)σύστημα, (τα "επίσημα" εκλογικεύουν τα πάντα για τα μυρηκαστικά προβατοειδή) θ'αλλάξουν πάραυτα τροπάρι.

Έτσι κάνουν οι "λογικοί"... ό,τι τους λέει το σύστημα. Βέβαια τότε θα'ναι too little too late για κάποιους εξωσυστεμικούς απαράδεκτους σαν εμας που τώρα έχουμε... ξέρεις εσύ... εμμονές. :xaxas:

Τεσπα, πολύ ασχολήθηκα :cool:

Στο τέλος θα φτιάξω ξέχωρο γκρουπ, που δε θα'χει πρόσβαση ειδικά σ'αυτή την ενότητα, και θα τους χώσω εκεί, να μη συγχύζονται οι άνθρωποι με τις εμμονές και τα "παρανοϊκά" (αφού δεν τα'πε το σύστημα) που βλέπουν εδώ...

[όχι πες μου τώρα... περίμενες τέτοιο κατεβατό από μια φρασούλα σου; :lol:
Έτσι είμαι εγώ. Σε άλλους απλά δε γουστάρω να μιλήσω (κάποια εικονίδια κι η σιωπή μου προς απάντησή τους που λένε) και σε άλλους πάλι, ρίχνω τις απίστευτες σεντονάρες... είναι θέμα εκτίμησης και κλικ... ξέρεις :wink: ]


δεν εχω βγει ακόμα για εσπρεσσο και πινω μια αηδια καφε,αγγλία τι να ξέρουν αυτοί από καφέ ,χάλια και ο καιρός ..Ελλάδα πόσο μου λείπεις :D
Σε νιώθω. Γι'αυτό όταν ήρθα ολόκληρη γομάρα στην Ελλάδα, πρέπει να'μουν η μόνη καπνίστρια που δεν έπινε καφέ. (γρήγορα αυτό διορθώθηκε φυσικά -ζήτω οι φραπεδιές στις καφετέριες! :ups: )

Καλή επάνοδο στην πατρίδα, αδερφέ μου. Αν και φρόντισες να μη νιώσουμε την έλλειψή σου (και χαίρομαι γι'αυτό ), είναι σίγουρο πως δεν λείπει μόνο σ'εσένα η Ελλάδα μας, κι εσύ της λείπεις.. :wink:

Καλημέρες από μια Αθήνα με ψυχρό αεράκι σήμερα :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Atkins
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 02:21
Irc ψευδώνυμο: ηρθε η ωρα!
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Atkins » Πέμ 29 Σεπ 2011, 15:22

σας ειχα πει για ενα γνωστο μου αστροφυσικο απο Π πατρων...κατι για pixels μου ελεγε...
να το δεχτω...


αλλα και στις φωτο που ποσταρε ο φιλος πανω ...

http://tinypic.com/view.php?pic=2jc8xle&s=7

αυτη με την κακη αναλυση



και με την καλη αναλυση...

http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/brows ... uA_195.jpg

παλι βλεπω γραμμες και λοιπα...κια εξω επισης απο το ηλιακο στεφανι...

οποτε κατι υπαρχει εκει...η κατι διαολο γινετε...

το ζητημα με αυτους που εχουν καποια παραπανω γνωση επιστημης δεν ειναι μονο να λενε δεν ειναι αυτο...αλλα να λενε και τι ειναι εκεινο..

και δεν χρειαζετε να δω τον ηλιο για τα εξωγηινα διαστημοπλοια...βλεπω το φεγγαρι με τα κτησματα και βιντεο απο το διαστημικο σταθμο που ειχε γυρο του διασπαρτα διαστημοπλοια που μονο που δεν σφυριζαν η κυματιζαν σημαια..βιντεο της Νασα.. :lol:
Destination Paradise kiss the sky
Flying high tonight
On the wings of a dream
Sail away leave today
In a sea of light
And flow with the stream
Once we've made friends
Don't pretend that we won't meet again
I will be tied to your tracks

Pretty maids(Atkins vocals)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Σεπ 2011, 16:04

Atkins έγραψε:κατι για pixels μου ελεγε...
να το δεχτω...
Άντε και να το δεχτείς.
Αυτο εδώ τι ειναι;


πιξελς, γιάντες από κοτόπουλο, ή σφεντόνα;
Ή κάνει πουλάκια ο φακός της ΣΤΕΡΕΟ κάμερας της ΝΑΣΑ που είναι στημένη εκεί μονίμως και δίνει live feed διαρκώς;

και παρακάτω στο 4:17 τι είναι; ταχυδρομικό περιστεράκι που θέλει να πάει πίσω στη φωλιά που του'φτιαξε ο μπαρμπα Μήτσος στην ταράτσα του σπιτιού του, και δεν τη βρίσκει με την καμία γιατί βρέθηκε ξάφνου στο διάστημα;; :xaxas:


Μήπως αυτό...από το LASCO C2 (πάλι της ΝΑΣΑ εννοειται)



είναι το αεροπλανάκι που σου χάρισε ο μπαμπάς όταν ήσουν πιτσιρικάς και κάποτε το'χασες; Λες να το βρήκαμε εκεί ρε Γιάννη τώρα; :lol:


Τι να πουμε και γι'αυτό...



Κι είναι και πράσινο! Ρε μπας κι είναι αυτό που μας μοστράρησε το "κρέας" πιο πάνω ως "εξωγήινες μηχανές με σπανακόριζο αλακρέμ και φτέρλες"...??? :lol:

Συγνώμη που μας τα σερβίρει το Stereo της ΝΑΣΑ... επρεπε να την προλάβω και να φτιάξω το πιάτο εγώ, για ορντέβρ! :P


Δεν αφήνουμε τις μαλακίες λέω εγώ, :jerk: που θα παλεύουμε να πείσουμε τον κάθε πικραμένο, ο οποίος μας λέει κι όλας να γκουγλάρουμε, λες κι είμαστε κουλοί ή εγκεφαλικά νεκροί και περιμένουμε τις σοφές παραινέσεις του για να το κάνουμε...

Στο φινάλε, τα στεγανοποιημένα προ-κατ(ειλημμένα) εγκεφαλικά κύτταρα, δεν αλλάζουν λειτουργίες. Αυτές στεγανοποιήθηκαν σε συγκεκριμένο μοτίβο, σ'αυτό που τους πασάρισαν οι "ταγοί" και αποφάσισαν να το καταπιούν νομίζοντας πως κάνουν και μαγκιά. Η ουσία είναι μία:

Άλλοι καταλαβαίνουν ό,τι βλέπουν, κι άλλοι βλέπουν ό,τι καταλαβαίνουν. Ειδοποιός η διαφορά, με πιάνεις; :wink:


Μη χέσω κι αφυδατωθώ δηλαδή ... :toilet:
(αλλά μπορεί και ν'ανακουφιστώ, γιατί "έφαγα" πολλές σοβαροφανείς σάχλες στη μάπα απ'το πρωί σ'αυτό το τόπικ, και βαρυστομάχιασα. Με συγχωρείτε ένα λεπτό, να κάνω μια επίσκεψη στο βε σε μου. Επιστρέφω σε λίγο. :loco: )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Dread » Πέμ 29 Σεπ 2011, 16:11

Μην τσιμπάτε σε trollάρισμα.... :lol:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Σεπ 2011, 16:13

Αντι-τρολάρω καλό μου... ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΕΛΑΣ? :hgamer3: :hitlol:
(και ξεκουμπώνω ρόμπες :loco: )

Σιγά μην τσιμπήσω...

Έχει σπάσει η χολή μου προ πολλού. :lol:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από annonnaki » Πέμ 29 Σεπ 2011, 20:03

Μισό για να καταλάβω,
Ο κύριος "Meat" ή "Κρέας" τα έλεγε αυτά σοβαρά; Θεώρησα πως ήθελε να σαρκαστεί τους ανθρώπους που τα έλεγαν.....

Λοιπόν επειδή όπως αντιλαμβάνεστε υπάρχουν περί τις 800.000 φωτογραφίες (αναλογικές αποτυπωμένες σε χαρτί οι περισσότερες) χωρίς pixels και αστεία οι οποίες και παρουσιάζουν ΑΤΙΑ, και δεν υπακούουν στους νόμους της γνωστής (μάλλον διαδεδομένης επιστήμης) και το σημαντικότερο έχουν διαψευστεί από του ίδιους τους κυρίους της ΝΑΣΑ ως γήινα κατασκευάσματα και επειδή τα ματάκια μας ακόμα βλέπουν και δεν περιμένουμε από κανέναν "επιστήμονα" "ειδήμων", "κρέας ή λαχανικό" να ερμηνεύσει την πιθανή ψυχασθένεια μας λέω να τον αφήσω και να μην καταπιαστώ με την ευγενή προσπάθεια να παρακάμψει κάθε ψίγμα λογικής στον ίδιο του τον εγκέφαλο.

Επιπλέον δουλειά των επιστημόνων δεν είναι να υποστηρίζουν τι δεν βλέπουμε στις φωτογραφίες και για ποιους λόγους αλλά να αποδεικνύουν τι βλέπουμε, πως γιατί και από που......

Τώρα αν κάποιες από αυτές τις φωτό είναι προβληματικές με ελλειπή pixels κλπ αυτό δεν σημαίνει τίποτα απολύτως.

Τέλος να ξεκαθαρίσω πως όπως έχω γράψει και παραπάνω στο topic και εγώ ο ίδιος δεν πιστεύω πως αυτά που βλέπουμε σε όλο αυτό το υλικό είναι πλανητοειδή σκάφη όχι γιατί
δέχομαι την εξήγηση των ειδικών ( :swear: ) αλλά γιατί οι πληροφορίες που έχω λάβει δεν αρκούν για να δεχτώ κάτι τέτοιο και δεν υπάρχουν αρκετές για να εξηγήσουμε πως ακριβώς ακροβατούν τέτοια σώματα τόσο κοντά σε άστρο (πάντα με τα γήινα μέτρα και σταθμά). Παρόλαυτά συνεχίζω να διαβάζω και να παρακολουθώ τις παρατηρήσεις πολλών "ψυχασθενών" παγκοσμίως καθώς αν και ανεπαρκώς τεκμηριωμένη η υπόθεση των σκαφών είναι ενδιαφέρουσα.

Τέσπα κακώς ασχολήθηκα αλλά θέλω να παροτρύνω τους πάντες να φτύνουν στην μούρη τους ειδικούς και τους ειδήμονες όταν δεν αποδεικνύουν αυτά που υποστηρίζουν.

Τότε συμβαίνει το εξής είτε είναι οι ίδιοι ανεπαρκείς στην δουλειά τους (τραγικότατο) είτε δεν είναι ειδικοί κλπ και φοράν την ρόμπα για να ενισχύσουν τις απόψεις στους σε αντιπαράθεση. Οι κύριοι αυτοί χρήζουν σιέλου............

Πάντα φιλικά και με σεβασμό, χωρίς ανάγκη για εντοπισμό ψυχολογικών ανωμαλιών σε οποιονδήποτε ψάχνει να εκφραστεί εδώ μέσα.............


ΥΓ: γιατί τα άτιμα τα pixels δεν κόβονται επάνω στον ηλιακό δίσκο αλλά πάντα τριγύρω του δεν εξηγεί ουδείς, γιατί υπάρχουν εκατοντάδες αλλοιωμένες φωτογραφίες (από επίσημη επιστημονική αρχή καθώς αυτοί έχουν την ευθύνη) επίσης δεν εξηγεί κανείς. Τέλος είναι πολύ εύκολο να αναλυθεί σε βάθος μια φωτογραφία HD και να μετρήσουμε pixels..............
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 30 Σεπ 2011, 00:10

Κατ' αρχήν ευχαριστώ τους συντρόφους μου στα Ιδεογραφήματα, που με υπερασπίστηκαν από τον Meat.
Αλήθεια τι πίνεις ρε παλικάρι (κόκα έκσταση) και βγάζεις αυτό τον παραλήρημα!!
Για να μην παρεξηγηθώ, αυτά που γράφω εδώ σε αυτό το φόρουμ, δεν αποτελούν ευαγγέλιο για κανένα,
την γνώμη μου λέω και το κυριότερο την κάνω δημόσια γνωστή,
για ευπρόσδεκτη κριτική και για ανταλλαγή πληροφοριών και γνώσης!!
Αν διαφωνεί κανείς πράγμα θεμιτό, λέει ξεκάθαρα, φιλαράκι σε αυτό το θέμα κάνεις λάθος
και αμέσως εξηγεί το λάθος στο συγκεκριμένο σημείο, ευγενικά όμορφα και απλά.
Δεν χρειάζεται να ξεκινάς " Για να δούμε τι έχουμε εδώ. Εξωγήινοι. Μπράβο άνθρωπε της γενιάς του ίντερνετ. Μετά τα ψυχαναγκαστικά κωλοφαντάσματα των 90’s που έχουν σκοπό της ζωής τους να ανοιγοκλείνουν πόρτες και να κάνουν foto-bombing στα σαλόνια νεοκλασικών, έχουμε τις διαστημικές μύγες που περιφέρονται γύρω από μια τεράστια λάμπα. Φτου μη σας ματιάσω!"
Σώπα ρε άντρα, σε ξέσκισε σήμερα το σύστημα πάλι, γιαυτό γράφεσαι σε ένα φόρουμ το πρώτο που σου γυάλισε και ορμάς σαν ταύρος σε υαλοπωλείο με το πληκτρολόγιο σου, να βγάλεις τα απωθημένα σου σαν τα ψυχωτικά Γιαπωνεζάκια που διαβάζουν για σπλάτερ φόνους, έχοντας στο νου τους το προϊστάμενο τους !!
Τζάμπα ο κόπος σου δύο σελίδες να γράφεις ασυνάρτητα, ούτε καν ποιητικά, ούτε καν έστω,
προβοκατόρικα, θα το χαιρόμουν πραγματικά, τίποτε κενό κρίμα!!
Πιστεύω ότι έχω καλή μνήμη και αυτά που γράφουν για μένα, εδώ σε αυτό το φόρουμ κάποιοι άνθρωποι
με κάνουν να αλλάζω προς το καλύτερο, με εσένα δυστυχώς μόνο λύπη μου προσφέρεις αγαπητέ Meat.
Σε λυπάμαι ειλικρινά !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
kouts
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 01:12
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από kouts » Παρ 30 Σεπ 2011, 00:50

Meat έγραψε:Για να δούμε τι έχουμε εδώ. Εξωγήινοι. Μπράβο άνθρωπε της γενιάς του ίντερνετ. Μετά τα ψυχαναγκαστικά κωλοφαντάσματα των 90’s που έχουν σκοπό της ζωής τους να ανοιγοκλείνουν πόρτες και να κάνουν foto-bombing στα σαλόνια νεοκλασικών, έχουμε τις διαστημικές μύγες που περιφέρονται γύρω από μια τεράστια λάμπα. Φτου μη σας ματιάσω!

Ας το πάμε σκεπτικιστικά στην αρχή. Απλή λογική δηλαδή. Και μετά θα δούμε για ποιο λόγο είναι εντελώς ηλίθιο ΚΑΙ πρακτικά. Πάμε!

Έχουμε κάτι κηλίδες στην οθόνη. Τι είναι πιθανότερο?

ΣΕΝΑΡΙΟ 1ο
-Ένας εξωγήινος πολιτισμός έτη φωτός μακριά ανέπτυξε την τεχνολογία να ταξιδεύει με την ταχύτητα του φωτός χωρίς να γίνεται κουκίδα στο χαρτί του χωροχρόνου. Για την ανατριχίλα της εξερεύνησης αποφάσισε να κατασκευάσει τεράστια κοσμικά σκάφη και να ξανοιχτεί στο διάστημα. Μετά από ένα μακροχρόνιο ταξίδι στο άπειρο, κάτι απρόσμενο σηνέβη. Οι εξωγήινοι, εντελώς άουτ οφ δε μπλου, βρήκαν επιτέλους αυτό που τόσα χρόνια ζητούσαν. Τη θαλπωρή της φωτιάς. Μπορεί να υπήρξαν φοβεροί κοσμοναύτορες, αλλά είναι πολύ κρυουλιάρηδες τα χρυσά μου. Έτσι, από το 2006 μέχρι σήμερα κάνουν γύρους σε μια φλεγόμενη μπάλα απλώνοντας τα χέρια/πλοκάμια/ρομποτικούς μοχλούς ή ότι σκατά έχουν εκεί που εμείς έχουμε δάχτυλα, και απολαμβάνουν στιγμές ζεστασιάς, τέτοιες που η MasterCard θα χαρακτήριζε ανεκτίμητες, ενώ μια φορά στα 2 εξωγήινα έτη επιδίδονται σε άρρωστο διαστημικό σεξ.
Δυο τσιγάρα δρόμο πιο κάτω, σε έναν καταγάλανο πλανήτη, κάποιοι άνθρωποι κάνουν μπανιστήρι τους εξωγήινους μέσω δορυφόρων. Αυτοί λέγονται και αστρονόμοι. Αυτοί οι άθλιοι τύποι είναι μοναχοφάηδες και δε λένε τι βλέπουν στους άλλους γιατί… εεε… γιατί… τους έφαγε ο σκύλος τα pixels και δεν έχουν back up.
Ευτυχώς μια ιντερνετική ομάδα κατασκόπων των ΙΔΕΟ ανακαλύπτει το μυστικό και περπατάει με αποφασιστικό βλέμμα προς την κάμερα ενώ από πίσω τους γίνονται εκρήξεις.
Ο κόσμος έμαθε, το καλό κυριάρχησε και η μέρα σώθηκε. ΜΠΡΑΒΟ ΙΔΕΟ!

ΣΕΝΑΡΙΟ 2ο

-Έχετε εμμονές.


Για πείτε ρε, τι απ’ τα δυο παίζει? Ξέρω δυσκολεύεστε. Όμως έχω δυο λέξεις φορ γιου που θα διευκολύνουν την κατάστα. Occam's razor. Γκουγκλαρετέ το.

ΤΩΡΑ!

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ: Οι φοβερές δηλώσεις απαιτούν και φοβερές αποδείξεις. Δε θα σας πιστέψει κανείς έτσι. Θέλουμε ολοκάθαρες φωτογραφίες από ΣΚΑΦΗ με το logo της αντίστοιχης εξωγήινης NASA και έναν εξωγήινο να κάνει κωλόχερο απ’ το παράθυρο, όχι κουκίδες και σχηματισμούς! Ότι πετάει εκεί έξω δεν είναι σόνι και ντε σκάφος και εμείς οι λογικοί άνθρωποι το ξέρουμε. Δεν κοροϊδεύετε κανέναν! Έχουμε μακροχρόνια εμπειρία από το σινάφι σας. Ξέρουμε ότι είστε συνομοσιολάγνεις, υπερφυσικολάγνεις και φαντασιόπληκτοι. Σας μάθαμε πια. Φέρτε αποδείξεις αλλιώς δεν έχει κοκό σήμερα!


Αφού βαρέσουμε μια διπλή ζουζού με ολίγη, πάμε να δούμε τώρα για ποιο λόγο είναι ΚΑΙ πρακτικά ηλίθιο.

Οι προεξοχές στον ηλιακό δίσκο σαν κι αυτές που δείχνετε δεν είναι κάτι σπάνιο. Πολλές από αυτές εμφανίζονται από το πουθενά λόγο του φαινομένου Doppler. Δηλαδή ιονισμένο πλάσμα το οποίο δεν είναι ορατό, μέχρι η ταχύτητά του να μειωθεί ή να αυξηθεί τόσο ώστε να γίνει ορατό στο συγκεκριμένο μήκος κύματος που γίνεται η παρατήρηση.
Τις πιο πολλές φορές όμως είναι κοσμικές ακτίνες(στα βίντεό σας τα λένε και «ράβδους». Αυτοκτονώ ρε!). Αυτό που συμβαίνει είναι ότι οι εικόνες συμπιέζονται(θυσιάζοντας ποιότητα) για να φτάσουν σε μερικά μόνο λεπτά στη γη, διαφορετικά θα έκαναν μέρες. Η NASA ανανεώνει τις φωτογραφίες της τη στιγμή που το υψηλής ανάλυσης υλικό έρθει στα χέρια της. ΔΕΙΤΕ πως είναι οι κοσμικές ακτίνες και τι παίζει ακριβώς: http://stereo.gsfc.nasa.gov/artifacts/a ... rays.shtml

Για παράδειγμα.
Αυτή είναι μια φωτογραφία με σκάφη και καλά:
http://tinypic.com/view.php?pic=2jc8xle&s=7

Δυστυχώς όμως είναι κοσμικές ακτίνες. Η εικόνα είναι συμπιεσμένη και φαίνεται έτσι λόγο της χαμηλής ανάλυσης. Ορίστε η ίδια εικόνα σε high definition ανεβασμένη απ’ το site της NASA τρεις μέρες μετά:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/brows ... uA_195.jpg

Πάτε ΤΟΥΤΗ ΔΩ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ στο ποστ του αχινού στις 24/9 12:17 και επαναλάβετε αυτό που σας λέει. Εκεί που πριν κάτι μέρες βλέπατε αχνά «εξωγήινα σκάφη» και θολή εικόνα τώρα βλέπετε φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης. Αλλάξτε τώρα την ημερομηνία για να δείτε κάποια πρόσφατη φωτογραφία. Χαμηλή ποιότητα και «εξωγήινοι». Αστροπελέκια, ε αστροπελέκια!

Δείτε και μια φωτογραφία bonus του αχινού κάποια ποστ παραπάνω:
http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=15771333

Μοιάζει πάρα πολύ με iridium flare ε? Για δείτε: http://tinyurl.com/6dtdjym



Αδέρφια, δε λέω ότι δεν υπάρχουν ΑΤΙΑ. Αλλά καταλάβετε ότι ΑΤΙΑ είναι Αγνώστου Ταυτότητας μπλα μπλα, όχι εξωγήινες μηχανές με σπανακόριζο αλακρέμ και φτέρλες. Cut the crap already!

Αααχ! Που πήγαν οι εποχές της αθωότητας ρε Δία?



**Ναι ρε, για να σας βασανίσω το κανα τόσο μεγάλο!
Δεν θα σχολιασω το υφος ξερολας που εχεις. Μοναχα ενα θα σου πω. Το συστημα καταφερε να πεισει εναν "ψαγμενο" οτι μονο στον πλανητη Γη υπαρχει νοημον ζωη. οι εξω-γηινοι τουλαχιστον στην πλειοψηφια τους ζουν σε διαστασεις και επιπεδα που δεν μπορουν οι 5 αισθησεις σου (+ χειραγωγημενες) να αντιληφθουν.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 01:19

Μιλάμε για πάνω από 200 δισεκατομμύρια Ηλιους (με τα ηλιακά συστήματά τους δηλαδή) μόνο στο δικό μας γαλαξία, που μπροστά σε άλλους, είναι της πλάκας...
Και μπροστά στο "λίγο" μυαλό μας (που θεωρούμε και τεράστιο) , οι αριθμοί είναι αδιανόητοι... Όλα αυτά είναι εκεί για να βλέπουμε όσο μπορεί να δει το μάτι μας, ΧΩΡΙΣ άλλη ζωή...
Το άκρον άωτον της γελοιότητας που λέγεται κακώς (και ηλιθιωδώς) νοούμενος ανθρωποκεντρισμός...

Α, ξέχασα, δεν λένε πως δεν υπάρχουν εξωγήινοι, λένε πως δε θα μπορούσαν να ξεπεράσουν ταχύτητες φωτός κλπ κλπ για να'ρθουν ως εδώ, και άλλα τέτοια κουραφέξαλα που δεν καταλαβαίνουν καλά καλά κι οι ίδιοι, απλά επαναλαμβάνουν (ως συνήθως) σαν μηχανικά παπαγαλάκια, αυτά τα φούμαρα που τους πασάρει το σύστημα... Αφού το λέει το σύστημα, έτσι είναι... Το ότι δεν γνωρίζουν τις τεχνολογικές δυνατότητες που έχει ο ίδιος τους ο πλανήτης γιατί τις κρύβουν επιμελώς τα λαμόγια, δεν έχει καμία σημασία, αυτοί γνωρίζουν και τι τεχνολογίες παίζουν σ'ολάκερο το σύμπαν, γιατί οδηγούν μια μηχανή, πήραν καινούργια ηχεία ντόλμπι σαράουντ και το λουρί της χάιδως, πήραν ένα λαπ τοπ και νομίζουν ότι έπιασαν τον τεχνολογικό πάπα από τους όρχεις.

Τώρα εντάξει, αρκετά άκουσε ο Κρεατούλης... βασικά δεν τα'χωσα στον ίδιο εγώ... μου'δωσε αφορμή να βγάλω τη ζοχάδα μου προς όλους όσους δε λένε (φοβούνται, κολώνουν, κομπλάρουν, πελαγώνουν) να πάρουν το μυαλό τους πίσω, που το παρέδωσαν στο σύστημα απ'τα παιδικάτα τους, και δεν αναγνωρίζουν καν πως τους το'χει κάνει νιανιά.

Κρεατούλη, φρόντισε να αναπτύξεις ΑΥΤΟΝΟΜΗ σκέψη, (γιατί αν νομίζεις ότι όλα αυτά που μας σερβίρισες είναι δικά σου, είσαι βαθιά νυχτωμένος) και χέστηκα αν θα πιστέψεις σε εξωγήινους, :ufo: μάγους Εικόνα, φαντάσματα :zombie3: κλπ.

Φτιάξε τα του μυαλού σου όπως γουστάρεις πραγματικά εσύ, όχι όπως νομίζεις πως γουστάρεις, ξεκλείδωσέ το να πάρει και καθαρό αέρα, γιατί θα'χει πήξει απ'την κλεισούρα, και μετά, άμα λάχει, κοιτάς και γύρω και προς τα πάνω με πιο ανοιχτή ματιά... κι ό,τι κάτσει στο φινάλε! 'Ασε τα παράθυρα της πραγματικότητάς σου ανοιχτά και μην κατεβάζεις τα ρολά από τώρα.
Αν πάλι δε θες, δεν πειράζει. Εγώ προτείνω μόνο, συμβουλάτορας δεν είμαι.
Προχώρα το όπως σου πάει καλύτερα, και καλή καρδιά μεγάλε. :giverose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 12:09

Απ'τα εντυπωσιακότερα του ΣΟΧΟ

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Dread » Παρ 30 Σεπ 2011, 12:25

Άντε ρε....

Πρόβλημα με pixel στην φωτογραφία είναι.... :lol:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 12:35

μην το λες...
μπορεί να'ναι φτέρλα που ξέφυγε απ'το σπανακόρυζο... :rofl:


(έλα εντάξει, έγινα πολύ κακιά τώρα... ντροπή μου :P )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από totispap » Παρ 30 Σεπ 2011, 13:41

Καταλαβαίνω τι θέλει να πει το κρέας,καταλαβαίνω τι θέλει να πει η Βίκυ
αλλα η φτέρλα τι είναι ρε παιδιά... :? :help:
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Σεπ 2011, 15:39

:lol: :lol: :lol:

Ένας Θεός ξέρει τι μπορεί να εννοεί ο Κρέας με τις "φτέρλες" :dunno:

Εγώ έκανα μια τρελή μαντεψιά, και είπα πως εννοεί τις φαρφάλες, που είναι πολύ ωραία ζυμαρικούλια

Εικόνα

ανοιξα ορέξεις;
(έτσι μου'ρχεται να τις παραγγείλω :loco: )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Meat
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ 20 Ιουν 2011, 00:13
Φύλο: Άνδρας

Re: Επειγον!! αρμάδα ΑΤΙΑ στον Ηλιο

Δημοσίευση από Meat » Σάβ 01 Οκτ 2011, 16:14

Να στε καλά ρε παιδιά! Διασκέδασα πολύ με αυτά που γράφετε! Μα να με πείτε ξερόλα βρε σατανάδες? Εσείς που ξέρετε όλα τα μυστικά του σύμπαντος? Τι μετριοφροσύνη!

Αχινέ, πίνω αψέντι Ανδρομέδας. Πολύ καλό φίλε, πινς και δεν ξερς τι φτιανς! Μου το φερε λαθραία ένα φιλαράκι που δουλεύει στο τελωνείο του milky way. Πήρε και καινούριο σκάφος τουρμπάτο, Γαλαξιακό δίσκο- Ήλιο το χει κάνει Παγκράτι- Κολιάτσου.

Totispap δεν ξέρω αν υπάρχει καν η λέξη φτέρλες. Καθόταν κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού μου και ίσως να την έχω ακούσει κάπου αλλά δεν ξέρω τι είναι. Ακουγόταν ωραία όμως, όπως οι βάφλες γι’ αυτό την έβαλα. Νταξ, δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να μου την έχουν εμφυτεύσει στον εγκέφαλο εξωγήινοι και αυτή η λέξη να επηρεάζει την ψυχική κατάσταση των ανθρώπων όταν τη διαβάζουν, αλλά είπαμε, occam’s razor. Μην τα ξαναλέμε!

ArELa έγραψε:
Atkins έγραψε:κατι για pixels μου ελεγε...
να το δεχτω...
Άντε και να το δεχτείς.
Αυτο εδώ τι ειναι;

Αυτό είναι αυτό: http://tinypic.com/view.php?pic=21bw08y&s=7 ή αν γουστάρεις πιότητα ψάξτην εδώ. είναι κάτω κάτω: http://stereo.gsfc.nasa.gov/cgi-bin/images

Ένα πρωί, πατέρας και γιος κατέβηκαν μαζί στο κέντρο της πόλης. Κάποια στιγμή περνάει από μπροστά τους ένα fiat cinquecento. Ο μικρός τα χασε! Πρώτη φορά έβλεπε κάτι τέτοιο!
-Μπαμπά μπαμπά, τι είναι αυτό?
-Αυτοκίνητο παιδί μου. Είναι για ταξίδια!

Δυο τετράγωνα παρακάτω περνάει από μπροστά τους ένα τεράστιο Land Rover και ο πιτσιρικάς ζάντεψε εντελώς!
-ΜΠΑΜΠΑ ΜΠΑΜΠΑ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?
-αυτοκίνητο είναι παιδί μου, όπως το προηγούμενο.

Καθώς έστριβαν τη γωνία περνάει από μπροστά τους ένα αγωνιστικό αυτοκίν….
Δεν είναι αστείο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλιακή Δραστηριότητα”