Login    Register
loading...

Αυτή τη νέα γενιά προσκυνώ!!

Re: Αυτή τη νέα γενιά προσκυνώ!!

Postby ION 4ever » Wed Jan 05, 2011 9:25 pm

Irene300694 wrote:Σας ευχαριστώ και τους δύο για το άβαταρ! Ασχολούμαι 9 χρόνια με μουσική και επέλεξα να βάλω κάτι που να με εκφράζει!

Χαίρομαι απεριόριστα.
Να σε ρωτήσω μετι ακριβώς ασχολήσε 9 χρόνια?
Πες μου τώρα ότι παίζεις τσέλο να πέσω κάτω να πεθάνω.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης

Liked in: 0 post

Postby Irene3006 » Wed Jan 05, 2011 10:11 pm

Όχι δεν παίζω τσέλο οπότε μπορείς να ζήσεις άφοβα! Αστειεύομαι... Ξεκίνησα με αρμόνιο με το οποίο ασχολήθηκα 5 χρόνια και συνεχίζω πλέον με κιθάρα! Είναι η τέταρτη χρονιά... Έχει αποδειχθεί η μεγάλη μου αγάπη η κιθάρα! Πραγματικά αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω με κιθάρα θα ξεκινούσα! Όμως δεν πειράζει! Ό,τι μαθαίνει ο άνθρωπος καλό είναι! :)
Image
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος

Irc nick: Irene3006

Postby ION 4ever » Thu Jan 06, 2011 2:33 am

Ουφ!! Σε ευχαριστώ Irene300694 για την παράταση ζωής δεν ήμουν έτοιμη για να την κάνω σήμερα :P
Το παίξιμο μουσικών οργάνων είναι η καλύτερη παιδεία για έναν άνθρωπο και μεγάλη ευχαρίστηση αποοτι καταλαβαίνω. Εγώ δεν παίζω :crybaby: αλλά
πάντα μένω άναυδη με τον τρόπο που οι άνθρωποι κάνουν ενα όργανο να μιλά.
Ευγε.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
ION 4ever

Postby Irene3006 » Thu Jan 06, 2011 2:48 am

Ευχαριστώ πολύ... Η αλήθεια είναι ότι τη στιγμή που παίζεις βγάζεις τα συναισθήματα σου.. Κάθε παύση έχει τη σημασία της! Εγώ προσωπικά θεωρώ την κιθάρα μου τον καλύτερο φίλο γιατί είτε μπορώ να περάσω όμορφες στιγμές με παρέα δίπλα από το τζάκι ή στη παραλία, είτε γιατί είναι η συντροφιά μου όταν δεν έχω ιδιαίτερα κέφια! Όσο για το ότι δεν παίζεις... Ποτέ δεν είναι αργά...! Γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια; :D
Image
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby doctormarkon » Sun Jan 16, 2011 11:07 pm

Βρήκα αυτό το βίντεο.

Με ακόμα μικρότερο κορίτσι.

Μόλις 12 χρονών.

Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby Irene3006 » Tue Jan 18, 2011 6:21 pm

Από τη μία, όταν βλέπει κανείς αυτό το κοριτσάκι, το πρώτο πράγμα που αισθάνεται είναι θαυμασμός για τη σκέψη της και για την όλη στάση της! Όμως αν το σκεφτούμε λίγο παραπάνω... Είναι μόλις 12 χρονών! Και είναι κρίμα τόσο μικρά παιδιά αντί να ασχολούνται με το παιχνίδι, να ανησυχούν για την κατάσταση του κόσμου... Δεν συμφωνώ στο να νομίζουν τα παιδιά ότι όλα είναι μέλι γάλα... Αλλά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως είναι άδικο να έχουμε φτάσει στο σημείο να αναγκάζονται μικρά παιδιά να έχουν όλες αυτές τις ανησυχίες επειδή οι μεγάλοι δεν παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους! Μακάρι αυτό το βίντεο να γίνει μάθημα σε όλους μας...
Image
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby ArELa » Tue Jan 18, 2011 7:12 pm

Είναι μόλις 12 χρονών! Και είναι κρίμα τόσο μικρά παιδιά αντί να ασχολούνται με το παιχνίδι, να ανησυχούν για την κατάσταση του κόσμου...

Aυτό με πληγώνει όσο δε φαντάζεσαι και το νιώθω πολύ άδικο για τη γενιά σας... Την ανεμελιά που είχε την ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ να ζήσει η δική μου, δεν την έχετε δει/νιώσει/ζήσει ούτε στον ύπνο σας αλλά ούτε και στα πιο τρελά σας όνειρα... :?
Image

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:
http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured
https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria

το μπλογκ μου: http://ideografhmata.blogspot.gr/

στο VIMEO: https://vimeo.com/uservasoula2908
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Irc nick: ArELa

Postby Blue Ice » Thu Jan 20, 2011 9:11 am

Στα 12 όλοι ιδεαλιστές είμαστε... Μετά είναι το θέμα τι κάνουμε...

Αυτό το κοριτσάκι μετά από 15 χρόνια θα τα έχει ξεχάσει όλα αυτά, το πολύ πολύ να ανακυκλώνει τις μπαταρίες...
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων

Postby giannis » Tue Feb 15, 2011 8:47 pm

ArELa wrote:

Ο αιθεροβάμων ανέβασε ένα βίντεο τόσο συγκλονιστικό, που μ'έκανε να κλαίω.
Πρώτη φορά το'παθα αυτό με βίντεο του youtube...

Δείτε αυτό το 15χρονο... που διαψεύδει εντελώς όλους όσους λένε πως η νέα γενιά απονευρώθηκε, ειναι χωμένη στα ηλεκτρονικά παιχνίδια και στο φέισμπουκ... που απογοητεύει τα καθάρματα που ήθελαν να αποβλακώσουν τη νέα γενιά και το μεθόδευσαν με χίλιους δύο τρόπους...

Να'σαι καλά Χρήστο αγόρι μου που ανέβασες αυτό το βίντεο... :rose:

Υποκλίνομαι, και χειροκροτώ μέχρι να ματώσουν οι παλάμες μου, αυτό το 15χρονο αγόρι! :worship: :clap:

Δείτε το. Θα πάθετε πλάκα.

Πραγματικά είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ..
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε αυτό το παιδί, και σε όλη την νέα γενιά..
Εγώ προσωπικά από δική μου εμπειρία, συζητώντας με τα παιδιά μου και με τους φίλους τους για διάφορα κοινωνικά θέματα, μένω έκπληκτος με την τετράγωνη λογική τους με τον τρόπο που σκέπτονται τις όποιες ανησυχίες τους και με τις καλά τοποθετημένες σκέψεις τους..
Πρέπει όλοι μας να είμαστε υπερήφανοι για αυτά τα παιδιά…Δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να τα κατακρίνουμε σε τυχόν παραπτώματα η για την αντίδραση τους ενάντια σε ότι αχρείο τους παραδώσαμε, και που η ευθύνη είναι εξολοκλήρου δική μας….
Εμείς η γενιά των Βολεψάκιδων, άλλοι περισσότερο και άλλοι λιγότερο, είχαμε την τύχη να είμαστε υπερήφανοι για τους πατεράδες μας, που αγωνίστηκαν με τον τρόπο τους και με ηθικές αξίες για ένα καλύτερο μέλλον δικό μας…
Τα παιδιά τα δικά μας θα είναι υπερήφανα για εμάς;;;
Τι μέλλον θα τους παραδώσουμε;;
Τι κάναμε για αυτά;; ΤΙΠΟΤΑ….Κοιτάξαμε μόνο την καλοπέραση μας..
Ας είναι όλα τα παιδιά καλά και κάποτε θα είμαστε εμείς πολύ υπερήφανοι για αυτά…..
<<Η Τρέλα μου είναι το ήμισυ της ευτυχίας, της γυναίκας μου και της γειτόνισσας..>>
giannis
Δόκιμος
Δόκιμος

Postby Divine Sinner » Tue Feb 15, 2011 9:02 pm

Αυτό το κοριτσάκι μετά από 15 χρόνια θα τα έχει ξεχάσει όλα αυτά, το πολύ πολύ να ανακυκλώνει τις μπαταρίες...

Severn Cullis-Suzuki (born 30 November 1979 in Vancouver, Canada) is an environmental activist, speaker, television host and author. She has spoken around the world about environmental issues, urging listeners to define their values, act with the future in mind, and take individual responsibility.
[edit] Biography

Cullis-Suzuki was born and raised in Vancouver, Canada.[1] Her mother is writer Tara Elizabeth Cullis. Her father, geneticist and environmental activist David Suzuki, is a third-generation Japanese Canadian.[2] While attending Lord Tennyson Elementary School in French Immersion, at the age of nine, she founded the Environmental Children's Organization (ECO), a group of children dedicated to learning and teaching other youngsters about environmental issues.[3] In 1992, at the age of 12, Cullis-Suzuki raised money with members of ECO, to attend the Earth Summit in Rio de Janeiro. Along with group members Michelle Quigg, Vanessa Suttie, and Morgan Geisler, Cullis-Suzuki presented environmental issues from a youth perspective at the summit, where she was applauded for a speech to the delegates.[4][5] The video has since become a viral hit, popularly known as "The Girl Who Silenced the World for 5 Minutes". In 1993, she was honoured in the United Nations Environment Programme's Global 500 Roll of Honour.[6] In 1993, Doubleday published her book Tell the World (ISBN 0-385-25422-9), a 32-page book of environmental steps for families.

Cullis-Suzuki graduated from Yale University in 2002 with a B.Sc. in ecology and evolutionary biology.[3] After Yale, Cullis-Suzuki spent two years travelling. Cullis-Suzuki co-hosted Suzuki's Nature Quest, a children's television series that aired on the Discovery Channel in 2002.

Mάλλον εχει καλυτερη μνημη απο οτι νομιζεις
Divine Sinner

Previous

Return to Εκπαίδευση