ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ - ΓΑΛΑ!!!

Ζωγραφική, κινηματογράφος ή οποιαδήποτε μορφή τέχνης. (Προσβάσιμη μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ - ΓΑΛΑ!!!

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τρί 01 Μαρ 2011, 08:08

καλημερομηνα κι εποχη ιδεοπουλα :urock:
μαρτης γδαρτης και κακος παλουκοκαφτης και εις υγειαν μας :rose:
απολοουμαι που οι απουσιες μου με εκαναν να καθυστερησω την παρουσα αναρτηση περι θεατρου...
αθθυμουμαι πριν λλια χρονια στο θεατρον αλφα στο μουσειο-πατησιων στα καμαρινια με ληναιο και φωτιου να μου λενε
πως θα σταματησουν πλεον ηταν η τελαυταια χρονια τους καθοτι ο κοσμος επιθυμει κορομηλά και δεν μπορουν να τη συναγωνιστουν...
παλιοτερα ειχα δει στο αγαπημενο μου αυτο θεατρο και το δεν πληρωνω δεν πληρωνω του νταριο Φο...
που να ξερα... :?
φετος καποια εμπλουτισμενη βερζιον του δεν πληρωνω ανεβαινει απο το Στεφανο των παιδικων μας χρονων και παλι στο Αλφα.... :cool:
σαν να μην εφτανε αυτο, αλλες μερες στο αλφα ανεβαινει και το γαλα με τη βαγενα...προπερσι το ειχα δει και μου ειχαν κοπεο τα ποδια..βαρυ ασηκωτο, απλα θεικον...δεν χανεται ...οστις βουλεται, το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!
οσο για το δεν πληρωνω ειναι καλη προταση και για ιδεο εξοδο καποια καθημερινη...σε συνδυασμο με ουζακι στο καπακι εκει κοντα...εξαρχεια ειναι θα ειμαστε και εντος εδρας.... :wink: αναλυσεις διαλλεκτικη κτλ κτλ ή στις στροφες εναντι ασοεε
εις υγειαν :rose: :thumb:

http://www.thealpha.gr/main.asp?cat_id=1
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6719
Εγγραφή: Δευ 03 Ιαν 2011, 00:48
Irc ψευδώνυμο: Irene3006
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στο άπειρο.... Κι ακόμα παραπέρα.... :)
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές

Re: ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ - ΓΑΛΑ!!!

Δημοσίευση από Irene3006 » Τετ 02 Μαρ 2011, 00:03

Συμφωνώ απολύτως για την παράσταση! Εξαιρετική! Την είδα πριν από μερικές εβδομάδες με την παρέα μου στο Δημοτικό Θέατρο Καλαμαριάς. Και μεγάλη εντύπωση μου έκαναν επίσης τα σκηνικά. Όλοι οι ηθοποιοί ήταν απίστευτοι, αλλά τολμώ να πω ότι ο Δημήτρης Πατσής ήταν άψογος! Συμφωνώ μαζί σου Βαρνάβα! Κι εγώ προτείνω να πάτε να τη δείτε!
Αλλά κάτεχε ότι μονάχα κείνος που παλεύει μέσα του θά 'χει μεθαύριο μερτικό δικό του στον ήλιο.

Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας!

Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ - ΓΑΛΑ-φονισσα-βαγενα

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τρί 26 Φεβ 2013, 09:24

προσφατως πηγα θεατρο κυψελαρα στη φονισσα του Παπαδιαμαντη.δεν λεω, ομορφα ηταν.εναλλακτικη λιγο
η οπτικη γωνια των ταλαντουχων συντελεστων χωρις να θιγουν την ουσια.εις καθαρευουσαν βεβαιως πολυ σωστα-ορθα.
και καποιες αρνητικες κριτικες στο αθηνοραμα εχουν ομως τη βαση τους.σε καποιες φασεις ο καταιγισμος με ξενισε και με κουρασε λιγο.ισως να ειμαι λιγο κλασικιζων στο θεατρο και να μου ειναι πιο οικεια η σκυθρωπη βυζαντινοπρεπεια με τους πιο ηπιους ρυθμους εξελιξης μια παραστασης με τετοιο θεμα-πηγη...


http://www.athinorama.gr/theatre/data/p ... Tab=1#tabs


σκεπτομαι να παω βαγενα στην αγγελα παπαζογλου για χαμενες πατριδες, προσφυγια κτλ θεατρο μεταξουργειον
στο ιδιο θεατρο ειδα την επιθεωρηση της Βαγενα -ποσα παιρνει ο ανεργος..που ηταν πολυ ΟΚ!!!ισως στο αμεσο μελλον ξαναβαλει το γαλα εκει.

http://www.metaxourgeio.com/theatre/agg ... zoglou.php
-------------
φορτσα Ιτάλια :urock:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τέχνη (Ζωγραφική-κινηματογράφος-θέατρο-χορος)”