Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Εδώ βάζετε στίχους ελληνικών και ξένων τραγουδιών που αγαπάτε, σχολιάζετε μουσικούς ή μουσικά σας ακούσματα.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 20 Σεπ 2014, 00:48

Τι σχεδιάζουν οι ιλουμινατοι;;; εεε;;
ποια τα μηνυματα που περναει η γκαγκα στην Ελλαδα;
Πως παρασυρει τους νεους στον σατανισμο βεβαιως βεβαιως;;;
:geros:
γιατι φοραει την σημαια αναποδα εδω https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... a9c4b1a075
τι σχεση έχει με τους εθνομηδενιστες και τους κομμουνιτες;
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 20 Σεπ 2014, 02:15

Το θέμα δεν είναι αν θα παρασύρει. Το θέμα είναι πως ό,τι κάνει από κάποιους στη μουσική βιομηχανία θεωρείται τελετή. Και το θέαμα κλασσικά είναι άκρως αποκρουστικό. Απορώ δηλαδή που τα αρέσουν.

Αν παρασύρει σε κάτι, αυτό κυρίως έχει να κάνει με τη σεξουαλική προπαγάνδα. Από τα υπόλοιπα δεν πολυχαμπαριάζει ο κόσμος.

Αφού να φανταστείς κάποτε νόμιζα πως οι πυραμιδούλες είναι trendy σύμβολο για να το έχεις λογότυπο της επιχείρησής σου. Αργότερα κατάλαβα ότι είναι κάτι παραπάνω.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Σάβ 20 Σεπ 2014, 04:19

μόνο ένας γέρος/μια γριά μπορεί να παρασύρει νέους, η Γκαγκα είναι ένα νειάτο που το παρέσυραν γέροι. όσοι δηλαδή την σοφία των γηρατειών αποφάσισαν λόγω ιδιοσυγκρασίας να την βάλουν για πάντα στο σκοτεινό μονοπάτι.
ο νοών νοείτω.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από firefightergr » Σάβ 20 Σεπ 2014, 06:27

Οι ανεγκέφαλοι της περιοχής πέριξ της πρωτευούσης γεμίζουν τουλάχιστο ένα ΟΑΚΑ.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Σάβ 20 Σεπ 2014, 10:25

Πολύ συνωμοσιολογία λέμεεεε!!!!!!

Από: http://mandatoforos.blogspot.gr/2014/09 ... st_43.html

Όλα γκαγκά!...

Κυβέρνηση γκαγκά!...
Πολιτικοί καραγκαγκά!...
Λαός υπεργκαγκά!...

Μετά από τόσο γκαγκά, φυσικό είναι μεσ' την τούρλα του χαμού, του ΕΝΦΙΑ, της φτωχοποίησης, της αποικιοποίησης της χώρας, οι έλληνες να τρέχουν στο αεροδρόμιο και να κάνουν φιέστα υποδοχής για την Lady Gaga!

Και μην πουν μερικοί: ''ε! νεολαία είναι!'', γιατί ακόμα χειρότερα!

Διότι η τηλεκατευθυνόμενη, η εν πολλοίς φτιαχτή και διατηρούμενη για συμφέροντα αρπαγής της δημόσιας περιουσίας κρίση, ΑΦΟΡΑ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ.

κυρίως υπεύθυνη για όλη αυτή την παλιοκατάσταση, και λογικά θα ήταν και αρμόδια να την ανατρέψει, αντιθέτως λόγω ηλικίας ( που περιλαμβάνει από μικρές αντοχές στο τρέξιμο όταν θα μας κυνηγούν τα ΜΑΤ, μέχρι αρτηριοσκλήρυνση, συμφέροντα, και γενική μαλάκυνση ), αλλά κυρίως γιατί ως υπεύθυνοι αδυνατούμε να είμαστε και σωτήρες, δεν είναι αυτή που θα δώσει πειστική λύση διαρκείας.

Το βάρος, όπως πάντα, πέφτει δυστυχώς σ' εκείνους που δεν φταίνε.
Ή τέλος πάντων φταίνε ελάχιστα.

Η προηγούμενη γενιά (κυρίως η δική μας, η επονομαζόμενη ''του Πολυτεχνείου'') ενώ είναι

Η νέα γενιά θα έπρεπε να ξεχάσει πιά αυτό το ελάχιστο χαρτζηλίκι των γονιών, το βόλεμα του φραπέ, και την δικαιολογία ''αφού δεν υπάρχουν δουλειές'', να μας ρίξει δυό φάσκελα και με τα δυό τα χέρια: ''να κερατάδες, έτσι όπως μας καταντήσατε'' και να βγεί στους δρόμους όχι για την κάθε Γκάγκα, αλλά για τον κάθε γκαγκά αλητήριο πολιτικό, που για δικά του συμφέροντα καταστρέφει το μέλλον το δικό της!

Ας βγει μπροστά η νεολαία μας και μεις -όσοι από μας το λέει η καρδιά τους και τα κότσια τους- από πίσω!

Αυτοί μπροστάρηδες, αυτοί και αρχηγοί!

Εμείς δεν θέλουμε για τον εαυτό μας τίποτε άλλο, παρά την ηθική ικανοποίηση ότι θα βοηθήσουμε να αναταχθούν τα λάθη που έγιναν.

Από κει και πέρα, κι αν γίνουν έτσι τα πράγματα, ας πάνε να υποδεχτούν όχι την lady, αλλά και το τρίο στούτζες!

Νέοι είναι άλλωστε (όπως είμαστε κι εμείς κάποτε) και το αίμα τους βράζει!

Ας βράσει όμως προς την σωστή κατεύθυνση κι ας τσουρουφλίσει αυτούς που πρέπει!...
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Σάβ 20 Σεπ 2014, 10:48

όταν λες η προηγούμενη γενιά πως το εννοείς; γιατί νόμιζα πως γενιά πολυτεχνείου είναι πχ όσοι τότε ήταν στην εφηβεία ή μεταεφηβική ηλικία.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Σάβ 20 Σεπ 2014, 19:06

Justme έγραψε: Η προηγούμενη γενιά (κυρίως η δική μας, η επονομαζόμενη ''του Πολυτεχνείου'') ενώ είναι
Το κομμάτι που μου ξέφυγε να αντιγράψω:
Η προηγούμενη γενιά (κυρίως η δική μας, η επονομαζόμενη ''του Πολυτεχνείου'') ενώ είναι κυρίως υπεύθυνη για όλη αυτή την παλιοκατάσταση, και λογικά θα ήταν και αρμόδια να την ανατρέψει,
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 21 Σεπ 2014, 12:19

Αν παρασύρει σε κάτι, αυτό κυρίως έχει να κάνει με τη σεξουαλική προπαγάνδα. Από τα υπόλοιπα δεν πολυχαμπαριάζει ο κόσμος.
Δηλαδη τι. Αν δεν ηταν αυτη η προπαγανδα δεν θα ειχαμε προγαμιαιες σχεσεις; Να της αναψω μια λαμπαδα τοτε ισα με το μποϊ της.

Να τοποθετηθω λιγο.
Βλεπω στο διαδικτυο να κλαιγονται και να κατηγορουν οσους πηγαν να δουν την γκαγκα. Δ
Να πω κατ αρχην οτι θεωρω ταλαντουχα την συγκεκριμενη γυναικα αλλα ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
Δεν μου αρεσει το ολο ειδος. Προτιμω τα Gothic,Dark wave, new wave, metal, celtic, neofolk, electro, numetal κλπ.
Δεν εχω παει ποτε σε συναυλια ακομα και των συγκροτημάτων που μου αρεσουν, επειδη συνηθως δεν ειχα φράγκα (και οταν εχω προτιμω να τα διαθεσω αλλου πχ τωρα φτιαχνω τα δοντια μου) και για εναν ακομα προσωπικό δικο μου λόγο.
Παρ ολα αυτα θεωρω ηλιθιο αυτο που γινεται που κατακρινουν οσους πηγαν στην γκάγκα και οσους την γουστάρουν. Απο την αλλη θεωρω ολη αυτην την "δημοσιογραφικη" προβολη του ιβεντ. Τι ειπε η γκαγκα για την Ελλαδα ποσο την γουστάρει κλπ.
Ηρθε στην Ελλαδα της δωσαν ενα καρο λεφτα και τι θα έλεγε; Τι ωραία που είναι η τσεχια;
Δηλαδή λίγο να μας κόβει.
Κοινως αντι να δωσουμε το μεγεθος που αξιζει "για τους φαν μεγαλο για μας κανενα" καθομαστε και το φιλοσοφουμε. Αυτο ήταν και το σκεπτικο που με παρακινησε να κανω "ειρωνικο" τοπικ. Οχι φυσικα οτι ειδα τετοια συμπεριφορα στο ιδεο αλλα απο αυτο που βλεπω στα κοινωνικα δικτυα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Σεπ 2014, 14:35

Γραφω απο κινητο κ δε μπορω να στολισω τον ντιβανη που ανοιξε τοπικ σε αυτην εδω την ενοτητα για να χλευασει τη συνωμοσιολογια. Παρακαλω να μεταφεΡθει παραυτα στην ενοτητα λαιφ Σταιλ που υπαρχει, κι εκει μπορει να δοξασει κανεις το γκα γκα με οσους γκα γκα τροπους γουσταρει. Εγω φυσικα θα απεχω μιας κ οι δικες μου ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΕΣ αντιληψεις, η χλευαζονται η πεφτουν πολυ βαριες και παντως ακατανοητες.. Θα ειχα να πω πολλα αλλα δεν εχω ενεργεια για πεταμα..
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 21 Σεπ 2014, 15:15

Δεν χλευασα απλα ειπα την αποψη μου με καυστικο τροπο. Αν θιγεσαι προσωπικα ενω το τοπικ μου δεν ειχε προσωπικη χροια δεν φταιω εγω, παρ ολα αυτα οκ θα το παω στη μουσικη.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 21 Σεπ 2014, 16:21

Μαζί με τα μνημόνια έρχονται και τα λεγόμενα μουσικά αστέρια .Να συμπαρασταθούν ή έχουν συμβόλαιο με το ΔΝΤ :loco: :loco:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Σεπ 2014, 19:40

παρ ολα αυτα οκ θα το παω στη μουσικη.

Για κάποιους η γκαγκά δεν είναι καν μουσική, είναι λάιφ στάιλ.
(για μένα ας πούμε)
αλλά επειδή έγινε συναυλία της και υποτίθεται πως τραγουδάει
κι όλας, δε θα επιμείνω, διότι για κάποιους όντως η γκα γκα έχει να κάνει
με τη μουσική. Ευχαριστώ που το μετέφερες.

Όσο για...
Divine Sinner έγραψε:Δεν χλευασα απλα ειπα την αποψη μου με καυστικο τροπο. Αν θιγεσαι προσωπικα ενω το τοπικ μου δεν ειχε προσωπικη χροια δεν φταιω εγω, παρ ολα αυτα οκ θα το παω στη μουσικη.
1/ ας μου επιτραπεί να εξακολουθώ να πιστεύω ότι το εναρκτήριο ποστ σου
ήταν κατά κόρον χλευαστικό. Φυσικά έχεις κάθε δικαίωμα να διατηρείς τις απόψεις και τις προσεγγίσεις σου, κι αυτά δεν επιδιώκει να σου τα αλλάξει κανείς.
Αυτό που βρήκα προκλητικό στην προκειμένη με την προσέγγισή σου,
είναι ότι κανείς δεν είχε αναφερθεί καν στη συναυλία της γκα γκα κι εσύ
βιάστηκες να ειρωνευτείς για κάτι που δεν είχε εκφράσει κανείς ακόμα...

Αν είναι να τοποθετηθώ για τη γκαγκα (που το'χω κάνει και παλιότερα αλλά μάλλον το αγνόησες), θα το κάνω στην ενότητα που και παρακολουθώ
και αγαπώ ιδιαίτερα, και πάντως όχι στο δικό σου τόπικ, γιατί όπως είπα,
ενέργεια για πέταμα σε ώτα μη ακουόντων και σε μάτια σφαλιστά, δεν έχω.

Η απόρριψη ακόμα και η ειρωνεία αν θες δεν αντιβαίνει των κανόνων μας,
αλλά το να ανοίγεται τέτοιο τόπικ με τέτοιον τρόπο
στη συγκεκριμένη ενότητα, είναι (επιεικώς θα το πω) άτοπο.

συνεπώς...

2/ επιμένω πως δεν έπρεπε να μείνει σ'εκείνη την ενότητα, την οποία παρακολουθούν αυτοί που δέχονται ή τελοσπάντων ενδιαφέρονται για τη συνωμοσιολογική σκοπιά των πραγμάτων, και καλό είναι όσοι δεν ενδιαφέρονται ή όσοι δεν την αποδέχονται καθόλου σαν νοοτροπία ΄και λογική, να ανοίγουν τα τόπικ τους αλλού.

Έπρεπε να είχε γραφτεί ένας ορισμός σε announcement για τη συγκεμένη
ενότητα. Παράλειψή μου. Θα το κάνω όσο πιο σύντομα μπορώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 21 Σεπ 2014, 20:11

Εφ οσον το διευκρινησες δεν εχω θεμα απλα δεν θα ξαναμπω στην συνωμοσιολογια.
Για μενα η γκαγκα ειναι μουσικη. απλα δεν ειναι μουσικη που μου αρεσει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Σεπ 2014, 21:04

άκουσα (σε κάποιο συστεμοκάναλο) ότι το γκα γκα είπε κάτι "σε άψογην ελληνικήν"


Δεν έκατσα όμως να δω δελτίο γι'αυτό το λόγο.
Όποιος ξέρει, ας ενημερώσει κι εμάς τους ανενημέρωτους...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από firefightergr » Κυρ 21 Σεπ 2014, 21:13

Η GAGA κουβαλάει ένα κάρο συμβολισμούς ξεκινώντας από το όνομα (έχω γράψει σχετικά με τους ανουνάκι) εως το ντύσιμο και τα video clips.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 21 Σεπ 2014, 21:31

Παντως σε αντιθεση με αλλες εκκεντρικες περσονες. Εκτος σκηνης δεν ειναι και τοσο εκκεντρικη.
Περιμενω να ρθει ο Manson ^_^ <3
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Lionheart » Κυρ 21 Σεπ 2014, 21:34

Εγώ θα ήθελα πολύ να έρθει ο Άλις Κούπερ...
Τι άνθρωπος... Βασικά πολλοί θα ήθελα να'ρθουν. Megadeth, Twisted Sister, Judas Priest... και καμιά 60αριά ακόμη :Ρ
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Σεπ 2014, 23:16

firefightergr έγραψε:Η GAGA κουβαλάει ένα κάρο συμβολισμούς ξεκινώντας από το όνομα (έχω γράψει σχετικά με τους ανουνάκι) εως το ντύσιμο και τα video clips.
όσο για το ντύσιμο...
ιδού κάποια ...πατούμενα... από τη συλλογή που έχει, με μποτάκια φτιαγμένα από οπλές αλόγων, που θανατώθηκαν για να φοράει η... "κυρία" τα πόδια τους! :emetos:

Εικόνα

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 21 Σεπ 2014, 23:29

Και τα ψυγεια μας εχουν μεσα κρεας γουρουνιων που θανατωθηκαν για το στομαχι μας.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Σεπ 2014, 23:33

Αν εξισώνεις την διατροφή μας που εμπεριέχει και κρέας ζώων με την λοξάρα του γκα γκα να κυκλοφορεί με πόδια αλόγου, ή πόδια που παραπέμπουν και στο τραγίσιο, (πολλά μηνύματα και σ'αυτό αλλά τα αντιπαρέρχομαι εδώ), θα πρέπει να αναθεωρήσεις ίσως το μέτρο των συγκρίσεων που κάνεις... αν σου κάνει σωστό και δε σου περνά απ'το μυαλό να το αναθεωρήσεις, ... να το χαίρεσαι.

Σε ό,τι με αφορά, είναι άλλο να θανατώνεται ένα εκτρεφόμενο ζώο για τη διατροφή/σωματική επιβίωση, και άλλο να θανατώνεται ένα υπέροχο άτι,
για να βάλει τα δικά του πόδια, στα βρωμοπόδαρά της η γκα γκα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 21 Σεπ 2014, 23:56

Aυτο με το τραγισιο θα πρεπει να το κοιταξουμε λιγο. Οκ δεν λεω καλη η συνωμοσιολογια αλλα το ιερο πουλι της αθηνας και τον πάνα να τους αφησουμε λιγο στην απ εξω. Οκ ο Αλεξ τζοουνς και αλλα αμερικανακια με Red necks για κοινο με βιβλικες καταβολες τοσο μυαλο εχει που την κουκουβαγια και τα ποδια τραγου μπορει να τα θεωρει σατανικα συμβολα. Εμεις ομως υποτιθεται οτι ειμαστε Ελληνες και θυμομαστε δυο πραγματα παραπανω για το θεμα.
Επισης απο οσο ξερω οι μποτες ηταν για την σκηνη, αντε και για καμια εντος σοου μπιζ εμφανισης και οχι για να κυκλοφορει με αυτες στο δρομο. και δεν λεω οτι ειναι ωραιο αλλα μην του δινουμε και περισσοτερη βαση απο οση αξιζει. Ειναι απλα εκκεντρικο.

Σε ό,τι με αφορά, είναι άλλο να θανατώνεται ένα εκτρεφόμενο ζώο για τη διατροφή/σωματική επιβίωση, και άλλο να θανατώνεται ένα υπέροχο άτι,
Αυτο μου θυμιζει λιγο την φιλοζωϊα τυπου "Ωραιο το σκυλακι αλλα τι μου δειχνεις την χελωνα παρε αυτο το μπαζο απο μπροστα μου".
Εκτρεφομενο ειναι αυτο που εκτρεφουμε. Σε μεγαλο μερος της ευρωπης επικρατησε το γουρουνακι ως εκτρεφομενο και το αλογο ως κατι που δεν τρωγεται. Στην κεντρικη ευρωπη (ουγγαρια πχ) το κρεας αλογου μια χαρα τρωγεται, στην ιαπωνια επισης τρωνε αλογισιο κρεας. Στην ιταλια η γατα ειναι εδεσμα, στην ινδια μην αγγιξεις τις αγελαδες, στα ισλαμικα κρατη το χοιρινο απαγορευεται, και στην κινα ζωο εκτροφης ειναι ο σκυλος.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 22 Σεπ 2014, 00:28

Divine Sinner έγραψε:Και τα ψυγεια μας εχουν μεσα κρεας γουρουνιων που θανατωθηκαν για το στομαχι μας.
Όταν θα μου παρουσιαστούν τρανταχτές αποδείξεις που να δείχνουν ότι δεν έχουμε βιολογικώς καμία ανάγκη να τρώμε κρέας, τότε θα το συζητήσω.

Όσον αφορά την ένδυση, προφανώς και δεν υπάρχει καμία ανάγκη να φορέσει ο οποιοσδήποτε τέτοια παπούτσια.

ΥΓ. Χοιρινά δεν τρώω, διότι το γουρούνι από τη φύση του τρώει ό,τι ναναι.

ΥΓ2. Όποιος κατηγορεί τον άνθρωπο πως σκοτώνει ζώα για το στομάχι του, πρώτα να κατηγορήσει τη φύση που έκανε τα σαρκοφάγα ζώα, και μετά να τα κλείσει (τα σαρκοφάγα) σε κλουβιά.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 22 Σεπ 2014, 00:56


Ζωντανη αποδειξη.
Γιατι ομως το βαρος της αποδειξης πεφτει σε μενα; αποδειξε εσυ οτι το χρειαζομαστε.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 22 Σεπ 2014, 00:59

ΥΓ2. Όποιος κατηγορεί τον άνθρωπο πως σκοτώνει ζώα για το στομάχι του, πρώτα να κατηγορήσει τη φύση που έκανε τα σαρκοφάγα ζώα, και μετά να τα κλείσει (τα σαρκοφάγα) σε κλουβιά.
Ναι μιας και τα υπολοιπα ζωα της φυσης σκεφτονται με ορους δικαιου.
Αλλα να το παω λιγο παρακατω.
Εσυ δεν ελεγες οτι δεν πρεπει να κρινουμε το φυσικο για τον ανθρωπο, βαση των υπολοιπων ζωων οταν μιλουσαμε για την ομοφυλοφιλια;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Η Lady Gaga στην Ελλαδα

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 22 Σεπ 2014, 01:43

Divine Sinner έγραψε:Εσυ δεν ελεγες οτι δεν πρεπει να κρινουμε το φυσικο για τον ανθρωπο, βαση των υπολοιπων ζωων οταν μιλουσαμε για την ομοφυλοφιλια;
ειλικρινά δεν κατάλαβα την ερώτηση.
Ποτέ δεν είπα αυτό που λες, με τον τρόπο που το διατυπώνεις (τον οποίο επαναλαμβάνω ΔΕΝ καταλαβαίνω)

Κατά τα λοιπά, συμφωνώ απολύτως με τον ΟΤΤΟ στα εξής:
OTTO έγραψε:Όταν θα μου παρουσιαστούν τρανταχτές αποδείξεις που να δείχνουν ότι δεν έχουμε βιολογικώς καμία ανάγκη να τρώμε κρέας, τότε θα το συζητήσω.

Όσον αφορά την ένδυση, προφανώς και δεν υπάρχει καμία ανάγκη να φορέσει ο οποιοσδήποτε τέτοια παπούτσια.

ΥΓ. Χοιρινά δεν τρώω, διότι το γουρούνι από τη φύση του τρώει ό,τι ναναι.

ΥΓ2. Όποιος κατηγορεί τον άνθρωπο πως σκοτώνει ζώα για το στομάχι του, πρώτα να κατηγορήσει τη φύση που έκανε τα σαρκοφάγα ζώα, και μετά να τα κλείσει (τα σαρκοφάγα) σε κλουβιά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τραγούδια-Μουσική”