ΗΛΙΟΘΕΑΣΗ η αλλιως Sun Gasing.

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΗΛΙΟΘΕΑΣΗ η αλλιως Sun Gasing.

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 14 Μάιος 2015, 19:40

χμμμμ!!! για να σε δω,θα ξεπεράσεις το μισάωρο μου :loco: - δες το ως μορφή ανταγωνισμού/κίνητρο :xara: :wink:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
stavrakasgr4
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί 07 Απρ 2015, 01:22
Φύλο: Άνδρας

Re: ΗΛΙΟΘΕΑΣΗ η αλλιως Sun Gasing.

Δημοσίευση από stavrakasgr4 » Παρ 15 Μάιος 2015, 10:08

alkinoos έγραψε:χμμμμ!!! για να σε δω,θα ξεπεράσεις το μισάωρο μου :loco: - δες το ως μορφή ανταγωνισμού/κίνητρο :xara: :wink:
Δεχομαι με χαρα την προκληση :) λεω να το παω μεχρι τελους. Εσυ δεν μας ειπες παρατηρησεις που εκανες. Εφτασες μισαωρο? Που βρισκεσαι τωρα? Παρατηρησες κατι τρανταχτο?
Γνωθι σε αυτον-Μηδεν Αγαν
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΗΛΙΟΘΕΑΣΗ η αλλιως Sun Gasing.

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 15 Μάιος 2015, 14:47

stavrakasgr4 έγραψε: Δεχομαι με χαρα την προκληση :) λεω να το παω μεχρι τελους. Εσυ δεν μας ειπες παρατηρησεις που εκανες. Εφτασες μισαωρο? Που βρισκεσαι τωρα? Παρατηρησες κατι τρανταχτο?
Τα έχω γράψει στο άλλο νήμα ,με το βλέμμα στράμένο στον ήλιο.Ναι έφτασα μισάωρο πρὀπερσι και άνετα μπορώ να πω,με κάποια δευτερόλεπτα να σταματώ,διότι πιάνεται ο σβέρκος και τα μάτια θέλουν ξεκούραση. :loco: Τα κοινωνικά και υπαρξιακά σταματούν όταν κοιτώ τον ήλιο,νιώθω το είναι μου να κυριαρχεί στο σώμα μου,είναι στιγμές επίσης που είμαι ιδέα/σκέψη χωρίς σώμα..πολλά νιώθω, δύσκολα να τα εξηγήσω.Εκτός αυτού από αρχές Μάη μέχρι μέσα με τέλη Σεπτέμβρη με βλέπει ο ήλιος καθημερινά μέσο όρο στις 10 ώρες,έχω φτάσει και στις 13 περίπου χωρίς μεσημεριανή σιέστα,σερί από τις εφτά το πρωι μεχρι στις 8 το απόγευμα ... :loco: Όπως ανέφερα παρατήρησα μείωση παλμών,λιγότερη επιθυμία για τροφή,σταμάτησα το κρέας.Δεν τα θεωρώ τρανταχτά ,ίσα ισα φυσιολογικά :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
stavrakasgr4
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί 07 Απρ 2015, 01:22
Φύλο: Άνδρας

Re: ΗΛΙΟΘΕΑΣΗ η αλλιως Sun Gasing.

Δημοσίευση από stavrakasgr4 » Κυρ 24 Μάιος 2015, 07:49

Καλημερα σας :) σημερα εκλεισα το πρωτο πενταλεπτο Ηλιοθεασης. Παρατηρησα μια βελτιωση στην οραση ( βλεπω πιο καθαρα ) αλλα νομιζω οτι για να ειναι πιο συγκεκριμενα τα αποτελεσματα της προοδου, οτι θα πρεπει να κανω καποιες επισκεψεις σε οφθαλμιατρο ωστε να μιλησουμε και με στοιχεια πια. Παραδοσιακα απο πιτσιρικας ειχα θεμα την ανοιξη με αλλεργιες. Το μεγαλο προβλημα μου ηταν με τα ματια μου, τα οποια παρουσιαζαν συμπτωματα ηλεκτροκολησης ( για οσους γνωριζουν ) δηλαδη φαγουρα, τσουξιμο και εντονο ερεθισμο και πονο. Το προβλημα αυτο το ελυσα στα 12-13 οταν καποιος ( καλη του ωρα ) μου προτεινε το λεμονι. Απο μια σταγονα στο καθε ματι μου ειχε πει και καθαρισες. Πραγματι εκτοτε καθαρισα, δεν ειχα ποτε ξανα τετοιου ειδους συμπτωματα. Εκτοτε λοιπον εχω καθε ανοιξη μονο μια θολουρα οποτε με πιανει, χωρις καμια αλλη ενοχληση ομως. Το λεμονι και παλι εκανε θαυματα αφου κανοντας το μια φορα καθε τετοια εποχη ξεμπερδευω με το προβλημα. Ετσι και φετος το εκανα παλι πριν 4-5 μερες και ολα βαινουν καλως. Μην φοβαστε να το κανετε, ΔΕΝ προκειτε να παθετε ζημια, απλα δοκιμαστε το και εσεις και δειτε τα καταπληκτικα του αποτελεσματα. Ηλιοθεασης συνεχεια λοιπον και σας αφηνω με ευχες για μια υπεροχη μερα :)
Γνωθι σε αυτον-Μηδεν Αγαν
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: ΗΛΙΟΘΕΑΣΗ η αλλιως Sun Gasing.

Δημοσίευση από promitheas14 » Κυρ 24 Μάιος 2015, 07:55

stavrakasgr4 έγραψε: Ηλιοθεασης συνεχεια λοιπον και σας αφηνω με ευχες για μια υπεροχη μερα :)
Kαλημέρα! Καλή συνέχεια!
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΗΛΙΟΘΕΑΣΗ η αλλιως Sun Gasing.

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 24 Μάιος 2015, 13:17

'Καλημέρα και από εμένα.Παρ'ότι σηκώθηκα από τις 6 30 ,δεν έκανα ηλιοθέαση,το κεφάλι κάτω με το σκαλιστήρι να βγάλω κρεμμύδι και μετά να το καθαρίσω.Όταν θα αρχίσω να κόβω ντομάτα θα κοιτώ τον φίλο στα μάτια και το δακτυλίδι του :loco: :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”