εικονες

Αυτοεπεξηγηματική η ονομασία της ενότητας. (Αόρατη στους επισκέπτες)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Polikos Arkoudos
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 775
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιαν 2010, 11:28
Φύλο: Άνδρας

εικονες

Δημοσίευση από Polikos Arkoudos » Τετ 21 Απρ 2010, 16:16

Η δημοσίευση εικόνων σε αυτό το φόρουμ είναι ότι πιο άχρηστο έχω συναντήσει σε ολόκληρο το γουέμπ.

Δέχεται μόνο εικόνες απο imageshack.us , που σημαίνει ότι πρέπει να μπω εκεί και να την φορτώσω , αλλά και μόνο μέχρι 600 πίξελ πλάτος ενώ το παράθυρο του ποστ χωράει μεγαλύτερη.

Το λιγότερο που μπορεί να έχει ένα αξιοπρεπές τεχνικά φόρουμ , είναι ανάρτηση φωτογραφιών από οπουδήποτε και αυτόματη αλλαγή μεγέθους.

Κώδικας: Επιλογή όλων

[img]http://img532.imageshack.us/img532/7457/mitsotakisdracula.jpg[/img]
το παραπάνω δίνει το μήνυμα: Η πρόσβαση στην εικόνα είναι αδύνατη ή το αρχείο δεν ήταν εικόνα.

ακόμα και τις αναρτήσεις γαμάει ο παλιογκαντέμης :banghead:

"Ο Πατριωτισμός είναι έμφυτος στον άνθρωπο, μα εγώ είμαι Εθνικιστής"
-Κωστής Παλαμάς-
-= αλήτες ρουφιάνοι γιουτουμπουτατζήδες =-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: εικονες

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 21 Απρ 2010, 23:10

Εικόνα

Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν σου βγήκε εσένα, εμένα μου βγήκε απ'ευθείας και χωρίς να πάω imageshack!(και σε προλαβαίνω, δεν υπάρχουν διαφορετικές ρυθμίσεις για τους αντμινς).

Υπάρχει πράγματι ένας περιορισμός στο μέγεθος των φωτο που μπορούν να αναρτώνται, γιατί πολλοί χρήστες ανέβαζαν υπερμεγέθεις φωτο που δημιουργούσαν πρόβλημα στην ανάγνωση του νήματος, (πάνω από 600 πξ. το ξεχειλώνει ανελέητα) και όντως σε τέτοιες περιπτώσεις, πρέπει να προστρέξει κανείς στο imageshack να τις μικρύνει αν είναι πολύ μεγάλες, αλλά αυτό δεν είναι ούτε αδόκιμο ούτε απαγορευτικό για ένα φόρουμ και σίγουρα όχι λόγος για να χαρακτηρίζουμε κάποιο λειτουργικό... "άχρηστο" και το φόρουμ.....αναξιοπρεπές! :help: :help:

Τα ΙΔΕΟ φιλοξενούν με αγάπη όλα τα μέλη τους και μπροστά στη χαρά της επικοινωνίας που δυνητικά προσφέρουν, νομίζω ότι μπορούν και τα μέλη αντίστοιχα να αντιμετωπίζουν τυχόν μικροπροβλήματα που εμφανίζονται με κατανόηση και ηπιότερους τόνους και πάντως όχι τόσο αυστηρούς και... καταδικαστικούς, όπως εσύ τους αρθρώνεις κατά καιρούς αγαπητέ paraplanisi.

Ουδείς τέλειος και...άσφαλτος :P Στο βαθμό που πάντα θα χρειάζονται βελτιώσεις στο τεχνικό κομμμάτι μας, οι επισημάνσεις σου και χρήσιμες είναι και καλοδεχούμενες. Επίτρεψέ μου όμως να σου επισημάνω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το ύφος σου είναι υπέρ το δέον αδιάλλακτο και επικριτικό...

Να είσαι βέβαιος ότι υπάρχει και η καλή προαίρεση και η καλή διάθεση να αντιμετωπιστούν και να λυθούν όλα, αλλά θα ήθελα να συνυπολογίσεις και το γεγονός πως οι τυχόν καθυστερήσεις δεν είναι από ολιγωρία. Σημείωσε επίσης ότι ο τεχνικός μας αντμιν έχει άλλες προταιρεότητες αυτόν τον καιρό, όντας στο Λύκειο και εν όψει Πανελληνίων.

Ευχαριστώ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ρυθμίσεις--Προβλήματα”