Aληθινές Γοργόνες

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 16 Απρ 2007, 23:36

Aπό ΑρΕλα

______________--


Τα'θελε ο κώλος σου Βάγγο. Δε με φτάνει που με τρως στη μάπα σαν λαίλαπα (οικογενειακώς) στο νετ καφέ σου, πας φιρί φιρί να μην ξεκολλάω κι απ'το σπίτι σου !
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
theo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:27
Φύλο: Άνδρας

Δημοσίευση από theo » Δευ 16 Απρ 2007, 23:37

Από Theo_37

_____________


Ερωρηση
υπαρχει περιπτωση καποιοι βαρεμενοι να κανουν πειραματα και να εχουν δημιουργηθει οντα που ουτε η φανατσια μας μας επιτρεπει να σκεφτουμε.
ερωτηση νουμερο 2
εχετε κανεναν γνωστο στο μαιευτηριο ελενα για να σας πει τι πραγματα εχουν γεννηθει απο τον ανθρωπο
ουτε ξερω τι περιμενω....και πλεον ουτε με νοιαζει να μαθω...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 16 Απρ 2007, 23:38

Από ΑρΕλα

__________________



Bάγγο, ούτε στο νετ καφέ έρχομαι για υπολογιστές καλό μου, πόσο μάλλον στο σπίτι σου

Χρήστο, πολύ σωστή η επισήμανσή σου. Δύο θέματα με τα οποία δεν έχουμε καταπιαστεί ποτέ αναλυτικά και στα σοβαρά εδώ στα ΙΔΕΟ, είναι οι κλωνισμοί και ό,τι μπορούν να "βγάλουν" αυτοί απ'τη μιά, κι οι τερατογενέσεις γενικότερα απ'την άλλη... Ποιο καλό παιδί (που έχει ασχοληθεί σχετικά) θ'ανοίξει άραγε ένα τέτοιο τόπικ?
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
S3irios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2007, 22:00
Irc ψευδώνυμο: EVAGELOS_s3irios
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Gerakas, Rafina, Sirius, Alternative Earth 12
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από S3irios » Δευ 16 Απρ 2007, 23:39

Από s3irios

___________________


Κοιταξτε να δειτε, στο Πανεπιστημιο Αθηνων και σε ενα αλλο εκπαιδευτικο ιδρυμα που μου διαφευγει αυτη τη στιγμη, υπαρχουν δεκαδες γυαλες με μωρα-τερατα μεσα.Απο παραμορφωμενα , σε παιδια με ουρες, 2 κεφαλια, πολυακρισμο, μεχρι και μωρο με λεπια εχει γεννηθει.Να μην αναφερω ποσα υπαρχουν με "εξωγηινη" μορφη.Οχι οτι εχουν καμμια σχεση απαραιτητα, αλλα μοιαζουν πολυ με αυτο που εχουμε καθορισει ως μορφη εξωγηινου.
(Φοιτουσε η νονα μου και μου χε πει πααααρα πολα, α και δεν ημουν πολυ "υποψιασμενος" τοτε)

Μη ξεχασω να αναφερω για την λεγομενη "ουρα" που υποστηριζουν πολλοι επιστημονες και ερευνητες οτι εχουν ορισμενες "ρατσες" ανθρωπων π.χ. Αγγλοι (χωρις να θελω να θιξω κανενα). Μαλιστα ο πατερας ενος φιλου δουλευει ως τραυματιοφορεας και το τι ουρα εχει δει το ματι του να κοβουν...Αλλο πραγμα.
Για το συγκεκριμμενο ζητημα υπαρχει και ενα συμβαν μερικων χρονων.Στην Ινδια μου φαινεται εδω και μερικα χρονια γεννηθηκε ενα παιδι με ουρα και απο τοτε το προσκυνανε και το θεωρουνε σαν απεσταλμενο του Θεου(?).Τοχε δειξει και στις ειδησεις..

Ενα κλασσικο βιντεο ειναι αυτο:

http://www.youtube.com/watch?v=UJy1ozam8as


Επισης:

http://www.youtube.com/watch?v=jdSQ4t-V2Ec

http://www.youtube.com/watch?v=OX9If7Ab ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=T3ewwOPP ... ed&search=

Δυστυχως δε βρηκα το βιντεο του παιδιου με την ουρα.
Να το νισω οτι το παιδι τουτο ΖΕΙ ακομα και λαμβανει ιδιαιτερης μεταχειρισης.Καποιοι τον θεωρουν τον Νεο Μεσσια.......
-)-I-(-

"...Ρε μπαγάσα! Περνάς καλά κεί πάνω,
κάνε πάσα καμμιά ματιά και χάμω..."


http://PlayBox.gr
-)-I-(-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 16 Απρ 2007, 23:40

Aπό ΑρΕλα

___________

Δυστυχως δε βρηκα το βιντεο του παιδιου με την ουρα.
Να το νισω οτι το παιδι τουτο ΖΕΙ ακομα και λαμβανει ιδιαιτερης μεταχειρισης.Καποιοι τον θεωρουν τον Νεο Μεσσια.......


Nομίζω πως το βρήκα εγώ, Βαγγέλη 8)

http://www.youtube.com/watch?v=yWKEVQn5u14
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Δημοσίευση από Lionheart » Δευ 16 Απρ 2007, 23:42

Από wormhole

_________________


Μήπως πρόκειται για ένα απλό απομεινάρι της εξελικτικής διαδικασίας του ανθρώπου? Οι πρώτοι άνθρωποι στη γη είχαν ουρά, βράγχια, ιδιαίτερο αναπνευστικό σύστημα, πυκνό τρίχωμα, μεγάλα δάκτυλα και κοφτερά νύχια, ανεπτυγμένη την τριμερής αίσθηση (όραση, ακοή, όσφρηση).
Σήμερα δε διαθέτουμε ουρά αφού σε τίποτα δε μας χρησίμευσε. Είναι γνωστό στην ανθρωπολογία πως ότι δε χρησιμοποιείται από τον άνθρωπο(μέρος-μέλος του σώματος του) μετά το πέρας κάποιων πολλων χρόνων τείνει να εξαφανιστεί. Κάτι ανάλογο έγινε και με τα πρωταρχικά συστήματα. Αφού ο άνθρωπος άρχισε να εξελίσεται σαν οντότητα και να αποκτά γνώση και δύναμη κάποια αρχέγονα χαρακτηριστικά του μειώθηκαν ή και εξαφανίστηκαν. Τώρα στη θέση της ουράς υπάρχει ένα οστό που προεξέχει και ονομάζεται ουριαίο τέλος. Στη θέση του αυξημένου τριχώματος υπάρχει μια μέση πυκνότητα τρίχας περισσότερο στους άνδρες, λιγότερο στις γυναίκες, όμως υπάρχει ακόμη το ανατρίχιασμα που δεν ήταν τίποτε άλλο από απλή άμυνα του σώματος σε εχθρό, με το ανασήκωμα των τριχών του σώματος (αμυντική θέση).
Στη θέση των μεγάλων δακτύλων και νυχιών, έχουμε δάχτυλα κομψά και μικρά επειδή εδώ και χιλιάδες έτη δε σκαρφαλώνουμε σε δέντα και βράχους προς αναζήτηση τροφής. Ο άνθρωπος όταν βγήκε στη ξηρά και κυνήγησε για την επιβίωση του, έχασε και το ιδιαίτερο αναπνευστικό του σύστημα, τα βράγχια, που το παρείχαν οξυγόνο και καθιστούσαν βιώσιμη τη ζωή του στο νερό.
Κάποιοι άνθρωποι μπορούν να κουνήσουν τα αυτιά τους, κάποιοι άλλοι έχουν ανεπτυγμένες αισθήσεις σε απίστευτο επίπεδο και κάποιοι άλλοι εμφανίζουν χαρακτηριστικά των πρώτων ανθρώπων στη γη. Λογικό να συμβαίνει αυτό αφού η φύση για να ξεχάσει και να προσαρμοστεί στα δικα της τα νεα δεδομένα, κάποιες φορές θα επαναλάβει μερικώς από τα αρχέγονα χαρακτηριστικά που είχε ο άνθρωπος όταν εμφανίστηκε στη γη.
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 16 Απρ 2007, 23:44

Aπό ΑρΕλα

_____________


Eγώ βρήκα κι αυτό εδώ...

Εικόνα


που μπορείτε βέβαια άνετα να αναγάγετε στις τελχίνες ή guitar fish που θεωρούνται "κοινά", αλλά για μένα καθόλοι κοινά, εφ'όσον έχουν 33 πλευρά, και "πρόσωπο" που μοιάζει περισσότερο ανθρωποειδές από ενός κοινού ψαριού...με χείλη κλπ.

Εικόνα

Το κοινό με το άλλο πλάσμα το γοργονοειδές στο βίντεο, είναι στα πλευρά, και η μυτερή κατάληξη στο πάνω μέρος του κεφαλιού, τα χείλη και τα μάτια, αλλά το άλλο είναι πολύ μεγαλύτερο (ανθρωπομεγέθες) και έχει και ΜΑΣΤΟΥΣ ρε παιδιά, επιμένω και το τονίζω αυτό, διότι οι μαστοί καταδεικνύουν θηλαστικό, και άρα ΟΧΙ ψάρι. Το να αναγάγουμε σε ψάρια τέτοια πλάσματα, το βρίσκω μια εύκολη λύση για να μην μας πολυ-απασχολεί και προβληματίζει το όλο θέμα.
'Ενα είναι βέβαιο, προσωπικά δε θα έτρωγα τέτοια "ψάρια", παρά το γεγονός ότι τα αποκαλούν "εξαιρετικής γεύσης νοστιμιές". Να μου λείπει!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Δημοσίευση από Lionheart » Δευ 16 Απρ 2007, 23:45

Από wormhole

____________


Eπικοινώνησα με το Ίδρυμα τεχνολογικής και επιστημονικής αλιευτικής έρευνας. Σε λίγες ημέρες λογικά θα έχω κάποιες πληροφορίες σε ότι αφορά τις τελχίνες αλλά και τους προσδιορισμούς των "ειδικών" για τέτοιου είδους μορφές υπάρξεως.
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
Nemesis
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2322
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 17:54
Irc ψευδώνυμο: Nem3sis
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: εδώ καλέ... να εδώ...
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nemesis » Δευ 16 Απρ 2007, 23:50

Aπό Nemesis

_______________


μ'αρέσει η ιδέα ότι υπάρχουν γοργονίτσες... εδώ θέλω να υπάρχουν νεραιδούλες γοργόνες δεν θα ήθελα;;;;

επίσης μία σημείωση... αυτό δαγκώνει;; γιατί δεν ξέρω εάν θα ξαναπάω βαθειά στην θάλασσα...

τώρα όμως θα παραθέσω και μία δικιά μου φωτογραφία από την οικογένεια των Σαλαχίων (stingray κοινώς)
[img]http://img279.imageshack.us/img279/7296 ... zejys8.jpg[/img]


επίσης για το "χαριτωμένο" :? :? :shock: ψαράκι της έλια, είναι παρόμοιο με αυτά τα βαλσαμωμένα που είχα δει σε ένα μουσείο που ζούνε σε μεγάλα βάθυ στην θάλασσα εκεί όπου υπάρχουν ψαράκια και ζελατινοειδή που φωσφορίζουν :D από εκεί και πέρα δεν θα ήθελα να το συναντήσω μπροστα μου ούτε και να μου χαμογελάσει εννοείται
If you want to make beautiful music, you must play the black and the white notes together.
Richard M. Nixon
Άβαταρ μέλους
S3irios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2007, 22:00
Irc ψευδώνυμο: EVAGELOS_s3irios
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Gerakas, Rafina, Sirius, Alternative Earth 12
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από S3irios » Δευ 16 Απρ 2007, 23:52

Από s3irios

_______________


Αρελα, το πλασμα για το οποιο μιλαω, οταν ειναι εν ζωη εχει "φουσκωτο" θωρακα.ΣΧαν ανθρωπινο.Καθως και ανθρωπινους βολβους.Μοιαζει σε μερικα σημεια με αυτο που εδειξες.
-)-I-(-

"...Ρε μπαγάσα! Περνάς καλά κεί πάνω,
κάνε πάσα καμμιά ματιά και χάμω..."


http://PlayBox.gr
-)-I-(-
Άβαταρ μέλους
}{eAvEN
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 12:32
Φύλο: Άνδρας

Δημοσίευση από }{eAvEN » Δευ 16 Απρ 2007, 23:56

Aπό }{eAvEN

_______________


Παιδιά αυτο στο βίντεο λέγεται διαβολόψαρο η τελχίνα κ βρίσκεται σε πολύ μεγαλα βάθη του ειρινικού νομίζω. κολιμπάει όρθιο κ είναι όντως πολύ περίεργο -ψάρι να το πω-
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Δημοσίευση από seliniasmenos » Δευ 16 Απρ 2007, 23:57

Aπό Seliniasmenos

___________________-


H πληροφόρηση που έχω εγώ είναι οτι έχει πιαστεί πολλές φορές, πάντα νεκρό, αλλά ποτέ δεν έχει βρεθεί στο φυσικό περιβάλλον
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seliniasmenos την Παρ 17 Αύγ 2018, 23:18, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Λόγος: ως εδώ εκ μεταφοράς
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
an3mos
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 20:08
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΘΉΝΑ
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re:

Δημοσίευση από an3mos » Τετ 10 Σεπ 2008, 11:23

ΑρΕλα έγραψε:
Παιδιά, είναι εκπληκτικό! Διακρίνω μαστούς και αιδοίο! Τερατομορφη στη μούρη, αλλά έχει κάτι το ανθρώπινο... Ελπίζω να μην ήταν ζωντανό το πλάσμα όταν τραβήχτηκε το βίντεο, κι ελπίζω να μη βασανίστηκε...!

Τι είναι αυτό? Πού βρέθηκε? Υπάρχουν κι άλλα τέτοια άραγε?
'Ελα Θεέ και Κύριε! 'Εμεινα κάγκελο!

Ξέρω, αν δεν πήγατε μερικοί ως τώρα, μ'αυτά που λέω πιθανότατα να πάτε τώρα. Ε, όταν και αν πάτε, ελάτε πίσω να το σχολιάσετε κι εσείς, γιατί εμένα μου σηκώθηκε η τρίχα λέμε!
είχα δει στο περιοδικό μύστερυ μια φωτό που είχε στείλει ένας αναγνώστης
και απεικόνιζε μια νεκρή γοργόνα.εμιαζε με άνθρωπο αν εξαιρέσεις TO περίεργο πρόσωπο της και την ουρά της.
στην ρωσία υπάρχουν 2-3μουσεία με γοργόνες που έχει ξεβράσει TO κύμα και τις έχουν βρει ψαράδες.
αν βρω την φωτό Αρέλα θα σου την δώσω να την βάλεις εδώ αν θες
Άβαταρ μέλους
Asterion
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 01 Αύγ 2008, 16:03
Φύλο: Άνδρας

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από Asterion » Παρ 10 Οκτ 2008, 14:19

Τις φωτογραφίες του, τις έχω βρεί σε βιβλίο με την αναφορά ότι πρόκειται για εκφυλισμένους Τελχίνες (όρθιος κολυμπάει και ο Ιππόκαμπος).
Σημεία όπου λέγεται ότι υπάρχουν είναι ανοικτά της Ρόδου και του Κάβο ντ' όρο (Καφηρέας). Το άλλο της Τάμπα δεν μου πολυμοιάζει για ψάρι. Τα μάτια του μόνον ψαριού δεν είναι όπως και η θέση τους. Τόσo σίγουρο είναι για τον εαυτό του; Το ρύγχος του Αρκούδας. Βράγχια δεν μπορώ να διακρίνω. Τέλος η δυσαναλογία κορμού και κεφαλής εντυπωσιακή.
Αν εννοούμε την Τάμπα της Φλώριδας, εκεί δραστηριοποιούνται στην περιοχή πολλοί Ελληνες δύτες. Δεν θα το είχα αντικρύσει;
Άβαταρ μέλους
an3mos
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 20:08
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΘΉΝΑ
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Re:

Δημοσίευση από an3mos » Πέμ 30 Οκτ 2008, 12:49

an3mos έγραψε:
ΑρΕλα έγραψε:
Παιδιά, είναι εκπληκτικό! Διακρίνω μαστούς και αιδοίο! Τερατομορφη στη μούρη, αλλά έχει κάτι το ανθρώπινο... Ελπίζω να μην ήταν ζωντανό το πλάσμα όταν τραβήχτηκε το βίντεο, κι ελπίζω να μη βασανίστηκε...!

Τι είναι αυτό? Πού βρέθηκε? Υπάρχουν κι άλλα τέτοια άραγε?
'Ελα Θεέ και Κύριε! 'Εμεινα κάγκελο!

Ξέρω, αν δεν πήγατε μερικοί ως τώρα, μ'αυτά που λέω πιθανότατα να πάτε τώρα. Ε, όταν και αν πάτε, ελάτε πίσω να το σχολιάσετε κι εσείς, γιατί εμένα μου σηκώθηκε η τρίχα λέμε!
είχα δει στο περιοδικό μύστερυ μια φωτό που είχε στείλει ένας αναγνώστης
και απεικόνιζε μια νεκρή γοργόνα.εμιαζε με άνθρωπο αν εξαιρέσεις TO περίεργο πρόσωπο της και την ουρά της.
στην ρωσία υπάρχουν 2-3μουσεία με γοργόνες που έχει ξεβράσει TO κύμα και τις έχουν βρει ψαράδες.
αν βρω την φωτό Αρέλα θα σου την δώσω να την βάλεις εδώ αν θες
ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΩΤΟ ΝΕΚΡΗΣ ΓΟΡΓΟΝΑΣ ΚΑΙ ΕΜΙΑΖΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΓΟΡΓΟΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 15 Ιαν 2009, 09:28

Παραπέμπω ξανά στο εναρκτήριο ποστ του Σείριου εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic.php?p=544#p544

Δείτε ξανά το βίντεο. Κι αν αυτά λέγονται Τελχίνες κι όχι γοργόνες, για μένα δεν έχει σημασία. Εξακολουθώ να το βρίσκω εκπληκτικό και παράξενο στο βαθμό που το θαλασσινό αυτό πλάσμα μοιάζει με συνδυασμό θηλαστικού (μαστούς) και ψαριού. Δεν ξέρω τι νοημοσύνη έχει, αν έχει, πάντως κάτι μου λέει ότι αυτή δεν περιορίζεται στα ψαρίσια επίπεδα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 12 Ιούλ 2011, 21:49

Βρήκα ένα βιντεο που με φρίκαρε λιγάκι και με φέρνει πίσω σ'αυτό το παλιό μας τόπικ, να το βάλω.

Θέλει λίγο γερά νεύρα... (προειδοποιώ τους ευαίσθητους)

Πρόκειται για μια νεκρή γοργόνα που ξεβράστηκε στην ακτή



Δεν ξέρω αν είναι αυθεντικό, πάντως μοιάζει με αυθεντικό...
Αν είναι αυθεντικό, είναι ότι πιο "πιστό" σε γοργονοειδές, τουλάχιστον όπως τα ξέρουμε από θρύλους και μύθους.

Τα συμπεράσματα δικά σας.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6719
Εγγραφή: Δευ 03 Ιαν 2011, 00:48
Irc ψευδώνυμο: Irene3006
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στο άπειρο.... Κι ακόμα παραπέρα.... :)
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από Irene3006 » Τρί 12 Ιούλ 2011, 22:14

Σίγουρα δεν μπορείς να πεις είναι ή δεν είναι... Εγώ είμαι 50-50.. Και πιστεύω και δεν πιστεύω. Ωστόσο εδώ στην περιοχή μου βρίσκουν κατά καιρούς διάφορα (όχι βέβαια γοργόνες), όταν βγαίνουν για ψάρεμα με τις μηχανότρατες... Εδώ βρίσκουν οι δικοί μας που βγαίνουν προς βόρειο Αιγαίο... Με τόσες θάλασσες και ωκεανούς σ' αυτό τον πλανήτη, έχουν να δουν πολλάαααα ακόμα τα μάτια μας...!
Αλλά κάτεχε ότι μονάχα κείνος που παλεύει μέσα του θά 'χει μεθαύριο μερτικό δικό του στον ήλιο.

Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας!

Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από seliniasmenos » Παρ 15 Ιούλ 2011, 01:45

To βίντεο είναι καραμπαμ ψεύτικο.

Κατα τα άλλα οι γοργόνες πιστεύω οτι υπάρχουν, αλλά δεν ξέρω με ποια μορφή υπάρχουν. Πάντα απο κάτι υπαρκτό ξεκινάνε οι μύθοι, το ερώτημα είναι ποιο πλάσμα έκανε την φαντασία να γεννήσει την γοργόνα.
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 15 Ιούλ 2011, 01:51

Mε έπεισες ότι είναι fake τελικά...Αρχικά ψιλοφρίκαρα, μετά το ξανασκεφτηκα και παραήταν κάπως.
seliniasmenos έγραψε:Κατα τα άλλα οι γοργόνες πιστεύω οτι υπάρχουν, αλλά δεν ξέρω με ποια μορφή υπάρχουν. Πάντα απο κάτι υπαρκτό ξεκινάνε οι μύθοι, το ερώτημα είναι ποιο πλάσμα έκανε την φαντασία να γεννήσει την γοργόνα.

γενετικές επεμβάσεις, προσμίξεις ψαριού με άνθρωπο;
Είναι μια υπαρκτή πιθανότητα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από Hlios » Παρ 15 Ιούλ 2011, 02:25

ArELa έγραψε:γενετικές επεμβάσεις, προσμίξεις ψαριού με άνθρωπο;
Είναι μια υπαρκτή πιθανότητα.
Dna θηλαστικού με ψάρια δεν το έχω και για πολύ συμβατό. :think:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 15 Ιούλ 2011, 02:38

Καθολου δεν είναι.
Φημολογείται (και με αρκετές βάσιμες μαρτυρίες) ότι στις υπόγειες βάσεις διαθέτουν τεχνολογία και ειδικευμένη γνωση ειδικά στη γενετική, που κάνει ό,τι παίζει στον έξω κόσμο, παλαιολιθικό. (και σε γνώση και σε τεχνολογία). Με αυτά τα δεδομενα στη διάθεση των κυρίων κυρίων, ποτε δεν ξέρεις τι μπορεί να "κατασκευάζουν".

:offtopic: έχω γράψει κάτι στο προσωπικό σου στίγμα. Δεν ξέρω αν το είδες... :back:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 15 Ιούλ 2011, 05:45

Hairs εις την βαρβαριστη.
"Κακαλι μαλία" εις την λαλια του ποντου.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 06 Απρ 2012, 20:15

Αλλο ένα βίντεο από τον Λιακό



Λέγεται τελχίνας.
Υπάρχουν μαρτυρίες για τελχίνες στον Αργοσαρωνικό και συγκεκριμένα κοντά στο Αγκίστρι.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aληθινές Γοργόνες

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 06 Απρ 2012, 20:48

Για τελχινες μιλάμε απ'την αρχή αυτού του τόπικ...
Το θέμα είναι... τι σόι πλάσματα είναι αυτά.
Απλά ψάρια και το κλείσαμε, επειδή είναι γνωστα;

Δες το πρώτο βίντεο στην πρώτη σελίδα. Τελχίνα το λένε κι αυτό, όμως...
Ψάρι που να έχει μαστούς θηλαστικών, δε μου κανει για ψάρι.
Τέλος πάντων...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”