Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 26 Αύγ 2015, 22:02



https://www.youtube.com/watch?v=mH1t6ac_6SQ


Στήλες φωτός που εμφανίζονται ανά τον κόσμο...

Παράξενα ανεξήγητα φαινόμενα, ή δοκιμές των τεραστίων ολογραφημάτων τους;
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 27 Αύγ 2015, 09:13

Μοιάζει με σέλας αλλά μάλλον είναι ολόγραμμα.
Κάτι μας ετοιμάζουν.
Θα δούμε το Χριστό φαντάρο σε λίγο.

Μάλλον δεν πρέπει να τσιμπήσουμε ότι και να δούμε.
Ότι βλέπουμε είναι ΨΕΜΑΤΑ
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 27 Αύγ 2015, 09:20

Και χρωματιστός ουρανός στην Ολλανδία που παραπέμπει σε μαγνητική καταιγίδα κατά τον Κατοχικό.
http://katohika.gr/gn-blog/exeis-dei-ro ... a-tha-dis/

Δεν αποκλείεται να είναι αυτό το αίτιο
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Αύγ 2015, 11:05

Για να δούμε τι θα δούμε...υπομονή :loco:
Ολόγραμμα ανθρώπου,φυσικό φαινόμενο ή ...κάτι άλλο?! :loco:
Άλλωστε το τι είναι πραγματικότητα και το τι δεν είναι το βιώνουμε καθημερινά.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 12:46

Η δική μου πρώτη σκέψη πάντως, ήταν (και είναι)το blue beam project.

Και όταν μιλάμε για αυτό, δεν εννοούμε ολογραφηματάκια της πλάκας. Εννοούμε
τεράστια ολογραφήματα, πιο αληθοφανή κι από μας τους ίδιους, όχι μόνο με εικόνα,
αλλά και ήχο, ακόμα και άλλη αίσθηση (μυρωδιές κλπ)

Και να είναι κάτι αληθινό, έτσι όπως τα κάνανε, δε θα το πιστεύουμε (όσοι την ψάχνουμε).
Το πλήθος όμως θα πιστέψει και εισβολή εξωγήινων, και δεύτερη παρουσία Χριστού
και της Παναγιάς τα μάτια , (Αυτή πια, όταν εμφανίστηκε στην Αβάνα, όλοι έπεσαν στα γόνατα...)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από Hlios » Πέμ 27 Αύγ 2015, 13:40

ArELa έγραψε:Το πλήθος όμως θα πιστέψει και εισβολή εξωγήινων, και δεύτερη παρουσία Χριστού
Πρωτίστως θα χρειαστεί να πιστέψουμε στην πρώτη
παρουσία του Χριστού για να χάψουμε την δεύτερη.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 14:13

Hlios έγραψε:Πρωτίστως θα χρειαστεί να πιστέψουμε στην πρώτη
παρουσία του Χριστού για να χάψουμε την δεύτερη.
κάμποσα δις πιστεύουν στην πρώτη (και όχι απαραίτητα μόνο χριστιανοί) και εγώ...
(μέχρι ν'αποδειχθεί πέραν πάσης αμφιβολίας το αντίθετο)

εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 93#p119793 είχα γράψει το 2010
μεταξύ άλλων το εξής:
Και πάλι, για τον Χριστό (η ύπαρξη του οποίου επίσης αμφισβητείται), υπάρχει και ιστορική καταγραφή, αφού έγραψε γι'αυτόν ο Τάκιτος - σπουδαίος ιστορικός της Ρώμης (50-130 μ.Χ) ο οποίος προφανώς "πήρε" στοιχεία και από καταγραφές του ίδιου του Πιλάτου.
Για τ6ον Τάκιτο τα σχετικά εδώ
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CF ... E.BF.CF.82



Όπου Τάκιτος = εξωχριστιανική πηγή.

΄Οπως και ο Ιώσηπος https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CF ... E.BF.CF.82


Όπως και ο Πλίνιος ο νεότερος https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CF ... E.BF.CF.82


και πολλοί άλλοι.

Αν δεν είνα πιστευτοί και οι(εξωχριστιανικοί) ιστορικοί, πάσο.
Από 'κει και πέρα, εναπόκειται στην προσωπική και υποκειμενική κρίση του καθενός
το τι θα πιστέψει.



Το θέμα πάντως εδώ, είναι αν και από πόσους θα γίνει πιστευτή η δεύτερη,
η οποία κατά τη δική μου λογική θα'ναι μια καλά σκηνοθετημένη ολογραφική παράσταση.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Αύγ 2015, 14:50

Κάποιοι αμφισβητούν την ύπαρξη του..κάποιοι άλλοι την ιδιότητα του ως <υιου> του <θεού> και την ανάσταση του η οποία είναι συμβολική.Δανεισμένο από άλλες θρησκείες...
ArELa έγραψε: κάμποσα δις πιστεύουν στην πρώτη (και όχι απαραίτητα μόνο χριστιανοί) και εγώ...
(μέχρι ν'αποδειχθεί πέραν πάσης αμφιβολίας το αντίθετο)

Τι να αποδειχθεί?!῎..ειλικρινά γελάω.Βολεύει και έτσι θα μείνει.Δε πα να είναι και 5 δις πιστοί.Βολεύει
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 15:09

alkinoos έγραψε:Τι να αποδειχθεί?!῎..ειλικρινά γελάω.
φίλε, καλό είναι καταλαβαίνουμε για ποιο πράγμα μιλάμε...
Ο Νικόλας είπε
Hlios έγραψε:Πρωτίστως θα χρειαστεί να πιστέψουμε στην πρώτη
παρουσία του Χριστού για να χάψουμε την δεύτερη.
κι εγώ απάντησα πως πιστεύω ότι παρουσιάστηκε, όπως το πιστεύουν και κάτι δις χριστιανών ΚΑΙ ΜΗ.
Δε μίλησα ούτε για υιούς Θεού ούτε για τίποτ'άλλο.

Όσο για το τι ν'αποδειχθεί... εννοούσα για απόδειξη με στοιχεία αναμφισβήτητα
ότι ΔΕΝ υπήρξε πραγματικά ο Ιησούς Εμμανουήλ ο Ναζωραίος σ'αυτή τη Γη .
Είπα πως ΤΟΤΕ θα δεχτώ πως δεν υπήρξε. Τι δεν καταλαβαίνεις;
Μέχρι στιγμής δέχομαι ότι υπήρξε (και έδωσα και ΕΞΩχριστιανικούς ιστορικούς που έχουν
αναφορές γι'αυτόν, και οι οποίοι στηρίζουν αυτό το "πιστεύω" μου.)

Τώρα το ποιους βολεύει τι και γιατί, είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία...

Τώρα αν εσένα οι τεκμηριώσεις και οι αποδείξεις σε κάνουν να γελάς... οκ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Πάντως εμένα δε θα μου καταλογίσει κανείς πως πιστεύω κάτι, μόνο και μόνο επειδή έτσι θέλω να είναι.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Αύγ 2015, 17:19

ArELa έγραψε:
Όσο για το τι ν'αποδειχθεί... εννοούσα για απόδειξη με στοιχεία αναμφισβήτητα
ότι ΔΕΝ υπήρξε πραγματικά ο Ιησούς Εμμανουήλ ο Ναζωραίος σ'αυτή τη Γη .
Είπα πως ΤΟΤΕ θα δεχτώ πως δεν υπήρξε. Τι δεν καταλαβαίνεις;
Μέχρι στιγμής δέχομαι ότι υπήρξε (και έδωσα και ΕΞΩχριστιανικούς ιστορικούς που έχουν
αναφορές γι'αυτόν, και οι οποίοι στηρίζουν αυτό το "πιστεύω" μου.)

Τώρα το ποιους βολεύει τι και γιατί, είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία...
Και 'γω το προχώρησα... Ακόμα και να υπήρξε ως πρόσωπο
και ως <υιὀς> του <θεού> κατά τους πιστούς δεν υπάρχει περίπτωση,ακόμα
και να υπάρχουν στοιχεία αναμφισβήτητα να αποδειχθεί απ΄όλους τους πιστούς ,πως όλη η ιστορία
δεν είναι πραγματική.Θα συνεχίσουν οι πιστοί να πιστεύουν στην ιδέα στον χρισμένο ως <υιός> του <θεού>.
Βολεύει όλους εκείνους που βγάζουν χρήματα στο όνομα του και στο όνομα του χειραγωγούν συνειδήσεις .



Οπότε το όποιο ολογραφικό πρόγραμμα δεν στοχεύει στη δική μου θέαση..αλλά στους πιστούς
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Αύγ 2015, 17:22

alkinoos έγραψε:
ArELa έγραψε:
Όσο για το τι ν'αποδειχθεί... εννοούσα για απόδειξη με στοιχεία αναμφισβήτητα
ότι ΔΕΝ υπήρξε πραγματικά ο Ιησούς Εμμανουήλ ο Ναζωραίος σ'αυτή τη Γη .
Είπα πως ΤΟΤΕ θα δεχτώ πως δεν υπήρξε. Τι δεν καταλαβαίνεις;
Μέχρι στιγμής δέχομαι ότι υπήρξε (και έδωσα και ΕΞΩχριστιανικούς ιστορικούς που έχουν
αναφορές γι'αυτόν, και οι οποίοι στηρίζουν αυτό το "πιστεύω" μου.)

Τώρα το ποιους βολεύει τι και γιατί, είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία...
Και 'γω το προχώρησα... Ακόμα και να υπήρξε ως πρόσωπο
και ως <υιὀς> του <θεού> κατά τους πιστούς .Δεν υπάρχει περίπτωση,ακόμα
και να υπάρχουν στοιχεία αναμφισβήτητα πως ήταν ένας απλός άνθρωπος και τίποτα άλλο,να αποδειχθεί απ΄όλους τους πιστούς ,πως η ιστορία
δεν είναι πραγματική.Θα συνεχίσουν οι πιστοί να πιστεύουν στην ιδέα στον χρισμένο ως <υιός> του <θεού>.
Βολεύει όλους εκείνους που βγάζουν χρήματα στο όνομα του και στο όνομα του χειραγωγούν συνειδήσεις .



Οπότε το όποιο ολογραφικό πρόγραμμα δεν στοχεύει στη δική μου θέαση..αλλά στους πιστούς
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Αύγ 2015, 17:32

alkinoos έγραψε:
alkinoos έγραψε:
ArELa έγραψε:
Όσο για το τι ν'αποδειχθεί... εννοούσα για απόδειξη με στοιχεία αναμφισβήτητα
ότι ΔΕΝ υπήρξε πραγματικά ο Ιησούς Εμμανουήλ ο Ναζωραίος σ'αυτή τη Γη .
Είπα πως ΤΟΤΕ θα δεχτώ πως δεν υπήρξε. Τι δεν καταλαβαίνεις;
Μέχρι στιγμής δέχομαι ότι υπήρξε (και έδωσα και ΕΞΩχριστιανικούς ιστορικούς που έχουν
αναφορές γι'αυτόν, και οι οποίοι στηρίζουν αυτό το "πιστεύω" μου.)

Τώρα το ποιους βολεύει τι και γιατί, είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία...
Και 'γω το προχώρησα... Ακόμα και να υπήρξε ως πρόσωπο
και ως <υιὀς> του <θεού> κατά τους πιστούς .Δεν υπάρχει περίπτωση,ακόμα
και να υπάρχουν στοιχεία αναμφισβήτητα πως ήταν ένας απλός άνθρωπος και τίποτα άλλο,να αποδειχθεί απ΄όλους τους πιστούς ,πως η ιστορία
δεν είναι πραγματική.Θα συνεχίσουν οι πιστοί να πιστεύουν στην ιδέα στον χρισμένο ως <υιός> του <θεού>.
Βολεύει όλους εκείνους που βγάζουν χρήματα στο όνομα του και στο όνομα του χειραγωγούν συνειδήσεις .



Οπότε το όποιο ολογραφικό πρόγραμμα δεν στοχεύει στη δική μου θέαση..αλλά στους πιστούς

Πάτησα κατά λάθος το Edit, ενώ ήθελα να προσθέσω φράση.Τεσπά :loco: :loco:
Βέβαια μπορεί κάποιος να πει,πως αφού δεν στοχεύει σε σένα βρε Αλκίνοε,ποιοι οι λόγοι να ασχολείσαι
με πιθανόν ολόγραμμα του χρισμένου..που πολλοί πιστοί θα το δεχθούν ως πραγματικό και θα τρελάνουν
εμάς τους άπιστους και τους αντίχριστους...
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 18:07

alkinoos έγραψε:Δεν υπάρχει περίπτωση,ακόμα και να υπάρχουν στοιχεία αναμφισβήτητα πως ήταν ένας απλός άνθρωπος και τίποτα άλλο,να αποδειχθεί απ΄όλους τους πιστούς ,πως η ιστορία δεν είναι πραγματική.
1/
Το τόπικ δεν αφορά τον Χριστό, αλλά αφού επιμένεις, ας πούμε δυο λογάκια.
Το τι ήταν, είναι άλλη ιστορία, και για τον καθένα έχει διαφορετικές παραμέτρους.
Σ'αυτόν τον πλανήτη, Άλκη, δεν υπάρχουν μόνο οι "πιστοί" όπως τους λες, εννοώντας
τους δογματιστές, όσους αποδέχονται τυφλά και χωρίς καμία αμφισβήτηση όσα τους πασάρονται.
Τολμώ να σου πω, ότι είναι πάρα πολλοί οι άλλοι, αυτοί που μελετούν, ερευνούν, αμφισβητούν.
Και αυτοί αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο καθώς αρχίζουμε να ξεκολλάμε από τα "πατροπαράδοτα που δεν αμφισβητούνται" .

Το κακό μ'αυτό το ξεκόλλημα βέβαια, είναι ότι ο άνθρωπος συχνά τείνει να φτάνει στα άκρα.
Γιατί όταν αμφισβητεί κάτι "δοθεν" κανείς, κι όταν διαπιστώσει πως υπάρχουν ψεύδη, ατασθαλίες, κενά, ακόμα και εγκλήματα, μπορεί κάλλιστα να πάει στο άλλο άκρο (όπως εσύ για παράδειγμα) και να πει πως όλα αυτά είναι ανοησίες, χειραγωγήσεις των θρησκειών και μόνον, και ότι όσα αναφέρονται στις γραφές, είναι ψεύδη ολκής ή απλά ανύπαρκτα.

Αυτομάτως όμως, ΚΑΙ αυτό, γίνεται δογματισμός. Και προσωπικά δε θέλω να στέκομαι
απόλυτα και δογματικά απέναντι σε τίποτα που εμπεριέχει πράγματα άξια βαθύτερης έρευνας ή σκέψης.

Θεωρώ πως κάθε φιλοσοφία, κάθε θρησκεία, κάθε ιδεολογία, κρύβει μέσα της και κάποιες αλήθειες.
Αν δεν το έκανε, δεν θα "τραβούσε" πιστούς, μαθητές, ή οπαδούς. Αυτές τις αλήθειες θα πρέπει
να προσπαθούμε να εξάγουμε από όλες τις "πειθαρχίες" όπως τις λένε, (αντιλήψεις/ιδεολογίες/θρησκείες/φιλοσοφίες) και όχι να κλείνουμε τα μάτια ΚΑΙ σε αυτές.

Θα μου πεις, ναι, αλλά εσύ κυρία βίκυ, δείχνεις μια απόλυτη στάση απέναντι στη θρησκειοφιλοσοφία
του σατανισμού, ισοδύναμη (αν όχι χειρότερη) απ'αυτή που δείχνω εγώ απέναντι στο χριστιανισμό.
Συμφωνώ. Αλλά τη δείχνω α/ αφού έχω ξεσκιστεί να μελετάω τη "φιλοσοφία" του Κρόουλι, του Σέσιλ Ρόουντς, και άλλων αρχιερέων του σατανισμού, και β/ αφού έχει τύχει στη ρημάδα τη ζωή μου, να έχω
προσωπικά βιώματα (που δεν τα εύχομαι σε κανέναν συνάνθρωπό μου) κι έχουν να κάνουν με τους σατανιστές. Από τα α/και β/ έχω εξάγει πως η υπόσταση αυτής της θρησκειο-φιλοσοφίας, είναι σάπια
στον πυρήνα της και ΕΝΑΝΤΙΑ στον άνθρωπο σε όλα τα επίπεδα. Όταν εξάγεις κάτι τέτοιο, τότε το να συνεχίσεις να ερευνάς το τριπάκι της, είναι μάλλον μαζοχιστικό και σίγουρα βλακώδες (εκτός αν έχεις ενγενή στοιχεία κακότητας που υπερβαίνουν της "καλό"τητας) . Τότε ναι, (εφ'όσον δεν ψάχνεις εξ ορισμού
το αρνητικό), γυρνάς την πλάτη, κλείνεις τα μάτια και απορρίπτεις κάθετα ΚΑΙ το πολεμάς.
Συγνώμη, που δεν έχω δει τέτοια ερείσματα στη φαρέτρα των "χριστιανομάχων". Αυτοί πολεμούν
είτε γιατί απορρίπτουν τις θρησκείες στο σύνολό τους, (και καλά θα'καναν αν δεν έκαιγαν τα χλωρά με τα ξερά) είτε γιατί είδαν τα αίσχη των ιερατείων, (και τα μπερδεύουν με τη χριστιανική φιλοσοφία γιατί το χριστιανισμό τον βλέπουν μόνο και αμιγώς σαν θρησκεία)
είτε γιατί είναι λαμόγια ολκής που έχουν προσχωρήσει σε στοούλες ή άλλες οργανώσεις, για ίδιον (κυρίως χρηματικό) όφελος. και εκτελούν διατεταγμένη υπηρεσία.... Οι περισσότεροι ανήκουν στις πρώτες δύο
κατηγορίες, αλλά δυστυχώς παρασύρονται και πορώνονται συχνά, επηρεαζόμενοι από τους κυρίους
που ανήκουν στην τρίτη.


2/ Για την ιστορία τώρα: Ναι, έχουν υπάρξει πολλές παρεμβάσεις και πολλές στρεβλώσεις της ιστορίας
όπως είναι γραμμένη. Φαίνεται ξεκάθαρα ότι και τώρα, αυτή την εποχή, οι αλλαγές που γίνονται στα βιβλία ιστορίας, εισαγάγουν ακόμα περισσότερες παρεμβάσεις/στρεβλώσεις/ψευδείς αναφορές.
Αλλά από αυτό, μέχρι να φτάσουμε να λέμε πως ΟΛΑ τα ιστορικά καταγεγραμμένα, είναι ψεύδη ασύστολα,
η διαφορά είναι τεράστια. Αφ'ενός προτάσσει άλλη μια απολυτότητα που είναι λάθος, αφ'ετέρου,
μ'αυτή τη λογική, και μη αποδεχόμενοι καμία ιστορική καταγραφή ως αληθή/σωστή, δεν έχουμε
να στηριχθούμε πουθενά, και βαδίζουμε στο πουθενά, αφού αν δεν ξέρεις στοιχειωδώς
την ιστορία σου, στην ουσία δεν ξέρεις και το παρόν σου- ούτε μπορείς να το διαχειριστείς σωστά.
Θεωρώ πως κάποτε θα βγουν στο φως τα πραγματικά γεγονότα για τις χειραγωγήσεις που έχουν γίνει
(πάντα από τους σατανόπληκτους εξουσιαστές μέσα στους αιώνες) και θα αποκατασταθούν
οι αλήθειες.
Μέχρι τότε, καλό είναι να στεκόμαστε ερευνητικά και ολίγον αποστασιοποιημένα
απέναντι σε όλα, χωρίς να φανατιζόμαστε ή να γινόμαστε αρνητικοί ή απόλυτοι, γιατί η απολυτότητα,
κλείνει τα παράθυρα και μας στερεί ένα ευρύτερο οπτικό πεδίο, οπότε μας περιχαρακώνει σε στενά
δεδομένα, που είναι κατά κύριο λόγο, δεδομένα που επιλέξαμε εμείς υποκειμενικά να θεωρούμε σωστά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 27 Αύγ 2015, 18:32

ArELa έγραψε:

https://www.youtube.com/watch?v=mH1t6ac_6SQ


Στήλες φωτός που εμφανίζονται ανά τον κόσμο...

Παράξενα ανεξήγητα φαινόμενα, ή δοκιμές των τεραστίων ολογραφημάτων τους;
lens flare εφέ φωτογραφιών και βίντεο το οποίο μπορείς να το προσθέσεις με photoshop ή πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο

δες εδώ : https://www.google.gr/search?q=lens+fla ... YaCh304Qio
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 18:45

Kαι αυτό μπορεί να παίζει Αντώνυμε, αλλά επειδή άκουσα αρκετούς να λένε ότι τα είδαν ζωντανά
(σε αμερικάνικα τσατ ρουμς και στο φάτσα μπουκ) κλίνω περισσότερο στο blue beam (ολογραφήματα)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Αύγ 2015, 19:29

ArELa έκανες μια αναφορά για το πρόγραμμα ,μπλε ακτίνα, με τον χρισμένο και τη μητέρα του και το ανάπτυξα κατά τη δική οπτική.Μένει εκεί και δεν χρειάζεται άλλη επέκταση από εμένα.Εκτός κι΄αν θες να προσθέσεις.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 27 Αύγ 2015, 19:31

ArELa έγραψε:Kαι αυτό μπορεί να παίζει Αντώνυμε, αλλά επειδή άκουσα αρκετούς να λένε ότι τα είδαν ζωντανά
(σε αμερικάνικα τσατ ρουμς και στο φάτσα μπουκ) κλίνω περισσότερο στο blue beam (ολογραφήματα)
Αν κάτι το βλέπεις με τα ίδια σου τα μάτια τότε κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει.

Ωστόσο, το blue beam μπορεί και είναι σε θέση να δημιουργήσει ρεαλιστικές εικόνες οι οποίες τις περισσότερες φορές δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αν είναι ψεύτικες :

Αιτιολογώ τον παραπάνω ισχυρισμό με τα εξής :

1) Michael Jackson

Το 2014 μέσω ολογράμματος live στην σκηνή.

Εικόνα

Με μια πιο κοντινή λήψη καταλαβαίνεις πως είναι ολόγραμμα :

http://i.ytimg.com/vi/fVUvWOESZLY/maxresdefault.jpg

2) Ολόγραμμα Τίγρης live :

http://i.ytimg.com/vi/QQCQSAjn7Z0/maxresdefault.jpg
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 20:07

AnonymosEreynhths έγραψε:Αν κάτι το βλέπεις με τα ίδια σου τα μάτια τότε κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει.

Ωστόσο, το blue beam μπορεί και είναι σε θέση να δημιουργήσει ρεαλιστικές εικόνες οι οποίες τις περισσότερες φορές δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αν είναι ψεύτικες :
αυτο ακριβώς λέω.
Όλοι όσοι γράψαμε εδώ, σχεδόν αποκλείουμε να είναι φυσικό φαινόμενο.
Για το μπλου μπιμ, είπα πιο πάνω:
ArELa έγραψε:Η δική μου πρώτη σκέψη πάντως, ήταν (και είναι)το blue beam project.

Και όταν μιλάμε για αυτό, δεν εννοούμε ολογραφηματάκια της πλάκας. Εννοούμε
τεράστια ολογραφήματα, πιο αληθοφανή κι από μας τους ίδιους, όχι μόνο με εικόνα,
αλλά και ήχο, ακόμα και άλλη αίσθηση (μυρωδιές κλπ)

Και να είναι κάτι αληθινό, έτσι όπως τα κάνανε, δε θα το πιστεύουμε (όσοι την ψάχνουμε).
Το πλήθος όμως θα πιστέψει και εισβολή εξωγήινων, και δεύτερη παρουσία Χριστού
και της Παναγιάς τα μάτια , (Αυτή πια, όταν εμφανίστηκε στην Αβάνα, όλοι έπεσαν στα γόνατα...)
και στους διδύμους ειπώθηκε ότι χρησιμοποιήθηκε το μπλου μπιμ, για να καλύψει το γεγονός
ότι χτυπήθηκαν από πυραύλους... οι πύραυλοι έγιναν (ολογραφικώς πάντα) αεροπλάνα...
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό, πάντως είναι μια σοβαρή πιθανότητα.
Με την τεχνολογία του μπλου μπιμ δουλεύουν από δεκαετία του '50. Τώρα θα'ναι
παραπάνω από έτοιμο, και θα ψήνει και καφέ... :P
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από Joy » Πέμ 27 Αύγ 2015, 21:06

Κάποιες από τις φωτογραφίες του βίντεο πολύ πιθανόν να είναι «πειραγμένες» κάποιες άλλες δεν νομίζω.

Μεταφέρω από την πρόσφατη αναφορά του High (15/8) που δίνει μία άλλη διασταση.


Στα δεδομένα η γεωμηχανική διαμορφώνεται ως άμεση απειλή για τον πλανήτη. Και περισσότερο στα πρόσφατα δεδομένα απ ότι στα περσινά. Φαίνεται ότι θα γίνουν πολλές συζητήσεις πάνω στο θέμα στο ίντερνετ και με πολλές λεπτομέρειες.
Τα πρόσφατα δεδομένα έχουν πάρα πολλά στοιχεία που προβλέπουν νέες καταστάσεις με διάφορα αποτελέσματα. Όχι μόνο τα προβλέψιμα, όπως την αύξηση των προβλημάτων λόγω ξηρασίας αλλά και πιό ενδιαφέρουσες και παράξενες αντιδράσεις του πλανήτη στην τεχνική εισβολή.
Κάποιες από αυτές τις επιπτώσεις ή απρόσμενες συνέπειες περιλαμβάνουν «σεντόνια αστραπής» (sheet lightning τα λέει) που φαίνονται να σχηματίζονται ραβδωτά σαν «μπαταρίες» στην ατμόσφαιρα ενω θεωρητικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνουν.
Υπάρχουν πολλά στοιχεία για συζητήσεις που θα γίνουν πάνω σε αυτό το φαινόμενο και μεγάλη άρνηση από την κυβέρνηση (γιά την αιτία του φαινομένου).
Το φαινόμενο στην αρχή περιγράφεται σαν σποραδικό και να διαψεύδεται και μετά κάποια προβλήματα σε αεροπλάνα εξ αιτίας αυτής της νέας μεταβολής σε ένα συγκεκριμένο στρώμα της ατμόσφαιρας και στη συνέχεια εξάπλωση του φαινομένου. Στην επόμενη περίοδο μετά την εμφάνιση του φαινομένου αναφέρονται ευρήματα μίκρο-διαμαντιών και μαυρισμένα οζίδια στην επιφάνεια του εδάφους που βρέθηκε κάτω από αυτή την «αστραπή»
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2015, 23:30

Σημαντική η συμβολή σου σε όποιο νήμα συμμετέχεις, Χαρούλα. :urock:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 28 Αύγ 2015, 10:58

"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από Dread » Παρ 28 Αύγ 2015, 11:13

They exit the warp speed. .... :wink:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μυστηριώδεις στήλες φωτός

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 28 Αύγ 2015, 12:07


https://www.youtube.com/watch?v=eqrxW6KdAoQ

αρκετά σοβαρή ανάλυση από το χρήστη, που εξέλαβε σαν πρώτη εκδοχή το blue beam.
Αναφέρθηκε και σε ένα γεγονός που δε γνώριζα. Ότι μια τέτοια στήλη φωτός
εμφανίστηκε λίγο πριν τη μεγάλη έκρηξη στην Κίνα.
Συνέλεξε πολλές φωτογραφίες από το φαινόμενο όπως φωτογραφήθηκε
στο Μεξικό, την Ιταλία και άλλες περιοχές των ΗΠΑ, τις πέρασε από
Photo Forensics για να διαπιστώσει αν είναι "πειραγμένες"-φωτοσοπαρισμένες.
Βρήκε ελάχιστες τέτοιες ενδείξεις και θεώρησε πως στη μεγάλη τους πλειοψηφία
ήταν αυθεντικές. Οποιος ξέρει αγγλικά, προτείνω να δει το βίντεο,
έχει αρκετό ενδιαφέρον και δεν είναι και μεγάλο (μόνο 6')
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”