Περι Κοίλης Γης

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 30 Αύγ 2016, 22:55

Swerdlow έγραψε:Η γη δημιουργήθηκε με τρόπους που η σύγχρονη επιστήμη δεν εξηγεί επαρκώς
και φυσικά η εξήγηση που θα σας δώσω τώρα, δεν είναι η συμβατική.

Όταν λιωμένο υλικό εκτοξεύεται από ένα άστρο (ήλιο) -υλικό απ'το οποίο απαρτίζεται
ο πλανήτης μας και οι πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος,που εκτοξεύτηκε από
τό άστρο (ήλιο) μας όταν σχηματίστηκε, το υλικό αυτό εκτοξεύτηκε στο παγερό διάστημα.

Όταν εκτοξεύτηκε, άρχισε να περιστρέφεται (σα σβούρα) καθώς τέθηκε σε τροχιά (γύρω απ'τον ήλιο)
και όπως περιστρεφόταν, απέκτησε σφαιρικό σχήμα. Το εξωτερικό μέρος άρχισε να σκληραίνει
λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών του διαστήματος. Ωστόσο, συνέχισε να περιστρέφεται και
να κρατάει βαρυτικό πεδίο από τον ήλιο. Ό,τι γινόταν επάνω, γινόταν και κάτω. Καθώς το λιωμένο
υλικό περιστρεφόταν και γινόταν σκληρό απ'έξω, το εσωτερικό επίσης περιστρεφόταν και καθώς
περιστρεφόταν, η φυγόκεντρος δύναμη "στέλνει" το λιωμένο υλικό στις πλευρές αυτής της
νεοσχηματιζόμενης σφαίρας. Καθώς γινόταν αυτό, το παραπανίσιο υλικό εκτοξευόταν από
ανοίγματα που σχηματίστηκαν στον βόρειο και το νότιο



Η γη συνεχίζει να περιστρέφεται και φυσικό είναι να αρχίσει να "παλαντζάρει" λίγο
κι αυτό το παλαντζάρισμα προκαλεί ραγίσματα και τριβές στον σκληρό πλέον φλοιό της γης
πράγμα που προκαλεί τις τεκτονικές πλάκες που έχουμε στην επιφάνεια, αλλά
και στο εσωτερικό της γης.
H Gh den " palatzarei"... stin iliaki drastiriotuta o Ben Dinei kapoies ejhguseis...sun tis Epoxis tou Ydroxoou. :wink:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 30 Αύγ 2016, 23:17

Ποιος απέκλεισε το παλατζάρισμα του πλανήτη Αλκη μου?

γιατί εγώ, ακόμα και συστημικούς επιστήμονες που έχω ακούσει,
και η ίδια η NASA ακόμα, μιλάει για wobbling earth
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=6332


Και ποιος είναι ο Μπεν?

(και δε μιλάμε για ηλιακή δραστηριότητα όπως την ξέρουμε/παρατηρούμε σήμερα)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 30 Αύγ 2016, 23:20

alexandros799 έγραψε:
ArELa έγραψε:θα'χει ενδιαφέρον να μας πει κι ο γεωλόγος της παρέας μας
αν το θεωρεί λογικό... Αλέξανδρε?
Χαχα ευχαρίστως να πω την άποψη μου αλλά όχι σαν γεωλόγος μιας και δεν είμαι!Κάποτε ίσως να γίνω...πρωτοετής φοιτητής είμαι(ήμουν για την ακρίβια τώρα θεωρουμε δευτεροετής) και κάνουμε κυρίως γενικά μαθήματα στο πρώτο έτος (φυσικές,χημείες,μαθηματικά κα) και δύο γεωλογικού περιεχομένου οπότε οι γνώσεις μου είναι πάνω κάτω ίδιες με τις δικές σας.Προσωπικά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς υποστηρίζει αυτή η θεωρία αν και αν καταλαβαίνω σωστά συμφωνώ αρκετά. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το πως εννοεί την λέξη κούφια...δηλάδη ποιά είναι η διαστρωμάτωση της γης σύμφωνα με αυτή τη θεωρία;; εν μέρη κούφια;σε κάποια σημεία;στο μεγαλύτερο μέρος;να πω ότι το κειμενάκι που μετέφρασες βασούλα περίπου μέχρι το "νεοσχηματιζόμενης σφαίρας." είναι αυτό που υποστηρίζει η "συμβατική" επιστήμη(ας την πούμε έτσι γιατί έτσι και αλλιώς η επιστήμη είναι επιστήμη και δεν την διαχωρίζω με όρους).Να πω πως οι περισσότεροι επιστήμονες απορρίπτουν την αυτή τη θεωρία και πως η διαστρωμάτωση της γης έχει γίνει απο μεταβολή της ταχύτητας και της διεύθυνσης των σεισμικών κυμάτων που διαδίδονται στο εσωτερικό της γης..ετσι μπορούμε να δούμε με έμμεσο τρόπο απο πια χημικά στοιχεία αποτελείται σε μεγαλύτερα ποσοστά κάθε στρώμα.Τι εννοώ...είναι ανθρωπίνος αδύνατων να κάνουμε μια τρύπα μέχρι το κέντρο της γής...δεν το έχουμε καταφέρει και δεν θα το καταφέρουμε ποτέ ότι τεχνολογία να αναπτύξουμε.Αν καποιος μπορεί και ξέρει να απαντήσει στα ερωτήματα που έθεσα και να μου εξηγήσει λίγο αυτή τη θεωρία με απλά λόγια θα του είμαι ευγνώμων...δεν την απορρίπτω (το αντίθετο μου είναι πολύ συμπαθης σαν θεωρία) αλλά επειδή υπάρχει και ο αντίλογος που είναι καλός ή κακός επικρατέστερη θεωρία αυτό που θα κάνω είναι να μελετήσω και της δύο απόψεις εξίσου για να βγάλω ένα κάποιο συμπέρασμα. Επίσεις να σε ρωτήσω βασούλα (το βίντεο δεν το είδα αλλά διάβασα την μετάφραση) ο κύριος που τα λέει αυτά είναι ερευνητής,ευρενητής-επιστήμονας,επιστήμονας τι ακριβώς;και ερευνητης απλός να είναι δεν απορρίπτω αυτά που λέει αλλά αν έχει και κάποια εξειδίκευση προφανώς θα βαραίνει πιο πολύ ο λόγος του. Τελός να πω ότι αν είναι νόμιμο(πνευματικά διακαιώματα κτλ) να βάλω κάποιες σελίδες απο ένα επιστημονικό περιοδικό που λέει για το εσωτερικό της γης γιατί για να απορρίψουμε μια θεωρία και να ενστερνιστούμε μια αλλη πρέπει να ξέρουμε και την αλλη θεωρία(αντιλογος της κοίλης γης).Συγνώμη για το κατεβατό που κουράζει απίστευτα :)
Δόκιμα όσα θέτεις. Να σου πω ότι δε θεωρώ όλα όσα προτάσσει ο Στιούι, ευαγγέλιο...
κάποια στιγμή ή θα μεταφράσω κομμάτι που μιλάει εκτενέστερα, ή θα του πάρω συνέντευξη.
Θα επανέλθω κι αργότερα σ'αυτά που έθεσες (αν νιώσω πως έχω κάτι να συμπληρώσω)
Εκτιμώ ιδιαίτερα το σκεπτικό σου πάντως :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 31 Αύγ 2016, 12:32

ArELa έγραψε:Ποιος απέκλεισε το παλατζάρισμα του πλανήτη Αλκη μου?

γιατί εγώ, ακόμα και συστημικούς επιστήμονες που έχω ακούσει,
και η ίδια η NASA ακόμα, μιλάει για wobbling earth
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=6332


Και ποιος είναι ο Μπεν?

(και δε μιλάμε για ηλιακή δραστηριότητα όπως την ξέρουμε/παρατηρούμε σήμερα)
Εγώ απέκλεισα το "παλαντζάρισμα῾..διότι αυτό που συμβαίνει είναι η εξασθένηση του μαγνητικού πεδίου της Γης για άγνωστους μέχρι σήμερα λόγους με συνέπεια να βάλλεται ισχυρότερα από εξωτερικούς παράγοντες,απ΄ότι τους εσωτερικούς.Ο Ben έχει το κανάλι που φέρνω τα βίντεο του στο νήμα με την ηλιακή δραστηριότητα,έχει και αυτός αναφερθεί στους πιθανούς λόγους ..δεν αναφέρθηκε ποτέ σε"παλαντζάρισμα" ...
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 09 Σεπ 2016, 21:46

"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 28 Ιαν 2017, 15:06

Πώς δυει και ανατέλει ο ήλιος στην επίπεδη Γη;
https://m.youtube.com/watch?v=IAThaCgHE ... e=youtu.be
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 29 Ιαν 2017, 07:45

Κάτι φαινομενικά άσχετο αλλά στην πραγματικότητα όχι και τόσο.

Συσχετισμοί.
Σε ποια αδερφότητα ήταν ο Χίτλερ?

Αδερφότητα της Θούλης Μυστική εταιρεία της Θούλης.
http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... _8625.html
http://revealedtheninthwave.blogspot.gr ... t_791.html

Και τώρα πάμε στην πεζή καθημερινότητα.
Προσέξτε τα αυτοκίνητα που έχουν μπαγκαζιέρα στη σκεπή.
Τι μάρκα είναι η μπαγκαζιέρα.........συνήθως.

Η πιο συνηθισμένη μάρκα και η πιο καλή έχει ένα όνομα thule

Εικόνα
Αλλά απ ότι είδα υπάρχουν και σακίδια.

Εικόνα

Εικόνα

Από τι εμπνεύστηκαν για να δώσουν το όνομα στη συγκεκριμένη εταιρεία?
Και τι πουλάει η εταιρεία αυτή?

Πράγματα που μέσα είναι μεν κούφια αλλά και κάτι κρύβουν. Τσάντες μπαγκαζιέρες.
Πολύ πεζό αλλά η φίρμα έχει κάποιο μυστήριο.

Θεωρία κούφιας γης αλλά με .............................μυστικό "περιεχόμενο" στην πεζή καθημερινότητα της καταναλωτικής κοινωνίας.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 29 Ιαν 2017, 07:56

Ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφημιστικό και σπαμ.

Για την κούφια γη διάβαζα από το 90 αλλά από τη δεκαετία του 70 ήξερα σχετικά όταν ένας συμμαθητής αστέρι έλεγε μέσα στην τάξη ότι ο Χίτλερ ζει και έχει μπει σε μία τρύπα στο Νότιο πόλο που οδηγεί στο εσωτερικό.

Η δασκάλα τραβούσε τις κοτσίδες της και τα παιδιά γελούσαν.
Ποντικός ήταν ο Χίτλερ για να μπει στην τρύπα? Η κουνέλι?

Είχε πει και για Θούλη.
Τα έλεγε η μάνα του που ήταν Γερμανίδα.

Τελικά μάθαμε ότι ο Χίτλερ πέθανε σε μεγάλη ηλικία το 1984 πιθανόν!!!!!!!!
Άρχισαν να μιλούν πολλοί για κούφια γη άλλοι σοβαρά και άλλοι ειρωνικά.
Το έβαλαν σαν πρώτη ύλη για σήριαλ κωμωδίες κάποιος είδε σχετική σκηνή και με........θυμήθηκε.

Και τέλος βλέποντας τη μάρκα στην οποία δεν είχα δώσει βάση έμεινα παγωτό.
Ρώτησα κάποιον που είχε μπαγκαζιέρα της συγκεκριμένης μάρκας αν ξέρει τι σημαίνει thule.
Δεν ήξερε φυσικά
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 12 Ιουν 2018, 10:17

Τι βίντεο ,για πολυ γέλιο...!!! :lol: :lol: :lol:
https://youtu.be/xM9S4QiEHEY

Περα τη πλάκα οτι σχήμα κι αν έχει η Γη είναι υπέροχη


Flat earth CRUSHED by discovery channel
https://youtu.be/QVa2UmgdTM4
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
MakisL
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Τετ 05 Ιαν 2022, 18:15
Irc ψευδώνυμο: MakisL
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μακρυά
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 23 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από MakisL » Κυρ 09 Ιαν 2022, 15:59

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο για τα ευρήματα του Γ' Ράιχ

https://www.ancient-code.com/secret-map ... earth/?amp
Καλύτερα νωρίτερα παρά μια ώρα αρχίτερα :run:
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 09 Ιαν 2022, 23:26

σας φέρνω ένα βίντεο δυναμίτη... :loco:

https://youtu.be/oGv8qh1ito0
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 09 Ιαν 2022, 23:43

MakisL έγραψε:
Κυρ 09 Ιαν 2022, 15:59
Πολύ ενδιαφέρον άρθρο για τα ευρήματα του Γ' Ράιχ

https://www.ancient-code.com/secret-map ... earth/?amp

οντως ενδιαφέρον αλλά δεν ξεχνώ τον Ναύαρχο Byrd που τους πρόλαβε το 1926
με μια πτήση στο Β. Πόλο... "έπεσε" σ'ένα τεράστιο άνοιγμα κάπου στα πεδινά
μπήκε μέσα, κατέβηκε στα έγκατα της γης και συνάντησε άλλο πολιτισμό εκεί
τα έγραψε σ'ένα ημερολόγιο που ξεθώριασε στα χρόνια αλλά το αποκωδικοποίησαν...

Την εποχή εκείνη, όταν επέστρεψε τον υποδέχθηκαν σαν ήρωα γιατί πίστευαν οτι χάθηκε
Είπε απλά πως βρέθηκε στο β. πόλο, αλλά η αναφορά που έδωσε στο Ναυτικό
ήταν τελείως διαφορετική απ'όσα έγραψε στο ημερολόγιό του...
Εκείνη την εποχή βλέπεις, και μόνο που είπε πως βρέθηκε στον β.πόλο,
υπήρξε θύελλα αντιδράσεων, πολλοί έλεγαν ότι το πολύ να'φτασε στη Γροιλανδια
ωστόσο ο τότε Πρόεδρος Calvin Coolidge τον παρασημοφόρησε

Μου'δωσες το πάτημα να τα πω αυτά, Μάκη, γιατί δε θυμάμαι
αν έχουμε αναφερθεί σ'αυτά στο παρελθόν...
Να'σαι καλά :respect:




alkinoos έγραψε:
Κυρ 09 Ιαν 2022, 23:26
σας φέρνω ένα βίντεο δυναμίτη... :loco:

https://youtu.be/oGv8qh1ito0

Θα το δω σίγουρα Άλκη μας. :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 10 Ιαν 2022, 00:49

Αν είναι κοίλη η γη, τότε το κέντρο της βαρύτητας μάλλον δεν θα είναι κέντρο, αλλά "επιφάνεια". Κάτι σαν στρώμα ανάμεσα στη μέσα γη και στην έξω. Και τότε αυτό θα κάνει τη γη να μοιάζει πολύ περισσότερο με διαστημόπλοιο.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
MakisL
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Τετ 05 Ιαν 2022, 18:15
Irc ψευδώνυμο: MakisL
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μακρυά
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 23 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από MakisL » Δευ 10 Ιαν 2022, 00:55

OTTO έγραψε:
Δευ 10 Ιαν 2022, 00:49
Αν είναι κοίλη η γη, τότε το κέντρο της βαρύτητας μάλλον δεν θα είναι κέντρο, αλλά "επιφάνεια". Κάτι σαν στρώμα ανάμεσα στη μέσα γη και στην έξω. Και τότε αυτό θα κάνει τη γη να μοιάζει πολύ περισσότερο με διαστημόπλοιο.
Θεωριτικά όλλοι οι πλανήτες που έχουν ζωή πάνω τους οποιαδήποτε μορφής είναι εξ ορισμού διαστημόπλοια όμως.

Το θέμα είναι, κατά πόσο ισχύει η θεωρία ότι έχει άλλο άστρο εσωτερικά η Γη ώστε να μπορούν να ζουν πλάσματα στο εσωτερικό της;
Καλύτερα νωρίτερα παρά μια ώρα αρχίτερα :run:
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Περι Κοίλης Γης

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 10 Ιαν 2022, 02:13

MakisL έγραψε:
Δευ 10 Ιαν 2022, 00:55
Θεωριτικά όλλοι οι πλανήτες που έχουν ζωή πάνω τους οποιαδήποτε μορφής είναι εξ ορισμού διαστημόπλοια όμως.

Το θέμα είναι, κατά πόσο ισχύει η θεωρία ότι έχει άλλο άστρο εσωτερικά η Γη ώστε να μπορούν να ζουν πλάσματα στο εσωτερικό της;
Θα μπορουσε να είναι τεχνητό άστρο. Χθες προχθες κάπου ειδα τιτλο ότι οι κινέζοι ή ιαπωνέζοι δημιουργησαν μικρό τεχνητό ήλιο. Συνεπώς αν είναι διαστημόπλοιο ε δεν είναι δύσκολο το να έχει τεχνητό ήλιο.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”