ΙΧΩΡ

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 28 Ιούλ 2008, 15:44

Στο πίσω μέρος του μυαλού, με τσιγκλάει η ιδέα ότι κάπου στον τόπο μας υπάρχει νήμα που πραγματεύεται αυτό το θέμα.
Ίσως να χάθηκε κι αυτό μαζί με άλλα... Αν όχι, κι αν το εντοπίσει κάποιος, παρακαλώ ας το επισημάνει εδώ να προβώ σε συνένωση.

Παραθέτω βίντεο που έφτιαξε ο Μάικι μας (Maikmetal) και ανέβασε στο ΥΤ, το οποίο ελπίζω να αποτελέσει εφαλτήριο για γόνιμο διάλογο.

Εδώ η ελληνική βερσιόν...






Κι εδώ η αγγλική στην οποία βοήθησα κι εγώ.




Το βήμα δικό σας.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 28 Ιούλ 2008, 17:28

Ωραιο το θεμα οσο δινει ιστορικα στοιχεια.
Αλλα απο εκει και περα το βιντεο ξεφευγει και μιλαει για "ελληνικο DNA που ενεργοποιειτε απο το φως του σειριου;"
wow
Άβαταρ μέλους
Αργοναύτες
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιούλ 2008, 15:36
Φύλο: Άνδρας

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Αργοναύτες » Δευ 28 Ιούλ 2008, 19:14

Οπως είναι γραμμένο, πρώτος ο Ομηρος έχει κάνει λόγο για την Ουσία αυτή. Στην Εγκυκλοπαιδεία του Ηλίου(1η έκδοση) στον τόμο Ελλάς είχαμε βρεί αναφορά του Ανθρωπολόγου καθηγητή κ. Κούμαρη, ο οποίος ανέφερε ότι η ουσία Ιχωρ δεν είναι ανιχνεύσιμη με συνήθη μέσα, είναι όμως υπεύθυνη για τον αυτοκαθαρισμό του αίματος που είναι σε θέση μετά από δύο γενιές από την πρόσμειξη να αυτοκαθαρισθεί. Νεώτερες διαπιστώσεις και πληροφορίες μιλούν συμπληρωματικά και για το γονίδιο "ε" που βρίσκεται σε μια έλικα του DNA που και αυτό ενεργοποιείται κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες. Φαίνεται ότι σε όλα αυτά είναι κυρίαρχος ο ρόλος του άστρου του Σειρίου, που εδώ και δέκα χρόνια περίπου λόγω κάποιας αδιόρατης αλλαγής της κλίσεως της εκλειπτικής ακτινοβολεί με μεγαλύτερη ένταση στην Ελλάνια χώρα (Ελλάδα). Οι συνέπειες του γεγονότος είναι ορατές στην αύξηση τω αφυπνισμένων- ενημερωμένων Ελλήνων, τους οποίους η εκκλησία (την ενδιαφέρει άμμεσα)ανεβάζει σε 600.000. Αυτά που γράφουμε δεν σας υποχρεώνει κανένας να τα ενστερνισθείτε. Απλούστατα να μην
ισχυρισθείτε ποτέ ότι δεν σας τα είπε κανείς"
Αστερίων
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 28 Ιούλ 2008, 19:21

Αργοναύτες έγραψε:Οπως είναι γραμμένο, πρώτος ο Ομηρος έχει κάνει λόγο για την Ουσία αυτή. Στην Εγκυκλοπαιδεία του Ηλίου(1η έκδοση) στον τόμο Ελλάς είχαμε βρεί αναφορά του Ανθρωπολόγου καθηγητή κ. Κούμαρη, ο οποίος ανέφερε ότι η ουσία Ιχωρ δεν είναι ανιχνεύσιμη με συνήθη μέσα,


Mε τα ΤΟΤΕ συνήθη μέσα. Γιατί αν μιλάμε για Εγκυκλοπαίδια Ηλίου και δη 1ης έκδοσης, πάμε πίσω δεκαετία του '70 για να μην πω '60...

Σήμερα ας μην ορκιζόμαστε πως δεν δύναται να ανιχνευθεί...

είναι όμως υπεύθυνη για τον αυτοκαθαρισμό του αίματος που είναι σε θέση μετά από δύο γενιές από την πρόσμειξη να αυτοκαθαρισθεί. Νεώτερες διαπιστώσεις και πληροφορίες μιλούν συμπληρωματικά και για το γονίδιο "ε" που βρίσκεται σε μια έλικα του DNA που και αυτό ενεργοποιείται κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες. Φαίνεται ότι σε όλα αυτά είναι κυρίαρχος ο ρόλος του άστρου του Σειρίου, που εδώ και δέκα χρόνια περίπου λόγω κάποιας αδιόρατης αλλαγής της κλίσεως της εκλειπτικής ακτινοβολεί με μεγαλύτερη ένταση στην Ελλάνια χώρα (Ελλάδα). Οι συνέπειες του γεγονότος είναι ορατές στην αύξηση τω αφυπνισμένων- ενημερωμένων Ελλήνων, τους οποίους η εκκλησία (την ενδιαφέρει άμμεσα)ανεβάζει σε 600.000. Αυτά που γράφουμε δεν σας υποχρεώνει κανένας να τα ενστερνισθείτε. Απλούστατα να μην
ισχυρισθείτε ποτέ ότι δεν σας τα είπε κανείς"
Αστερίων

Πρόσθεσες ένα λιθαράκι στις γνώσεις μου, έστω κι αν κάποιοι τις πουν ατεκμηρίωτες και σ'ευχαριστώ Αστερίων :D :rose:

Πολύ ενδιαφέρουσα η λακωνική μεν, πλήρους περιεχομένου δε τοποθέτησή σου! :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 28 Ιούλ 2008, 19:43

Εμενα μου φαινετε ως ακροβατισμος και δικαιολογια για την προβολη αντιληψεων περι καθαροτητας.
Αν το DNA αυτοκαθαριζεται (μην με ακουσει κανενας γενετιστης.) τοτε λυνετε το θεμα των προσμιξεων απο τις ξενες φυλες και κατοχες.
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από karipis » Τρί 29 Ιούλ 2008, 00:28

Στον 9ο τόμο του "Ηλίου", στην λέξη ΙΧΩΡ λέει (γράφει):
Υγρά πυώδης ύλη, δύσοσμος και υποπρασίνη την χροιάν, παραγομένη εκ των επί της επιφανείας του δέρματος παρημελημένων τραυμάτων και ελκών, τη επενεργεία σηψιγόνων βακτηριδίων, την εμφάνισίν της οποίας όμως αι σύγχρονοιαντισηπτικαί μέθοδοι κατέστησαν σπανιωτάτην.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 29 Ιούλ 2008, 00:38

Σε βάλαμε βραδυάτικα να χώσεις τη μουσούδα σου πιο βαθιά στα βιβλία ε; :trampolino:

Εγώ αυτό που περιγράφει ο 9ος τόμος του Ηλιου, το λέω γλίτσα ή goo ή απλά μουχλοπύο.
Δε μας είπες από πού το πήραν αυτό, ή πώς το αναλύουν ετοιμολογικά, αλλά δε βαριέσαι. :loco:

Εμένα θα μου επιτρέψεις να προτιμήσω Ομηρο, Πλάτωνα, Ιουλιανό σε ό,τι αφορά το ΙΧΩΡ.
Για μακαρόνια...οκ, θα πάρω "Ηλιος". :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από karipis » Τρί 29 Ιούλ 2008, 00:45

:swear:

ΙΧΩΡ: Το σεσηπός αίμα. Από του ίσχω, το λεπτύνω, ισχώρ, και ιχώρ, το λεπτύνον το σώμα εν τω καταστάζειν΄ όθεν και το ιώτα φύσει μακρόν, ως εν τω γίγνεται, γίνεται κλπ, κλπ,.

Ο Όμηρος στην Ιλιάδα ε λέει πως τέτοιο έτρεχε σε ανθρώπους και σε θεούς (αλλά όλες αυτές τις φελάδες οι ποιητές τις δημιούργησαν, και άντε τρέχα εσύ να τις συμμαζέψεις :evil: ).
Άβαταρ μέλους
Asterion
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 01 Αύγ 2008, 16:03
Φύλο: Άνδρας

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Asterion » Τετ 06 Αύγ 2008, 22:44

Καρίπι
μου φάνηκε τουλάχιστον περίεργη η ανακάλυψή σου (9ος τόμος του Ηλίου). Το θεώρησα φάση και αντίφαση. Επειδή είχα κάποιες σωματικές δυσκολίες για τον τόμο του Ηλίου, συμβουλέυτηκα κάτι λιγότερο βαρύ (Πάπυρος) όπου βρήκα τον δικό σου(Ηλίου ) χαρακτηρισμό αλλά και έναν δεύτερο που έλεγε γαι την ουσία ΙΧΩΡ που ρέει στο αίμα των Θεών. Ετσι μου έφυγε η περιέργεια.
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από karipis » Πέμ 07 Αύγ 2008, 01:56

Επιτρέψατέ μου να πω κύριε Αστερίων πως ο δικός μου χαρακτηρισμός (ο δεύτερος του Ηλίου δηλ.) ήταν ο "δεύτερος" στα μνμτα, που μόνο για το "νέκταρ" έγραφαν. Έτσι λοιπόν, είπα να βάλω και τον δεύτερο χαρακτηρισμό της λέξης για να υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ICAROS » Τρί 12 Αύγ 2008, 18:20

(Το είχα γράψει, χάθηκε, ευτυχώς το έχω αποθηκευμένο. + θα το έχω πάντα. Ενημέρωση προς ορεγόμενους μελλοντικούς διαγραφείς. Δε σταματώώώ, νααα επικολλώ ποτέέέ, ΟΟΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!).

Η διάσημη φράση ''Ιχώρ το αίμα των Θεών που κυλά στις φλέβες των Ελλήνων'' είναι προϊόν λανθασμένου ερευνητικού συμπεράσματος.

''Ιχώρ'' δεν έχουν όλοι Έλληνες, έχουν μόνον οι Ολύμπιοι. Δεν μεταδίδεται σε τέκνα Ολυμπίων πέραν του ''πρώτου'' σύμπαντος.

Οι εδώ Έλληνες, αυτού του σύμπαντος, έχουν το λεγόμενο ''Γονίδιον Έψιλον'' ή ''Ελλάνιο Γονίδιο'', το οποίο περνά στα ενεργειακά σώματα των τέκνων των Ολυμπίων και εκτός ''πρώτου'' σύμπαντος.

Σε αυτό το σύμπαν υπάρχουν φορείς του ''Ιχώρος'', δηλ. Ολύμπιοι, των οποίων όμως το πραγματικό ενεργειακό σώμα έχει γεννηθεί στο ''πρώτο'' σύμπαν + ακολούθως ήρθαν στο παρόν...

Ας σημειωθεί ότι όλα αυτά δεν αφορούν στην ''υλική'' γέννηση στο ''φυσικό'' πεδίο. Η οποία είναι μία από τις πολλές. Αλλά στη μία, άπαξ γέννηση του Αληθούς σώματος κάθε όντος, το οποίο υπό ''Κανονικές Συνθήκες'' είναι μη αντιληπτό από τα αισθητήρια.
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από karipis » Τετ 13 Αύγ 2008, 15:54

Αναιρώ

Ο Όμηρος στο άνωθεν χωρίο ΔΕΝ λέει πως έτρεχε ιχωρ από τους ανθρώπους (δεν ξέρω αν το λέει κάπου αλλού, αλλά..) εδώ μάλλον κάνει λάθος ο μεταφραστής του "Ηλίου".


''...ρεει δ' άμβροτον αίμα θείο, ιχώρ, οιός περ τε ρέει μακάρεσσι θεοίσιν."
Δηλ.
"...και έρεε το αθάνατον αίμα της [εν. της θεάς] ιχώρ, τέτοιο ρέει από τους μακάριους θεούς."
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 29 Αύγ 2008, 17:32

ΙΚΑΡΟΣ έγραψε:(Το είχα γράψει, χάθηκε, ευτυχώς το έχω αποθηκευμένο. + θα το έχω πάντα. Ενημέρωση προς ορεγόμενους μελλοντικούς διαγραφείς. Δε σταματώώώ, νααα επικολλώ ποτέέέ, ΟΟΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!).
Κοίταξα το log του συγκεκριμένου τόπικ και είδα την ένδειξη No log entries for this period. όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει ότι δεν έχει προκύψει καμία επέμβαση διαχειριστή στο παρόν. Δεν σ'έχω moderator στην παρούσα ενότητα, μπορώ να σε βάλω προσωρινώς για να το διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι. Είναι σαφές σε όλους τους διαχειριστές που έχουν προσυπογράψει τον διαχειριστικό κώδικα (απορώ πως δεν είναι σε σένα...) ότι ποστς ΔΕΝ διαγράφονται ολοσχερώς σ'αυτόν τον ιστότοπο. Στις σπάνιες φορές που θα κριθεί απαραίτητο να διαγραφεί ένα ποστ, επί της ουσίας δεν διαγράφεται αλλά αποσπάται και μεταφέρεται στην αποθήκη όπως θα'πρεπε να ξέρεις, γιατί η υπο(ή πλαγιο)φαινόμενη πιστεύει με πάθος στο scripta manent.

Το πιθανότερο είναι να χάθηκε όπως έχουν "χαθεί" κάμποσα ποστς τις προηγούμενες μέρες λόγω μπάχαλου στην database του host, με βλάβη την οποία ΑΚΟΜΑ παλεύουν να φτιάξουν, οπότε δεν αποκλείεται να προκύψουν κι άλλα τέτοια.


Συνεπώς θα σε παρότρυνα να απέχεις όχι μόνο από παρόμοιες τοποθετήσεις, αλλά και απο παρόμοιες σκέψεις σε παρακαλώ! :cool: Δε νοείται μέλος του διαχειριστικού μας team να κάνει τέτοιες σκέψεις και τοποθετήσεις.

Η διάσημη φράση ''Ιχώρ το αίμα των Θεών που κυλά στις φλέβες των Ελλήνων'' είναι προϊόν λανθασμένου ερευνητικού συμπεράσματος.

''Ιχώρ'' δεν έχουν όλοι Έλληνες, έχουν μόνον οι Ολύμπιοι. Δεν μεταδίδεται σε τέκνα Ολυμπίων πέραν του ''πρώτου'' σύμπαντος.

Οι εδώ Έλληνες, αυτού του σύμπαντος, έχουν το λεγόμενο ''Γονίδιον Έψιλον'' ή ''Ελλάνιο Γονίδιο'', το οποίο περνά στα ενεργειακά σώματα των τέκνων των Ολυμπίων και εκτός ''πρώτου'' σύμπαντος.

Σε αυτό το σύμπαν υπάρχουν φορείς του ''Ιχώρος'', δηλ. Ολύμπιοι, των οποίων όμως το πραγματικό ενεργειακό σώμα έχει γεννηθεί στο ''πρώτο'' σύμπαν + ακολούθως ήρθαν στο παρόν...

Ας σημειωθεί ότι όλα αυτά δεν αφορούν στην ''υλική'' γέννηση στο ''φυσικό'' πεδίο. Η οποία είναι μία από τις πολλές. Αλλά στη μία, άπαξ γέννηση του Αληθούς σώματος κάθε όντος, το οποίο υπό ''Κανονικές Συνθήκες'' είναι μη αντιληπτό από τα αισθητήρια.
ΑΥΤΟ θεώρησες ότι μπορεί να είχε διαγραφεί; Από ποιους και γιατί αλήθεια; :shock:
Είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα τοποθέτηση και ενημερωτική διευκρίνιση. Τη σημειώνω για περαιτέρω διερεύνηση.
Εκτιμώ ιδιαίτερα πολλά από τα κατατεθέντα σου στα ΙΔΕΟ, που ενημερώνουν και/ή διευκρινίζουν ζητήματα που υπάγονται σε τομείς εξειδικευμένης γνώσης. Όχι και να στα σβήσουμε ρε Λευτέρη....έλα στα συγκαλά σου. :punch:

karipis έγραψε:Αναιρώ

Ο Όμηρος στο άνωθεν χωρίο ΔΕΝ λέει πως έτρεχε ιχωρ από τους ανθρώπους (δεν ξέρω αν το λέει κάπου αλλού, αλλά..) εδώ μάλλον κάνει λάθος ο μεταφραστής του "Ηλίου".


''...ρεει δ' άμβροτον αίμα θείο, ιχώρ, οιός περ τε ρέει μακάρεσσι θεοίσιν."
Δηλ.
"...και έρεε το αθάνατον αίμα της [εν. της θεάς] ιχώρ, τέτοιο ρέει από τους μακάριους θεούς."

Σπουδαίος ο άνδρας που όταν διαπιστώσει λάθος του μπορεί να αναδιπλωθεί και το κάνει :urock:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ICAROS » Σάβ 30 Αύγ 2008, 08:01

Δεν εννοούσα ότι σβήστηκε από ''ΙΔΕΟγραφήτικο'' χέρι. Αλλά από άλλο...
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Τάλως » Κυρ 07 Σεπ 2008, 12:24

ΑρΕλα έγραψε:Σε βάλαμε βραδυάτικα να χώσεις τη μουσούδα σου πιο βαθιά στα βιβλία ε; :trampolino:

Εγώ αυτό που περιγράφει ο 9ος τόμος του Ηλιου, το λέω γλίτσα ή goo ή απλά μουχλοπύο.
Δε μας είπες από πού το πήραν αυτό, ή πώς το αναλύουν ετοιμολογικά, αλλά δε βαριέσαι. :loco:

Εμένα θα μου επιτρέψεις να προτιμήσω Ομηρο, Πλάτωνα, Ιουλιανό σε ό,τι αφορά το ΙΧΩΡ.
Για μακαρόνια...οκ, θα πάρω "Ηλιος". :loco:
χαχαχαχαχαχαχαχ :thumb: :cool: χαχαχαχ καλο καλο
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Τάλως » Κυρ 07 Σεπ 2008, 12:28

Ιχωρ ειχε και ο Ταλως τις τεχνητες?του φλεβες...και του εδινε δυναμη και ζωη....

:wink:
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ICAROS » Δευ 08 Σεπ 2008, 04:37

Άλλος ο ''Ιχώρ'' της ενεργο-βιολογίας των Ολυμπίων, + έτερος εκείνος που σημειούται ότι είχε ο Τάλως. Ίσως αναφέρεται με το ίδιο όνομα επειδή η ουσία αυτή εθεωρείτο τότε αναλόγου / αντιστοίχου λειτουργίας με τον ''Ιχώρα'' για τους Ολυμπίους, όμως, στο ''μηχανικό'' σύστημά του.
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Τάλως » Δευ 08 Σεπ 2008, 19:25

ΙΚΑΡΟΣ έγραψε:Άλλος ο ''Ιχώρ'' της ενεργο-βιολογίας των Ολυμπίων, + έτερος εκείνος που σημειούται ότι είχε ο Τάλως. Ίσως αναφέρεται με το ίδιο όνομα επειδή η ουσία αυτή εθεωρείτο τότε αναλόγου / αντιστοίχου λειτουργίας με τον ''Ιχώρα'' για τους Ολυμπίους, όμως, στο ''μηχανικό'' σύστημά του.

δεν το ηξερα αυτο... :conf: ....
θα το ψαξω...

να αυτα ειναι τα πρωτα σημαδια της ελειψης χρονου για διαβασμα :banghead: γμτ :banghead:
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 28 Ιαν 2011, 11:07

Μήνυμα αναγνώστη :“Δεν αντέχω άλλο ως εδώ, σας παρακαλώ να δημοσιεύσετε το παρών διότι δεν είναι δυνατόν να μας δουλεύουν οι ακριβοπληρωμένοι προδότες”(σ.Ι.αναφέρεται στη νεα σειρά του ΣΚΑΙ 1821 !)
ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ DNA ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ!
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2005
Δεν έχει επηρεασθεί από τους Σλάβους ούτε από τους Τούρκους, παρά τα ….. 400 χρόνια σκλαβιάς.
Evτυπωσιακό! To DNA (γενετική σύσταση) των Ελλήνων καταδεικνύει πως σε ποσοστό 99,5% πρόκειται για καθαρά καυκάσια φυλή (λευκή φυλή)! Γεγονός που σημαίνει πως η συνεισφορά στη γενετική σύσταση των Ελλήνων, άλλων πληθυσμιακών ομάδων, εκτός της λευκής, αποτελεί ελάχιστο ποσοστό, μικρότερο του 0,5%!
To DNA των Ελλήνων, όπως έδειξε πρόσφατη διεθνής πανεπιστημιακή έρευνα, δεν έχει επηρεασθεί από τους Σλάβους, -όπως ισχυρίζονται ορισμένοι- ούτε από τους Τούρκους παρά τα 400 χρόνια σκλαβιάς! Ουσιαστικά έτσι έχουμε τη σύγχρονη επιστημονική απάντηση στις θεωρίες του Φαλμεράγερ. Καταρρίπτεται επίσης, μια άλλη θεωρία

που ισχυριζόταν ότι οι Αρχαίοι Έλληνες, ήταν μαύροι. Ε,δεν υπήρξαν ποτέ μαύροι! Δεν είναι λίγοι όσοι υποστήριξαν και έγραψαν περί «Μαύρης Αθηνάς» (για τη Θεά Αθηνά) και πολλές άλλες θεωρίες χωρίς καμιά επιστημονική υπόσταση. Όλες αυτές οι .ανθελληνικές -θα έλεγε κανείς- θεωρίες καταρρίφθηκαν, όχι μόνον από μία έρευνα, αλλά από επτά διαφορετικές μεγάλες επιστημονικές έρευνες, Ευρωπαίων και Αμερικανών ερευνητών.
Ο καθηγητής του Τομέα Γενετικής, Ανάπτυξης και Μοριακής Βιολογίας του ΑΠΘ, Κωνσταντίνος
Τριανταφυλλίδης, και η ερευνητική του ομάδα συμμετέχουν σε διεθνή ερευνητικά δίκτυα, των οποίων
απώτερος στόχος είναι να ιχνηλατηθεί η βιολογική ιστορία των ευρωπαϊκών πληθυσμών.
Ο συντονισμός της συγκεκριμένη έρευνας, η οποία αφορά στη γενετική σύσταση των Ελλήνων -και άλλων λαών- έγινε από το Πανεπιστήμιο του Στάνφορντ των ΗΠΑ, την ερευνητική ομάδα του κ. Τριανταφυλλίδη
και το Πανεπιστήμιο της Παβίας της Ιταλίας.
Η ταυτότητα της έρευνας.
Συμμετείχαν, επίσης, άλλα 5 ερευνητικά εργαστήρια διαφόρων χωρών (από τη Βαγδάτη μέχρι τη Μόσχα).
Τα αποτελέσματα της έρευνας δημοσιεύθηκαν στο αμερικανικό περιοδικό «Γενετική του Ανθρώπου».
Τίτλος της έρευνας «Η προέλευση, διασπορά και διαφοροποίηση των απλοομάδων Ε και J, του χρωμοσώματος Υ: Συμπεράσματα για τη νεολιθική αποίκιση της Ευρώπης και μετέπειτα μεταναστευτικά γεγονότα στην περιοχή της Μεσογείου». Στην εργασία, χρησιμοποιήθηκαν 44 δείκτες DNA του χρωμοσώματος Υ και προσδιορίστηκε η γενεοτυπική σύσταση στο χρωμόσωμα Υ σε 2.400 άνδρες από 29 διαφορετικούς πληθυσμούς από την Ευρώπη, τη Μεσόγειο, τη Μικρά Ασία, την Αφρική και την Κίνα). Από την Ελλάδα αναλύθηκε η γενετική σύσταση 143 ανδρών. Ιδιαίτερο βάρος δόθηκε στη διερεύνηση των απλοομάδων Ε και J του χρωμοσώματος Υ.
Μεταδώσαμε το γενετικό μας κώδικα και στην υπόλοιπη Ευρώπη.
Ιδιαίτερη σημασία έχει το γεγονός ότι στην έρευνα δεν αποκαλύφθηκε μογγολική προέλευση στο DNA των Ελλήνων. Κι έχει ιδιαίτερη σημασία, διότι οι Τούρκοι είχαν καταλάβει την Ελλάδα για 400 χρόνια και όλοι θα περίμεναν πως θα υπήρχε κάποια σχέση στο DNA των δύο λαών. Κι, όμως, δεν έχει επηρεασθεί ούτε στο ελάχιστο.«Με 400 χρόνια σκλαβιάς περιμέναμε πως θα υπήρχε κάποια μογγολική υπογραφή. Δεν διαπιστώθηκε κάτι τέτοιο και δεν μιλάω μόνο για μία μελέτη, μιλάω για αποτελέσματα άλλων 7 μελετών, διαφόρων ερευνητών που βγάζουν αυτό το αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα, σε 925 δείγματα Ελλήνων ανδρών, δείχνουν ότι μόνον κατά 0,4% οι Έλληνες δεν είναι Καυκάσιοι. Δεν αλλάζει αυτό με τίποτε. Οι Έλληνες είναι καυκάσια φυλή». Το ίδιο,όμως, δεν ισχύει για τους Ισπανούς. Η κατάληψη της Ισπανίας από τους Άραβες τεκμηριώνεται στην έρευνα,εφόσον οι Άραβες άφησαν την «υπογραφή» τους και το DNA τους. Τα αποτελέσματα της έρευνας δείχνουν ότι σε σημαντικό ποσοστό οι σημερινοί κάτοικοι της Ισπανίας έχουν αραβική προέλευση. Η μελέτη κατέρριψε επίσης, μια άλλη θεωρία που ισχυρίζονταν ορισμένοι, πως οι Έλληνες, την εποχή του μεγάλου πολιτισμού, τον4ο και 5ο π.Χ. αιώνα, ήταν μαύροι. Όλες οι μελέτες τεκμηριώνουν τη γενετική συνέχεια του ελληνικού πληθυσμού» είναι η επισήμανση του καθηγητή, ο οποίος αναφέρει και κάτι άλλο εξίσου σημαντικό:
«Σε μεγάλο ποσοστό, οι Έλληνες μεταδώσαμε το DNA και στην υπόλοιπη Ευρώπη. Το DNA των Ελλήνων, "μοιάζει" πιο πολύ με αυτό των Ιταλών πρώτα, μετά με των Γάλλων, στη συνέχεια με των Ισπανών και τελευταία με των Τούρκων.
Τα στοιχεία της έρευνας μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε πολλές άλλες περιπτώσεις, όπως: Τεστ πατρότητας, εγκληματικές υποθέσεις και, κυρίως, χρησιμοποιούνται για να βρεθεί η προδιάθεση των ατόμων για διάφορες ασθένειες».
Η υπογραφή των Ελλήνων αποκαλύπτεται στη Νότια Ιταλία.
Ο Κ. Τριανταφυλλίδης αναφέρεται στην έρευνα και στα κύρια συμπεράσματα της:
«Βασικό συμπέρασμα της έρευνας είναι το εξής: Από τη Νότια Βαλκανική, δηλαδή, από τις πεδιάδες της
Θεσσαλονίκης, της Κεντρικής Μακεδονίας και της Θεσσαλίας ξεκίνησε η μετακίνηση των εποίκων, ακολουθώντας την κοιλάδα του Αξιού και κατόπιν του Δούναβη και έφτασαν στις βόρειες περιοχές. Οι Έλληνες δηλαδή, ξεκίνησαν και πήγαν στην Ευρώπη από τη Μακεδονία και άλλες περιοχές και μετέφεραν με τον πολιτισμό τους και το DNA τους στη Δυτική Ευρώπη».
Στο σημείο αυτό, ο καθηγητής καταρρίπτει και τον ισχυρισμό ότι έχουμε επηρεασθεί -γενετικά- από τους Σλάβους:
«Όπως γνωρίζουμε σε διάφορες περιόδους έχουν έρθει Σλάβοι στην Ελλάδα. To DNA των Ελλήνων δεν έχει
ουδεμία σχέση με αυτό των Σλάβων. Τα στοιχεία μας δείχνουν ότι η ομάδα, που χαρακτηρίζει τους Σλάβους,
έχει μία συχνότητα 50% σε αυτούς και μια συχνότητα 10% στους Έλληνες, όση είναι και στην Εγγύς Ανατολή.Γεγονός που σημαίνει ότι οι επιμειξίες ανάμεσα στους Σλάβους και τους Έλληνες πρέπει να έγιναν σε τόσο μικρή συχνότητα, ούτως ώστε να μη διαπιστώνονται σήμερα με τις μεθοδολογίες DNA. Σημαντικό στοιχείο με μεγάλη σημασία είναι το εξής: Η σύγκριση του DNA των κατοίκων της Ελλάδας και ειδικότερα της Πελοποννήσου,με εκείνο των κατοίκων της Νότιας Ιταλίας δείχνει ότι οι κάτοικοι της Ιταλίας, -Απουλία, Καλαβρία- σε ποσοστό περίπου 20%, έχουν το ίδιο DNA με τους Έλληνες. Είναι γνωστό ότι οι περιοχές αυτές αποικίστηκαν σε ιστορικούς χρόνους από Έλληνες, π.χ. Πελοποννήσιους. Στην εργασία ελέγχθηκε η γενετική συνεισφορά των Ελλήνων αποίκων σε σχέση με τους πιθανούς νεολιθικούς κατοίκους της εποχής. Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι το χρωμόσωμα Υ, σε ποσοστό τουλάχιστον 7% των ανδρών της Καλαβρίας και 22% της Απουλίας, προέρχεται από Έλληνες.Για άλλη μία φορά τεκμηριώνεται ότι η Μεγάλη Ελλάδα αποτελείτο κυρίως, από ελληνικούς πληθυσμούς και θα μπορούσαμε να πούμε ότι το αποτύπωμα, η υπογραφή αυτών των Ελλήνων, εξακολουθεί να αποκαλύπτεται ύστερα από 2.500 χρόνια μετά, πάλι, στους κατοίκους της Νότιας Ιταλίας».

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2005

http://olympia.gr/2011/01/28/%CE%AF-%CF%8C-%CF%8D-2/



(Κάτι τέτοια ανεβάζει το olympia.gr και με "ανεβάζει" κι εμένα )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ILLUVATAR85
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 23:33
Irc ψευδώνυμο: ILLUVATAR85
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάδα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ILLUVATAR85 » Παρ 28 Ιαν 2011, 13:56

Φυσικά αφού κατά την Τουρκοκρατία η εκκλησία είχε απαγορέψει τους γάμους μεταξύ Χριστιανών-Μουσουλμάνων (το Οθωμανικό κράτος δεν είχε πρόβλημα αν ο άντρας ήταν μουσουλμάνος γιατί τότε κατά 90% τα παιδιά θα έπαιρναν την θρησκεία του πατέρα).
Η δημοκρατία δεν συνίσταται σε ισότητα,συνίσταται σε ανισότητα που οφείλει να είναι δίκαιη-Σόλων

Όλοι φοβούνται ένα βρώμικο όνομα μα όχι μία βρώμικη συνείδηση-Πλίνιος

Μην σε ανησυχεί αυτό που βλέπεις, τίποτα δεν συμβαίνει μόνο του-Ρόαν

O σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, ο σκοπός είναι τα μέσα-Δραγώνας
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 28 Ιαν 2011, 18:44

Ναι αλλά αυτο δεν το βρίσκω σχετικό με το ΙΧΩΡ
ΙΧΩΡ είναι το αίμα των θεών κι όχι το DNA των ανθρώπων.
Πχ ιχωρ βάλανε στον χάλκινο γίγαντα για να κινείται, και οι αργοναύτες του το αφαιρέσανε
η γνωστή ιστορία με το καρφί.
Οπότε το ΙΧΩΡ ήταν κάτι πολυ συγκεκριμένο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 28 Ιαν 2011, 18:50

Ε καλά, όταν θα'χω κέφια, θα το διασπάσω σε ξέχωρο τόπικ.
Είπα, βαριέμαι τώρα. :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από AROTRIS » Σάβ 16 Ιουν 2012, 15:03

Η Νατάσα[aggelos ekpeson] ανέφερε τον ΙΧΩΡ...εδώ...viewtopic...179127#p179127.
Μόλις είχα δεί το κάτωθι βίντεο με τον γνωστότατο Κύριο Δημήτριο Μαντέ
οπότε επ' ευκαιρία,το παραθέτω,παρόλο πού εκείνη τον αναφέρει με την θρησκευτική έννοια
πού τον συνδέει με το D.N.A.ενώ ο Κύριος Μαντές κάνει ανάλυση πάνω στην Αρχαιοελληνική βάση
σύμφωνα με την οποία είναι η ουσία-αίμα πού κυκλοφορεί στις φλέβες των Ολυμπίων.






Επίσης παραθέτω ξανά το βίντεο με το οποίο ξεκινά η Βίκυ το τόπικ
από διαφορετικό «λογαριασμό»,καθώς εκείνη η ανάρτηση,δεν «λειτουργεί» πλέον.

Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 07 Φεβ 2015, 23:43

..... :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΙΧΩΡ

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 09 Ιαν 2017, 14:27

Απόσπασμα το οποίο διασώθηκε από σημειώσεις κάποιου μαθητή του Πυθαγόρα...

<< Τα δε ζώα γεννάσθαι εξ αλλήλων από σπερμάτων ,την δ΄εκ γης γένεσιν αδύνατον υφίστασθαι.το δε σπέρμα είναι σταγόνα εγκεφάλου πειέχουσαν εν εαυτή ατμόν θερμόν(άνω τελεία) ταύτην δε προσφερομένην τη μήτρα από μεν του εγκεφάλου ιχωρα και υγρόν και αίμα προϊεσθαι,εξ των σάρκας τε και νεύρα και οστά και τρίχας και το όλον συνίστασθαι σώμα(άνω τελεία) από δε του ατμού ψυχήν και αίσθησιν>>
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”