Αυτό που με τρελαίνει...

Εδώ τα επιλεγμένα άρθρα
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Αυτό που με τρελαίνει...

Δημοσίευση από axinosp » Δευ 12 Ιαν 2015, 12:32

[Δημοσιεύτηκε 12 Μαρτίου 2011]


Έβαλα δύο αναρτήσεις από το μπλογκ μου και μάλιστα τα περισσότερα δεν ήταν δικά μου αλλά στοιχεία από αλλού ιδίως για τον Μαρξ!!
Φυσικά η απάντηση όπως συνήθως γίνεται, ήταν άρμεγε και κούρευε κλάνε και πυροβόλα όπως έχει πει και ο γνωστός Ψαριανός του πρώην ΣΥΡΙΖΑ νυν Δημοκρατική Αριστερά και ίσως σε λίγο συγκυβέρνηση με το ΠΑΣΟΚ!!
Αυτό που με τρελαίνει ξέρετε ποιό είναι ότι οι Φασίστες του ΛΑΟΣ αλλά και οι "Αριστεροί" ΚΚΕ ΣΥΡΙΖΑ μέσα από τις ΜΚΟ τους έβγαλαν πολλά λεφτά παίζοντας με τους μετανάστες!!
Λεφτά που πλήρωσα εγώ με τους φόρους μου και αντί να πιάσουν τόπο τα τσέπωσαν τα γνωστά λαμόγια των Κομμάτων.
Τα λαμόγια της "Αριστεράς" αντί να συσπειρώσουν τον κόσμο ενάντια στην Κατοχική Κυβέρνηση του ΔΝΤ, παίζοντας ακόμα μια φορά το ρόλο του προβοκάτορα και του πυροσβέστη του συστήματος, επέλεξαν να τραβήξουν την προσοχή του κόσμου στο θέμα της μετανάστευσης, έτσι τσακωνόμαστε συνέχεια τόσες βδομάδες τώρα, για ένα γελοίο θέμα, αντί να γεμίζει η πλατεία Συντάγματος από διαδηλωτές, καθημερινά ενάντια στο ΔΝΤ!!
Οι πράκτορες του συστήματος ΚΚΕ ΣΥΡΙΖΑ, σταμάτησαν να ασχολούνται με την κατοχική Κυβέρνηση Τσολάκογλου -Παπανδρέου και ασχολούνται καθημερινά με τους μετανάστες, τυχαίο δεν νομίζω !!
Το ΛΑΟΣ, το ΚΚΕ, ο ΣΥΡΙΖΑ, ο Κουβέλλης, συνεχίζουν να παραμένουν στα έδρανα του κατοχικού κοινοβουλίου εισπράτοντας με την έγκρισης της Τρόικας , παχυλούς μισθούς και κομματικές επιδοτήσεις, τυχαίο δεν νομίζω!!
Στις 23 Φλεβάρη όταν Τριακόσιες χιλιάδες κόσμου διαδήλωναν στο Σύνταγμα, μαζί τους και εγώ, το ΚΚΕ έκανε την γνωστή του επαναστατική του παρέλαση και εξαφανίστηκε τρέχοντας προς τις στήλες του Ολυμπίου ΔΙΟΣ, το δε μπλοκ του ΣΥΡΙΖΑ έστριψε αλλά Γαλλικά την Πανεπιστημίου, ενώ το προηγούμενο βράδυ ο "φτωχούλης" Αλαβάνος έλεγε στο ΑΛΤΕΡ να κάνουμε το Σύνταγμα πλατεία ΤΑΧΡΙΤ της Αιγύπτου, φυσικά οι συν αυτώ Συριζαίοι, όταν την κοπανούσαν μαζί με τους ΠΑΜΙΤΕΣ, εισέπρατταν τα γιούχα του κόσμου, που εκείνη την στιγμή δεχόμασταν τις ομοβροντίες κρότου λάμψης των ΜΑΤ.
Δεν θα πω για την δράση των πιτσιρικάδων που είναι πάντα αναμενόμενη, έτσι και αλλιώς εκείνη την μέρα ο περισσότερος κόσμος το ήξερε και πήγε για να μείνει στο Σύνταγμα και να συγκρουστεί , ΜΑΖΊ ΚΑΙ ΕΓΏ, με τους Πραιτοριανούς του καθεστώτος, τα ΜΑΤ!!
Ξεκολλάτε με τις κομπίνες που στήνουν τα λαμόγια της "Αριστεράς", πλαισιώστε κινήματα δράσης όπως το κίνημα "Δεν πληρώνω", που έχουν πετάξει έξω τους νταβάδες των κομμάτων και που η δράση τους έχει ανησυχήσει το Καπιταλιστικό Σύστημα πολύ περισσότερο από τις βόμβες Μολότοφ (και στα νιάτα μου έχω ρίξει προσωπικά ουκ ολίγες από δαύτες ) όπως μας λέει και το Ρόιτερ (http://axinosp.blogspot.com/2011/03/reuters.html)
, αλλά και οι Financial Times (http://axinosp.blogspot.com/2011/03/ft.html) το επίσημο έργανο των Εγκληματιών της Wall Street!!
Για τον Σύντροφο Clash έχω να πω μόνο ότι την δεκαετία του 80, πριν γεννηθεί ο ίδιος μάλλον, όταν πρωτοήλθαν στην Ελλάδα οι πρώτοι Πολωνοί λαθρομετανάστες τρέχαμε να τους βγάλουμε χαρτιά, να είναι καθόλα νόμιμοι και τα κόμματα της Αριστεράς σφύριζαν αδιάφορα, λες και αυτοί οι άνθρωποι ήσαν αόρατοι για την Ελληνική κοινωνία.
Όταν φυσικά μετά το 90 κατέρρευσε το Ανατολικό μπλοκ, για μια εικοσαετία τα κόμματα της Αριστεράς, ποιούσαν την νήσσα, τυχαίο δεν νομίζω, και τώρα που έχει φτάσει με την ανεργία ο κόμπος στο κτένι, τους θυμήθηκαν οι της "Αριστεράς" και τους έπιασαν όλους, τα Φιλάνθρωπα αισθήματα τους, τυχαίο και πάλι δεν νομίζω!!

προταθέν εδώ


αναρτηθέν εδώ
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Προεξέχοντα”