Αφιερωστε αυτον τον πολυτιμο θησαυρο στα ατομα που αγαπατε..

Εδώ τα επιλεγμένα άρθρα
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
paris4u
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 859
Εγγραφή: Δευ 27 Σεπ 2010, 16:16
Φύλο: Άνδρας

Αφιερωστε αυτον τον πολυτιμο θησαυρο στα ατομα που αγαπατε..

Δημοσίευση από paris4u » Κυρ 04 Δεκ 2016, 23:01

Με αφορμη αυτο που ειπε η ArELa (Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα, ο χρόνος μου είναι πολύτιμος.) να μου επειτρεψετε σε αυτο το σημειο να ξεφυγω λιγο απο το θεμα για να πω την αποψη μου με μια παλια ιστορια

Λιγο πριν το τελος ο Μεγας Αλεξανδρος ζητησε το φερετρο του να το κουβαλησουν οι καλυτεροι γιατροι (για να δουν ολοι οτι μπροστα στον θανατο ουτε οι καλυτεροι γιατροι του κοσμου δεν μπορουν να κανουν τιποτα)
Στην διαδρομη μεχρι τον ταφο να σκορπουν τους θυσαυρους του (για να δουν ολοι οτι ολα εδω μενουν τελικα)
Και τα χερια μου να ειναι εξω απο το φερετρο (για να δουν ολοι οτι με αδεια χερια ερχομαστε και με αδεια χερια φευγουμε,οταν τελειωσει ο πιο πολυτιμος θησαυρος που ειναι ο ΧΡΟΝΟΣ)

Ο ΧΡΟΝΟΣ είναι ο πιο πολύτιμος θησαυρός που έχουμε, γιατί είναι περιορισμένος. Μπορούμε να δημιουργήσουμε οσο χρήμα θελουμε, αλλά όχι περισσότερο χρόνο. Όταν αφιερώνουμε χρόνο σε ένα πρόσωπο, του παραχωρούμε ένα μέρος από τη ζωή μας που ποτέ δεν θα μπορέσουμε να αναπληρώσουμε. Ο χρόνος είναι η ζωή μας. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ που μπορείς να δώσεις σε κάποιον είναι ο χρόνος σου!

Ο ΧΡΟΝΟΣ λοιπον ειναι ο πιο πολυτιμος θησαυρος που εχουμε...!!!
Δεν αντικαθίσταται απο τιποτε αλλο υλικο αγαθο.
Αφιερωστε αυτον τον πολυτιμο θησαυρο στα ατομα που αγαπατε..



αναρτηθέν εδώ


προταθέν εδώ
Ποτε δεν σημαδευουνε στα ποδια.
Στο μυαλο ειναι ο στοχος ,τον νού σας!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προεξέχοντα”