Δεν πάει άλλο!

Εδώ τα επιλεγμένα άρθρα
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Cloud
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 18:40
Irc ψευδώνυμο: Cloud12
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Hell
Έλαβε Likes: 33 φορές
Επικοινωνία:

Δεν πάει άλλο!

Δημοσίευση από Cloud » Κυρ 14 Δεκ 2008, 02:03

Λοιπόν εδώ και μια βδομάδα σχεδόν όπως όλοι ξέρουμε, γίνονται πορείες και επεισοδια κυρίως με αφορμή το θάνατο ενός 15χρονου από αστυνομικό (αν και πιστεύω πως ήταν η σταγόνα που ξεχείλησε το ποτήρι) το θάνατο ενός 15χρονου απο΄αστυνομικό.
Αυτό που παρατήρησα είναι πως όλοι νομίζουν πως οι νέοι που βγήκαν στους δρόμους υποκινούνται από κόμματα ή άλλους οργανισμούς και δεν ενδιαφέρεται κανείς να ακούσει τους νέους που βγαίνουν μπροστά στα ματ χωρίς κουκούλες, διότι πραγματικά δεν μασάνε και θέλουν ένα καλύτερο αύριο..
Προσωπικά βρέθηκα σε πολλές συζητήσεις και πορείες στα Χανιά. Βασικά μόνο μία έχασα κι αυτό πο παρατήρησα είναι πως τα κόμματα προσπαθούν να μπουν και δεν τους αφήνουν. Ακουσα 15μελή να λένε σας έχουμε γραμμένους στα @@ μας... αυτό το κάνουμε για μας και να πάτε να γ... αν με πιάνετε
το θέμα είναι πως για ότι κάνουν οι μικρότεροι, περνάει στους μεγαλύτερους και στην κυβέρνηση σαν κάτει που έχει υποκινήσει κάποιος εχθρός τους;


Και επίσης θέλω να ρωτήσω γιατί δεν μας ακούνε! Γιατί ό,τι κάνουμε το κατακρίνουν; άκουσα πολλά στο βενζινάδικο που δουλεύω όπως και ότι φταίει η ελευθερία που δοθηκε στους μαθητές και διάφορα άλλα... γιατί να μη βγούμε να παραπονεθούμε;
εγώ προσωπικά πάω μπροστά και παλεύω γι'αυτό που πιστεύω! αυτό δεν σημαίνει όπως λένε πολλοί πως θέλουμε να πέσει η κυβέρνηση. Πολλοί από μας στα Χανιά δεν θέλουμε και δεν μας ενδιαφέρει αν κυβερνάει η ΝΔ ή το ΠΑΣΟΚ. Αυτό που πραγματικά ζητάμε είνα η τωρινή κυβέρνηση να κάνει κάτι καλύτερο από ό,τι έκαναν οι προηγούμενες. Και η αντιμετώπιση;
αντί να βγουν να μιλήσουν με μας πριν καν αρχίσουν τα επεισόδια με τις φωτιές κλπ, έριχναν τις ζημιές σε μαθητές και σε παιδιά γυμνασίου που βγήκαν να παραπονεθούν μαζικά. Τέλος θέλω να πω πως χαίρομαι που μας βοήθησαν και οι Ελληνες του εξωτερικού και τώρα αναπτύσσεται ένα πανευρωπαϊκό κίνημα κατά του συστήματος!


Αυτά από μένα. Όποιος θέλει μπορεί να διαφωνήσει μαζί μου ή να γράψει τη γνώμη του, πάντως να ξέρετε πως η νεολαία θα ενεργεί και ειδικά τα Ελληνάκια. Δεν θα μας κοιμίσετε ποτέ!


http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 144&t=7680
Ταξιδεύοντας στο γύρο του κόσμου με ιστιοπλοϊκό σκάφος 8 μέτρα .
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δεν πάει άλλο!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 14 Δεκ 2008, 05:28

Το σχετικό τόπικ βρίσκεται εδώ για τους επισκέπτες που θα'θελαν να δουν τις απαντητικές τοποθετήσεις άλλων μελών, και για τα μέλη που θέλουν να σχολιάσουν.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Προεξέχοντα”