Login    Register
loading...

Ενεργειακές επιδράσεις στον πλανήτη (και σε ανθρώπους)

Ενεργειακές επιδράσεις στον πλανήτη (και σε ανθρώπους)

Postby ArELa » Sat Feb 10, 2018 1:25 pm

Στο ποστ μου εδώ, viewtopic.php?p=294897#p294897
σε κάποα αποστροφή μου είπα

Αν ακούσετε τον Καζάκη στον Λιάτσο, θα εντοπίσετε σε κάποιο σημείο να λέει
πως τέτοιες συγκεντρώσεις παράγουν συναίσθημα και όχι αποτελέσματα... κάπως έτσι το είπε.
Καημένε μου,σκέφτηκα... δεν ξέρεις τι λες.
Αλλος ένας που υποτιμάει το συναίσθημα και τη δύναμη που παράγεται όταν ένα ή ενάμισυ
μύριο "βγάζει" ένα συναίσθημα παθιασμένο, δυνατό, αδιαπραγμάτευτο... Άλλος ένας
πολύ διαβασμένος και κατηρτησμένος στον τομέα του, αλλά τελείως αγράμματος
στη δύναμη αυτών των ενεργειών...

Οι ενέργειες που παράγαμε όλοι σήμερα, ακόμα κι εμείς που ήμασταν σπιτι μας,
ήταν απίστευτες και εναρμονισμένες σε μια τεράστια ενεργειακή μπάλα, που όμως
δεν απευθυνόταν ούτε κατευθυνόταν θετικά στους κυρίους του συστήματος...
Την ΕΛΛΑΔΑ ισχυροποιούσαν... κι εμάς τους ίδιους... εμάς τους απλούς ανθρώπους
αυτό σίγουρα τσάκισε πολλούς επιφανείς, σεβάσμιους, επισημους, και εξουσιάζοντες...

Τώρα κάποιοι μπορει να πουν πως λέω μπουρδες... δεν πειράζει, πειτε το.
Εγώ ξέρω πολύ καλά τι λέω και βασίζομαι πολύ στο ενεργειακό, που είναι ίσως
"μετα"φυσικό αλλά είναι και αναπόσπαστο κομμάτι της φυσικής, στο οποίο μπορεί
να μην εστιάζουν "επίσημα" οι επιστήμονες, αλλά ξέρουν πολλά κι αυτοί που
δεν ανακοινώνουν στο πόπολο.

Αυτα. Μη σας ζαλίζω άλλο.
Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε. Όποιος υπομειδίασε με θυμιδία, με γεια του με χαρά του. :wink:

Ο φίλος Aquila κάποια στιγμή απάντησε

Βασούλα τα διάβασα όλα όσα έγραψες. Πάντα τα διαβάζω.
Πίστεψε με, ούτε τρέλα είναι, άλλα ούτε είσαι και η μόνη που τα πιστεύει αυτά.
Αυτή η τοποθέτηση που έκανες, περί ενέργειας που εκλύεται από τον κόσμο, τριγυρνάει χρόνια μέσα στο μυαλό μου.
Όμως δεν έχω απτές αποδείξεις για να ενισχύσω αυτήν την θεωρια. :dunno:
Αναφέρθηκες επίσης και σε συναυλίες. Επειδή κι εγώ είμαι πολύ των συναυλιών όπως είπα, τον χθεσινό παλμό τον έχω συναντήσει μόνο σε συναυλίες.
Πρόσεξε. Δεν εννοώ ήχους, τραγούδια, τον χαβαλέ, κτλ κτλ...
Αναφέρομαι στον ενεργειακό παλμό που πηγάζει μέσα από κάθε άνθρωπο ξεχωριστά, και συσσωρευμένα καταλήγει σε τεράστιο ενεργειακό κύμα. Όταν το δε κύμα, αποτελείται από εκατομμύρια ανθρωπους, θεωρώ πολύ πιθανό και ικανό, να παρασύρει σε συντονισμό πολλά ακόμα άτομα εξ αποστασεως, όπως εσύ η ίδια περιεγραψες την κατάσταση από το σπίτι σου.

Πολλά τα ερωτήματα λοιπόν, για τα οποία δεν έχω αποδείξεις.
Όπως φυσικά και ποιος είναι ο ιθύνων νους πίσω από αυτήν την χειραγώγηση ενέργειας;
Ποιοι το κάνουν; Γιατί το κάνουν; Που αποσκοπούν;
Αυτό φυσικά δεν το λέω μόνο εγώ, ή εσύ. Το είπε και το ένοιωσε πολύς κόσμος χθες (τουλάχιστον από το δικό μου γκρουπ παρέας).

Η χειραγώγηση του νου έχει πολλά επίπεδα, πολλές εκφάνσεις και πολλούς τρόπους
γιια να προκύψει. 'Ενα το κρατούμενο.

Το ότι παράγουμε ενέργεια ως βιολογικο-πνευματικές οντότητες, είναι αυταπόδεικτο.
Ακόμα και σε καθαρά βιολογικό επιπεδο, αποδεικνύεται με τα καρδιογραφήματα
και τα εγκεφαλογραφήματα, που τις τιμές που δίνουν, τις παίρνουν από το
ηλεκτρικό φορτίο που εμείς παράγουμε... Δύο τα κρατούμενα.

Πέραν αυτού, τα ιλουμινατομασονοσιωνιστοκαλόπαιδα της ελίτ, ή μάλλον του
σκοτεινού και απάνθρωπου συνδικάτου εγκλήματος όπως προτιμώ να το λέω εγώ,
είναι δεδομένο ότι ασχολούνται με τον αποκρυφισμό. Η ίδια η λέξη αποκρυφισμός
συνεπάγεται και κρυφή από τους πολλούς γνώση. Τρία τα κρατούμενα.

Μέσα σ'αυτή τη γνώση, σίγουρα εμπεριέχονται οι τρόποι και τα τελετουργικά
και για την παραγωγή τεράστιας ενέργειας από μια μεγάλη μάζα,
και για τον συλλογή και το χειρισμό της...
δεν έχεις λες χειροπιαστά στοιχεία για να το στηρίξεις.
Αν κοιτάξεις λίγο πέρα από την τρέχουσα παραδοθεισα στις μάζες επιστήμη
που έχει περιορισμούς,ίσως και να έχεις. Το ότι παράγονται
τεραστιες ενεργειες σε τεράστιες μαζώξεις, μπορείς να το καταλάβεις
και θαρρώ πως το βίωσες και στις συναυλίες που πήγες και στο πρόσφατο
συλλαλητήριο.
Όπως μπορείς να καταλάβεις ότι τα καλόπαιδα του συνδικάτου που προανέφερα,
ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ να γίνεται τελετουργικό σε μεγάλες μαζώξεις σε στάδια
(είτε για συναυλίες, είτε για αθλητικα events. Ακόμα και στους ολυμπιακούς
του Λονδινου, οι συμβολισμοί καιτα εφέ γενικότερα ήταν σαφή τελετουργικά στοιχεία
τα οποία όσοι γνωρίζουμε πέντε πράγματα, τα αναγνωρίζουμε άμεσα.)
Στα εγκαίνια της σήραγγας στην Ελβετία τον Ιούνιο του 16 είδαμε ΠΟΛΥΩΡΟ τελετουργικό
της σκοτεινότατης σατανοπληξίας, το οποίο εισέπραξε τεράστιο μέρος του πλανήτη
σε λάιβ σύνδεση. Το θεωρείς τυχαίο, ή απλή φανφάρα για να γιορτάσουν
την σατανοπληξία τους; Σε ο,τι με αφορά, κατηγορηματικά όχι.
Ο,τι κάνουν το κάνουν για συγκεκριμένο λόγο και με συγκεκριμένο στόχο...

Θεωρείς τυχαίο αυτό που έπαιξε με τον ΠτΔ μας, ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ
με το συλλαλητήριο, οπως το κατέδειξα εδώ;
viewtopic.php?p=295078#p295078

ήταν απλά προδοτική κατάντια του εξευτελισμού της Ελλάδας,
ή μήπως ήταν ΚΑΙ τελετουργικό, για τον χειρισμό των απίστευτων ενεργειών
που παράχθηκαν, οι οποίες δεν έπρεπε να δράσουν υπέρ μας
αλλά υπέρ τους;
Image

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:
http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured
https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria

το μπλογκ μου: http://ideografhmata.blogspot.gr/

στο VIMEO: https://vimeo.com/uservasoula2908
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Liked in: 0 post
Irc nick: ArELa

Re: Ενεργειακές επιδράσεις στον πλανήτη (και σε ανθρώπους)

Postby alkinoos » Sat Feb 10, 2018 1:51 pm

Εχεις δίκιο Βίκυ... είναι δονήσεις, είναι ενέργειες που πολλοί δεν εστιάζουν και δεν λαμβάνουν τα μηνύματα και πολλές φορές δεν μπορούν να κατανοησουν.αυτές οι συντονισμενες δονήσεις μεταφέρονται και εκτός ηλιακού συστήματος ...αν και στο συγκεκριμένο θέμα οι ενέργειες ηταν μπερδεμένες..
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby promitheas14 » Sat Feb 10, 2018 2:28 pm

Χαίρομαι πού μετά ἀπό ἐλάχιστα χρόνια τέτοιες συζητήσεις περί "ἐνεργειακῶν θεμάτων" λαμβάνουν χῶρα ἐλεύθερα στόν ἰστότοπο αὐτό, χωρίς τόν κίνδυνο ὁ ἀναρτῶν καί ὑποστηρίζων τέτοιες θέσεις νά χαρακτηρισθεῖ νεοεποχίτης καί νά άναγκαστεῖ σέ ἀποχώρηση.
Διότι κάποτε εἶχα λοιδορηθεῖ ἐδῶ μέσα καί εἶχα ὑποστεῖ ὁμαδική ἐπίθεση, φέρνοντας στοιχεῖα γιά τό πῶς εἶναι δυνατόν ἡ συνδυασμένη δράση συναισθήματος καί νοητικῆς ἑστίασης νά ἐπιφέρει ἀλλαγές στό φυσικό πεδίο.
Εἶχα ἀναφέρει ἕναν ἀπό τούς πρωτοπόρους στήν ἀνάδειξη καί ἐφαρμογή τέτοιων μεθόδων, τόν Gregg Braden, καί ἡ κριτική πού εἶχε ἀσκηθεῖ (ἀπ' ὅσα θυμᾶμαι) ἀφοροῦσε στό ὅτι αὐτά τά λένε οἱ Νεοεποχίτες καί οἱ Νεοταξίτες, ὅτι ὁ Braden ἔχει φτιάξει Μ.Κ.Ο (καί τότε οἱ ΜΚΟ ἦταν συλλήβδην ὅλες "κακιές"...), ὅτι ὁ Braden δέν ἦταν σχετικός ἐπιστήμονας, καί ἄλλα τέτοια.

Ἐπαναφέρω μία κλασσική ὁμιλία τοῦ Braden πού μιλάει γιά τό πῶς ἀρχίζει ἡ ἐπιστήμη νά ἀντιλαμβάνεται τήν λειτουργία τοῦ ὅλου πλαισίου. Περιέχει τό θεωρητικό ἐπιστημονικό ὑπόβαθρο στό ὁποῖο βασίζονται οἱ "ἐνεργειακές ἐπιδράσεις στόν πλανήτη".
Ὁ τίτλος τῆς ὁμιλίας εἶναι "ἡ ἐπιστήμη τῶν θαυμάτων", ἀσχέτως πῶς τήν ὀνομάζει αὐτός πού τήν ἀνήρτησε στό youtube.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Postby Aquila » Sat Feb 10, 2018 3:30 pm

Βασούλα όσα έγραψες, είναι όχι απλά κατατοπιστικά, αλλά με βοήθησαν να ξεμπλοκάρω αρκετά τον αχταρμά των σκεψεων μου.
Θεωρώ ότι όλοι μας νοιώθουμε την ενεργεια, αλλά οι περισσότεροι φτάνουμε μέχρι εκεί και τέλος...
Δεν το ερευνούμε περαιτέρω, να σκεφτούμε ότι ίσως κάποιοι, κάπου, να στοχευουν στην χειραγώγηση αυτής της ενέργειας.
Εγώ τουλάχιστον ομολογώ ότι ποτέ δεν είχα συνδιασει τα γεγονότα έτσι.
Έχω ερευνήσει πολλά στην ζωή μου, αλλά στο θέμα της ανθρώπινης ενέργειας ελάχιστα.
Ειδικά αυτο που λές στο τέλος για τον Πάκη...
Ποτε δεν σκέφτηκα ότι ενώ εμείς γκαρίζαμε στην πλατεία, αυτός εντελώς τυχαία επέλεξε αυτήν την χρονική στιγμή για να κανει ότι έκανε! :shock:
Ένα τελετουργικό το οποίο τελείται από τα τσιράκια των ιλουμινατι,
προς τα μεγάλα "αφεντικά",
με κεντρικό "έπαθλο" εμάς...
Και αυτό είναι που με βάζει σε ακόμα περισσότερη έρευνα!
Θαρρώ λες και ξύσαμε μόλις την κορυφή του παγόβουνου.

Βαλλόμεθα πανταχόθεν και ποικιλοτρόπως, αυτό είναι το μόνο σίγουρο τελικά.

Θα παρακολουθώ με ενδιαφερον την εξέλιξη αυτού του νήματος!
Να'σαι καλά!
:respect:

**πολύ ενδιαφερων και το ερευνητικό βιντεακι που έφερε ο Προμηθεας!
Μπήκε ήδη στα bookmarks μου **
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Aquila
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης

Postby ArELa » Sat Feb 10, 2018 3:45 pm

promitheas14 wrote:Διότι κάποτε εἶχα λοιδορηθεῖ ἐδῶ μέσα καί εἶχα ὑποστεῖ ὁμαδική ἐπίθεση, φέρνοντας στοιχεῖα γιά τό πῶς εἶναι δυνατόν ἡ συνδυασμένη δράση συναισθήματος καί νοητικῆς ἑστίασης νά ἐπιφέρει ἀλλαγές στό φυσικό πεδίο.

απαντώντας στο υπογραμμισμένο: Το αποκλείω. Απαγορεύεται και η λοιδορία, και η χλεύη και
οι επιθέσεις (πολλώ δε μάλλον ομαδικές) εδώ μέσα. Είναι άλλο να υπάρξουν διαφωνίες και
πιθανές εντάσεις, κι άλλο η λοιδορία/χλεύη/επίθεση. Γι'αυτό θα σε παρακαλέσω, εαν και
εφ'όσον επιμείνεις σ'αυτόν τον ισχυρισμό, να μας δώσεις και σχετικό σύνδεσμο
του νήματος, στο οποίο προέκυψαν όλα αυτά.

Για τα υπόλοιπα που λες, προσωπικά δε θα μπορούσα να διαφωνήσω, γιατί έχω υποστηρίξει
τα ίδια αρκετές φορές. Ναι, κάποιοι θεωρούν νεοεποχίτικες αυτές ή παρόμοιες σκέψεις.
Και λοιπόν; Μπορεί να μη δέχομαι το δογματισμό και αυτής της "θρησκείας" (γιατί ό,τι αποκτά
δογματισμό, γίνεται ένα είδος θρησκείας), μπορεί να το "έβγαλαν" εσκεμμένα για πολλούς
λόγους, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως και ο νεοεποχιτισμός δεν έχει σωστά μέσα του.
Θεωρώ πως όποιος προσπαθεί να εξελίξει εαυτόν, οφείλει να κοιτάει όλες τις θεωρίες
και να κρατάει αυτά που θεωρεί σωστά από αυτές.

Να επαναλάβω πως τη νοοτροπία που εκφράζω στο ενακρτήριο ανάρτημα
αυτού του νήματος, είναι πάγια αντίληψή μου εδώ και χρόνια.

Aquila wrote:Έχω ερευνήσει πολλά στην ζωή μου, αλλά στο θέμα της ανθρώπινης ενέργειας ελάχιστα.

Εγώ το ερευνω συνειδητά 6-7 χρόνια περίπου. Δεν έχω βρει πάρα πολλά, αλλά είμαι
σε εγρήγορση με επαυξημένη επίγνωση... οπότε, αυτό το νήμα είναι μια καλή ευκαιρία
να το ερευνήσουμε όλοι μαζί, βήμα βήμα :wink:
Image

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:

ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Postby ArELa » Sat Feb 10, 2018 4:02 pm

Κάτι συμπληρωματικό προς Προμηθέα:

Αυτή η (υπογραμμισμένη πιο πανω από μένα) φράση σου, εκδηλώνει ένα συναίσθημα που κυμαίνεται
από παράπονο και δυνητικά φτάνει και μέχρι τη μεμψιμοιρία.
Θα σε παρότρυνα πολυ καλοπροαίρετα, να τα αποβάλλεις αυτά, γιατί
και για σένα θα'ναι θετικότερο, και θα βοηθήσεις πολύ περισσότερο
στην ανάπτυξη/εξέλιξη αυτού του νήματος.

Προτρέπω επίσης να κοιτάξεις τους κανόνες μας, οι οποίοι όταν παραβιάζονται
ο χρήστης δέχεται προειδοποίηση. Στην τρίτη, διαγράφεται.
Image

στο Youtube:

ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Postby promitheas14 » Sat Feb 10, 2018 4:07 pm

ArELa wrote:
promitheas14 wrote:Διότι κάποτε εἶχα λοιδορηθεῖ ἐδῶ μέσα καί εἶχα ὑποστεῖ ὁμαδική ἐπίθεση, φέρνοντας στοιχεῖα γιά τό πῶς εἶναι δυνατόν ἡ συνδυασμένη δράση συναισθήματος καί νοητικῆς ἑστίασης νά ἐπιφέρει ἀλλαγές στό φυσικό πεδίο.

απαντώντας στο υπογραμμισμένο: Το αποκλείω. Απαγορεύεται και η λοιδορία, και η χλεύη και
οι επιθέσεις (πολλώ δε μάλλον ομαδικές) εδώ μέσα. Α) Είναι άλλο να υπάρξουν διαφωνίες και
πιθανές εντάσεις, κι άλλο η λοιδορία/χλεύη/επίθεση. Γι'αυτό θα σε παρακαλέσω, εαν και
εφ'όσον επιμείνεις σ'αυτόν τον ισχυρισμό, να μας δώσεις και σχετικό σύνδεσμο
του νήματος, στο οποίο προέκυψαν όλα αυτά.

Για τα υπόλοιπα που λες, προσωπικά δε θα μπορούσα να διαφωνήσω, γιατί έχω υποστηρίξει
τα ίδια αρκετές φορές. Ναι, κάποιοι θεωρούν νεοεποχίτικες αυτές ή παρόμοιες σκέψεις.
Και λοιπόν; Μπορεί να μη δέχομαι το δογματισμό και αυτής της "θρησκείας" (γιατί ό,τι αποκτά
δογματισμό, γίνεται ένα είδος θρησκείας), μπορεί να το "έβγαλαν" εσκεμμένα για πολλούς
λόγους,Β) αλλά αυτό δεν σημαίνει πως και ο νεοεποχιτισμός δεν έχει σωστά μέσα του.
Θεωρώ πως όποιος προσπαθεί να εξελίξει εαυτόν, οφείλει να κοιτάει όλες τις θεωρίες
και να κρατάει αυτά που θεωρεί σωστά από αυτές.

Να επαναλάβω πως τη νοοτροπία που εκφράζω στο ενακρτήριο ανάρτημα
αυτού του νήματος, είναι πάγια αντίληψή μου εδώ και χρόνια.

Α) Θά τά βρῶ καί θά σοῦ τά στείλω προσωπικά, γιατί δέν χρειάζεται νά μπαχαλέψω τήν ἱστοσελίδα. Ἄλλωστε, αὐτή ἦταν ἡ αἰτία πού ἔφυγα ἀπό τά Ιδεογραφήματα, καί ἦρθα γιά ἕναν κοινό στόχο, τό Ἐθνικό καλό.
Β) Ἄν παρακολουθήσεις τήν διάλεξη τοῦ Braden θά κατανοήσης γιατί αὐτή ἡ φράση εἶναι ἄστοχη. Διότι ἡ τεχνική εἶναι μία, ἀνεξαρτήτως ποιοί τήν χρησιμοποιοῦν (Χριστιανοί, Βουδιστές, ἁπλοί ἄνθρωποι, νεοταξίτες, μυστικές ὑπηρεσίες κτλ). Τό θέμα εἶναι νά μάθουν οἱ καλῶν προθέσεων ἄνθρωποι νά γίνονται ἀποτελεσματικοί σέ αὐτό πού ἐπιδιώκουν.

Σχετικό μέ τό θέμα μας:
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Postby ArELa » Sat Feb 10, 2018 4:19 pm

promitheas14 wrote:Β) Ἄν παρακολουθήσεις τήν διάλεξη τοῦ Braden θά κατανοήσης γιατί αὐτή ἡ φράση εἶναι ἄστοχη. Διότι ἡ τεχνική εἶναι μία, ἀνεξαρτήτως ποιοί τήν χρησιμοποιοῦν (Χριστιανοί, Βουδιστές, ἁπλοί ἄνθρωποι, νεοταξίτες, μυστικές ὑπηρεσίες κτλ). Τό θέμα εἶναι νά μάθουν οἱ καλῶν προθέσεων ἄνθρωποι νά γίνονται ἀποτελεσματικοί σέ αὐτό πού ἐπιδιώκουν.

Αν και θα ομολογήσω πως παρά το γεγονός ότι πολλοί εκτιμούν τον Μπρέιντεν (και εγώ σε συγκεκριμένες
αιτιάσεις του) σε γενικότερες γραμμές, κάτι με αναχαιτίζει και δεν... τρελαίνομαι για τον άνθρωπο.
Ίσως φταίει η στατικότητα και κάποια συστήματα πεποιθήσεων που περιχαρακώνουν και τον ίδιο.
Κάποια στιγμή θα τον δω βέβαια, αν και τον έχω δει σε πολλά ατίτλιστα.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω, ειναι γιατί θεωρείς τη συγκεκριμένη φράση μου άστοχη.
Συμφωνώ ότι η τεχνική είναι μία, διαφωνώ ότι ΚΑΘΕ τεχνική έχει το αποτέλεσμα που
υποστηρίζουν οι νεοεποχίτες. Πχ. Η γιόγκα είναι για αυτούς (και όχι μονον) καθαγιασμένη
τεχνική. Είναι πράγματι, όμως; Ή μήπως η στάση λωτού, η πλήρης χαλάρωση και ο διαλογισμός
με τον τρόπο που γίνεται (επιδίωξη "αδειάσματος" μυαλού), ανοίγει το δρόμο/διευκολύνει να
γίνουμε ξενιστές (διείσδυση/κατάληψη) μιας κακόβουλης οντότητας;;;
Image

στο Youtube:

ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Postby alkinoos » Sat Feb 10, 2018 6:33 pm

Οι ενεργειακές επιδράσεις πάνω στον άνθρωπο, κοσμικές και γήινες,εχουν μελετηθεί για πολλές δεκάδες χιλιάδες χρόνια .Οι Πυραμίδες γι αυτο δημιουργήθηκαν*. Τη λενε και Αρχαία Σοφία. Κάποιοι άνθρωποι προσπαθούν να την επαναφέρουν προς όφελος των ανθρώπων, κάποιοι άλλοι δεν την δέχονται και τη βάφτισαν νεοεποχιτικη, εύκολο θύμα με αυτη την ορολογία .Ας είναι λοιπόν...

Ειναι πολλοί που θέλουν να την επαναφερουν και εκτος του Braden είναι και ο Chopra.

https://youtu.be/kVAEqOE2yW0

Οι ενεργειακές επιδράσεις δεν εχουν ιδιοκτήτες με πνευματικά δικαιώματα....Είναι για όλους και όλοι εχουν πρόσβαση

Επειδή όμως η διατύπωση και η διαχείριση αυτών των ενεργειών είναι δύσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο να κατανοηθουν,δημιουργηθηκαν κλειστές ομάδες για να μελετηθούν περεταίρω, διότι χλευαστηκαν και κυνηγήθηκαν. Από τις πρώτες κλειστές ομάδες ηταν αυτή του Πυθαγόρα.

Εντιντ
* Και γι αυτό
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby alkinoos » Mon Feb 12, 2018 4:06 pm

ArELa wrote:Στο ποστ μου εδώ, viewtopic.php?p=294897#p294897
σε κάποα αποστροφή μου είπα

Αν ακούσετε τον Καζάκη στον Λιάτσο, θα εντοπίσετε σε κάποιο σημείο να λέει
πως τέτοιες συγκεντρώσεις παράγουν συναίσθημα και όχι αποτελέσματα... κάπως έτσι το είπε.
Καημένε μου,σκέφτηκα... δεν ξέρεις τι λες.
Αλλος ένας που υποτιμάει το συναίσθημα και τη δύναμη που παράγεται όταν ένα ή ενάμισυ
μύριο "βγάζει" ένα συναίσθημα παθιασμένο, δυνατό, αδιαπραγμάτευτο... Άλλος ένας
πολύ διαβασμένος και κατηρτησμένος στον τομέα του, αλλά τελείως αγράμματος
στη δύναμη αυτών των ενεργειών...

Πολλοι άνθρωποι,ακόμα και αυτοί που θεωρούνται μορφωμένοι η ακόμα και επιστήμονες όπως ο Ντοκινς,δυσκολα μπορουν να κατανοήσουν τη δυναμη και το αποτέλεσμα της ανθρωπινης ενεργειακής επιδρασης,πόσο μάλλον όταν αυτή είναι συντονισμένη δια μέσω των συναισθηματων που κατευθυνει ο Νους.Οσοι περισσότεροι άνθρωποι τόσο πιο εντονη και πιθανον πιο αποτελεσματικη η επιδραση.Μονο που στη περίπτωση του συλλαλητηρίου το συναισθημα δεν ηταν ένα,αλλά πολλά.Μπορει να είχαν ένταση ,αλλά θεωρώ πως δεν έγιναν ποτέ ένα.Αποτελεσματικό , το συναισθημα, όταν είναι ένα και δονειται συντονισμενα για ολο το χρονικο διαστημα που διαρκεί και όχι όταν είναι πολλά και μπερδεμενα.Στη προκειμενου περιπτωση του συλλαλητηρίου το συναισθημα που βγηκε δεν είχε ενεργειακο αποτελεσμα.

alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος

Postby ArELa » Mon Feb 12, 2018 7:24 pm

alkinoos wrote:στη περίπτωση του συλλαλητηρίου το συναισθημα δεν ηταν ένα,αλλά πολλά.Μπορει να είχαν ένταση ,αλλά θεωρώ πως δεν έγιναν ποτέ ένα.Αποτελεσματικό , το συναισθημα, όταν είναι ένα και δονειται συντονισμενα για ολο το χρονικο διαστημα που διαρκεί και όχι όταν είναι πολλά και μπερδεμενα.Στη προκειμενου περιπτωση του συλλαλητηρίου το συναισθημα που βγηκε δεν είχε ενεργειακο αποτελεσμα.

Δεν μπορώ να πω με απόλυτη πεποίθηση το "διαφωνώ" εδώ, γιατί δυστυχώς
δεν κατάφερα να είμαι εκεί. Ομως τα βίντεό μου, συχνά δίνουν στο πεδίο σχολιασμών
τις ακριβέστερες σφυγμομετρήσεις. Όσοι είπαν τι ένιωσαν εκεί, τα ίδια είπαν
χωρίς να έχουν δει τι έγραφε ο άλλος... Έχοντας πάει σε ολες τις μαζώξεις
των αγνακτησμένων στο Σύνταγμα, πρέπει να πω απο αυτά που είδα και άκουσα,
πως αν υπηρξε μια φορά μετά από πολλές δεκαετίες που πλησιάσαμε σαν Ελληνες
τον απόλυτο συναισθηματικό συντονισμό, αυτή ήταν στις 4/2....

Κι ΑΥΤΟ ήταν που τους τρέλανε πιο πολύ... ισως γι'αυτό και να πήγε ο Πάκης Βόλο...
πάντως σίγουρα γι'αυτό αντέδρασαν σπασμωδικά και ηλίθια ανακοινώνοντας
το αδιανόητα γελοίο νούμερο των 140.000
Image

στο Youtube:

ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Return to Παράδοξα- ΜεταΦυσικά...