Ωραίος καιρός για... τριανταφυλλιές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spirit oF Fire
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Δευ 21 Μάιος 2007, 17:45
Irc ψευδώνυμο: Spirit_Of_Fire
Φύλο: Γυναίκα

Ωραίος καιρός για... τριανταφυλλιές

Δημοσίευση από Spirit oF Fire » Τετ 20 Φεβ 2008, 02:43

Μιας που πέρασε ο χιονιάς... και δεν έχουμε κάποιον φόβο είναι καιρός να πούμε, πως από την ημέρα της Αγίας Αικατερίνης [(μην με ρωτήσετε πότε είναι, δεν τα πάω καλά με τις γιορτές) το σίγουρο είναι ότι έχει περάσει :loco: ] μέχρι και τον Μάρτη είναι η κατάλληλη εποχή για να φυτέψουμε τριανταφυλλιές.

Πώς γίνεται;
Βρίσκουμε μία τριανταφυλλιά μεγάλη. Κόβουμε ένα κλαδάκι της, που κατά προτίμηση να μην έχει βλαστήσει ακόμη. Το κλαδάκι αυτό δεν πρέπει να είναι πολύ μεγάλο ή πολύ μικρό. Κλαδεύετε το κλαδί εκεί που ενώνεται με κάποιο άλλο. Δηλαδή αν υπάρχει διχάλα (με δύο κλαδάκια) κόβετε το ένα.
Κόψτε όσα κλαδιά θέλετε. Βάλτε τα σε νερό για μερικές μέρες μέχρι να αρχίσουν να βλασταίνουν. Όταν γίνει αυτό βάλτε τα στο χώμα. Προσοχή αυτή την εποχή, δεν χρειάζονται πολύ πότισμα.

Εικόνα
Ο αληθινός πολεμιστής διατηρεί την ανθρωπιά του ακόμη και στη μάχη. Κερδίζοντας έναν βάρβαρο θρίαμβο εξακολουθείς να διακυβεύεις την ψυχή σου. Αυτοί που πολεμούν τον δράκο μπορούν να γίνουν ο δράκος.
Η φωτιά δεν καταστρέφει μόνο, μπορεί και να καθαρίζει τις ψυχές μας.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ωραίος καιρός για... τριανταφυλλιές

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Φεβ 2008, 03:35

Xρήσιμο και όμορφο!
Εγώ η άσχετη στην κηπουρική, ευχαριστώ σε για τις υποδείξεις! :ups:

Κι εγώ δεν τα πάω τόσο καλά με τις γιορτές (είδα κι έπαθα να μάθω της κόρης μου :Ρ) αλλά επειδή το δεύτερό μου όνομα είναι Κατερίνα, αυτή τη γιορτή την ξέρω. Είναι στις 25/11 :D
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Spirit oF Fire
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Δευ 21 Μάιος 2007, 17:45
Irc ψευδώνυμο: Spirit_Of_Fire
Φύλο: Γυναίκα

Re: Ωραίος καιρός για... τριανταφυλλιές

Δημοσίευση από Spirit oF Fire » Παρ 22 Φεβ 2008, 19:43

Για την πολύτιμη βοήθειά σου, μόλις σιγουρευτώ πως οι τριανταφυλλιές που έβαλα έπιασαν, θα είσαι η πρώτη που θα της δώσω :cool:
Μουαχαχα ελπίζω να σου αρέσουν τα ροζ τριαντάφυλλα, αλλά και να μην σου αρέσουν.... εγώ θα σου δώσω μουαχαχαχα
Ο αληθινός πολεμιστής διατηρεί την ανθρωπιά του ακόμη και στη μάχη. Κερδίζοντας έναν βάρβαρο θρίαμβο εξακολουθείς να διακυβεύεις την ψυχή σου. Αυτοί που πολεμούν τον δράκο μπορούν να γίνουν ο δράκος.
Η φωτιά δεν καταστρέφει μόνο, μπορεί και να καθαρίζει τις ψυχές μας.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ομορφιά-Σπίτι - Κήπος”