Υπογραφές μελών

Αυτοεπεξηγηματική η ονομασία της ενότητας. (Αόρατη στους επισκέπτες)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από Exciter » Τρί 23 Μαρ 2010, 02:00

Αγαπητόι συν-ΙΔΕΟγραφίτες,

Καθώς μ'αυτό το μήνυμα αποχαιρετώ τη βαθμίδα του στραβαδίου, θα ήθελα να κάνω μία επισήμανση σε σχέση με τις υπογραφές σας.

Πολλές από αυτές έχουν μεγάλο συνολικό ύψος, δυσκολεύοντας τη ροή της ανάγνωσης από ποστάρισμα σε ποστάριμα, ειδικά στις περιπτώσεις που γίνεται διάλογος με μικρά κείμενα, σχεδόν στιχομυθίες... σε συνήθεις (πλέον) 17άρες 4:3 οθόνες (τέτοια έχω στο γραφείο) δεν είναι και τόσο μεγάλο το πρόβλημα, αλλά σε 14άρα 16:9 (όπως το λαπτοπ στο σπίτι) χρειάζεται αρκετό σκρολάρισμα... δεν τολμώ να φανταστώ τι γίνεται σε netbook με 10άρα οθόνη.

Σίγουρα βελτίωση θα αποτελούσε όσοι έχουν περισσότερες από μία εικόνες στην υπογραφή τους (ονόματα δε λέμε), να τις βάλουν τη μία δίπλα στην άλλη, για να περιοριστεί το ύψος των υπογραφών τους, ή/και όσοι έχουν συνδυασμό κειμένου-εικόνας να τα βάλλουν παραπλεύρως.

Επίσης, θα πρότεινα να υιοθετηθεί ένα μέγιστο συνολικό ύψος υπογραφής και ίσως και μέγιστες διαστάσεις εικόνων στις υπογραφές.

Εσείς τι λέτε?
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 23 Μαρ 2010, 12:48

Καθώς μ'αυτό το μήνυμα αποχαιρετώ τη βαθμίδα του στραβαδίου
Ιδεογραφίτης με τα ό(υ)λα σου πια! Συγχαρητήρια! :urock: :xara:

Έτυχε να μιλήσω με τον Σταυραετό τηλεφωνικά, και αναλύοντάς του το προβληματάκι που ανακύπτει και με τη δική του υπογραφή που είναι "μακρυνάρι", μου έδωσε το ελεύθερο να επέμβω και να κάνω όποια διόρθωση μπορώ, πράγμα το οποίο έκανα και φρονώ πως θα μείνεις αρκετά ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. :ups:
Επίσης, θα πρότεινα να υιοθετηθεί ένα μέγιστο συνολικό ύψος υπογραφής και ίσως και μέγιστες διαστάσεις εικόνων στις υπογραφές.
Για να πω την αλήθεια, οι υπογραφές που φέρουν "μεγάλες" εικόνες, μου κάνουν ολίγον κακογουστιά και κιτς. Αλλά αυτό είναι σύμφωνα με το δικό μου αισθητικό κριτήριο. Παράλληλα σέβομαι το γεγονός ότι οι υπογραφές εκφράζουν μέρος της περσόνας του μέλους, γι'αυτό και δεν είχαν τεθεί περιορισμοί. Παρ'όλα αυτά, βρίσκω δόκιμες τις επισημάνσεις και τελικά την πρότασή σου, και είναι ένα θέμα το οποιο θα συζητήσω με τον τεχνικό μου συναντμίν, και θα επανέλθω (ή εκείνος ή εγώ) με την τελική μας θέση επ'αυτού. :)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από Exciter » Τετ 24 Μαρ 2010, 21:14

ArELa έγραψε:Έτυχε να μιλήσω με τον Σταυραετό τηλεφωνικά, και αναλύοντάς του το προβληματάκι που ανακύπτει και με τη δική του υπογραφή που είναι "μακρυνάρι", μου έδωσε το ελεύθερο να επέμβω και να κάνω όποια διόρθωση μπορώ, πράγμα το οποίο έκανα και φρονώ πως θα μείνεις αρκετά ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. :ups:
Ήταν προφανές, νομίζω, ότι του Σταυραετού την υπογραφή είχα κυρίως στο μυαλό μου, αν και αφού έγραψα το πρώτο μήνυμα εδώ, συνέπτυξα και τη δική μου (από 3 γραμμές σε μία, χωρίς να βγάλω κάτι)
Γενικότερα, επίσης, προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργεί το φόρουμ σε σχέση με τις κενές γραμμές... στο κείμενο αυτό δεν έχω αφήσει πουθενά κενή γραμμή, ενώ και οι κωδικοί /quote δεν ακολουθούνται από enter... να δω πως θα βγει.
ArELa έγραψε:
exiled έγραψε:Επίσης, θα πρότεινα να υιοθετηθεί ένα μέγιστο συνολικό ύψος υπογραφής και ίσως και μέγιστες διαστάσεις εικόνων στις υπογραφές.
Για να πω την αλήθεια, οι υπογραφές που φέρουν "μεγάλες" εικόνες, μου κάνουν ολίγον κακογουστιά και κιτς. Αλλά αυτό είναι σύμφωνα με το δικό μου αισθητικό κριτήριο. Παράλληλα σέβομαι το γεγονός ότι οι υπογραφές εκφράζουν μέρος της περσόνας του μέλους, γι'αυτό και δεν είχαν τεθεί περιορισμοί. Παρ'όλα αυτά, βρίσκω δόκιμες τις επισημάνσεις και τελικά την πρότασή σου, και είναι ένα θέμα το οποιο θα συζητήσω με τον τεχνικό μου συναντμίν, και θα επανέλθω (ή εκείνος ή εγώ) με την τελική μας θέση επ'αυτού. :)
Έριξα μερικές ιδέες, για να είναι πιο ευανάγνωστο το φόρουμ συνολικά ειδικά όταν λαμβάνει χώρα διάλογος με μικρά ποσταρίσματα μεταξύ 2-3 μελών... καλό θα ήταν να έχουμε μία εικόνα των τεχνικών δυνατοτήτων και να το κουβεντιάσουμε.
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από Exciter » Τετ 24 Μαρ 2010, 21:34

Και κάτι ακόμα: Υπάρχει κάποιος λόγος που μπαίνουν δύο γραμμές κενό ανάμεσα στο τέλος του κειμένου και τη γραμμή που οριοθετεί την υπογραφή;
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 26 Μαρ 2010, 09:15

exiled έγραψε:Και κάτι ακόμα: Υπάρχει κάποιος λόγος που μπαίνουν δύο γραμμές κενό ανάμεσα στο τέλος του κειμένου και τη γραμμή που οριοθετεί την υπογραφή;
Αυτό έχει να κάνει με τη διάταξη που καθορίζει το σύστημα όχι εμείς.
Προσωπικά το βρίσκω σωστό, για να διαχωρίζεται ξεκάθαρα η υπογραφή από το σώμα του κειμένου.


Αλλα μια και άνοιξες αυτό το θέμα για τις υπογραφές, να παρακαλέσω σ'αυτό το σημείο και όσους επιλέγουν να βάλουν βίντεο στην υπογραφή τους, να το κάνουν τοποθετώντας ΜΟΝΟΝ το λινκ, κι όχι ανάμεσα στις αγκίλες του [media][/media],
γιατί είναι πραγματικά αντιαισθητικό να βλέπει κανείς σε ΚΑΘΕ ποστ τους ένα βίντεο και να το συγχέει με την τοποθέτηση που αναρτούν σε ένα συγκεκριμένο θέμα. Το έχουν κάνει πολλοί στο παρελθόν, αυτόν τον καιρό βλέπω μόνο την υπογραφή του Καρίπη έτσι. Παρακαλώ σε λοιπόν, Τασο μας, να βάλεις μόνο το λινκ του βίντεο που θες να υπάρχει, και να μην το "φυτεύεις" στην υπογραφή σου.

Ευχαριστώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από karipis » Παρ 26 Μαρ 2010, 11:15

Για ακόμη δύο ημέρες θα παρακαλούσα την επιείκιά σας (λόγω της Εθνικής επετείου...)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 26 Μαρ 2010, 11:25

Δεν χρειάζεσαι καμία επιείκεια εσύ! :loco: :loco:
Και κανένα έλεος! :hitlol:

Έχεις ασφαλώς την κατανόησή μας, Καριπόπουλό μας! :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από karipis » Παρ 26 Μαρ 2010, 11:55

karipis έγραψε:Για ακόμη δύο ημέρες θα παρακαλούσα την επιείκιά σας (λόγω της Εθνικής επετείου...)
Τι να κάνω και εγώ ο Πόντιος ρε παιδιά.
Επήγα εις την γαμωπαρέλαση του Πρασίνου Ράϊχ και κόντεψα να αποθάνω από την πίκρα ο άνθρωπος. Εκείνος ο "όρθιος μαλάκας*" ο Βενιζέλος τσιγκουνεύτηκε μερικά μπιτόνια πετρέλαιο και έφερε 40 άτομα όλα-όλα για να παρελάσουν.
Για να σας δώσω να καταλάβεται την τσατίλα που είχα, μέχρι τις 4 η ώρα που έπινα καφέ με τον φίλο μου το Μήτσο έβριζα (...και τον δύσμοιρο τον Μήτσο επίσης, λες και έφταιγε αυτός).







* Έτσι τον απεκάλεσε το Πάγκαλος http://www.youtube.com/watch?v=BR7N1PJx ... re=related
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 26 Μαρ 2010, 12:01

θαρρεις πως το'κανε από τσιγγουνιά;;;
Δε νομίζω...

ΑΛΛΟΙ είναι οι λόγοι...
(σου δίνω μονο μια μαντεψιά)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από karipis » Παρ 26 Μαρ 2010, 12:18

Όχι ....



Δεν θέλω να το πιστέψω ...




Ακρίβυνε και άλλο το πετρέλαιο??? :tantrum:
Άβαταρ μέλους
Nightrider
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από Nightrider » Παρ 26 Μαρ 2010, 15:39

ArELa έγραψε:θαρρεις πως το'κανε από τσιγγουνιά;;;
Δε νομίζω...

ΑΛΛΟΙ είναι οι λόγοι...
(σου δίνω μονο μια μαντεψιά)
Να τολμήσω να πω, για να μην θίγει την εθνική υπερηφάνια των γειτόνων, "συμμάχων", "αδελφών/φίλων" και σύντομα "συντοπιτών" μας των τούρκων;

Δεν μπορεί από τη μια μεριά το "γιουσουφάκι" μας....εε συγγνώμη ο πρώην υπεξ και νυν πρωθυπουργός μας να τους χορεύει ζεϊμπεκιές προς τέρψην τους (και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να τους χόρεψε) και την άλλη να γιορτάζουμε την επέτειο του ξεσηκωμού μας ενάντια στους "εφέντες". Δεν αρμόζει αυτό σε "νεοραγιάδες".
Η λέξη "χριστιανισμός" περιέχει κάποια παρεξήγηση γιατί ουσιαστικά υπήρχε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. -Νίτσε-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 26 Μαρ 2010, 15:56

Να τολμήσω να πω, για να μην θίγει την εθνική υπερηφάνια των γειτόνων, "συμμάχων", "αδελφών/φίλων" και σύντομα "συντοπιτών" μας των τούρκων;
και γι'αυτό και για να καπελώσει τη δική μας.
Ολων των άλλων η εθνική υπερηφάνεια είναι δόκιμη έως και λογική.
Η δική μας είναι φτου κακά έως και φασιστική.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από totispap » Παρ 26 Μαρ 2010, 16:08

Τι ψαχνουμε να βρουμε..,τα ειπε ο Κισσινγκερ εδω και δεκαετιες σε εκλεκτο κοινο και κατα τυχη εφτασαν σε λαθος αυτια,εμεις που ψιλογνωριζουμε η τουλαχιστον ψαχνουμε τι παιζει,ξερουμε οτι αυτες οι ενεργειες ειναι απο σχεδια μακροπολιτικης δεκαετιων,απλως οι κυβερνωντες μας κανουν μικροπολιτικη που ως γνωστον της κοντης πολιτικης της φταινε τα μαλλια...
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
Nightrider
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από Nightrider » Παρ 26 Μαρ 2010, 20:40

ArELa έγραψε:και γι'αυτό και για να καπελώσει τη δική μας.
Ολων των άλλων η εθνική υπερηφάνεια είναι δόκιμη έως και λογική.
Η δική μας είναι φτου κακά έως και φασιστική.
Για ποιά εθνική υπερηφάνεια μιλάμε;
Γι'αυτή που θυμόμαστε κάθε φορά που αναφέρεται η λέξη eurovision καθώς και euro 2004 ή για τους διάφορους ολυμπιονίκες (εκτός φυσικά από όσους κατηγορήθηκαν για ντόπινγκ - που δεν είναι και λίγοι);
Διότι στη νεώτερη ιστορία μας (από τη δεκαετία του 60 και έπειτα) δεν έχουμε τίποτα για το οποίο να νιώθουμε και να είμαστε περήφανοι.

Μόνο και μόνο αν αναλογιστούμε τα πιο πρόσφατα από τα γεγονότα θα δούμε την εθνική μας υπερηφάνια να καταρρακώνεται.

Τι να πρωτοθυμηθούμε;

Την υποστολή της Ελληνικής Σημαίας και παραχώρηση εθνικού εδάφους;

Τις πάμπολλες "περατζάδες" τουρκικών πολεμικών πλοίων και αεροσκαφών στο Αιγαίο μας;

Τις γκρίζες ζώνες;

Το "casus belli" στην περίπτωση εφαρμογής του κανόνα του διεθνούς ναυτικού δικαίου για τα χωρικά μας ύδατα (Μιας και το ανέφερα, υπ'όψιν οτι αυτό το κάναμε "γαργάρα" και τα "βλαστάρια" οι πολιτικοί μας απεμπόλησαν το δικαίωμα στα σιωπηλά);

Την "υπερήφανη" πολιτική μας στο θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;

Το μόνο πράγμα που έχουμε και μπορούμε να είμαστε υπερήφανοι είναι η αρχαία μας ιστορία και κληρονομιά, αν και είναι πλέον αμφισβητίσιμη από ολοένα και περισσότερους (ημεδαπούς και φυσικά αλλοδαπούς).
Όμως με την ψήφιση του νομοσχεδίου περί απόδοσεως Ιθαγένειας σε αλλοδαπούς (Δεν νομίζω να υπάρχει άλλο κράτος παγκοσμίως που να χορηγεί Ιθαγένεια σε αλλοδαπούς και ακόμα καλλίτερα σε αλλοδαπούς παράνομα εισελθόντες στη χώρα)΄νομίζω ότι είμαστε πλέον οι τελευταίες γενεές που μπορούμε να είμαστε υπερήφανοι για την αρχαία ιστορία μας.
Σε λίγα χρόνια κανένας Ελληνας (οχι ελληνοποιημένος αλλοδαπός) δεν θα μπορεί να περηφανευτεί για την αρχαία ιστορία διότι η απάντηση που θα παίρνει θα είναι..."ναι καλά...αφού οι περισσότεροι είστε πακιστανοί, αφγανοί, μπαγκλαντέσις, νιγηριανοί κ.λ.π. τι σχέση έχετε με τους αρχαίους Ελληνες;".

Τελικά ο στίχος του Σολωμού δεν μπορούσε να είναι πιο προφητικός για τη σημερινή παρακμή των Ελλήνων...

"...περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς..."
Η λέξη "χριστιανισμός" περιέχει κάποια παρεξήγηση γιατί ουσιαστικά υπήρχε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. -Νίτσε-
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Υπογραφές μελών

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 27 Μαρ 2010, 22:40

Τι να κάνω και εγώ ο Πόντιος ρε παιδιά.
Επήγα εις την γαμωπαρέλαση του Πρασίνου Ράϊχ και κόντεψα να αποθάνω από την πίκρα ο άνθρωπος. Εκείνος ο "όρθιος μαλάκας*" ο Βενιζέλος τσιγκουνεύτηκε μερικά μπιτόνια πετρέλαιο και έφερε 40 άτομα όλα-όλα για να παρελάσουν.
Για να σας δώσω να καταλάβεται την τσατίλα που είχα, μέχρι τις 4 η ώρα που έπινα καφέ με τον φίλο μου το Μήτσο έβριζα (...και τον δύσμοιρο τον Μήτσο επίσης, λες και έφταιγε αυτός).
Η καταργηση των παρελασεων και των αρνιων το πασχα θα σωσουν τον προϋπολογισμο του στρατευματος.
Για τις μιζες ουτε λογος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ρυθμίσεις--Προβλήματα”