Ευγενής χορηγία...OMADEON

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Ευγενής χορηγία...OMADEON

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 01:44

doctormarkon έγραψε:Μόλις άκουσα τον Μαξ Καϊζερ στο Κόντρα.

Μίλησε ενας bloger που μάλλον ήταν ο OMADEON
ΟΧΙ, απορώ ΠΩΣ το λες αυτό....
Αφού ΟΧΙ ΜΟΝΟ είπε ΚΑΙ το όνομα του μπλογκ του, το έψαξα ΚΑΙ το βρήκα...
και επίσης είχε ΓΡΑΦΤΕΙ φαρδειά-πλατειά το όνομα του μπλογκ του στην οθόνη,
και το ΠΡΟΒΑΛΛΕ ο σταθμός κάπως... περίεργα, αφού...
ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ μου φάνηκε,
πρόκειται μάλλον για ΗΔΗ ειδοποιημένο από κύκλους που προσκεινται στο "Κόντρα"....
Νάτος, εδώ
http://ploigos1.blogspot.com
ΠΟΛΥ μυστήριο μπλογκ, να' ούμε...

...και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η πρώτη φορά που ΞΑΦΝΙΚΑ εμφανίζονται ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ,
κάποιοι ΑΓΝΩΣΤΟΙ μπλόγκερ στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ μπλογκόσφαιρα αλλά που... (ως δια μαγείας) τους ξέρουν κάποια κανάλια...

Η συνέντευξη (που είδα με καθυστέρηση μόλις ΣΗΜΕΡΑ) αναφέρθηκε επανειλλημένα και γύρω από "τους μπλόγκερς"
που πρότειναν τον Μαξ για πρόεδρο με ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΣΙΩΠΗΣΗ του ΠΟΙΟΣ μπλόγκερ τον πρότεινε (guess WHO -hehe).

E, σε πρώτη φάση έγραψα μια ΑΠΑΝΤΗΣΗ εδώ
"Ο Max Keiser στην Ελλάδα! (Max Keiser in Greece) …αλλά κανείς δεν είπε ΠΟΙΟΣ έκανε το γκάλοπ και το video των 500.000 views, που ανάφερε"
http://omadeon.wordpress.com/2011/05/04 ... in-greece/

(και δεν διάβασα ΑΚΟΜΗ την υπόλοιπη συζήτησή σας, στάθηκα στη δευτερη σελίδα όπου και απαντώ...)

ΣΙΓΑ μην έχω χρόνο να διαβάσω τα πάντα ΕΔΩ,
τη στιγμή που δεν έχω χρόνο ΟΥΤΕ να διαβάζω το... δικό μας μπλογκ !!!! χαχαχα
Ο Καζάκης λέει για όλους αυτούς που χάραξαν την οικονομική πολιτική και έφεραν το ΔΝΤ ότι δεν έχουν καμία επιστημονική βάση και ότι είναι κάτι μεταξύ κομπογιανίτη και ληστοσυμορίτη.

Παρόμοια άποψη έχει και ο Καϊζερ.
ΣΩΣΤΑ, γι' αυτό συμπαθώ ΚΑΙ τους δύο ! χεχε
Μία ερώτηση που θα ήθελα να του κάνουμε είναι αν προβλέπει κατάρρευση του παγκόσμιου Καπιταλιστικού Συστήματος γενικότερα και τι άμεσες επιπτώσεις θα έχει αυτό στην καθημερινή ζωή των πολιτών.

Αν το Καπιταλιστικό Σύστημα πράγματι καταρρέει πως μπορούν οι λαοί να μοιράσουν το συσσωρευμένο σε λίγα χέρια πλούτο
ΜΗΝ τον... μπερδεύεις ΠΟΛΥ τον Μαξ με τέτοια, χαχαχα
διότι ΔΕΝ ειναι αριστερός (και ο... μοναδικός αριστερός που ΙΣΩΣ να κατάφερνε να τον ερωτήσει επιτυχώς κάτι τέτοια, με ΕΙΔΙΚΟ τρόπο...
είμαι εγώ (αλλά ρε σεις τον... μπαγκλαρώσατε, τον Μαξ, χωρίς να με καλέσετε). χαχαχα

Ε, ΚΑΛΑ να πάθετε (στερηθήκατε ΠΟΛΛΕΣ καλές ερωτήσεις ΚΑΙ απαντήσεις)...
Με αντι-νεοταξικές (εθνο-παρανοΪκές) ΠΟΡΔΕΣ,
ΔΕΝ ΒΑΦΟΥΝ αυγά. Εεεεμ... :urock:
Παραδώσατε τον Μαξ στους πλουσίους (Σε στυλ... Μίχαλου) που ΜΠΟΡΟΥΝ να επενδύσουν σε ασήμι !! χαχαχα :worship:
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Max Keiser

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 05 Μάιος 2011, 02:16

:aman:
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 02:25

Αααα... ρε Τέρενς, Τέρενς... είσαι ΚΑΙ αγαθιάρης.... (μάλλον)

ΠΟΙΟΣ εξυπνάκιας (του σταθμού σας) είχε την ΠΡΩΤΟΦΑΝΗ έμπνευση...

1) να ΚΛΕΨΕΙ (για ΠΟΛΛΟΣΤΗ φορά) ένα βίντεο από το YouTube, ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ.
-το ΕΞΗΣ βίντεο:



2) να ΠΡΟΒΑΛΛΕΙ στην οθόνη το όνομα ΑΓΝΩΣΤΟΥ μπλόγκερ,
αντί να δείξει το ΚΑΝΑΛΙ στο ΥouTbe από όπου ΑΡΠΑΞΕ το βίντεο?

3) και -τέλος- να... ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ την πρόσφατη Ιστορία, που ξέρουν ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ άνθρωποι μέσα στο διαδίκτυο,
όσον αφορά το μπλογκ που ΠΡΩΤΟ έφερε τον Μαξ στο προσκήνιο, για το ελληνικό διαδικτυακό κοινό....???


Υ.Γ. Και... ντροπή, χάψατε τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ μπούρδα που είπε ο Μαξ (περί... κλόπυράϊτ Παρθενώνα, χρέωση δικαιωμάτων της λέξης "δημοκρατία") κλπ.
Για σας ειδικά κύριε Κουίκ... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. ΤΙ δημοσιογράφος είστε?
(για τον Μαξ, έκανε απλώς ΠΛΑΚΑ μάλλον... γιατί ΠΡΕΠΕΙ να ξέρει την ΑΛΗΘΕΙΑ γύρω από τα διεθνή κλόπυράϊτ, κλπ. αλλά... όταν διαπίστωσε ότι έχει να κάνει με μαλάκες, τη συνέχισε ΚΑΙ σοβαρά... χαχαχα)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 03:21

ΟMADEON...μεσα από την απέλπιδα προσπάθεια να βγάλεις αστεισμούς ειρωνειες και εξυπνάδες, σε είδα λίγο ασυνάρτητο, σπασμωδικό και ψιλοεκνευρισμένο. Χαλάρωσε. :cool:
OMADEON έγραψε:Αααα... ρε Τέρενς, Τέρενς... είσαι ΚΑΙ αγαθιάρης.... (μάλλον)

ΠΟΙΟΣ εξυπνάκιας (του σταθμού σας) είχε την ΠΡΩΤΟΦΑΝΗ έμπνευση...
Ποιος εξυπνάκιας σου είπε ότι είμαστε εκπρόσωποι του ΚΟΝΤΡΑ ή οτι έχουμε κάποια σχέση και συνάφεια μ'αυτό; Ή ότι όλα αυτά που έθεσες, αφορούν το παρόν τόπικ;
OMADEON έγραψε:Για σας ειδικά κύριε Κουίκ... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. ΤΙ δημοσιογράφος είστε?
Μήπως να απευθυνόσουν απ'ευθείας στο ΚΟΝΤΡΑ και τον κ. Κουίκ αντί να τα λες στα ΙΔΕΟ;

Εμείς κάναμε άλλο βίντεο, είχαμε επαφή με τον Μαξ που δε σχετίζεται με το ΚΟΝΤΡΑ (απλά συνέπεσαν οι συνεντεύξεις χρονικά) και εκ των...χμ... αντιδράσεών σου, μπορώ εκ του ασφαλούς να συμπεράνω ότι δε σου πολυγούσταρε το δικό μας βίντεο. Εντάξει, τι να κάνουμε. Δεν μπορούμε να ικανοποιούμε τους πάντες... :wink:

OMADEON έγραψε:όσον αφορά το μπλογκ που ΠΡΩΤΟ έφερε τον Μαξ στο προσκήνιο, για το ελληνικό διαδικτυακό κοινό....???
Μπράβο, μπράβο ρε μεγάλε... :clap:

Ειναι απορίας άξιο βέβαια πώς κόπτεσαι εσύ ειδικά, τόσο για έναν Μαξ ώστε να τον μεταφράζεις, να τον ανεβάζεις, να τον προάγεις κλπ., με δεδομένο ότι α/ λέει βλακείες κατά τα δικά σου λεγόμενα, και β/ και κυριότερο, ο άνδρας είναι ΔΗΛΩΜΕΝΟΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΗΣ! Τι δουλειά έχει ένας αριστερος σαν την αφεντιά σου (που δεν αναγνωρίζει κιόλας την ύπαρξη της νέας τάξης πραγμάτων, παρά μόνον τον καπιταλισμό που λέει ότι μάχεται) να ασχολείται μ'έναν αναντάμ μπαμπαντάμ καπιτάλα; :lol: :lol:

Δε χρειάζεται να απαντήσεις, το ερώτημα ήταν καθαρά ρητορικό. (μη μπούμε πάλι σε ατέρμονες και χωρίς νόημα συζητήσεις)
Ο καθενας άλλωστε, δικαιούται να'χει και τις... ιδιαιτερότητές του. :P

Καλό το βιντεάκι σου μπάι δε γουέι. :thumb: Το έχω δει. :cool:
Καλές οι θεάσεις επίσης στις 12 χιλιάδες και άνω... Τι ασχολείσαι με το δικό μας βιντεάκι που που έπιασε μόλις 5? Εσύ έσπασες ταμεία, καλό μου! :D Αυτό από μόνο του δικαιώνει την προσπάθειά σου, μη χολώνεις με τον Κουίκ και με άλλους γενικότερα...
(αλλά ρε σεις τον... μπαγκλαρώσατε, τον Μαξ, χωρίς να με καλέσετε)
Και κάτι μ'έτρωγε... Έλεγα μέσα μου τι παρέλειψα μωρέ, τι παρέλειψα... :scratch:
Ε, ΚΑΛΑ να πάθετε (στερηθήκατε ΠΟΛΛΕΣ καλές ερωτήσεις ΚΑΙ απαντήσεις)...
Με αντι-νεοταξικές (εθνο-παρανοΪκές) ΠΟΡΔΕΣ,
Πω πω! Χάσαμε μεγάλες διαδρομάρες! :loco: :trampolino:
Αλλά δεν πειράζει, εσύ είχες την καλοσύνη να έρθεις εδω και να μας ρίξεις τις πορδές για να μη μας λείψει η μπόχα... :?
Παραδώσατε τον Μαξ στους πλουσίους (Σε στυλ... Μίχαλου) που ΜΠΟΡΟΥΝ να επενδύσουν σε ασήμι !! χαχαχα :worship:
Μεγάλο λάθος μας που δεν συμβουλευτήκαμε την εξυπνότητά σου! :secret:



Κι αφού έριξες το λιθαράκι σου (ή πετροβόλημά σου-όπως το δει κανείς) στο θέμα, αφού τα είπες... όπως τα είπες τέλος πάντων και εκτονώθηκες, αφού μας έριξες τα διάφορα και τις συνήθεις φιγούρες , και αφού σε ευχαριστήσουμε και για τις προσβολούλες του τύπου...
OMADEON έγραψε:Και... ντροπή, χάψατε τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ μπούρδα που είπε ο Μαξ...
άντε καλό μου στην ευχή της Παναγίτσας, και καλή συνέχεια στην πορεία σου. :bye:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 05 Μάιος 2011, 07:28

Tα ασχετα εδω. λυπηθειτε με. δεν θελω να κανω σπλιτ.
Και ακομα κι εδω κοιταξτε να ειστε κοσμιοι.
Ευχαριστω :)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 09:37

Φωτίνο μου, πρέπει να ομολογήσεις ότι στην απάντησή μου στον OMADEON, υπήρξα και κόσμια και χαριτωμένη! ε? ε? :lol:

(αλλά κι αυτός, δε μπορώ να πω... σκέτος γλύκας ήταν :P )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 09:57

Βασούλα, πάααλι ΞΕΦΥΓΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣ.

Ποιος σου είπε ότι "κατηγόρησα ΕΣΑΣ"???

ΟΛΟ τον ΕΑΥΤΟ σας σκέφτεστε μου φαίνεται,
τον ΕΑΥΤΟΥΛΗ σας θεωρείτε ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...

Πήγαινε διάβασε ΠΡΩΤΑ για το κανάλι "Κόντρα" και ξανασκέψου γιατί...
όταν θυμώνεις, ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ.

http://theogreece.blogspot.com/2011/02/channel.html

Αλλά... ΕΧΑΨΕΣ κι εσύ τη ΜΠΟΥΡΔΑ του Μαξ Κάϊζερ ότι θα μπορούσαμε να "πουλήσουμε τη λέξη δημοκρατία" σαν ελληνικό κλόπυράϊτ,
η να πάρει η Ελλάδα χρήματα απο το... Google επειδή φωτογραφίζει τον Παρθενώνα.

Εεεεμ, ΕΛΕΟΣ...

Ο Μαξ το θεωρεί αυτονόητο πως τέτοια πράματα δεν είναι ο τομέας του, κι είναι επίσης ΠΟΛΥ μακρινά...
Κι έχει ένα ελάττωμα (άνθρωπος είναι κι αυτός). Οταν αστειεύεται και βλέπει ότι τον παίρνουν στα σοβαρά συνεχίζει το αστείο... ΚΑΙ σοβαρά! χαχαχα

Αλλά πάντως ΔΕΝ φερθήκατε καλά. ΔΕΝ διάβασα ακόμη ΟΛΟΚΛΗΡΗ την (ΣΤΗΡΙΓΜΕΝΗ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΥΠΟΘΕΣΗ και ΑΣΤΗΡΙΚΤΗ παρανόηση) απάντησή σου,
ακόμη διότι υπάρχουν άλλες προτεραιότητες, αλλά... και μόνο το γεγονός ότι κάθησες κι έγραψες ΤΟΣΟ μεγάλο σεντόνι δείχνει ότι ΞΕΦΥΓΕΣ.
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 10:18

Ειναι απορίας άξιο βέβαια πώς κόπτεσαι εσύ ειδικά, τόσο για έναν Μαξ ώστε να τον μεταφράζεις, να τον ανεβάζεις, να τον προάγεις κλπ., με δεδομένο ότι α/ λέει βλακείες κατά τα δικά σου λεγόμενα, και β/ και κυριότερο, ο άνδρας είναι ΔΗΛΩΜΕΝΟΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΗΣ! Τι δουλειά έχει ένας αριστερος σαν την αφεντιά σου (που δεν αναγνωρίζει κιόλας την ύπαρξη της νέας τάξης πραγμάτων, παρά μόνον τον καπιταλισμό που λέει ότι μάχεται) να ασχολείται μ'έναν αναντάμ μπαμπαντάμ καπιτάλα; :lol: :lol:

Δε χρειάζεται να απαντήσεις, το ερώτημα ήταν καθαρά ρητορικό. (μη μπούμε πάλι σε ατέρμονες και χωρίς νόημα συζητήσεις)
Ο καθενας άλλωστε, δικαιούται να'χει και τις... ιδιαιτερότητές του. :P
Ισα-ίσα το ερώτημά σου, αυτό, δεν είναι καθόλου ρητορικό, (εκφράζει μια ΔΙΑΧΥΤΗ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ)
είναι ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό (ΚΑΙ γενικότερα) και χρήζει μιας απάντησης... ΧΡΗΣΙΜΗΣ.

Το ερώτημά σου ήταν....
Τι δουλειά έχει ένας αριστερος σαν την αφεντιά σου (που δεν αναγνωρίζει κιόλας την ύπαρξη της νέας τάξης πραγμάτων, παρά μόνον τον καπιταλισμό που λέει ότι μάχεται) να ασχολείται μ'έναν αναντάμ μπαμπαντάμ καπιτάλα;


Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ είναι...
...για τον ΙΔΙΟ λόγο που ασχολείται με τον Max Keiser
και ο ΔΗΛΩΜΕΝΟΣ αριστερός (ανεξάρτητος ΜΑΡΞΙΣΤΗΣ) Michael Hudson


π.χ. στα εξής βίντεο



http://www.youtube.com/watch?v=CQ-QwFyqitw
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ION 4ever » Πέμ 05 Μάιος 2011, 10:36

...για τον ΙΔΙΟ λόγο που ασχολείται με τον Max Keiser
και ο ΔΗΛΩΜΕΝΟΣ αριστερός (ανεξάρτητος ΜΑΡΞΙΣΤΗΣ) Michael Hudson
sorry δηλ που επεμβαίνω αλλά αν κατάλαβα καλά
ο Max Keiser ασχολείται με τον Michael Hudson και όχι το ανάποδο.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 10:50

OMADEON έγραψε:Βασούλα, πάααλι ΞΕΦΥΓΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣ.
OMADEON έγραψε:ΔΕΝ διάβασα ακόμη ΟΛΟΚΛΗΡΗ την (ΣΤΗΡΙΓΜΕΝΗ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΥΠΟΘΕΣΗ και ΑΣΤΗΡΙΚΤΗ παρανόηση) απάντησή σου,
Το ότι βγάζεις συμπεράσματα πάνω σε μία τοποθέτηση που ακόμα (κατά δήλωσή σου) δεν έχεις διαβάσει ολόκληρη, είναι ενδεικτικό σε κάθε μυαλό, του ποιος ήταν αυτός που βιάστηκε να αντιδράσει και "ξέφυγε" εδώ, Ομαδεούλη. :P
OMADEON έγραψε:ακόμη διότι υπάρχουν άλλες προτεραιότητες, αλλά... και μόνο το γεγονός ότι κάθησες κι έγραψες ΤΟΣΟ μεγάλο σεντόνι δείχνει ότι ΞΕΦΥΓΕΣ.
Αυτό σεντόνι; Πώς φαίνεται ότι δε με έχεις διαβάσει αρκετά... :lol:
Ρώτα παιδιά που το'χουν πάθει το χουνέρι, να δεις τι πα να πει "σεντόνι" απ'του λόγου μου.

Πάντως έτσι, για να εξηγούμαι, τηρώ τις προτεραιότητές μου, και με δεδομένο το γεγονός ότι είμαι ταχύτατη στα πλήκτρα, αυτά που σου'γραψα δε μου πήραν πάνω από 7 λεπτα, και και γράφτηκαν ΑΦΟΥ είχα τελειώσει με τον φόρτο των άμεσων υποχρεώσεων της ημέρας. Δεν έχεις παρά να δεις την ώρα που ανέβασα το απαντητικό μου ποστ... πολύ μικρή ... ώρα ησυχίας και περισυλλογής, που ψιλοδιέκοψες, αλλά στο συγχωρώ! :)

OMADEON έγραψε:Ποιος σου είπε ότι "κατηγόρησα ΕΣΑΣ"???
Ποιος σου είπε ότι νιώσαμε/ένιωσα πως μας κατηγόρησες??? :conf:
OMADEON έγραψε:ΟΛΟ τον ΕΑΥΤΟ σας σκέφτεστε μου φαίνεται,
τον ΕΑΥΤΟΥΛΗ σας θεωρείτε ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...
Όταν μιλάς για μας, να τεκμηριώνεις αυτά που λες για μας, και να μην μας μπερδεύεις μ'εσένα. :dunno:
Με άλλα λόγια, μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια... Κάνει κακό στην επιδερμίδα. :loco:
OMADEON έγραψε:Αλλά... ΕΧΑΨΕΣ κι εσύ τη ΜΠΟΥΡΔΑ του Μαξ Κάϊζερ ότι θα μπορούσαμε να "πουλήσουμε τη λέξη δημοκρατία" σαν ελληνικό κλόπυράϊτ,
η να πάρει η Ελλάδα χρήματα απο το... Google επειδή φωτογραφίζει τον Παρθενώνα.
Όταν μιλάς, μάθε να ρίχνεις και ΤΕΚΜΗΡΙΑ αυτών που λες, διαφορετικά, ΑΕΡΟΛΟΓΕΙΣ.
Από πού λοιπόν αντελήφθης/συμπέρανς τι χάψαμε και τι όχι; Από το γεγονός ότι μετέφρασα επακριβώς αυτά που είπε; (δεν ξέρω εσύ, αλλά εγώ δεν λογοκρίνω όσα λέει ο άλλος) Πάντως, ποστ στο τόπικ που να να δείχνει τι "χάψαμε" και τι απορρίψαμε ακριβώς, δεν υπάρχει.
OMADEON έγραψε:Ο Μαξ το θεωρεί αυτονόητο πως τέτοια πράματα δεν είναι ο τομέας του, κι είναι επίσης ΠΟΛΥ μακρινά...
Κι έχει ένα ελάττωμα (άνθρωπος είναι κι αυτός). Οταν αστειεύεται και βλέπει ότι τον παίρνουν στα σοβαρά συνεχίζει το αστείο... ΚΑΙ σοβαρά! χαχαχα
Ο συνεχιζόμενος εκνευρισμός σου, παραμένει πασιφανής, παρά το γεγονός ότι προσπάθησα να αλαφρύνω όλο αυτό που ένιωσες και να το γυρίσω και λίγο στο πιο light...
Κι αφού επιμένεις στη σοβαροφάνεια, θα σε ρωτήσω στα σοβαρά (και όχι σοβαροφανώς). ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΠΟΣΤΣ και με ποιον τρόπο ακριβώς διέκρινες ΠΟΙΑ ΠΗΡΑΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΟΧΙ; Θέλω τεκμήρια φυσικά. Να μας υποδείξεις δηλαδή συγκεκριμένα ποστς... ΑΝ το μπορείς. Αν το γυρίσεις πάλι στο στυλ "δεν έχω το χρόνο" κλπ, ή υπεκφύγεις με οποιονδήποτε άλλον τρόπο, θα σε καταλάβω... :wink:
OMADEON έγραψε:Εεεεμ, ΕΛΕΟΣ...
Και σπορέλαιος και ηλιέλαιος, και πετρέλαιος αν θες. Εγώ δεν έχω πρόβλημα. :loco:
OMADEON έγραψε:Ισα-ίσα το ερώτημά σου, αυτό, δεν είναι καθόλου ρητορικό, (εκφράζει μια ΔΙΑΧΥΤΗ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ
1/ Προκατάληψη είναι να αποκαλείς τον άλλον κουζουλό, αιθεροβάμωνα, ηλίθιο, εθνικιστή (ως ύβρι) και όλα τα άλλα σχετικά, επειδή αποδέχτηκε τον όρο ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ, τον οποίον εσυ (για τους δικούς σου ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΥΣ λόγους) θεωρείς μύθευμα, και όλα τα σχετικά που μας είχες γράψει τότε. Μπορεί το 89-90 που την ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ο γερο Μπους, να μην είχες γεννηθεί (δεν ξέρω), όφειλες όμως να την ψάξεις λίγο την Ιστορία, πρωτού αποφανθείς. (Ναι, όπως καταλαβαίνεις μου'χει "μείνει" αυτό από την προηγούμενη περαντζάδα σου απο τα ΙΔΕΟ)

Το πού είδες ΕΔΩ την προκατάληψη, δεν το κατάλαβα, αλλά φυσικά αυτό είναι δικό σου θέμα. Όταν εγώ γράφω κάτι κι εσύ το καταλαβαίνεις όπως γουστάρεις (υποκειμενικά), δε φταίω εγώ γι'αυτό. :cool:

2/ Ευχαριστώ που έχεις την καλοσύνη να με ενημερώσεις για το πώς έθεσα το ερώτημά μου. Προφανώς εγώ δεν ξέρω πώς το έθεσα, κι έπρεπε να'ρθεις να μου το επεξηγήσεις εσύ. ΑΥΤΟ κι αν είναι "τεκμήριο" ! :rofl:
OMADEON έγραψε:Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ είναι...
...για τον ΙΔΙΟ λόγο που ασχολείται με τον Max Keiser
και ο ΔΗΛΩΜΕΝΟΣ αριστερός (ανεξάρτητος ΜΑΡΞΙΣΤΗΣ) Michael Hudson
1/ με κάλυψε η ΙΟΝ :thumb: (το αγαπάω αυτό το κορίτσι δηλαδη :lovey0: )
2/άσε τις ορολογίες, γιατί άλλο ο Αμερικάνος μαρξιστής, κι άλλο ο Ελλην, πίστεψέ με. (όπως και οι Ελληνες αναρχικοί δεν έχουν καμία σχέση με τους ξένους)
3/ ο Χάντσον είχε άμεση αλληλεπίδραση με τον Μαξ στην προκειμένη, και πάντως εγώ τουλάχιστον, δεν τον έχω δει να κάνει μονομερή (και χωρίς καμία αλληλεπίδραση) παρουσίαση στο πρόσωπό του.


Συνεπώς, κατά την ταπεινή μου γνώμη, ατυχής ο συνειρμός που μας κότσαρες εδώ. :cool:


OMADEON έγραψε:Αλλά πάντως ΔΕΝ φερθήκατε καλά


Μήπως να κοιτάξουμε λίγο τη δική μας καμπούρα πριν αναλύσουμε/σχολιάσουμε/κρίνουμε τις καμπούρες των άλλων, όπως κάνουν οι ΓΚαμήλες; Λέω εγώ τώρα...
Αλλά τιμώντας την τοποθέτησή σου με τον σχετικό προβληματισμό, θα σου έλεγα:
Σε ποιο σημείο ακριβώς "δεν φερθήκαμε καλά";

Αν δε θελήσεις να το διευκρινίσεις, δε θα στο χρεώσω.
Το μόνο που θα σε παρότρυνα να κάνεις (αν και όταν μπορέσεις/θελήσεις) είναι να μάθεις να καταλαβαίνεις ό,τι ακούς (διαβάζεις), και όχι να ακούς (ή διαβάζεις) ό,τι θες εσύ να καταλαβαίνεις. ΕΙΔΟΠΟΙΟΣ η διαφορά. :wink:

Καλημέρες :rose:


ΥΓ: Αυτό το ποστ, όντως πλησίαζε (για τα δικά μου μέτρα) σε σεντόνι, αλλά αν υπολογίσεις το χρόνο που χρειάστηκα να το γράψω (ξεκίνησα ΑΦΟΥ είχε ανεβάσει το ποστ της η ΙΟΝ) μπορείς να εκτιμήσεις φαντάζομαι το γεγονός, ότι δεν απέκλινα ούτε τώρα των προτεραιοτήτων/υποχρεώσεών μου. Μ'αρέσει να τιμώ με απάντηση τους ανθρώπους που μου απευθύνουν το λόγο, και αυτό έκανα κι εδώ με δεδομένο ότι μου δόθηκε λίγος χρόνος. Το αν και πώς θα διαβάσεις την απάντηση, είναι δικό σου θέμα φυσικά. :cool:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 10:55

Βασούλα,
....που δεν αναγνωρίζει κιόλας την ύπαρξη της νέας τάξης πραγμάτων...
χμμμμμμ.... Εξαρτάται ΤΙ εννοείς, με "νέα τάξη". Τάχουμε πει αυτά...
ΔΕΝ αρνήθηκα ποτέ την ύπαρξη του "New World Order", δηλαδή της Παγκόσμιας Ελίτ
του 0.01% (στην Αμερική περίπου 300 οικογένειες μόνο).


Αποτελεί... στεγνή διαστροφή των απόψεών μου, μια τέτοια ...ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗ,
το "δεν πιστεύω", λες και... δεν πιστεύω ότι π.χ. η Μπίλντερμπεργκ υπάρχει
και ότι είναι αρνητική δύναμη, κ.ο.κ.

Προφανώς θεωρείς την (πολύ-)παρελθούσα συζήτησή μας για το θέμα "ατέρμονη" ή "'άσκοπη".

-Εγώ ΟΧΙ. Ισα-ίσα... έμαθα ΠΟΛΛΑ από εκείνη τη συζήτηση.

Αλλά... δυστυχώς κατάλαβα ορισμένες προκαταλήψεις σας, που.... ΠΡΟΦΑΝΩΣ σας οδήγησαν,
στην πρόσφατη συνάντηση με τον Μαξ Κάϊζερ, να νιώθετε ...χμμ... ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ανακουφισμένοι, ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ,
που... δεν ήμουν παρών. (για την ακρίβεια υπήρχε ΘΕΛΗΣΗ από κάποιους να ΜΗΝ κληθώ...)
Κι αυτό -ναι- ΔΕΝ ΗΤΑΝ φταίξιμο του Κόντρα, ήταν φταίξιμο της συνεργάτιδας της Ελένης Σκόπη,
thornlessrose,
που ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ (και ΗΔΗ της έστειλα φιλικό παράπονο...)

ΜΗΝ κοροϊδευόμαστε τώρα... Αν έχω μια αρετή που νιώθω περήφανος για δαύτην, είναι η ειλικρίνεια.

Αλλά εγώ ΔΕΝ στα γράφω για να παραπονεθώ (που... κουκουλώθηκε ο ΥΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΜΟΥ :) χαχαχα)...

Στα γράφω για άλλον λόγο (ΤΩΡΑ).
Επειδή μιλάς περί Νέας Τάξης, κλπ.
να πάρεις μια γεύση του ΠΟΣΟ ΧΟΝΤΡΑ την πατήσαμε ΟΛΟΙ (πρώτο πληθυντικό),
με τον... Alex Jones:


Χθες έλαβα το εξής σχόλιο στο μπλογκ μας:
http://omadeon.wordpress.com/2011/03/20 ... ment-53831

ομαδεον ο alex jones στηρίζει και στηρίζεται από τα πλέον ακροδεξιά σχήματα στις ΗΠΑ όπως η john brich society.

Από τους κυριότερους χρηματοδότες του GCN είναι και ο αρχιμαφιόζος Αντνάν Κασόγκι.

Δεν χρειάζεται και καμιά ιδιαίτερη προσοχή .. παρατηρώντας κανείς τα μπανεράκια στο site του άρρωστου θα προσέξει ότι είναι τα περισσότερα είτε new-age είτε ανήκουν σε αυτό που στην Αμερική ονομάζεται survivalism.

Αν είναι να ψάχνουμε “συμμάχους” σε μορφώματα που έχουν να κάνουν με παραπληροφόρηση και που πουλάνε φόβο, μόνο και μόνο επειδή δε μπορούμε να “πείσουμε” στις απόψεις μας ας το αφήσουμε καλύτερα.

Τουλάχιστον στον αντιεξουσιαστικό χώρο βλέπω ότι υπάρχει καλά ακονισμένο το εργαλείο της κριτικής σκέψης.

Προφανώς φιλικά και με πολλούς χαιρετισμούς.
risinggalaxy :)
Και... αναγκάστηκα να ΨΑΞΩ, γιατί... την ΠΑΤΗΣΑ οικτρά, αφού τελικά ανακάλυψα τα εξής (που απάντησα):

Υποβλήθηκε 04/05/2011, 15:48 | In reply to risinggalaxy.
Καλώς τον… αναδυόμενο Γαλαξία (σε ελεύθερη μετάφραση -χεχε).

ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ, να’ ούμε, διαβάζοντας όσα λες, κόντεψε να μου πέσει ο… φραπουτσίνο από τα χέρια,
εδώ στην υπαίθρια… καφετέρια,
με κονέ για ιντερνέ,
όπου έκατσα για καφέ
(ομοιοκαταληξία, εεεε?)
με-λάπτοπ, σε διάλειμμα από κάτι δουλειές..,.

ΔΕΝ ήξερα ότι ο… παρανοϊκούλης Alex Jones έχει σχέσεις με την περιβόητη John Birch Society, για την οποία δεν αμφιβάλλω ότι βρωμάει… (σε κάποιο άλλο θέμα είχε προκύψει και την είχα ψάξει, πριν κάνα χρόνο).

Επειδή ΔΕΝ είμαι παντογνώστης, ΟΥΤΕ μάγος ή βοηθός φακίρη, ΔΕΝ δύναμαι να τα ξέρω όλα, ή να ψάχνω όοολα μόνος μου πάντα, και για όλους.

Αυτό που λες ελάχιστα ακούγεται, γενικά, αλλά… (τώρα που το είπες) με απλή αναζήτηση Γκούγκλη βρήκα κι αυτά εδώ

http://troyspace2.wordpress.com/2008/02 ... the-truth/

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread396813/pg1

Ρεεε τον μπούληηη… τον παρανοΪκούληηη….
εεεεεεεεεεεμ.....

ΨΑΧΤΕ ΚΑΛΑ τις φράσεις "John Birch Society" ΜΑΖΙ με το όνομα Alex-Jones και θα βρείτε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Ειλικρινά...
http://www.google.gr/search?q=Alex-jone ... e=off&tbs=
Γι' αυτό κι όταν ακούω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολλά για "νέα τάξη", κρατάω ΜΙΚΡΟ καλάθι.
ΟΧΙ γιατι "δεν υπάρχει". Για ΑΛΛΟΥΣ λόγους, κι όποιος θέλει... το ΨΑΧΝΕΙ...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 11:18

Δεν έχω το χρόνο ΟΥΤΕ τη διάθεση (αυτή τη στιγμή τουλάχιστον- δεν ξέρω όταν θα'χω χρόνο τι θα μου'΄ρθει) να μπω σε ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ διαλεκτικές αυτή τη στιγμή για ΟΛΑ όσα έθεσες (που ως συνήθως έμπλεξες βούρτσες με λούτσες και δε συμμαζεύεται)

Θα σταθώ μόνο στα εξής:

OMADEON έγραψε:

Αλλά... δυστυχώς κατάλαβα ορισμένες προκαταλήψεις σας, που.... ΠΡΟΦΑΝΩΣ σας οδήγησαν,
στην πρόσφατη συνάντηση με τον Μαξ Κάϊζερ, να νιώθετε ...χμμ... ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ανακουφισμένοι, ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ,
που... δεν ήμουν παρών. (για την ακρίβεια υπήρχε ΘΕΛΗΣΗ από κάποιους να ΜΗΝ κληθώ...)
Κι αυτό -ναι- ΔΕΝ ΗΤΑΝ φταίξιμο του Κόντρα, ήταν φταίξιμο της συνεργάτιδας της Ελένης Σκόπη,
thornlessrose,
που ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ (και ΗΔΗ της έστειλα φιλικό παράπονο...)[/b]



Αλλά εγώ ΔΕΝ στα γράφω για να παραπονεθώ (που... κουκουλώθηκε ο ΥΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΜΟΥ χαχαχα)...


Αν δεν ήταν τραγικά άστοχα και ανάρμοστα αυτά που λες, θα ήταν πραγματικά για γέλια. :skaw: Ήταν κατά τη γνώμη μου, ολίγον (έως πολύ)ανάρμοστο για να μην πω απαράδεκτο να στείλεις μήνυμα στο Ναταλάκι. (εγώ δε θα εκανα ποτέ κάτι τέτοιο).

Αφ'ενός δεν ήταν υποχρεωμένη η κοπέλα ούτε να σε σκεφτεί ούτε να σε καλέσει, (εκτός αν έχει υπογράψει τίποτα δεσμευτικά συμβόλαια μαζί σου και δεν το ξέρω)... αφ'ετέρου, με δεδομένο ότι συνεργάζομαι πάνω από χρόνο μαζί της κι έχω μεταφράσει αρκετές συνεντεύξεις της Σκόπη, έκρινε σκόπιμο να κανονίσει αυτή τη συνάντηση με μένα, κι όχι μ'εσένα. Είναι αναφαίρετο δικαίωμά της να κρίνει πώς θα ενεργήσει, χωρίς να "λογοδοτεί" σ'εσένα, νομίζω.

Αυτά τα λέω για λογαριασμό της, επειδή ξέρω ότι η κοπέλα δεν μπαίνει συχνά να δει αυτές τις... "ευγενικές" μνείες στο πρόσωπό της. Θα την ενημερώσω βέβαια σχετικά, και αν το θεωρήσει άξιο λόγου, μπορεί να σου απαντήσει κι εκείνη επ'αυτών που θέτεις. Σε ό,τι με αφορά, θεωρώ τη λογική, τη στάση σου και την κριτική σου απέναντί της, επιεικώς "λίγη". :thumbsdown:

Η δε λογική σου...αυτή που υπαινίσσεται ότι μπορεί να σε "φοβηθήκαμε" και δεν κλήθηκες, δεν επιδέχεται σχολιασμών/χαρακτηρισμών γιατί ούτε κι εδώ (στην κλειστή ενότητα) δε γουστάρω να εκφράζομαι παρακμιακά. Θα μπορούσα να πω πως είναι για γέλια, αλλά δε μου βγαίνει... για κλάματα είναι.


Για τα περί Αλεξ και τα υπόλοιπα, θα επανέλθω όταν ΚΑΙ ΑΝ βρω το χρόνο και τη διάθεση. Προσωπικά δεν αισθάνομαι΄οτι "την πάτησα" πάντως. Αν εσύ αισθάνεσαι έτσι, μην ξανανεβάσεις βίντεό μου μ'αυτόν στο μπλογκ σου. Αλλωστε, αν κρίνω κι απ'τις διαδρομάρες εκεί μέσα περί ΜΥΘΩΝ των chemtrails, :freak: :banghead: (διαδρομάρες που σε κάνουν συστεμικότερο των συστεμικών), δεν θεωρώ πως βαρύνουν οι αναλύσεις σου ή οι ενημερώσεις που βάζεις εκεί, ως κάτι άξιο λόγου ή αξιόπιστο. :cool:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 11:34

Αα... και ξέχασα να πω...

Οταν διάβασα το σχόλιο αυτού του τύπου (και... κόντεψε να μου πέσει ο... φραπουτσινο από τα χέρια)...

(αφού ήταν και... ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑ τα τραπεζάκια, ρε γαμώτο, δεν χωρούσε ΚΑΙ λάπτοπ ΚΑΙ καφές μαζί. χαχαχα)
:D

Η ΕΠΟΜΕΝΗ σκέψη μου, ήταν ΠΕΡΙΠΟΥ σαν της... Βασούλας (πιο πριν, όταν απαντούσε σε μένα)....

Δηλαδή σκέφτηκα ΚΑΙ εγώ, να του πω του τύπου, "πήγαινε στην ευχή του θεού και της Παναγίας"

(δηλαδή... go to hell, για να ΜΗ το πούμε... ΑΚΟΜΗ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ευγενικά -χεχε)

...διότι είδα πολλή προκατάληψη στο εξής, ανάμεσα σε όσα είπε:
"παρατηρώντας κανείς τα μπανεράκια στο site του άρρωστου θα προσέξει ότι είναι τα περισσότερα είτε new-age είτε ανήκουν σε αυτό που στην Αμερική ονομάζεται survivalism."
...κι ήμουν ΕΤΟΙΜΟΣ να τον... ξεχέσω τον τύπο, σε στυλ
"πλάκα μας κάνεις ρε φίλε, που όποιος έχει new age banners ή SURVIVALIST banners... είναι για πέταμα"???

(δηλαδή "get the fuck OUTTA here, prejudiced smart-ass...")

Και ευτυχώς, ευτυχώς (Βασούλα μου) που μια... ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ με ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ (από το να εκφραστώ επιπόλαια έτσι...)
ΔΕΝ ξέρω αν ήταν η Παναγία, ή ο καλός θεός (που είναι... αθεος, ο ΙΔΙΟΣ)...
...ή και το Αθάνατο πνεύμα του Μαρξ...

Πάντως μια ΦΩΝΗ μέσα μου... αναδυθηκε... και μου διαμήνυσε
"ΨΑΧΤΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ στο google, ΠΡΙΝ ξεχέσεις..."

Κι έτσι έγιναν τα υπόλοιπα, που ΕΞΗΓΗΣΑ ΗΔΗ...

Κοντολογίς, ΨΑΧΤΕ τον, τον Αλεξ, γιατι ...τον συμπαθώ ΚΑΙ εγώ ρε γαμώτο,
ΚΛΙΚ ΕΔΩ:
http://www.google.gr/search?q=Alex-jone ... e=off&tbs=

Σκέφτηκα μάλιστα ότι... ΙΣΩΣ να την πάτησε κι αυτός,
αντί να είναι πονηρός (αφού... σαν πολύ αγαθιάρης μου φαίνεται)

Κάποτε του είχα κάνει του Αλεξ Τζόουνς και μια... φιλική κριτική, στο βίντεο εδώ (επειδή... ΞΕΦΥΓΕ ΤΕΛΕΙΩΣ)


(υπάρχουν δικές μου ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ κριτικές παρεμβάσεις στο βίντεο, σε 2-3 σημεία του, ΤΙΠΟΤΑ όμως απαξιωτικό ή επιθετικό...
...τη στιγμή που ΟΛΟ εκείνο το πρόγραμμά του ήταν ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 11:40

Φώτη... (Divine Sinner)

ένα μεγάλο ευχαριστώ που προέβης σε διάσπαση και τα'φερες αυτά εδώ, τελικά!

Είχες "άγια" φώτιση αγόρι μου! :worship: :worship:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 11:48

Αφ'ενός δεν ήταν υποχρεωμένη η κοπέλα ούτε να σε σκεφτεί ούτε να σε καλέσει, (εκτός αν έχει υπογράψει τίποτα δεσμευτικά συμβόλαια μαζί σου και δεν το ξέρω)... αφ'ετέρου, με δεδομένο ότι συνεργάζομαι πάνω από χρόνο μαζί της κι έχω μεταφράσει αρκετές συνεντεύξεις της Σκόπη, έκρινε σκόπιμο να κανονίσει αυτή τη συνάντηση με μένα, κι όχι μ'εσένα. Είναι αναφαίρετο δικαίωμά της να κρίνει πώς θα ενεργήσει, χωρίς να "λογοδοτεί" σ'εσένα, νομίζω.

ΦΥΣΙΚΑ και "δεν ήταν υποχρεωμένη"....

Αλλά ήταν ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ, εκ μέρους της, λόγω εκτενούς παρελθούσας επικοινωνίας μας,
όπου... ειχα συζητήσει και τη δυνατότητα ΔΙΕΡΜΗΝΕΙΑΣ και ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ του Κάϊζερ εκτενώς μαζί της.

Κοίτα Βασούλα, εγώ ΔΕΝ ΜΑΣΑΩ τα λόγια μου. Είπα "ΦΙΛΙΚΟ" παράπονο ΚΑΙ το εννοώ.
ΔΕΝ είναι "φιλικό" να στείλεις απαίτηση, και ΟΟΟΛΑ αυτά που ΠΑΛΙ προβάλλει το μυαλό σου σε μένα ενω ΔΕΝ τα είπα.

Κοίτα, να δεις, το ότι εσύ ΕΤΥΧΕ να έγινες τελικά συνεργάτιδα της Νάταλι (αντί... εμού, όπως είχε συζητηθεί καποτε)
ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ υποχρεωμένος να είμαι μάγος ή βοηθός φακίρη.

Και πάλι, _ήταν_ μια παράλειψη εκ μέρους της, δεδομένου του πόσο συχνά της είχα εκφράσει την επιθυμία μου να μιλήσω με τον Μαξ κάποτε.

Το ότι εσύ έγινες "Η" μεταφράστρια ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ κάτι ιδιαίτερο, όσον αφορά το θέμα.
Απλώς εξηγεί ΓΙΑΤΙ έδωσε προτεραιότητα η συμπαθέστατη κοπέλα σε σένα (με σένα ή τη Νάταλι)

Το ότι κουκουλώθηκε ΠΛΗΡΩΣ η δουλειά που είχα κάνει από το Κόντρα, είναι άσχετο θέμα
(και ΔΕΝ το αμφισβήτησα, το ότι ΕΙΝΑΙ άσχετο με ΣΕΝΑ ΕΙΔΙΚΑ, ή τη Νάταλι).

Γεγονός είναι ΟΜΩΣ, ότι με θεωρείς ανεπιθύμητο, όπως ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ υπαινίχτηκες όταν είπες "πήγαινε στην ευχή της Παναγίας'
με ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΗΜΑΝΤΗ αιτία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος OMADEON την Πέμ 05 Μάιος 2011, 11:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 11:52

Η αιτία είναι ότι δεν τη μπορώ τη γκρίνια αφ'ενός, και τα ασυνάρτητα αφ'ετέρου.

Σημειωτέον, ότι είχα ανακοινώσει στο κανάλι μου μια βδομάδα πριν συναντήσω τον Μαξ ότι θα τον δω, ζητούσα κι όλας να θέσει όποιος θέλει ερωτήσεις να του κάνω, αλλά αυτό είναι κάτι που διέφυγε της προσοχής σου. Δεν φταίω εγώ που δεν το είδες και δε φταίω επίσης σε τίποτα ν'ακούω τη γκρίνια σου.

Για τα υπόλοιπα ΜΠΟΡΕΙ να σχολιάσω όταν βρω το χρόνο.
Για την ώρα την κάνω γιατί έχω και δουλειές.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 12:08

Kαι κάτι άλλο, γιατί enough με τις ειρωνείες...
Το ότι εσύ έγινες "Η" μεταφράστρια ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ κάτι ιδιαίτερο, όσον αφορά το θέμα.
Απλώς εξηγεί ΓΙΑΤΙ έδωσε προτεραιότητα η συμπαθέστατη κοπέλα σε σένα (με σένα ή τη Νάταλι)
Δεν δήλωσα ποτέ "Η μεταφράστρια", (αν το δηλώνουν άλλοι, συγνώμη που αναπνέουμε κι όλας! ) αλλά έτσι ενημερωτικά για να ξέρεις τι λες:

α/ ΤΥΧΑΙΝΕΙ να υποτιτλίζω για τα κανάλια απ'το 86 και να'χω καμιά 3.800 ταινίες υποτιτλισμένες στο ενεργητικό μου. (δε βάζω σειρές και ντοκυμαντέρ μέσα :Ρ)
β/ ΤΥΧΑΙΝΕΙ επίσης να'μαι παιδί της διασποράς και να γνωρίζω την αγγλική όπως την Ελληνική, μια και ζούσα εκεί απ'τα 2 μου ως τα 24 μου εκτός Ελλάδος και αναγκαστικά, ακόμα και μια ξανθιά σαν εμένα θα γινόταν άπταιστη στη γλώσσα (σιγά τη γλώσσα κιόλας)

Δεν είναι λοιπόν κανένα "κατόρθωμα "που γνωρίζω τη γλώσσα και έχω πείρα στους υποτιτλισμούς, ούτε το πρόβαλα ποτέ μου ως τέτοιο! (την τρέλα μου δηλαδή! :banghead: ) είναι απλά ένα δεδομένο μου. Σαφές;

Το ότι χρησιμοποιώ αυτή τη δυνατότητα που μου'δωσε η πορεία της ζωής μου (άρτια γνώση αγγλικής) και την "τέχνη" μου (πείρα στους υποτιτλισμούς) για να ενημερώνω τους συνέλληνές μου, και δη ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΟΝ ΟΦΕΛΟΣ, σίγουρα δεν είναι κάτι για το οποίο θα απολογούμαι σ'εσένα, εντάξει;

Για το γεγονός ότι είχα στενή/φιλική επαφή με τη Ναταλία και στη συνέχεια και συνεργασία, επίσης δεν θα απολογηθώ. Είναι δικό μου/μας θέμα, όχι δικό σου.

Τέλος, καλά θα κάνεις να μη σχολιάζεις πράγματα για τα οποία δε γνωρίζεις, και δεν σε αφορούν. Ή τέλος πάντων αν η φτιάξη σου θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πετάξει τη μπηχτή της, τουλάχιστον να ρωτάς και μετά να μιλάς.

Άντε μπράβο πρωινιάτικα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 13:10

Εεεε, καλάαα...
(Κι εγώ παιδί της διασποράς είμαι ουσιαστικά ή κατά το ήμισυ).

Μιλάς Βασούλα λες και... αμφοσβήτησα ΚΑΝ...
τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ικανότητές σου σαν μεταφράστρια και ιδίως τον ΟΓΚΟ του έργου σου...

Εχεις όμως ένα ελάττωμα που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σωστό να έχει άτομο που... μεταφράζει ΤΟΣΑ πολλά, ΤΟΣΟ καλά...
- Αθελά σου διαστρεβλώνεις τα λεχθεντα του άλλου.
Βέβαια, αυτό το κάνεις ευτυχώς... σπάνια, αποδεδειγμένα, αποκλειστικά όταν είσαι ΚΑΙ προκατειλλημένη. Τότε... άλλα λέει ο άλλος και... άλλα εσύ μεταφράζεις.


Και... επειδή βαριέμαι να σου απαντώ εδώ, σου απαντώ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ μου.

http://omadeon.wordpress.com/2011/05/04 ... ment-54487
Άβαταρ μέλους
GreekTERMINATOR
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 20:23
Irc ψευδώνυμο: THE REAL TERMINATOR
Φύλο: Άνδρας

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από GreekTERMINATOR » Πέμ 05 Μάιος 2011, 13:27

Νομιζω το ζητουμενο μεταξυ ολων των Ελληνων που βλεπουν την Ελλαδα
να δεχεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ και ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΗ επιθεση με πολλαπλους τροπους ειναι...

Να κανει κανεις ότι μπορει και όπως μπορει με όπλο
την θεληση να σωσει το μελλον των παιδιων μας


κατα τα άλλα ο εχθρος ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ συνεχως τροπους (ειτε με νομους ειτε με τα ΜΜΕ κ.α.)
να μας οδηγει σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ - ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ
ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ

Επειδη εχω καλη εικονα για το τι συμβαινει στο ιντερνετ - βλεπω μια φαγωμαρα
ΤΩΡΑ η οποια εχει προελθει ειτε απο "βαλτους" ειτε απλώς βλακωδως...

Εγω δεν θελω να δινω σημασια...

Πολλα λεγονται... πολυ συγχυση... "καποιοι" παλευουν να διαβρωσουν την αληθεια
Καποιοι παρασυρρονται - καποιοι μπερδευονται - καποιοι εχουν μονο εγωισμο
Νομιζω οφελος του καθενος ειναι να γνωρισει τι συμβαινει
Ολα τα αλλα ειναι "αρες μαρες κουκουναρες"

Για την OMADEON οντως ξεκινησε το θεμα KEISER στην Ελλαδα
και οσα ειπωθηκαν στο RUSSIA TODAY περι προεδριας... εχει τα "ευσημα"
απο εμενα για αυτο...

Ασχετα... απο το οταν ΤΟΤΕ τους ειχα κανει friend invite στο youtube
και δεν το δεχτηκαν... γιατι το καναλι μου ειναι πολυ "Αρχαιοπρεπες" για αυτους
Δεν με νοιαζει - εχω πει πια οτι εχω ξεκαθαρους σκοπους στο νετ
και εχω ψιλο-χεσμενη την αποδοχη των αλλων...
Εχω ΕΠΙΚΡΟΤΗΣΕΙ αρκετες φορες ανθρωπους που μου τα χουν χωσει - η με αγνοουν
και θα το ξανακανω γιατι ... μονο η αληθεια με ενδιαφερει

κατα τα αλλα...
διωξτε τους ΑΜΜΟΣΑΒΟΥΡΟΓΑΜΩΣΑΥΡΟΥΣ απο την πατριδα μου...
ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 13:35

GreekTERMINATOR έγραψε:Νομιζω το ζητουμενο μεταξυ ολων των Ελληνων που βλεπουν την Ελλαδα
να δεχεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ και ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΗ επιθεση με πολλαπλους τροπους ειναι...

Να κανει κανεις ότι μπορει και όπως μπορει με όπλο
την θεληση να σωσει το μελλον των παιδιων μας


κατα τα άλλα ο εχθρος ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ συνεχως τροπους (ειτε με νομους ειτε με τα ΜΜΕ κ.α.)
να μας οδηγει σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ - ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ
ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ

Επειδη εχω καλη εικονα για το τι συμβαινει στο ιντερνετ - βλεπω μια φαγωμαρα
ΤΩΡΑ η οποια εχει προελθει ειτε απο "βαλτους" ειτε απλώς βλακωδως...

Εγω δεν θελω να δινω σημασια...

Πολλα λεγονται... πολυ συγχυση... "καποιοι" παλευουν να διαβρωσουν την αληθεια
Καποιοι παρασυρρονται - καποιοι μπερδευονται - καποιοι εχουν μονο εγωισμο
Νομιζω οφελος του καθενος ειναι να γνωρισει τι συμβαινει
Ολα τα αλλα ειναι "αρες μαρες κουκουναρες"

Για την OMADEON οντως ξεκινησε το θεμα KEISER στην Ελλαδα
και οσα ειπωθηκαν στο RUSSIA TODAY περι προεδριας... εχει τα "ευσημα"
απο εμενα για αυτο...

Ασχετα... απο το οταν ΤΟΤΕ τους ειχα κανει friend invite στο youtube
και δεν το δεχτηκαν... γιατι το καναλι μου ειναι πολυ "Αρχαιοπρεπες" για αυτους
Δεν με νοιαζει - εχω πει πια οτι εχω ξεκαθαρους σκοπους στο νετ
και εχω ψιλο-χεσμενη την αποδοχη των αλλων...
Εχω ΕΠΙΚΡΟΤΗΣΕΙ αρκετες φορες ανθρωπους που μου τα χουν χωσει - η με αγνοουν
και θα το ξανακανω γιατι ... μονο η αληθεια με ενδιαφερει

κατα τα αλλα...
διωξτε τους ΑΜΜΟΣΑΒΟΥΡΟΓΑΜΩΣΑΥΡΟΥΣ απο την πατριδα μου...
ΤΩΡΑ
Παραδόξως, η ανάγκη της εξουσίας να προκαλεί διχόνοιες, ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ και ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΤΑΙ από εμάς τους ίδιους, πολύ συχνά.

Το θέμα είναι όμως και ότι... όποιος ψάχνει για "εσωτερικούς εχθρούς",
τους ΒΡΙΣΚΕΙ και εκεί που... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Ομως αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "σωστή κριτική", το να ψάχνουμε για εχθρούς...


Είμαι ευγνώμων σε σένα αγαπητέ Terminator, που ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ τον ΚΟΠΟ του άλλου. Αυτό σε τιμάει ιδιαίτερα,
και... λυπάμαι αν (με βάση ΜΟΝΟ τα αρχαιοπρεπή σου σύμβολα) δεν έγινες κάποτε δεκτός σαν φίλος.
ΛΥΠΑΜΑΙ γιατί είσαι ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΓΕΝΗΣ εξαίρεση. Οι περισσότεροι με αρχαιοπρεπή σύμβολα είναι... άστα να πάνε,
συνήθως, ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ διχόνοια ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ για "εχθρούς".

Πάντως... εγώ έχω φάει ΠΟΛΥ χρόνο ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΕΝΟΣ τον Max Keiser και από την... "αριστερά", π.χ. εδώ

http://omadeon.wordpress.com/2010/11/28 ... ax-keiser/

Σας έχει περάσει από το μυαλό ότι υπάρχει ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΣΦΟΡΙΑ του Συστηματος,
κατά ημών των... ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ?
Άβαταρ μέλους
GreekTERMINATOR
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 20:23
Irc ψευδώνυμο: THE REAL TERMINATOR
Φύλο: Άνδρας

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από GreekTERMINATOR » Πέμ 05 Μάιος 2011, 13:46

@ OMADEON...

Το συστημα προσπαθει να παιξει με τα μυαλα μας
σε ενα γηπεδο που ανοικει σε ΕΜΑΣ... το internet


Προσωρινα βλεπω να εχει βαλει καποια γκολ (διασπορα συγχυσης - διαβολη)

Ειμαι και εγω τελειως ανεξαρτητος
απο κομματα ή και θρησκειες

Εχω σεβασμο προς το πατρωον γενος υπερασπιζομαι τον πολιτισμο μου
και τους προγονους μου ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΕΙΣΒΟΛΕΑ

Τελειωνοντας εκτιμω οτι καθε Ελληνας που δεν εχει "ιδιαιτερα"
συμφεροντα καταλαβαινει οτι τα ΜΜΕ - ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ
ΜΟΝΟ ΤΕΡΑΤΟΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ
ΚΑΙ ΓΕΛΕΙΩΝ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΩΝ

ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΩ
ΣΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΞΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
ΑΠΛΩΣ ΜΕ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΜΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΤΕ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:08

OMADEON έγραψε:Εεεε, καλάαα...
(Κι εγώ παιδί της διασποράς είμαι ουσιαστικά ή κατά το ήμισυ).
Τι θες τώρα; Να κάνουμε κόντρες ποιος είναι πιο... "διασπαρμένος"; :lol:

Όσα δεδομένα μου έγραψα εδώ, δεν τα'γραψα για επίδειξη ή απο φιλαυτία, τα'γραψα για να καταλάβεις τελικά με ποιον άνθρωπο μιλάς.

Μιλάς Βασούλα λες και... αμφοσβήτησα ΚΑΝ...
τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ικανότητές σου σαν μεταφράστρια και ιδίως τον ΟΓΚΟ του έργου σου...
Μιλάω γιατί ειρωνεύτηκες...
Και ούτε τεράστιες ικανότητες έχω, ούτε τεράστιο όγκο δουλειάς.
Τα 186 βιντ σε 2 χρόνια δεν είναι σε καμία περίπτωση τεράστιος όγκος δουλειάς.
Μακάρι να'χα το χρόνο να ανεβάζω ένα δυο κάθε μέρα.
Έχουμε και δουλειά για το μεροκάματο όμως...

Εχεις όμως ένα ελάττωμα που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σωστό να έχει άτομο που... μεταφράζει ΤΟΣΑ πολλά, ΤΟΣΟ καλά...
- Αθελά σου διαστρεβλώνεις τα λεχθεντα του άλλου.
Βέβαια, αυτό το κάνεις ευτυχώς... σπάνια, αποδεδειγμένα, αποκλειστικά όταν είσαι ΚΑΙ προκατειλλημένη. Τότε... άλλα λέει ο άλλος και... άλλα εσύ μεταφράζεις.
Μπορείς να μου προσάψεις πολλά ελαττώματα. ΕΧΩ πολλά.
Σ'αυτά δεν υπάρχει η προκατάληψη, η σκατοψυχιά (κακή προαίρεση), η πουστιά, και η υποκρισία. Ξεκόλλα απ'αυτά τα θεωρητικολογήματα που βγάζεις απ'την κοιλιά σου (μην πω από :ass: που λέει κι ο Κάιζερ :Ρ) και δεν τεκμηριώνεις.

Ή δείξε μας συγκεκριμένα πού σε "διαστρέβλωσα" ή for ever hold your peace επιτέλους. Βαρέθηκα με τις μαλακιούλες. :jerk:

Και... επειδή βαριέμαι να σου απαντώ εδώ, σου απαντώ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ μου.

http://omadeon.wordpress.com/2011/05/04 ... ment-54487
Κλασική προβολή του μπλογκ. :loco: Καλά κάνεις, δεν έχω πρόβλημα.

Σε ό,τι με αφορά, με το που είδα για "μύθους" όταν αναφέρθηκες στα chem trails, έχασα κάθε ενδιαφέρον να το παρακολουθήσω. Σε παραπέμπω στο ΤΕΡΑΣΤΙΟ έργο του ΟΤΤΟΝ μας που ΚΟΣΜΕΙ τον ΙΔΕΟτοπο εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 40#p134940 , να το δεις όλο, να φύγει λίγο η τσίμπλα, γιατί γίνεσαι ρόμπα όταν εσύ εξακολουθείς αρνείσαι (μη βλέποντας πέρα απ'τη μύτη σου) κάτι που ήδη ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ!! (άσχετα αν εξακολουθεί να μας πασάρει ψευτιές)

Από εκεί και πέρα (και αφού το δεις αυτό), αν επιλέξεις να παραμείνεις στην καθαρόαιμα υποκειμενική και ανόητη ΑΡΝΗΣΗ για την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ των ψεκασμών, δικός σου είναι ο σταυρός, δικός σου και ο ώμος. :cool:



Κατά τα λοιπά, πίστεψέ με, είμαι η πρώτη που εκτιμώ τον ΚΟΠΟ του άλλου, γιατί τον τρώω στο πετσί μου πολλά χρόνια (ίσως περισσότερα απ'όσα ζεις) και είμαι η πρώτη που θα επαινέσω τη δουλειά του. Ενίοτε μου λένε να μην το παρακάνω κιόλας.

Εκτιμώ και σε συγχαίρω για όλες τις δουλειές σου. :thumb:
Τις εκτιμώ ειλικρινά. :D

Αυτό που δεν εκτιμώ, είναι ο τρόπος που προσπαθείς να "περάσεις" τις λογικές σου μερικές φορές, η περιχαράκωση (προκατάληψη κλπ) κυρίως ιδεολογικά εκπορευόμενη που σε διακρίνει και την οποία δεν αναγνωρίζεις επάνω σου αλλά την προσάπτεις στους άλλους, και... έλεος αγορακλα μου, τη γκρίνια σου! :teza:



GreekTERMINATOR έγραψε:κατα τα αλλα...
διωξτε τους ΑΜΜΟΣΑΒΟΥΡΟΓΑΜΩΣΑΥΡΟΥΣ απο την πατριδα μου...
ΤΩΡΑ
:worship: :ups: :worship:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OMADEON

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από OMADEON » Πέμ 05 Μάιος 2011, 15:32

Είσαι δύσκολη στη συζήτηση Βασούλα ΚΑΙ φοβερά ισχυρογνώμων.

Εν πάσει περιπτώσει...

Η "απορία σου" συνοψίζεται στο εξής

"ΤΙ δουλειά έχει ένας αριστερός να υποστηρίζει τον Max Keiser".

Και είναι μια ΘΕΜΙΤΗ απορία, ΚΑΥΤΗ μάλιστα...
ΙΔΙΩΣ λόγω ενός γεγονότος που μάλλον ξέχασες...
Τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ αριθμό 100% αριστερών blog, που πρόβαλλαν ΚΑΙ εκείνα τα video με τον Keiser.
ΟΧΙ τα βίντεο της Ελένης Σκόπη (επίσης εξαιρετικά) αλλά τα ΑΡΧΙΚΑ βίντεο που τον έκαναν ΓΝΩΣΤΟ στη χώρα μας.

Αν "δεν είχαν δουλειά" οι αριστεροί να υποστηρίζουν έναν καπιτάλα' τότε...
- ΓΙΑΤΙ το έκαναν? Ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα, ΟΧΙ ΑΠΛΟ....
Μήπως... γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ όλοι "τσιράκια της Νέας Τάξης"?
Μηπως... γιατί είπε ΣΩΣΤΑ πράματα ο Μαξ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από ιδεολογία?
Το θέμα είναι τεράστιο.


Θυμίζει... σταλινικές πρακτικές, η τάση ορισμένων... άαααλλων "αριστερών", πολύ αργότερα, να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ αυτό το φαινόμενο.
Ενα φαινόμενο δημοτικότητας (του Μαξ) που κάποιους ΕΝΟΧΛΗΣΕ, και τους ενόχλησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σοβαρά, όπως φάνηκε....

Αλλά θυμίζει ΕΠΙΣΗΣ σταλινικές πρακτικές, η τάση να ξαναγραφτεί η ιστορία ΛΕΣ ΚΑΙ δεν είχε ποτέ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΠΗΧΗΣΗ ο Μαξ.
Κάτι που ο ίδιος ΞΕΡΕΙ και αναγνωρίζει...

Ο Μαξ είναι ΠΟΛΥ διαφορετικό είδος "καπιταλιστή" από πολλούς άλλους
και σίγουρα έχει ορισμένες δημοκρατικές αρχές που είναι θεμέλια ΚΑΙ της αριστεράς.

Αλλά το ΣΥΜΦΕΡΟΝ του Συστήματος, ή αν προτιμάς, της Νέας Τάξης,
είναι... να διαγραφεί από ΚΑΘΕ μνήμη η ΣΘΕΝΑΡΗ στήριξη που πρόσφερε στον Μαξ μεγάλο μέρος της ελληνικής αριστεράς
(ΙΔΙΩΣ της ανεξάρτητης ή ακομμάτιστης).

Και η ερώτησή σου, άθελά σου βέβαια 100%, ΑΥΤΟ εξυπηρετεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 05 Μάιος 2011, 16:08

OMADEON έγραψε:Είσαι δύσκολη στη συζήτηση Βασούλα ΚΑΙ φοβερά ισχυρογνώμων.
Δύσκολη δεν ξέρω. (μπορεί όντως να "βάζω δύσκολα" σαν τη Νατάσα ένα πράγμα :lol: ) Όμως, φρονώ ότι διατυπώνω τις σκέψεις μου με τέτοια σαφήνεια, που δεν αφήνω περιθώρια για σπέκουλα. Ισχυρογνώμων ίσως ναι, όταν πιστεύω σ'ένα δίκιο που δεν θεωρώ διαπραγματεύσιμο. Λες ότι διαστρεβλώνω λόγια σου π.χ. Θα αντιταχθώ μέχρις εσχάτων σ'αυτή τη σπέκουλα, γιατί τους εξής δύο σημαντικούς λόγους: α/ βάζω σε quote brackets επι λέξει τη φράση του συνομιλητή μου, την οποία θέλω να σχολιάσω και β/ εστιάζω αποκλειστικά και μόνον σ'αυτή και πάνω σ'αυτήν και στα όσα αυτή επικοινωνεί και περιλαμβάνει, αναπτύσσω κι εγώ τον αντίλογό μου. Με αυτά σαν απαράβατα (για μένα) δεδομένα, δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί κάποιος να πει ότι στρεβλώνω αυτά που λέει. :shock:
OMADEON έγραψε:Αν "δεν είχαν δουλειά" οι αριστεροί να υποστηρίζουν έναν καπιτάλα' τότε...
- ΓΙΑΤΙ το έκαναν? Ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα, ΟΧΙ ΑΠΛΟ....
Μήπως... γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ όλοι "τσιράκια της Νέας Τάξης"?
Μηπως... γιατί είπε ΣΩΣΤΑ πράματα ο Μαξ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από ιδεολογία?
Αν είναι έτσι, μαγκιά σας. Θα μου επιτραπεί όμως να στέκομαι επιφυλακτικότατη επ'αυτού του "ανεξάρτητα από ιδεολογία". Εχω δει επανειλημμένα αριστερούς, να παίρνουν την διαδρομή κάποιου, και να την προσαρμόζουν στα δικά τους κουτάκια, ή να την ερμηνεύουν σε απόλυτη συνάρτηση με το ιδεολογικό τους δοκούν. Και σε αυτήν την περίπτωση, η όποια τοποθέτηση, μπορεί κάλλιστα να χάσει το πραγματικό νόημα και την ουσία της.

Στην εποχή που ζούμε, θεωρώ τα ιδεολογικά κολλήματα, ένα τεράστιο ανασταλτικό στην πορεία , και την ανέλιξή μας. Αυτά μας βάζουν σ'ένα "μάτριξ" που διευκολύνει την ολιγαρχική ελίτ (καπιτάλες ή μη) να μας υποδουλώνουν ολοένα και περισσότερο. Βάζουμε δηλαδή μόνοι μας τα τούβλα για να χτίσουμε την φυλακή μας, μ'εκείνους δεσμοφύλακες.

Και μιλάω για κολλήματα σε κάθε ιδεολογική κατεύθυνση, όχι μόνο στην αριστερά.
OMADEON έγραψε:Ο Μαξ είναι ΠΟΛΥ διαφορετικό είδος "καπιταλιστή" από πολλούς άλλους
και σίγουρα έχει ορισμένες δημοκρατικές αρχές που είναι θεμέλια ΚΑΙ της αριστεράς.
Συμφωνώ απολύτως σ'αυτό το σημείο, και χαίρομαι που το αναγνωρίζεις αυτό. Με αυτή τη φράση σου με κάνεις να σε θεωρώ λίγο διαφορετικό αριστερό απ'τους στεγανοποιημένους. Πιο "ελεύθερο" μυαλό, δηλαδή. (Το ίδιο νιώθω και για τη δοκτορέσσα μας).

Οι δημοκρατικές αρχές, (με την έννοια της δημοκρατίας όπως την εννοώ εγώ) θα'πρεπε να λογίζονται αρχές ΟΛΩΝ. Αριστερών, δεξιών, κετρώων, μαύρων, άσπρων, κίντρινων, κοντών, χοντρών, λιγνών, στρέιτ, γκέι, αμφί, και δε συμμαζεύεται...
Αλλά όπως είπα και τον Μαξ, η έννοια της δημοκρατίας έχει στρεβλωθεί εγκληματικά πλέον. Και συμπληρώνω εδώ: Τεντώνεται σαν το λάστιχο και αναπροσαρμόζεται για να εξυπηρετήσει τα άνομα συμφέροντα/ατζέντες των λαμογιών...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
thornlessrose
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2010, 13:13
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Max Keiser Τα ασχετα...

Δημοσίευση από thornlessrose » Παρ 06 Μάιος 2011, 01:45

OMADEON
OMADEON έγραψε:ΔΕΝ ΗΤΑΝ φταίξιμο του Κόντρα, ήταν φταίξιμο της συνεργάτιδας της Ελένης Σκόπη,
thornlessrose,
που ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ (και ΗΔΗ της έστειλα φιλικό παράπονο...).[/b]
I do NOT work for Max Keiser.
He posted on his site that he was coming to AThens. He sent an email to Heleni asking for help arranging a bar for his "speech" and for suggestions for people to interview for his documentary.

I thought FOR SURE you and he were in contact on your own. I mean... afterall, he has played your video and has spoken of you on his own show on Russia Today. ... and when he was on Kontra station and they were talking about the whole "Max for President" issue... I really thought you two must have some type of communication between you. And when Quick said that later on in the show a "blogger" would call in on the show and ask a question... I was expecting the caller to be YOU. But it wasn't you.

In hind-site I do wish I would have sent you a message so I could have made sure you knew he was coming here. I know how much you like him and I apologize for not giving you the "heads up". I honestly thought you read his blog like I do and knew he was going to be here. On his blog he had posted also that he would be at the Avelon bar and invited everyone to go.

Vassoula has worked so hard translating not only our interviews but many others. Heleni works at the radio station and gets paid very little.. and the radio station is only broadcasting online for a while now. Many of the interviews we have done were not played on the radio and we released them only in the internet. I do not get paid for ANY of this... I work in tourism and write for magazines... Vassoula has her own work also and on the side, works continuously to try and wake people up. I know you do a lot also. As a tiny measure of gratitude for all the subtitling Vassoula has done for "the cause", I offered to set up that meeting. That is all there is to it. Max is a very, very open guy..open to meeting ALL BLOGGERS... and I am sure that if you would have sent him a message, he would have met you... for sure.. after all.. he had you on his show. He is very open... just ask Vassoula!

I do not work for Kontra nor have any ties to any TV station... neither does Heleni. Kontra had contacted Max on their own.. and this info is even posted on his blog somewhere... something about Kontra contacting them...

ANYWAY... he will be back... and soon......
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”