Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 03:03

Έβαλα ν'ακούσω τον Κόλλιερ, αλλά πριν τον Κόλλιερ, ο οικοδεσπότης της εκπομπής μίλησε με τον Αστροφυσικό Jim MdCanney και αυτά που ειπώθηκαν τα θεωρώ πολύ σημαντικά, όχι θεωρίες, φαντασιώσεις κλπ.
Το σάιτ του ανδρός, εδώ http://www.jmccanneyscience.com/

Παραθέτω το 10λεπτο απόσπασμα

http://www.tubechop.com/watch/1044342

και το μεταφράζω:

Ο παρουσιαστής λέει πως αυτά που θα πει ο αστροφυσικός, μάλλον θα αναστατώσουν, αλλά καλύτερα να ξέρουμε παρά να μην ξέρουμε (και συμφωνώ)
Η κατάσταση είναι επιβιώσιμη, συνεχίζει και δεν πρέπει να φοβόμαστε. Αυτό θα είναι το δύσκολο (λέει) και μετά τα πράγματα θα γίνουν λίγο ευκολότερα.
Και δίνει το βήμα στον Μακένι, ο οποίος λέει:

Φαίνεται πως γίνονται σημαντικές παρατηρήσεις (αστρονομικές) στο Νότιο Ημισφαίριο και υπάρχουν διαρροές.

Ομάδες στρατιωτικών και επαγγελματιών αστρονόμων, είναι "ενεργοί" στην περιοχή Γουόρμγουντ της Αυστραλίας.
Το λέω από καιρό. Υπήρχαν οι ενδείξεις.
Οι πληροφορίες λένε ότι ένα μίνι ηλιακό σύστημα, μπαίνει μέσα στο δικό μας.
Βασικά, είστε μόνοι σας. Προετοιμαστείτε.
Είναι ό,τι καλύτερο μπορώ να σας πω.
Πρώτον, χρειάζεστε καθαρό νερό, δεύτερον, τρόφιμα, τρίτον, κάποιο βασικό εξοπλισμό πρώτων βοηθειών, τέταρτον, φυσικά προϊόντα για την υγεία. Προσωπικά χρησιμοποιώ αιθέρια έλαια- και ενημερώνω τον κόσμο ότι αυτή την εποχή περιμένουμε ένα αντικείμενο που είναι εκτός ηλιακού συστήματος... Συγκεκριμένα, υπάρχουν πολλά, όχι μόνο ένα.

Αυτό το διαπιστώνουν οι επιστήμονες, και φυσικά δεν το λένε στον κόσμο. Τώρα υπάρχουν διαρροές από το νότιο ημισφαίριο, για αρκετούς αστρονόμους εκεί κάτω που παρατηρούν αυτό που αποκαλούν μίνι ηλιακό σύστημα, που μπαίνει στο δικό μας.

Αυτό είδε ο Χάρινγκτον στις αρχές της δεκαετίας του '90. Μπροστάρης, ήταν ο Χέιλ Μπομπ. Με έναν μικρό πυρήνα που τελικά έγινε ο Χέιλ Μπομπ. Ένα είδος μικρού ηλιακού συστήματος από μόνο του, αλλά σίγουρα πολύ μικρότερο, από το πολύ μεγαλύτερο αντικείμενο που έρχεται ξωπίσω του. Αυτό έρχεται από το νότιο ημισφαίριο.

Ξεχάστε τις ημερομηνίες. Μη σας απασχολούν αυτές, ούτε οι κουβέντες στο διαδίκτυο. Μη νομίζετε ότι μια μέρα θα ξυπνήσετε και θα ακούσετε στις ειδήσεις ότι έρχεται μεγάλο αντικείμενο την τάδε ημερομηνία. Αυτό δε θα γίνει στις ειδήσεις.

Συνιστώ να είστε προετοιμασμένοι. Αν δεν είστε, τι σκέφτεστε; Βασικά δεν κάνω κήρυγμα για να προετοιμαστείτε, γιατί κάποιοι δεν το θέλουν. Έχω ένα φίλο που είπε ότι θα πάει στην ταράτσα του και θα ζωγραφίσει ένα μεγάλο Χ, κι αν έρθει κάτι, θα φωνάξει να χτυπήσει πρώτα εκεί.

Δε θέλουν όλοι να προετοιμαστούν, λοιπόν. Δε θέλουν να ζήσουν την ταλαιπωρία μιας δύσκολης στιγμής σε μια προσπάθεια να επιβιώσουν. Το ποσοστό επιτυχίας, θα είναι πολύ χαμηλό. Όμως, ο άνθρωπος ξέρει να επιβιώνει. το ότι είμαστε εδώ σήμερα, το αποδεικνύει.

Οι επιστήμονές μας, ασχολούνται με τα μυστικά διαστημικά προγράμματα της ελίτ. Δεν θα σας τα ανακοινώσουν. Δε θα μοιραστούν τις υπόγεις βάσεις τους μαζί σας.

Το ερώτημα που προκύπτει στη γνώση ότι είμαστε σε μια εποχή αλλαγών στο ηλιακό μας σύστημα. σε μια εποχή ταραχών και έντονων αλλαγών με τον ήλιο, τον καιρό, το τοπικό ηλιακό περιβάλλον της γης και των άλλων πλανητών, που πιθανότατα να αλλάξει ριζικά...
Πώς θα το αντιμετωπίσουν αυτό οι άνθρωποι στην εξουσία, σε μεγάλες θέσεις, αφού δεν έχει γίνει σχεδιασμός για τον κόσμο;
(τον διορθώνω: Έχει γίνει ένας στοιχειώδης σχεδιασμός... Τα FEMA camps που θα τους μαζέψουν όλους σαν τα ζώα σε κλουβιά, για ν'αποφευχθεί το χάος που θα είχε επιπτώσεις και στην ελίτ)

Η κρίση που υποτίθεται ότι θα αποτρέψουν μη ενημερώνοντας τον κόσμο, θα είναι εκατό φορές χειρότερη μόλις καταλάβει ο κόσμος τι παίζει.
Η πλήρης καταστροφή των πόλεών μας θα προκύψει από μόνη της, από μέσα από την ίδια την πόλη με λεηλασίες κλπ. Δε θα χρειαστεί να φέρουν στρατό, γιατί οι πόλεις θα αυτοκαταστραφούν από μόνες τους.

Οι άνθρωποι δεν έχουν διδαχθεί αυτή τη λεπτομέρεια που λέγεται προσωπική υπευθυνότητα/ευθύνη. Πώς να φροντίσεις τον εαυτό σου και τον γείτονα και πώς να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορεί να γίνει σε μια άσχημη κατάσταση. Όλα δίδονται στο πιάτο, εύκολα. Πας στα μαγαζιά με την πιστωτική σου και όλα τακτοποιούνται.

Όταν αλλάξουν όλα αυτά- το 95% του κόσμου θα ξυπνήσει μια μέρα, και δε θα έχει τίποτα. Αυτοί που ξέρουν να επιβιώνουν, θα βρουν τρόπο να αντιμετωπίσουν όλες αυτές τις καταστάσεις. Δε θα διαρκέσει πολύ και θα υπάρξουν ασχήμιες και δυσκολίες, αλλά όταν γίνουν αυτά τα μεγάλα γεγονότα, θα γίνουν γρήγορα.

Αυτό που μάθαμε με τον κομήτη Μπράντφιλντ, είναι ότι αυτά τα αντικείμενα... - φυσικά η ΝΑΣΑ τα βλέπει να έρχονται εδώ και πολύ καιρό - αλλά ο κόσμος θα έχει μια, δύο, το πολύ τρεις βδομάδες προειδοποίηση. Αυτό πιστεύω. Δεν έχουμε βλέπετε τη δυνατότητα να πάμε στις περιοχές που βρίσκονται αυτοί, για να παρατηρήσουμε αυτά που αυτοί παρατηρούνε και δε μας λένε. Είναι πολύ δύσκολο. Το έχω προσπαθήσει κι εγώ... Στο χρονικό πλαίσιο Μαϊου-Ιουνίου... δηλαδή σε αυτό που είπε και ο Χάρινγκτον, θα είναι σαφείς οι παρατηρήσεις στις νότιες περιοχές. Έχει ενδιαφέρον ότι τον Μάη και τον Ιούνη, η Αυστραλία θα έχει μεγάλη δραστηριότητα με τους αστρονόμους και τους στρατιωτικούς, που βρίσκονται στις εγκαταστάσεις Γουόρμγουντ εκεί.

Τελειώνει ο χρόνος μου. Ανακεφαλαιώνω αυτό που μπορεί να δουν οι λαοί στη γη. Μπορεί να δούμε μεγάλους αριθμούς κομητών, και άλλους πλανήτες να χτυπιούνται από κομήτες. Μπορεί να δούμε νέα φεγγάρια γύρω από άλλους πλανήτες. Μπορεί να δούμε πλανήτες να συναντώνται με μεσαίους, μικρούς ή μεγάλους κομήτες, με καταστροφικά αποτελέσματα. Μπορεί να δούμε κομήτες να έρχονται προς τη γη με καταστροφικά αποτελέσματα. Μπορεί να χτυπηθούμε από περισσότερους μετεωρίτες. Αυτό ήδη συμβαίνει. Πέρσι, πολλά αντικείμενα χτύπησαν τη γη. Αυτά που θα περίμενε κανείς συμβαίνουν, φαίνονται από το νότο. Δεν έχω συγκεκριμένο χρόνο να δώσω. Δε βάζω ημερομηνίες σε τέτοια γεγονότα αν δεν έχω στοιχεία, και πασχίζω να αποκομίσω στοιχεία.
Αυτά είχα να πω. Να είστε προετοιμασμένοι. Τζιμ Μακένι εδώ. Είμαστε σίγουρα σε ένα σταυροδρόμι. Καληνύχτα σας.

---

Αν και τα παραπάνω έρχονται από έναν επιστήμονα της αστροφυσικής, είναι εκπληκτικό ότι συνάδουν αρκετά με την προφητεία των μάγιας, όπως τη συζητάμε με αρκετή γλαφυρότητα μπορώ να πω με την ΙΟΝίτσα εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 90#p201790

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 22 Μαρ 2013, 04:08

κάτι μου θυμίζει όλο αυτό το κείμενο που μετέφρασες μου φαίνεται υπάρχει βίντεο στο γιουτιουμπ και το έχω δει.
σίγουρα κάνουν ό,τι μπορούν να μην βλέπουμε τι παίζει στους ουρανούς. γιατί άμα βλέπαμε μάλλον δεν θα δίναμε πια καμμιά σημασία σε οικονομικές κρίσεις κλπ.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 11:46

Για όσους είδαν μισή τη μετάφραση, (χθες ήμουν πολύ πτώμα για να συνεχίσω) ενημερώνω πως πριν από λίγο έκανα edit στο εναρκτήριο ποστ, και την ολοκλήρωσα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 11:54

aftokaitoallo έγραψε:κάτι μου θυμίζει όλο αυτό το κείμενο που μετέφρασες μου φαίνεται υπάρχει βίντεο στο γιουτιουμπ και το έχω δει.
Ίσως να σου θυμίζει το βίντεο που πρόσθεσα στο τέλος του εναρκτήριου ποστ.
Αν δεν το έχεις δει, δες το. Είναι όμορφα φτιαγμένο κι έχει θετική
καταληκτική διαδρομή. Και παραμύθι να'ναι, ανεβάζει την ψυχή... :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 22 Μαρ 2013, 12:52




όλο αυτο με το μίνι ηλιακό σύστημα είναι μούφα και το γιατί, το εξηγεί η Ροσλιν !!
Αν είχε πλησιάσει μίνι ηλιακό σύστημα θα είχε γίνει της μουρλής
από καταστροφές πάνω στη γη.
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 13:10

Απ'ό,τι κατάλαβα, όταν λέει "μίνι ηλιακό σύστημα" εννοεί νέα αστρικά σώματα που μπαίνουν στο χώρο του ηλιακού μας συστήματος. Από κομήτες μέχρι φεγγάρια.

Με την είσοδο τέτοιων σωμάτων, και δη σε απόσταση τερατώδη (ακόμα από τη γη) σαφώς δε "γίνεται της μουρλής". Λέει ότι θα υπάρξουν αναταράξεις, αλλά δεν μιλάει για πλήρη καταστροφή.

Παρεμπιπτόντως, στο σάιτ του διάβασα ότι δέχετε ανηλεείς επιθέσεις από πολλά τσιράκια της παραπληροφόρησης, που έχουν φτάσει μέχρι και στο σημείο να ανεβάζουν βίντεο με άλλον να μιλάει και να υποδύεται εκείνον.

Όταν κάποιος βγει με αλήθειες, (βλέπε μάζεμα επιστημόνων και στρατιωτικών στo Νότο- ήτοι Αυστραλία) χτυπιέται ανελέητα και το ξέρουμε.

Ο άνθρωπος βγήκε να πει "προετοιμαστείτε", ό,τι λες κι εσύ Αχινέ, και να ενημερώσει ότι παρατηρούν επισταμένως το τι γίνεται στον ουρανό μας.
ΑΥΤΗ ειναι η ουσία.

εδώ http://www.astronomyforum.net/general-a ... south.html
λέει τα εξής: (θα τα πω περιφραστικά ελληνιστί- και δεν έχουν σχέση με τον Μακίνι αυτοί που τα γράφουν)

"Έχω διαβάσει πολλά γι'αυτόν τον πλανήτη που έρχεται προς τη γη.

Πολλοί έχουν βίντεο με τον πλανήτη στο youtube. Ο καφετιός νάνος έρχεται από νότο, που τυχαίνει να βρίσκονται και τα καλύτερα τηλεσκόπια, τα οποία φτιάχτηκαν γι'αυτό τον σκοπό εκεί (υπέρυθρα)
Συμπεριλαμβανομένου και του βατικανού που τα αποσιωπεί όλα.

Πριν το πετάξετε το θέμα στα σκουπίδια, κοιτάξτε νότια- καθώς συγκεκριμένες συντεταγμένες έχουν μποκαριστεί από την Wiki, τη Google και πολλά άλλα διαδικτυακά τηλεσκόπια.

Γιατί μπλοκάρουν συγκεκριμένη περιοχή στον ουρανό ΟΛΟΙ???
Δεν έχει λογική και είναι πολύ υποπτο."


------------

Αυτά από μένα. Δε θα επιχειρήσω να "πείσω", γιατί κι εγώ τελώ εν αναμονή.
Ο καθένας μπορεί να το λάβει στα υπ'όψιν όλο αυτό, ή να το απορρίψει ασυζητητί. Αναφαίρετο δικαίωμά σας. :)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 13:13

Όσο για την Ρόζιν, τη μετέφρασα το 2011 (δε με προσέχεις :hitlol: )

και ΔΕΝ λέει αυτό.

Άλλα λέει, τα οποία δε φαίνεται να γίνονται κατανοητά, βλέποντας τους σχολιασμούς στο ίδιο το βίντεο. Κι αν δε γίνονται κατανοητά στα ελληνικά, πόσο μάλλον στα αγγλικά...

παρ'το με υπότιτλους για να καταλάβεις (ελπίζω) τι λέει

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
skion
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Δευ 01 Φεβ 2010, 21:39
Irc ψευδώνυμο: skion
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από skion » Παρ 22 Μαρ 2013, 14:02

Αυτά από μένα. Δε θα επιχειρήσω να "πείσω", γιατί κι εγώ τελώ εν αναμονή.
Ο καθένας μπορεί να το λάβει στα υπ'όψιν όλο αυτό, ή να το απορρίψει ασυζητητί. Αναφαίρετο δικαίωμά σας. :)
Το λαμβάνουμε υπ' όψη σίγουρα και τίποτα δεν "περνάει στα ψιλά" που έγραψες αλλού.
Just stating the obvious.
Ευχαριστούμε για τη προώθηση.
Αλλά δεν παίρνουμε τα περί προετοιμασίας/survival stuff.
Από τη δική μου προοπτική βέβαια αυτό. :bye:
..you are God in your universe, you're not God in God's universe.
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 22 Μαρ 2013, 14:13

4,45 του βίντεο "Μετά θα είναι αστεροειδείς"
Αυτό λέω βικούλα μου ότι το θέμα με τους αστεροειδείς
είναι μια νεοταξίτικη μούφα μέσω Harp Blue Beam και δεν ξέρω τι άλλο
για την στρατιωτικοποίηση του διαστήματος που λέει η Ρόζιν.
Τώρα γιατί το κάνουν αυτό οι λόγοι είναι δύο
α) ο Ενδογήινος εχθρός
β) ο εξωγήινος εχθρός

και στις δύο περιπτώσεις θα υπάρχει συναίνεση του πλυθυσμού της γης!!
Μετά τον μετεωρίτη στη Ρωσία υπήρξαν εκτενή άρθρα
για δημιουργία νέων όπλων εναντίον αστεροειδών με την Βούλα της ΝΑΣΑ ΟΗΕ !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από Joy » Παρ 22 Μαρ 2013, 15:08

Το απόσπασμα αυτό που μετέφρασες το είχα δεί κάπου, ίσως και εδώ μέσα.
Από εκέι έψαξα για τον Mc Canney και είχα βρεί ενα βίντεο τπυ που έβαλα εδώ.

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 60#p198560

Το ξαναφέρνω από αλλού διότι ο χρήστης το έχει αφαιρέσει.
Είναι από το 2004 και μιλάει πιό αναλυτικά για τους κομήτες κ.λ.π.

L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 22 Μαρ 2013, 15:28

ενα μινι ηλιακο συστημα περιλαμβανει και εναν μινι ηλιο;
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από Joy » Παρ 22 Μαρ 2013, 15:33

απ οσο καταλαβαίνω, ναι..
αλλά όχι απαραίτητα σαν τον δικό μας.
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 22 Μαρ 2013, 15:53

και το 1/10 να ειναι αρκει να μας κανει σουβλακια :P
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 22 Μαρ 2013, 16:21

Γι' αυτό του Δημοσθένη η γλώσσα έχει βγάλει μαλλιά ...μάλιστα είπε πως η κατάσταση θα διαρκέσει γύρω στα έξι έτη
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από Joy » Παρ 22 Μαρ 2013, 16:42

alkinoos έγραψε:Γι' αυτό του Δημοσθένη η γλώσσα έχει βγάλει μαλλιά ...μάλιστα είπε πως η κατάσταση θα διαρκέσει γύρω στα έξι έτη
Ποιός Δημοσθένης?..ο Λιακό?..που τα λεει αυτά?
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 18:25

Αχινέ, μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε μου φαίνεται...
Κατ'αρχάς η Ρόζιν ΔΕΝ λέει ότι έρχονται κομήτες και της παναγίτσας οι οφθαλμοί εδώ κάτω εν έτει 2013. ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν αναφέρεται στο τι επίκειται στο μέλλον...
Αναφέρεται στη γνωριμία και συνεργασία της με τον καθηγητή Φον Μπράουν, επιστήμονα ολκής, ο οποίος της είπε πράγματα (για το τι σκοπεύουν να κάνουν τα λαμόγια) που της φαινόντουσαν επιστημονικής φαντασίας τότε, αλλά επαληθεύονταν στη δεκαετία του 2000 (γύρω στο 2003 τα είπε αυτά αν θυμάμαι καλά). Και επιχείρησαν/επιχειρούν να στρατιωτικοποιήσουν το διαστημικό χώρο τουλάχιστον γύρω απ'τη γη, (και σίγουρα σ'έναν βαθμό του'χουν καταφέρει) και σχεδίαζαν για αργότερα εικονική-μούφα εισβολή εξωγήινων. ΚΑΜΙΑ σχέση μ'αυτά που λέει ο Μακίνι. Καμία όμως.
Ο Μακίνι αναφέρεται στην τρελή κινητικότητα επιστημόνων αστρονόμων και αστροφυσικών καθώς και στρατιωτικών που έχουν αράξει στην Αυστραλία (νότιο ημισφαίριο) για να παρατηρούν αυτά που δε μας λένε. Τώρα αν είναι ήλιοι, φεγγάρια, ο νιμπίρου, και ο,τιδήποτε κι αν είναι, ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι παίζει στο ηλιακό μας σύστημα. Ο ήλιος εξαφανίστηκε για κάμποση ώρα στο τηλεσκόπιο της ΝΑΣΑ στις 20/3 ... έγινε και τον φλεβάρη και στις 2/3 απ'ό,τι λέγεται. Το σχετικό βίντεο εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 65#p201765

το συμβάν με τον μετεωρίτη στη ρωσία το ξέρεις.
Με άλλον μετεωρίτη στο Κέηπ Τάουν το ξέρεις; Αν όχι, πάρε να'χεις


Μια ηλικία έχουμε... Θύμισέ μου, πότε άλλοτε είχαμε τέτοια γεγονότα;
Γιατί εγώ δε θυμάμαι να έπαιξαν τέτοια ΠΟΤΕ όσο ζω... μα ποτέ όμως...

αυτά ΣΑΦΩΣ δεν είναι μούφες, και είναι μάλλον ενδεικτικά πως άρχισαν τα όργανα... αν σκεφτείς και πόσες άλλες εκρήξεις/πτώσεις μικρότερων μετεωριτών μπορεί να έπαιξαν χωρίς ν'αναφερθούν ή να διαδοθούν ευρέως στο νετ...
Ένα είναι σίγουρο (για μένα τουλάχιστον). Ότι ο Μακίνι ούτε παραισθήσεις έχει, ούτε βγήκε να εκφοβίσει. Να προειδοποιήσει βγήκε, για όσους θέλουν να'ναι προετοιμασμένοι. Πράγμα που όπως προείπα, ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!
Αν μη τι άλλο, αυτή η παρότρυνση ΔΕΝ είναι μούφα.

Αυτά που με κάνουν να στέκομαι ιδιαίτερα στον Μακίνι με τη λογική ότι ΚΑΤΙ αληθινό μεταδίδει, είναι τα εξής δεδομένα:

α/ ο τόνος της φωνής του που τον εισπράττω ειλικρινή κι όχι πούστικο.

β/ το γεγονός ότι τον πολεμάνε άγρια για να αναχαιτίσουν την ευρύτερη διάδοση αυτών που λέει.

γ/το γεγονός ότι ο Κόλλιερ επέμενε (στον οικοδεσπότη της εκπομπής) να τον βγάλει στον αέρα να μιλήσει.

δ/ ότι κάπου κάπως συνάδουν κάποιες εκτιμήσεις του, με την ποροφητεία των μάγιας...

ε/ ότι ήδη παίζουν περίεργα πράγματα στον πλανήτη,
και ήδη όλοι μας έχουμε την αίσθηση ότι μας κρύβονται
πολλά περισσότερα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 18:29

Σε τελική ανάλυση, από πολλούς (και από πολλά μετερίζια) υπολογίζεται πως θα προκύψει ένα μεγάλο γεγονός, από Μάη μέχρι Ιούνη. Δεν υπογράφει κανείς με αίμα για το πότε...Απλά υπάρχουν κάποια ενδεικτικά...

Μπορεί να προκύψει σ'αυτή τη χρονική περίοδο, μπορεί και όχι.

Σε κάθε περίπτωση, το να βάλουμε στα ντουλάπια μας λίγο αλεύρι, λάδι, μακαρόνι, γάλα, ζάχαρη κλπ., παραπάνω απ'ό,τι αποθηκεύουμε συνήθως, δεν βλάπτει κανέναν. Ούτε κι εγώ είμαι της προετοιμασίας, αλλά πέντε πράγματα ήδη έχω αρχίσει και τα μαζεύω για παν ενδεχόμενον...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από firefightergr » Παρ 22 Μαρ 2013, 18:34

Ακόμα και το τραπεζικό σύστημα να καταρρεύσει τα ράφια των μάρκετ θα αδειάσουν και χρήμα δε θα κυκλοφορεί,ο προετοιμασμένος δε χάνει ποτέ.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Μαρ 2013, 18:55

Περιττό να σας πω ότι μας ανέβασαν και τα κατοχικά νέα

http://www.katohika.gr/2013/03/erxete-m ... gonos.html



:P
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από firefightergr » Παρ 22 Μαρ 2013, 18:58

ArELa έγραψε:Περιττό να σας πω ότι μας ανέβασαν και τα κατοχικά νέα

http://www.katohika.gr/2013/03/erxete-m ... gonos.html



:P
Λες να μη τό'ξερα;

:clap: :clap: :clap:
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 22 Μαρ 2013, 18:59

αυτά είναι!!!
Αλληλεγγύη σε όλα τα επίπεδα.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 22 Μαρ 2013, 19:34

ArELa έγραψε:Σε τελική ανάλυση, από πολλούς (και από πολλά μετερίζια) υπολογίζεται πως θα προκύψει ένα μεγάλο γεγονός, από Μάη μέχρι Ιούνη. Δεν υπογράφει κανείς με αίμα για το πότε...Απλά υπάρχουν κάποια ενδεικτικά...

Μπορεί να προκύψει σ'αυτή τη χρονική περίοδο, μπορεί και όχι.

Σε κάθε περίπτωση, το να βάλουμε στα ντουλάπια μας λίγο αλεύρι, λάδι, μακαρόνι, γάλα, ζάχαρη κλπ., παραπάνω απ'ό,τι αποθηκεύουμε συνήθως, δεν βλάπτει κανέναν. Ούτε κι εγώ είμαι της προετοιμασίας, αλλά πέντε πράγματα ήδη έχω αρχίσει και τα μαζεύω για παν ενδεχόμενον...

:urock: :urock:

Συμφωνώ απολύτως γιατί τουλάχιστον εγώ έχω βάλει στα Ιδεογραφήματα
2 φορές θέματα με λίστες τροφίμων και αναγκαίων υλικών.
Το μεγαλο γεγονός που θα παίξει τις επόμενες μέρες για μένα είναι το μετά
του Bank Holiday της 29/3-01-4 !!
Αν ο Μεντβέντεφ θεωρεί με επείνον σήμα του σε όλες τις Ρωσικές πρεσβείες
οτι Αμερικάνοι και Ευρωπαίοι Τραπεζίτες θα κάνουν την μεγαλύτερη
αρπαγή-κλοπή της ιστορίας, θα πρέπει να προετοιμαστούμε.

Θεωρώ το Show που θα μας κάνουν να "ψαρώσουμε",
η Ελιτ-καμπάλ-Ιλουμινάτοι-επικυρίαρχοι,
θα κάνει την 9/11 να φαντάζει απλό κουκλοθέατρο !!

Τα γεγονότα της Κύπρου θα δείξουν με διαφορά 1-2 ημερών
το τι θα παίξει σε Ελλάδα, Ευρώπη αλλά και σε όλο το Πλανήτη !!

Είμαι προετοιμασμένος και σε τρόφιμα και σε ασφάλεια-περιφρούρηση
για το τι θα γίνει στη γειτονιά μου σε σχέση με εμένα αλλά και στους συντρόφους μου,
του ΕΠΑΜ Ακρόπολης, πάνω σε διάφορα σενάρια !!

Αυτή η κατάσταση δεν περνιέται με τον καθένα μόνο του, αλλά μαζί με άλλους
και αυτό το ενοώ, έχετε παράθυρο μιας βδομάδας για να προετοιμαστείτε,
μετά οι πιθανότητες ελλατώνονται δραματικά !!

Υ.Γ. Ρε παιδιά που είναι ο κόσμος στην Κύπρο (!!) αυτό που μας δείχνει,
η Τηλεόραση αυτούς με το ΝΟ στα χέρια σαν να είναι οι ίδιοι και οι ίδιοι,
σαν κομπάρσοι σε στημένη ταινία του Σόρος της "Ισλαμικής Άνοιξης" !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από Eva Luna » Παρ 22 Μαρ 2013, 19:35

ArELa έγραψε: Οι πληροφορίες λένε ότι ένα μίνι ηλιακό σύστημα, μπαίνει μέσα στο δικό μας.
Το μινι ηλιακο συστημα, μου θυμιzει το μινι Γαλαξια που ειναι τοσος δα ωστε χωραει
στο μενταγιον που φοραει η γατα Ωρίωνας στην ταινια Men in Black I.
(Απο την ταινια, ειναι σημειο που μου εχει μεινει)
Το ψαχνουν ως Orion's Belt και τελικα ειναι στο κρεμαστο του λαιμου του γατιου :P
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 22 Μαρ 2013, 20:01

Eva Luna έγραψε:Το μινι ηλιακο συστημα, μου θυμιzει το μινι Γαλαξια που ειναι τοσος δα ωστε χωραει
στο μενταγιον που φοραει η γατα Ωρίωνας στην ταινια Men in Black I.
cute :P
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Έρχεται μεγάλο γεγονός...

Δημοσίευση από Joy » Παρ 22 Μαρ 2013, 20:30

Arela έγραψε:το συμβάν με τον μετεωρίτη στη ρωσία το ξέρεις.
Με άλλον μετεωρίτη στο Κέηπ Τάουν το ξέρεις; Αν όχι, πάρε να'χεις
Mε τα γεγονότα της Κύπρου ξέχασα να το αναρτήσω.
Και στην αμερική πριν 4 μέρες πάλι.
Arela έγραψε:Αυτά που με κάνουν να στέκομαι ιδιαίτερα στον Μακίνι με τη λογική ότι ΚΑΤΙ αληθινό μεταδίδει
και σε μένα και γι αυτό τον είχα ψάξει. Και στο βίντεο που έφερα και η ομιλία του και το παρουσιαστικό του δεν μου δείχνουν λαμόγιο. (εκτός και αν πρόκειται για ψυχικά διαταραγμένη προσωπικότητα οπότε αλλάζει το πράγμα)
firefightergr έγραψε:Ακόμα και το τραπεζικό σύστημα να καταρρεύσει τα ράφια των μάρκετ θα αδειάσουν και χρήμα δε θα κυκλοφορεί,ο προετοιμασμένος δε χάνει ποτέ.
εμ...γιατί τα έβαλα αυτά εδώ..http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 31#p201831
δεν υπάρχει τίποτα πιό πειστικό απο την πραγματικότητα.
L'état, c'est moi
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”