Χρονικό μπάχαλο

Όλα τα Ιδεονέα, ενημερώσεις
και ανακοινώσεις διαχειρστών
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Χρονικό μπάχαλο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Ιουν 2008, 12:29

Έχει προκύψει ένα χρονικό μπάχαλο στο λειτουργικό του συστήματος που συχνά βγάζει τα ποστς μέσα στα τόπικς, σε λάθος σημείο. Δηλαδή να απαντάτε εσείς σε κάποιο ποστ και να βγαίνει το ποστ σας τοποθετημένο ΠΡΙΝ απ'το ποστ που απαντάτε.

Όταν/αν σας προκύψει κάτι τέτοιο παρακαλώ να πηγαίνετε εδώ και να δίνετε λινκ για το σημείο που σας προέκυψε, γιατί δεν μπορώ να παρακολουθώ συνέχεια όλα τα τόπικς.

Το πρόβλημα είναι τεχνικής φύσης και δεν μπορούμε να το λύσουμε εμείς, αλλά είναι θέμα του host και ήδη τους πιέζουμε να μας το λύσουν. Υπομονή λοιπόν...


Eπί του παρόντος τουλάχιστον φαίνεται να μου δείχνει σωστή ώρα στην ανάρτηση του ποστ μου όταν βάζω το UTC+3 Moscow standard time... timezone μου.

Για να το ρυθμίσετε, πάτε User Control Panel, πατάτε Board Preferences και ρυθμίζετε με το βελάκι τη χρονοζώνη εκεί που λέει my timezone και πατάτε submit.

(για την ώρα τουλάχιστον έτσι βγαίνει στη σωστή ώρα το ποστ- αυτό βέβαια μπορεί να αλλάξει αν και όταν επιτέλους κάνουν τις ρυθμίσεις κανονικά)


την τρέλα μου δηλαδη :swear: :swear:










.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Χρονικό μπάχαλο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 26 Αύγ 2008, 00:37

Χθες προέκυψε άλλη πτώση του σέρβερ και ένα ψιλο χρονικό μπάχαλο.

Ρυθμίστε όλοι τα ρολόγια σας στο User Control Panel, πηγαίνοντας στο Board Preferences, στη σωστή ώρα που φαίνεται (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) να είναι στο UTC + 3 hours

Αν δεν ρυθμιστεί αυτό, θα μπαχαλεύονται χρονικά τα τόπικς όταν θα γράφετε, και πιθανά να φαίνονται οι απαντήσεις προς εσάς ΠΡΙΝ τις τοποθετήσεις σας.


Έχω κάνει τη ρύθμιση για μερικούς από σας, δεν είναι δυνατόν να την κάνω για όλους.


Παρακαλείστε, όποια άλλα προβλήματα αντιμετωπίζετε- στην ανάρτηση ποστς ή ο,τιδήποτε άλλο, να μας τα πείτε στο τόπικ που έχω ανοίξει στην ενότητα Ρυθμίσεις-προτάσεις-Προβλήματα και συγκεκριμένα ----> εδώ.


Ευχαριστώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Χρονικό μπάχαλο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 12 Σεπ 2008, 08:30

Καλώ όλους να δώσουν ιδιαίτερη προσοχή στην παρούσα ανακοίνωση, γιατί εξακολουθεί να υπάρχει χρονικό μπάχαλο με το timezone ορισμένων μελών!


Πάνω δεξιά στο board μας γράφει επί του παροντος: All times are UTC + 3 hours
ΑΥΤΟ πρέπει να αναγράφεται και στα preferences σας, το οποίο θα διορθώσετε αν χρειάζεται, με τον τρόπο που επεξηγείται πιο πάνω.


Ευχαριστώ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ιδεογραφήματα ανακοινώσεις”